Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Wyświetlaj:
traffica123 / 91.90.160.* / 2016-04-20 14:43
Niestety trzeba powtarzać jak mantrę, bo niezaznajomieni z tematem powielają płatne trollowe slogany:
a - nadrzędną rolą państwa jest chronić jego obywateli!
b - żaden frankowicz nie oczekuje FINANSOWEJ pomocy państwa czy innych podatników - proszę się zapoznać z projektem ustawy prezydenckiej
c - frankowicze walczą o PRZESTRZEGANIE PRAWOMOCNYCH WYROKÓW polskich sądów (klauzule niedozwolone w rejestrze UOKiK), które banki mają gdzieś i przez to okradają polskich obywateli w biały dzień
d - przekręt frankowy został rozwiązany systemowo chyba już we wszystkich krajach Europy Środkowo-Wschodniej - czas najwyższy na systemowe USTAWOWE rozwiązanie tego przekrętu i w Polsce
e - rozwiązanie tego problemu tylko wzmocni polską gospodarkę i pobudzi konsumpcję, a nie sprowadzi armagedon jak to promuje lobby bankowe
f - więcej na stronie stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu
polexit / 194.28.248.* / 2016-04-20 14:43
bez sensu sonaż , to tak jakby zapytac tych co maja jedno dziecko czy chca programu 500+ tylko na drugie dziecko :))) msciwy polak zawsze sie bedzie cieszyl jak inny ma sie gorzej :) a skoro zlotowkowicze maja sie gorzej, to czemu maja cos przeciwko aby wszyscy byli zlotowkowiczami ? i mieli sie rownie zle? :)))
Roni1976 / 91.230.119.* / 2016-04-20 14:40
Uważam ze jak pomogą frankowiczom to my mający kredyt w zł składamy pozew zbiorowy i tez zażądamy pomocy !! Gwarantuje to konstytucja Wszyscy jesteśmy równi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wee / 217.96.78.* / 2016-04-20 14:44
Super. Wtedy dopiero zobaczysz jakie jest prawo w tym kraju i gdzie sobie możesz ten pozew zbiorowy wsadzić.
gość554 / 79.187.252.* / 2016-04-20 14:40
A dlaczego nie ma państwo pomagać frankowiczom? Dlaczego państwo pomaga tylu grupom społecznym to dlaczego ma dyskryminować tą grupę , to też są ludzie potrzebujący. Skoro banki nie straciły nic bo przecież nie kupowały franków to dlaczego mówi się o kosztach? Dla banków kosztem jest to co w lichwiarski sposób zarobiły lub mają zarobić na frankowiczach. Z drugiej strony skoro banki ze społeczeństwem nie dzielą się zyskami to dlaczego mają się dzielić tą fikcyjną stratą?
PIKOLO / 31.174.94.* / 2016-04-20 14:40
A Z JAKIEJ RACJI TRZEBA IM POMAGAĆ. JAK PŁACILI KREDYT DUŻO TAŃSZY WE FRANKACH TO SIĘ ŚMIALI Z TYCH LUDZI CO MAJĄ TAKI SAM KREDYT W ZŁOTÓWKACH I PŁACĄ DUŻO WIĘCEJ. JESZCZE TYM BARDZIEJ ŻE WIEDZIELI ŻE KURS FRANKA MOŻE ROSNĄĆ. TO O CO CHODZI.
Amigo561 / 62.233.202.* / 2016-04-20 14:40
„kredyty frankowe” w Polsce i kredyty „subprimes” w USA, to ta sama rodzina toksycznych instrumentów finansowych, które przenigdy nie powinny trafić do klientów banków, a które doprowadziły do wciąż trwającego kryzysu w światowych finansach. Za ten szwindel powinien zapłacić winowajca czyli banki
Mkn / 87.206.179.* / 2016-04-20 14:40
- Czy chcesz aby Państwo pomagała bankom w Polsce?
- Czy uważasz, że banki powinny być ukarane za stosowanie w umowach zapisów niezgodnych z prawem?
- Czy klient powinien spłacać zobowiązania z umów zawierających zapisy niezgodne z prawem?
- Czy ufasz reklamom bankowym?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
WIEMTO / 84.10.206.* / 2016-04-20 14:40
na zlecenie banksterskich złodziei zadano pytanie CZY CHCESZ ABY Z TWOICH PODATKÓW SPŁACIĆ KREDYTY FRANKOWICZOM" wynik dla frankowiczów rewelacyjny to znaczy ze tylko żule są przeciwni pomocy drugiemu Polakowi Jest tylko jeden szkopuł bvanksterskie pomioty zaden frankowicz nie chce ani złotówki publicznych pieniędzy TO WY ZŁODZIEJE MACIE ODDAĆ TO CO UKRADLIŚCIE
atbeeby su / 31.1.190.* / 2016-04-20 14:39
W Polsce obowiązującą walutą jest złoty.Co mnie obchodzi ktoś kto weźmie kredyt w dolarach ,frankach ,koronach itd.Jego wybór,jego problem ,umowę podpisał.Cwaniaczki jak kurs był dobry śmieli się ze mie że ja w złotówkach wziołem,teraz płaczą i bardzo dobrze.Płacz i płać cwaniaku.
mirek225 / 31.61.136.* / 2016-04-20 14:38
A jaka byłaby sytuacja frankowicza gdyby zarabiał we frankach? Miałby najtańszy kredyt na świecie z ujemnym oprocentowaniem! LIBOR CHF -0,73%
Oczywiście to wina banków, że zarabia w złotówkach.

Dlatego kredyty bierze się w walucie, w której się ZARABIA!!!
bart232421 / 178.43.71.* / 2016-04-20 14:40
gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem.
kółko i krzyżyk / 37.47.78.* / 2016-04-20 14:38
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy ponieśli straty na giełdzie?
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy stracili na funduszach TFI?
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy stracili, bo nie kupili czegoś na promocji?
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy ...
Itd.
Bo państwo ma wyręczać obywatela w myśleniu. Bo Polacy to zbiorowisko debili, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, nie potrafią policzyć 2+2, nie potrafią NIC, bo liczą, ze w razie problemów pomoże PAŃSTWO. Czyli wszyscy inni, którzy na tę pomoc się zrzucą, bo państwo swoich pieniędzy nie ma.
Takie przynajmniej mam wrażenie patrząc na całe zamieszanie wokół tzw. "frankowiczów".
Przy okazji - sam jestem jednym z nich i to na dwóch kredytach. Jeden na szczęście - z mniejszymi lub większymi problemami - już kończę spłacać, a drugi jeszcze 10 lat...
Ale nie płaczę, tylko zaciskam zęby i płacę, bo BYŁEM ŚWIADOMY RYZYKA, na jakie się decydowałem. Bo zanim kredyt wziąłem, to trochę poczytałem i dowiedziałem się o co chodzi w kredycie walutowym. Były lata dobre (zdecydowana przewaga na plus w stosunku do kredytu złotówkowego), teraz są lata gorsze. No i co? Mam udawać idiotę, który twierdzi, że nie wiedział co podpisuje i błagalnie wyciągać rączki do "państwa"?
Sam bierzesz pełną odpowiedzialność za własne czyny - to wyniosłem z domu i sądzę, że jest to dobra zasada.
11mac11 / 94.254.128.* / 2016-04-20 14:59

Czy państwo powinno pomagać tym, którzy ponieśli straty na giełdzie?
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy stracili na funduszach TFI?
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy stracili, bo nie kupili czegoś na promocji?
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy ...

Czy państwo powinno pomagać tym, którzy biorą kredyty MdM?
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy zamiast pracować pobierają świadczenia socjalne i 500+?
Czy państwo powinno pomagać tym, którzy ...
ewa86 / 83.20.127.* / 2016-04-20 14:37
Moi rodzice spłacali kredyt przez 20 lat w PRL i nikt nie pytał czy mają na rate . 3dzieci nie była na koloniach bo ciagle brakowało .Kazdy kto podpisał umowe kredytową był dorosły odpowiedzialny Ja nie zgadzam sie aby banki podnosiły opłaty aby wspomagać frankowiczów bo to zawsze jest z ludzkich pirniędzy ich kosztem
Polak638 / 217.99.85.* / 2016-04-20 14:37
Ankieta spreparowana dla kołków, którzy nienawidzą wszystkich poza sobą.
Może by tak sformułować pytanie:
Czy uważasz, że narzucone na Polaków nieuczciwe umowy indeksacyjne są lichwą w najczystszej postaci, która niszczy obywateli i za którą wszystkie banki stosujące tego typu przekłamania powinne zostać surowo ukarane?
Ciekawe ilu polaków odpowiedziałoby "Nie" ?
Lee Van Dofsky / 60.228.29.* / 2016-04-20 14:36
Bez emocji. Czy w przypadku ew. zysku kredytobiorcy podzieliliby sie z reszta podatnikow? Watpliwe
To dlaczego w przypadku straty podatnicy maja uczestniczyc w splacie kredytu.
Kredyt zaciaga sie w lokalnej walucie. Jezeli ktos chce bawic sie w spekulanta walutowego to juz jego ryzyko.
bart232421 / 178.43.71.* / 2016-04-20 14:42
a czy złotówkowicze podzielą się z frankowiczami swoim zyskiem na tym, że państwo polskie przez osiem lat spłaca za nich odsetki od ich kredytów (programy RnS i MdM)????

idź trollować gdzie indziej
Polak638 / 217.99.85.* / 2016-04-20 14:37
Ankieta spreparowana dla kołków takich jak ty, którzy nienawidzą wszystkich poza sobą.
Może by tak sformułować pytanie:
Czy uważasz, że narzucone na Polaków nieuczciwe umowy indeksacyjne są lichwą w najczystszej postaci, która niszczy obywateli i za którą wszystkie banki stosujące tego typu przekłamania powinne zostać surowo ukarane?
Ciekawe ilu polaków odpowiedziałoby "Nie" ?
Lee Van Dofsky / 60.228.29.* / 2016-04-20 14:43
Typowy Polak638. Zero oglady w trakcie dyskusji.
Marcin 25 / 83.28.62.* / 2016-04-20 14:35
Frankowicze a jeśli kurs franka spadłby o połowę to podzielili byście się z podatnikami zyskiem? Są to Wasze problemy i nieprzemyślane decyzje, a nie wszystkich podatników. Bank na 100% informował Was o ryzyku kursowym. Nie mam zamiaru jako obywatel tego kraju spłacać Waszych kredytów.

Najnowsze wpisy