pomoc

komandos1 / 83.4.139.* / 2011-12-20 15:17
mam problem i nie wiem teraz co mam robić:

we wrześniu wpadła do mnie policja z przeszukaniem, okazało się że sprzedawałem urządzenia pozwalające omijać zabezpieczenia konsoli , zabrali mi 7 sztuk urządzeń , jedna sztuka 99zł ,zabrali mi laptopa , około 150 płyt , oraz dysk twardy , zawieźli mnie na przesłuchanie zapłaciłem 1000zł na poczet tej kary , poddałem się dobrowolnie karze , w zeznaniach powiedziałem że kupiłem 60sztuk urządzeń i sprzedałem 53sztuki według allegro mam sprzedanych 80sztuk, a w sprawie tych urządzeń co sprzedawałem dostałem na papierze do podpisania że prokurator wycenił szkodę na moje możliwości na 80 stawek dziennych po 30zł , podpisałem dokumenty oraz pan z policji spytał się czy podaje się także każe dobrowolnie teraz co do zawartości mojego laptopa , dysku i płyt cd bo jest takie podejrzenie że znajdują się na nie filmy i programy nielegalne, a czy został on wysłany do analizy na mój koszt w trybie przyspieszonym tego nie wiem , ale policjant z przesłuchania mówił że sprawę chcą szybko zakończyć

czy postępowanie można umorzyć ze względu na niską społeczną szkodliwość czynu ?
czy jest już pewne że będę w rejestrze skazanych 3 lata i pozostaje tam do momentu zatarcia ? ponoć można na jakimś wniosku przyspieszyć
Jak mogę załatwić sobie prawnika bo nie wiem co mam robić?

Najnowsze wpisy