Forum Forum emerytalneZUS

Pomoc przy emeryturze (21 lat KRUS, 24 lata ZUS)

Pomoc przy emeryturze (21 lat KRUS, 24 lata ZUS)

saloon / 2017-12-11 09:06
Witam,

Bardzo proszę o pomoc odnośnie naliczenia emerytury dla mojego Taty. Od kilku dni szukam informacji na ten temat i prosiłbym, żeby ktoś potwierdził lub rozwiał moje wątpliwości.

Mój Tata urodził się 17 lutego 1957r. (ma 60 lat). Przez 21 lat opłacał składki w KRUS, natomiast przez 24 lata prowadził działalność gospodarczą i był ubezpieczony w ZUS.

Obecnie z przyczyn zdrowotnych był zmuszony zamknać firmę, natomiast gospodarstwo przepisane jest na mnie i mojego brata.

Wg informacji jakie udało mi się znaleźć do tej pory, to po ukończeniu wieku emerytalnego dostawałby on kwotę naliczoną przez ZUS + 1% emerytury podstawowej z KRUS za każdy rok płacenia składek (czyli plus około 21 lat x 8zł = 168zł).

Jednak w przypadku, gdyby ubezpieczył się w KRUS i przez 4 kolejne lata opłacał składki w KRUS, to w momencie przejścia na emeryturę dostawałby pełną emeryturę z KRUS (min. 1000zł) + to co naliczy ZUS (ta sama kwota co w pierwszej sytuacji).

Czy moje obliczenia są prawidłowe? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

P.S. Oczywiście mój Tata był u doradców w ZUS-ie i KRUS-ie, ale jedni odsyłają niestety do drugich.

Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy