Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Wyświetlaj:
JAN 58 / 83.5.101.* / 2016-04-20 15:27
A co z tymi osobami, którzy w połowie 2007 roku, na samej górce spekulacyjnej, zostały namówione przez "doradców bankowych" na kupno udziałów w funduszach inwestycyjnych i obecnie jest stratnych około 50 procent kapitału zainwestowanego ( pomijam jakikolwiek zysk i poziom inflacji ). Czy też Najjaśniejsza RP i Banki zwrócą utracone bezpowrotnie pieniądze???
lolo1 / 91.222.58.* / 2016-04-20 15:26
nie pomagać widziały gały co brały barany barany
HermenegildaHiacenty / 46.77.124.* / 2016-04-20 15:30
Zdaniem większości ankietowanych banki zachęcały swoich klientów do zaciągania kredytów we frankach (61%), niedostatecznie informując ich o ryzyku kursowym z tym związanym (51%). Ponad dwie piąte respondentów (43%) wyraża przekonanie, że banki udzielając kredytów we frankach dopuszczały się wielu nieprawidłowości.

Gratuluję braku mózgu u krytyków frankowiczów. Myślisz że banki w twojej sprawie nie kłamią??
Hahaha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
realista / 89.71.120.* / 2016-04-20 15:23
Uważam, że państwo powinno pomóc. Zaistniała sytuacja z kursem nie jest z winy frankowiczów a banki celowo wprowadzały ich w błąd. Wszystkim przeciwnikom tej pomocy przypominam, że Państwo cały czas pomaga innym i to też z pieniędzy frankowiczów. Dlaczego więc miałoby i im nie pomóc.
TinaM / 83.3.53.* / 2016-04-20 15:27
Jestem zainteresowana tą, rzekomą pomocą. Bardzo proszę o informację w jaki sposób mi pomaga państwo?
Wojtek357 / 94.141.129.* / 2016-04-20 15:32

Bardzo proszę o informację w jaki sposób mi pomaga państwo?

500+, MDM, dopłaty do kopalni, dopłaty do hektara dla rolników itp.
krytyk 15 / 91.234.101.* / 2016-04-20 15:23
Kaczyński ,ty już lepiej nie angażuj się w tą sprawę , a tym bardziej przy
wykorzystaniu NBP. Jak do tej pory to czego pis dotknie to upada.
Wysłać pisowców na Saharę to w trzy miesiące piasku zabraknie.
DASO / 95.49.6.* / 2016-04-20 15:21
A KTO POMOZE ZLOTOWKOWYM KREDYTOBIORCA -CO MAJA INNE ZOLADKI -CHCIELISCIE TANIEJ I WYSZLO BYLO WSPIERAC ZLOTOWKOWE KRADYTY-NIEMA WYJATKOW CHYBA ZE WLADZA POMOZE WSZYSTKIM
HermenegildaHiacenty / 46.77.124.* / 2016-04-20 15:33
Zdaniem większości ankietowanych banki zachęcały swoich klientów do zaciągania kredytów we frankach (61%), niedostatecznie informując ich o ryzyku kursowym z tym związanym (51%). Ponad dwie piąte respondentów (43%) wyraża przekonanie, że banki udzielając kredytów we frankach dopuszczały się wielu nieprawidłowości.

Gratuluję braku mózgu u krytyków frankowiczów. Myślisz że banki w twojej sprawie nie kłamią??
Hahaha

Złotówkowiczom nie rośnie kapitał do spłaty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Olga367 / 80.238.114.* / 2016-04-20 15:23
Będa jeździć na tym samym wózku co złotówkarze
Artur900 / 46.113.248.* / 2016-04-20 15:21
Przecie banki nie kupowały franków tylko banki oszukały klientów banki niech płacą
BK0011 / 79.188.229.* / 2016-04-20 15:20
W trakcie rozmów z doradcą ds kredytów hipotecznych zwróciłem uwagę na ryzyko kursowe(ostro parł na udzielenie kredytu we franku) to ten mnie wyśmiał - "Jak to? przecież szwajcarska gospodarka należy do najstabilniejszych na świecie. Nawet hipotetycznie jak kurs się zmieni to max. o 30%". Pokazał wyliczenia i rzeczywiście wciąż moja rata była niższa w porównaniu do kredytu w złotówkach. Byłem wtedy niemal zaraz po studiach i miałem dobrze płatną pracę. Moim największym wówczas problemem było mieszkanie - żona w ciąży, a ja wraz z nią w mieszkaniu z rodzicami w jednym pokoju 12m2. Doprawdy nie miałem pojęcia, że kurs może aż tak się zmienić(ponoć teraz ma wartość wyłącznie spekulacyjną)!!! Przyjmowałem wyłącznie zmianę o max. 30%. Wówczas byłem głupi i uwierzyłem doradcy od kredytów hipotecznych. Mam tylko jedno pytanie - gdzie było do cholery nasze państwo? Czy teraz za to, że dopuściło ono do takiej sytuacji jaka jest dzisiaj, nie powinno wziąć części odpowiedzialności na siebie?! W innych krajach tak się stało, ale nasz kraj, powiedzmy sobie to szczerze, ma nas gdzieś. Przecież wystarczyło definitywnie zabronić udzielania takich sztucznych kredytów walutowych i byłoby po sprawie(walutowe kredyty były zabronione ale złotowe denominowane w obcej walucie nie - dziwne prawda?). Może Państwo również nie przewidziało, jak ja, sytuacji znacznej zmiany kursu walut(niemal dwukrotnej). Ja przynajmniej na swoją obronę mam to, że nie miałem za sobą budżetu do dyspozycji i rzeszy specjalistów od ekonomii(którzy teraz siedzą cicho jak się obraża ludzi za ich niewiedzę o kredytach). Nawet taki jeden belka( tfu!celowo z małej litery), który określił branie tych lewych kredytów do gry w kasynie. Jeżeli tak było faktycznie to czemu wówczas nie nagłaśniano tego wszem i wobec????
antowerpia / 5.172.236.* / 2016-04-20 15:27
...a ja dodam, że żeby dostać kredyt we frankach trzeba było mieć dochód..DOCHÓD a nie malutki dochód, mnie przy braniu kredytu nie proponowano we frankach gdyż...za mały miałam dochód......więc frankowy był dla bogatszych,,.....jesli państwo chce pomóc teraz to niech pomoże wszystkim a nie wybranym.....
BK0011 / 79.188.229.* / 2016-04-20 15:38
Rozumiem i teraz z zazdrości siedzisz na necie i wypisujesz takie komentarze. Coś mi się wydaje, że gdyby dochód był na odpowiednio wysokim poziomie(kurcze może to jest powodem ataków złotówkowiczów?) to bylibyśmy po tej samej stronie, prawda? No ale jest inaczej - proszę się więc cieszyć, że się udało uniknąć tej pułapki, a nie tracić swój cenny czas.
TinaM / 83.3.53.* / 2016-04-20 15:25
Jedna prosta zasada - kredyt zaciąasz w walucie w której zarabiasz!
BK0011 / 79.188.229.* / 2016-04-20 15:40
To samo mówiłem swojemu doradcy!(a raczej oszustowi).
zk3235 / 83.3.67.* / 2016-04-20 15:27
W porządku, ale NORMALNE państwa nie pozwalają na takie osłabienie swojej waluty...
GallAntonin / 31.1.138.* / 2016-04-20 15:18
Póki frankowicze liczyli zyski z zaciągnięcia kredytu dewizowego i umowy były OK i zgodne z prawem i banki były ok, a kredytobiorcy złotówkowi płacący znacznie większe koszty kredytu po prostu głupi. Za ryzyko kursowe mieli znacznie mniejsze oprocentowanie. Jak się to skończyło, bo kursy walut radykalnie wzrosły, to umowy są niezgodne z prawem, banki nie mogły dawać kredytu we frankach, bo ich nie miały i teraz muszą dopłacić do tych kredytów. Kto rżnie głupa i udaje, że nie wiedział o ryzyku kursowym po prostu kłamie. Kto twierdzi, że nie miał wyjścia, bo tylko kredyt walutowy mu dawali, kłamie. Wziąłby kredyt złotowy, ale mniejszy, bo znacznie wyższe obciążenia kredytu zmniejszały zdolność kredytową. Złotowi kredytobiorcy całymi latami płacili niejednokrotnie o kilka tysięcy rocznie większe raty, a teraz mają się patrzeć, jak frankowicze mają dostać pomoc? W imię czego? Tylko dlatego, że we frankach brali kredyty posłowie, wysoko postawione osoby? Ja miałem kredyt we frankach, ale bojąc się zmiany kursów przewalutowałem po roku na złotówki i od 10 lat spłacam w złotówkach i nie rżnąłem nigdy głupa, że czegoś nie wiedziałem.
frfg / 46.171.127.* / 2016-04-20 15:18
a kto kórwa kazał im brać . jak by banki tracuły to oni by nie dołózyli . to śa ami złodzieje i cwanaki j**** ich
złotówkowicz / 84.10.162.* / 2016-04-20 15:16
Duda obiecał, pis obiecał...to już wiecie do kogo się macie zgłosić
PAN JAN / 87.204.189.* / 2016-04-20 15:16
Ostatnim czasem, jak się głośno robi w temacie "frankowiczów" pojawiają się rózne artykuły na jedno kopyto - hmhm widzimy, że są sponsorowane, ciekawe przez kogo?
i dodatkowo:
1. Państwo powinno wprowadzić zakaz zatrudniania przez instytucje finansowe polityków i osób w Państwie zajmujących się sprawami monetarnymi - słuchając M. Belki już pracuje dla nowego pracodawcy
2. Państwo powinno starać się aby instytucje finansowe wprawadzające produkty na rynek ponosiły odpowiedzialność za straty z tytułu niewłaściwego informowania kupującego, niewłaściwego wykonania umowy - jeżeli oszczędzasz to nie możesz stracić, jeżeli masz lokatę i mówie się ze zarabiasz - to nie możesz stracić, etc...
3. Mądry Narodzie, potocznie mówi się o frankowiczach ale temat dotyczy również innych kredytobiorców w obcej walucie - ale do sedna, jeżeli uwolni się kredytobiorców od obciążenia wartością waluty - to przecież kredyt pozostanie nawet po przewalutowaniu, to i tak będzie duża kwota dla klientów do spłacenia - ale już pozostała kasa z lichwy wartości waluty czyli kasa która zostanie w portfelach kredytobiorców będzie UWOLNIONA NA RYNEK, obywatele będą kupować, konsumować produkować i ZAROBIĄ WSZYSCY a nie tylko banki i lichwa. Obywatelu, Narodzie - będziecie mieli na rynku więcej pieniędzy w przepływie produkcyjno - konsumenckim więc zarobią Wszyscy - Państwo też bo podatki wrócą z Polskich firm - a Banki - no cóz i tak zagraniczne i kasa wypływa do rajów podatkowych.
4. OBYWATELE - NARODZIE NIE DAJCIE SIĘ MAMIĆ, ZACZNIJCIE MYŚLEĆ, ZACZNIJCIE WY ZARABIAĆ, NIE WALCZCIE ZE SOBĄ PRZEZ ZAZDROŚĆ WALCZCIE Z PRAWDZIWYM WROGIEM - BANKI, NIEUCZCIWI POLITYCY, OSOBY ZAJMUJĄCE SIĘ POLITYKĄ MONETARNĄ W PAŃSTWIE - OSOBY KTÓRE JAK SKOŃCZY SIĘ KADENCJA PRZEJDĄ DO ZAGRANICZNYCH INSTYTUCJI FINANSOWYCH, BANKÓW I BĘDĄ ODRYWAĆ KUPONY I ŚMIAĆ SIĘ Z RODAKÓW ŻE TACY FRAJERZY BO DALI SIĘ OBŁOWIC!
andrzej295 / 193.203.46.* / 2016-04-20 15:14
NIE powinno!! sam mam kredyt wiedziałem co robię!!!
OLA1152 / 80.238.114.* / 2016-04-20 15:13
Polak zawistny jest, jak Kargul. Prosze CBOS aby zadał pytanie, czy chcesz dobrowolnie płacić na wysokie emerytury dla funkcjonariuszy służb mundurowych którzy wogóle nie płacą na swoje emerytury ??? Po co to szczucie, który Bank zapłacił za ten sondaż ?? Poza tym nikt ze zjadaczy chleba nie zapłaci ze swojej kieszeni.
mn385 / 77.255.49.* / 2016-04-20 15:23
mam taką emeryturę i całą służbę płaciłem wysokie podatki, większe niż twoja pensja
m21851 / 94.254.178.* / 2016-04-20 15:12
Każdy bank udzielając nam kredytu lub pożyczki w walucie obcej lub własnej informuje o istmiejącym ryzyku na które pozyczkobiorca swiadomie sie godzi podpisując umowę. Czego Ci ludzie chcą kazdy w zyciu w jakis sposób ryzykuje i jak nie wyjdzie to placi za swoje bledy a my podatnicy mamy dawac ze swojego bo ktos ma focha i nie chce teraz placic.Bądzmy odpowiedzialni za to co robimy.
taz700 / 82.146.235.* / 2016-04-20 15:12
Czyżby posłowie pis bylo zadłużeni we frankach a może podpisali weksle dla Jarka we frankach po kursie 2zł? :). Co z ludzimi którzy brali w złotówkach i płacą horrendalne odsetki!!

Najnowsze wpisy