Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Pomoc frankowiczom. Większośc Polaków uważa, że państwo nie powinno pomagać kredytobiorcom

Wyświetlaj:
dghdfgdfgfd / 37.248.255.* / 2016-04-21 08:51
A czy gdyby frank poleciał w dół i kosztował 1,2 zł to frankowicze oddaliby Państwu nadwyżkę?
kilo / 84.128.202.* / 2016-04-21 08:49
jak wzieli kredyt to niech go sami PLACA
RobertPL / 89.238.14.* / 2016-04-21 08:48
Jak Polacy brali w polskiej złotówce to cwaniactwo sie śmiało. Ale i tak średnia spłaty i tak wyszła na równo ze złotowymi. To dlaczego mamy teraz płacić za cwaniaków.
Bombaj / 188.146.130.* / 2016-04-21 08:52
Dlaczego mam lozyc na debila takiego jak ty ? Ktory nawet po podstawowce ma problemy z logicznym mysleniem ?

Doprawdy nie wiem -
Skskskskks / 188.146.130.* / 2016-04-21 08:48
Wiekszosc polakow uwaza ze nie powinno sie pomagac
hahahhahah to nie pomoc to sprąiedliwosc Banksterka trzesie oorami bo ma niewolnikow - panstwo nie powinno dolozyc zlotowki - panstwo powinno kosztem bankow przewalutowac kredyty . Kto zaplaci ? Prezesi bankow 10 letnim wiezieniem za masowa probe oszostwa .taki biedny mbank mial zysk NETTo 1 miliard 300 milionow
wojtekjkuy / 78.10.202.* / 2016-04-21 08:46
chcieli sie wycwanić i płacic mniejsze raty i mniejsze oprocentowanie , zabrali kredyt na swoje ryzyko wiedzieli że kurs może pójśc do góry i będą płacić większe raty wiedzieli tez że może zmaleć to by płacili mniejsze raty więc o co chodzi ich ryzyko , zaryzykowali nie udało sie ??? a mi by ktoś pomógł jak zabrał bym kredyt w złotówkach bo miałem stabilną prace itd stac mnie było na rate 1600 a z dnia na dzień by mnie wyrzucili z powodu redukcji etatów i nie miał bym na rate ?? co mam iśc do banku i powiedziec wie pan co teraz nie mam takiej zdolności kredytowej bo zarabiam połowe mniej prosze mi zmniejszyć raty o 50 % , Przecież biorąc duży kredyt trzeba sie liczyć z wielona rzeczami ale ja biore na swoją odpowiedzialność ja ponosze ryzyko i konsekwencje swoich wyborów . niemożna mieć pretensji do banków do Państwa że kurs sie zmienił albo coś innego . ludzie to była wasza decyzja wasze ryzyko , oczywiście wam współczuje nie chciał bym być w takiej sytuacji ciężka sprawa ale byliście świadomi tego co robicie !! ja też mam kredyty tez jak je brałem to zarabiałem więcej myślałem że będzie coraz lepiej itd a stało sie inaczej , moje ryzyko , i nie mam pretensji do nikogo że teraz staje na głowie żeby je spłacić w terminie , biore dodatkowe prace na weekend żeby dorobić żeby mieć! trudno trzeba sie wziąść w garśc i sobie radzić nie możecie mieć pretensji do banków i do państwa . naprawde
Jacekplacekjacek / 188.146.130.* / 2016-04-21 08:51
Nie placz bo sie rozmażesz :-) pan ciapa niezaradny zyciowo pracujacy za 1600 .

Poczekaj jak cie okradna powiem pierwszy - mogl nie chodzic po zmroku - zadam aby policja. Ke zajmowala sie jefo sprawa.

Nie dosc ze kipi zawisc z ciebie to jeszcze jestes glupi jak but - to nie obraza to stwierdzenie faktu.Poczytaj czlowieczku o co chodzilo zmchf em - a mnie nie strasz jak bank podniesie raty tomprzestame splacac mieszkanie :-) hahahhah ze mi zabiora niech biora :-)
Spieńieze wszystko i wyjade :-) a twoj bank zciagnie z ciebie :-)
Realista giełdowy / 87.206.96.* / 2016-04-21 08:45
Znane powiedzenie - "Jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz" - Jak ktoś nie ma pojęcia o czymś lub go na coś nie stać to niech nie pcha się do interesów tylko "wedle stawu grobla" ! Ja jak przerżnąłem na giełdzie na JSW (nieważne czy winię za to PO i jak oceniam działalność SP), ale nie występuję do Państwa o zwrot strat) - takie miałem umiejętności i naiwność, więc popłynąłem. Pomocy udzieliłbym TYLKO przy nieszczęściu utraty życia, zdrowia i pracy. Ułatwić im wycofanie się z ich inwestycji, ale nie zapłacenie im wymarzonego mieszkania ! Po co są te różne ubezpieczenia przy kredytach - tu państwo powinno dopilnować uczciwego zadziałania ubezpieczenia, aby pomagać ludziom w nieszczęściach losowych, a nie w niewiedzy czy liczeniu na cud wygrania w lotto. Banki ew. karać jeżeli łamały prawo i jeżeli zawiniły (np. zmieniły zasady umów) - to BANKI niech pomagają, a Państwo tylko w przypadku niespodziewanych nieszczęść i tylko do wycofania się z interesu!
jakinick / 188.122.16.* / 2016-04-21 09:24
Jak nie znasz się na medycynie, to nie pchaj się do prywatnego gabinetu lekarskiego, który szeroko w mediach się reklamuje. Kiedy zostaniesz ofiarą medycznej "pomyłki", to to prostu siądź w kącie i płacz do ściany, bo byłeś naiwny i próbowałeś przechytrzyć tych co bidni i poszli na kasę chorych.
Udajesz, czy jesteś ślepy i głuchy na argumenty frankowiczów? Oni nie chcą podarowania mieszkania. Oni chcą zrównania warunków kredytu ze złotówkowiczami. Czy Ty to rozumiesz? To proste. Jeden mały, skromny program komputerowy przeliczy frankowcom kredyt i będą płacić jak "złotówy". Bardzo Cię zaboli takie wyrównanie warunków? Przebolejesz to, że sąsiada już nie będą okradać? Wiesz jak to się nazywa? Zawiść, pogarda dla człowieka, czerpanie radości z cudzego nieszczęścia. Typowo polskie zachowania. Polak Polakowi wilkiem. Gratulacje. Pomyśl o tym jak Twój los nagle się odmieni. Nie znasz dnia, ani godziny i komu możesz zaufać.
Zapominasz świadomie, że złotówkowicze korzystają od lat z dopłat do mieszkań. Taka niesprawiedliwość Ciebie nie oburza, nie boli?
Jakoś w swojej wypowiedzi unikasz zgłębienia tematu pt."uczciwość banków". Proponujesz udzielić pomocy tylko wybranym? Po co wisielcowi i jego rodzinie pomoc, kiedy trauma zostanie do końca życia? Uważasz, że złodziej musi oddać skradziony pieniądz tylko nielicznym?
uhhhaaaa / 217.99.252.* / 2016-04-21 09:33
Uhhaaaaa, po tej wypowiedzi wszystko jasne, kto brał kredyty we Franku, madrością nie grzeszą, z matmy chyba same PAŁY.
xCdevX / 31.2.35.* / 2016-04-21 08:42
absolutnie zadnej pomocy!! widzialy galy co braly, wiec teraz cwaniaczkom z jakiej racji ma panstwo pomagac??
gdzie pomoc dla 50+ / 89.73.160.* / 2016-04-21 08:41
nikt nie chce już takiego pracownika.
a emerytura wiadomo kiedy.
rum / 188.146.13.* / 2016-04-21 08:40
sami brali kredyty panstwo nie namawialo by brali w frankach teraz niech sobie radza
marek 1978 / 87.205.245.* / 2016-04-21 08:39
jak ja pare lat temu płaciłem grube pieniądze za kredyt w złotówkach to oni się śmiali i napewno mi nie pomagał ani bank ani nikt inny
Janka 462 / 84.60.180.* / 2016-04-21 08:39
Przecież jak banki wezmą to na siebie będzie tak że wszyscy będziemy to spłacać bo podniosą odsetki ,koszty obsługi konta itd ..Dlaczego mamy spłacać kredyty za kogoś skoro mamy swoje .Skoro Kaczyński chce pomóc frankowiczom to niech pomoże wszystkim pospłacać kredyty ,takie rozwiązanie jest uczciwe .Skoro podpisywali umowe na kredyt we frankach musieli liczyć się z tym że może wzrosnąć kurs franka .Jestem w grupie tych co nie zgadzają się na pomoc w spłacie ich kredytów .Też mam kredyt który sama muszę spłacać więc nie rozumiem dlaczego mam pomagać w spłacie frankowiczom!!!
Majko2389 / 5.172.247.* / 2016-04-21 08:44
Janka ogarnij się kobietko , przecież i tak zarabiają na to bie 100% więcej niż powinni więc o czym Ty mówisz ? W Polsce Banki to Lichwa , nic wiecej ! Ich oszukali na frankach a ciebie na złotówka zrobią w balona. trzeba mieć trochę oleju w głowie i myśleć na przyszłość ,a nie na chwile obecną . Jak będzie zgoda na taką lichwę to nigdy się nic nie zmieni ! I bedą naciągać ludzi na dziwne zapisy i paragrafy tak jak było kiedyś drobnym druczkiem" dopóki ktoś nie powiedział DOSYĆ !! ma być jasno i czytelnie ! Tak trudno Ci to zrozumieć ?? No chyba że skończyłaś podstawówkę. pozdrawiam myślących
Janka 426 / 84.60.180.* / 2016-04-21 08:49
pewnie jesteś frankowiczem skoro tak myślisz ,spłacam swoje i nikt mi nie pomaga ,bo taka jest zasada ,,bierzesz kredyt to musisz go spłacić ,, więc niech każdy spłaca swoje skoro nie potrafi myśleć .Proste .Pozdrawiam słabo myślących
Rokimini3316 / 5.172.247.* / 2016-04-21 08:37
Oczywistą sprawa jest że za Bankami stoją rządy w każdym kraju , również w Polsce. Jeśli bank wprowadza w błąd kredytobiorcę lub nie mówi całej prawdy to zwyczajnie Oszukuje. Więc skoro oszustwo się wydało, bo tak jest to niech poniesie tego konsekwencje w połowie !!! Ludzie tu nie chodzi o franki ,ale o elementarne zasady ! Kiedyś oszukali frankowiczów ,ale jeśli to im ujdzie płazem to oszukają i w złotówkach jak tylko przepis będzie właściwy !! czy wy nie potraficie myśleć długofalowo tylko skupiacie się na tym co tu i teraz ? No wstyd tak krótkowzroczność !! Bank nie może oszukiwać klienta ,a to robi i będzie robił , bo polaczki myślą tylko o tym co teraz i co ich dotyczy ,ale kiedyś może wasze dzieci będą chciały kredyt i tez ich wyru....ją ,bo jest na to przyzwolenie społeczeństwa z klapami na oczach !!!
dr królik / 188.146.65.* / 2016-04-21 08:34
To nie Panstwo a Banki wpuściły ludzi w maliny i to one powinny pomoc frankowiczom.
Janka 462 / 84.60.180.* / 2016-04-21 08:43
tak tylko za za pomoc w spłacie frankowiczom zapłacimy my wszyscy a nie banki bo podniosą na oprocentowanie itp .To znowu my wszyscy dostaniemy po kieszeni ,zgadzasz się spłacać kredyt za kogoś bo ja nie !!!
Giguś / 195.200.199.* / 2016-04-21 08:32
Każdy ma swój rozum, jeśli ktoś bierze kredyt w obcej walucie musi się liczyć zarówno ze wzrostem siły waluty jak i ze spadkiem. Kredyt bierze się w walucie w której zarabia pieniądze - ten fakt jest niepodważalny. Ludzie biorący kredyt w obcej walucie nie wykorzystujący wahań kursów walut sami się proszą o kłopoty. Naturalnym jest, że w chwili kiedy obca waluta jest słaba nadpłaca się taki kredyt (kurs jest korzystny). A gdy sytuacja się zmienia na niekorzyść spłacamy gołą ratę. Nadpłacając kredyt wpływamy na wysokość raty i to znacznie. Ja z wzięciem kredytu czekałem bardzo długo, właściwie to nie ja czekałem tylko bank zwlekał z przeliczeniem mojej zdolności kredytowej na moją korzyść.

Najnowsze wpisy