Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla górnictwa. Bruksela torpeduje kluczowy plan rządu

Pomoc dla górnictwa. Bruksela torpeduje kluczowy plan rządu

Wyświetlaj:
MariuszM / 31.174.199.* / 2015-09-24 13:40
W Unii cała nadzieja, że wstrzyma ciągłe pakowanie pieniędzy uczciwych podatników w państwowe kopalnie. Mam nadzieję, że niedługo skończą się im pieniądze na te ich 13tki, 14tki, barbórki i Bóg wie co jeszcze... Osobiście ustanowiłbym dzień upadku tych spółek dniem świątecznym!
WL153 / 5.172.247.* / 2015-09-24 13:37
Dziwne, przecież żyjemy w unii i solidarności gospodarczej!
kolo12 / 77.254.28.* / 2015-09-24 13:35
Dlaczego tylko pomagać górnikom a kto pomoże pozostały ,czy to świete krowy którym wszystko sie nalęży kosztem pozostałych,czas z tym skończyć.W innych zakładach po prostu cie zwolnia i koniec ,radz sie sam.
gery x / 185.78.149.* / 2015-09-24 13:19
a co - najlepiej zniszczyć polska gospodarkę, sprzedać ziemie i lasy. Po co rozbiory i wojny skoro i tak jesteśmy już niewolnikami/montownią zachodu z bilionowym ($) długiem i najniższymi płacami. PO sprzedaje Polskę, daje się manipulować emigrantami (chociaż to w zasadzie problem Niemców i państw kolonialnych). Teraz jeszcze będziemy dopłacać do bałaganu, który zafundowała nam zachodnia Europa - a dług trzykrotnie większy niż grecy. Jak to możliwe, ze można mieć takich debili u władzy? Rządy przeciw Polakom!
Waniek / 2015-09-24 13:28 / Bywalec forum
To jest od wielu lat i każdy polityk przekonuje w czasie wyborów że jest och i ach a po wyborach jak "bieńkowska" burak ze słomą w butach. I pustką w głowie.
a5 / 31.133.22.* / 2015-09-24 13:17
Ten co trąbi- to związkowiec ?
Brawo Unia !!! / 83.5.98.* / 2015-09-24 13:11
Tym razem brawo UE.
Pchac panstwowe pieniądze dla egoistycznych górników i złodziejskich związków, to dalsze okradanie reszty spoleczenstwa
Iza102 / 151.248.62.* / 2015-09-24 13:11
Oj ludzie. Podejrzewam że większość komentujących to osoby z magistrem jakiejś " logi ". Powiem Wam, że po tygodniu pracy na dole, pewnie z pół roku siedzielibyście na L4. Zazdrościcie górnikom wypłat i dodatków, a zazdrościcie im też ryzyka? Tego, że górnik zjeżdżający na dół, nigdy nie wie, czy jeszcze zobaczy rodzinę.. Praca pod ziemią, to nie praca dla wymuskanych magisterków w rurkach, co tu drą ryje jacy górnicy są źli. Problem górnictwa, to problem jak w całym kraju, rozbudowanej do granic administracji i fikcyjnych etatów. UE zmusza Nas abyśmy położyli Nasze jedyne źródło energii. Wmawia się Nam że, opalanie węglem jest szkodliwe, już wprowadzają zakaz, tylko zobaczymy jak będziecie płakać jak przyjdą Wam rachunki za gaz i prąd. Ruskie zarobią krocie na gazie a Niemy na prądzie. No, ale Polacy wolą zasilać tamte gospodarki, niż własne górnictwo. Polska nie ma już nic, tylko jeszcze musi sprzedać kopalnie i lasy będzie wtedy cudnie i miło. Zero własności, zero problemów.
Ślązak / 141.0.12.* / 2015-09-24 13:49
Bzdura a czy kierowca,budowlaniec itp wie że wruci do domu otóż nie.więcej ludzi ginie na drogach i na budowie niż w kopalni. Tylko że o wypadkach w kopalni jest wielkie halo. A tak nawiasem mówiąc to po co są kombajny i inna mechanizacja w górnictwie skoro mówicie że tak ciężko pracujecie. Dajcie złodzieje kasę od reszty naprawdę ciężko pracującego społeczenstwa na swoje złodziejskie przywileje. Oto całą prawda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
panda / 195.245.224.* / 2015-09-24 13:38
Tak się składa, że pochodzę z rodziny górniczej i sam jakiś czas na kopalni pracowałem. Powiem tak: zwykły dołowiec, z minimum półtorek roku stażu na kopalni bez sobót nie dostaniej mniej niz 2800 zł na rękę. Czy mało czy dużo, proszę samemu ocenić. Ludzie, którzy po 15 lat pracują mniej niż 3500 nie dostaną. Mówię tu o zwykłych stanowiskach, bez dozoru, bo to inna bajka. Praca faktycznie ciężka - ale nie przesadzajmy. Facet, który buduje drogi i kopie rowy wcale nie narobi się mniej i lżej. Co do ryzyka zawodowego - faktycznie istnieje takie, ale np. kierowca zawodowy wcale nie ma mniejszego tego ryzyka - a nawet większe. Ciągle płaczecie że wszyscy zarabiają 1200 zł. G*wno prawda, jeżeli obracacie się w takim a nie innym towarzystwie to faktycznie, może tak być. Mam 23 lata, średnie wykształcenie i nie jestem żadnym geniuszem, a potrafię godnie zarabiać (moim zdaniem 2,5-3tysiące jest godną płacą). Więc wystarczy tylko chcieć a nie szukać wymówek. Znam faktycznei osoby, które zarabiają 'najniższą'. ale większość osób wśród których się otaczam zarabia nie najgorzej, ponad 2 tysiące. Co do dodatków dla górników - zlikwidowałbym bym 13(która jest rozbita na 12 pensji), 14 i na pewno zmniejszyłbym barbórki. To są swego rodzaju nagrody, a niestety górnictwo nie przynosi zysków, żeby należały sie pracownikom jakieś dodatki. W nawiązaniu jeszcze do powyższego posta - proszę nie przesadzać z tą bardzo ciężką pracą, że normalny człowiek by poszedł na l4 na pół roku, bo każdy jest w stanie wytrzymać wysiłek jaki jest na kopalni, bo aż tak strasznie nie jest. No chyba, że Pani obraca się w towarzystwie pe*ałów w rurkach albo transwestytów, których do dzisiaj boli 'szczepionka'
Sląsk / 91.231.71.* / 2015-09-24 13:37
Chwila.... a ktos ich zmuszał? Nóż mieli na gardle jak wchodzili do szoli? A dojakich szkól poszli mając po 14 lat? Nie czasem na "Oxford"? Człowieku, to był ich wybór, wiedzieli, gdzie idą pracować. Budowlaniec tez ciężko pracuje i to nie 7-8 h a 12 i 15 h/dobę. Cos szumi pod sejmem, opony jakis pali?
Waniek / 2015-09-24 13:31 / Bywalec forum
Jak masz prywatne pieniądze to kto ci broni dopłacać do nierentownych kopalń? Nikt pokaż co potrafisz jak wszyscy w "polsce". Bo krzyczeć palić opony i żądać kasy każdy umie.
HaLBa / 89.74.215.* / 2015-09-24 17:12
Czy ktoś wyciągnął z Twojego konta jakieś pieniądze na górnictwo ?? Poczytaj ile opłat jest nałożonych na górnictwo i tonę węgla (najwięcej w całym świecie). Ile jest pijawek na górnictwie (śruba, która w sklepie kosztuje 2 zł dla górnictwa 6 zł bo niby posiada "atest" a niczym się nie różni). Zadam Ci pytanie jak myślisz ile kosztuje takie "cudeńko" http://www.fluidi.pl/grafiki/0014/1437_P_324374081.jpg kilka pospawanych blach i dwie deski do siedzenia..... 28 000 zł za jeden wagon - absurd. Roczne odprowadzane przez KW opłaty do Skarbu Państwa 6,5 mld złotych. Wnioski wysuniecie sami. P.S. związki za bramę i utrzymywane ze składek a nie etatów nadsztygarskich.
Waniek / 2015-09-24 17:50 / Bywalec forum
A jak ja prowadzę działalność gospodarczą to ile jest podatków? Dlaczego górnictwo ma być bardziej uprzywilejowane jak pozostali? Nie jestem przeciwnikiem górników i górnictwa jestem przeciwnikiem partactwa i darmozjadów górniczych vel związkowców i pseudo dyrektorów i prezesów z nadania. Co zarządzanie widzieli zza szyby.
B52100 / 155.133.7.* / 2015-09-24 22:00
gdybyś prowadził działalność gospodarczą to byś wiedział że polak jest najbardziej cyckany w europie przez własne państwo
oczy szeroko otwarte / 77.255.23.* / 2015-09-24 13:26
W tym co piszesz jest dużo racji a ja podziwiam górników i ich ciężką oraz ryzykowną pracę choć jestem z nizin. Ale nie można niczego robić na siłę i bez opłacalności bo zwyczajnie nas na to nie stać. Piszesz o rozrośniętej administracji i pewnie tak jest (jak wszędzie), ale przecież to wy sami mieszkańcy śląska zasilacie jej szeregi. Jeden pracuje nad ziemią a drugi pod ziemią a dorastający syn czy córka już zaciera ręce na kolejne stanowisko i tak właśnie wyglądają wasze statystyczne rodziny. Sami jesteście odpowiedzialni za rosnącą biurokracje. Może już czas pomyśleć o innych źródłach utrzymania a nie doić zdechłego już złotego cielca. A UE, oczywiście tak jak piszesz wyłącznie dba o swój interes, tak samo jak wy i chętnie sprzeda wam swoją ekologiczną energię bo była mądrzejsza już wiele lat temu i się przekwalifikowała.
oreso / 46.171.138.* / 2015-09-24 13:08
No cóż, po raz kolejny z rzędu okazuje się, że pani Kopacz jest kiepskim premierem. Godząc się na przyjęcie uchodźców trzeba było iść va bank i próbować ugrać jak najwięcej, między innymi i w takiej sprawie jak ta. Nawet jeśli to byłoby może i nie do końca zgodne z unijnymi przepisami, to brukselska biurokracja znalazłaby jakieś wyjście. Przykładów mamy bez liku, jak chociażby ślimak, przemianowany na rybę lądową tylko po to, aby francuscy rolnicy mogli dostać dopłaty.
teller / 217.173.8.* / 2015-09-24 13:04
i bardzo dobrze!!!!!! jesli nasze rzady sa bez jaj i ulegaja darmozjadom, co jada pod sejm zadyme robic, pala opony i morde wydzieraja. Jesli jakas firma jest nierentowna to trzeba: obnizyc wynagrodzenia, zlikwidowac zlodziejskie przywileje branzowe (dotyczy wielu sektorow gospodarki), przeprowadzic restrukturyzacje i plan naprawczy. Jesli mimo to firma przynosi dlugi to jest tylko jedno wyjscie- likwidacja bankruta!!!!!!! Wara od pieniedzy podatnikow!!!!!!!!!
s51 / 95.49.69.* / 2015-09-24 13:02
Przestańcie pchać pieniądze w państwowe firmy. Dlaczego prywatnym firmom nie pomagacie , tylko państwowym. Kopacz , przecież Ty okradasz nas , prywatnych przedsiębiorców , masz nas za frajerów , z których można ciągnąć kasę. Dlaczego Atlantic musiał upaść , a LOT , kopalnie mogą liczyć na publiczną kasę. Ty kobiecino mierna nie rozumiesz podstawowych pojęć z ekonomi , a ty chcesz Polską rządzić ????
nie ma problemu / 80.51.196.* / 2015-09-24 13:01
Może po raz kolejny przesunął płatności do ZUS do następnej kadencji i będzie po problemie.
kosciey / 81.219.226.* / 2015-09-24 13:01
no na coś w końcu przydała się ta Bruksela. Ile lat jeszcze i ile pieniędzy ma kosztować to "ratowanie górnictwa"
apap328 / 83.28.142.* / 2015-09-24 13:00
takiego wyzysku ,szantazu,nie stosowala nawet rosja ,uniia to bagno ,najlepszym wyjsciem jest wyjscie z unii
Waniek / 2015-09-24 13:04 / Bywalec forum
Co ma unia do nierentownych w działalności bieżącej i mocno zadłużonych kopalń? Mówi ona jedynie nie państwowej pomocy i tyle.
oczy szeroko otwarte / 77.255.23.* / 2015-09-24 13:00
To wszystko jest chore jak cały ten kraj. Jak moja firma będzie źle zarządzana to zbankrutuje. Nie pójdę do rządu i nie powiem dajcie mi pieniądze bo wszystkie już rozdałem a i tak zabrakło. Nierentowne firmy albo trzeba zrestrukturyzować albo zlikwidować. Nie można brać pieniędzy z jednej spółki na rzecz drugiej bo ta jest nie rentowna i ratować trupa pogrążając te co jeszcze dają radę. To jest kolesiowa polityka ciągnąca wszystkich na dno. Dla mnie sprawa jest prosta, albo węgiel musi być droższy, albo górnicy muszą mniej zarabiać. Jeżeli nie ma popytu na węgiel to zmniejszyć wydobycie a nie chomikować byle górnicy mieli pracę a potem płacz że brakuje pieniędzy oraz sprzedaż poniżej kosztów wydobycia. Jeżeli UE stawia nam warunki emisji w elektrociepłowniach i elektrowniach to zaprojektować i zainstalować odpowiednie filtry by spełniać normy, w końcu mamy dobrych naukowców i inżynierów. A jak się nie da to trudno, zamknąć kopalnie i myśleć nad innym źródłem dochodu a nie wciąż pompować dziurawą dętkę. Oczywiście żal mi górników, ale dlaczego oni mają być faworyzowani w stosunku do innych obywateli którzy również mają problemy z pracą i dobrą płacą? I czy tu aby naprawdę chodzi o górników???
sz / 89.65.149.* / 2015-09-24 12:58
won z unią każą nam sćiągać brudasów a nasz przemysł niszczyc

Najnowsze wpisy