Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla Grecji. Papandreu prosi o pośpiech

Pomoc dla Grecji. Papandreu prosi o pośpiech

Money.pl / 2011-07-14 13:16
Komentarze do wiadomości: Pomoc dla Grecji. Papandreu prosi o pośpiech.
Wyświetlaj:
arch / 2011-07-14 14:35 / Tysiącznik na forum
„… Profesor ekonomii Georgios Argitis z uniwersytetu w Atenach mówi z pogardą o „rządzącej klasie polityki i kapitału, dla której kraj stał się łupem” i która spowodowała całą tę obecną sytuację.
A Petros Markaris, szydzi z „ociężałego aparatu państwowego“, którego przedstawiciele „mają na oku tylko jeden interes: utrzymać własne przywileje – wszystko inne gów*o ich obchodzi”.
Logika 234 / 80.55.156.* / 2011-07-14 13:40
Coś mi się wydaje że ktoś kto pisał ten artykuł nie widzi istoty sprawy – 39 mid. długu podzielone przez 14 tys. dłużków to ponad 2,7 miliona euro !!! na głowę czyli wychodzi na to że w Grecji można było zupełnie nie płacić podatków ?? Trochę to śmierdzi biorąc pod uwagę dopuszczenie tych prywatnych inwestorów do ratowania Grecji –wszystko to wygląda na zaplanowane działanie by wykupić najlepsze kąski tego kraju – Niemcy lubią tamte strony wiec będą ratować ale nie za darmo tylko patrzeć jak całe wybrzeża Grecji pokryją się hotelami z większościowym udziałem niemieckim – Turystyka to najlepszy biznes – w Egipcie jest pierwszym największym dochodem narodowym nawet przed ropą . Już tak namawiali Chorwacje na przejście na euro ale Chorwaci wyczuli sprawę więc ciekawe co na nich szykują .
chichot dona / 109.243.136.* / 2011-07-14 13:16

Dodał, że ma wrażenie, iż aparat administracyjny nie jest w stanie sprostać tym zadaniom.

A ja mam wrażenie, że On ma pewność nie wrażenie, wszak aparat administracyjny tak jak cała sfera budżetowa w Grecji to jedno wielkie nieróbstwo.
arch / 2011-07-14 13:42 / Tysiącznik na forum
PO prostu lenistwo.
„…Podczas kampanii wyborczej 2004 r. Karamanlis junior obiecał narodowi, że zreformuje kraj.
-Po wygranych wyborach zaczęły jednak mnożyć się skandale – były warte miliardy umowy nabycia gruntów, przesunięcia pieniędzy z funduszy emerytalnych. Ludzie Karamanlisa fałszowali dane finansowe przekazywane UE, a krótko przed swoim odejściem stworzyli jeszcze szybciutko kilkadziesiąt tysięcy stanowisk urzędniczych, przeznaczonych dla krewnych i partyjnych przyjaciół.
Pod koniec swoich rządów podwoili deficyt budżetu państwa…”

POpatrz jak historia lubi się POwtarzać .
Aleksy22 / 2011-07-14 13:22 / Bywalec forum
Tylko trzeba się zastanowić , czy ta pomoc na coś się zda, czy czasem nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto...

Najnowsze wpisy