Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

POMÓŻ STUDENTOWI!! powiedz jak ma zarobić na "chleb" ???

POMÓŻ STUDENTOWI!! powiedz jak ma zarobić na "chleb" ???

yaro206 / 2007-09-05 02:29
Witam!!

WIEM, ŻE TEN TEKST JEST DŁUGI I TO MOŻE ZNIECHĘCAĆ DO PRZECZYTANIA JEGO TREŚCI DO KOŃCA ALE PROSZĘ POMAGAJĄC MI TO TAK JAK BYŚ BUDOWAŁ PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU hehe:)

Jestem studentem studiów dziennych na Politechnice Gdańskiej i chciałem dorobić sobie do stypendium i w ten sposób ulżyć finansowo rodzicom:) Zacznę może od tego, że nie posiadam dużego zaplecza finansowego, chciałem zainwestować na początek (żeby się przekonać czy uda mi się coś zarobić a może na początek lepiej postarać się nic nie stracić) około 500zł a później zwiększyć tą kwotę do 1500zł maksymalnie. Przyznam się od razu bez bicia, że jestem „zielony” w inwestowaniu na giełdzie a szczątki wiedzy jakie na ten temat obecnie posiadam pochodzą z dzisiejszej kilkugodzinnej lektury pochodzącej głównie z forów w internecie. Wiem, że moje pytania mogą niektórych może bardzo bawić ale proszę o zrozumienie, nawet Albert Einstein zaczynał od dodawania 2+2:)

No wiec pytania:
1) Na początek jaki dom maklerski wybrać????
Czy DM WBK, który jest bardzo polecany w opiniach użytkowników, wydaje częste rekomendacje a jego system jest bardzo klarowny, lecz jego minimalna prowizja to 6zł, wiec bym musiał mieć wkładu jak dobrze rozumuje około 1500zł żeby mi się kalkulowało. Czy może DM PKO ze względy na prowizję minimalną przy zakupie akcji 2zł????? Chciałbym inwestować krótkoterminowo i nie duże kwoty, wiec opcja 2zł jest bardzo korzystna. A może jakiś inny BM dla mojej strategii inwestowania????

2) Dalej załóżmy, że jestem już szczęśliwym posiadaczem rachunku maklerskiego w BM WBK no i co dalej??? Czym się kierować w wyborze akcji:
a) czy może tym w jakim sektorze ona jest (w końcu sektor informatyczny zawsze będzie szedł do przodu);
b) czy może kierować się ilością sztuk akcji (bo jak im więcej akcji w obrocie tym więcej handlujących i mniejsza możliwość, że nie będę mógł sprzedać jakichś akcji);
c) może patrzeć się na wykresy i kierować się zgodnie z zasadą „po dużych spadkach duże wzrosty”;
d) jaką wskazówką są dla mnie obroty?? Im większe pieniądze tym lepiej????;

wiem, że odpowiedzi na te pytania nie są jednoznaczne ale proszę o podpowiedzi na co Wy zwracacie uwagę i czym sie kierujecie przy zakupie akcji????

3) DAY TRADING Jak dobrze zrozumiałem opcja ta oznacza kupno i sprzedaż akcji tego samego dnia i moje pytanie jest takie jak działa czy po prostu jeżeli kupie tą samą akcje jednego dnia i sprzedam to zostanie ona policzona po niższej prowizji czy trzeba przed zakupem zaznaczyć, że ją tego samego dnia sprzedam i czy ta opcja coś kosztuje????

4) Zakładam że dnia 05.09.2007r przy otwarciu giełdy kupiłem z mojego rachunku maklerskiego (załóżmy, że DM WBK)
500 akcji BIOTON po cenie 1,17zł co mnie kosztowało 500*1,17=585zł
dodaje do tego prowizję 6zł, wiec zapłaciłem 591zł
na koniec dnia był wzrost 5,08% i teraz moja jedna akcja kosztuje 1,24
czyli na zamknięciu zarobiłem 585zł*5,08%=29,718zł
więc na czysto w ciągu jednego dnia zarobiłem 29,7zł – 6zł prowizji=23,7zł

Więc jestem szczęśliwy i mogę tą kwotę dołożyć na opłacenie akademika lub kupić sobie wódeczkę po niezaliczonym egzaminie i się upić do nieprzytomności;/ CZY TAK TO WŁAŚNIE JEST?????

…w tej chwili jest już godzina 02:12 i jak na razie nie przychodzą mi do głowy inne pytania, więc jeśli jest coś co powinienem jeszcze wiedzieć a nie zapytałem to proszę napiszcie!!!

Jeśli doszedłeś do tego fragmentu tekstu to chciałem Ci podziękować za jego przeczytanie i mam nadzieje, że Twoje wskazówki i opinie pomogą mi w inwestowaniu:)

Pozdrawiam!!!
Wyświetlaj:
zombi / 2007-09-14 22:25
racja, wrzuć kasę w fundusze inwestycyjne... i najlepiej nie myśl o niej do końca studiów :) chyba, że chcesz dopłacić
Trade / 2007-09-14 23:02 / Bywalec forum
dobra rada fundusze w przypadku yaro206 to dobry wybór ponieważ nie musi posiadać wiedzy na temat inwestowania na giełdzie i nie musi poświęcać temu tyle czasu jak i pieniędzy by zarobić.. Pytanie tylko jakie ryzyko jesteś w stanie podjąć po piszesz
na początek lepiej postarać się nic nie stracić

w tym rzecz, że jeżeli chcesz zyskać więcej niż na lokacie to musisz się liczyć ze startą. Dlatego polecał bym ci jakiś fundusz stabilnego wzrostu na początek, albo też ryzykowny fundusz akcyjny ale zależy jaki ma być to okres inwestycji?
szakal_poland2 / 2007-09-05 09:20 / portfel
1. polecam konto maklerskie Banku ochrony srodowiska : www.bossa.PL
2. polecam analize techniczna, lub fundamentalna, do tego troche szczescia.
Obrotu sa wazne, gdyz pokazuja Ci jaki panuje trend na rynku. jesli gielda rosnie przy duzych obrotach oznaczac to moze wieksze wzrosty w danym okresie.
3. day trading jest liczony po nizszej prowizji
4. od zysku z gieldy nalezy zaplacic 19% podatek. Podatek ten placony jest przy rozliczeniu sie z PITU
lion / 213.134.189.* / 2007-09-05 08:40
napisz do mnie gg 1697960 lub lew@os.pl pozdrawiam.lew
ares2k / 82.47.37.* / 2007-09-13 00:52
1. zanim zaczniesz grac obserwuj gielde tak z 6 miesiecy
2. w tym czasie ucz sie o gieldzie
3 te 1500zl wplac na fundusz inwestycyjny akcji po korekcie np eraz jak nic nie wiesz nie iiwestuj
4graj wirtualna kasa na www.onetgra.pl czy jakos tak
5 polecam www.ppcg.com.pl trzeba zaplacic za dostep ale warto tu sie duuuuzo nauczysz na poczatek
gienz / 85.193.225.* / 2007-09-13 14:27
Popieram. Na początek warto wirtualnie pograć i kaskę wpłacic na jakis fundusz akcyjny. Uczyc sie giełdy i inwestowac wirtualnie. Najgorzej jak ktoś kupuje akcje nie mając zielonego pojecia o tym.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy