Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pomocy !!!!! ML5 , ML6 , TEMP3 , TEMP4

Pomocy !!!!! ML5 , ML6 , TEMP3 , TEMP4

Dżordż / 83.13.164.* / 2008-09-13 01:40
Witam, umoczyłem sporo kasy mam obecnie ML5, ML6, TEMP 3 I TEMP 4 po 25 % wszystkiego. Właśnie wróciłem z zagranicy. Przez rok straciłem jakieś 50 % kasy, mając jakiś Multiportfel Avans w Skandii.
Co z tym można zrobić żeby odbić się od dna??
Proszę o radę
Wyświetlaj:
xavierss / 85.89.183.* / 2008-09-23 01:40
Witam jestem doradca pracuje dla Skandii jako ich broker.
Prosze pana, fundusze ML5, 6 TEMP 3 , 4 sa dobrymi funduszami.Jednak w ostatnim roku leca w dol dosc powaznie, niektore rowniez z uwagi na spadek kursu dolara do zlotego. Ja osobiscie mam wszystko w ML6 i rowniez mam duza strate. W pana sytuacji nie mozna zastosowac metody usredniania ceny zakupu, gdyz ma pan program jednorazowy. Nie polecam zadnych zmian na tym portfelu. Tylko mozolnie czekac na odbicie, mozliwe ze bardzo dlugo. Pytanie do pana jak dlugi ma pan program i kiedy go pan zaczal.
Rozumiem ze ma pan swojego agenta obslugujacego z jakiejs firmy powiazanej ze Skandia. Jesli nie ma pan z nim kontaktu prosze to zglosic do swojego posrednika.
Prosze pamietac ze nie stracil pan jednostek, a tylko ich wartosc zmalala. Nie ma pan powodow do paniki pod warunkiem ze program nie konczy sie w najblizszym czasie.
Prosze napisac cos wiecej:) postaram sie panu pomoc o ile bedzie pan taka pomoca zainteresowany.
Dżordż / 79.190.130.* / 2008-09-23 10:19
Witam. Dzięki za odp.
Program Skandia rozpocząłem rok temu. Jest to MP Avans. Nie znam się na tym, jednakże agent powiązany ze Skandia, który obiecywał "złote góry" jak widzę też nie, ma tylko dobre gadane. Proszę podpowiedzieć czy coś mam zmienić a może dokupić bo mam jeszcze trochę oszczędności a nie wiem czy warto.

Pozdrawiam i dziękuję z góry...
xavierss / 85.89.183.* / 2008-09-23 11:42
Dzien dobry.
Prosze pana nie wiem czy chce pan podawac takie dane na forum ogolnopolskim, jesli nie poprosze o podanie swojego maila. Badz podam panu swoj jesli nie poda pan tyh informacji.
Ilu letni ma pan program Avans. Czy jest to program Avans/Protect czy jest to sam Avans? w przeciagu ostatniego roku nastapilo rozgraniczenie tych dwoch produktow ,i wprowadzono dosc istotna zmiane. Jesli nie wie pan dokladnie prosze podac mi numer OWU Multiportfela Avans ktory otrzymal pan przy zawarciu umowy. Jest to numer staly i nie zdradza on w zaden sposob jakichs wrazliwych danych. Pozwoli mi jednak samemu wziac do reki to samo OWU.
Prosze napisac jak dlugi ma pan program, i co pan chcial osiagnac. Ile pan zainwestowal a ile pan chcial miec na koniec programu. Prosze podac takze srodki dostepne posiadane ktore moglby pan zainwestowac. Po otrzymaniu tych danych, napisze panu co doradzam. Jesli pan chce moge to wyslac na panski prywatny mail, jesli nie moge napisac to tutaj na forum ogolnym. Decyzja nalezy do pana.
agaseb / 85.128.117.* / 2008-09-24 10:49
Witam równiez potrzebował bym porady kogoś zwiazanego ze skandia jeśli to możliwe. Mam program avans od 2 lat. mój e-mail sslomnicki@o2.pl prosze o info to podam szczegóły.
Pozdrawiam
Dżordż / 79.190.130.* / 2008-09-23 16:05
Witam,
zatem mój adres mailowy to :
maa11@op.pl
Proszę o podanie maila a wszystko Panu podam.
Pozdrawiam
Dżordż / 79.190.130.* / 2008-09-23 16:08
A czym się różni Pultiportfel Avans od Protect??
xavierss / 85.89.183.* / 2008-09-23 19:13
W tym momencie roznia sie one minimalna wplata, oplatami, sposobem wyliczania dostepu do portfela.
To chyba najwazniejsze roznice.
Wczesniej byl to ten sam produkt.
konsument skandii / 79.187.119.* / 2008-09-22 16:37
mam dokladnie ten sam problem, choc moglo byc gorzej bo akcyjne polskie stracily wiecej przez ostatni rok.
czy ktos ma pomysl co z takim ukladem( ml 5, ml6, temp 3, temp4 zrobic?
antyskandia / 78.8.113.* / 2008-09-22 17:43
teraz to juz nic. Ewentualnie pomalu dokupywac
Zeus52 / 2008-09-22 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokupować być może,ale chwila nie jest odpowiednia. Pisałem już w innym watku,że musi być korekta,osc.stochast.dla spółek złota zbliża się do strefy przedsygnalnej sprzedaży...zakup w tym momencie byłby sprzeczny z wszelkimi zasadami. Zobacz na wyniki. Dziś ML5 podał wyniki za piątek(+dzisiejsze przedpołudnie). Ten wynik to+7,18%. Spółki nadal rosną i ich indeks=+8,19% dzisiaj wieczorem. Oznacza to,że jeśli dasz zlecenie zakupu,to kupisz ML5 bardzo drogo. Należy wyczaić moment w czasie korekty wzrostów,aby kupić nieco taniej. Oczywiście to, co piszę może się nie sprawdzić,ale staram się kierować zasadami AT,a jak zdążyłem zauważyć(także w portfelu) to znacznie poprawia sytuację,choć może pojedyńcze decyzje mogą być błędne.Pzdr
Lenox / 78.131.137.* / 2008-09-22 17:54
jak narazie (2-3dni) to bym nie ruszał, jest odbicie i trzeba korzystać, chociaż cześć odzyskacie, a potem to ciężko wyrokować, ml 5 bym zostawił na dłużej, przeczytajcie posty Zeusa.pozdrawiam
Zeus52 / 2008-09-24 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest 24.09.08 ,godz.22.42. Proponuję natychmiastową ucieczkę z ML5,ale to NATYCHMIASTOWĄ! Oczywiście ML5 powinien nadal róść,ale wygląda na to,że ta fala wzrostowa została wyczerpana i czeka nas korekta. Zarówno wskaźnik Ichimoku,jak i nasze zachodnie systemy prognozowania moim zdaniem wskazują na zbliżajecy się NIEUCHRONNIE sygnał sprzedaży na spółkach złota(XAU).Stochastik w strefie przedsygnalnej sprzedaży zaczyna się już zaginać. Co prawda MACD wskazuje(histogramy)na bardzo pozytywną przyszłość dla XAU,ale po co zaliczać spadki. Na wykresie świecowym duże prawdopodobieństwo wystąpienia formacji zwanej "wyspą odwrotu". Co prawda,to czy taka formacja powstanie,można stwierdzić właściwie po fakcie,ale my,funduszowcy musimy przewidywać 2 dni naprzód,a ryzyko jest zbyt duże. Czym nam grozi ucieczka? Brakiem zysków,gdyby prognoza się nie sprawdziła? W takim układzie nie mogą one być znaczące,natomiast ryzyko strat jest dużo większe,zarówno dla tych,którzy dopiero co weszli w ML5,jak i dla mnie...bo szkoda mi zarobionej kasy(a jest ona znaczna,dla wielu...roczny dochód w 10 dni!).Nie wiem w co ucieknę...mam czas do jutra do 16.00,może na razie w pieniężne. Gdy XAU da ponownie sygnał zakupu,wracam do ML5...przypuszczam,że jeszcze nam da okazję zarobku,ale na razie uciekam i mam nadzieję,że jeśli nawet korekta będzie ostra,to dolar i pewne opóźnienie w podawaniu wyników przez sam fund pozwoli uniknąć większych strat. Jeśli natomiast jutro,lub w poniedziałek będą nieoczekiwane wzrosty,to będzie to prezent "na pożegnanie" To tyle na razie...jeśli ktoś ma inne zdanie to proszę,aby podzielił się nim,bo ja jestem tylko amatorem i może się mylę. Pozdro All
lolek2008 / 83.23.236.* / 2008-10-02 19:16
Hmmm, mam podobny problem, tyle tylko ze do ML5 i ML6 mam jeszcze SCH1. Strata w portfelu spora ale teraz to tylko czekać. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i prośbę o podanie stron gdzie można śledzić odpowiednie analizy tak by móc reagować z jakimś wyprzedzeniem. Same notowania surowców dużo dają ale to już jest wszystko po fakcie. Z góry dzięki za podpowiedź.
domino85 / 87.192.71.* / 2008-10-02 20:36
co do ml6 to ja obserwuje spolki z najwiekszym udzialem w funduszu znajdziesz je na stronie: http://www.bloomberg.com wpisujac ich skróty
ML 5 to jak juz Zeus mowil w pierwszej kolejnosci wykres Xau a pozniej notowania zlota,
$Xau znajdziesz np tutaj: http://finance.yahoo.com/q?s=^XAU
Sch1 to surowce.
tez w tym siedzialem ale ucieklem jakis czas temu (ze strata oczywiscie)
pozdrawiam
lolek2008 / 2008-10-04 18:00
Dzieki za podpowiedz. Zaraz lece sprawdzic. Mialem dylemat uciekac czy czekac na odbicie. Zaluje ze nie ucieklem, ale madry Polak po szkodzie...
Zeus52 / 2008-10-05 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz http://www.stockcharts.com/ kliknij "market summary",a później...sam będziesz wiedział,co dalej. Tam masz nie tylko wykresy cenowe,ale możesz wprowadzić różne średnie,wskaźniki...cała automatyczna,więc bezstronna analiza...tylko trzeba to odpowiednio zinterpretować...ale to już inna bajka. Pzdr
pieczek_zzz / 2008-09-25 21:17
sam przecież wiesz zeusie że to akcje.a w ostatnim roku to za dużo nie dały zarobic.ja wczoraj dałem dyla.w ciągu niecałych 2 tygodni można było dobrze zarobic.szkoda że ja nie skorzystałem za dużo.pozdro
Zeus52 / 2008-09-29 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jaja! Pompują złoto,bo zbyt późno zauważyli,że są jedną ręką w nocniku...późnięj mocny zjazd...tym razem byliśmy szybsi! Całe szczęście,że dolar do złotówki podskoczył o 2,85%...znowu może być na plus,albo przynajmniej na małym minusie...dobre wyjście z ML5. Pzdr
Zeus52 / 2008-09-29 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już sprawdziłem:Ml5=-4,98%,ale ponieważ $=+2,85%,więc strata jedynie=2,13%.Ogólnie wyjście na zero z zachowaniem poprzedniego stanu,gdyż od czwartku mimo,że Ml5 dawał minusy,to dolar powodował dalsze wzrosty w portfelu. Najciekawsze jest to,że częściowo dzisiaj,a w większości jutro(realizacja zleceń) robię zakupy na Wall Street(ML2),szkoda tylko,że tak ostrożne...taa...aka przecena!? Pzdr
maciejk / 195.116.0.* / 2008-09-30 07:15
Kiedy zamierzasz kupić ML2 i na jak długo ?
Zeus52 / 2008-09-30 09:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
To wszystko dzieje się na żywo,zobacz wcześniejsze wpisy(pod Rumburakiem,domino itd). Zlecenie było(transfer) 1 część w czwartek,2 w piątek..czyli realizacja wczoraj,po przecenie i dzisiaj(2 zlecenie).Więc odpowiedź brzmi...już jestem w ML2. Ale tylko około 10%,może trochę więcej(jak robię transfer to tak dokładnie nie wiem ile wyjdzie). A tak mało,bo miałem stracha...dlatego porozbijałem wszystko...połowa to SKAR4,ale tak ściślej mówiąc,to większość transferu wypadnie jutro...wczoraj tylko z 1 zlecenia(redukcja ML5 o 30%...czyli w portfelu zostało około 45%...na dzisiejszą sprzedaż). Trudno więc mówić o tym,że jestem w ML2. To tylko drobny zakup. Nie wiem,co dalej...zostaje obserwacja
Zeus52 / 2008-09-30 10:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Drobne przejęzyczenie:większość transferów wypadnie dzisiaj...
domino85 / 87.192.71.* / 2008-10-02 20:42
$Xau sporo dzisiaj traci narazie 12,66% w tym momecie,jest to spora strata ponizej mininum myslicie ze warto by zaryzykowac i wejsc teraz w ml5? pozdrawiam
Zeus52 / 2008-10-02 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
XAU=-15%. Uciekliśmy z pod gilotyny. Ale...jeszcze się odezwę,bo...trochę jestem zaskoczony gwałtownością spadku Na ra
max1224 / 2008-10-02 23:31 / Tysiącznik na forum
no właśnie do tego na samym złocie 840 to dość istotne wsparcie ale teraz nic nie jest pewne
Zeus52 / 2008-10-03 00:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
110 na XAU też powinno wytrzymać,ale "powinno"nie oznacza,że wytrzyma. Chociaż raczej skłaniałbym się do innego spojrzenia. Chodzi o poziom 120. Co prawda został on przebity,ale w szerszym zakresie czasu może to być tylko naruszenie...jednak to już drugi raz w krótkim okresie czasu. Pierwsze przebicie zadziałało jak cięciwa napiętego łuku,wszystkie wskaźniki wskazywały zbliżający się ruch w górę,choć XAU przebijał w dół wsparcie...tym razem sprawa nie jest tak oczywista...mamy ostry zjazd,a wskaźniki pokazują na ciąg dalszy spadków. Po takim gwałtownym spadku powinna nastąpić jakaś korekta,co zmieni układ np stochastika,zanim wejdzie do strefy przedsygnalnej zakupu i...sytuacja nie będzie już taka "czysta"jak np 8.września.Jednak wejdę w ML5,ale tak ze 20%(razem będzie 33%)...zobaczymy,co dalej...najwyżej w razie potrzeby zrobię to samo,co przedtem,czyli znów akumulacja. Chyba,że sytuacja zmiemi się na tyle,że to postanowienie straci sens,a wiesz jak często to sie zdarza. Na ra
Zeus52 / 2008-10-03 01:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
O właśnie. Dopiero teraz mogłem zobaczyć świeże wykresy dla samego złota. Fakt,że istotne dla nas są wykresy dla spółek,jednak dla potwierdzenia sprawdzam też inne,zwłaszcza gold. A nie wygląda to dobrze. Powiedziałbym nawet,że istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo,gradniczące wręcz z pewnością, spadku złota nawet poniżej 800$/oz...Nie zmieni tutaj nic jakaś niewielka możliwa korekta wzrostowa. Oznacza to,że jednak powinienem zawierzyć wskaźnikom dla XAU. Podsumowując,to jeszcze nie czas na inwestycję w ML5. Dlatego proszę potraktować to,co napisałem powyżej za niebyłe. Poczekam na dogodniejszą okazję . Podkreślam,że jestem amatorem i mogę się mylić,ale myślę że stosunek: ewentualny zysk/ryzyko jest zbyt niski...to też z wykresów. Pzdr
lukaszn19 / 2008-10-03 03:11 / Tysiącznik na forum
od jakiegos czasu wlasnie tez staram sie to powiedziec co ty teraz, zostawic na jakis czas akcje jeszcze barzdziej surowce i odpoczac sobie bo nawet trafienie raz w taka korekte na zlocie jak bylo ostatnio nie zmieni duzo w naszym portfelu a jak nie trafimy to stracimy 2 razy tyle a jak ra trafimy to oddamy wszystko w nastepnych probach z nawiazka poczekajmy do dna pzd
Zeus52 / 2008-10-03 07:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sytuacja podobna do opisywanej niedawno przez Ciebie dla DJ-a. Pierwszy raz wsparcie zadziałało...skutek jego chwilowego naruszenia był nawet bardzo efektowny,wręcz książkowy...ale powtórny atak na nie? Spadło już chyba znaczenie tego wsparcia(120).Teraz poprzedni dołek(110)...ale to nowy dołek,jeszcze nie przetestowany...trudno mówić o jakimś silnym wsparciu,tym bardziej,że złoto właśnie opuściło strefę przedsygnalną sprzedaży,co objawiło się właśnie tak spektakularnie in minus musi to mieć wpływ na spółki,tym bardziej,że dla nich nadal brak zielonego światła. Też mnie korci wejście,ale już gdzieś obiecałem,że nie pozwolę,aby mi woda sodowa uderzyła do głowy...to nie tyle była moja zasługa,co raczej bardzo wyrazistego układu. Rynek nie można pokonać,ewentualnie tylko wtedy,gdy on sam na to pozwoli. Pzdr
Zeus52 / 2008-10-03 06:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak...co raz się częściowo udało,raczej nie ma szans na powtórkę...przynajmniej w tej chwili...można źle na tym wyjść...zbyt rozchwiany rynek. Pzdr
Zeus52 / 2008-09-26 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy zdążyłeś zwiać z ML5?
Zeus52 / 2008-09-26 11:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,że to akcje,dlatego bardziej interesuje mnie indeks akcji spółek wydobywczych złota(XAU),niż samo złoto,choć obserwuję oczywiście oba wykresy. Ja dałem dyla tylko częściowo,ale obserwuję nadal.Mam możliwość ruchu w obie strony:albo sprzedaż reszty ML5,albo dokupienie...wszystko zależnie od rozwoju sytuacji.Może nie rozwinie się z tego jakaś typowa korekta,ale przez jakiś czas będziemy mieli ruch w przybliżeniu poziomy...ale należało ostrzec przed taką możkiwością. Pzdr
pchelek / 2008-09-25 08:59 / Tysiącznik na forum
Przy TYM kryzysie jest to malo prawdopodobne [ale to moje zdanie]
Zeus52 / 2008-09-28 12:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pchełek! Dzięki za maila z Hong Kongu! Napisz coś do wszystkich,jak podróż...szkoda,że fotek nie można umieścić na forum. Będzie dobrze...zanim wrócisz,ML5 na pewno podrośnie...może tydzień,max dwa korekta i wskakuję znowu. Pzdr i max wrażeń aż do Australii i Tasmanii.
domino85 / 87.192.71.* / 2008-09-25 00:08
no i jasne juz widoczne wszystko...wsypali mi calosc z 1 i 2 dnia na ml5 zamiast tylko z 1.....;/ z jednodniowym opoznieniem..a zalozenie mialem wejsc w ml5 i odrazu po widocznej konwersji zmienic.....i ku............kolejna strata.....;/////////// pozdrawiam
Zeus52 / 2008-09-25 07:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chciałbym wywoływać paniki. Nieraz bywało,że stochastik przez dłuższy czas był w strefie przedsygnalnej. Może przed spadkami ochronić nas powstała wcześniej luka hossy. Zobaczymy. Na razie XAU na plusie.Zijing Mining i Newcrest Mining też mają dobre wyniki...może pójdzie to wszystko inaczej. Może tylko zmniejszę udział w ML5.Zobaczę przed 16.00 Pzdr
Zeus52 / 2008-09-26 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niestety luka hossy zatrzymała spadki wczoraj,natomiast dzisiaj,po nieustannych atakach niedźwiedzi gdzieś między 20.00,a 21.00 definitywnie padła..Jednak na razie nie jest źle. ML5 podał wyniki zarówno wczorajszy,jak i dzisiejszy na tak minimalnych minusach,że w portfelu i tak przybyło(i powinno w poniedziałek). Powód prosty,o którym już wspominałem...dolar w stosunku do złotego podskoczył dużo więcej,niż ML5 spadł! Zobaczymy w poniedziałek,co się będzie działo...wtedy wypada mi realizacja sprzedaży 1 części ML5(zlecenie wczorajsze),a 2 część we wtorek(zlecenie dzisiaj rano). Ciekawe,czy wszyscy zdążyli? Pozdro All
Rumburak / 85.221.214.* / 2008-09-27 19:47
Zdążyłem - swoją drogą ciekawe czy wypadnie nam realizacja konwersji tego samego dnia... czasem to trwa dłużej niz dwa dni robocze...

jeśli mozna zapytać Zeusie - co sądzisz o SCH1? pojawiły się opinie że towary są po ropie na równi pochyłej po spekulacjach - pozbyć się tego czy trzymać?

taka dygresja: piszesz o rocznej pensji... choinka - u mnie po pierwszej racie w skandii w zeszłym grudniu mam straty na 30% portfela - nie jest to wiele a jednak boli - a z 30 lat niedługo zrobi się 29... póki co czekam - 60% to obligacje i walutowe - po dobrej wakacyjnej lekcji nie ryzykuję wszystkim co mam... i czytam czytam ale to dla kogoś nie-analitycznego nie jest specjalnie łatwe. dzięki za wskazówki!
Zeus52 / 2008-09-27 20:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dłużej niż 2 dni robocze zdarza się wtedy,gdy damy zlecenie po 16.00. Z tym ostatnim zyskiem,to wypadło tak,że jeśli są ludzie,którzy zarabiają 1500zeta miesięcznie,to musieli by tyrać na to cały rok,ale są i tacy,dla których to żadne pieniądze...rzecz względna. Ja także czasem do przodu,czasem do tyłu. Trochę emocjonalnie to napisałem,bo coś takiego trafiło się ostatnio chyba w październiku 2007(ML5+ML6)...też bez mała 20kilo do przodu,a później było różnie...za szybko uciekłem z ML6 na początku tego roku,a za późno z ML5 w marcu. Dopiero później zabrałem się za naukę...gdybym pewne rzeczy znał wcześniej...eeech!Teraz miałem 65%ML5 +18%SCH1+17%DWS3. Dałem w 2 turach zlecenia na:50%SKAR4(pieniężny),10%SKAN2(Oblig.amer.),10%ML2(spółki głównie z DJ i NASDAQ)+nie ruszone17%DWS3+13%ML5(tyle zostanie).To tylko na razie,bo jestem niemal pewny,że za tydzień,max 10 dni znów wyląduję w ML5. Pzdr
domino85 / 87.192.71.* / 2008-09-24 23:59
..a u mnie na skandii sie porobily jaja..bylo tak: mialem srodki w 2 funduszach z jednego ucieklem w jeden dzien po 50% w 2 fundusze obligacji polskich kolejnego dnia ucieklem z drugiego funduszu po 25% w te same fundusze obligacyjne co dzien wczesniej a 50% w skandie2...gdy konwersja z 1 dnia byla juz widoczna wszedlem w ml5 z 100%obligacji(na ktore przeszlo po pierwszym dniu)....dzisiaj juz jest 4 dzien od zlozenia zlecenia,(zrobilem je rano)..i teraz nie wiem co mi zrobia tam dalej nie jest nic widoczne jak zrobia konwersje w ml5 z calosci obligacji z 1 dnia i 2 to benda jaja...przypominam ze konwersja byla w te same fund obligacji tyle z w dwa kolejne dni a w ml5 zaraz po widocznej zmianie z dnia 1..namieszalem ale moze zrozumiecie....mielisci kiedys taka sytuacje?? pozdrawiam
Zeus52 / 2008-09-26 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tego,co zrozumiałem zrobią Ci transfer z całości obligacji,gdyż najpierw zaliczą poprzednie zlecenia w obligacje,kolejno wszystkie poprzednie ruchy. One,choć niewidoczne,są kolejno realizowane. Co innego,gdybyś dał zlecenia tego samego dnia,oba przed 16.00. Wtedy ostatnie objęło by tylko część dostępną(możliwą) do transferu.
Zeus52 / 2008-09-26 10:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem w przybliżeniu o co chodzi. Też korzystam z transferu,a nie konwersji...nieraz muszę zapisywać,co z czego,kiedy i ile procent,żeby się nie pogubić,ale wolę to niż być zablokowanym przez tydzień(realizacja zlecenia: 1D+2dni robocze+1 na wyświetlenie-wieczorem,więc jeszcze+1 na możliwość następnego zlecenia).
Zeus52 / 2008-09-22 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
O kurna! To tyle!...Aż mnie zatkało...ale jestem tylko amatorem. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy