Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc Polski dla uchodźców. Stać nas na to?

Pomoc Polski dla uchodźców. Stać nas na to?

Money.pl / 2015-07-18 14:46
Wyświetlaj:
renta 600zl / 2015-07-19 09:32
Koszt utrzymania osoby ubiegającej się o nadanie statusu uchodźcy wynosi średnio 1387 złotych miesięcznie. Jestem Polakiem czy ja moge zlozyc taki wniosek ? 1387 to duzo wiecej niz 582,50zl i czy moglbym zostac uchodzca we wlasnym kraju?
norman 525 / 89.76.142.* / 2015-07-19 09:25
Dlaczego Ukraińcy są traktowani jako uchodzcy ? Uchodzcy przed czym lub kim ? Ukraina podobno nareszcie jest wolna to won z Polski.
jajan / 62.182.213.* / 2015-07-19 06:07
muzułmanie z czeczeni niech uchodzą do krajów muzułmańskich w europie są zbędni.europa potrzebuje ludzi do pracy ,a nie straganiarzy i wszelkiego rodzaju drobnych oszustów.
poza tym musimy stale pamietać o testamencie osamy bin ladena.który nawoływał ,muzułmanie nie walczcie z europą,zaludniajcie ją i z czasem podbijemy ją kartkami wyborczymi.nie ma dobrych muzułmanów to zawsze są nasi wrogowie.
edek222 / 95.49.202.* / 2015-07-19 05:24
Najpierw nich pomogą Polakom ze wschodu,a później ewentualnie innym.Po pierwszych sondażowych tysiącach frau Merkel i reszta przyjaciół przyślą nam ich dużo większe rzesze.Traktują Polskę i Polaków jak psie gó .. wno.
zygmunt814 / 95.178.117.* / 2015-07-19 04:20
pomoc polski do uchoców
Obywatel Absurdystanu / 79.191.166.* / 2015-07-19 01:53
W porządku, jeśli chcą pracować i płacić podatki, to czemu nie dać im szansy ? Ale już Syryjczykom, uważniej patrzyłbym na ręce, czy przypadkiem nie manipulują przy semtex-ie albo innym materiale "rozrywkowym".
Edzia183 / 82.115.89.* / 2015-07-19 00:39
Uważam, że Balcerowicz uratował Polskę. był pierwszym ministrem finansów który potrafił naprawić to co zniszczył komunizm. Na całym świecie wszyscy podziwiają Balcerowicza, że taki ktoś potrafił ożywić gospodarkę i spowodował że Polska postrzegana jako bankrut zaczęła spłacać długi.
Z Balcerowiczem to tak jak z pułkownikiem Kuklińskim. Za życia był zdrajcą, a przecież uratował Polskę. Czasami są wyższe cele i trzeba wybrać mniejsze zło. To tak jak lekarz musi czasami podać lek który szkodzi na żołądek, ale ma działanie, które zabija bakterie.
Z tego co wiem pan Balcerowicz wycofał się z polityki, a szkoda. W polityce potrzeba mądrych ludzi bo inaczej będziemy mieć Grecję. Pan Petru dla wiarygodności powinien tylko opodatkować banki, bo to one bogacą się kosztem biednych. Na świecie w wiekszości są opodatkowane. I wtedy sama na niego zagłosuję:)
Obywatel Absurdystanu / 79.191.166.* / 2015-07-19 01:58
Rzeczywiście "uratował". A przy okazji kompletnie zniszczył cały przemysł tekstylny i jeszcze parę dziedzin gospodarki. Dopuścił do przejęcie polskich banków przez obce instytucja finansowe. Do tega maczał swoje łapy w zadłużaniu państwa. Rzeczywiście, to są jego "osiągnięcia".
nordpol / 85.224.143.* / 2015-07-19 01:47
Te minusy o czymś świadczą
Wyłącz TV a włącz myślenie.
Jowita 121 / 31.61.131.* / 2015-07-19 00:26
To uwłaczające dla Polaków , aby obcym dawać ok.1.400 zł, natomiast Polakom bez pracy 500 zł zasiłku. Przecież Ukraińcy wiadomo, że pracują nielegalnie , bo to się im i wynajmujących tychże opłaca. To chore. Ciekawi mnie tylko, kto to w ten sposób zorganizował nam taki los? Bo często widzę, że autobus prowadzi Ukrainiec, który w ogóle nie zna trasy i nie potrafi pasażera poinformować, gdzie ma wysiąść. Czy my żyjemy jeszcze w Polsce, czy ona zniknęła z mapy świata, dzięki dawnym uwikłanym komuchom.?
Jowita 121 / 31.61.131.* / 2015-07-19 00:07
Faktem jest, że dzięki unii mają dobrze nawet cyganie,w Polsce, ale nie Polacy. Bo moim zdaniem rządzą nami komuchy (poch. żydowskiego) i chcą zgnoić Polaków - dlatego za Cimoszewicza w niewłaściwy sposób podpisano Europejską Kartę Społeczną (warunkującą również kartę Socjalna) 10.06.97 roku, dlatego też tych kart nie renegocjują - nie , że zapomnieli - tylko moim zdaniem zrobili to skunksy celowo. Tylko po to - aby zgnoić Polaków, dzięki którym Polska w ogóle istnieje. Czyżby oni sobie uzurpowali prawa do tego wysiłku - miernoty komunistyczne - nieroby wysoko wynagradzane? Bodaj ich piekło pochłonęło szybciej niż myślą - skunksy porąbane - niewdzięczne parchy.
Jowita 121 / 31.61.131.* / 2015-07-18 23:53
Piękny artykuł , lecz ostatnia wymieniona w nim tabelka budzi moje zastrzeżenia. Dlaczego? Ano dlatego, że biorąc pod uwagę wydanie decyzji na pobyt czasowy dla przybyszy (chyba ukraińców) t.j. w roku 2012 - 35 tys. , w roku 2013 - 32 tys. oraz w roku 2014 - ok.43 tys. A kiedy cokolwiek zrobią dla Polski, ponieważ ogarnęli ją całkowicie komuniści od czasu powstania Solidarnośći (którą zniszczył na I Zjeżdzie Buzek - za co dostał posadkę w unii)? Chyba nie sądzicie, że całkiem spoczęliśmy na laurach. To chore, żeby tak bezproduktywnie i bezczelnie wykorzystywać stanowiska i władzę - jak za komuny. W końcu najwyższa pora , aby odebrać tym co nieuprawnienie się dorobili i zacząć Polskę od nowa. Chyba jesteśmy Polakami myślącymi , nie robotami. Ci są w USA.
gosciu45 / 89.79.122.* / 2015-07-18 22:45
A CO MAMY TU DO POWIEDZENIA - MUSIMY BRAC UCHDZCOW I KONIEC - POWOLI BEDA SIE WYKRUSZAC BO ICH INTERESUJA BOGATE KRAJE A NIE POLSKA
janusz560 / 89.230.202.* / 2015-07-18 21:28
najwyższy czas aby ta hołota została odprawiona z kwitkiem z naszego kraju - brudne to to zero poszanowania dla Polaków - przykład ? - proszę bardzo w Łukowie , Lublinie , Zalesie koło Lubartowa - pełno Czeczeńców - próżniacy i lenie - to Polacy koło ich ośrodków sprzątają i są jakby ich parobkami - siedzą po 6 - 10 lat i toto nawet nie chce nauczyć się języka Polskiego - nie mówiąc o pracy - ŻADNE !!!! toto nie podejmie pracy bo po co - a plęgą się jak chomiki co rok prorok a nasi ludzie nie mają nawet na chleb czy leki - ot cała polska zakłamana egoistyczna i niedorozwinięta polityka - do lekarza toto bez kolejki a Polak czeka na - w Lublinie kadriologa - 346 dni - dziękuję Ci zakłamana Platwormo za luksusy dla swoich kosztem naszym
jeszczezywy / 83.9.222.* / 2015-07-18 21:14
O takich dodatkach polski obywatel moze tylko pomarzyc. Moze najwyzszy czas wytoczyc proces panstwu polskiemu o dyskryminacje. Nie widze powodu aby Polak nie dostawal ani grosza, nie mial dostepu do pracy a wiec i sluzby zdrowia. W Polsce jak nie jestes zarejestrowany w UP nie masz opieki zdrowotnej. To sa jakies swiete krowy, ja takze chce kieszonkowe, nie mam nic a zaraz bede musial oddac panstwu dorobek zycia ktory mi pozostal bo nie stac mnie na podatki. Jak bezrobotny ma placic podatki bez zadnego wsparcia od panstwa. Kto wymyslil ze obcy ma takie przywileje. Czy jestesmy pod obcymi zaborami???
niemrawy 457 / 83.7.216.* / 2015-07-18 20:59
naszczacie lat temu P.Moczulski mówił państwo jest bogate tylko wtedy gdy społeczeństwo ma pieniądze ,ale politycy nie wzięli sobie tego do serca i zaczęli łupić podatnika z wszystkich stron pensje mamy afrykańskie a politycy europejskie li tylko za to że siedzą i wymyślają pisząc ustawy na kolanie w ławach sejmu pod określoną grupę polityków
ikk298 / 31.183.132.* / 2015-07-18 20:58
a ja mam zyć za 500 zl. zasiłku dla bezrobotnej :( i to nie na stałe !!

Najnowsze wpisy