Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Wyświetlaj:
inna1975 / 195.128.118.* / 2016-04-20 11:17
Ludzie nie dajcie się nabrać na jakąkolwiek pomoc w spłacie kredytu mieszkaniowego!!!!!!!
Ja chciałam skorzystać ze wsparcia dla kredytobiorców w trudnej sytuacji materialnej, ale Bank zamiast mi pomóc nasłał na mnie rzecoznawce i straszy wypowiedzeniem umowy, kredytowej bo nie dokończyłam remontu. Powinnam zamiast płacić im regularnie raty, wyremontować dom żeby mogli mi go zabrać za zaległości ale już wyremontowany!!!!!!!!!!!!!!!!!
piotr1958395 / 83.29.139.* / 2016-04-20 11:16
franc 1968-cymbale to dlaczego dopłacasz do kredytów złotówkowych-program rodzina na swoim i mdm-który bank płaci tobie za te głupoty które tu wypisujesz ?
franc1968 / 94.254.178.* / 2016-04-20 11:31
Cymbał franc podał specjalnie swój rok urodzenia (1968) aby każdy znawca nie musiał pisać głupot. Zaciągałem kredyt pod zakup nieruchomości na rynku wtórnym, nie jest to moja pierwsza nieruchomość a jej powierzchnia przekracza grubo 200 m2. Tak więc nie łapię się na żaden program. Więc jak następnym razem będziesz kogoś nazywał cymbałem to najpierw pomyśl a potem napisz.
Marcin788 / 217.153.57.* / 2016-04-20 11:15
oczywiście ze Państwo nie powinno pomagać , ale z tego co rozumiem to nikt od Państwa żadnej pomocy finansowej nie chce , tylko pomocy przy zmuszeniu banków do przeliczenia kredytów po kursach ich zaciągnięcia , żeby banki nie liczyły fikcyjnego zarobku , kredyt powinien być oparty na oprocentowaniu a nie na kursie walut i jeżeli tępaki tego nie rozumieją to po co się wypowiadają:)
franc1968 / 94.254.178.* / 2016-04-20 11:12
Co to za sekta ci frankowicze ? Z jakiego powodu mam się im dokładać do spłaty kredytu? Wraz z siostrą zaciągnęliśmy kredyt hipoteczny, ona we franku ja w złotówkach. Miesiąc różnicy podpisania umów. Kwoty wprawdzie były różne ale od czego są %. Na początku tego roku siedliśmy ze szwagrem i policzyliśmy. Okazuje się, że oni ciągle są "do przodu". Mam to szczęście, że mam normalną siostrę i szwagra. Oni nie bawią się w pikiety i narzekania tylko pracują, żeby spłacać ten kredyt. No ale oni poświęcili trochę czasu zanim podjęli decyzję o wyborze waluty, był to wybór przemyślany i ze wszystkimi konsekwencjami.
BK0011 / 79.188.229.* / 2016-04-20 11:51
Aha, to teraz wyobraź sobie sytuację - siostra chce się pozbyć lokum bo np. otrzymała rewelacyjna ofertę pracy lub potrzebuje więcej miejsca np. z powodu narodzin dziecka(mniejsza o powód). Dalej będziesz twierdził, że sytuacja jest identyczna(a nawet na korzyść frankowiczów)? Co prawda mogę tylko przypuszczać, ale założyć możemy kryzys finansów w Polsce(nie wydaje się to aż tak nierealne) i kurs franka po 10 zł. Uważam, że szybko tą sprawę należy rozwiązać - np. zamrozic kurs, przewalutować itp.
CHF / 89.25.219.* / 2016-04-20 11:18
DO kredytów z złotych, MDM dokładasz jak każdy z nas i jest dobrze
To niesłychane? / 79.175.225.* / 2016-04-20 10:52
Kredytobiorcy maja płacić za siebie.a nie żeby cały naród dopłacał do ich bogactwa.
No bo my za nich spłacimy kredyt,a to co kupili zostaje u nich.Tak wie bogacą się biedą narodu.
żaba. / 178.37.193.* / 2016-04-20 10:40
NIECH PŁACĄ CI CO WZIELI PO 500 ZŁ NA DZIECKO JA NIE MAM ZAMIARU PŁACIĆ ZA CZYJĄŚ GŁUPOTĘ...
123135 / 95.51.58.* / 2016-04-20 10:31
Frankowicze i czego płaczecie? Drobnym druczkiem lub z gwiazdką nie przeczytaliście? A mnie kto pomoże (kredyt złotówkowy na mieszkanie)? Poza tym mój kolega-frankowicz mówi mi, że i tak jest do przodu w porównaniu ze mną. Więc czego gęby drzecie?!
antyBankster / 37.247.248.* / 2016-04-20 10:43
Śmiało nierobie - forummajsterze na zlecenie. Ciągnij dalej lachę banksterom za 3zł/godzinę. żeby Ci kiedyś dpa nie zabolała za mocno też...
a333 / 178.42.95.* / 2016-04-20 10:30
Po pierwsze - przerzucanie na społeczeństwo odpowiedzialności za chciwość i zaślepienie wybranych jednostek - na to zgody nie ma (bo jednak większość rozumie, co robiła i swoje zobowiązania spłaca). Po drugie - a co z tymi, którzy kredyty we franku wzięli i pospłacali? Co zwrot mają oddać? Po trzecie - jeśli banki was oszukały, to niech banki za to odpowiadają - co ma do tego społeczeństwo i jego budżet.
Obserwator 2016 / 83.16.129.* / 2016-04-20 10:24
Tak - ręce precz od budżetu RP. To są pieniądze z podatków, odebrane biednemu społeczeństwu. Kredytobiorców mogą ratować wyłącznie banksterzy na wnioski prokuratury - oszuści frankowi na Islandię.
dr351 / 91.231.71.* / 2016-04-20 10:19
wiecie, czego nie rozumiem?
Dlaczego frankowicze podpisali umowy, które zawierały niekorzystne dla nich warunki? Naprawdę nie rozumiecie języka polskiego? Tak trudno pojąc zapis, który mówi, że bank będzie cię łupił przez 30 lat i więcej na ich warunkach, gdzie kurs może skakać w górę i w dół? Mnie czytania i rozumienia tekstu uczono w szkole podstawowej. A potem uczulano mnie, żeby nie podpisywać czegoś, czego nie rozumiem, a jak nie rozumiem to mam się pytać do skutku tzn do wyjaśnienia ostatniej wątpliwości. A jak mi jakaś umowa źle pachnie to żebym nic nie podpisywał i poszukał czegoś innego.
Jak bylo z wami frankowicze?
Powiedział wam facio czy lalunia w banku, że we frakach będzie więcej, taniej, lepiej, że nie dom a pałac zbudujecie, że nie 50 m. kwadratowych ale 200 kupicie, tylko jeden podpis was dzieli o realizacji marzeń. I co uwierzyliście? pewnie tak, skoro dziś tylu z was płacze i krzyczy, jaka to krzywdę wam uczyniono...
Nie rozumiem... naprawdę, nie rozumiem.
BK0011 / 79.188.229.* / 2016-04-20 12:16
No proszę jaki mądrala. Jak zwróciłem uwagę doradcy na ryzyko kursowe(ostro parł na udzielenie kredytu we franku) to mnie wyśmiał - "Jak to? przecież szwajcarska gospodarka należy do najstabilniejszych na świecie. Nawet hipotetycznie jak kurs się zmieni to max. o 30%". Pokazał wyliczenia i rzeczywiście wciąż byłem przy tej zmianie wartości franka na dużym plusie w stosunku do złotówek. Miałem wtedy dwadzieścia parę lat, świeżo po studiach i pierwszą dobrze płatną pracę . Zamarzyłem sobie własne lokum z dala od rodziców(mieszkałem z nimi i narzeczoną). Doprawdy nie miałem pojęcia, że kurs może aż tak się zmienić!!! Przyjmowałem wyłącznie zmianę o ów 30%. Wówczas byłem głupi i uwierzyłem doradcy od kredytów hipotecznych. Pytanie tylko - gdzie było do cholery nasze Państwo? Czy oby teraz za to, że dopuściło do takiej sytuacji jak jest dzisiaj, nie powinno ono wziąć części odpowiedzialności na siebie?!. Przecież wystarczyło zabronić udzielania takich sztucznych kredytów walutowych i byłoby po sprawie(walutowe były zabronione ale denominowane w obcej walucie nie - dziwne co?). Widać oni też nie przewidzieli, jak ja, sytuacji w której kurs tak gwałtownie się zmieni. Ja przynajmniej na swoją obronę mam to, że nie miałem za sobą rzeszy specjalistów od ekonomii, którzy teraz siedzą cicho jak się obraża ludzi za ich niewiedzę o kredytach. Nawet taki jeden belka( tfu!celowo z małej litery), który określił branie takich kredytów do gry w kasynie. Jeżeli tak było faktycznie to czemu wówczas nie nagłaśniano tego wszem i wobec????
dr351 / 91.231.71.* / 2016-04-20 11:27
Tacy mądrale i dali się wrobić bankom.... Jacuś, ile wziąłeś i jaki pałac zbudowaleś? Pochwal się. Ile do spłaty i na ile latek? Jaki masz Jacusiu miły wyrok?
delco / 89.76.72.* / 2016-04-20 10:27
Kolega wziął, koleżanka wzięła, kuzyn wziął, kuzynka pochwaliła się nowym mieszkaniem na facebooku, i wszyscy jakoś żyją. To i j a wezmę. Raz się żyje :) Ot, nowe pokolenie. A jak przyszło co do czego to wszyscy dookoła winni tylko nie ja. A mój podpis to przecież nic nie znaczy.
dr351 / 91.231.71.* / 2016-04-20 10:44
brawo, dużo krócej niż ja, ale w samo sedno. Pięknie to ująłeś.
35 36 37 38 39 40
na koniec starsze

Najnowsze wpisy