Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. KNF ostrzega, że prezydencka ustawa frankowa grozi kryzysem finansowym

Pomoc frankowiczom. KNF ostrzega, że prezydencka ustawa frankowa grozi kryzysem finansowym

Wyświetlaj:
wolny! / 5.172.233.* / 2016-03-16 13:02
a czy ktoś policzył zysk dla polski, polaków i polskiego pkb jak te 103 miliardy pozostaną w polsce i wydane zostaną prze frankowiczów w polsce ???????????????????????????????/
Niki73 / 95.51.85.* / 2016-03-16 12:24
I znowu ten bełkot o stratach. Tu nie ma strat, drogie pismaki, tylko niższe zyski.Na każdym portalu roi się od nieuczciwych tekstów grożących kryzysem. Pisząc o stratach, autorzy artykułów chyba nie zauważyli, że hipotetyczne niższe zyski (banki zakładają 4 warianty wg KNF) są rozkładane w latach. W tym czasie banki wprowadzą mechanizmy odbudowujące i nie odczują tego problemu. Jeżeli natomiast banksterstwo pójdzie w zaparte i nie przewalutują, właściciele lokali zrezygnują z mieszkań, co w konsekwencji doprowadzi do spadku cen mieszkań i kryzysu w budownictwie. Wtedy zaczną liczyć realne straty. Pnie Prezydencie , nie może Pan się wycofać. Proszę być po naszej stronie
efefgrghghh / 160.83.30.* / 2016-03-16 14:15
I znowu ten bełkot o tym, że strat nie ma. Przeczytaj raport KNFu
!@# / 217.153.72.* / 2016-03-16 12:22
Nawet bankowcy z Belką na czele mówią, że te kredyty są z piekła rodem. Dlaczego ich konsekwencje ponoszą TYLKO kredytobiorcy? Czy przez nie wyleciał choć jeden prezes albo rada nadzorcza banku? O instytucjach mających chronić rynek i obywatelami przed takimi "produktami" już nie wspomnę...
elina 222 / 83.7.218.* / 2016-03-16 12:16
A dlaczego nikt się nie rozczula nad kredytobiorcami złotówkowymi? To oni ponoszą najwyższe koszty kredytów. A co byłoby gdyby frank drastycznie spadł, czy wtedy demonstrując żądaliby aby im ratę podnieść? Widziały gały co brały!!! A państwo polskie powinno wszystkich traktować jednakowo. Wobec tego proszę obniżyć też koszty kredytów zaciągniętych w naszej rodzimej walucie!!!
olos / 188.146.136.* / 2016-03-16 12:54

A dlaczego nikt się nie rozczula nad kredytobiorcami złotówkowymi? To oni ponoszą najwyższe koszty kredytó

To wyjaśni mi dlaczego banki nie chcą się zgodzić aby frankowicze też ponosili te wyższe koszty.
Jeżeli po przewalutowaniu poniosą straty, to znaczy, że do kredytów złotowych ktoś dopłaca. Zastanów się nad tym.
olos / 188.146.136.* / 2016-03-16 12:43
Czegoś nie rozumiem , jeżeli przewalutowanie kredytów frankowych na złotowe ma przynieść straty bankom, to kto dopłaca do tych kredytów w złotówkach do tej pory. Czy ktoś się nad tym zastanowił?
Chyba, że banki miały by zwracać kredytobiorcom różnicę w zysku między kredytem frankowym a złotówkowym. To wtedy można mówić o stracie.
103545 / 5.172.235.* / 2016-03-16 11:56
A ja w 1972 roku wziąłem kredyt z banku PKO NA BUDOWĘ DOMU. Ten kredyt był oprocentowany na 3% w stosunku rocznym I takie oprocentowanie obowiązywało przez cały czas umowy. Taki kredyt był ogólnodostępny. Ale to była ta zła komuna o czym prawiczki często mówią. To dzisiaj młodzi mają to co mają. Drapieżny kapitalizm pod ochroną rządów. I to wszystkich. Mogę tylko współczuć. Często się zastanawiam czy warto było. Może te zmiany byłyby ewolucyjne niosąc mniej tragedii. Alle jaja.
metaman / 83.238.105.* / 2016-03-16 16:20
tak tak a po cegłę pojechałeś do OBI, a po okna do Castoramy...
ana258 / 5.172.234.* / 2016-03-16 11:55
Czyżby "frankowcy" utrzymywali cały system bankowy w Polsce? A co banki zrobiły z dotychczas zarobionymi pieniędzmi? Jak można opierać decyzję o przewalutowaniu kredytów, osiągnięciem zysków przez banki, których nie powinni mieć w planach- zysk 100% na kursie to już chyba przesada! Ten kraj stoi bezprawiem banków i tragedia ludzi, którzy chcieli mieć dach nad głową.
kllemall / 156.17.137.* / 2016-03-16 11:45
Brednie. To jak pytać złodzieja, czy jak będzie musiał zwrócić łupy, to czy będzie miał z czego żyć :-)
Sam KNF przyznał, że banki na manipulacjach spreadem, czyli nieuczciwym wobec klientów działaniem, zarobiły kilkadziesiąt miliardów złoty. A ten zwrot nie ma nic wspólnego z tzw. pomocą dla klientów, którzy wzięli kredyty "walutowe". Także nie można tej kwoty używać jako argumentu przeciwko ustawie. Czyli kwota "strat" to zaledwie 20-30mld zł. Więc nie ma co zwracać uwagi na płacze banków, tylko wprowadzać ustawę i robić to, do czego wybrani zostali, prezydent, posłowie i senatorowie, czyli dbać o stabilność finansową obywateli. Dokładając do spreadu klauzule niedozwolone należy rozliczyć banki z bezprawnego działania i po prostu kazać im wykonać ustawę bez gadania. Najwyżej ta czy inna firma prywatna zwana bankiem upadnie. Upadają huty i sklepy mogą upadać banki. Czas skończyć ze straszeniem ludzi, że jak jakiś bank upadnie, to nastąpi katastrofa. Nie, po prostu znajdzie się inny bank, który przejmie rynek upadłego i już. I na koniec. Czyżby faktycznie tzw. frankowicze trzymali swoimi kredytami cały system finansowy kraju? To już kompletna bzdura.
sz / 159.205.14.* / 2016-03-16 11:22
A ja jestem frankowiczem i nie placze bo zarabiam i splacam. Jak czytam te wasze wypociny typu widzialy galy co braly itp to slabo mi sie robi od tej waszej zazdrosci i zawisci. Ci co brali kredyty w zlotowkach - jak wam RPP przestanie bronic stop pr to zrobicie kupe w majty i wtedy ja bede padal ze smiechu. Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mick8791 / 109.173.210.* / 2016-03-16 11:33
RPP nie broni stóp tylko ustala je w zależności od stanu gospodarki!
Pustak / 188.146.3.* / 2016-03-16 10:53
Pan Andrej Duda lepiej niech już sobie jeździ na narty na nasz koszt a nie zajmuje sprawami o których nie ma zielonego pojęcia . Czemu ja mam spłacać czyjeś długi a samemu wynajmować od kogoś kto ma kredyt i jego długi spłacać . Stare powiedzenie mówi widziały gały co brały, jeżeli ktoś się przeliczył to może sprzedać lub ogłosić bankructwo konsumenckie . Trzeba mierzyć siły na zamiary.Lepiej skupić się nad zapobieganiem takich ofert które ładnie brzmią nie tylko w kredytach bankowych ale również w obietnicach wyborczych
gggggg922 / 159.205.14.* / 2016-03-16 11:51
Wez sie do roboty zamiast zazdroscic
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jagorg / 46.170.183.* / 2016-03-16 10:45
Ci co wzięli kredyt w złotówkach od razu płacili znacznie więcej, mniej więcej tyle co płacą teraz frankowiczę, a jakoś nikt się za nimi nie wstawia.
stanleyGK / 78.111.185.* / 2016-03-16 10:44
Co za łajdactwo? czemu mają frankowicze dostać przywileje? cz konstytucja RP nie zapewnia równego praw dla wszystkich Polaków? jeśli tak to dlaczego inni kredytobiorcy nie mają takich szans? a co z tymi co nie żyją z kredytów? ja nie budowałem domu i nie kupowałem apartamentu, nie kupowałem mieszkania na które nie miałem kasy. Jakim prawem teraz ktoś ma mieć takie udogodnienia. Niech płacą, jest coś takiego jak ryzyko kredytobiorcy. Oni wiedzieli ze ryzykują biorąc kredyt a teraz płaczą. Banki odbiją sobie to na wszystkich Polakach. nie godzę się na to bym choć grosz płacił na Frankiewiczów. Niech im PiS i Prezydent Frankiewiczów? pomaga finansowo, ja nie mam zamiaru.
Antytrol / 5.172.247.* / 2016-03-16 11:27
Z twojej wypowiedzi, bardzo emocjonalnej, można wyciągnąć wniosek,że nie masz ŻADNEGO pojęcia o tym o czym mówisz. Jesteś zwykłym mąciwodą,trolem i nawet nie masz kredytu. Po prostu trolujesz nie mając pojęcia o tym o czym piszesz.
mdmrns / 212.180.150.* / 2016-03-16 10:54
Zapewnia rowne prawa - wiec oddaj to co zyskales na rodzinie na swoim lub mieszkaniu dla mlodych!
bbq / 212.180.150.* / 2016-03-16 10:46
W takim razie oddaj to co dostales na MdM lub RnS!
och Karol / 83.30.246.* / 2016-03-16 10:39
Nie popieram frankowiczów bo każdy ma swój rozum i odpowiada za swoje decyzje. Ale uzasadnienie bankowców jest co najmniej śmieszne. Wcześniej przecież zarobiły te pieniądze naciągając ludzi a dzisiaj płaczą gdy miałyby oddać część zysków.
piwonia11 / 178.235.43.* / 2016-03-16 10:39
było 20 miliardów teraz 60 miliardów za rok pińcet miliardów lobby banków jest niesamowite, napuszczanie na siebie ludzi to kolejny filar bankowości internetowej
kasa680 / 217.172.224.* / 2016-03-16 10:38
1. Ci co chcą niech dalej spłacają w CHF.

2. Dla tych, którzy nie chcą już CHF, przeliczyć na PLN wg kursu z dnia umowy kredytu.
- w tym przypadku wyliczyć odsetki jak dla kredytów w PLN, oczywiście z odpowiednim
uwzględnieniem tego co już spłacili
- jeśli raty w PLN będą zbyt wysokie to zobowiązać banki do wydłużenia okresu kredytowania
(dla chętnych) i/lub ułatwienia/pomocy przy sprzedaży takich "mieszkań z kredytem".

3. Na banki nałożyć wysokie kary za udzielanie kredytów osobom, które tak naprawdę nie miały
zdolności kredytowej dla takich kwot, a wszystko działało wyłącznie na bazie chwilowo niskiego
kursu walutowego CHF do PLN.

4. Bankom należą się też kary za wymuszanie kupowania u nich waluty (spread-y), wciskanie wysokich
kredytów w CHF zamiast proponowanie mniejszych w PLN, rozkręcenie boomu kredytowego,
żerowaniu na słabej wiedzy części kredytobiorców, itp.

5. Tak naprawdę to koszty kredytów CHF w stosunku do kredytów w PLN można ocenić jedynie
indywidualnie po całym okresie spłaty (bo na razie chyba i tak wychodzi to taniej w CHF tylko,
że po zmianie kursu CHF do PLN nie wszystkich stać na ich spłatę - co potwierdza zarzut udzielania
przez banki kredytów osobom, które tak naprawdę nie miały zdolności kredytowej dla takich kwot).

6. Oczywiście, banki nic nie stracą - tylko zarobią nie jak lichwiarze, a jak normalny biznes. Tych CHF
nikt nigdy nie widział i równie dobrze banki mogły udzielać tych kredytów w ropie naftowej,
miedzi, złocie, pszenicy, czy czymkolwiek innym co jest przedmiotem ogólnoświatowego hazardu
finansjery, polegającego w zasadzie na zakładach bookmacherskich o to ile coś kiedyś będzie
kosztowało, czyli tzw. "opcji na..." (waluty, surowce, zboże, akcje, wskaźniki giełdowe, itp. -
dosłownie na wszystko co można wycenić). Absolutny, totalny, czysty hazard...

7. Własne zobowiązania trzeba jakoś spłacać samemu... i ewentualne zmiany dla frankowiczów
- można i pewnie trzeba niektórym jakoś pomóc, ale nie kosztem innych (podatników,
kredytobiorców w PLN, itp.).

To tyle w temacie kredytów CHF.
qsfff / 217.96.78.* / 2016-03-16 13:09
Co to jest KNF.
Bo wygląda że Komisja Nabijania się z Frankowiczów
fanka / 89.65.132.* / 2016-03-16 10:35
przy wyborach nie mysli sie tylko obiecuje a potem jakos mozna sie raczkiem wycofac ---przerabialismy to z poprzednich kadencji i nic juz nas nie zaskoczy . Od poczatku roku mialo sie cos zmienic ale za duzo jest doradcow ktorzy pracuja za bardzo wysokie pieniazki z roznych ......... i nie beda ryzykowac swojej cieplej posadki dla jakiegos tam Kowalskiego

Najnowsze wpisy