PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
orełek / 2008-02-21 19:39 / Bywalec forum
Czy nie jest tak że zarząd spółki w momencie gdy kurs akcji osiągnie niebezpiecznie niski poziom może podjąć decyzję ich skupu bez uchwały WZA?
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-21 22:09
mieszkam w Wadowicach ,nie spotkałem sie nigdy z żadnym zarządem to wszystko jest chyba wirtualne , mam tam kolegów ,zawsze tam było tragicznie z kasą, i zawsze ktoś coś chciał przekręcić, zaczęło sie od NFI, od grupy młodych cwaniaków,którzy za pieniądze ponaru kupowali własne/ za pożyczkę bankową udzieloną na firmę/ akcje a konferencje urządzane były w Warszawie/ afera z teściową w tle/ a teraz zbawiciel pan W. Cierp ciało jak żeś chciało. Złodzieje!!!!!!!!!!
akwizytor1 / 83.8.161.* / 2008-02-21 20:24
czy warto jeszcze trzymać akcje ?, miałem ponaru 7 tyś. szt. po 9 zł = 63 tyś , a teraz mam 7 tyś szt. po 5,15 zł = 36 tyś . zastanawiam się czy nie pogonić , bo w końcu ile można tracić . dajcie poradę czy warto jeszcze te akcje trzymać
zdegustowany / 194.9.223.* / 2008-02-21 21:35
wczesniej zastanawialem sie podczas ciaglego spadku ponara czy nie wysiasc z tego staczajacego sie pociagu przy 8zl ... ale pomyslalem sobie ze przeciez w koncu gora z ktorej spada ta maszyneria sie skonczy i nie zjecie ponizej 8zl ... a teraz swoje wywody moge poopowiadac co najwyzej psu :( Teraz jestem juz przekonany ze Ponar moze zjechac jeszcze duzo duzo nizej 5 zl ... Nie zdziwilbym sie gdyby nam jeszcze przyszlo doplacac do posiadanych akcji (chodz poniekad juz za ich posiadanie placimy niezla stawke strat)
orełek / 2008-02-21 21:26 / Bywalec forum
Jeżeli Ci to coś pomoże to więcej wtopiłem i mam o 0,5zł wyższą średnią. Straty - wirtualne i nie mam zamiaru ich materializować. Myślę podopbnie jak jarek79 - gdyby firma miała bankrutować chyba więcej by się zwróciło. Pozdr.
maromika / 77.112.94.* / 2008-02-21 21:35
orełek do jakiego kursu trzymasz papier?
orełek / 2008-02-21 22:56 / Bywalec forum
Trzymam dotąd aż będę pewny że zarobiłem - conajmniej 20zł. A co się tyczy samej firmy to również mieszkam niedaleko Wadowic i codziennie miajam ją w drodze do pracy. Coprawda wizualnie - z zewnątrz nie są to szczyty marzeń, ale z innych źródeł wiem że w firmie inwestycje są czynione np. w dobrej klasy urządzenia - maszyny i pracuje tam sporo ludzi. Ponar to dość satra firma - powstała w latach 60 -tych - przetrwała komunę i próbę rozbicia jej i nie wydaje mi się żeby teraz gdy zainwestowała w spółkę w USA uległa rozpadowi. "Kali" musiałby cyba na mózg upaść żeby inwestować grube miliony po to aby je zaraz stacić. Takie jest moje zadnie i można się z nim oczywiście nie zgadzać.
ric / 87.205.182.* / 2008-02-22 14:21
Zgadzam się z tobą firma zainwestowała dużo w nowoczesne tokarki i inne
urządzenia , ale wiem że bło sporo kłutni w zarządzie i głównym akcjonariacie i teraz zaczyna się to normować .tylko czekać na zyski firmy i wzrosty akcji .
jarek79 / 2008-02-21 20:59 / Bywalec forum
teoretycznie im wiekszy spadek tym wyższe prawdopodbieństwo odbicia.
Ale teoria nie zawsze idzie w parze z prakt.
Wg. mnie to zależy od " grubych ryb" , to oni manipulują kursem, kupia tyle ile chcieli i wtedy pomoga kursowi rosnąć . Bo przecież nie po to skupują żeby ciągle tracić.
Ale tak jak napisałem , po dzisiejszym dniu to nawet ja mam dosyć tej zabawy kursem i naszą kasą.
blueberg / 2008-02-21 21:48 / Tysiącznik na forum

teoretycznie im większy spadek tym wyższe prawdopodbieństwo odbicia.

hahaha :)) ciekawa teoria, naprawdę..
aleś sie minął chłopie z rzeczywistością (nie mówię akurat o ponarze)
jarek79 / 2008-02-21 22:09 / Bywalec forum
Po pierwsze filozofie.
Moja wypowiedz była w formie żartu , tylko Ty nie bardzo zrozumiałeś jego sens.
Po drugie gdybyś znał się trochę na matematyce i rachunku prawdopodobieństwa to byś zrozumiał. Ale cóż..... na drugi raz specjalnie dla Ciebie pisał wersje z tłumaczeniem.
maromika / 77.112.94.* / 2008-02-21 22:26
jarek skomentuj wypowiedz rdoris 1
jarek79 / 2008-02-21 22:32 / Bywalec forum
Nie podejmę się bo nigdy nie widziałem na własne oczy siedziby Ponaru.
Co nie oznacza , że zgadzam się z jego opinią.
To jest indywidualne odczucie rdoris , tak widzi tę spółkę i ma prawo.
Ja i kllka osób widze ją inaczej , może któreś z nas ma racje a może żadnen,
czas pokaże kto ma rację. Nie ma co się "przekrzykiwać".
zegarek / 2008-02-21 20:00
O jakim niskim poziomie myślisz
orełek / 2008-02-21 20:11 / Bywalec forum
Poniżej 5 zł, czyli ceny emisji.
jarek79 / 2008-02-21 19:56 / Bywalec forum
To niech skupują bo na razie to wygląda tragicznie:
zakładając że spólka jest warta 300 mln. ( ok 180 mln jest żywej nietkniętej kasy + wartosć tego co spółka pasiada ) cena za jedna akcję powinna wynosić ok 9 zł.
Zakładając wariant bardzo pesymistyczny 200mln. to cena akcji powinna wynosic prawie 6 zł.
Wiec niech jak najszybciej skupują własne akcje.
Albo niech sprzadadzą spółkę poza giełdą to nam wszystkim poprawią się humory bo zamiast 5 zł dostaniemy conajmniej 10 zł.
expert115 / 83.5.149.* / 2008-02-21 22:23
Drogi mlody Panie Kolego Jarku79,
Juz raz prosłem Pana o używanie dobrej matematyki finansowa.
Teraz ponownie. stawiam Panu pytanie :
Skad Pan ma wiare, tu napisana powyżej ,
że Ponar ma dalej 180 mln "żywej nietkniętej kasy + wartośc" ??

Prosze czytac dokładnie komunikaty giełdowe Spólki i dowie sie Pan na co lekkomyslnie, chyba wręcz przestępczo i na szkode akcjonariuszy oraz samej Spółki zarząd pod wodzą pana W i Pana Snie wydal juz bezpowrotnie pieniądze z emisji E :
WYLICZANKA
1. zakup za 14 mln USD amerykanskich Cylindrów daje kwote 35 mln zł
2. zakup nic nie znaczącego pakietu 18% akcji FAM od cypryjskiej spólki Pana Kalickiego
to wydatek kolejny 25 mln zł.
3. zakup akcji RELPOLU to 18 mln zł
4. wykonanie PDA z emisji RELPOLU to kolejne 17 mln zł
5 refinansowanie zakupu Georytu i Silezji to kolejne 25 mln zł.
6 krzyżowe zakupy od Pana W jego papierów w innych akcjach to mamy 20 mln dodatkowo wydane

Wszystko niby miało słuzyc "" innym akwizycjom na rozbudowę Holdingu PONAR "
Kot nawet premierowski by sie gorzko z takich transakcji quasi -holdingowych usmial do śmierci !!
Kaska chodziła z jednej kieszeni do drugiej kieszeni
( ( patrz : ostatnie wycofanie transakcji prze RELPOL z Panem W )
Widac Pan W. boi sie najścia Prokuratora i chce zacierac wraz z panem Sni ślady działan na niekorzyśc Grupy kapitałowej .

Czy Pan wie , że zarząd PONAR samoistnie w styczniu 2008 roku zmienił cele wydatków z emisji E ? prosze przeczytac ogólnikowy komunikat.
Slady zaplanowanych , zorganizowanych działan na niekorzysc PONARU śa juz jawne....
Jednym slowem < jest PORUTA i jawna GRABIEZ KAPITAŁU. >
Naszych kapitałów z emisji E.

A wie juz Pan Panie JARKU że transakcja zakupu amerykanskiej spólki CYLINDER da w raporcie Ponaru za i kw 2008 roku strate księgowa na poziomie ca min. 15 mln zł .!!!

Podsumowanie i konkluzja :
za działanie zarządu na niekorzysc spólki, PONAR, podejmowane z naruszaniem podstawowych reguł i zasad finansowo-ksiegowych i ekonomicznych , obowiazujacych dla realizacji inwestycji kapitałowych czeka niechybnie w najbliższym czasie członków zarządu spółki POSTEPOWANIE PROKURATORSKIE.

Są właściwe artykuły przepisów z KSH I KK. ( art.296 - udowodniona strata gospodarcza )
Panowie W i Sn miast zarządzac efektywnie spółką, grali naszym kapitałem od listopada 2007 na oszukanczych transakcach nabywania, nic nie wnoszących do budowy wartosci kapitałowej i ekonomicznej PNARu, pakietów akcji RELPOL, FAM i amerykanskiej firmy , W USA dopiero stawiają hale i doiero w IV kw ma ruszyc produkcja na nowuym miejscu.. Ta firma ma za 2007 rok tylko poziom 5 mln USd sprzedazy, a zysk jej netto jest rzędu 300-350 tys USD.
Za 50,5 % pkaietu akcji tej spółki PONAR załacil 14 mln USD.
Niech Pan teraz sam obliczy , kiedy w formie dywidend wróci do PONAR kasa wydana na ten pakiet akcji, ??
Transakcja w USA to zakup akcji od osoby fizycznej.
A wszystko to zrobiono świadomie wiedząc że bardzo przepłacamy za nabycie tej Cylindrycznej spólki i że zaraz powstanie powstanie ujemna ksiegowana strata na tej i pozostałych w Polsce zrealizowanych transacjach !nabywania pospiesznie akcji.!!!!!
Czegos takiego i w takiej skali PRZEKRETU na GPW jeszcze nie widziałem.!!
Gdzie jest KNF ??
Toz to kpina z takiego nadzoru komisyjnego !!!

Czy jeszcze, patrząc na cytowane cyfry wydawanego bez rachunku ekonomicznego wydatku kapitałowego PONARU, Pan Panie Jarku79 nie czuje blusa czy raczej szemranego,spekulacyjnego tanga ??
Jak mówi przysłowie : Nosił wilk razy kilka , poniośą i Wilka.

A dzisiaj grube ryby jak Pan Kalicki, Jędrzejewski, byc moze Pan Jakubas czy moze zagraniczni inwestorzy świadomie graja na zwalke kursu do poziomu 5 zł/akcje !!!
By odkupic ponownie po 4- 5zł/akcje i to byc moze własnie amerykanski inwestor od Cylindrów za owe 14 mln USD dzisiaj dmucha drobnych i średnich akcjonariuszy Ponaru .
Amerykanin widac wynajał już londynskie biuro maklerskie do takich transakcji.na GPW.. ,
W koncu ogłosi wezwanie po 5,2 zł /akcje , skupi 33-51 % i wniesie nasze akcje do kapitału swej Spólki w USA.
A tam zrobi juz nowa emisje swej Cylindrowej spólki pod rynek amerykanski
Zas Ponar ka akcje za jakis czas 1-2 lata skresli i wycofa z notowan na GPW.
O to dzisiaj toczy sie gra. nawet typu DT.
Wróciły czasy saskie.....
Zas drobni zoslaiI naiwnymi LESZCZAMI !1
Przykro i żal.
Ta spólka miała dobre pomysły i perspektywy.
Tylko zabraklo profesjonalnego zarządu, dbającego o wartośc naszych kapitałów., a nie o prywatne , super kasiarskie na boku interesy Pana W i Pana K.
Zaporasam do Wadowic wszystkich Panów na NWZA w dniu 17 marca .
Postawimy twarde pytania do aktu notarialnego.
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-21 19:07
No to mamy prezent na nocne rozmyślania
dalej czekajcie / 83.30.216.* / 2008-02-21 18:06
poza tym dziwne ze nie odbil popatrzcie sobie na wykres powyzej nie czujecie sie
oszukani? na co kasa z emisji idzie na sprzedawanie akcji powyzej wartosci rynkowej
akcji
o 100%!!!! co wy nie widzicie tego przeciez to WASZA kasa idzie z emisji niech od nas
odkupia po 30zl ? to to samo co dalej uwazacie ze jest dobrze ? fuzja z ponarem moze
bedzie tak ze fam didbije zna12 ponar po 4 i kto posiada fam dostanie 3 akcje ponara o
taka fuzje Wam chodzi?
skomentujzgłoś do usunięcia

tak a gdzie kasa idzie kupno relpola po 18 zl za akcje 100& powyzej ceny rynkowej?
granie
dt , zanizanie kursu.... jakies pakiety o co tu chodzi? knf jest od tego zeby to zbadac
ale skoro Wy uwazacie inaczej to powodzenia imilego patzrenia na dalszy osuw i machlojki
nabiora sobie akcji po 2 zl ciekawe ile potem odbije z tego poziomy ale nic czekajcie bo
nie chce sie zadbac o wlasne interesy powodzenia ?
skomentujzgłoś do usunięcia

Re: PONARFEH [0]
powiem tak dzwonilem do KNF im wiecej telefonow tym lepiej ale oni nic nie zrobia dopoki
albo ssi albo indywidulanie nie napiszemy maila i nie WYSLEMY LISTOWNIE !!! zeby mieli
podstawe do sledztwa powiedzial tez ze to moze podlegac pod prokurature - sprawa
nabierze
tepa tylko kazdy musie sie sam postarac o to i pisac zadbac o swoje interesy pozdrawiam

http://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/kontakt.html
orełek / 2008-02-21 17:44 / Bywalec forum
PONAR-WADOWICE SA nabycie akcji przez członka Rady Nadzorczej

Raport bieżący 45/2008
Zarząd Ponar Wadowice S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 21 lutego 2008 r. Spółka otrzymała
informację na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami
finansowymi (Dz.U. 183 poz. 1538) o nabyciu w dniu 08.02.2008 r. na rynku publicznym wtórnym w
ramach sesji zwykłej 1.000 akcji zwykłych na okaziciela po cenie 6,02 zł za akcję dokonanym
przez Członka Rady Nadzorczej Spółki.


Widać chłopisko bardzo chciało zrobić zakupy po tak atrakcyjnej cenie, ale już wypłukał się z kasy. To prawie tak samo jak ja :) POZDRAWIAM ZAWZIĘTYCH PONAROWICZÓW. BĘDZIE LEPIEJ.
boruvva / 2008-02-21 16:35 / WrocLove
Co sie dzieje z tym walorkiem?
Jestem juz niezle w plecy na ponarze
bohun78 / 2008-02-21 16:43
podobno firma ma problemy , i grozi jej bankructwo
bohun78 / 2008-02-22 00:48
co do źrodła .... czekajcie na oficjalne info społki PONAR juz wkrótce powinno sie pojawic.
wyjaśnią się wszystkie przekręty i powody wyprzedaży akcji przez członków zarządu. nie bedzie dobrze.Zastanawialiście się nad przyczyną i milczeniem zarządu odnośnie wyprzedazy akcji przez pana W. i reszte ....zycze nadziejiiii bo nic innego nie pozostanie wam PZD
maromika / 77.112.94.* / 2008-02-21 21:29
czemu milczysz z tym żródłem informacji ?
jarek79 / 2008-02-21 21:36 / Bywalec forum
lepper też miał haki na kasetach i pokazywał tę kasetę z każdej strony
tylko do żadnego wideo nie pasowała i nigdy nie ujawnił co na nich jest.
Ciekawa zagrywka, może bohun ma egzamin z psychologii i ćwiczy na forum....
maromika / 77.112.94.* / 2008-02-21 21:06
podaj żródło tej informacji
jarek79 / 2008-02-21 21:16 / Bywalec forum
pewnie wróżka ?
A Pan Kalicki kupił sobie 10 % Ponaru a dziś może już więcej żeby stracić ?
Mam Ponar od roku. I ktoś co kilka miesięcy pisze takie wiadomości.
Ostatnio bodajże w styczniu czytałem że za tydzień firma ogłosi bankr.
Ha, ha , ha może paru drobnych przestraszy ?
jarek79 / 2008-02-21 19:10 / Bywalec forum
Co Ty za bzdury piszesz ?
Jakie bankructwo ?
Co prawda sam mam już dość tej społki ( ale nie mam zwyczaju sprzedawać ze stratą )
Ale spólka ma 150 ml. z ostatniej emisji i jeszcze kilkanaście z przedostatniej, wiec nie pisz takich bzdur a jeśli masz sprawdzone informacje to podaj swojego informatora.
Sam się zastanawiam czy nie lepiej gdyby spółka ogłosiła bankructwo, gdyż napweno wiecej kasy dostałbym wtedy jako akcjonariusz niż w chwili obecnej na giełdzie.
Nie zmienia to sytuacji, w której dziś mam zdecydowanie dość tych gierek , które robią jej akcjonariusze.
sep / 83.7.124.* / 2008-02-21 18:03
papier utwierdza w przakonaniu ,że to śmieć należy wychodzić coź ze spora stratą, albo czekać lata.
worgulee / 91.94.184.* / 2008-02-21 18:02
Kolego a z wiarygodnych źródeł słyszałeś że grozi jej bankructwo?
genio / 83.8.161.* / 2008-02-21 20:41
źródło pewnwe na 90 %
maromika / 77.112.94.* / 2008-02-21 21:05
to podaj jakie to żródło
jarek79 / 2008-02-21 20:55 / Bywalec forum
Zrodło pewne to 100 %
ewcia-xs / 82.160.155.* / 2008-02-21 12:27
dziwne ,że zamiast przebić 6pln spada na 5pln.
aga78 / 83.9.171.* / 2008-02-21 13:07
Czy ktos może mi wskazac adres pod którym bede mogła sledzic na zywo notownia?????? Dotychczas korzystałam z Parkiet.com ale tam ciagle cos sie dzieje. Dzisiaj w ogóle nie mam mozliwosci wgladu. Jestem zła bo to juz kolejny raz. Ciegle serwer jest przeciązony. Z góry dziekuje.
Egar / 2008-02-21 14:48 / Tysiącznik na forum
W biurze maklerskim powiedzą. Jak nie ma obrotów, trzeba płacić
Rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-20 21:41
Troszkę nie na temat-czy jest sens oszczędzać teraz w euro,tzn, chodzi mi o to czy w bliskiej perspektywie zamiany zł. na euro mażna kupować i lokować jakieś niewielkie kwoty w euro. Bo wymiana zł. kiedyś nastąpi to może lepiej już kupować euro, żeby nie stracić później na wymianie?Jaka jest Wasza opinia na ten temat. Przepraszam że to nie o ponarze , ale mam go juz serdecznie dość , tylko nie wiem jak się go pozbyć z jakąś akceptowalną stratą.
jarek79 / 2008-02-20 23:30 / Bywalec forum
Analitycy prognozują na najbliższe lata kontynuacje umacniania złotówki , za czym przemawiają kolejne podwyżki stóp procentowych w Polsce.
Dodatkowym atutm złotego jest to iż oprocentownie lokat jest wysokie.
Oczywiście chyba że masz zamiar pospekulować.
Ale chyba na to za póżno ( styczen i luty zazwyczaj nasza waluta traci, póżniej zazwyczaj się umacnia ). Powodzenia , mam nadzieję że inwestycja w waluty będzie bardziej udana,
Choć z tego co czytam straty na Ponarze masz narazie teoretyczne ( nie sprzedałeś )
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-21 18:55
Dzięki za podpowiedź, ponar ie sprzedalem ale co ztego jestem do tyłu caly czas a dzień dzisiejszy nie napawa optymizmem.
jarek79 / 2008-02-21 19:18 / Bywalec forum
Ja byłem optymistą ( w dłuższej ) peryspektywie , ale dziś to nawet mi nadzieja zdechła po tych gierkach. Wiec może gdy wszyscy spodziewają się spadków , rynek zareaguje zupełnie odwrotnie ( bo podobno większość nie ma racji ).
Masz racje nie napawa optymizmem.
Za jakiś czas okarze się czy słusznie , czy ktoś poprostu celowo zaniżał kurs żeby mieć jak największy % udział w spółce.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych ( lepszych inwestycjach ).
NOVA / 2008-02-20 18:11 / Spekulująca emerytka
Nie doszła do skutku transakcia zakupu przez Wiaderka akcji Relpolu. Relpol zwróci kasę Co z tego wyniknie. To miała być duża transakcja. To zamiesznie w Ponarze mści sie też na kursie FAMU. Kiedy to się w końcu wyjaśnie, co jest "grane"?
orełek / 2008-02-20 18:16 / Bywalec forum
RELPOL SA podpisanie znaczących umów

Raport bieżący 31/2008

Zarząd Relpol S.A. informuje, że w dniu 19 lutego 2008 r. podpisał z panem Piotrem Wiaderek
trzy istotne umowy:

1. Aneks do umowy o przeprowadzenie emisji akcji serii F, o której poinformował w raporcie
bieżącym Nr 85/2007 w dniu 07.09.2007 r.

Zgodnie z umową z dnia 06.09.2007 spółka zobowiązała się do podjęcia wszelkich koniecznych
starań w celu przeprowadzenia emisji akcji serii F w ilości 131.000 sztuk w ramach kapitału
docelowego i zaoferowania objęcia akcji serii F Piotrowi Wiaderek w trybie subskrypcji
prywatnej, a Piotr Wiaderek zobowiązał się do objęcia wyemitowanych akcji w terminie do dnia
30.03.2008 r. Emisja miała być przeprowadzona po dniu prawa poboru publicznej emisji akcji
serii E. Dokumenty dotyczące emisji akcji serii E złożone zostały w KRS celem rejestracji.

W podpisanym aneksie strony stwierdziły, iż z uwagi, że planowana emisja akcji serii F nie
doszła do skutku z przyczyn, które nie leżą po stronie spółki, Pan Piotr Wiaderek nie będzie
dochodził przewidzianych w umowie odsetek.

Wpłacona przez Pana Wiaderek kwota za akcje serii F, w wysokości 2,5 mln zł zostanie mu
zwrócona w ramach kompensaty wzajemnych zobowiązań i należności.

2. Umowę nabycia 2.940 udziałów w spółce Relpol Holding, o wartości nominalnej 1000 zł
każdy. Udziały nabyte zostały za kwotę 2.940 tyś. zł. Kwota ta zostanie panu Wiaderek
zwrócona, w ramach kompensaty wzajemnych zobowiązań i należności.
Nabyte przez Relpol S.A. udziały stanowią 49% kapitału zakładowego spółki Relpol Holding.
Aktualnie Relpol posiada 100% udziałów w Relpol Holding.
Zarząd zdecydował się na nabycie udziałów, w związku z przyszłymi planami dotyczącymi tej
spółki. Spółka prowadziła działalność statutową w ograniczonym zakresie a głównym jej aktywem
jest pożyczka udzielona dla Relpol S.A. o czym emitent informował w raporcie bieżącym nr
76/2007 w dniu 03.08.2007.
Umowa została uznana za istotną z punktu procentowego udziału nabytych aktywów finansowych w
kapitale zakładowym tej spółki, który wynosił ponad 20%.

3. Umowę sprzedaży akcji, których emitentem jest FAM Grupa kapitałowa.
Relpol S.A. sprzedał Piotrowi Wiaderek 240.000 akcji FAM za kwotę 5.440.289,50 zł.
Należna za akcję kwota zostanie uregulowana w ramach kompensaty wzajemnych zobowiązań i
należności. Pozostała po kompensacie kwota 289,50 zł zostanie wpłacona na konto Relpol S.A.
do dnia 29 lutego 2008 r. Umowa została uznana za istotną z punktu widzenia jej wartości,
która przekracza 10% kapitału własnego Relpol S.
jarek79 / 2008-02-20 16:48 / Bywalec forum
Dziś akcjonariusze Ponaru znów mogą czuć się oszukani :
- kiedy kiedy giełda była spadała , Ponar był nad kreską
- kiedy indeksy zaczeły nadrabiać straty , Ponar zaczą ruch w dół
Trochę to dziwne tym bardziej że kolejny raz.
Śmieszne że tuż przed zamknięciem ktoś ( kto ma w tym interes ), wrzuca pakiet sprzedaży na ponad 3 % stracie - dlaczego dziwne , bo celowo chce przestraszyć akcjonariuszy . Przecież mogłby ustawić zlecenie sprzedaży gdzie widać tylko czubek góry zlecenia ( niestety zapomniałem jak się to zlecenie nazywa - zlecenie z czubkiem góry lodowej ) i wtedy pojawiałby się małe pakiety.
Ktoś gra z drobnymi akcjonariuszami - Cwaiaki
Ale jest też druga strona medalu : do zabawy trzeba dwojga - i to mnie najbardziej dziwi , że niektórzy dają się oskubać.
orełek / 2008-02-20 17:03 / Bywalec forum
Dość ciekawie to wyglądało, tym bardziej że zlecenia kupna też nie były małe. Coś wokół Ponara cały czas się kręci.
cytat / 83.30.228.* / 2008-02-20 16:09
Autor | ~ahahahah [81.18.200.*] 2008-02-20 15:50
Zobacz wątki dotyczące Ponar Wadowice
Zobacz profil Ponar Wadowice
podajcie do sądu naganiacza Hirsza.
pamietam jak naganiał i kupił w rynkach tego mega balona przy jego historycznym szczycie po wzroście o 2200% w ciągu roku.
Ciekawe ile złodziej za to dostał.
żenada
JESTESCIE ZALOSNI / 83.30.228.* / 2008-02-20 15:37
DOBRZE WAM TAK WIDOCZNIE WAM TO ODPOWIADA CZEKAJCIE NA 2 http://stooq.pl/q/?s=PNF

poza tym dziwne ze nie odbil popatrzcie sobie na wykres powyzej nie czujecie sie
oszukani? na co kasa z emisji idzie na sprzedawanie akcji powyzej wartosci rynkowej
akcji
o 100%!!!! co wy nie widzicie tego przeciez to WASZA kasa idzie z emisji niech od nas
odkupia po 30zl ? to to samo co dalej uwazacie ze jest dobrze ? fuzja z ponarem moze
bedzie tak ze fam didbije zna12 ponar po 4 i kto posiada fam dostanie 3 akcje ponara o
taka fuzje Wam chodzi?
skomentujzgłoś do usunięcia

tak a gdzie kasa idzie kupno relpola po 18 zl za akcje 100& powyzej ceny rynkowej?
granie
dt , zanizanie kursu.... jakies pakiety o co tu chodzi? knf jest od tego zeby to zbadac
ale skoro Wy uwazacie inaczej to powodzenia imilego patzrenia na dalszy osuw i machlojki
nabiora sobie akcji po 2 zl ciekawe ile potem odbije z tego poziomy ale nic czekajcie bo
nie chce sie zadbac o wlasne interesy powodzenia ?
skomentujzgłoś do usunięcia

Re: PONARFEH [0]
powiem tak dzwonilem do KNF im wiecej telefonow tym lepiej ale oni nic nie zrobia dopoki
albo ssi albo indywidulanie nie napiszemy maila i nie WYSLEMY LISTOWNIE !!! zeby mieli
podstawe do sledztwa powiedzial tez ze to moze podlegac pod prokurature - sprawa
nabierze
tepa tylko kazdy musie sie sam postarac o to i pisac zadbac o swoje interesy pozdrawiam

http://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/kontakt.html
jarek79 / 2008-02-19 20:30 / Bywalec forum
Dla wszystkich zainteresowanych temat dotyczył prawa do głosu akcjonariuszy ( w tym drobnych ) na WZA oraz możliwości zadawania pytań zarządowi.
Wielu na forum ostatnio denerwowało się na zarząd, myślę że dobrym pomysłem jest wybranie się na WZA.
W CNBC biznes dziś był program "inwestuj" w którym Marek Zuber tłumaczył prawa akcjonariuszy w związku WZA i podkreślał iż nawet najmniejsi akcjonariusze mogą wiele wnieśc do WZA i nieżle przepytać Zarząd Spółki ( zarząd musi odpowiedzieć na pytania ).

Dlatego proponuje obejrzeć powtórkę programu "inwestuj"( z tego co pamiętam jest w czwartki i soboty ) oraz wybrać się na WZA.

program można także ściągnąć ze strony www.TVNCNBC.pl ( niestety za opłatą i z kilkudniowym opóżnieniem )
mgmg / 2008-02-19 14:31 / Bywalec forum
ponar sie rusza, tylko codziennie po troszku nie z ostro w górę- grube ryby chyba kończą lancz
seba_27 / 212.244.195.* / 2008-02-20 10:41
chyba w dół :), niestety taka prawda, bo jesli raz idzie w dół o 5% a w inny o 4% w góre to gdzie tu wzrosty?Pozdro
jarek79 / 2008-02-20 11:09 / Bywalec forum
Masz rację, patrząc na średni termin ( np. 3 miesiące ) Ponar nie radził sobie najlepiej.
Ja jestem optymistą w długim terminie ( kilkuletnim )
Ale ostatnie dwa dni wyglądają zdecydowanie lepiej w notowaniach Ponaru.
Dziś gdyby była lepsza atmosfera na całych rynkach akcji to Ponar pewnie poszedłby mocniej w górę. Choć jeszcze nic straconego z godziny na godzinę indeksy się podnoszą wiec może zamknięcie na GPW i Ponarze będzie zdecydowanie lepsze.
Na Ponarze nie widać dużej aktywności sprzedających , a to może oznaczać że panika przechodzi.
Trochę powiało optymizmem na tej spółce, oby wzrosty były kilkudniowe po kilka %
Kilkunastoprocentowe skoki często szybko się kończą wiec zdecydowanie " zdrowsze " sa wzrosty do 5 % , oby tak było w tej spółce.
seba_27 / 212.244.195.* / 2008-02-20 15:25
Zacząłem swoją przygode z giełdą min. od Biotonu(zawsze na nim traciłem :)), ale kilka razy dokupiłem i jestem na nim koło zera.
Ponar bardzo mi przypomina to co działo sie na biotonie(możliwe ze nawet gorzej mu idzie).Wg. mnie cena nie powinna zejsc poniżej 5zł tak samo jak i w najbliższym czasie nie można sie spodziewac niczego ponad 7zł. A i tak myśle że pokonanie 6zł to duże wydażenie będzie. Spokojnie kilka miesiecy trzeba będzie czekać zeby było lepiej.
Niestety Ponar to kolejna spółka na której straciłem i wierze że to nie wina samej spółki ale sytuacji na rynkach. Licze na odbicie podobne jak na biotonie a potem jak bedzie dobrze na rynkach na dalsze wzrosty.
pozd
jarek79 / 2008-02-20 15:38 / Bywalec forum
Porównanie Biotonu i Ponaru już kilkakrotnie słyszałem, coś w tym jest.
Ja także uważam iż za mocne spadki kursu Ponaru odpowiedzialna jest sytuacja na giełdzie , ale do pogłebienia tego procesu przyczynili się niektórzy ważni akcjonariusze Ponaru, Gdyż hadlowali ( sprzedając np. po 6 - 8 zł , żeby póżniej odkupic po ok 5 zł / często sami celowo zaniżali kurs , żeby w dlugim terminie wiecej zarobić na Ponarze )
Członkowie zarządu nie powinni się tak zachowywać - trudno , podobno ostatnio nie tylko w ponarze takie ruchy były widoczne.
Jedynym wyjściem jest przeczekać ( choć to często jest trudne ).
Wkońcu jak to niektórzy piszą " grube ryby " się obkupią i zamiast sztucznie zaniżać kurs , zaczną mu pomagać urosnąć ( i wtedy trzeba to wykorzystać ).
Giełda jest często okrutna ale taka już jest od lat....
jarek79 / 2008-02-19 17:11 / Bywalec forum
Na to wygląda, obyś miał racje.
Dzisiejsz sesja bardzo dobrze wyglądała na Ponarze, prawie 4 % wzrost przy wysokich obrotach, sugeruje w normalnej sytuacji kilku sesyjne wzrosty po 3-5% , czyli optymalne.
Ale jest jeden warunek : jak to nazwałeś grube ryby kupiły co miały kupić tanio a teraz będą pomagać wzrostom. Tym bardziej że za tydzień publikacja wyników za IV kw.
Może inwestorów zaciekawi mocno przeceniona spółka.
Mam takie wrażenie że dziś ktoś z zarządu mocno dokupił akcji , Pewnie komunikat ukarze się jutro lub w czwartek.
orełek / 2008-02-19 18:05 / Bywalec forum
Prawdopodobnie jest jak piszecie. Na początku sesji wyraźnie można było zaobserwować jak zlecenia "S" zazwyczaj były bardzo drobne lub większe składającesię z kilku. Ktoś kto do tej pory pory sprzedawał akcje (prawdopodobnie pan W.) przestał to robić pomimo iż do osiągnięcia najniższego poziomu w jakim znajdowały się do tej pory akcje Ponarka jeeszcze trochę zostało. Myślę że to dobry znak, no i wiosna tuż, tuż...
jarek79 / 2008-02-19 11:52 / Bywalec forum
Coraz wyższe obroty na Ponarze i spore pakiety ktoś dziś kupuje.
Miejmy nadzieje że ta grupa wkońcu wejdzie w stsn posiadania grubszego pakietu
a tym samym przestanie zaniżać celowo kurs.
Wczoraj dzwoniłem i pisałem do zarządu spółki o wyjaśnienie ostatnich " dziwnych " decyzji udziałowców oraz zmian kursu. Mam nadzieję że dostanę satysfakcjonującą mnie odpowiedz.
ksenus / 2008-02-19 12:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli Ci odpowiedzą to pewnie będą wspominać o wielkich planach przychodów na poziomie 500 mln., budowie wielkiej grupy i świetlanej przyszłości oraz że nie mają pojęcia czemu cena akcji tak spadła.
jarek79 / 2008-02-19 12:15 / Bywalec forum
trudno , zaryzykuję poczekam na odpowiedz.
W sumie czemu zdanie kilku osób bardzo negatywnie wypowiadających się o Ponarze na tym forum ma byc bardziej "fachowe" od ludzi z zarzadu ? Poczytać i zastanowić się warto.
Niestety Ponar mocno spadał , ale nie był sam . Dla przykładu PPWK spadało ostatnio z 12 zł na ok 2 zł , czyli nie mniej niz Ponar.
A słyszałem opinie wielu analityków z różnych banków, że spółka bardzo ciekawa i tania.
trudno sie z nimi nie zgodzić. Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu położenia bo :
jesli ktoś kupił Ponar po np 20 zł ( to współczuję ), ale jeśli ktoś ostatnio kupił po 5-6 zł to raczej nie powiien się przejmować nie będzie musiał długo czekać na zyski.
Trudno taka jest giełda - ryzyko powinno byc wkalkulowane bo można się wykończyc jesli ktoś założy że będzie tylko zarabiał.
-adam / 83.2.116.* / 2008-02-19 13:18
A po ile średnio kupiłeś ??
jarek79 / 2008-02-19 13:43 / Bywalec forum
średnia wyjdzie mi jakieś 9 zł.
Co nie oznacza że zamierzam sprzedać za np. 10 zł.
Ponar traktuję jako inwestycje długoterminową ( 2 - 3 lata )
Zła atmofera wokół spółki prędzej czy póżniej minie i wtedy ceny które dziś wydają się nam nierealne , staną się faktem. Giełda nie raz nas zaskoczyła i jescze nie raz zaskoczy.
Dziwią mnie opinie że akcje w krótkim terminie muszą przynosić zyski. To nie lokata
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-19 13:52
Ale wątpię czy przy takiej atmosferze wokół ponaru chce się komuś jeszcze uśredniać mając średnią taka jak Twoja, bo ileż można topić kasy w oparciu tylko na wierze.
jarek79 / 2008-02-19 14:06 / Bywalec forum
Dziś większość na tym forum, patrzy pesymistycznie na Ponar ( inna sprawa że pewnie większość z nich ma w tym interes ). Nie mam zamiaru ich przekonywać do zakupu tej spółki czy jakiejkolwiek innej. Udowadnianie przez coraz ostrzejsze komentarze do niczego nie prowadzi. Ja uważam że warto inwestować w Ponar ( szczególnie jesli ktoś własnie teraz ją kupi ).
Czas pokaże kto miał racje ? Jeśli za powiedzmy 2 lata Ponar będzie tańszy niż 10 zł.
pogratuluje " wyczucia" tym którzy dziś negatywnie wypowiadają się o tej spółce.
Jeśli ja będę miał racje, pozostanie mi satysfakcja i zysk na spółce.
Każdy powinien sam wybrać spółkę i poczekać na zyski.
Czasami spółki mają rewelacyjne wyniki i są tanie, a czasami przynoszą straty a rosną jak na drożdzach - giełda jest jak kobieta...
Pozdrawiam
yoda_79 / 2008-02-19 12:00 / Bywalec forum
jak juz bedziesz cos wiedzial to daj nam znac.
pozdro
Groover / 217.153.136.* / 2008-02-19 08:46
"Ponar podtrzymuje 500 mln zł ze sprzedaży w 2008 roku"

500 000 000 / 36393000 (aktualna liczba akcji) = 13,73zl / akcje
od tego trzeba pewnie odjac koszty
ale rowniez dodac wartosc samej spolki i chyba wynik nie powinien byc mniejszy niz 10zl, wiec co sie dzieje.... ???
finansista47 / 2008-02-19 09:40 / Bywalec forum
Panie GROOVER
Az zal patrzec na Pana niewiedze ekonomiczna.
Zal i wstyd cos takiego czytac.
Myli Pan pojęcie "przychodu ze sprzedaży " z pojęciem "dochód ze sprzedazy ".
A dopiero dochod brutto prowadzi do wyliczenia zysku netto.
I wówczas dopiero może Pan przeliczac zysk na 1 akcje czyli uzyska Pan wskaznik P/E.

Jest Pan typowym przedstawicelem tej grupy młodych graczy DT dla których gielda jest ruetka,. Nie trzeba do takiej gry na parkiecie posiadac żadnej wiedzy. o finansach Spółek
Prosze nie pisac dalej takich kompromitujących bzur wyliczeniowych na forum.
Ponar nigdy nie osiagnie 500 mln zysku./rok
Komunikat Ponaru mówi o przychodzie.
Tez jest to księzycowa przepowiednia, nie poparta niczym wielkośc dla Grupy Ponar.
Zarzad gra z akcjonariuszami w głupiego Jasia.
maromika / 77.114.15.* / 2008-02-19 22:49
Panie finansisto 47 mam jeszcze jedno pytanie ile według Pana wynosi wartość rynkowa Ponarefu w przeliczeniu na jedną akcję
maromika / 77.114.15.* / 2008-02-19 22:46
Panie finansisto mam pytanie czy jest to logiczne by akcja spadła poniżej 5 zł w przypadku podania wyników kwartalnych i rocznych na wyższym poziomie niż rok temu biorąc pod uwagę że akcjonariusze płacili po 5 zł za prawo poboru do jednej akcji
Groover / 217.153.136.* / 2008-02-19 12:18
fakt, nie jestem wzietym ekonomista ani finansista z 47 letnim stazem...

jednak prosze sie wczytac raz jeszcze, czy napisalem cos o dochodzie???
nawiazalem tylko do ogloszenia spolki w ktorym jest mowa o przychodzie.
wiadomo ze trzeba z tego wyliczyc kwote netto stad napisalem ze trzeba odjac koszty...

nie uwazam zeby to byly bzdury, chyba ze chodzi o to ze spolka komunikuje ludziom bzdury ale to juz nie jest moja wina...
SergioZ / 2008-02-19 10:00 / portfel / Leszcz po sezonie
Przy takich wyliczeniach jak stosuje groover jedna akcja Ponaru winna kosztować około 200 zł - hmmmmm.... moze kiedyś... za lat kilkanaście.... kto wie.... na dzień dzisiejszy Ponar to zbiór pustych i niczym nie popartych obiecanek wielkiej i prężnej firmy - ja już przestałem wierzyć w to g.... a transakcjami kupna akcji Relpola i mega firmy w usa to powinna się chyba KNF zainteresować - bo to jest jawne okradanie akcjonariuszy.
Groover / 217.153.136.* / 2008-02-19 12:20
200zl? sory jak ty to liczysz?
SergioZ / 2008-02-19 12:45 / portfel / Leszcz po sezonie
Bardzo proszę
Wyliczyłeś ponad 13 zł za akcję - od tego odjałeś koszty i zostało Ci nie mniej niż 10 zł - czyli według Twoich wyliczeń zysk (zysk=przychód-koszty) - biorąc pod uwagę wskaźnik C/Z na poziomie 15-20 czyli sredniej GPW - dla Ponaru jako tej fundamentalnej i wybitnie przyszłościowej Spółki.....przyjąłem 20 - więc 20x10= 200zł
jarek79 / 2008-02-19 09:12 / Bywalec forum
Oczywiście masz rację, przyszłość Ponaru rysuje się b. dobrze
Ale niektórzy inwestorzy więksi i mniejsi oststnio wychodzą z założenia że warto sprzedać ze stratą żeby odkupić za jakiś czas taniej te same akcje ( na razie ich taktyka sie sprawdza - niestety , na czym najbardziej tracą najbardziej wierni akcjonariusze ).
Cóż : nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka. Ostatnio przekaonał się o tym Pan W. ( zginął od własnej broni ). Pozostaje nam czekać na lepsze czasy - choć to robi się " trochę denerwujące".
Ja też jestem pełen optymizmu co do przyszłości Ponaru- niestety nie wiadomo jak dalekiej przyszłości.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy