Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Wyświetlaj:
w..wiony / 83.12.225.* / 2016-04-20 14:35

To będzie poważna operacja, która musi brać pod uwagę kondycję banków, ale całkowicie możliwa do wykonania. I żeby było jasne: nie mówię tylko o tzw. kredytach frankowych, w które złapano dziesiątki tysięcy rodzin i które stały się formą nowoczesnego niewolnictwa. Rozwiązać trzeba też kwestię polisolokat, które dotknęły ok. 5 mln Polaków i które wyciągnęły z ich kieszeni prawie 50 mld zł - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

Czy państwo z racji nadzoru nie jest zobowiązane do interwencji jeżeli zostały stwierdzone nielegalne zapisy w umowach kredytowych? Czy nie powinno interweniować jeżeli produkt finansowy - kredyt denominowany do waluty szwajcarskiej jest narzędziem finansowym z zasady wadliwym a wręcz oszukańczym? Czy państwo nie powinno bronić swoich obywali przed złodziejami? Dlaczego KNF nie reagowała? Dlaczego rząd przymykał oczy patrząc jak "frankowe oszukańcze kredyty" napędzają gospodarką bo co bo słupki poparcia rosły? Dlaczego wszyscy prezesi banków załamują rące że banki upadną, a nie powiedzą prawdy że mniej zarobią? Skąd się wzięły wielomilionowe wynagrodzenia olbrzymiej grupy bankierów? Dlaczego kolejne rządy pokulają ogonek i nabierają wody w usta jak bankierzy bezczelnie kłamią? Dlaczego minister finnsów milczy
Głupiutkieubhubu / 151.231.196.* / 2016-04-20 14:35
Może to jest szansa dla innych bo jak jednym uda się wygrać z bankami które w Polsce robią co chcą to i inny bedą mieli szanse .W Wielkiej Brytani banki same oddawały klientom niesłusznie naliczane odsetki i ukryte koszty .Moze i w Polsce dożyjemy tej chwili
kalinka175 / 37.248.254.* / 2016-04-20 14:33
u mnie w pracy mam cwaniaczka który lata temu wział we frankach i nawet koledze zakup domu doradził , ale sie smiał z gupoli co w złotówkach brali, teraz siedzi w domu i ryczy na zwolnieniu lekarski a my mamy satysfakcje
hest / 212.106.20.* / 2016-04-20 14:33
Bierzesz w Polsce 100 000 kredytu spłacasz 300 000 jak bierzesz we frankach płacisz 500 000 . w Niemczech ,gdy weźmiesz 100 000 płacisz 160 000.Czy jest na świecie taki drugi kraj ,gdzie banki tak okradają naród. Jak z tą demokracją jest w tej unii.Zarobki nasze 4 razy niższe niż w unii.To jest demokracja wg biurokratów z unii. To jest niewolnictwo.
tępiciel głupoty / 81.219.96.* / 2016-04-20 14:49
Jeśli w Polsce wziąłeś 100.000 euro, to oddasz 160.000 euro czyli tak jak w Niemczech. A że jest coś takiego jak różnica kursowa to już inna bajka, o której piśmienna osoba powinna wiedzieć . To ryzyko które kredytobiorca wziął na siebie - nikt nie oszukiwał że nie ma tego elementu, a zatem o kradzieży nie może być mowy (chyba że zmuszono do podpisania umowy, ale wtedy odsyłam do prokuratury bo taka umowa byłaby z mocy prawa nieważna)
Niewolnictwo - tak, ale własnej głupoty...
Złotówkowy / 157.25.154.* / 2016-04-20 14:37
W Niemczech Ludzie biorą kredyty w euro, a nie we frankach w Anglii funty, a w Polsce franki haha ...
ikorez / 81.18.214.* / 2016-04-20 14:32
Byłem frankowiczem brałem kredyt kiedy frank stał wysoko, jak spadł poniżej 2 zł, to wziąłem kredyt w zł. spłaciłem tamten a na różnicy kursowej (duży kredyt) zarobiłem kupę kasy. Trzeba myśleć a nie zazdrościć, albo się użalać.
gdanszczanka 590 / 89.66.31.* / 2016-04-20 14:31
nie brałam kredytów choć nie mam gdzie mieszkać / wynajmuję/ i dlaczego mam spłacać kredyty ludzi , którzy nieodpowiedzialnie zadłużali się, to jest nie tylko niesprawiedliwe lecz zwykły rozbój na prostej drodze. Jak brali to niech teraz płacą.Lepiej oddajcie ludziom emerytury bo zapracowali na nią.
wee / 217.96.78.* / 2016-04-20 14:41
a dlaczego uważasz że masz spłacać? ktoś tego od ciebie oczekuje?
trudi / 91.90.160.* / 2016-04-20 14:36
Podaj proszę podstawę prawną, na bazie której masz rzekomo "spłacać kredyty ludzi, którzy nieodpowiedzialnie zadłużali się". W projekcie ustawy prezydenckiej nie ma ŻADNEGO zapisu mówiącego o tym.
Przemek2233 / 185.58.18.* / 2016-04-20 14:31
nawet nie musialem tu wchodzic, by wiedziec ze ten pseudoartykul to zykla manipulacja. Pomagajcie dalej bankom oszukiwac obywateli i wysylac zyski za granice
Marcin 25 / 83.28.62.* / 2016-04-20 14:38
Kupuj to na co Cię stać to nie będziesz pożyczał i ładował kasy w zagraniczny kapitał.
trudi / 91.90.160.* / 2016-04-20 14:30
Niestety trzeba powtarzać jak mantrę, bo niezaznajomieni z tematem powielają płatne trollowe slogany:
0) nadrzędną rolą państwa jest chronić jego obywateli!
1) żaden frankowicz nie oczekuje FINANSOWEJ pomocy państwa czy innych podatników - proszę się zapoznać z projektem ustawy prezydenckiej
2) frankowicze walczą o PRZESTRZEGANIE PRAWOMOCNYCH WYROKÓW polskich sądów (klauzule niedozwolone w rejestrze UOKiK), które banki mają gdzieś i przez to okradają polskich obywateli w biały dzień
3) przekręt frankowy został rozwiązany systemowo chyba już we wszystkich krajach Europy Środkowo-Wschodniej - czas najwyższy na systemowe USTAWOWE rozwiązanie tego przekrętu i w Polsce
4) rozwiązanie tego problemu tylko wzmocni polską gospodarkę i pobudzi konsumpcję, a nie sprowadzi armagedon jak to promuje lobby bankowe
5) więcej na bankowebezprawie.pl
Majkiel / 157.25.154.* / 2016-04-20 14:30
A co kierowało kredytobiorców, żeby się zadłużyć we frankach?! zysk!!! śmiali się ze złotówkowych jak płacili niskie raty, to niech teraz sobie je przewalutują jak nie potrafili myśleć wcześniej. Jestem za nie pomaganiem Państwa, a niech teraz się dogadują z bankami!!!
mojeimie / 37.47.70.* / 2016-04-20 14:28
Pomoc konieczna jest dla ludzi biednych.Osoby ,które otrzymały kredyt w obcej walucie biedne nie są.Są ludżmi cwanymi,którzy w pewnym momencie nabijali się z innych ,którym nie udało sie kupić mieszkania na kredyt.Pamiętam sentencję"kto nie kupił mieszkania na kredyt we franku,ten przegrał życie".Dzisiaj płaczą.....Niech nie szukają sprawiedliwości w naszych kieszeniach.
bart232421 / 178.43.71.* / 2016-04-20 14:39
a jak bogatego potrąci samochód to już mu jest pomoc niepotrzebna?
poza tym, gdyby frankowicze byli ludźmi zamożnymi, to nie musieliby kupować tych swoich klitek na kredyt, a jeśli już by musieli, to by dostali kredyt w złotówkach (zamożniejszym dawalik, biediejszym nie dawali w złotówkach).

brawo zawistny polaczku cebulaczku. i później się dziwić, że PiS wygrywa wybory.
trudi / 91.90.160.* / 2016-04-20 14:37
Niestety trzeba powtarzać jak mantrę, bo niezaznajomieni z tematem powielają płatne trollowe slogany:
0) nadrzędną rolą państwa jest chronić jego obywateli!
1) żaden frankowicz nie oczekuje FINANSOWEJ pomocy państwa czy innych podatników - proszę się zapoznać z projektem ustawy prezydenckiej
2) frankowicze walczą o PRZESTRZEGANIE PRAWOMOCNYCH WYROKÓW polskich sądów (klauzule niedozwolone w rejestrze UOKiK), które banki mają gdzieś i przez to okradają polskich obywateli w biały dzień
3) przekręt frankowy został rozwiązany systemowo chyba już we wszystkich krajach Europy Środkowo-Wschodniej - czas najwyższy na systemowe USTAWOWE rozwiązanie tego przekrętu i w Polsce
4) rozwiązanie tego problemu tylko wzmocni polską gospodarkę i pobudzi konsumpcję, a nie sprowadzi armagedon jak to promuje lobby bankowe
5) więcej na bankowebezprawie.pl
koll2000 / 198.175.154.* / 2016-04-20 14:28
rozmawiałem z ludzmi którzy maja te kredyty we frankach , oni nie widza zadnego problemu , spłacają bo uwazaja ze i tak zrobili dobrze , bo płacili niskie raty, a tylko pewna grupa krzyczy które chce aby podatnicy płacili za nich
wiemcopisze / 84.10.206.* / 2016-04-20 14:31
łżesz banksterski złodzieju z nikim nie rozmawiałeś brałem 150 tys kredytu spłacam 8 lat i mam 270 tys do spłaty kretynie i co większości sie to PODOBA CO ???????????????????????/
off666 / 78.10.114.* / 2016-04-20 14:28
- Czy chcesz aby Państwo pomagała bankom w Polsce?
- Czy uważasz, że banki powinny być ukarane za stosowanie w umowach zapisów niezgodnych z prawem?
- Czy klient powinien spłacać zobowiązania z umów zawierających zapisy niezgodne z prawem?
- Czy ufasz reklamom bankowym?
www845 / 90.208.225.* / 2016-04-20 14:27
Jak zrobić aferę frankową w 5 krokach?
1. Wybieramy walutę małego kraju - 5 milionowa Szwajcaria pasuje świetnie bo to stabilny i zamożny kraj więc budzi zaufanie.
2. Udzielamy kredytów na wielką skalę - dajemy promocyjne warunki, reklamę, premie dla doradców kredytowych oraz utrudniamy uzyskanie kredytów w lokalnej walucie.
3. Broń Boze że nie kupujemy waluty, żeby kurs nie rósł - wewnętrznie kredyty zabezpieczamy papierowymi transakcjami SWAP, a kredytobiorcom kredyt wypłacamy w lokalnej walucie - franki tylko na papierze!!!
4. Po kilku latach, kiedy kredytów denominowanych kursem franka są już miliony zwijamy cały biznes i przestajemy ich udzielać.
5. Spłatę przyjmujemy tylko w prawdziwych frankach kupionych samodzielnie przez kredytobiorcę lub za pośrednictwem banku.
Reszta dzieje się sama tj:
- Kurs nie rośnie od razu bo sami nigdy nie kupowaliśmy waluty z ryku (mieliśmy franki tylko na papierze). Poza tym początkowo kredytów jest mniej, a do tego Szwajcaria interweniuje na miarę możliwości małego kraju chcąc bronić swojej waluty.
- Jak już kurs zaczyna rosnąć to kredytów denominowanych nie udzielamy więc nie ma ryzyka.
- Przez 20-30 lat jest wysoki popyt na franki, które co miesiąc skupują posiadacze kredytów, żeby zapłacić ratę. Dzięki temu utrzymuje się wysoki kurs a my na tym zarabiamy.
- Podaż franka nigdy nie przerośnie popytu bo Szwajcaria jest małym krajem (5 milionów Szwajcarów na 5 milionów kredytów denominowanych udzielonych w Europie).
W ten sposób zarabiamy swoje odsetki od spłacanych przez 20-30 lat rat, do tego mamy zabezpieczenia na hipotekach i jeszcze wspaniałą premię bo dług każdej rodziny po wzroście kursu jest kilka razy większy niż zaciągnięty kredyt.
Tylko w Polsce takich kredytów jest około 900 tysięcy.
Każdy taki kredyt to Polska rodzina w mieszkaniu, którego nie mogą sprzedać ani zamienić.
Dla gospodarki polskiej to 50 miliardów złotych co roku wytransferowanych do zagranicznych banków tylko z tytułu różnicy kursowej.
Dla kraju to mniej miejsc pracy, mniejszy dobrobyt, gorsza przyszłość dla kolejnych pokoleń.
WL780 / 77.115.115.* / 2016-04-20 14:26
Każda ingerencja w CHF powoduje umocnienie tej waluty. Nie robić nic a sama spadnie.

Najnowsze wpisy