Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc Polski dla uchodźców. Stać nas na to?

Pomoc Polski dla uchodźców. Stać nas na to?

Money.pl / 2015-07-18 14:46
Wyświetlaj:
Tu i teraz / 46.113.229.* / 2015-07-19 20:26
Jakoś tzw. polscy politycy od 1989 roku nie zauważają biedy we własnym kraju , zapomnieli o Polakach w Kazachstanie, tysiącach nielegalnych Wietnamczyków transferujących co roku miliardy z Polski...itd...itd...
profan-emeryt. / 159.205.3.* / 2015-07-19 19:14
Jestem pod ważeniem jak "matka narodu' wyasygnowała 7,7 miliona na chorego i cierpiącego Kajetana. Ta wiejska dochtórka dba o każdego obywatela polskiego. W tej chwili płaczę i łkam i płacze łkając ze wzruszenia.Ja dałem ze swej chudej emerytury 300 złotych.
profan / 159.205.3.* / 2015-07-19 19:05
Każdy członek rządu, każdy poseł / europoseł podwójnie/ każdy senator powinien przyjąć do siebie od dwóch do 4 rodzin uchodzców. Tusk ma duże mieszkanie w Brukseli to 5 rodzin itd, itp. Tylko niech Hajka Grundbaun nie jezdzi do Londynu żeby Polacy wracali.
profan / 159.205.3.* / 2015-07-19 18:55
Polska staje się nowoczesna. W końcu Lewiatan będzie miał roboli za 500 zł/miesiąc. A usłużni Rodacy odstąpią swoje miejsca w kolejkach do lekarzy.Młodzi którzy mają po 3 mieszkania odstąpią im dwa a ci co mają dwa odstąpią jedno a ci co mają jedno to je odstąpią., A bezrobotni Polacy tyrać do UE i przysyłacz dudżo many żydom. To jest esencja Solidarności Czeczeńcy i Ukraińcy bardzo Nam POmogli w stanie wojennym.PS. Trzy rodziny czeczeńskie można zakwaterować w Pałacu u TWbolka /ps. Lech Wałęsa /.
tomas747 / 81.229.95.* / 2015-07-19 18:36
kopacz i po pewnie wezma wszystkich uchodzcow po to żeby tylko swinie nowemu rzadawi podlozyc.tak robi donek kondonek i inne kundle z po
KONRAD814 / 89.69.228.* / 2015-07-19 18:32
POLSKA POWINNA PRZYJMOWAĆ UCHODŹCÓW POD WARUNKIEM ,ŻE PRZYJEŻDŻAJĄCY MA
4 000 000$ I UKOŃCZONE STUDIA MEDYCZNE LUB TECHNICZNE NA RENOMOWANEJ UCZELNI.
SOCJOLOGÓW,PSYCHOLOGÓW,POLITOLOGÓW CZY INNYCH PARA HUMANISTÓW JEST U NAS KILKAKROTNIE ZA DUŻO.
LEWEK117 / 89.228.236.* / 2015-07-19 18:28
NIE MIESLISMY KOLONI-MIELISMY DWIE WOJNY-NIE JESTESMY BOGACI GRO POLAKOW TEZ KLEPIE BIEDE-DEPORTOWAC ICH SKAD PRZYSZLI-A PANI PREMIER-JEDNO PYTANIE W REFERNDUM JUZ NIE AKTUALNE PROPOUJE JEZ JE ZASTAPIC -CZY CHCESZ POLAKU PRZJAC UCHODZCOW I NA NICH ROBIC-WTEDY NIRCH PANI PODEJMUJE DECYZJE,A NIE SZASTA KASA /MILONAMI/PODATNIKOW POLSKICH.
jur70 / 89.228.45.* / 2015-07-19 17:51
z rubryki pozostali razem te 25000 to Czeczenii , bardzo mnie to niepokoji
tymek313 / 176.109.160.* / 2015-07-19 17:37

Wysokość świadczeń na pokrycie we własnym zakresie kosztów pobytu na terytorium Polski wynosi: w przypadku jednej osoby 750 zł, dwóch - 600 zł na osobę, trzech - 450 zł, czterech i więcej - 375 zł na osobę.

A moja znajoma która samotnie wychowuje dwójkę małych dzieci dostała z MOPS-U po 20zł zasiłku na dzieci .W jej okolicy nie ma innej pracy za najniższą jak tylko na zmianyi ona by chętnie poszła tyle że nie ma z kim zostawić dzieci w czasie drugich i trzecich zmian bo nie ma żadnej rodziny. MOPS zaś jej powiedział że gdyby była alkoholiczką to dostała by zapomogę nawet 500zł bo to choroba społeczna i środki są. TAk że Polska szczodrze pomaga wszystkim tylko nie swoim obywatelom.
ukk / 78.88.81.* / 2015-07-19 15:14
"Utrzymanie 1 uchodzca wynosi 1387 złotych miesięcznie"- ja mam tyle na dla siebie i 2 moich dzieci... Ani mnie ani moim dzieciom nie należy sie nic od państwa, żadna POmoc!!!! Bo wg specjalnie ustalonych kryteriów mamy za dużo......!!!! Co to ku...za kraj!!!!! Mieszkania też się nie należą od miasta bo usta;lono limit 5m2 na os....i jak w tym Państwie żyć?????
Jerome966 / 92.195.5.* / 2015-07-19 15:00
To interesujące cyfry. Według tego artykułu koszt utrzymania czeroosobowej rodziny w Polsce to 5548 PLN. I to może się zgadzać.Na przykładzie córki mojej przyjaciółki jestem w tanie wykazać jak działa polityka prorodzinna w PL. Dla wyjaśnienia. Mieszkam w Niemczech i tutaj mam od lat firmę. Córka przyjaciółki pracowała w PL jako kierowniczka sklepu kosmetycznego znanej swiatowej firmy, zarabiała około 1800 PLN netto. Wyszła za mąż za faceta uzależnionego od telefonu, tak na marginesie ostatnio napisał jej z kibla na fejsie że się papier toaletowy skończył, Facet nie ma ambicji zostania macho, Utrzymanie rodziny jest na liscie priorytetów zaraz po przejściu na kolejny poziom ulubionej gry. Zarabia ten mężczyzna (mężczyzna????????) 1200 netto. Razem mieli 3000 PLN. Mieszkanie przyjaciąłka zostawiła dla nich i tak mieszka ze mną. więc koszty mieszkania ograniczyły się do opłat podstawowych. No i pojawiły się dzieci. Nie od razu w liczbie mnogiej, ale najpierw jedno, potem kolejne. No i pieniędzy zaczęło brakować. Bo 3000 PLN na czteroosobową rodzinę to za malutko. Zresztą ma to potwierdzenie w tym artykule. Poprosiłem, żeby udała się do polskiej Familienkasy i Socjalu po zasiłki. Przecież żyć trzeba. Okazało się, i tu uwaga, że jako rodzina zarabiają zbyt dużo i nie należy im się nic. Absolutnie nic.750 Euro na 4 osoby w PL to już luksus. Rozwiązanie nasunęło się samo. Córka została z dziećmi zameldowana w Niemczech, Wynająłem jej , teoretycznie oczywiście, nasz letni domek do zamieszkania i zatrudniłem na Mini Job (450 euro/mc) jako osobę reprezentującą moję firmę w PL. Zresztę tytuł nieważny, można wydrukować wizytówki z tytułem "wszechprezes wszechświata i okolic", ważne że teoretycznie jest tu zatrudniona i teoretycznie tu mieszka. Dzieci też, chociaż faktycznie cała rodzina mieszka w PL , córka pracuje na czarno a jej mężczyzna (mężczyzna??????????) zasuwa legalnie, ale już za 1300 netto. No i teraz dodatki. Ponieważ córka teoretycznie mieszka w DE więc socjal niemiecki płaci jej : 368 euro Kindergeld, 480 Euro Wohngeld, bo przecież "wynajmuje" ode mnie domek letni, 715 euro z jakimiś centami jako wyrównanie kosztów utrzymania, bo teoretyczne 450 euro z Mini Job to za mało na trzy osoby, czyli razem ca. 1563 euro. No oczywiście córka przyjaciółki oddaje mi z tego 147 euro na Knappschaft, ale i tak zostaje jej 1500. No i teraz pytanie co z tego ma Polska? Straciła osobę płacącą podatki i ubezpieczenie, z czasem straci mieszkańca, dzieci pójdą do niemieckiej szkoły i jak znam życie raczej w DE będą potem płaciły podatki, Emerytura obecnej głowy rodziny będzie przez to zagrożona i mężczyzna ( męzczyzna?????????) będzie musiał ściągać pirackie gry na telefon. No same minusy. A może by tak polski rząd w imię polityki prorodzinnej dofinansował polskie rodziny do poziomu jaki należy się uchodźcom? 5548 PLN na czteroosobową rodzinę spowolni wyjazd aktywnych jednostek z kraju, a może kilku słabo aktywnych powróci i w PL będą płacić podatki?
Jasiu695 / 95.49.102.* / 2015-07-19 14:37
problem to jest to jak matce z 3 dzieci, zabiera się dzieci do sierocińca bo niema minimum socjalnego by je wychowywać, a są pieniądze na zasiłki dla przyjezdnych, którzy i tak nie są w stanie z nich skorzystać, za mało na to by stać się wartościowym pracującym obywatelem (przez różnice w wyksztalceniu, barierę językową, kulturową itp.) Często Ci ludzie uciekają przed wojną a w kraju w który ich przygarnie stają się przestępcami (nie z własnej winy, po prostu coś jeść trzeba a pomoc państwa jest za mała, dodatkową zachętą jest kiepski system prawny, u nich ucinają łapy a u nas rok w zawiasach czyli nic) tak rodzi się patologia - zobaczcie jak wygląda to w Paryżu czy Londynie - nie chodzi tylko o to czy ich przyjąć, tylko czy stać nas na zapewnienie im bytu przez następne wiele lat.
zatroskany / 87.184.220.* / 2015-07-19 13:18
Czy skazany jestem na całe życie ( do emerytury ) do pracy za granicą za minimalną pensję, a tym samym na rozdzielenie z rodziną, by rząd z moich pieniędzy zarobionych na obczyźnie utrzymywał rodziny uchodźców ? W Polsce nie dba się o spójność polskiej rodziny, a przeżywa losy obcych !
Zenobiuss / 78.10.85.* / 2015-07-19 12:49
Uchodźców, jak na razie, nie ma aż tak dużo ale jak czuje się Polak emeryt którego emerytura jest poniżej 1000 zł i nie ma szans nawet na kieszonkowe? Rzecz jasna nie ma co dramatyzować, bo utrzymanie więźnia jest wyższe lecz temu ubogiemu funduje się jedynie bezpłatne marzenia i pociesza, że jutro będzie lepiej.
polski patriota abstynent / 193.242.212.* / 2015-07-19 10:42
czy jest fundusz na utrzymanie uchodzcow w Polsce?
jesli nie..to nalezy taki powolac...od wczoraj..
przypominam ze w 1980 roku z Polski..,, Zwiewalo tyle Polakow za Granice.. ze zastanawiano sie czy jeszcze Panstwo Polskie bedzie Istnialoooooo... co w tedy myslal Zachod Europy?? czy tez liczyl koszty utrzymania Polakow??? czy moze??,, blagal Na Kolanach Jaruzela..aby WprowadziL..stan Wojenny w Polsce????? wtedy przestana zwiewac na zachod polaczki???
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy