Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Pomoc dla uchodźców. Znany ekonomista przekonuje, że potrzebujemy 5 milionów imigrantów

Pomoc dla uchodźców. Znany ekonomista przekonuje, że potrzebujemy 5 milionów imigrantów

Wyświetlaj:
rydz579 / 94.254.145.* / 2015-09-18 22:32
... a gdzie polityka socjalna, by zwiększyć przyrost naturalny?????...
... a gdzie reforma systemu ZUS, a nie fikcyjne zmiany ubezpieczeń społecznych ...
... żenada, to ma być opiniotwórcze?????? ...
... sięgnęliśmy dna, żenująca wypowiedź hieny ...
... ale mamy Państwo, no no ...
... żałosne ...
bffbb / 81.100.112.* / 2015-09-18 22:31
Potrzebujemy imigrantów..., ale nie "ciapaków". To lenie i kombinatorzy, poza tym "badziewiarze". I jeszcze inna kultura i religia. U nas nie obcina sie kobietom nosów, uszu, nie gwałci się ich w świetle prawa koranicznego: "szariatu". Za wszelka cenę ktoś chce wyniszczyć chrześcijaństwo w Europie. Swiat nie znosi próżni. Zastąpienie naszej wiary wiarą muzułmanów???!!!??? Nie tędy droga ...panowie.
??????!!!!!!!!!!!!!! / 37.47.43.* / 2015-09-18 22:30
"Stworzenie procedur, które będą pozwalały mieć nadzieję, że znaczny procent przybyszów tu zostaje i będzie zakładać i sprowadzać rodziny." Ty kanalio a czemu takich procedur nie ma dla Polaków w Polsce????????????!!!!!!!!!!!!!!!
Labavi / 89.230.214.* / 2015-09-18 22:30
Taaaak tylu nierobów nam potrzeba by rodzinki późniejsze korzystały z pomocy społecznej.. jakby teraz wielu nierobów i patologii z niej nie korzystało...
Mydyk / 88.220.105.* / 2015-09-18 22:30
Może wtedy zaczną doceniać pracowników
ja439 / 37.248.255.* / 2015-09-18 22:29
1. Za nazwisko dziękujemy temu panu.
2. Gdyby jednak chcieć dać jemu szansę to okazuje się, że jest idiotą. Dlaczego? Bezrobocie a w konsekwencji liczba pracujących osób spowodowana jest postepem technologicznym. Większość prac wykonują roboty (do wykopania "dołu" kiedyś potrzebnych było kilku chłopów - obecnie koparka i jeden pan itd/itp). W związku z powyższym liczba pracujących spada. Jeśli jest bezrobocie to spada także demografia - bo jak utrzymam troje dzieci skoro przyszłość niepewna? Ludzie żyją dłużej i jest ich obecnie więcej niż po latach wojennych - wtedy trzeba było budować kraj od podstaw a ludzi było mało. Stąd taka wizja przyszłości. Niestety jest na to jeden ratunek - niestety!!! Taki ratunek to wojna i to taka tradycyjna gdzie niszczy się miasta i giną ludzie. Kiedyś się skończy a wtedy potrzebni będą i fachowcy i zwykli robotnicy. Do tego wzrośnie demografia. Niestety ale to jedyne wyjście. Obawiam się tylko, że "ktoś" kto steruje ważnymi decyzjami na świecie wie o tym dobrze. Przecież logicznie myśląc po co Angeli (a więc Niemcom) islamiści??? Do pracy?? Nie!!! Do tego mają chętnych polaków i ludzi z bloku wschodniego - potrzenbi są do tego aby wywołać napięcia, podział, incydenty a w konsekwencji wojnę - niestety!!!
GW / 80.111.72.* / 2015-09-18 22:28
ZGADZA SIE POTRZEBUJEMY 5M -PODKRESLE-PRACUJACYCH IMIGRANTOW, STWORZMY IM/NAM WARUNKI I NIE WIDZE NAJMNIEJSZEGO PROBLEMU Z ZASPOKOJENIEM TEJ LICZBY. 2M WYEMIGROWALO W PRZECIAGU KILKU OSTATNICH LAT I MYSLE JAKBY BYLY WARUNKI DO POWROTU TO ZNAKOMITA WIEKSZOSC CHCIALABY WROCIC A RESZTE ZE WSCHODU. PAN PROFESOR COS SIE PRZELICZYL
pawel2312 / 51.174.170.* / 2015-09-18 22:46
No właśnie. Ja mam dwoje dzieci urodzonych w Norwgi. Znam polskie rodziny gdzie jest nawet 4 dzieci tu urodzonych. Czyli robimy wyż demograficzny dla obcego państwa.
pawel2312 / 51.174.170.* / 2015-09-18 22:28
Nie uważam że uchodzcy z bliskiego wschodu czy Afryki poprawią naszą ekonomie. Mieszkam w Norwegi i widzę jak Norwegia upada z powodu napływu uchodźców. Stopa zyciowa idzie w dół jak piorun z nieba. Raczej wskazane jest powstrzymanie procesu emigracyjnego polaków. No fakt, w 2065 może bedzie naterenach dzisiejszej polski mieszkać może 30% rdzennych polaków jeśli proces emigracji nie zostanie powstrzymany. I wtedy to faktycznie reszta to będą emigranci. Ja chciałbym bardzo chetnie wrócić do kraju, do Polski ale nie widzę perspektyw ani dla siebi ani moich dzieci.
To wszystko wasza wina polscy politycy. Mieszkam w Norwegi 11 lat i znam tylko jednego który wrócił do Polski. Kawaler, pijak i leń. Reszta kolegów sprowadziła swoje rodziny do Norwegi. Mimo tego że jest praca, mamy swoje własne domy i tak tęsknimy za krajem. Wy politycy łamiecie nam serca. To wy musicię się zmienić i przestać rozkradać Polske na naszych oczach. Niema w Polsce ani jednego polityka na którego chcę zagłosowć. Długo by pisać ale czy to nasze pisanie komentarzy ma jakikolwiek sens i wpływ na sprawy narodowe?
taki jest wasz pomysł? / 37.47.43.* / 2015-09-18 22:27
Arabowie bez znajomości języka polskiego nie będą się im specjalnie stawiać - jak napiszą skargę do urzędu? Mogą najwyżej ostro na ulicach działać, ale zagrożeni deportacją pewnie będą siedzieć cicho.
Rejtan479 / 109.196.149.* / 2015-09-18 22:27
Repatriacja Polaków ze wschodu i Żydów, murzynów czy Indian nam nie potrzeba.
nic z tego / 5.173.92.* / 2015-09-18 22:26
Ile milionów Polaków wypchnęliście na emigracje złodziejskie elyty? A teraz piejecie że wam emigranci potrzebni bo można ich będzie cykać bez mydła. Zawsze hienom chodzi o jedno: zniewolić, wycisnąć i wyrzucić. Ale z arabami tak łatwo wam nie pójdzie oni nie będą zasuwać za darmola jak większość Polaków
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jacek679 / 84.40.138.* / 2015-09-18 22:26
Niemądra analiza, i złe wnioski. Katastrofa demograficzna jest źródłem wielu dysfunkcji życia gospodarczego i społecznego, ale lepiej wydać pieniądze na prokreacyjne zachowania narodu (a choćby 500 zł na każde dziecko, a najlepiej 1000) niż importować napięcia kulturowe i ryzyka z nimi związane, które przeewoluują, a być może unicestwią naszą kulturę, jej odrębność i niepowtarzalność.
emeryt 46 / 83.9.17.* / 2015-09-18 22:26
tak sciągnij profesorku imigrantów zwłaszcza tych z krajów islamskich, na pewno będą pracować zwłaszcza na pana emeryturę, hahahaha.
spolegliwy / 86.41.141.* / 2015-09-18 22:26
Kiedyś głosowałem na PO. Wydawało mi się, że myślą o mnie i mojej przyszłości. Szybko mi przeszło. Gdy dołączył do Po "Misiek" Kamiński zwątpiłem. Pomyślałem "bez honoru, bez idei... nie idę na wybory". Teraz widzę, że nie ma wyjścia. Muszę zagłosować. Mam pewne opory, bo jestem ateistą, ale zagłosuję na PiS. Wolę katolicką, ale MOJĄ chołotę od zalewu islamskiej chołoty, która doprowadzi do upadku Europy.

Chcę podziękować Węgrom. "Pola, Węgier dwa bratanki". Pierwszy raz poczułem z Węgrami więź. Jestem z nich dumny! BRAWO! Nie, to co uległy Tusk i podległa Kopacz. Precz ze zdrajcami narodu!

Najnowsze wpisy