Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

pomocy!!! - analiza techniczna i fundamentalna Elektrimu

pomocy!!! - analiza techniczna i fundamentalna Elektrimu

konstanze / 2007-05-03 23:58
Witam mam do napisania prace, dokładana analiza spółki elektrim. Prosze o pomoc
doświadczonych graczy giełdowych. mam kilka stron internetowych, niby jest wytłumaczone jak przeprowadzić analize ale dla takiego laika jak ja jest to wrecz niemozliwe do wykonania. Czy warto wykupic abonament na analiza.giełda.wp.pl , analiza techniczna jak dokładnie obliczyć i narysowac wykresy, jakie wsklazniki brac pod uwage, fundamentalna podobnie niewiem co brac pod uwage. bardzo prosze o pomoc, z góry dziękuje. moze ktos przypadkiem ma dostęp do takiej analizy spólki Elektrim, uratujcie studentke:)
Wyświetlaj:
gio / 2007-05-05 09:38 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj
jeśli będę mógł i o coś się zapytasz to Ci pomogę /jeśli będę w stanie/ pozdrawiam
lukaszwych / 2007-05-05 09:21 / portfel / "Demon rynków"
a na jakim kieunku takie prace domowe daja?
konstanze / 2007-05-05 11:31
na kierunku ekonomia menedzerska, profesor ktory nam to zlecił zyje w swoim swiecie i nie za bardzo potrafi przekazac swoja wiedze. chcialabym to zrozumiec, czytam, przegladam strony ale tak na prawde nie wiem od czego zaczac ta analize. dziekuję wszystkim za cheć pomocy. pozdrawiam
needle / 2007-05-05 14:56 / Bez rangi
w wieku 24 lat pierwszy raz powierzono mi kierownicze stanowisko
największy błąd jaki zrobiłem to przyznanie się do niewiedzy klientowi
a jeszcze większy przyznanie się, że to pierwszy dzień...
teraz mam dyplom menedżera i wydaje mi się patrząc na tych, którzy wraz ze mną bronili dyplomu, że nieco innym człowiekiem jesteś niż oni
może nawet lepszym, ale ...no nieważne
tylko czemu wybierasz taki trudny kierunek, gdzie kobiety nie odnoszą sukcesów na stopniach kariery; czy to Cię rzeczywiście pociąga?
przecież w bibliotekach są darmowe książki do wypożyczenia...
nie wiadomo co można Ci napisać...
jak będziesz zdawać egzamin wspomnij o Kotlerze - to zawsze robi wrażenie
konstanze / 2007-05-05 22:37
needle, tak sie potoczyły moje losy, wybrałam ten kierunek poniewaz interesuje sie psychologią, biznesem wiec wybralam ekonomie menedzerska. powiem szczerze kiedys chcialam studiowac psychologie jestem po liceum ekonomicznym wiec poszłam na ekonomię. pozniej długo chorowałam i musiałam przerwac studia, wróciłam po 4 letniej przerwie, było ciezko ale udało sie. nie kreci mnie księgowość, a duzego wyboru specjalności nie mialam wybrałam, ten który wydał mi sie najbardziej kreatywny i tworczy. pochodze z malego miasta, z ksiazkami jest problem. szukam wszystko na necie. wiem ze poradze sobie ale im bardziej wglebiam sie w ta analize mniej wiem:) to prawda ze ciezko o kariere kobiety menedzera ale tak potoczyly sie moje losy, koncze studia rozpoczne nowe, zobaczymy czy sie sprawdze. masz racje nie pytam o nic konkretnego wiec ciezko mi pomoc, dopiero wkaczam w tajniki giełdy:) moze zaczne tutaj inwestowac, zobaczymy:) pozdrawiam serdecznie
needle / 2007-05-06 09:30 / Bez rangi
hm...cóż...w miarę rozsądnie piszesz
jak Cię stać na edukację bez gwarancji otrzymania pracy w zawodzie...a nawet bez jakiejkolwiek gwarancji... to muszę poszukać czegoś
o...
bossa.pl - dział edukacja, żeby nie pytać, co to stop loss
bossa.pl/notowania/wykresy - tam porysujesz sobie kreski na wykresach
http://www.gpw.com.pl/
futures.pl - seria artykułów,
rynek.bizzone.pl/Wyniki_finansowe_firm
bloomberg.com - co tam u jankesów
http://gielda.wp.pl/POD,29,a,1,b,2,c,3,notowania.html?ticaid=13b19
demo.e-pap.pl/espi - informacje ze spółek, żeby nie pytać, dlaczego tak
rośnie/spada;)
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/notgpw/notc/c_akcje
http://www.newtrader.pl/technical.php - chyba najlepsze dla Ciebie
Będziesz wiedziała więcej niż ja...
Ale się pospiesz, bo do obrony spółki może już nie być:-(
...ale pamiętaj konstanze: czym masz lepsze papiery (w przypadku niepowodzenia)tym trudniej Ci będzie podjąć pracę np. hostessy (znam takie po MBA), kelnerki w Dublinie (po 2 fakultetach), że o mężczyźnie na całe życie już nie wspomnę
a jak się powiedzie...to tym trudniej będzie zrezygnować i poświęcić się rodzinie, domowi czy chorej matce jak ja
zrobisz jak zechcesz
pa
IGła
konstanze / 2007-05-06 14:02
dzięki wielkie iGła:) jezeli chodzi o edukacje to chcialabym sprawdzic sie w tym zawodzie, ale wiem jak zycie jest przewrotne i staram sie nie robic nic za wszelką cenę. a na nastepne studia pewnie bede musiala ostro pracować.... gwarancji nikt mi nie da ze po skonczeniu studiów dostane prace w zawodzie, wszystko zalezy od mobilności i szcześcia:) rozumiem ze nie bedzie łatwo, a niby czemu ma być? i nie wiem czy nie powtórze losu tej kelnerki z Dublina po 2 fakultetach, ale trzeba próbować:) życze duzo zdrowia dla twojej mamy, wiem co znaczy choroba i podziwiam Cię ze w tych czasach gdzie liczy sie pieniądz, poswiecasz sie rodzinie a nie karierze. to mało trendy:) ale dobrze ze sa jeszcze tacy ludzie jak ty:) pozdrawiam pa
needle / 2007-05-06 20:03 / Bez rangi
losu kelnerki...konstanze ona zarabia 2x więcej niż Ty po studiach jako menedżer w większym mieście zarobisz (jeśli dostaniesz tę pracę)
a 5 x więcej niż jako psycholog!!!
teraz i tak jest lepiej niż 20 lat temu, a teraz lekarz może pracować w zawodzie w Oslo, policjant w zawodzie w Belfaście, a inżynier w zawodzie w Valencji
co kto lubi...a tak naprawdę (jesteś na początku drogi, a ja już bliżej końca) to najfajniej jest pozmieniać robotę co kilka lat
nie kryję, żę studia dają większą szanse...ale las też rąbałem...że o innych nie wspomnę
pozdro
IGła
konstanze / 2007-05-16 12:38
needle, mam pytnie podales mi strone http://rynek.bizzone.pl/index.php?node=6&id=50&typ, i dziwne ze na innych stronach sa inne wyniki finansowe, tutaj zysk netto wynosi 2 402 060.0 w 2006, powinno byc -2 402 060.0, wiec wyniki sa blędne ROA ROE kolosalne wychodza, na innych stronach zdecydowanie firma ponosiła straty. myslisz ze mogli sie az tak pomylic. a ja sobie skopiowalam piekne wykresiki, tylko te wyniki zdziwiły mnie.
rotux / 2007-05-16 13:17 / Uznany Gracz Giełdowy
dobry dzień
jeśli mogę się wtrącić.. niestety na bizzone.pl nie wszystko działa jak należy /często na wykresach lądują wyniki nieskonsolidowane, potem automat wylicza jakieś kosmiczne wskaźniki/, idealnego wyjścia nie ma, najpewniej jest samemu pozbierać wyniki do kupy:
www.gpwinfostrefa.pl
www.etsg.com.pl/emitent.php
/albo w ostateczności/ demo.e-pap.pl/espi
i sobie w excelu czy gdzie kto lubi wykresy porobić..
Inne wyjście to rsg.pl /ale tam nie ma nic za darmo, osobiście nie testowałem/
Pozdrawiam
konstanze / 2007-05-16 13:45
mama jeszcze pytanko gdzie moge znalezc prognozy finansowe na 2007 2008 elektrimu bo nie moge znalzc, w sumie moglabym sama obliczyc ale nie mam czasu:) sesja w trakcie :)pozdrawiam
rotux / 2007-05-16 13:56 / Uznany Gracz Giełdowy
musiałbym zrobić Twoją robotę /czyli przekopywać sieć/ - dopiszesz mnie do autorów projektu? ;)
ps: nie mam pojęcia niestety
konstanze / 2007-05-16 14:01
ok:) jak chcesz moge dopisać:) a tak powaznie to szukam i szukam, i zauwazylam jedno na tych stronach jest dużo błędów. wciaz znajduje nowe.... niestey prognozy ktore znalazlam tez bledne,zrobine na podstawie złych danych
sir Magik / 83.24.166.* / 2007-05-04 06:40
i nie rozumiem: "przed czym mamy Cię uratować"?
no jestem doświadczonym inwestorem...
...ale mam tylko 7-letnią podstawówkę zrobioną wieczorowo... to jeśli dostaniesz "4" to jak się podzielimy? po dwójce??? - to raz;
...a jeśli zaliczysz coś, czego nie umiesz zrobić i nie znasz mechanizmów, wreszcie uzyskasz upragniony dyplom... to co, będziesz pracować jako analityk w BM i swoimi nierozsądnymi komentarzami spowodujesz, że wielu młodych ludzi straci niełatwo - zazwyczaj - zarobione pieniądze? - to dwa;
...a jak Ci nie zależy na takiej pracy, to po co blokujesz miejsca innym chętnym... - to trzy;
...a jak to prywatna szkoła, to po co tracisz pieniądze rodziców, skoro dotychczasowa edukacja nic nie daję? - to cztery;
...a jak to Twoje pieniądze (szczerze wątpię, ale niewykluczam) to po co wydajesz je niepotrzebnie, skoro umiałaś zarobić to rób tak dalej, a przeżyjesz ...albo zainwestuj w kosmetyki i pokazuj się w miejscach, gdzie przychodzą zamożni ludzie...przeżyjesz jeszcze lepiej - to pięć;
...a może sądzisz, że mając dyplom znajdziesz lepszą pracę...no może...ale nieuczciwie i pracodawca szybko się zorientuje, że niewiele umiesz - to sześć;
...w biurze, czy przy kasie też ktoś musi pracować, czyż nie? - to siedem

i na koniec ...kilka lat temu zrobiłem podobnę analizę spółki ORBIS dla mojego podwładnego na obronę licencjatu...zdradził mnie wówczas, gdy jeden jedyny raz potrzebowałem jego wsparcia
reasumując...mam nadzieję, że (uwzględniając powyższe oraz inne argumenty) forumowicze nie zechcą w tym brać udziału
konstanze / 2007-05-04 13:13
dziekuję za wyczerpujące przemyslenia, nie chce zeby ktos za mnie zrobił ta analize, szukam tylko wskazowek wsrod doswiadczonych inwestorow. nie jestem na studiach prywatynych, i rodzice nie placa za moje studia.... w kosmetyki nie inwestuje wiec wedlug twoich glebokich przemyslen kiepska czeka mnie przyszlosc. nie rozumiem twojego komentarza, niepotrzebnie straciles czas na tak głębokie przemyslenia. raczej zniecheciles mnie do zrozumienia mechanizmow giełdowych, uwazam ze jezeli nie znam sie na tym, dobrze ze pytam tych ktorzy sie na tym znają.
Na szczescie są ludzie którzy to rozumieją i chca pomoc. pozdrowienia dla jertoma
A skoro masz kompleksy na punkcie wykształcenia, pamiętaj na nauke nigdy nie jest za pozno:) pozdrawiam
kalet / 83.24.166.* / 2007-05-04 09:09
żebyś płacił potem na nią zasiłek i leczenie z podatków giełdowych, nie rozumiesz tego
Taisho / 2007-05-04 01:13 / portfel / "Zielony spekulant"
http://bossa.pl/analizy/prosto_z_rynku/

codziennie przed 9:00 rano masz tam analizę techniczną WIGu i jednej spółki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy