Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Pomoc dla uchodźców. Znany ekonomista przekonuje, że potrzebujemy 5 milionów imigrantów

Pomoc dla uchodźców. Znany ekonomista przekonuje, że potrzebujemy 5 milionów imigrantów

Wyświetlaj:
bartek233 / 178.43.142.* / 2015-09-19 13:52
Zajmijcie się Polską nieroby z wiejskiej! Każdy wie, że Polska to nie kraj do życia dla emigrantów. Możemy jedynie dać im jeść i pomachać na dalszą ich drogę. Ten rząd to jest niesamowita porażka. Trzeba zacząć od nową rozwalając cały ten system. Na jesieni wygra PIS i ciekawy jestem czy będzie zmieniał system czy dalej jak PO nic nie będzie robić bo sondaże będą spadać... PO myśli, że uchodźcami zalepi dziurę po Polakach co wyjechali z kraju i ci będą pracować za grosze i utrzymywać niskie płace a rząd będzie przyznawał sobie premie milionowe za nieróbstwo. Za dużo jest dyskusji na temat uchodźców bo oni wiedzą ze Polska to nie jest kraj do życia czy też zakładania rodziny. Trzeba jak najszybciej odsunąć Kopacz o władzy! i tego sobie i Wam życzę.
sfinja / 46.114.3.* / 2015-09-19 13:50
w czasie okupacji zginęło mniej polaków
niż wyemigrowało po wojnie w celach zarobkowych !!!!!!!!!!!!
niech pan panie profesorze przestanie wyżerać te babcine czopki !!!!!
znalezione w rzeźbionej szafie z amerykańskiego orzecha ;)
kibic / 31.63.151.* / 2015-09-19 13:48
Trzeba ogłosić nabór na świecie"potrzebujemy imigrantów,CV prosimy przesyłać na adres sejmu"
albo "zamienię polityka na imigranta"
lara / 89.25.210.* / 2015-09-19 13:48
Może wystarczy sprowadzić z powrotem nasze dzieci, które błąkają się za najpodlejszą pracą po angliach. Będzie taniej.
galwatron / 77.88.136.* / 2015-09-19 13:47
Co za chory umysłowo człowiek. Polsce nie jest potrzebna imigracja, tylko dużo wyższe zarobki, a zwłaszcza znacznie niższe podatki (VAT,ZUS,akcyza,PIT,CIT,lokalne to ok. 70-80%!!), żeby dało się tutaj zakładać rodzinę a nie za granicą. Skończy się wyzysk i nędza to demografia się odwróci błyskawicznie. Demografia sama się reguluje. Gdzie jest bieda tam ludzi ubywa, a przybywa tam gdzie jest bogactwo.
Zniesie się socjalizm i podatki socjalne, a podniesie płace t okraj stanie się bogaty i przeludniony.
tadzik830 / 212.109.164.* / 2015-09-19 13:47
uchodzcy nie mogą pracować, ale mogą się rozmnażać jak króliki, takie są rządy takich mądrych starych LEWAKÓW w tych ich suvach i więc KTO ich wszystkich będzie utrzymywał do końca 2016 roku za 25 mld euro ? turecka większość parlamentu niemieckiego, która ich sprowadziła?
TRV / 94.240.40.* / 2015-09-19 13:45
Chcą imigrantów żeby płacić im szufelkę drobnych a Polakom powiedzieć "Jak Ci się nie podoba to zmień pracę i weź kredyt bo mamy innego na Twoje miejsce" i dalej paniska będą wozić się luksusowymi samochodami, mieszkać w pałacach a ludziom za ciężką pracę płacić grosze.
luk535 / 89.77.132.* / 2015-09-19 14:00
mój drogi imigrant za te psie grosze pracować nie będzie,on dostanie więcej od Twojego państwa+lokal a my nadal będziemy zapier***ć , tylko oprócz złodziei politykierów to jeszcze na rozdarte mordy beżowch
chłodnym okiem ... / 83.23.92.* / 2015-09-19 13:42
Panie Gomułka i inni tzw. eksperci ekonomiczni, niech w końcu do was (małe litery) dotrze, że tylko wasze działania doprowadziły do tego stanu w jakim jest Nasza Polska. Szkodliwe działania przeciwko własnym obywatelom spowodowały emigrację elity pracowniczej w ilości ponad dwukrotnie większej od tej, którą wy oficjalnie przekazujecie społeczeństwu. Teraz próbujecie wprowadzić do Polski konia trojańskiego w postaci imigrantów ekonomicznych, znanych z swoich "zalet i preferencji". Przykłady i skutki przyjęcia tych nomadów mamy jak na dłoni w Norwegii, Szwecji, Francji, W. Brytanii i innych krajach Europy. Żadna siła nie zmusi takiego przybysza do pracy jak ma wszystko za darmo z funduszu socjalnego, specjalnego dla tego typu przybyszów.
sfinja / 46.114.3.* / 2015-09-19 13:42
zapomniałem dodać
jestem uchodźcą
z polski do niemiec !!!!!!
Mirosława / 188.146.2.* / 2015-09-19 13:41
Doprowadziliście do tego, że młodzi ludzie musieli wyjechać za chlebem z Polski i tułać się po obcych krajach i tęsknić za swoimi rodzinami, a teraz pieprzycie, że potrzeba 5 milionów obcych?
Kim wy jesteście, że doprowadzacie społeczeństwo do ruiny?
sfinja / 46.114.3.* / 2015-09-19 13:41
wiecie co?
kilka razy wracałem z emogracji zarobkowej
i wracałem z ziemi wolskiej do wolskiej ;(
ostatnia moja praca to renomowana firma
tak by sie mogło wydawać
ale
zderzenie z rzeczywistością
miesęcznie ponad 200 godzin
zarbki 1800 do 2000 zł nie mylic z euro
umowa śmieciówa bez prawa do urlopu bez lat pracy czyli zero emerytury
mało tego w urzędzie pracy powiedziano mi ze nawet z tej umowy zasiłek dla bezrobotnych mi się nie należy
dodatkowo pracodawca wprowadził taki paragraf
" jeśli pracobiiorca zrezygnuje ze stosunku pracy lub w jaki kolwiek inny sposób porzuci pracę podlega każe w wysokości 5 000 zł , kara ta może ulec zwiękkszeniu w zależności od woli ppracodawcy "

ja wiem że jak ktoś to czyta to może uznać to za kpinę ale to prawda!!!!!!!!!
teraz pracuję u niemieckiego pracodawcy
i nie słysze uwag pod względem mojego wieku
nie słysze mobbingu w stylu "{ mamy dużo chętnych na twoje miejsce"
mało tego
szef produkcji przychodzi i dziękuje za dobrze wykonaną prace i pyta czy mi się tu podoba bo on by chciał żebym tu pracował
a tak na prawdę porównując pracę w niemczech i w polsce robię mniej wolniej i bez stresu
panie profesorze
życze panu jak najlepiej
a może jak najgorzej !!!!!!!!!!
robotnik / 87.95.67.* / 2015-09-19 13:40
Pseudo ekonomisci czas myślą jak z polaków zrobić? N I E W O L N I K Ó W
zyga 3443 / 83.7.134.* / 2015-09-19 13:40
potrzebujemy imigrantów rzędu 200 tysięcy rocznie., gdy zlikwidujemy bezrobocie i poprawimy dzietność,
potrzebować będziemy tylko 200 rodzin i to za 10 lat !!!!!!!!
Rozczarowany peo / 37.7.2.* / 2015-09-19 13:38
Panie Gomulka a dlaczego peo nie mysli zeby sciagnac 2-3 miliony polakow zamiast muzulmanow Dlaczego?
ares429 / 83.10.175.* / 2015-09-19 13:37
Oczywiście, przecież znowu by mieli niewolników do roboty a państwo same problemy.

Najnowsze wpisy