Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom i posiadaczom polisolokat. Jarosław Kaczyński: uwolnimy Polaków z tej niewoli

Pomoc frankowiczom i posiadaczom polisolokat. Jarosław Kaczyński: uwolnimy Polaków z tej niewoli

Wyświetlaj:
g / 83.167.254.* / 2016-04-18 13:36
Uwolnicie polaków od demokracji i wolności towarzyszu nienawistniku.
kulfon510 / 31.11.172.* / 2016-04-18 13:36
Na dobrą zmianę poczekamy mniej niż 2. lata PiS będzie na śmietnisku
Jan Kryptana / 146.60.130.* / 2016-04-18 13:35
czyli co prezes pisu pojdzie sie powiecic czy co ?
jop / 95.142.243.* / 2016-04-18 13:33
TO BYŁA ICH DOBROWOLNA niewola!!!!
Tomasz2 / 193.193.92.* / 2016-04-18 13:58
Trudno tak kategorycznie powiedzieć. W końcu każdego można oszukać, zwłaszcza osobę prywatną, gdy z drugiej strony jest bank z setkami złodziei na etacie. Ja nie byłbym tak kategoryczny. Natomiast, jeśli chodzi o kredyty frankowe, to winę tak na prawdę ponoszą kolejne rządy III RP. Mianowicie, żaden z nich nie zajął się problemem mieszkaniowym Polaków, zrzucając go na barki samych zainteresowanych, a z drugiej strony - na barki banków, radząc Polakom, żeby sobie wzięli kredyty. Bardzo to przypomina powiedzenie Marii Antoniny: "jak nie mają chleba, to niech jedzą ciastka". A że oprocentowanie kredytów złotowych było drakońskie (wynikające z przesłanek makroekonomicznych, wychodziło, że pół miesięcznej raty to odsetki), więc banki zaczęły udzielać kredytów we frankach, jako walucie znacznie niżej oprocentowanej. To zresztą był przekręt sam w sobie - nikt tu żadnych franków na oczy nie oglądał, bo to były kredyty NOMINOWANE we frankach. No i sprawa się rypła, kiedy kurs franka poszybował do góry - kredytobiorcy zaczęli się burzyć. Tego wszystkiego można byłoby uniknąć, gdyby w odpowiednim czasie rząd III RP sprokurował specjalne, złotowe kredyty mieszkaniowe, oprocentowane niżej niż rynkowo. No, ale nasze rządy nie są od rozwiązywania problemów obywateli, tylko od wielkiej polityki. Dobrze, że przynajmniej ten próbuje coś robić - post factum.
suweren / 92.63.32.* / 2016-04-18 13:33
Srutu tutu pęczek drutu spieprzaj dziadu i uwolnij Polaków od siebie czopku
Bzyk234 / 185.32.153.* / 2016-04-18 13:31
Czytam te komentarze bankowych klakierow i dochodze do wniosku ze jednak Polacy to specyficzny narod. Moga ich kroic, okradac, naciagac na rozne sposoby i siedza cicho. Jak tylko ktos sie zorientuje ze kroja tak mocno, ze nawet owce sa mniej strzyzone to zaraz podplaceni klakierzy za 5 zlotych beda wmawiali ze Polacy powinni byc dalej strzyzeni bo dobrze wiedzieli co podpisuja. Prawda jest taka ze 99% ludzi nie ma pojecia nawet o swoich podstawowych prawach o ustawach nie wspominajac. Dokumenty prawne sa tak napisane ze nawet urzednicy w urzedach nie wiedza jak je interpretowac - wiec czemu dziwic sie ze typowy Kowalski ktory che miec wlasne mieszkanie lub dom - nie wie co oznaczaja finansowe sformulowania. To nie jest kwestia nieczytania - to jest kwestia sformulowania dokumentu tak, zeby kredytobiorca nie wiedzial ze bedzie krojony. I tylko zwykle czeresniaki bronia krojacych na potege oszustow. Polacy przeciez wola zeby sasiada okradli niz zeby mial cos lepszego niz oni.
kółko i krzyżyk / 37.47.105.* / 2016-04-18 13:52

typowy Kowalski ktory che miec wlasne mieszkanie lub dom - nie wie co oznaczaja finansowe sformulowania

No właśnie. Chce mieć. Ale czy może? Tu już typowy Kowalski się nie zastanawia. A nie trzeba wielkiej wiedzy, inteligencji czy znajomości finansowych sformułowań, aby zapamiętać jedną z podstawowych zasad: jeżeli bierzesz kredyt, to bierz w walucie, w której zarabiasz. A kwestię ryzyka kursowego zrozumie nawet dziecko ze szkoły podstawowej. Tylko, że trzeba chcieć przede wszystkim akceptować pewne niewygodne prawa. A jeżeli się chce za wszelką cenę wziąć kredyt, to logika idzie na bok i zostają tylko emocje. I efekt jest taki, jaki jest.
A że Polacy to specyficzny naród - zgadzam się. Praktycznie nigdy nie przyznają się do błędów i nie biorą odpowiedzialności na siebie. Wszystkiemu winni są ONI.
Bzyk234 / 185.32.153.* / 2016-04-18 14:01
Nie sa winni - bardzo latwo ich za to wpedzic w maliny bo za bardzo ufaja, ze ludzie w bankach sa tam zeby im pomoc. Co do bledow masza racje, ale to chyba cecha wielu narodow i charakteru. Polacy sa przeciez specjalistami od wszystkiego i znaja sie na wszystkim. Na tym ze stabilna waluta bedzie miala ponad 100% wahania nie ogarnal nikt - to bylo celowe zagranie I czytanie umow niewiele tu zmieni. Tak samo jak bierzesz kredyt w PLN i rosna i spadaja stopy procentowe - nie masz na to najmniejszego wplywu.
tiaa / 194.99.117.* / 2016-04-18 13:42
bzdury piszesz. Każdy wiedział doskonale co to kurs danej waluty i miał świadomość, że jak kurs franka spada to on zyska, jak kurs franka wzrośnie to on straci. Tutaj nie było żadnych zagmatwanych przepisów. Nie rób z ludzi idiotów. Poza tym jeśli ktoś nie wie co podpisuje to po co podpisuje? Jakby jakimś cudem ktoś nie kumał takiego banału jak kredyt we franku to mógł wziąć w pln.
I piszę to jako frankowicz
Bzyk234 / 185.32.153.* / 2016-04-18 13:49
Ale ja nie pisze o frankach - pisze o polisolokatach, ktore jak sie okazalo tez byly banksterskim narzedziem spekulacyjnym. Oczywiste jest ze przy kredytach walutowych jest ryzyko wzrostu lub spadku waluty - trzeba jednak rozroznic sytuacje gdy najstabilniejsza waluta na swiecie doznaje wahania powyzej 100% - to juz nie jest ryzyko walutowe - tylko celowe dzialanie w celu uzyskania jak najwiekszych zyskow. Jezeli docodzi do manipulacji - nikt nawet czytaja umowe tego nie przewidzi. Nawet bankierzy byli tym zaskoczeni wiec co dopiero Kowalski ma powiedziec. Widze ze ty bardziej nie kumasz, ze robia Polakow bez wazeliny, a Ty bronisz tego mechanizmu wyswiechtanymi argumentami, ktore przeczytales na tym lub innym forum, powtarzanymi przez bankowych klakierow jak mantre.
tiaa / 194.99.117.* / 2016-04-18 15:01

Ale ja nie pisze o frankach

z twojego postu można było jednak wywnioskować, że piszesz o frankowiczach także.

Widze ze ty bardziej nie kumasz, ze robia Polakow bez wazeliny, a Ty bronisz tego mechanizmu wyswiechtanymi argumentami, ktore przeczytales na tym lub innym forum, powtarzanymi przez bankowych klakierow jak mantre.

kolejne twoje bzdury. Tutaj sprawa jest prosta, jeśli się podpisało umowę to trzeba się z niej wywiązać. KONIEC i KROPKA! Zapisy były jasne, nie było kruczków prawnych. Więc nie wmawiaj mi o jakichś wyświechtanych argumentach. Dorosły człowiek to nie małe dziecko, musi ponosić konsekwencje swoich czynów. Nie było nic nielegalnego w kredytach we frankach.
Także to ty nie kumasz co to dorosłość, co to dotrzymywanie słowa/umów. Ja swój honor mam i nie zamierzam jak niektórzy skomleć i udawać, że nie wiedziałem co podpisuję i żeby teraz podatnicy mnie z tego wyratowali.
Bzyk234 / 185.32.153.* / 2016-04-18 16:47
Dotrzymywanie slowa/umow? Przeciez Ci ludzie placa caly czas. Gdyby z kredytami we frankach nie bylo problemu to czy inne kraje nie zostawiliby tego tak samo jak w PL? Dlaczego byly radykalne akcje ze strony innych rzadow skoro wszystko bylo ok? Dlaczego kredytow frankowych nie ma w ofercie zadnego banku obecnie skoro to jest gites produkt? Byloby fantastycznie zeby swiat byl czarno-bialy jak twoje koniec i kropka. Problem w tym ze zycie nie jest czarno biale i sa ludzie ktorzy ocygania cie za 20 zlotych a co dopiero za miliardy. Zycze dalszego zycia w zamknietej kuli fantastycznego polskiego prosperity. Pieniadze podatnikow sa marnotrawione an takie bzdury i nikt nic nie powie, ale jak maja zostac poswiecone na pomoc obywatelom to wielkie bicie piany. Banki pazurami bronia swojego - nikt dobrowolnie nie odda przeciez tylu pieniedzy. Swoje wiesz (jak kazdy nieomylny Polak) wiec dyskutowal dalej nie bede. Napisz jeszcze jeden komentarz zeby twoje bylo na wierzchu. To nie zmieni faktu ze Polska stala sie farma Europy i strzyga nas bez wazeliny a niektorzy nawet bronia tego procedderu.
tiaa / 88.156.137.* / 2016-04-18 19:14

Dotrzymywanie slowa/umow? Przeciez Ci ludzie placa caly czas

tylko, że niektórzy chcą a to przewalutowania - nie po obecnym kursie - a to jakiejś pomocy od państwa.

Dlaczego byly radykalne akcje ze strony innych rzadow skoro wszystko bylo ok?

pytaj tamtych rządów.

Dlaczego kredytow frankowych nie ma w ofercie zadnego banku obecnie skoro to jest gites produkt?

jeden główny powód to taki, że bank nie chce na tym stracić - co jest zrozumiałe, bo to nie jest charytatywny biznes, a drugi powód to taki że potem skrzknie się banda oszołomów i będzie domagała się zmian w umowie - po jej podpisaniu.
Co mają do życia barwy życia? Tu rozmawiamy o umowie i prostych jasnych zapisach. Nie ma tu miejsca na odcienia szarości - albo spłaca się kredyt po kursie pln do franka albo nie.

Pieniadze podatnikow sa marnotrawione an takie bzdury i nikt nic nie powie

a to co za tekst? Jakieś konkrety?

Banki pazurami bronia swojego - nikt dobrowolnie nie odda przeciez tylu pieniedzy.

to samo robiłbyś na ich miejscu.

Swoje wiesz (jak kazdy nieomylny Polak) wiec dyskutowal dalej nie bede.

a ty gó#@ wiesz. Ja brałem kredyt we frankach więc wiem z czym to się je i żaden ćwierćinteligent nie będzie mi mówił że nie wiedziałem co podpisuję.

To nie zmieni faktu ze Polska stala sie farma Europy i strzyga nas bez wazeliny a niektorzy nawet bronia tego procedderu.

a to w ogóle nie ma związku z umową między dwoma dorosłymi podmiotami/osobami.
Także nie zachowuj się jak dziecko które nie wiedziało że odmrozi sobie uszy jak ściągnie w zimie czapkę.
trololo597 / 109.255.74.* / 2016-04-18 20:34
to ciekawe - kredytobiorca ktory broni bankow i jeszcze jej tlumaczy. Malo wiarygodne te twoje wypociny banksterku - szef kazal sie udzielac w poscie? Metrobank udzielal kredytow we frankach - pozniej zmiana Metrobank znika i umowa przez chwile przez Noble pozniej kolejna zmiana i juz jest Getin za kazdym raze zmiany w umowie - mozesz nie podpisac mniej korzystna, ale splacasz calosc z odsetkami. To jest twoja wiedza o tym co sie podpisuje jak moga z toba zrobic co chca, a ty nie mozesz zrobic nic?
tiaa / 88.156.137.* / 2016-04-18 21:30
aa i jeszcze dodam, że nie chodzi mi tutaj o obronę banków. Cały czas podkreślam że jak ktoś coś podpisał to powinien się z tego wywiązać. Nie zależnie od tego czy umowa z bankiem czy inną firmą czy osobą prywatną. Dzieci umów nie podpisywały
tiaa / 88.156.137.* / 2016-04-18 21:28
widzisz taki już jestem, potrafię rozgraniczyć swoje prywatne interesy od tego co ogólnie sądzą w danym temacie. Niestety większość widzi tylko czubek własnego nosa i jeśli temat bezpośrednio ich dotyczy to będą zawsze za takim rozwiązaniem które dla nich będą korzystne. Ja potrafię stanąć z boku i ocenić sytuację na chłodno.
A co do zmian banków o których piszesz nie znam tematu. Odnosiłem się do wahań kursu i świadomości ludzkiej z czym to się wiąże.
no urocze :)) / 91.198.177.* / 2016-04-18 13:30
a ja myślałam , ze od waszej dyktatury ... o jaka szkoda :(((((((((((((((((((((
Jaija / 83.28.255.* / 2016-04-18 13:28
Obietnice tego typu jak i przedwyborcze są jak zobowiązanie-nie wywiązanie się z nich będzie skutkowało efektem wyborczym już w najbliższych wyborach samorządowych. Bo jak na razie to słyszymy tylko jakie duże to mogło by być obciążenie dla banków i żadnych konkretnych działań!
darekone1 / 80.50.149.* / 2016-04-18 13:27
Ja ma kredyt na dom w PLN. Czy pan Kaczyński uwolni także mnie z tej niewoli? Jak kurs franka był niski, a ja płaciłem wysokie raty to była cisza. Frankowcy śmiali sie ze mnie. Czy to co robi teraz ten szkodnik Kaczyński jest uczciwe?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
konchi / 31.6.136.* / 2016-04-18 13:50
Och nie... śmiali się z ciebie? Biedactwo.... No to jest faktycznie argument.
A ja mam kredyt w chf. I nie życzę sobie tworzenia ani z moich, ani kogoś innego podatków żadnych funduszy "pomocowych". Dopłacania komukolwiek do kredytu według szemranych zasad.

Jedyne co mnie interesuje, to przestrzeganie przez banki prawa. Umowy dla kredytów "denominowanych" albo były zgodne z prawem, albo nie. Klauzule waloryzacyjne łamały zasadę walutowości, albo nie. Proste. Jeśli bank popełnił "błąd", to niech za niego płaci. A jeśli zechce przerzucić ten koszt na swoich klientów i oni się na to zgodzą - to jest to ich wolna wola.
Czas uświadomić sobie wreszcie, że banki to spółki akcyjne. Które traktowane są jak święte krowy, wręcz stoją ponad prawem - jeszcze do niedawna miały prawo do wydawania zastępczych wyroków sądowych we własnych sprawach (sic!).
darekone1 / 188.146.140.* / 2016-04-18 14:05
Taki jesteś wyrobiony w temacie, a podpisałeś kredyt we franku? Trzeba czytać umowę, a jeśli sie czegoś nie jest pewnym to sprawdzić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bastard / 31.174.164.* / 2016-04-18 13:26
Szkoda mi tych ludzi ale za ich chciwosc i glupote !!! Wychodzi na to ze ci co brali kredyty w zlotowkach beda nadal dla frankowiczow zwyklymi frajerami !!! Bo tak wlasnie mowili frankowicze o kredytach w PLN !!! najlepiej jest wziac kredyt ,cwaniakowac a na koncu zrzucic wine na innych . i najlepiej zeby zaplacili ci co maja kredyt w pln !!! bo tak bedzie !!! to polacy co wybrali wieksze wyrzeczenia i kredyt w PLN zaplaca za cwaniakow frankowiczow !!!!
gery fair / 185.78.149.* / 2016-04-18 13:25
W końcu zauważono burdel jaki zrobiono z Polski i Polaków. Nie należy pozwalać na okradanie Polaków a tych co na tym zarobili i oszukali powinna czekać czarna kawa, mała cela, i ciężkie roboty.
XLksadv / 217.67.194.* / 2016-04-18 13:25
Pomoc frankowiczom i posiadaczom polisolokat. Jarosław Kaczyński: uwolnimy Polaków z tej niewoli - ja to chciałbym aby uwolnione mnie od rządów NadPrezesa Kaczafiego i jego bandy
Alfredo2016 / 213.77.28.* / 2016-04-18 13:51
A kto cię trzyma. Uwiązali cię na sznurku, czy wpakowali do celi. I więcej kultury patafianie. Prezes Kaczyński tak cię zniewolił, talki mały i spokojny człowiek, kulturalny i szarmancki wobec kobiet. A wobec ciebie zachowuje się jak tyran? Glizda może mieć pretensje do każdego kto ją rozdepcze.
roti / 37.47.37.* / 2016-04-18 13:39
Weź sznur i uwolnij się sam będzie szybciej i taniej a jak nie stać cię na sznur to ci POżyczę we frankach a koszty będą spłacać twoi najbliżsi ok?!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Słowianin / 89.228.87.* / 2016-04-18 13:24
Kalkstein zrób cos proszę, UWOLNIJ nas od siebie i swoich koleżków zarówno z PIS, PO, NOWOCZESNEJ, KUKIZA, SLD, PSL i innych żydowskich pomiotów!!! Zróbcie sobie zbiorowe harakiri na Wiejskiej. Polska będzie wtedy Polską.
jankomuzykant6 / 83.25.147.* / 2016-04-18 13:22
To teraz zabierac swoje pieniadze z kont, poniewaz sytuacje bedzie tragiczna i siegna po pieniadze ludzi. Jak prof. Belka skonczy swa kadencje w NBP to pis zrobi zaraz skok na kase i wtedy bedzie pogrom. Zebyscie potem nie mieli pretensji... Dadza frankowiczom, ktorzy nie byli zmuszani do brania tych kredytow, dadza gornikom i innemu dziadostwu. Potem siegna po wasze...Moje juz bezpieczne. Bedzie o wiele gorzej niz w Grecji.
Dolniok / 46.174.24.* / 2016-04-18 13:21
Ten guru powiniensie juz zamknac,bo inaczej jego zamkna.Pajacu widzialy galy co braly.Czemu nie dali sie nabrac ludzie rozsadni i trzezwo myslacy, a jedynie pazerni i naciagacze.Ja i wielu innych placimy krety wziete bez obiecanek i madrze wynegocjowanych warunkach.Myslec pajace,myslec i uruchomic wyobraznie,bo inaczej was totalnie wyucha teraz maly konus.On niczego nie robi bez interesu.Kwestia czasu tylko i sie przekonacie o jego niecnych ruchawkach.
alfredo2017 / 213.77.28.* / 2016-04-18 13:25
Dolniok, jak byś był taki mądry tobyś pisał bez błędów i z sensem. Jesteś zwykły palant.

Najnowsze wpisy