Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. KNF ostrzega, że prezydencka ustawa frankowa grozi kryzysem finansowym

Pomoc frankowiczom. KNF ostrzega, że prezydencka ustawa frankowa grozi kryzysem finansowym

Wyświetlaj:
CHF / 83.16.73.* / 2016-03-16 08:44
To cały system bankowy opiera się na frankowiczach? Zaiste,mocny to system:)))
Zbigu / 77.255.41.* / 2016-03-16 08:42
A ile na interesie zarobiły banki? Po co KNF skoro nie dysponuje danymi bankowymi tylko z "ankiety" zbiera dane do raportów?
tiaaaaa / 91.235.253.* / 2016-03-16 08:41
Banki zbankrutują bo oddadzą część tego co ukradły ? to niech bankrutują
wiemto / 84.10.206.* / 2016-03-16 08:40
Trole bankowe won już nikt was nie słucha ustawa będzie bo Pan Prezydent obiecał i potwierdził a banksterzy mogą sobie szczekać jest 500 + będzie wiek emerytalny będzie kwota wolna i ustawa frankowa tez i możecie sie zapluć na śmierć zdrajcy i sprzedawczyki i złodzieje żaden prawdziwy polak nie jest przeciwko pomocy innemu polakowi
złotówka / 212.51.205.* / 2016-03-16 08:39
Ja w 2008 brałem kredyt hipoteczny w PLN, i przeczytałem umowę, którą podpisałem. Dostałem propozycję we frankach, ale po zapoznaniu się z nią stwierdziłem, że przez tyle lat wszystko może się zdarzyć i wybrałem walut w której zarabiam, bo tak się robi na całym świecie. Teraz rata kredytu wynosi około 850 zł, a na początku 1250 zł.
A ci co połaszczyli się na "rewelacyjne" warunki kredytów we frankach powinni ponieść tego konsekwencje. Nikt ich nie zmuszał do podpisania takiej, a nie innej umowy.
86867787 / 31.61.136.* / 2016-03-16 08:44
Konsekwencje to jedno , a złodziejstwo banków to drugie i chyba bardziej istotne , bo dotyczy nas wszystkich.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JA 2008 / 193.162.26.* / 2016-03-16 08:42
SKORO BRAŁAS W PLN TO ZNACZY ZE BYLAS DUZO BOGATSZA OD TYCH WE CHF, BYLE KOMU W PLN NIE DAWANO. NA BRUK CHETNIE BYM POSZŁA TYLKO KREDYT MIMO SPŁATY PRZEKRACZA WARTSO MIESZKANIA, PO CO DAWALI TAKIE KREDUYTY BIEDNYM LUDZIOM A BOGACZONM W PLN ???? BANK NAKAZYWAŁ BRANIE TAKICH NIBY KREDYTOW, FRANKOWICZE NIE CHCA POMOCY Z BUDZETU TYLKO UCZCIWEGO NALICZANIA NALEZNYCH RAT !!! 500 + I INNE POMOCE SA Z WTOICH PODATKOW I BUDZETU ALE NIE PRZESYREZGANIE PRAWA. ZRESZTA TE PIENIADZE I TAK SA WYPROWADZANE ZA GRANICE.
ja 20018 / 193.162.26.* / 2016-03-16 08:39
CHWILA TO ZNACZY ZE GARSTAKA LUDZI OKRADANYCH W POLSCE LICHWA UTRZYMUJE SYTEM BANKOWY W POLSCE, TO MY MAMY STABILNY SYSTEM FINANSOWY , SKORO BE ZPUENIEDZY OD GARSTKI LUDZI NIE MZOE SIE UTRZYMAC, PRZECIEZ I TAK TE PIENIADZE SA WYPROWADZANE ZA GRANICE Z POLSKI, I PRZYPOMNE ZE KREDYTY DAWANO BIEDNIEJSZYM TE W CHF BO NA PLN NIE BYŁO STAC , PO 8 LATACH SPLATY KREDYT WZRASTA 100 % , TO NIE KREDYT TYLKO LICHWA, A CO JAK LUDZIE PRZESTANA PLACIC TO SYSTEM UPADNIE BANKOWY ??? A WKROTCE PRZESTANA BO RATY PRZEKRACZAJA JUZ MOZLIWOSCI FINANSOWE . PRZYPOMINAM TEZ ZE W INNYCH KRAJACH JAK ISLANDIA CZY HISZPANIA JUZ DAWNO TEGO TYPU PRODUKTU NIE MA NA RUNKU. CO TO ZA SYSTEM BANKOWY JAK JEST UZALEZNIONY OD GARSTKI LUDZI CO ALBO ZAPLACA ALBO NIE RATE !!!!!
burek / 83.5.26.* / 2016-03-16 08:37
A kto im kazał brac? postawiali domy pokupywali auta i śmieli się z tych co mieszkali w blokach, no to teraz spłacać warchoły albo na bruk jak inni
JA2008 / 193.162.26.* / 2016-03-16 08:41
NA BRUK CHETNIE BYM POSZŁA TYLKO KREDYT MIMO SPŁATY PRZEKRACZA WARTSO MIESZKANIA, PO CO DAWALI TAKIE KREDUYTY BIEDNYM LUDZIOM A BOGACZONM W PLN ???? BANK NAKAZYWAŁ BRANIE TAKICH NIBY KREDYTOW, FRANKOWICZE NIE CHCA POMOCY Z BUDZETU TYLKO UCZCIWEGO NALICZANIA NALEZNYCH RAT !!! 500 + I INNE POMOCE SA Z WTOICH PODATKOW I BUDZETU ALE NIE PRZESYREZGANIE PRAWA. ZRESZTA TE PIENIADZE I TAK SA WYPROWADZANE ZA GRANICE.
Joda2323 / 31.174.84.* / 2016-03-16 09:12
Jak słyszę o bogatych, którym banki dawały kredyty w planach to dostaję rozwolnienia. Ja w 2009 ledwo co dostałem kredyt pomimo 1/3 wkładu własnego. Dostałem kredyt w jednym tylko banku a już o walutowym zapomnij. Nigdzie walutowego bym nie dostał więc proszę nie opowiadać głupot. Kredyt wziąłem sam ze 110 tyś muszę spłacić 250 tyś przez 30 lat. Znajomi co dostawali we frankach się ze mnie śmiali, franek coraz tańszy to jeździmy na wakacje albo nadpłacamy. Mnie nawet na samochód nie było stać ale cóż zdecydowałem się spłacać własne mieszkanie. Więc proszę powiedzcie mi za wakacje znajomych znowu ja mam zapłacić? A kredytobiorcom złotówkowym ktoś pomaga? Jak Franek taniał to eldorado i żaden z nich nie myślał o innych, a teraz pomagajcie bo my "Polacy" musimy się trzymać razem. Zwykła hipokryzja i tyle w temacie. Pozdrawiam.
jaa678 / 89.229.226.* / 2016-03-16 08:33
Gdy brali kredyty, to mieli wybór. Kto wybrał ryzyko to teraz jego problem. Bankrutów giełdowych też będziemy wszyscy spłacać?
Polak788 / 85.14.116.* / 2016-03-16 08:33
Kto płaci WP za te negatywne artykuły ???
SIZAR / 31.61.141.* / 2016-03-16 08:33
NO CHWILECZKĘ CZEGOŚ TU NIE ROZUMIEM CZASY KOMUNY CHYBA O ILE SIĘ NIE MYLĘ MYNEŁY ŻE PANSTWO DAWAŁO DARMOZJADOM ITD . FRANKOWICZE ŚMIALI SIĘ OSOBIŚCIE TO WIEM I NAZYWALI FRAJERÓW TYCH CO BRALI W ZŁOTÓWKACH NIKT POWTARZAM NIKT NIE ZMUSZAŁ NIKOGO POD KARABINEM CZY TEŻ TOPOREM DO BRANIA TYCH KREDYTÓW UMOWY CZYTALI PODPISYWALI ITD TO PYTAM CZEMU JA I KOWALSKI MAM PŁACIC ZA GNOI KTÓRZY MAJĄ POKUPOWANE PO KILKA MIESZKAŃ I WYNAJMUJA JE JEŻDZĄ SAMOCHODAMI ZA 300.000 I ZYJA PONAD STAN A TERAZ TRZEBA ODDAĆ BANKOM BO CO BIDA DOBRZE FRAJEROM ROLE SIE ODWROCIŁY A DUDA JAK IM OBIECAŁ NIECH ODDA SWOJA PENSJE POOBCINA POSŁOM PARTIOM I POMOŻE ZOBACZYMY JAK TO PRZEBRNIE OJ TYLKO SWOJEMU PANU NIECH NIE ZABIERA BO WPADNIE W NIEŁASKĘ KONIEC KROPKA
o! / 46.43.188.* / 2016-03-16 08:31
W Polsce jeden drugiemu nawet porazki zazdrosci. Z filmu Bogowie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wacław Iwanczatik / 164.127.100.* / 2016-03-16 08:31
Banki nie ponoszą żadnych strat, po prostu nie będą miały niegodziwych i nienależnych dużych zysków bez pracy. Banki wypłacały nie franki a złotówki, niech więc przeliczą ile wypłaciły złotówek, doliczą do tego jakie byłby procenty za okres dotychczasowej spłaty, zwrócą spłaconą nadwyżkę po aktualnych kursach franka w dacie spłaty i jest uczciwie a nie zasłaniają się stratami, jakie straty wciskają społeczeństwu. Boją się po prostu braku niegodziwych zysków a nie faktycznych strat. Mowa o stratach to fikcja, niech każdy pomyśli logicznie, to zauważy, ze banki już sobie odbiły na zwyżce franka wszelkie starty jeżeli ktoś spłacał pożyczkę od 2006-2008r. przeliczając aktualny kurs franka w danym momencie. Trochę logicznego myślenia wyjaśnia sprawę.
Ekspert / 77.114.89.* / 2016-03-16 08:30
KNF do wywalenia. Idą na rękę bankom bo po wywaleniu maja nadzieję uzyskać w nagrodę tam pracę. W tym roku kończy się ich kadencja, a są z nadania PO.
To jedna mafia. Sami przyznali się do kwoty , którą chcą wyprowadzić z Polski. Bo ta kwota to nadwyżka nad normalnym oprocentowaniem zgodnie z WIBOR i marżą. Każdy uczeń szkoły podstawowej potrafi to wyliczyć. Prognozowane zyski z oszustwa nazywają swoimi stratami. A co będzie z tymi bankami jak frank będzie po 1.80 ? To jest niemożliwe bo do tego nie dopuszczą !
gollo / 213.17.227.* / 2016-03-16 08:27
dobra ustawa bo mówi o pmocy złotówkowiczom !!!
obywatel.pl / 89.229.226.* / 2016-03-16 08:26
Jak by nie było to zawsze zapłacimy wszyscy. Jak nie z podatków to z kosztów bankowych, na pewno prezesi banków nie wyjmą ze swoich kieszeni, tylko z kieszeni klientów. JAK CWANIAKI BRAŁY TO NIECH TERAZ PŁACĄ i nie płaczą. Jeśli ktoś chciał być cwany, albo był aż tak głupi to jego problem. Dlaczego wszyscy mamy za nich płacić?

Najnowsze wpisy