Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ponad 46 mld zł mniej wpłynie do budżetu z podatków

Ponad 46 mld zł mniej wpłynie do budżetu z podatków

Wyświetlaj:
dgrtg45tg4g / 79.110.4.* / 2009-07-07 10:23
Skoro PIT jest tylko 35 mld, to czemu go nie zlikwidować.

Niech podwyższą VAT do 23 - 24%, ale niech zlikwidują PIT.

I inne kurioza, typu opłaty skarbowe, podatki spadkowe. Wszystkim to wyjdzie na zdrowie.

mogliby tez dać sobie spokój z akcyzą i idiotycznymi koncesjami. Wtedy do rządzenia tym durnym krajem wystarczyłoby 250.000 osób w służbie cywilnej.

Zainteresowanych odsyłam tez na spacer, po centrum każdego większego miasta. Zacząłem ostatnio liczyć ile idiotycznych instytucji budżetowych ma siedziby w centrum miast. Fundacje, Instytuty, Oddziały Różnych Ważnych Niepotrzebnych Instytucji... kilkaset, kilkadziesiąt kamienic. Setki niepotrzbnych ludzi. Wszystko dotowane z budżetu.
Kinol / 83.28.174.* / 2009-07-06 22:37
no i co, miało być 3 x 15 a bedzie 3 x 45%. Liberalne gnojki
Potrafią krasc i podwyzszac podatkii.
bida z nędzą / 83.26.103.* / 2009-07-06 15:55
Jeśli w rządzie PO są wybitni fachowcy jak ww minister,to nie jest śmiesznie,ale strasznie.
Polaczek:) / 79.184.230.* / 2009-07-06 16:07
Pisząc w rządzie PO wskazujesz że jesteś ich przeciwnikiem bo inaczej pisałbyś o rządzie Polski. Jako przeciwnik oczywiste że krytykujesz ja jako zwolennik powiem tylko że ........ przetrwamy kryzys i będzie lepiej:)))) Polska przechodziła przez większe trudności niż obecny kryzys gospodarczy.
pan władek / 89.231.111.* / 2009-07-06 18:35
a ja słysże ciągle, że prezydent nie jest prezydentem Polski tylko prezydentem PiSu - w tę stronę rozumiem już można?
arch / 2009-07-06 18:02 / Tysiącznik na forum
Ktoś puścił bąka , zaczyna śmierdzieć ,
coś tu jest nie tak!
Gdzie są pieniądze które zrobiły w Polsce deficyt ?
Polaczek:) / 79.184.230.* / 2009-07-06 15:33
Nie lubie jak "pisuary" i "platformersy" jadą ludzi patrząc
na świat przez swoje klapki na oczach. Ja głosowałem na PO bo
wole ich od PIS co nie znaczy że nic pozytywnego w PIS nie
ma. Jak w wypowiedzi jest jedno z powyższych okresleń to wem
że jest to debillll ślepo słuchajacy PO lub odpowiednio PIS
edek.g.h / 194.242.62.* / 2009-07-06 15:20
15 lat harowałem przy biórku w policji i teraz mam to w pompie. Mam 36 lat i jestem emerytem. Pieniądz nie duży ale państwo do końca życia wypłaci mi ponad milion emerytury. Pracować na moje i kolegów mundurowych emerytury i nie obijać się, he, he, he. Lubie tu zaglądać by oglądać wyścig malkontentów i nieudaczników.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
jjjkhkj / 89.74.105.* / 2009-07-06 17:58
że w policji to widzę bo ó z u mylisz.
A założenia robisz że ile pożyjesz???

Pozdrawiam i życzę wielu książek przeczytanych na emeryturze, radzę zacząć od słownika.

I gratuluję aspiracji (1000000 milion przejeść do końca życia ;-)))) kup 10 ton ziemniaków bo podrożeją.
MarKust71 / 2009-07-06 15:47
I myślisz, głupi prowokatorze, że nie widać, że piszesz z komputera w sieci PKO BP ? Zajmij się lepiej robotą, pajacu...
FirezeuG / 2009-07-06 15:38 / Tysiącznik na forum
To życzę ci zdrowia i sporego brzuszka w wieku 50 lat.

Aha i nie zapomnij powiedzieć tego co napisałeś swoim dzieciom oraz w przyszłości wnukom.
POLAND-ski / 79.184.230.* / 2009-07-06 15:29
Znam kilku policjantów i żaden by tak jak ty nie pisał, 90% na emeryturze dorabia.
A górnicy? i lekarze i prawnicy? zawsze mozna sie przyczepić do kogoś. Wystarczy pójść do pracy gdzie jest tak bosko. Policja nie rozwala miasta jak górnicy, nie przerywa służby jak lekarze (odchodzenie od łużek i nieprzyjmowanie pacjentów) i nie broni dostępu do zawodu jak prawnicy. Fakt 15 lat to zamało ale i pensje w policji są zamałe.
gienas1 / 2009-07-06 14:48
za kwartał pewnie zostaną zmuszeni do następnej nowelizacji i przybędzie kolejne 10-20 mld "planowanej" dziury budżetowej. ŹENADA i brak ODWAGI CYWILNEJ, ale co się spodziewać po tych co już kilka razy zmieniali tonące partie
PiSSSSSSSSS / 79.184.230.* / 2009-07-06 15:09
Czemu zło wróżysz?? Nie kochasz swojego kraju czy co?? Wiem jesteś taki sam jak Jarosław który miał nadzieję że będzie recesja i sie zawiódł i popłakał z tego powodu. Jak podaje sie dane że jest jednak na plus , a taki Jaro mówi że jest to w granicach błędu statystycznego to ja to odbieram jako psucie nastrojów społecznych.:(( bo przecież może być o ten błąd więcej niż mniej Dlaczego wiec publicznie umniejsza nasz wzrost gospodarczy na który pracują obywatele????
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-06 16:56

jesteś taki sam jak Jarosław który miał nadzieję że będzie
recesja

A nie zakładasz, że może dużo lepiej przewidywał (czyt. miał lepszych doradców)?
PiSSSSSSSSS / 79.184.230.* / 2009-07-06 20:28
wtedy nie mówiłby że "może być gorzej niż dane wskazują", bo takie słowa szkodzą Polsce czemu nie mówi że może byc lepiej, moim zdaniem w kryzysie powinien sie powstrzymać od podważania pozytywnych danych bo tak zostały odebrane informacje o wzroście w Polsce na zewnątrz naszego kraju.
Rozumiem że może chcieć przygotować nas na gorsze wieści, ale ma to przeciwny efekt i powinien o tym wiedzieć.
matematyk / 85.181.74.* / 2009-07-06 15:14
Pracujący obywatelu, państwo bez praworządności nie ma prawa bytu istnienia. Zapamiętaj to sobie !
VIva youtube / 79.184.230.* / 2009-07-06 15:21
Czy było lepiej jak rządziło SLD , PIS(Samoobrona i LPR) czy PO ja wole obecną sytuację ale każdy ma prawo sie niezgodzić.
Pan Ekonomista for you / 79.184.230.* / 2009-07-06 15:19
o co ci chodzi? matematyku? Mam nadzieję że nie myslisz że za PO jest bezprawie a PIS to szeryf polityczny. Jest to naiwne. W każdej partii są czarne owce. PiS jest zawistny a w PO jest wielu karierowiczów. Teraz nie jest źle bo przynajmniej nie rządzi SLD- beton komunizmu i najwięksi łapówkarze w dziejach
sceptyk / 2009-07-06 14:05 / Tysiącznik na forum
Pan Rostowski wygląda mi na takiego uczonego, który dziurę budżetową załata podnosząc podatki do 110%.
Wogóle pan Rostowski wygląda na ucznego.
Wybitnie platformerskiego.
ble bla blo / 79.184.230.* / 2009-07-06 15:56
a powiedz mi czy jest osoba która dobrze prognozowała? W innych rajach mamy większe wahania np na Słowacji też prognozowano duży wzrost gospodarczy a teraz ma głęboką recesje. W wielu krajach różnica między tym co miało być a tym co zastali jest większa niż w Polsce. Co chwila MFW UE i inne organizacje zmieniaja swoje prognozy a my mamy dac jedną poprawną i koniec?? Nie bądz naiwny i patrz z przy mrózeniem oka w końcu to są prognozy a nie fakt niezmienny w czasie.
pan władek / 89.231.111.* / 2009-07-06 18:40
misiu, ale już w styczniu było wiadomo, ot choćby prezydent mówił o tym, że wzrost PKB na poziomie 3% jest nierealny. Teraz słyszę, że mimo iż zakładano 3% to wzrost 0,5% jest największym sukcesem w całej Europie. Bądź poważny.
ble bla blo / 79.184.230.* / 2009-07-06 20:34
myszko, poprostu daruj politykom ich ględzenie i niestresuj sie tym tak bardzo.. Ja już przebolalem że mamy niski wzrost gospodarczy i powiedzmy że częściowo winię PO ale najbardzej USA i zachód. Prezydenta nie lubie ale jako głowe państwa szanuję , gdyby był bezpartyjny to jego słowa byłyby dla mnie ważne ale skoro powtarza to co opozycja(w tym przypadku miała racje) i przepycha sie z rządem to jego słowa traca pewien majestat przysługujący Głowie Państwa.
Greeder / 62.89.78.* / 2009-07-06 13:24
Hmm, to słynne 20 mld oszczędności to przesunięcie zobowiązań budżetu do drogówki i obcięcie rezerw?!?? I to się szumnie nazywa oszczędności?!?! PR rulez.
I przyjmuję zakłady, że deficyt będzie większy niż 27 mld. I to nie o kilka milionów, ale o kilka miliardów.
student ekonomi 4rok:) / 79.184.230.* / 2009-07-06 14:18
W obecnej sytuacji, gdzie większość wydatków to wydatki sztywne zbyt duzo nie da sie zrobić. Chyba nie zaprzeczysz że rząd nie jest rozrzutny i kombinuje na wszelkie sposoby w tym kosmetyczne żeby dopiąć budżet. Inne państwa też prowadzą takie zabiegi poprawiające założenia budżetowe. Ważne jest że bedzie stabilny budżet nawt jeżeli tylko na papierze, bo to na jego podstawie oceniaja nas inwestorzy zagraniczni.
Greeder / 62.89.78.* / 2009-07-06 14:46
No nie wiem, czy tylko na papierze jest ważny. Jak co roku deficyt będzie się rozjeżdżał z ustawą budżetową, to nasza sprawozdawczość zacznie być traktowana jak sprawozdawczość ZSRR.
Rząd jest rozrzutny. Na administrację wydaje tyle samo albo i więcej co poprzednicy. Nie widzę różnicy. No i bardzo nie podoba mi się, że kosmetyczne zabiegi nazywane są "oszczędnościami". I PR pt. my jesteśmy oszczędni, a PiS to rozrzutne, bo za drogi płaciło z budżetu, zamiast wrzucić to w Krajowy Fundusz Drogowy. Jak to jest cała różnica pomiędzy nimi, to po diabła ich wybrano?
student ekonomi 4rok:) / 79.184.230.* / 2009-07-06 15:02
Ahh wiem że nie jest dobrze bycie , "kosmetyczne" zabiegi na niewiele sie zdadzą jak kolejny rok będzie słaby. Trzeba mieć nadzieję w Polsce a nie politykach. Gdyby sytuacja poprawiła sie w 2010 to dzisiejsze naciaganie opłaciłoby sie. Jeśli będzie jeszcze gorzej to będzie większy szok jak co do czego przyjdzie. Nie mi sie wypowiadać jak będzie za rok ale liczę że lepiej. Ja głosowałem na PO choć nie lubie sceny politycznej w Polsce:((( ręce opadają ale głosować trzeba żeby móc sie potem wypowiadać. W PIS denerwowało mnie zawsze iż są zaściankowi w Europie, raczej sie z nimi zagranica nie liczy, np w Anglii straszono nimi wyborców choć nie pamiętam dokładnego kontekstu. Ale wole opcje polityczną która jest w dobrych stosunkach z innymi niz taką która jest raczej kłótliwa i zawźięta/nieskłonna do kompromisów.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-06 16:53

Ale wole opcje polityczną która jest w dobrych stosunkach z innymi

Tylko jeszcze rodzaj tych stosunków jest ważny. Działacze PZPR mieli bardzo dobre stosunki z innymi z bloku RWPG:)
hurrrrra UE / 79.184.230.* / 2009-07-06 20:39
PiS miał dobre stosunki z Ukraina i Gruzją , PO z Niemcami. Wole to drugie
Nie rozumiem dlaczego PIS marginalizuje sie w Parlamencie Europejskim, to ogranicza możliwości działania:/ może za 20 lat ktoś od nich będzie sprawował poważną funkcję w UE. Jak głosujemy na np. europarlamentarzystów to chcemy żeby mieli władze w UE w naszym imieniu , a tak będą siedzieć , krzyczeć ale decyzje będą podejmowane bez nich.

Najnowsze wpisy