Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomocy dla frankowiczów jednak nie będzie? Zaskakująca opinia eksperta

Pomocy dla frankowiczów jednak nie będzie? Zaskakująca opinia eksperta

Wyświetlaj:
nano997 / 78.8.197.* / 2016-01-17 11:36
Mam kredyt w zł. Czy mnie też pomogą. Czy ja jestem inny?
rejs237 / 78.8.197.* / 2016-01-17 11:31
A niby dlaczego My wszyscy mamy się dorzucać teraz do Frankowców....gdzie mieli głowy jak podpisywali umowy, o czym myśleli, poza tym za swoje błędy należy płacić samemu. Ja byłem złotówkowcem i też mogłem skorzystać z kredytu we frankach. Nie ma obecnie żadnej równicy obciążeniowej pomiędzy kredytobiorca złotówkowym a frankowym, złotówkowy na zakończenie umowy odda dwa razy tyle do baku aniżeli z niego pożyczył z powodu określonego oprocentowania, to samo jest z Frankowcem, tez odda dwa razy tyle niż pożyczył, z powodu zmiany kursu 2,2 a obecny 4 PLN a wcale nie jest powiedziane, że za 10 lat (lub wcześniej) kurs franka nie będzie o połowę niższy.
Bass3321 / 89.65.74.* / 2016-01-17 11:49
Przczytaj projekt ustawy zanim cos napiszesz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
and1244 / 89.186.3.* / 2016-01-17 11:24
Moim skromnym zdaniem choć kredytu nie mam pomoc dla frankowiczów powinna być ,ale dopiero w chwili gdy koszt kredytu we frankach przekroczy koszt kredytu złotówkowego. Inaczej było by to wielka niesprawiedliwością względem kredytobiorców złotówkowych. Każdy ryzykuje biorąc kredyt na 30 lat jedni mniej (w PLN) drudzy więcej (CHF) ale wszyscy byli świadomi że przez 30 lat dużo się zmieni (jeśli nie to byli idiotami).Ja jako że nie mam kredytu nie chcę płaćić za głupotę innych.Powinni się cieszyć że w ogóle dostali jakikolwiek kredyt i przez parę lat spłacali mniejsze raty.
plisken7777 / 89.228.130.* / 2016-01-17 12:30
Piszesz bzdury gościu, skoro tak piszesz że trzeba pomóc tzw. frankowcom jeżeli ich kredyt wyjdzie drożej niż złotowy to pewnie jak kredyt frankowy wyjdzie taniej niż w złotówkach to twoim zdaniem pewnie trzeba pomóc tym osobom co zaciągnęli kredyt w złotówkach. zgadza się???? Totalne bzdury piszesz.
Urszula232 / 142.46.245.* / 2016-01-17 12:12
tak się właśnie bierze kredyty na 20-30 lat. nie masz rozeznania w danej materii do końca. Były to kredyty dominowane kursem franka a to jest różnica!!!!!!!. Ostania wypowiedż byłego MF Prof. Witolda Modzelwskiego, Aktualnie nikt związany z bankowością tzn. opłacany przez sektor bankowy nie będzie za sprawiedliwym załatwieniem sprawy z opcji politycznej również ponieważ jak się odchodzi z polityki, banki przyjmują z otwartymi ramionami Pan Premier Bielecki ,Marcinkiewiczi wielu innych, oczywiście nie za darmo?????.Nie wspomnę o apanażach, Nikt z "frankowiczów" nie chcę pomocy tylko przyzwoitego załatwienie sprawy, ryzyko niebezpiecznych transakcji powinno dotyczyć dwóch stron i nikt nie chce żebyś płaciła za nas tej formy użyto aby skłócić POLAKÓW jak widać udaje się i wielu innych sprawach. dam przykład ja płacąc podatki 40 lat z których finansowane MDM i wiele innych to jest Ok. natomiast sama nigdy z podobnych spraw nie korzystałam to jest w porządku ???????
Bzyk280 / 109.255.74.* / 2016-01-17 11:23
A ja bym chcial zeby w koncu Sejm i prezydent zdjeli ten falszywy usmiech banksterom z twarzy i przeglosowali w koncu ustawe. bankowe trollowanie na forach i napuszczanie na siebie ludzi to zenada, Strata bankow? Wynagrodzenie prezesa banku to od 2 do 9 mln (tak tak 9 miionow) złotych. Wiec za przeproszeniem mam gleboko w powazaniu ich strate skoro stac ich na takie wyplaty z pieniedzy ludzi ktorych odzieraja miesiac w miesiac w Polsce.
Andy268 / 5.172.234.* / 2016-01-17 11:13
Przecież to oszustwo szyte grubymi nićmi. Nie było żadnych franków. Skąd więc spready walutowe? Nie było wymiany waluty więc jeśli denominacja to powinna być po kursie a nie spread nienormowany w umowie, dowolnie kształtowany przez banki. Dlaczego teraz banki nie dają kredytu w CHF?, jak było dobre okienko -celowo zanurzony kurs CHF to dawało wszyscy. Co do naiwności frankowiczów to w normalnym kraju są instytucje, które zapobiegają takim wałom. Mam nadzieję że PIS zrobi z tym porządek a jak nie to Kukiz za 4 lata i model Islandzki. Za bardzo się cackamy z bezproduktywnymi korpo, po bankach i hiperach czas na fundusze i landlordów, którzy wykupili Polskę za bezcen a teraz na nas żerują czerpiąc zyski jak z afrykańskiej kolonii. Obudźcie się Polacy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wies / 83.29.33.* / 2016-01-17 11:13
,,,,co to za prymitywny dyletant pisze taki falszywy wypocony , artykol ,,czlowieku jesli masz a wiem ze nie masz genitali to pomysl o jakich miliardach piszesz , czy tych ktorych nigdy nie bylo tylko na papierze czy tych ktorych banki nie wykradna od oszukanych ludzi i ich rodzin ,prostaku jesli wiesz co to kredyt to sie zstanow jak moze w kredycie kapital urosnac ponad 100procent ,,,,, dziwie sie ze wyborcza trzyma w redakcji takiego ciemniaka i jeszcze pozwala mu sie wypowiadac!!!!!!!!!!
spoko2015 / 188.146.64.* / 2016-01-17 11:06
Te niby straty banków to fatamorgana wynikająca z wirtualnych przyszłych kursów franków. Jeżeli frankowicze przewalutują swoje kredyty po uczciwym kursie to notowania franka spadną gwałtownie do 3 zł. Banki powinne być zainteresowane obniżką wartości kredytów walutowych, bo to ich wartość wyrażona w złotych jest podstawą do naliczenia podatku bankowego.
czerwonoarmista / 92.63.45.* / 2016-01-17 10:59
Jeśli nawet...banki wyrąbały z polaków więcej miliardów...
so / 188.146.8.* / 2016-01-17 10:57
Sprawa jest prosta do rozwiązania , może nie dla wszystkich , ale duża grupa kredytobiorców zapewne by skorzystała. Wystarczy sprawdzić czy dany bank na dany moment posiadał franki . Dlaczego banki nie chcą być transparentne i nie chcą pokazać dokumentów że miały te franki , czegoś się boją ?
basia o 50 mld / 37.249.89.* / 2016-01-17 10:57
to znaczy, że banki złupiły ludzi na 100 mld. I gdzie są teraz te pieniądze, skoro gdy banki oddadzą połowę, to się przewrócą?
A3 / 89.231.168.* / 2016-01-17 10:48
KIEDYS FRANK BYL PO 2ZL ZROBILI PO 4ZL CZY MOGE ODDAC CZY SPLACAC PO 1ZL??CO WY NA TO
klawisz / 83.20.111.* / 2016-01-17 10:47
Pakuj się Kuczyński ,bo jak powstanie Sejmowa Komisja Parlamentarna do sprawy wyjaśnienia oszust przy udzielaniu kredytów ,to być może pojedziesz na darmowe wieloletnie ,,wczasy" ? W Islandii tacy jak ty już ,,odpoczywają" Kuczyński....Pojechali na wczasy w przedziale 2- 15 lat odpoczywania.....
ed304 / 109.241.163.* / 2016-01-17 10:46
Jaka w ogóle pomoc tym całym frankowiczom? Jakim prawem? Kto im kazał brać kredyty w obcej walucie? To ryzyko przez duże "R". Jaki trzeba mieć tupet, żeby teraz żądać pomocy od rządu w spłacaniu tego! Polski złoty niedobry? Cwaniaczki zagrały i przegrały. Chciały spłacać mniej a nie wyszło. I bardzo mi z tego powodu ich nie żal! Płaczcie i płaćcie cwaniaki! Powtarzam jeszcze raz, nikt wam nie kazał ryzykować, mogliście brać kredyty w złotówkach! Ale woleliście podjąć ryzyko. Ja na przykład gram na bukmacherce i ostatnio przegrałem wszystkie środki. To co, może teraz powinienem, tak jak wy, żądać pomocy bo nie wiedziałem że mogę to przegrać? To jest dokładnie to samo. Ja zagrałem i przegrałem. Wy zagraliście i przegraliście. Różnimy się tylko tym, że ja wiem, że podejmowałem ryzyko i akceptowałem je. Wy nie możecie się pogodzić z przegraną i płaczecie o pomoc.
Nie pozdrawiam
ANTY MENDA / 83.20.111.* / 2016-01-17 11:01
,,ed304",oho kolejny skunks Pietraszkiewicza nadaje.......TFU ,MENDO !
ed304 / 109.241.163.* / 2016-01-17 11:16
"ANTY MENDA" przyznam Ci się szczerze że nawet nie wiem kto to jest owy Pietraszkiewicz. Ja tylko wyraziłem swoją opinię dotyczącą frankowiczów, a Ty chyba jesteś jednym z nich skoro przejawiasz tyle agresji. Boli? Ma boleć!
ANTY MENDA / 83.20.111.* / 2016-01-17 12:31
Skoro jesteś takim ,,specem " od kredytów we frankach i wszystko wiesz na temat ich udzielania ,to powinieneś wiedzieć kto to jest Pietraszkiewicz z ZBP.....Twój tok myślenia i nie znajomość ludzi ,którzy wprowadzili toksyczne instrumenty finansowe na polski rynek ,które nawet były zabronione w Niemczech a banki niemieckie nie mogąc grabić rodaków wprowadziły to gów.....w Polsce ! Łapiesz temat ? O.K ,bo już myślałem ,że nic nie kapujesz po za wypisywaniem bzdetów .....
OP / 89.76.165.* / 2016-01-17 10:44
Nie rozumiem ludzi, którzy wzięli kredyt w frankach. Miał przed oczami jeden z drugim cymbał przed oczami i musiał wziąć ryzyko zmiany ceny waluty. Od początku jestem przeciwny temu projektowi. Mamy w pracy takiego gimbusa ze mnie się śmiał a teraz płacze i jeszcze mam dawać z podatku na jego lamenty. Płać za mnie nikt nie spłaca oprócz mnie samego. BRAWO, tylko szkoda, że w innych ważnych sprawach nie ma postępu za służba zdrowia 10 lat temu od razu się szło do lekarza specjalisty, nie musiałem czekać na zabieg 2 lata a teraz z dzieckiem trzeba czekać właśnie tyle czasu na głupie usunięcie migdała od tego zacznijcie, zmniejszecie sobie uposażenia itd.
kocjan / 178.42.164.* / 2016-01-17 10:42
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jaki to będzie koszt dla banków, chyba mniejszy zysk?

Najnowsze wpisy