Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Wyświetlaj:
X X X / 89.22.208.* / 2016-04-21 09:23
Sam mam kredyt we frankach i uważam że nie może Państwo dopłacać ale jeśli ktoś nie może spłacić to po prostu oddaje klucze do domu i zapomina o sprawie. To patologia ze komuś komornik zabierze dom a ten ktoś dalej ma gigantyczny dług !!! Ludzie teoretycznie POWINNI wiedzieć ze jest ryzyko ale banki doskonale o tym WIEDZIAŁY.
X X X / 89.22.208.* / 2016-04-21 09:27
Oczywiście zamknięcie sprawy kredytu poprzez oddanie kluczu powinno być niezależne od waluty w jakiej był zaciągnięty.
sdefrt / 188.146.70.* / 2016-04-21 09:23
brałem kredyt w pln. choć mogłem we frankach nie wziąłem bo ,wiedziałem o ryzyku kursowym, dziś taki kurs jutro inny. Kolega śmiał się że ,biorę drogi kredyt w złotówkach a on we franku ma niższą ratę o 30% od mojej. na dzień dzisiejszy nawet o tym nie wspomina. Czy państwo Polskie ma mi też wyrównać moją przepłaconą ratę do dawnego kursu franka?!
jakinick / 188.122.16.* / 2016-04-21 09:32
Wszyscy na forum Cię podziwiamy. Taki z Ciebie mądry, zaradny człowiek. Może jednak ktoś Ci na boku podpowiedział, że to przekręt, tak jak to było w przypadku Ricarda Petresku? On, finansista, uczeń Balcerowicza, dał się namówić na franki, a potem szybciutko je przewalutował na złote, bo mu guru kazał, a 700 tysięcznej grupy frankowiczów już nikt nie ostrzegł... Jak myślisz? Dlaczego? A może Petresku miał być przynętą dla prawie miliona Polaków?
Może smiejesz się również z frankowiczów-frajerów, bo nie żądali od rządu dopłat do własnego M? Nie widzisz w tym nierówności? Może to jednak złotówkowicze są większymi cwaniakami?...
jajankes / 83.21.95.* / 2016-04-21 09:22
Prezio DB zapomniał ,,tylko" powiedzieć ,że w USA nałożono na ten bank wielomiliardowe kary za łamanie prawa na rynku amerykańskim ! Co za skur.......!
j293 / 188.252.0.* / 2016-04-21 09:21
Brali franki, ich problem - niech teraz płacą i płaczą.
plakato / 188.146.139.* / 2016-04-21 09:26
Uwaga na bankowe trolle
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
plakato / 188.146.139.* / 2016-04-21 09:24
Trollu spadaj
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
yoda.ant / 81.82.184.* / 2016-04-21 09:21
Czytam komentarze, i nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Polak to Polak - zwistny, pełen jadu i nienawiści do innych. Skoro ja nie mam, to inni niech też nie mają. Niech każdy patrzy na swoje podwórko i żyje swoim życiem, nie cudzym.
Nie każdy frankowicz to cwaniak, tak jak nie każdy kredytobiorca jest specjalistą od finansów. W całej tej sytuacji chodzi o manipulacje walutą, która miała być najstabilniejsza. Manipulacje pazernych doprowadziły do obecnej sytuacji.
Każdy kredyt wiąże się z ryzykiem, ale w tym wypadku nie chodzi o wahania w groszach, tylko w złotówkach. I to nie państwo, czy bank powinien pomóc, ale odpowiedzialnością należałoby obarczyć odpowiedzialnych ludzi. Przeważnie jest tak, że o zdolności kredytowej, a co za tym idzie udzieleniu takiego kredytu, decyduje osoba zażądzająca placówką banku. To pracownicy banku wprowadzali klientów w błąd, lub też świadomie oferowali tylko kredyty we frankach. Cel - wykazać się i zarobić, a stracili ludzie.
Tak jak urzednicy skarbowi, czy ZUS nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje błędy, tak jest i w tym przypadku. Dodatkowo manipulacje mediów i polityków.
To, co dzieje się w Polsce jakaś żałosna maskarada. Ludzie i państwo doprowadzili mnie do tego, że zmuszony byłem zamknąć działalność i wyjechać z kraju. Nie w czasach, kiedy był boom imigracyjny, a kilka lat temu. Państwo nigdy nie dało mi zlotówki, nie dostawałem rodzinnego, nie mogłem odliczyc dziecka od podatku. Nigdy nie wyciągnąłem reki po nieswoje. Zniszczyła mnie własna uczciwość. Teraz również nie dostałbym swojego 500+, bo drugiego dziecka mieć nie możemy. I nic od takiego państwa nie chcę! Ale i takiemu panstwu nic więcej nie oddam. Teraz każda odłożna przeze mnie składka na emeryturę, idzie na tą emeryturę. Płacę wysokie podatki, ale mam nisko oprocentowane kredyty. I najważniejsze, ludzie szanują mnie za fachowość, uczciwość i odpowiedzialność. W Polsce luki prawne, kombinatorstwo i cwaniactwo determinują, jakie miejsce człowiek zajmie w szeregu. Ciężko widzę przyszłość naszego narodu. Ne potrzeba nam imigrantów, sami siebie zniszczymy.
juz / 78.8.206.* / 2016-04-21 09:19
Dlaczego ja mam spłacać czyjeś kredyty? Moich nikt opróczmnie nie sspłacał.
Jan_B / 178.183.183.* / 2016-04-21 09:42
Nie masz spłacać moich kredytów. Sam tytuł artykułu jest manipulacją. Podam mój przykład: otrzymałem 210 tys zł spłaciłem ponad 100 tys. zł Nigdy nie spóźniłem się ze spłatą raty kredytu. Moje zadłużenie w BIK 240 tys. zł. Ktoś tu pisze o pomocy?
6666666 / 176.241.246.* / 2016-04-21 09:13
W takim razie 500+, mdm i podobne programy tez powinny byc zlikwidowane. Nie mam gdzie mieszkac nie mam dzieci proste. Mieszkam dalej u rodzicow w swoim pokoiku i zostaje starym kawalerem...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZORRO1040 / 78.11.118.* / 2016-04-21 09:12
WIDZIAŁY GAŁY CO PODPISYWAŁY JAK KREDYT BRAŁY,WIĘC NIECH FRANKOWICZE SIĘ ODCZEPIĄ OD RZĄDU
obiektywny! / 83.3.75.* / 2016-04-21 09:09
Państwo nie powinno pomagać frankowiczom:
bo biorąc kredyt wiedzieli że kurs może ulec zmianie (liczyli tylko na obniżenie)
bo umów należy dotrzymywać
bo przyznanie im ulgi powinno być uzależnione tylko od woli banku który udzielił kredytu (renegocjacja umowy)
bo jeżeli twierdzą że zostali oszukani to powinni iść do Sądu a nie wyciągać bezczelnie ręce po nasze pieniądze,
bo innym nikt nie pomagał (tym którzy wzięli kredyt w złotówkach i tym których nie było stać na kredyt w złotówkach a we frankach licząc się z ryzykiem zmiany kursu nie brali)
bo część frankowiczów już kredyt spłaciła i im nikt nie pomoże
bo w razie odwrócenia trendu nie zwrócą wartości udzielonej pomocy
bo ich kredyt jest i tak tańszy od tego który został wzięty w złotych
bo koszt kredytu trzeba rozpatrywać przez cały okres kredytowania a nie tylko przez stosunkowo krótki okres
bo nie są idiotami i powinni byli czytać umowy, a jak ich nie rozumieli to powinni byli iść do prawnika przed podpisaniem umowy (jak byli to niech mają pretensje do prawnika jeżeli ich ne pouczył o ryzyku, a jeżeli pouczył to niech maja pretensje sami do siebie), a jeżeli są idiotami to są instrumenty prawne które można wykorzystać
pan44 / 89.231.189.* / 2016-04-21 09:22
Panie Obiektywny, Ja mieszkanie spółdzielcze wykupiłem za czterdzieści tysięcy złotych potem państwo dzisiejszym obiektywnym dało podobne mieszkania za złotówkę, przy tym rozdało nie swoją a spółdzielczą własność.
anija / 46.151.20.* / 2016-04-21 09:08
Wiedzieliście co braliście, chcieliście się wycwanić , to teraz płaćcie za błędy i płaczcie. Wcale mi nie jest was żal.
gość 777777 / 83.30.180.* / 2016-04-21 09:03
Ja mam kredyt w PLN - kto mi pomoże?????
Marek860 / 212.14.37.* / 2016-04-21 09:03
Sprawa kredytów we frankach nie jest tak jednoznaczna jak większości wpisujących tutaj komentarze może się wydawać. Sam jestem posiadaczem kredytu we frankach i opiszę tutaj mój punkt widzenia. Nie jestem cwaniakiem i krętaczem , nie wyciągam ręki do państwa i nie chcę od nikogo złotówki ale wielu "z nas" znalazło się w bardzo trudnej sytuacji gdyż ze względu na mega zmianę kursu wartość nieruchomości nie pokrywa zaciągniętego kredytu. Tutaj jest główny problem, większość frankowiczów regularnie spłaca swój kredyt ale nie może sprzedaż mieszkania/domu gdyż nie pokryje to zadłużenia. Sam zdecydowałem się na kredyt indeksowany w obcej walucie z jednego prostego powodu - na kredyt w złotówkach nie było mnie stać, bank zaproponował kredyt w CHF bo na taki mieliśmy zdolność i mogliśmy urealnić marzenia o własnym kącie. Czy można nazwać mnie za to oszustem, cwaniakiem itp. Kupiłem materiały budowlane, wykończeniowe, zatrudniłem ludzi do budowy i prac wykończeniowych, kupiliśmy wyposażenie domu, meble, sprzęt agd i długo by jeszcze wymieniać. Od wszystkiego zapłaciłem vat, a proszę pamiętać że nic tak nie nakręca gospodarki jak branża budownicza i jej podobne. Tysiące rodzin nie mające zdolności kredytowej w złotówkach postąpiło tak samo. Zastanówmy się jak wpłynęło to na gospodarkę kraju w przeciągu kilku lat, jak wpłynęło to na dochody budżetowe państwa i poziom PKB. Nadal można nazywać nas pasożytami ??? Odciążenie kredytobiorców frankowych sprawi że tysiące ludzi odetchną z ulgą, przecież nikt nie umorzy im kredytu ale część ich pieniędzy które teraz płacą w formie raty nie trafi do banku który wytransferuje je, ale pieniądze te trafią na nasz rynek - do pana z warzywniaka, pani ze sklepu z odzieżą itd. Być może to prosta filozofia, ale proszę o rozsądne argumenty a nie obrażanie frankowiczów i nazywanie ich oszustami.
Marta690 / 89.67.42.* / 2016-04-21 09:39
Też mam kredyt we frankach, wzięty na połowę wartości 63 metrowego mieszkania w bloku. Na szczęście nie na dom i nie na 100% wartości. Nie chcę żeby mi ktoś pomagał chcę tylko żeby Bank wywiązał się z umowy bo jak Szwajcaria wprowadziła ujemne oprocentowanie zastosował ujemne marże. Bank wysłał mi w lutym informację o przeliczeniu rat, ponieważ zmusił ich do tego UOKiK i nadal pobiera raty tak jak było. I jeszcze jest informacja że to jest mój dochód więc muszę to zgłosić do Urzędu Skarbowego. A dlaczego Bank nie wypłaca mi odsetek za zawyżone raty?
xyz123 / 89.78.121.* / 2016-04-21 09:19

na kredyt w złotówkach nie było mnie stać

I to jest główny powód problemu, wiele takich osób postąpiło podobnie. Nie stać mnie na kredyt w PLN to wezmę w CHF, nie ważne jakie ryzyko.
barb / 46.170.197.* / 2016-04-21 09:18
Marek 860 bardzo mądry i rzeczowy wpis
ja dodam tylko, że to prawda niektórzy nie mieli wyboru, bo po prostu w ZŁOTÓWKACH NIE WYCHODZIŁA ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA, a to oznacza że banki tym sposobem naciągały na kredyty w CHF.
W owym czasie prezes NBP wydał rekomendację o tym, że CHF JEST BEZPIECZNĄ I STABILNĄ WALUTĄ!!!!!!
Wszystkie zyski banków poszły poza granice Polski, tak więc nie rozpaczałabym że coś do nas może wrócić.
kasia68 / 37.47.60.* / 2016-04-21 09:17
Zdecydowanie za dużo Pan wymaga od osób piszących na takich forach.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jotk / 212.122.223.* / 2016-04-21 09:14
Mało kto brał kredyt na mieszkanie 50 m. bo przecież kredyt we frankach taki tani to trzeba brać, nie tylko na wielki dom ale całe wyposażenie, więc nie na 100% wartości nieruchomości a na 130m%,
ale każdy kredyt trzeba spłacać z odsetkami. Dlaczego ludzie nie rozumieją że kredyt to nie pożyczka od mamusi, tylko to zwykły zakup pieniędzy od banku. Dlaczego wszyscy mamy dopłacać, bo większość kredytobiorców musi kupić dom i zyć ponad stan, bo życie na kredyt to już życie ponad stan.
pan44 / 89.231.189.* / 2016-04-21 09:12
przeciwni pomocy frankowiczom są ci którzy dostali od państwa za przysłowiową złotówkę mieszkania spółdzielcze czy zakładowe, polska mentalność, sam wezmę ale tobie nie dam
jakinick / 188.122.16.* / 2016-04-21 09:00
Tak pokrętnego tłumaczenia dawno nie było... Dali nam ZŁOTÓWKI!!!!!!!!! czyli kartofle( wg tego cwaniaka). A chcą, abyśmy oddawali pomarańcze. Czyli jak nie zauważyliście przekrętu, to teraz frajerzy - kredytobiorcy płaćcie nam kokosy.
Cwaniak przyjął pokrętną linię obrony.
Jaki problem z przeliczaniem? Dobry programista zrobi program, który w kilka minut przeliczy kto zyskał, a kto stracił? Ale banki nie chcą o tym mówić, póki ich nie zmusi władza. Tyle.
Dlaczego Orban miał jaja i pogonił bankom kota, a u nas władza, która ją zdobyła dzięki kredytobiorcom, boi się własnego cienia? Na Węgrzech banki nie dały rady napuścić społeczeństwo na siebie - może nie zdążyły, bo Orban to człowiek czynu i działa szybko. Im dłużej trwa mielenie tematu, tym banki więcej sieją grozy. Oni jako straty liczą miliardy , których by nie dostali przez kolejne 25 lat. Dostaliby tylko tyle, co złotówkowicze im płacą, a to dla nich mało. Na kredytach złotówkowych mają dużo, dużo mniej zysku. Przecież banki matki założyły od początku w planie dalsze wzrosty kursu franka - czyli dojenie przez 25 lat.
W tym kraju nie ma praworządności. Jakoś UE tym się nie interesuje. Może się zainteresuje, jak frankowicze się w...ią i wyjdą z kosami na ulice. NA razie są kulturalni i nikt ich nie "odbiera serio".
KrySi / 95.40.148.* / 2016-04-21 08:52
Byli świadomi tego, że cena franka może się zmienić i w wyniku tego wzrośnie ich rata kredytu dlaczego Rząd angażuje się w pomoc frankowiczom? Niech sami sobie radzą !
Sdsss / 188.146.130.* / 2016-04-21 08:55
Bo malutki czlowieczku kurs franka byl wysterowny. Jakbys troche pomyslal - to bys zobaczyl ze to bylo zwykle oszustwo bankowe .ale ńiemiaszki placa to sie na forum szcźeka :-)
vvvvb / 195.136.40.* / 2016-04-21 08:52
każdy biorąc kredyt we Frankach liczył się z tym że jest wygrany bo kredyt tańszy od zł śmiał się z tych co brali w zł ..że jaki on bystry bo wziął we Frankach a kiedy trend się odwrócił to lament że oszustwo że skandal itd itp.a ja się zapytam jak by teraz frank kosztował 1,50 czy wyrównali by kredytobiorcy straty banku na pewno nie już słyszę trudno nasz zysk banku strata ale czy są banki charytatywne czy jest bank który nastawia się na straty czy jest bank który pożycza kasę np 100000 i chce zwrotu 100000bez żadnych kosztów odsetek o tuż nie więc skoro nie to nie widzę potrzeby interwencji rządu brałeś należało przewidzieć za i przeciw i różne z tego tytułu koszty skoro rząd uważa że potrzebna jest taka pomoc to również taka pomoc należy się tym co brali kredyty w zł skoro niby to takie ma być sprawiedliwe
Jurektrujek / 188.146.130.* / 2016-04-21 08:54
Buuu ale ja nie bede splacal :-) jak bank mi podniesie oplaty zbankrutuje w majestacie prawa :-) hahahah chcialbym zobaczyc twoja minke jak bank wtedy podwyzszy ci oplaty za posiadanie wszelkiego rodzaju kart hahahhahahahahaha

Najnowsze wpisy