Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomocy dla frankowiczów jednak nie będzie? Zaskakująca opinia eksperta

Pomocy dla frankowiczów jednak nie będzie? Zaskakująca opinia eksperta

Wyświetlaj:
max992 / 88.135.174.* / 2016-01-16 21:30
Jaka gazeta tacy eksperci !!!! Jak widzę że to z GW to już wszystko jasne !!!
ninooo / 62.21.118.* / 2016-01-16 21:25
ludzie dlaczego wierzycie tym macicielom, rozgoryczonym po przegranej. Ja wierze prezydentowi. to Gosc ktory nie rzuca slow na wiatr. Poczkajcie juz po niedzieli bedzie wiadomo

pozdrawiam tych ohydnych krzykaczy ktorym marzy sie porazka rzadu. ni.....
skk1 / 194.50.158.* / 2016-01-16 22:15
"to Gosc ktory nie rzuca slow na wiatr" Podaj przykład
indeksowicz / 178.43.241.* / 2016-01-16 21:22
Bank z umowy kredytowej uczynił spekulacjną grę losową, zależną od kursu waluty obcej, której uczastnikami byli Kredytobiorcy kontra Bank. W przypadku umocnienia złotówki - Kredytobiorca miał zyskiwać, a Bank tracić, natomiast w przypadku umocnienia szwajcarskiej waluty - zyskiwać miał Bank, a tracić Kredytobiorca. W każdym przypadku (również przy niezmiennym kursie franka) Bank tracił oprocentowując kredyt poniżej kosztów pozyskania pieniądza, gdyż zastosował dumpingowe oprocentowanie kredytu - Libor CHF zamiast Wibor.
Kredytobiorcy podstępnie zostali wprowadzeni w błąd co do waluty kredytu.
Mając wiedzę, że waluta kredytu to polski złoty, nawet bez wiadomości specjalnych można było stwierdzić, że poniesienie poważnych strat przez Kredytobiorców było pewne. Celem działalności Banku jest osiąganie zysków, a nie pomoc finansowa konsumentom. Interesy Banku i Kredytoborców były przeciwstawne i w takiej konfrontacji Kredytobiorcy nie mieli szans by nie ponieść strat. Udzielając takiego kredytu, przy założeniu stabilności franka (nie mówiąc o deprecjacji) -Bank poniósłby straty. Bank udzieliłby kredytu na zatracenie, gdyż oprocentowanie kredytu było niższe niż te, które Bank ponosił pożyczając środki na rynku międzybankowym, a ewentualna aprecjacja złotówki powodowałaby dalsze straty Banku. Udzielony złotowy kredyt "topniałby" wraz z osłabianiem się franka szwajcarskiego. Jak wówczas wyglądałyby depozyty klientów Banku? I kto lepiej potrafi przewidywać wpływ mechanizmów ekonomicznych na zmiany kursów walut w określonym kierunku i zakresie: Bank, czy Kredytobiorcy?
KONCERZ / 85.14.99.* / 2016-01-16 21:20
WIDZIAŁY GAŁY CO PODPISYWAŁY. JA LEDWIE WIĄŻĘ KONIEC Z KOŃCEM, ALE KREDYTÓW I POŻYCZEK NIE BIORĘ. CO USKŁADAM GOTÓWKĄ TO MAM I ZA TO KUPUJĘ. LUDZIOM SIĘ W GŁOWACH POPRZEWRACAŁO , 25 LATEK, LEDWIE ZACZĄŁ PRACOWAĆ JUŻ MA 5 KREDYTÓW NA 200, TYŚ A I NA MILION TEŻ SIĘ ZDARZA. POTEM LARUM BO NIE MA NA RATY. IDIOCI !!!
art r / 37.47.44.* / 2016-01-16 21:30
sam jesteś idiotą, a wiesz dlaczego? to co robisz i uważasz za dobre byłoby zabójcze na masową skalę ponieważ jest to recepta na totalną stagnację gospodarczą. dla banków, które zarabiają na kredytach kwoty o jakich mowa przy przewalutowaniu kredytów wg pomysłu dudy to nic w porównaniu ze stratami z braku udzielania (i zarabiania na nich) kredytów w ogóle. gdyby wszyscy robili tak jak ty nie było by banków, nie byłoby lokat, przelewów, obiegu pieniądza jaki znamy ze wszystkimi tego konsekwencjami
cxz / 188.146.134.* / 2016-01-16 22:55
do art.Mierz zamiary na możliwości . Sam jestem 70 latkiem i również uważam, że z kredytami to trzeba ostrożnie ... Przecież ci, którzy brali we frankach, śmieli się z tych, którzy brali złotówkowe . Uważali się za cwaniaków, a wyszło jak wielu przewidywało . Pis awanturował się, że próbuje się ograniczać kredyty we frankach, a skutki są opłakane . Obietnica Dudy, jest b.nieprzemyślana, bo gdyby teraz banki miały ponieść koszty przewalutowania, to znowu straci przeciętny Polak . Już jesteśmy gorzej oceniani: wzrost wartości walut, zaraz wzrosną koszty w sklepach, bo eksport będzie droższy . Gdy jeszcze dołożymy opodatkowanie sklepów, to za chwilę okaże się, że przeciętny Kowalski będzie musiał dopłacić do obietnic wyborczych i to każdy, niezależnie od tego, czy skorzysta z obietnic, czy nie ... Na idiotów wychodzą ci, którzy uwierzyli w księżycowe obietnice .
maxddd5544 / 89.228.76.* / 2016-01-16 21:17
Wiecie co mnie dziwi... Jak kilka milionów Polaków musi płacić zawyżone raty, niejednokrotnie kosztem tego, że klepią biedę i oszczędzają na wszystkim, to wszystko jest ok. Jak banki mają mniej zarobić to w mediach jest armageddon...
riki746 / 212.96.241.* / 2016-01-16 21:15
wypowiedział się ekspert 'wybiórczej', czyli przyjaciel wszelkiej maści bankersów i innych złodziei w białych kołnierzykach
rafik644 / 89.206.25.* / 2016-01-16 21:15
jedno proste pytanie do TAK ZWANYCH ekspertów jaki bank posiadał franik i wypłacał kredyt we frankach? Obawiam się że żaden bank. Teraz zarabiają kokosy. Każdy kredyt powinien być przewalutowany po kursie z dnia podpisania umowy
elo973 / 89.72.12.* / 2016-01-16 21:23
pytanie podstawowe: po co ktos bral kredyt w frankach? bo wierzyl, że na nim zyska, że to furtka do mniejszych rat... teraz gdy sytuacja sie zmienila to wielke halo. ciekawe jak by ci wszyscy frankowicze sie wypowiadali gdyby rzeczywiscie kredyt frankowe okazaly sie tansze? tez zwrocili by do bankow roznice? watpie... wiec czego teraz oczekujecie?
nitk grajacy na gieldzie nie placze po stracie "bo mialo byc inaczej". tak wyglada swiat - zeby jeden zarobil drugi musi stracic.
ram / 78.155.112.* / 2016-01-16 21:07
mam kredyt we frankach i chcę tylko jednego odwalcie się ode mnie i od franka, żeby jego kurs nie skakał i nie był zawyżony machlojkami. Nie chciałem żadnej pomocy w sprawie kredytu co NIE ZMIENIA SYTUACJI ZE DUDA WYSTRYCHNĄŁ LUDZI NA DUDKA :)
kazsp / 5.60.156.* / 2016-01-16 20:59
oczywiście wg PO i jej ekspertów "nic dla Polaków dobrego zrobić nie można". Państwo ani obywatele nie musza pomagać kredytobiorcom, wystarczy, że bank "spasione" na nieuprawnionych dochodach, zmniejsza nieco swoje olbrzymie zyski!
adamo122 / 188.252.73.* / 2016-01-16 20:27
w moim przypadku gdyby projekt wszedł w życie i bym się w ogóle na niego zdecydował to straciłbym ok 95 tyś zł które spłaciłem w ciągu ostatnich 8 lat i i tak nadal miałbym wyższe zadłużenie mimo wieloletniego spłacania niż wartość kredytu który wziąłem tak więc jak by na to nie patrzeć nie mogę dostrzec tzw. "straty banków" , banki już nawet nie ukrywają, że franków nigdy nie miały więc gdzie ta strata ??? banki stratą nazywają mniejsze zyski niż założone przy perspektywie bardzo dla nich korzystnego utrzymania się bardzo drogiego franka przez kolejne kilkadziesiąt lat, może niech wyliczą jakie to straty odczują jeśli frank spadnie do 3 zł ? może wtedy się okaże , że ustawa jest dla nich żyłą złota, osobiście uważam, że ustawa jest " do przełknięcia" i mimo ogromniej straty z mojej strony to chciałbym żeby weszła w życie
Piotrek750 / 83.4.39.* / 2016-01-16 20:45
Gdyby franków nie było to nie dostałbyś kredytu z tak niskim oprocentowaniem. Żaden bank nie zapłaciłby za lokatę w PLN np. 5%, żeby dać Tobie kredyt na 2,5%. To chyba logiczne. Banki te franki pożyczały bo frank miał niskie oprocentowanie i wtedy mogły też atrakcyjne oprocentowanie zaoferować Tobie. Teraz banki te kredyty we frankach spłacają i jeśli teraz będą musiały same te franki kupić na rynku to poniosą straty. Opowieści, że franków nie było to bajki. W takim razie dostałbyś kredyt złotówkowy. Chyba, że uważasz, że bank dopłacał do oprocentowania Twojego kredytu.
art r / 37.47.44.* / 2016-01-16 21:19
to akurat nie jest takie oczywiste. kiedyś prezes dużego polskiego banku się na ten temat wypowiadał jak banki obchodziły wymóg posiadania franków, np kupując na czas podpisania umowy i sprzedając dzień po, taka szybka operacja księgowa i po kłopocie...
mackocvyyyy / 78.10.76.* / 2016-01-16 20:20
Dlaczego państwo tzn my podatnicy mamy pomagać gamoniom, którzy wzięli taki kredyt? Przecież było wiadomo, że kurs waluty może się zmienić. Mam 23 lata i nigdy bym nie wziął takiego kredytu.
art r / 37.47.44.* / 2016-01-16 21:13
Sam jesteś gamoń bo nie widzisz, że tu nie jest mowa o pomocy z budżetu czyli o pieniądzach podatników.
Po drugie, teraz to każdy jest mądry a przypuszczam, że w tamtym czasie i okolicznościach bez wiedzy o tym co się później stało sam byś wziął taki kredyt bo na złotówkowy mógłbyś nie mieć zdolności kredytowej a na frankowy bank by ci taką zdolność dał.
Zły / 66.102.9.* / 2016-01-16 20:14
Frankowicze -cwaniaczki z miodem w uszach . Oddajcie to co zyskaliście .
OLAF835 / 194.181.129.* / 2016-01-16 20:43
Chodź to ci oddam! To się zachłysniesz
fakt99008899000888 / 95.40.111.* / 2016-01-16 20:08
Na złodzieju czapka gore. Choćby za sam "spread" POwinni wisieć. Stracą 50 mld? (suma z kapelusza!!)! A ile złodzieje ukradli z oszukańczych produktów bankowych za ostatnie choćby 10 lat? Tak jak szulerzy oceniam z kapelusza, że bilion! To 50 md przy bilionie= pryszcz!
należy też pamiętać o zwrocie za spready bankowe.
DANIEL5630 / 87.205.66.* / 2016-01-16 19:50
Eksperci własnej kieszeni a nie Polski. W tym krótkim zdaniu jest wszystko na temat a dział finanse na portalu Wirtualnej Polski zawsze ma jakieś obiekcje to RZĄDÓW PIS!!! WASI EKSPERCI POWINNI SB RĘKĘ PODAĆ Z P.PETRU -BANKOWCY TA NAZWA MÓWI WIELE OSZUŚCI NACIĄGACZE ZŁODZIEJE KOMBINATORZY SPEKULACJI ...
Molti / 31.175.204.* / 2016-01-16 19:34
MOŻE kosztować a MOŻE NIE.... - banksterskie lobby znowu próbuje siać zamęt w mediach. Przypominam że ostatnio roczne zyski netto banków w Polsce są na poziomie 15 mld zł.. wiec krzywdy nie będzie. Ponadto propozycja prezydenta w cale nie jest symetryczna między klientami a bankami bo banki przy tej propozycji zgarniają premię w postaci całość spłaconej do tej pory części kapitału na tych kredytach a jest to często 1/4 - 1/3 całego zadłużenia kapitałowego (pozazdrosćić..) Więc w porównaniu do rozliczeń gdyby zapadły wyroki sądowe, (a jest to kwestia czasu), to powinny łykać w ciemno takie rozwiązanie.. Szkoda że portale zamiast konkretnych analiz zamieszczają tylko gdakanie pseudoekspertów..
carrgregory / 95.40.111.* / 2016-01-16 20:11
100/100
Szkoda że portale zamiast konkretnych analiz zamieszczają tylko gdakanie pseudoekspertów..

Najnowsze wpisy