Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Wyświetlaj:
Tylko nie POMOC / 192.193.116.* / 2016-04-21 09:41
Pomoc finansowa ze strony Panstwa wspiera banki a nie frankowiczów - patrz "Rodzina na swoim " i Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.

Jesli Panstwo wyłoży środki na spłate rat niespłacanych kredytów (" wsparcie" najsłabszych kredytobiorców ) to oni i tak musza te pieniadze oddać Państwu w następnym roku wraz z bieżącymi ratami czyli płacici podwójne raty - ciekawe skad na to wezmą skoro dzis nie są w stanie spłacać .

Czyli bank dostanie kase tj 12 rat a frankowicz " odroczenie egzekucji o 12 miesiecy , Wiec komu Panstwo pomaga?

W Rodzinie na swoim odsetki ktore zaplacili kredytobiorcy , mimo dopłaty do odsetek przez Państwo , były takie same jak w zwyklym kredycie hipotecznym wiec kto na tej doplacie zarobil - kredytobiorca czy bank ?
smutna prawda / 83.27.77.* / 2016-04-21 09:37
dymanie w banie a nie prawda i czemu to pomaga i czy ktoś ma wpływ na pomysły polityków
sondy
- czy jesteś za pomocom państwa dla górnictwa która trwa 25 lat
- czy jesteś za pomocom państwa dla Ojca Rydzyka
- czy jesteś za wzrostem podatków
- aborcją
- zerówkami
.....
i tak sobie można sondy robić w nieskończoność zawsze większość będzie na NIE co do frankowiczów tam potrzeba jasnych wyroków które banki będą respektować Prawa i jeszcze raz prawa ale to nie pomoc a normalność mając tak rozbudowany system administracji , nadzoru , policji , US ... jeszcze wielu którzy teoretycznie mają pomagać i upraszczać życie obywatelom co rusz afera AMBER GOLD , OPCJE WALUTOWE , NAWET TE KREDYTY NOMINOWANE W CHF , EURO , USD , PARA BANKI , SKOKI NA KASĘ W SKOK gdzie te nasze państwo jest hmm Radek prawdę powiedział " jesteśmy państwem teoretycznie " za to sondy i szczucie jednych na drugich wychodzi nam nad wyraz dobrze .
Zulu Guru / 197.172.95.* / 2016-04-21 09:37
Jak prezes ma wenę i prywatna kaskę do zapłacenia za frankowiczów to KASA NA STÓŁ! Arriba Corazones! Abajo Pantalones! W górę serca! Gacie w dół!
Adikos / 78.11.119.* / 2016-04-21 09:36
Oczywista rzeczą jest fakt że kursy walut raz są korzystniejsze względem złotówki a raz mniej korzystne, dziwie się ludziom że wymagaja teraz od Państwa pomocy, a z jakiej racji? przecież znali ryzyko! rozumiem ze czuja sie z tym źle,ale żeby Państwo obwiniać? przecież Państwo nie jest gwarantem stabilnej waluty, wiele czynników na to wpływa , ludzie ogarnijcie się !
chichot losu / 122.150.171.* / 2016-04-21 09:34
A po co to pytanie ? przeciez przed wyborami PiS obiecywalo ze pomoze frankowiczom to chyba jasne ze pomoga, pani Beata Szydlo nawet pokazywala teczke w ktorej wszystko miala zapisane, zaprojektowane I wyliczone ze pieniadze na te obiecanki cacanki sie znajda !
czytelnik 275 / 193.238.67.* / 2016-04-21 09:34
Nie widzę ,żeby Państwo pomagało wszystkim kredytobiorcom,uparli się tylko na frankowiczów.Tylko przejmuje się jedną grupą ludzi.Frankowicze brali kredyty na własną odpowiedzialność,dlaczego mamy za nich płacić?
czytelniczka2016 / 83.14.209.* / 2016-04-21 09:37
Nie masz płacić za kredyty frankowe. TO BANKI MAJĄ ODDAĆ TO, CO UKRADŁY!
primavera / 91.241.35.* / 2016-04-21 09:50
czytelniczko, a nie przyszło Ci do głowy, że banki przerzucą swoje koszty na swoich klientów?? Brakuje Ci wyobraźni?? Już obecnie, zanim zaczęła obowiązywać ustawa o pomocy frankowiczom, banki podniosły opłaty... W jakim Ty świecie żyjesz??
Banki nie ukradły, banki nie są instytucjami dobroczynnymi, a klient ma wolną wolę..
Twój tok myślenia / 217.153.72.* / 2016-04-21 10:08
To znaczy, że ty jako klient banku, okradasz innych klientów banków! Czemu płacisz tak mało prowizji, kosztów prowadzenia konta, za wypłatę z bankomatów, przelewy, itd itd itd. Twoim tokiem myślenia to TY OKRADASZ NAS a nie banki! Przez to, że płacisz tak mało, inni klienci banków muszą płacić więcej!
kawinus / 188.146.69.* / 2016-04-21 09:33
Państwo powinno pomagac bezdomnyk i biednym Polakom a nie pchac pieniędzy bogatym jak nawet nie potrzebują /500+/
rdfg / 213.192.66.* / 2016-04-21 09:30
Tak jak pomaga się kredytobiorcom PLN w postaci rodziny na swoim, mieszkanie dla młodych czy dopłaty w MOPS dla kredytów w pln i ustawa złotówkowa, tak powinni również pomóc kredytobiorcom frankowym.
Paweł Gdańsk / 164.126.152.* / 2016-04-21 09:30
To może ja dziś zagram na giełdzie jak mi się nie uda i stracę pieniądze to zwrócę się do Państwa o pomoc bo ja nie wiedziałem, że można stracić doczytałem tylko, że można zyskać. Przecież nie trzeba było posiadać wykształcenia ekonomicznego, żeby zwrócić uwagę na fakt iż kredyt w frankach jest tańszy od kredytu w złotówkach nikt chyba nie liczył, że tak po prostu? Był obarczony ryzykiem i niestety ryzyko okazało się realnie ale jak w starym polskim przysłowiu cyt. Wiedziały gały co brały
ankieta / 192.193.116.* / 2016-04-21 09:30
Wynik ankiety to efekt braku rzetelności i manipulacji mediów ktore nakładły ludziom do głowy kłamstw ze frankowicze chca zeby to spoleczeństwo ( Państwo) sfinansowało koszty przewalutowania . Frankowicze chcą od Państwa Polskiego pomocy PRAWNEJ a nie finansowej.
czasownik / 122.150.171.* / 2016-04-21 09:28
Jesli panstwo stac to dlaczego nie, niech pomoga frankowiczom, tym co nie maja gdzie mieskac dadza mieszkania jak to bywa w niektorych panstwach, niech panstwo zapewni opieke starszym I chorym ludziom, samotne matki I biednym rodzinom by dzieci nie musialy przebywac w rodzinach zastepczych, jestem za tym by panstwo pomagalo.
RYK / 31.61.137.* / 2016-04-21 09:28
RRANKOWICZE CZY JA BYŁEM WASZYM ŻYRANTEM ŻEBY SPŁACAĆ ZA WAS.
papuniu / 217.99.179.* / 2016-04-21 09:27
To wtakim razie ja mam w zlotowkach i tez chce zeby mi bank czy kto tam pomogl bo jak brali we frankach to co mogli sie spodziewac ze bedzie inaczej czy w innej obcej walucie a teraz placza i protestuja co chcieli to maja to nie sprawiedzlwe zeby ktos za nich splacal niby z jakiej racji
łowca banksterów / 83.21.95.* / 2016-04-21 09:24
Wkrótce banksterzy będą nosić pampersy w gaciach ze strachu ....TO IM OBIECAŁ PREZES PiS !
barb / 46.170.197.* / 2016-04-21 09:24
Marek 860 bardzo mądry i rzeczowy wpis
ja dodam tylko, że to prawda niektórzy nie mieli wyboru, bo po prostu w ZŁOTÓWKACH NIE WYCHODZIŁA ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA, a to oznacza że banki tym sposobem naciągały na kredyty w CHF.
W owym czasie prezes NBP wydał rekomendację o tym, że CHF JEST BEZPIECZNĄ I STABILNĄ WALUTĄ!!!!!!
Wszystkie zyski banków poszły poza granice Polski, tak więc nie rozpaczałabym że coś do nas może wrócić.

Najnowsze wpisy