Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Wyświetlaj:
45632 / 89.67.39.* / 2016-04-20 16:25
Wiedzieli co podpisują!!! Dlaczego nie czytali uważnie umów?!!!!! Teraz niech mają tylko pretensje do siebie bo mądry człowiek nigdy nie weźmie kredytu w innej walucie jak zloty!!! Trzeba było myśleć jak się podpisywało umowę, a nie teraz narzekać i szukać winnych i żebyśmy my za Was spłacali. Nikt za mnie nie spłaci kredytu zaciągniętego w polskiej walucie i nikt nie obniży mi oprocentowania i przelicznika. Wszystko co do grosza muszę spłacić bo wiedziałem co podpisuję tak jak Wy musicie się pogodzić z taką sytuacją i nie szukać winnych tam gdzie ich nie ma. Od samego początku podpisując umowę godziliście się na wszystko co zostało zawarte w umowie i teraz nie narzekajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!
olo999 / 194.42.119.* / 2016-04-20 16:22
Czemu jest tylu wrednych, przeciwnych pomocy Frankowiczom? Przecież Złotówkowicze też dostają multum pomocy od Państwa i również z naszych Frankowiczowych podatków. Program "Rodzina na Swoim" dopłaty po nawet 800zł miesięcznie do kredytu przez 8 lat!!! Ludzie to ogrom pieniędzy! Kolejny program "MDM" Mieszkanie Dla Młodych i dopłaty do wkładu mieszkaniowego po około 30tyś zł!!!! To wszystko czyni kredyty w Złotówkach o wiele tańszymi a ci co teraz nie chcą aby Państwo pomogło ludziom z kredytami frankowymi, pierwsi się ustawiali po te programy i skorzystali dziesiątki tysięcy złoty na tym. Teraz my żądamy trochę dla nas!!!!!!!!!!!!!!
olo999 / 194.42.119.* / 2016-04-20 16:37
Mam dość zawistnych i wrednych ludzi, którzy drugiego utopiliby w łyżce wody aby tylko jemu przypadkiem ciut lepiej nie było. Mam was wszystkich dość, wredne, pazerne, zazdrosne hieny. Wolicie aby jakiś imigrant dostał 2000tyś zł na miesiąc na przeżycie i darmową chatę niż kredyciarz frankowy bo to przecież może być Twój sąsiad a sąsiad nie może mieć lepiej niż ja. Tragedia z Wami ludzie. Ogarnijcie się i pomagajcie innym bo może kiedyś sami będziecie potrzebować pomocy a tak nawiasem mówiąc to powiem wam coś w sekrecie. Tak czy siak i tak kiedyś wszyscy umrzemy więc jeśli możemy komuś pomagać to czyńmy to ludzie tym bardziej, że jesteśmy wszyscy Polakami.
Wlodarz / 193.69.157.* / 2016-04-20 16:27
Powinno sie zmniejszyc obiazenia fiskalne - podatki. Nie pomagac frankowiczom ani zlotowkowiczom. Kredyt to ryzyko zwlaszcza w walucie obciej. Co jesli frankowicze placiliby mniej niz inni kredytobiorcy ? Czy wtedy sami pomogli by innym ? Nie
NIE POMOC A PRAWO / 164.126.246.* / 2016-04-20 16:22
OKRADANYM PSEUDO FRANKOWICZOM NIE TRZEBA POMAGAC FRANKOW NA OCZY NIE WIDZIELI TYLKO ZLOTOWKI ZA MACHLOJE ZLODZIEI BANKSTEROW BANKI ODPOWIADAJA ZA PRZEKRETY ZA KRATY KOLESIE ZA ZA MACHLOJE ZA KRATAMI A W POLSCE
olo999 / 194.42.119.* / 2016-04-20 16:22
Czemu jest tylu wrednych, przeciwnych pomocy Frankowiczom? Przecież Złotówkowicze też dostają multum pomocy od Państwa i również z naszych Frankowiczowych podatków. Program "Rodzina na Swoim" dopłaty po nawet 800zł miesięcznie do kredytu przez 8 lat!!! Ludzie to ogrom pieniędzy! Kolejny program "MDM" Mieszkanie Dla Młodych i dopłaty do wkładu mieszkaniowego po około 30tyś zł!!!! To wszystko czyni kredyty w Złotówkach o wiele tańszymi a ci co teraz nie chcą aby Państwo pomogło ludziom z kredytami frankowymi, pierwsi się ustawiali po te programy i skorzystali dziesiątki tysięcy złoty na tym. Teraz my żądamy trochę dla nas!!!!!!!!!!!!!!
asia02 / 83.9.99.* / 2016-04-20 16:15
A dlaczego tylko frankowiczom, kiedyś wzięłam 50 tys. kredytu hipotecznego, a oddałam drugie tyle, nikt mnie nie wspomagał, wiedziały gały, co brały, kredyt w banku to nie zabawa w piaskownicy, każdy kredytobiorca, powinien wiedzieć na co się porywa. Jako rodzina zastępcza mam na utrzymaniu 2 nastolatków, dostaję na nich obojga 1320 zł.- z tego mam współfinansować frankowiczów?
Liza / 109.241.14.* / 2016-04-20 16:26
Ja wzięłam kredyt w złotówkach,moja siostra we frankach.Śmiała się ze mnie,że jestem głupia,bo płacę dużą ratę,a ona mniejszą.Ja kredyt dawno spłaciłam,a ona nadal płaci.Mnie nikt nie pomógł w spłacie,dlaczego ja mam pomagać innym.
olo999 / 194.42.119.* / 2016-04-20 16:52
Właśnie dlaczego masz pomagać? Przecież niech zdechną a im nie pomogę, prawda? Jesteś nikim.
Szymon3333 / 83.22.116.* / 2016-04-20 16:15
Większej bzdury jak pomoc frankowiczom, którzy z pełną świadomością wzięli kredyt we frankach, po to aby był tańszy nie słyszałem. To jest tak jakbym wziął kredyt w złotówce z ratą 800zł/mieś. po 2 latach stwierdził,że będę płacił tylko 600zł, a reszte niech mi Państwo dołoży, bo coś tam- co za bzdura!!!!!!
Jacy biedni Ci kredytobiorcy w nowych domach na kredyt za odsetki podatników- proponuję zrobić dzień żałoby dla frankowiczów
w...wiony / 83.12.225.* / 2016-04-20 16:14
To będzie poważna operacja, która musi brać pod uwagę kondycję banków, ale całkowicie możliwa do wykonania. I żeby było jasne: nie mówię tylko o tzw. kredytach frankowych, w które złapano dziesiątki tysięcy rodzin i które stały się formą nowoczesnego niewolnictwa. Rozwiązać trzeba też kwestię polisolokat, które dotknęły ok. 5 mln Polaków i które wyciągnęły z ich kieszeni prawie 50 mld zł - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

Czy państwo z racji nadzoru nie jest zobowiązane do interwencji jeżeli zostały stwierdzone nielegalne zapisy w umowach kredytowych? Czy nie powinno interweniować jeżeli produkt finansowy - kredyt denominowany do waluty szwajcarskiej jest narzędziem finansowym z zasady wadliwym a wręcz oszukańczym? Czy państwo nie powinno bronić swoich obywali przed złodziejami? Dlaczego KNF nie reagowała? Dlaczego rząd przymykał oczy patrząc jak "frankowe oszukańcze kredyty" napędzają gospodarką bo co bo słupki poparcia rosły? Dlaczego wszyscy prezesi banków załamują rące że banki upadną, a nie powiedzą prawdy że mniej zarobią? Skąd się wzięły wielomilionowe wynagrodzenia olbrzymiej grupy bankierów? Dlaczego kolejne rządy pokulają ogonek i nabierają wody w usta jak bankierzy bezczelnie kłamią? Dlaczego minister finnsów milczy
Marcin740 / 31.135.162.* / 2016-04-20 16:13
Też mam kredyt we frankach i nie oczekuję pomocy od Państwa. A pytanie do Was ,,nie frankowiczów''czy jeżeli macie dwoje dzieci i nie głosowaliście na PiS to czy te 500+ oddacie państwu lub bardziej potrzebującym? myślę, że nie będziecie kupować sobie co najwyżej droższe wchisky...........
Jarek zegarek / 95.41.10.* / 2016-04-20 16:13
Dziwne, że w pozostałych krajach Europy - nawet na Ukrainie, odfrankowano takie kredyty. Uznano je za nieuczciwe. W Polsce zagraniczne banki mogą dalej wywozić zyski z okradania obywateli. A pozostali się cieszą. Taki grajdół.
opo1199 / 83.5.186.* / 2016-04-20 16:12
to nich górnicy radzą sobie sami , niech ci co wzięli polisolokaty (około 5 mln. ludzi) radzą sobie sami, stoczniowcy, pielęgniarki, i tym co dopłacają do mdm też niech radzą sobie sami, w ogóle niech każdy sam sobie radzi
adaaamm / 188.146.132.* / 2016-04-20 16:12
Banksterscy złodzieje już wkrótce oddacie co zagrabiliście w Polsce. Chyba powinniście się już zacząć pakować.
MarJung / 83.11.160.* / 2016-04-20 16:12
Kolejna grupa ślizgaczy, zawsze czyimś kosztem! Takie głupawe gadki, że banki ich oszukały to polewajcie głupszym od siebie! Ja też w tym samym czasie brałem kredyt i wyraźnie przedstawiciel banku wyjaśnił mi potężne ryzyko związane z kredytem we frankach lub euro. Nawet lekko namawiał na rezygnację z kredytu w walucie i dzięki mu za to! Jak państwo pomoże tym ślizgaczom to oczekuję o rekompensatę od państwa za wyższe raty, które płacę teraz.
krylan / 87.204.107.* / 2016-04-20 16:09
MDM czy RNS to były programy pomocy kredytobiorcom złotówkowym. Na ich zrealizowanie częściowo podatki tzw Frankowiczów tez były przeznaczane.. Nie widzę wiec przeciwwskazań by nie pomagać osobom złapanym przez banki i spłacającym kredyty w obcej walucie. Poza tym kondycja banków nie ucierpi wcale w tej sprawie. Przecież te wszystkie przeliczenia, przewalutowania były, są i pozostaną tylko i wyłącznie na papierze!!!
oloan / 178.37.136.* / 2016-04-20 16:08
... może Ci którym urwało rękę lub nogę też mają sobie radzić sami a nie pobierać rentę? mogli przewidzieć że coś się stanie....
leming_bez_CHF / 79.190.238.* / 2016-04-20 16:15
uważasz że to adekwatne porównanie? nikt nie zmuszał ludzi do kredytów a w szczególności we frankach. Sami chcieli i czytali co podpisywali. A jak nie czytali to sami sobie winni.... PACTA SUNT SERVANDA!!!
Kow32 / 172.56.19.* / 2016-04-20 16:11
Debil
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zodiakx / 46.112.52.* / 2016-04-20 16:01
nabrali to niech spłacaja, ja tez spłacam kredyty i nikt za mie nie płaci.wiedzieli ze frank moze zdrozec,ale jak taniał to nie płakali ze płaca mniej.

Najnowsze wpisy