PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
skolpunder / 83.22.91.* / 2008-02-18 21:53
Witam! Czytam te wszystkie wypowiedzi i nie rozumiem dlaczego tak lamentujecie. Wiem, że pewnie każdy z Was stracił sporo kasy na Ponarze. Sam też nieźle wtopiłem, gdy napaliłem się na prawa poboru śr. za akcję 11.86 , sprzedawałem po 10.00. Wszedłem też, wydawałoby się w inne dobre spółki i wtopiłem niestety jeszcze więcej kasy. Piszecie o machlojkach, celowym zaniżaniu kursu itd. Wartość nominalna nowych akcji Ponaru to chyba 2 zł. nie jestem pewien., więc i tak jest jeszcze sporo przewartościowany. Nie rozumiem dlaczego akurat Ponar musi byś taki drogi. A co powiecie o Krośnie? Cena akcji Krosna już dawno poniżej wartości księgowej i co? Czyżby znowu jakaś spółdzielnia??? Co powiecie o Fasingu? Też bardzo dobra spółka z dobrymi wynikami a wartość rynkowa mizerna i nie może odbić. Więc patrząc na ogólną koniunkture na rynku Ponar i tak bardzo dobrze stoi. Nie macie co narzekać. Na innych spółkach nie jest lepiej. No może z paroma wyjątkami gdzie akurat pewnie jakieś "spółdzielnie" dbają o to by ceny były na wysokim poziomie (ale pewnie do czasu).
Życzę wszyskim i sobie również odrobienia strat i lepszch czasów na giełdzie.
Pozdrawiam.
[pinydfd / 83.30.247.* / 2008-02-18 18:53
ciekawe ileu z Was napisalo i zadzwonilo do KNF?
Ratownick / 91.94.203.* / 2008-02-18 19:20
Ludzie !!!! każdy tutaj pisze !!!! Ale zostawiłem namiary do siebie i odezwała się tylko jedna osoba ..... ppawell@o2.pl zróbmy konferencje na Skype i pogadajmy !!!!!!
ponydfdfd / 83.30.247.* / 2008-02-18 18:52
2008-02-15 17:03:18 | 83.30.148.* | ponydfdf
Re: PONARFEH [0]
poza tym dziwne ze nie odbil popatrzcie sobie na wykres powyzej nie czujecie sie
oszukani? na co kasa z emisji idzie na sprzedawanie akcji powyzej wartosci rynkowej akcji
o 100%!!!! co wy nie widzicie tego przeciez to WASZA kasa idzie z emisji niech od nas
odkupia po 30zl ? to to samo co dalej uwazacie ze jest dobrze ? fuzja z ponarem moze
bedzie tak ze fam didbije zna12 ponar po 4 i kto posiada fam dostanie 3 akcje ponara o
taka fuzje Wam chodzi?
skomentujzgłoś do usunięcia

2008-02-15 16:59:38 | 83.30.148.* | pony 47521dfgg
Re: PONARFEH [0]
tak a gdzie kasa idzie kupno relpola po 18 zl za akcje 100& powyzej ceny rynkowej? granie
dt , zanizanie kursu.... jakies pakiety o co tu chodzi? knf jest od tego zeby to zbadac
ale skoro Wy uwazacie inaczej to powodzenia imilego patzrenia na dalszy osuw i machlojki
nabiora sobie akcji po 2 zl ciekawe ile potem odbije z tego poziomy ale nic czekajcie bo
nie chce sie zadbac o wlasne interesy powodzenia ?
skomentujzgłoś do usunięcia

Re: PONARFEH [0]
powiem tak dzwonilem do KNF im wiecej telefonow tym lepiej ale oni nic nie zrobia dopoki
albo ssi albo indywidulanie nie napiszemy maila i nie WYSLEMY LISTOWNIE !!! zeby mieli
podstawe do sledztwa powiedzial tez ze to moze podlegac pod prokurature - sprawa nabierze
tepa tylko kazdy musie sie sam postarac o to i pisac zadbac o swoje interesy pozdrawiam

http://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/kontakt.html
orełek / 2008-02-18 17:16 / Bywalec forum
GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-PONAR-(PL)

PONAR-WADOWICE SA transakcje na akcjach

Raport bieżący 43/2008
Zarząd Ponar Wadowice S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 18 lutego 2008 r. Spółka otrzymała
informacje na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami
finansowymi (Dz.U. 183 poz. 1538) o następujących transakcjach na rynku publiczny wtórnym
dokonanych przez Członka Rady Nadzorczej Spółki:
- w dniu 05.02.2008 r. sprzedaż 227.300 akcji zwykłych na okaziciela po śr. cenie 5,38 zł za
akcję;
- w dniu 05.02.2008 r. kupno 175.000 akcji zwykłych na okaziciela po śr. cenie 5,25 zł za
akcję;
- w dniu 06.02.2008 r. sprzedaż 7.537.254 akcji zwykłych na okaziciela po śr. cenie 5,56 zł za
akcję;
- w dniu 07.02.2008 r. sprzedaż 35.848 akcji zwykłych na okaziciela po śr. cenie 6,04 za
akcję;
- w dniu 08.02.2008 r. sprzedaż 113.648 akcji zwykłych na okaziciela po śr. cenie 6,04 za
akcję.

kom espi mln/
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-18 15:09
szkoda się w*******
hmm / 195.225.121.* / 2008-02-18 12:26
hmm następuje tzw wyleszczenie manipulowanym kursem, ciekawe ile to jeszcze potrwa tydzien, dwa... miesiąc
newkrecfan / 89.228.202.* / 2008-02-18 12:05
Ale sie dzis wkurzyłem, sprzedałem ponarka i kupiłem KREC na NC i w jeden dzień nie tylko odrobiłem straty, ale jestem sporo na plusie :))))
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-18 15:39
pytanko- czy każdy może kupować na NC?Akcje normalnie kupuję przez internet czy do NC trzeba spełnić jakiś dodatkowy warunek?
NCman / 89.228.202.* / 2008-02-18 15:49
To (chyba) zalezy czy Twój DM został dopuszczony do NC. Ja mam konto w mBanku i spółki z NC widze razem z innymi tytlko z "-NC" po nazwie. Kupuje i sprzedaję tak jak każde inne akcje (pomijając ograniczenia NC, np. brak PKC itp.)
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-18 16:59
konto mam w pokao24 i nie widzę spółek z NC to chyba ne mogę kupować sprawdzę to w biurze mak.
jarek79 / 2008-02-18 15:45 / Bywalec forum
Ja mam rachunek w multibanku i kupowanie akcji w NC nie różni się niczym od kupowania akcji z Wigu. Wiec domyślam się że innych domach maklerskich jest tak samo. Choć radziłbym się zastanowić nad zakupem z tego rynku ( spora zmienność )
Można dużo i szybko zarobić ale i rónie szybko stracić. Choć fakt w czsie pierwszych dni sesji nowych spółek często mocno rosną.
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-18 17:02
Masz rację co do przestróg już wystarczająco popłynąłem na ponarze ,dobrze że pkobp do góry no i czekam na orlen ,żeby się poprawił
newkrecfan / 89.228.202.* / 2008-02-18 12:10
Miało byc "A ja się dzis wkurzyłem...". A na KREC aż miło popatrzeć, chyba 3-ie widełki juz, 43 % i dalej leci w kosmos :)
seba_27 / 212.244.195.* / 2008-02-18 11:31
Zastanawiam sie czasem, jeśli jest tak dobrze to czemu jest tak źle?
Podobna sytuacje miałem z biotonem i nie czuje sie zwycięzca w walce z akcjami biotonu :),
A sytuacja z Ponarem bardzo mi przypomina to co było na biotonie. Obie spółki teoretycznie wyjechane w kosmos (plany, przejęcia, pomysły).
Mimo że staram się tym nie przejmować to fajnie było by widzieć że jeśli nie jestem na plusie to nie jestem przynajmniej na minusie i czekać tylko aż rynek sie opamieta i pojdziemy w góre, bo sam uważam że to raczej szybko nie nastąpi. Co jakiś czas dokupuje i pewnie nie tylko ja różne akcje więc czemu to caly czas idzie w dół.Ciężko mówić o odbiciu jak wczesniej w 2 tyg poszło w dół 20% a odbilo 5%.Wydawało się że inwestycja w ponar po cenie nieco ponad 6 zł to idealna inwestycja, a teraz wydaje mi sie że ludzie nie chcą tego kupic nawet za 6 zl :-).
Mam prośbe do ludzi co to sprzedają jak w usa zamiast 4% czegos tam jest 4,1 % i analitycy mówią buuuuuuuuuu.
Sprzedajcie wszystko co macie odrazu a nie wqurzajcie normalne osoby swoimi nielogicznymi posunieciami.
Jak ktos sie boi to niech nie wchodzi na giełde!!! niech sprzeda wszystko i wsadzi kase na lokate!!! "7% jak mówi fronczewski" czysty zysk.
Pomijam ludzi którzy zarabiają na spadkach bo oni przynajmniej robią to z głową, może choć oni zarabiają :-).
Podziele sie z wami moim portfelem (Ponar, Bioton,Prokom,Magna, Immoeast)
Jak by ktoś miał coś mądrego do powiedzenia na temat tych spółek to bardzo chętnie poczytam. I tak już straciłem trochę kasy(wiem że nie każda inwestycja była dobra),więc zostało mi zbieranie dalszego doświadczenia.
Dzięki, wracam do pracy
mrobat / 2008-02-18 11:06
Witam właśnie dzwoniłam do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych adres strony ktoś podał na forum. Z rozmowy wynikało, że nasz pomysł z pisaniem pism do KNF do głupota bardzo trudno udowodnić spisek w spółce czy chęć zaniżania kursem natomiast bardzo miły pan dał mi kilka bardzo ważnych wskazówk
1 jeżeli spora grupa inwestorów indywidualnych zacznie poruszać ten temat u nich nawet telefonicznie mogą zainteresować tym problemem prasę, która bardzo chętnie się tym zajmie, gdyż jest to duża i znana firma
2 jeżeli chodzi o kurs to na pewno nie ma to nic wspólnego z kondycją Spółki
3 mamy dwa wyjścia czekać na walne zgromadzenie i na rozwój wypadków lub pozbyć się akcji i problemu, myślę jednak, że Ksenus miał rację odciął się od forum i spokojnie czeka na rozwój wypadków.
Pozdrawiam mrobat
jarek79 / 2008-02-18 11:31 / Bywalec forum
Ja bym się zastanowił czy dyskutowac o spółce w prasie (o manipulacji kursu )
Gdyż może to wpłynąć na kolejne spadki ceny Ponaru ( a tego raczej nie chcecie )
Zdecydowanie lepszym pomysłem jest poruszenie tematu na Walnym zgromadzeniu a.
lub telefony do spółki większości z nas zainteresowanych.
A dzwoniłeś może do spółki żeby zapytać o ich interpretacje ostatnich spadków i zmian w zarządzie ?
-adam / 83.2.116.* / 2008-02-18 10:02
mogło by byc dziś lepiej ..
mrobat / 2008-02-18 10:23
No to co wszystko w górę a my w dół jak zwykle nic nowego na koniec tygodnia 4,5
pozdrawiam niedługo wszyscy będziemy bankrutami
orełek / 2008-02-16 18:48 / Bywalec forum
Mam pewien pomysł. Słabość drobnych inwestorów polega na tym że są rozdrobnieni i niedogadani. Jeżeli te osoby z forum które mają zamiar udać się na NWZA ujawniłbyby się wcześniej i na forum omówiłyby problemy jakie należy poruszyć i jak się do nich ustosunkować, mogłoby to w efekcie przynieś wymierny skutek. Co o tym myślicie?
expert115 / 83.10.8.* / 2008-02-16 22:17
POPIERAM ZAMYSŁ.
SKRZYKNIIJMY SIE
.POKAZMY ADRESY POCZTOWE
KAZDY MA PRAWO GLOSU na NWZA.
W JEDNOSCI SILA.
mrobat / 2008-02-17 18:30
Narazie na tym forum naliczyłam 5 osób które jawinie mówią, że należy coś zrobić aby nasze pieniądze nie poszły w błoto to już coś do walnego jest jeszcze trchę czasu abyśmy go nie zmarnowali na czcze gadanie.
gruby rychu / 83.8.219.* / 2008-02-16 12:57
ZK 0.01 dają od kilku sesji, ale widać mało kto złapał o co chodzi, ot przykre
jarek79 / 2008-02-16 13:20 / Bywalec forum
To może Ty rychu nam wytłumaczysz o co tu chodzi ?
Skoro wiesz.
Ja osobiście uważam ze te żale do KNFu nic nie dadzą :
jest wiele spółek które ostatnio słabo sobie radzą na giełdzie.
Ciężko jest patrzeć jak teoretycznie jest mniej kasy na rachunku inwestycyjnym.
Ale cóż taka jest giełda raz się zarabia innym razem traci.
Nasza psychika jest taka że zawsze winimy innych nie siebie.
Trudno sie przyznać samemu do błędu wiec sie szuka winnych....
A prawda jest taka że akcje po nowej emisji zawsze spadają
A na kolejne wzrosty trzeba czekać dłużej aż kasa z emisji zacznie przynosic efekty.
inwestor zatroskany / 83.10.8.* / 2008-02-16 22:09
Stary,
wlasnie by kasa z emisji E , czyli owe 150 mln zł przynosila w przyszłości wysokie zwroty z inwestycji dla akcjonariuszy PONAR, to nie mozna dopuscic na NWZA by grupa FAM rozgrabila kase Ponarka na wlasne cele, nie zwiazane z rozwojem Grupy PONAR..
To bardzo latwo jest zrobic.
Dlatego trzeba pisac do KNF.!!! A nawet do prokuratora !!!.
Szwindel w manipulacji kursem ponarka Pana W. i Pana K w grudniu i w styczniu 2008 jest widoczny golym okiem.
Dzialania Grupy FAM i Pana Kalickiego sa obejsciem celów emisji E pokazanej w prospekcie emisyjnym Ponarka.
Poczytaj sobie Kolego prospekt, to zrozumiesz o czym tutaj sie pisze na forum.
I popatrz na wskaxniki P/ E dla HYDROTORU i dla FAM jak i dla PONAR.
Popatrz na przeplywy finansowe i na stopy zwrotu ROE..

Straszna szkoda ze nie doszlo do fuzji PONAR z HYDROTOREM.
Winny Pan W i zarzad ponarka. Chcieli przechytrzyc akcjonariuszy Hydrotoru.
Oddasz Kolego Jarku89 wladze grupie FAM w ponarze, to kurs akcji spadnie celowo zmanipulowany przez Grupe FAM do poziomu 3 zł/ akcje.

Jaka wówczas straty zobaczysz u siebie na pakiecie ponarka ??
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-16 21:37
chyba nie wiesz co mówisz, to nie dotyczy ponaru, tutaj przekręt widać na doleglość
ponarek15 / 83.10.8.* / 2008-02-16 21:52
Ma Pani świętą racje. Przekret najwiekszy iostatnimi czasy na GPW.
Kolega Jarek plecie trzy po trzy. dudy smolone
Widac brak jest Koledze Jarkowi czasu na konieczna lekture ksiazek ekonomicznych i pism fachowych o inzynierio inwestycyjno-kapitalowej.
Lub Pan Jarek zainwestowal 3 000 zl w ponarka, wiec mu po prostu zwisa co berdzie dalej ze spółka. PONAR.
Pana jarka chata jest z kraja.
Pozdrawiam
artb1238 / 2008-02-15 20:22
Panowie ! Zastanówcie się, mam propozycję................. wystawiajcie akcje na sprzedaż w cenie 10-15 PLN i nie schodźcie z tych widełek - kto ,,NOWY" chce wejść niech płaci ..... A my na znak protestu puszczajmy zlecenia kupna po 0,01 PLN........ im będzie ich więcej - tym szybciej KNF zainteresuję się naszą przekręciarską spółką ........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrowienia !
gajowy_m / 2008-02-16 16:40
Witam!!
Jestem Za a nawet podniósł bym te kwote bo sam kupiłem po 20PLN i 24PLN to może chociaż po 35 do 40 PLN wystawimy albo więcej jak za dobrych czasów może 120PLN co wy na to?????
zdegustowany / 194.9.223.* / 2008-02-15 17:38
Ludziki...nie marudzmy tylko ustalmy jakis program dzialania....moze zaczac od tego aby kazdy z nas zglosil to cale zamieszanie na ponarze do KNF ... i cisnac ich zeby jednak przyjrzeli sie co za dekle tak mieszaja
mrobat / 2008-02-15 22:23
Chyba nie ma się co ogladać na ludzi z forum tylko samemu pisać KNF wszyscy tutaj tylko piszą i nic więcej. Jeżeli chodzi o działanie to każdy sobie rzepke skrobie, wychodzą z założenia, że każdy ma swój rozum i niech myśli o sobie. Tak prywatnie to szkoda czsu na pisanie, tu nikt nic mądrego nie wymyśli a jak wymyśli to może podzieli się z toba przemyśleniami ale na pwena nic nie zrobi oprucz biadolenia
Ratownick / 89.76.221.* / 2008-02-15 22:58
podaj jakieś namiary na siebie: mail , gg ....trzeba zacząć coś robić
expert115 / 83.10.8.* / 2008-02-16 20:48
net123@wp.pl
mrobat / 2008-02-15 17:28
No to co dalej sobie tylko pogadamy na forum. Kurs spadnie do 3 zł wielu z nas nie wytrzyma sprzeda z ogromną stratą, w końcu każdy z nas śpi na kasie i możemy nabijać innym kasę. Pozdrawiam wszystkich spokojnych i cierpliwych akcjonariuszy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy