Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomocy dla frankowiczów jednak nie będzie? Zaskakująca opinia eksperta

Pomocy dla frankowiczów jednak nie będzie? Zaskakująca opinia eksperta

Wyświetlaj:
eeeeeeeetammmmmmm / 37.248.254.* / 2016-01-16 22:05
Biedne banki, oczywiście jakie one ubogie i sprawiedliwie dobroczynne............
Adam w / 89.168.173.* / 2016-01-16 22:02
Mam kredyt w Euro.
Tak , takie rowniez mozna bylo wziazc. Rata ok 180 Euro miesiecznie.
W Styczniu 2015 kupilem 3000 Euro po kursie 4.15.
Wplacilem i powoli raty schodza. Mam jeszcze troche czasu.

Mam na razie w nosie zawirowanie kursem.
Ale zawsze podchodze do banku jak do potencjalnego zlodzieja i przygotowuje sie na najgorsze.
rall / 83.21.99.* / 2016-01-16 22:24
Wbrew obawom, powinieneś być w dobrej sytuacji. Euro będzie spadać w tym roku. Dolar się wzmocni. Powiązanie kursu złotówki z Euro jest bardzo duże, bo coś około 95%. Tragedii więc nie będzie. Jeżeli jednak Euro zacznie spadać mocno, a na to się zanosi (jakieś 10%), to złotówka powinna nieco bardziej stanąć pomiędzy euro a dolarem. Można by przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że tak będzie. Wtedy kredyt by dla Ciebie staniał odrobinę, czyli dobrze. Przez najbliższe miesiące nie ulegałbym panice. Złotówka nie jest wielką walutą i wróci do właściwego kursu. Euro będzie padać na pysk. Zobacz co się dzieje w Europie. Jak imigrantów będą finansować dodrukiem pieniądza, to sam sobie dopowiedz resztę. Troszkę może uprościłem :) Trzymaj się i nie panikuj!
gracz 303 / 109.173.154.* / 2016-01-16 22:00
Kiedy wreszcie wydano rekomendację, żeby ograniczyć kredyty walutowe, opozycyjny PIS ostro się temu sprzeciwiał
Walder / 37.248.255.* / 2016-01-16 21:57
Ot i niedowiarki. przecież pani premier powiedziała MY TO ZROBIMY mając na uwadze spełnienie obietnic przedwyborczych. Zobaczycie ich realizację jak świnia niebo..
rall / 83.21.99.* / 2016-01-16 22:36
Kolejny sfrustrowany hodowca trzody. Tacy nie powinni pisać, bo praca zapewne tak ich przygniata, że na naukę nie mają czasu. I potem tylko głupio i rzewnie piszą o swoich ukochanych zwierzątkach.
asasa / 5.172.234.* / 2016-01-16 21:52
Nie uważam, że gdyby nie anormalne niespodziewane zyski banków wynikające ze wzrostu kursu franka (bank pożyczał złotówki ale w umowie zawierał mechanizm przeliczania kredytu na franki, więc żadnych franków nie pożyczał) w Polsce padłby system bankowy. Wszak nie opierał się on na nieprzewidzianych zyskach.
edek767 / 195.26.22.* / 2016-01-16 22:17
a co to ma za znaczenie spodziewane czy niespodziewane? rozwazmy to na ,oim przykladzie kupilem alcje banku jak juz te niespodziewane zyski byly w bilansach. zaplacilem 40 pln za akcje pkobp. nie jestem zadnym spekulantem, zadnym milionerem. oszczedzalem i to byla moja lokata oszczednosci tak jak lokata oszczednosci frankowicza bylo mieszkanie,. dzis pan duda mowi, ze pomoze frankowiczom. co to znaczy? to znaczy ze mi zabierze a da takiemu frankowiczowi. a ja pytam co to ma wspolenego ze sprawiedliwoscia?
ja sttracilem na akcjach juz jakies 40 % . zaczly taniec jak tylko pis zaczal soe przebijac z po obietnicamk pomocy frankowiczom. jezeli ta pomoc frankowiczom jest taka potrzebna spolecznie to pomozmy im z budzetu. niech kazdy sie dorzuci. na razie dorzucaja sie tylko akcjonariusze bnkow... a w czym ja jesztem gorszy od frnkowica?
Jerzy Grajewski / 80.42.138.* / 2016-01-16 21:49
Szkopski sektor bankowy w Polsce?- Proszę Bardzo!
ja669 / 185.56.211.* / 2016-01-16 21:45
a g...o mnie obchodzą frankowicze. Brali kredyty we frankach, śmiali się z tych którzy brali kredyty w złotówkach to niech teraz radzą sobie sami mam ich w d.... A tak na marginesie to może szanowni eksperci przeliczą i porównają koszt kredytu we frankach i w złotówkach - zobaczymy komu państwo powinno pomóc !
Frankowicz / 79.135.173.* / 2016-01-16 22:35
Nikt z nikogo się nie śmiał bałwanie. Ludzie cieszyli się że dostali kredyt z łaski od wielmożnego banku i mogą mieć swój kąt na ziemi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rall / 83.21.99.* / 2016-01-16 22:14
Ci w złotówkach zapłacili mimo wszystko nieco więcej, ale oni wiedzieli jak będzie i nie ma powodu, by robili szum. Wiedzieli co robią, wiedzieli, że jest troszkę drożej, ale bezpiecznie. Tym we frankach jednak się wydawało, że kredyty się same spłacą jeżeli kurs pójdzie we właściwą stronę. Kurs poszedł w drugą stronę i nic w tym dziwnego, bo Szwajcaria w nieskończoność nie mogła osłabiać franka. Zresztą były reklamowane jako kredyty dla elit, dla ludzi o szerokich horyzontach i prawdziwie europejskim podejściu do finansów. Stąd ten śmiech, że jak ktoś z PiSu, czy Samoobrony, to inteligentnych walut jak frank szwajcarski nie ogarnia i jak jest głupi, to niech płaci wyższe odsetki w złotówkach,
Drugie dno tej sprawy jest jednak oszustwem banków. To nie były kredyty we frankach, tylko złotówkowe kredyty liczone po kursie franka szwajcarskiego. Tutaj ktoś musiał być wygrany. Albo kredytobiorcy złotówkowi, albo frankowi. Przegrali frankowicze i teraz lamentują. Na niespodziewanie korzystnej sytuacji wygrały banki, którym nagle w ręcę wpadła ogromna kasa. Dla większości banków taki potok pieniędzy był zaskoczeniem. Nie widzę jednak powodu, by frankowicze, którzy po prostu przemędrkowali sprawę musieli z tego powodu mieć jakieś rekompensaty. Jak się z życia robi hazard, to się w większości przypadków przegrywa. Z inną miną się do kasyna wchodzi, z inną wychodzi. I nie ma co winić za to kogokolwiek, tylko siebie. Kredyty bierzemy w walucie w której zarabiamy, o ile pewnego dnia nie obudzi nas "plan Balcerowicza". Kto pamięta, ten wie, że kłopoty frankowców to przy tym był mały pikuś. Ale te dzieje to znają starsi. A moja rada jest taka. Jak Cię nie stać, to nie kupuj. Popracuj, a marzenia realizuj za własne pieniądze. Nie będziesz niewolnikiem banków do końca życia.
Teodor miętki / 89.77.237.* / 2016-01-16 21:44
Narzekacie na banki że was okradają a kto wam każe brać pożyczki w bankach. Jak trzeba pożyczyć grosz to lecicie do tych "złodziei" ale jak trzeba oddać to już strzelacie fochy.
Uśmiech / 5.172.234.* / 2016-01-16 21:40

Zdaniem Piotra Kuczyńskiego, analityka Domu Inwestycyjnego Xelion, projekt nie będzie miał żadnych konsekwencji, bo po prostu go nie będzie.Jego zdaniem najnowsze propozycje w sprawie przewalutowania mogłyby zniszczyć sektor bankowy w Polsce.

Odniosę się do tego na poziomie merytorycznym równym artykułowi: bla, bla bla...
FRANKOWICZ / 188.146.132.* / 2016-01-16 21:35
Jak zwykle przedstawiona propozycja to jakiś chłam. Przeliczyłem swój kredyt i chyba musiał bym być idiotą żeby z tego skorzystać. W moim przypadku rata nie ulegnie znaczącej zmianie, wzrośnie tylko ryzyko zbyt często zmieniającego się wyboru, który może bez problemu moją rate zwiększyć o kilkaset złotych miesięcznie. Propozycja jest tylko opłacalna w przypadku spłacenia jednorazowo kredytu w momencie przewalutowaniu, przyjmując oczywiście, że to co do tej pory się spłaciło jest stratą.
ja boss / 83.10.229.* / 2016-01-16 21:39
gosciu plac a nie marudz skur wysy nie za darmo kase bys chcial
Teodor miętki / 89.77.237.* / 2016-01-16 21:34
Narzekacie na banki że was okradają a kto wam każe brać pożyczki w bankach. Jak trzeba pożyczyć grosz to lecicie do tych "złodziei" ale jak trzeba oddać to już strzelacie fochy.
Fraca / 83.4.194.* / 2016-01-16 21:33
Spoko PIS ma wszystko w teczkach.Teraz będzie tylko rozdawał.
ja boss / 83.10.229.* / 2016-01-16 21:32
i bardzo dobrze ze nie bedzie brali kredyt to splacac ch...u..j..e a nie plakac k*** wa
jacek.thorn / 93.217.31.* / 2016-01-16 21:32
Jeśli NIE wejdzie - NIE ZAGŁOSUJĘ na PIS za 4 lata.

Najnowsze wpisy