Forum Forum inwestycyjneFundusze

pomuszcie bo nie wiem czy dobrze rozumiem

pomuszcie bo nie wiem czy dobrze rozumiem

tony777 / 2007-07-17 22:52
wlasnie niewiem czy dokonca rozumie te parasole czy paraolem jest arka ide do wbk kupuje akcyjna i w przpadku korekty konwertuje na pieniezny bez płacenia podatku tak ? parasol to jest tak jak w skandi ze mozna skakac ile sie chce baz płacenia belki tak? bardzo prosze o pomoc
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-18 21:52 / Tysiącznik na forum
wszystko teoretycznie tak wyglada i wielu tak jak zapewne Ty liczy,ze "wyczuje korekte" i szybko wyjedzi z rynku by znow wejsc na wzrosty - to se ne da :)

parasol jest dobry tylko gdy chcesz lepiej rozplanowac oszczedzanie i albo jest bessa albo zauwazasz,ze za duzo masz w akcyjnych i chcesz poprawic proporcje na bezpieczniejsza :)
cortez / 2007-07-18 00:40 / Bywalec forum
Parasol: wszytkie zmiany w obrębie danego parasola nie są obciążane podatkiem od zysków kapitałowych, popularnie zwanym "belką". Możesz sobie "skakać" i nie płacisz podatku.
Z tego co wiem arka nie działa pod parasolem.
sebastian.drutowski / 2007-07-18 00:38 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Arka nie jest parasolem i przy konwersji zapłacisz podatek. A tak swoją drogą to mam zdanie zupełnie odwrotne - fundusze parasolowe osiągają gorsze wyniki niż fundusze tradycyjne. Przecież taki subfundusz w parasolu, albo tworzy się od podstaw (stąd miałeś tak duże różnice w Aig tradycyjnym akcji i aig akcji pod parasolem, bo przy tworzeniu tego subfunduszu parasolowego aig akcji nie udało się odwzorować takiego składu portfela akcji jaki miał i ma tradycyjny AiG akcji). Inny sposób na tworzenie parasola to zakup przez subfundusz parasolowy jednostek już istniejących funduszy, ale pochodzących z własnego Tfi.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy