pomocy!

mariola300 / 37.152.18.* / 2014-10-25 21:35
szukam wszędzie odpowiedzi i nigdzie nikt nie potrafi mi pomóc. Sprawa jest taka : prowadzę obecnie sklepik z odzieżą jestem na ryczałcie i na nim chce pozostać zamierzam zmienić branże na sprzedawanie odzieży używanej (zakup na kilogramy sprzedaż tez na kilogramy) moje pytania brzmia:
1. czy musze zamknąć obecna dzialanosc i otworzyć kolejna? czy wystarczy tylko dopisać w urzędzie ?
2.co z remanentem? zrobić go teraz?czy na koniec roku? chodzi mi o to ze to będzie inna branza. Czy musze mieć nowa siazke ewidencji?
3.a co z rozliczeniem z odziey używanej na koniec roku? jak to ująć w remanencie? proszę o pomoc
szklarek / 2014-10-27 10:45
Należy zaktualizować wpisy rodzajów działalności (PKD) dodając nowe. Niekoniecznie likwidując dotychczasowe, bo za jakiś czas znów może okazać się, że znów wróci Pani do działalności dzisiejszej. Zmieni się też wskazanie PKD przeważającego.

Szczęśliwie sprzedaż odzieży używanej nie wymaga zmiany formy opodatkowania. Nie też kwestii jakiegoś ekstra remanentu z powodu zmiany rodzaju sprzedaży.

Najnowsze wpisy