Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. KNF ostrzega, że prezydencka ustawa frankowa grozi kryzysem finansowym

Pomoc frankowiczom. KNF ostrzega, że prezydencka ustawa frankowa grozi kryzysem finansowym

Wyświetlaj:
ala3 / 83.29.21.* / 2016-03-16 16:43
ojejku znowu starszą ojejku znowu straszą ,co to jest????pogieło kogoś?,magiel jakiś?
marek53656 / 89.79.167.* / 2016-03-16 16:41
w tym kraju co się pracuje i zarabia to w takiej walucie należy brać kredyt , tylko nikt nie mówi , że jak przyszły kredytobiorca poszedł do banku to w złotówkach nie miał zdolności a kazdej innej a walucie szczególnie w chf bez problemu ma zdolność i prosze brać ile wejdzie. Przekręt bankowy 1000 -lecia .
Banki pazerne niech nie pieprzą ze stracą już swoje zarobili a może tak prezesom wynagrodzenie ukrócić a nie po 300 - 400 tyś miesięcznie płacic
jkie nakaosjdncofco / 178.43.18.* / 2016-03-16 16:39
TO JEST CHORY KRAJ.
Kazdy dorosly czlowiek podejmuje wlasne decyzje.CHCIAL WE FRANKACH POZYCZKE TO DOSTAL .Wiec NIECH JA SPLACA..................................CO TO ZA DEMOKRACJA??????????????????????????????Jednych banki łupia na czym sie da a innym Panstwo pomaga w splatach KTO MA W TYM INTERES?????????Przeciez biedni ludzie nie brali milionowych pozyczek hipotecznych we frankach wiec o co chodzi.NIKT NIKOGO NIE ZMUSZAL. No ale przeciez poslanki i poslowie wzieli kase we frankach bo chcieli/i zarobili na tym/ I TU JEST FRANK POGRZEBANY. TERAZ ROBIA WSZYSTKO ABY RESZTE NARODU WALNAC W ROGI. Buredel na kolkach i ntyle.
!!!!! / 91.200.38.* / 2016-03-16 16:31
kto wziął kredyt we frankach niech sam go spłaca. Ludzie chcieli być cwani i oszczędzić to teraz niech ponoszą tego konsekwencje
jaro256 / 83.17.55.* / 2016-03-16 16:26
UDOWODNIJCIE, ŻE DOSTAŁEM FRANKI I POKAŻCIE ILE ZAROBILIŚCIE NA TYCH TOKSYCZNYCH PRODUKTACH I NA SPREDACH ZŁODZIEJE !!!
rezun-one / 89.71.30.* / 2016-03-16 16:20
Jestem przygotowany.
Od wygranej Dudy nie palę.
Od wygranej Szydło odstawiłem alkohol.
Teraz wymieniłem wszystkie oszczędności na złoto.
Nie wiem jak to się skończy ale pozbyłem się dwóch nałogów, skutecznie.
Jak tu narzekać na PiS?
jk421 / 91.232.195.* / 2016-03-16 15:35
Banki mogą padać, ale z nie powodu przewalutowania franków. na złotówki. Obecny kurs franka jest sztuczny i w łatwy sposób można tym kursem sterować. Równie dobrze może być po 2 zł tak jak to było przed akcją udzielania kredytów bankowych.
malmo / 195.216.250.* / 2016-03-16 14:50
co za beznadziejna nieświadomość ludzi tu piszących... gdzie i do kogo chcecie dopłacać? jak można sie tak kompromitować? jest jedno pytanie czy banki zdechły by gdyby kurs franka zmalał?????? odpowiedź jest oczywista NIE!!! czy też byłby problem sektora bankowego i finansów publicznych NIE... banki zarobiły by swoje a nawet więcej na oszustwie jakim jest podwyższanie wartości waluty w momencie spłacania rat w dniach o dziwo od 1 do 10 każdego miesiąca... więc czy jak frank wzrósł to banki zyskały....? OCZYWIŚCIE!!!!! za dziki frajer zyskały ogromne pieniądze!!!! BO nie kupowały waluty aby ją pożyczyć!!!!! czy to tak trudno zrozumieć??? a co by było gdyby banki kupowały lub posiadały i tą walute faktycznie pożyczały???? ICH dochody byłyby jedynie pomniejszone o wartość waluty różnicę o jaką frank zdrożał...!!!!! CO ZA BARANY WYPOWIADAJĄ SIĘ ŻE TO TEGO DOPŁACĄ!!!!??? RĘCE OPADAJĄ!!
Dżonu / 94.254.241.* / 2016-03-16 14:46
Wystarczyłoby wprowadzenie powszechnego mechanizmu, że kredytobiorca odpowiada za wierzytelność hipoteczną wyłącznie wartością nieruchomości,tak jak funkcjonuje to np. w USA. To jest uczciwy i sprawiedliwy kredyt hipoteczny, który powstrzymałby banksterkę przed frankowym oszustwem. W Polsce to istnieje tylko parodia kredytów hipotecznych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
łoł / 217.96.78.* / 2016-03-16 14:44
Wynika z tego, że system bankowy w Polsce istnieje tylko dzięki frankowiczom. Bez nich się wszystko zawali! Chyba ten zdymisjonowany wiceminister miał rację, że to wszystko runie ......
Ja Polak / 5.174.39.* / 2016-03-16 14:35
Oj OJ, Biedne BANKI..... Takie straty poniosą!!!!!! Dobrze że jak goliły POLAKÓW za zgodą polityków kochanych, to miały wystarczająco dużo miejsca w SKARBCACH żeby te miliardy pomieścić!!!!! Ale oddać nie dadzą rady!!!!! Oj biedne, biedne....
Dexter680 / 195.238.167.* / 2016-03-16 16:18
Po pierwsze kto kazał im brać kredyt? Chcieli to niech maja
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tygop / 195.238.167.* / 2016-03-16 16:20
Brać sie do roboty i spłacać co do franka
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Twiks / 134.191.220.* / 2016-03-16 14:31
Śmiech na sali:
KNF rozesłał ANKIETĘ do BANKÓW, które to "instytycje zaufania publicznego" skrupulatnie wypełniły.

Teraz zapewne zasadne jest moje DOMNIEMANIE, iż:
- wyniki tejże ankiety nie mają generalnie dużego wpływu na ZYSKI w/w prywatnych przecież firm i pensje jej prezesów,
- ponieważ zasadny jest w/w postulat to zgodnie z prawdą, a nie pod z góry ustaloną tezę w/w instytucje wypełniły ta ankietę,
- osoby kompetentne i niezeleźne od w/w instytucji ZWERYFIKOWAŁY otrzymane odpowiedzi (logiczne przecież, że nie wzięto takich "odpowiedzi na wiarę", bo wpływa to na życie setek tysięcy ludzi)
- za "błędy" w odpowiedziach tej ANKIETY grozi odpowiedzialność finansowo karna w stosunku do osób i "instytucji", które takowe błędy popełniły.

Więc wyobraźmy sobie teraz sytuację:
- budżet naszego Państwa jest w katastrofalnej sytuacji (nie trzeba nawet wybujałej wyobraźni),
- rząd planuje więc podwyżkę - dajmy na to VAT-u,
- skarbówka aby wyliczyć wpływ na budżet rozsyła do losowo wybranych mieszkańców ankietę, której wyniki mogą wpłynąć na zatrzymanie podwyżki podatku - w końcy ze wzrostem cen ludzie mogą zmniejszyć planowane zakupy do minimum, więc przy zmniejszonym obrocie podwyżka może mieć wprost negatrywny na otrzymane z tytułu poboru podatku kwoty zasilające budżet,
- w ankiecie prosi o "oszacowanie" w jaki sposób planowana podwyżka wpłynie na budżet domowy,
- ankieta nie jest z założenia w żaden sposób weryfikowana,
- w ankiecie prosi się o oszacowanie, więc z założenia nie ma złych odpowiedzi, jakiekolwiek by one nie były i nie grożą żadne sankcje za udział w ankiecie,
- jedyne przewidziane sankcje są za BRAK odpowiedzi.

To teraz pytani: Czy ktoś jest w stanie przewidzieć, jakie by były odpowiedzi?
Bezybeusz / 89.73.46.* / 2016-03-16 14:23
Po co brali kredyty? Podpisali umowy o co sądza,że my teraz będziemy za nich płacić, przez wiele lat mieli dobrą sytuację , złotówkowicze nie, dlaczego im akurat pomagać? Na biedaków nie trafiło, ile jest rodzin , których nie stać na mieszkanie. Nie mają takich dochodów, żeby móc zaciągnąć kredyt. Czy ci ludzie dobrze uposażeni czyli frankowicze liczą na nas obywateli, będzie się doić innych. Skąd ci ludzie mają kasę, że stać ich było na mieszkania na kredyt, jakie maja wykształcenie? Bo jak ich słucham to mam wrażenie,że to albo cwaniacy , którzy wykorzystują sytuację, albo nie myślący kompletnie, taki kredyt spłaca sie 30 lat i co sobie mysleli jak brali, chyba w ogóle nie myśleli.
qwe938 / 83.238.53.* / 2016-03-16 14:10
Czyli każdy Polak ma dać 2000zł na frankowiczów , którzy myśleli że przez 30lat kurs zł będzie rósł tak jak kurs franka. Za głupotę należy płacić ale za swoją nie czyjąś
łoł / 217.96.78.* / 2016-03-16 14:52
nie Polak, a zagraniczny bank, który doi Polaków
frankowiczom NIE / 83.144.67.* / 2016-03-16 14:07

Według szacunków KNF, zaproponowana ustawa mogłaby kosztować banki nawet 67 mld złotych.

Dlaczego to ma iść z moich podatków, nie wiem, mnie nikt do kredytu w EURO nie dopłaca, trzeba było brać w PLN i nie śmiać się z głupków co brali kredyt w PLN. Fakt, że doprowadziło to do biedy wielu ludzi, moje dzieci spłacają chatę i nie mają na chleb, więc im dopłacam do życia, ale czemu mam dopłacać innym ? Młodzi ludzi są strasznie pretensjonalni, to pokolenie bumerangów, najlepiej siedzących na grzbiecie u rodziców nawet po 40-ce, a bieda jest na własne życzenie , nie opowiadajcie o kanciarstwie banków . To że dyrektorzy banków prywatnych zarabiają milion czy więcej rocznie, mnie też wkurza, ale PIS nie załatwi mniejszych zarobków dla prezesów banków, PIS wyrwie mnie z gardła podatki, aby dać nieudacznikom wrobionym na własne życzenie w kredyty frankowe. To woda na młyn polityki PIS , który zrobi podatek od deszczu czy od okien, aby zyskać wyborców, którzy okradną resztę, która cokolwiek zarabia więcej niż najniższa krajowa.
Anal Ityk / 89.71.105.* / 2016-03-16 14:17
Szefem KNF jest były zastępca bufetowej. W sposob oczywisty jest zainteresowany UWaleniem każdego, rządowego projektu. c.b.d.o.

Najnowsze wpisy