Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Pomysl na biznes - Czyszczenie grobow

Pomysl na biznes - Czyszczenie grobow

mlody1704 / 2009-06-18 12:36
Witam, chce zobaczyc jak ludzie zapatruja sie na usluge czysczenia nagrobkow i ogolnej pielegnacji grobow na cmentarzu.
Podkreslam ze niejest to pomysl na biznes lecz jest to dodatkowa usluga do biznesu ktory juz prowadze.
Zalozmy ze Pan 'P' mieszka w Jaroslawcu a ma zmarlych blizkich na cmentarzu w jarocinie - zakladamy ze nie zawsze ma czas odwidzac grob, mieszka daleko i jest zapracowany.
Ja zalozmy proponuje mu usluge czyszczenie nagrobka, plewienie, wstawianie kwiatkow, swieczka.
Moga byc 3 rodzaje uslugi wzaleznosci od tego jak czescto klient chce abysmy wykonywali ta usluge:
1 w miesiacu, kilka razy w roku lub raz w roku.
Prosze o odpowiedz czy ty skozystalbys z takiej uslugi?
Bardzo prosze tylko o konkretne odpowiedzi bo jest to dla mnie bardzo wazne.
Dziekuje
Wyświetlaj:
AlicjaKroa / 188.33.233.* / 2021-12-19 22:20
Firma SETI z Poznania wykonuje szeroki zakres usług porządkowych również na przestrzeniach otwartych. Polecam skorzystać z ich usług, są wykonywane perfekcyjnie.
Krylu625 / 83.15.79.* / 2020-07-14 08:35
Otworzyłem firmę sprzątającą http://solveit24.pl/gdzie-szukac-profesjonalnej-firmy-sprzatajacej/ bardzo dobrze prosperuje.
Gasiek18 / 212.244.185.* / 2018-09-06 14:23
ablivic to jest myśl!
Justa75 / 31.41.239.* / 2017-10-19 20:17
W czyszczeniu nagrobków najlepiej sprawdza się płyn do uciążliwych zabrudzeń Ted-Stone, bardzo polecam:)
grevit / 80.53.196.* / 2015-06-19 15:10
Ja prowadzę taka działalność od kilku lat. Jeżeli ma to być biznes, z którego będziesz się chciał utrzymać to nie polecam. Jeśli natomiast ma to być dodatek to Twojej działalność, lepsze wykorzystanie posiadanego przez ciebie sprzętu lub zwyczajnie rozwiniecie się na inne obszary działalności to tak. Sprzątanie odbywa się głównie przed Wszystkimi Świętymi i po zimie na Wielkanoc. Reszta to sporadyczne zamówienia lub zamówienia abonamentowe.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Ded / 95.40.196.* / 2014-07-03 18:59
Są chyba już takie firmy, tylko czy jest zapotrzebowanie na takie usługi?
Wróżbita / 89.75.159.* / 2013-08-19 08:51
Minęło 4 lata od twojego postu. Może napiszesz czy ci się powiodło czy umoczyłeś. Ja przedstawię szybki rachunek: Jarocin ma około 27 tys mieszkańców no to może ze dwóch trzech klientów na rok. Załóż firmę zapłać ZUS 12 tys zł i zarobisz na czysto 200zł, nie licząc kosztów towarzyszących jak reklama, strona internetowa adwords itd. Jest interes?
Rtttaaa / 95.40.186.* / 2014-06-04 11:32
nie zgadzam się, że to może potrwać kilka lat, to wszystko zależy od tego jak będziesz świadczył usługi, czy klienci będą zadowoleni. Takie informacje się rozchodzą, jeśli chodzi o popyt i ludzi odwiedzających groby. Wielu z nich zna się z widzenia, rozmawiają i wymieniają się takimi informacjami.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
mrtwnt / 2014-07-30 13:09
Zgadzam się w całej rozciągłości. Wszystko zależy od jakości świadczonej usługi i poziomu obsługi klienta (warto rozmawiać z klientem szczerze i ubarwiać zbytnio tematu).

Oczywiście firma sprzątająca groby nie zarobi 100 tys. zł miesięcznie! Można się spodziewać dobrego zarobku w okolicach mies. przez wszystkich świętych. Później, w ciągu roku jeszcze trochę "wpadnie" na wiosnę. W pozostałym okresie zlecenia pojawiają się sporadycznie.

Jeżeli chodzi o reklamę, to z opłacalnych form zostaje tylko internet i reklama wizualna w postaci ulotek czy ogłoszeń na słupach.

Podsumowując: biznes prosty, ale z ograniczonymi możliwościami dochodowymi.

[...]

Pozdrawiam.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
tttt / 57.67.141.* / 2009-12-04 09:57
Pomysł ogólnie jest zacny. Ale nie czarujmy się - ludzie czyszczą groby 1 do roku na Wszystkich Świętych. Rozwijanie takiego biznesu potrwa wiele sezonów - czyli pewnie ze 3-4 lata
Jak dotrzesz do Twojego Pana P z Jarosławca - skąd on ma wiedzieć, że Ty to dla niego zrobisz? A skąd Ty masz wiedzieć, że on jest w Jarosławcu? Chyba, że chcesz wypromować "franczyzę" - znaleźć w regionie (województwie czy w całej Polsce) kilkaset osób zainteresowanych współpracą - i ogłosić się parę razy w ogólnopolskiej/wojewódzkiej gazecie, żeby do ludzi dotarł pomysł. Najlepiej namówić kogoś na artykuł w gazecie o nietypowym biznesie. Księżom tez zwykle zależy na estetyce cmentarzy, wiec może oni coś podpowiedzą.
Biznes jest bardzo sezonowy. Raczej jako praca dorywcza dla sprzątaczki (szara strefa) niż biznes.
dfhadsjf / 83.24.118.* / 2009-11-26 02:29
ja nie, ale sam tez nie czyszcze
remiik / 37.7.208.* / 2018-09-02 13:19
we Wrocławiu polecam http://www.opiekungrobu.com.pl/

Najnowsze wpisy