PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
ponydfdf / 83.30.148.* / 2008-02-15 17:03
poza tym dziwne ze nie odbil popatrzcie sobie na wykres powyzej nie czujecie sie oszukani? na co kasa z emisji idzie na sprzedawanie akcji powyzej wartosci rynkowej akcji o 100%!!!! co wy nie widzicie tego przeciez to WASZA kasa idzie z emisji niech od nas odkupia po 30zl ? to to samo co dalej uwazacie ze jest dobrze ? fuzja z ponarem moze bedzie tak ze fam didbije zna12 ponar po 4 i kto posiada fam dostanie 3 akcje ponara o taka fuzje Wam chodzi?
pony 47521dfgg / 83.30.148.* / 2008-02-15 16:59
tak a gdzie kasa idzie kupno relpola po 18 zl za akcje 100& powyzej ceny rynkowej? granie dt , zanizanie kursu.... jakies pakiety o co tu chodzi? knf jest od tego zeby to zbadac ale skoro Wy uwazacie inaczej to powodzenia imilego patzrenia na dalszy osuw i machlojki nabiora sobie akcji po 2 zl ciekawe ile potem odbije z tego poziomy ale nic czekajcie bo nie chce sie zadbac o wlasne interesy powodzenia ?
zdegustowany / 194.9.223.* / 2008-02-15 16:23
No to panocki i babocki....lecimy na leb i szyje do 5 zl :(
Dawid1982 / 2008-02-15 14:35 / portfel / Bywalec forum
co wy chcecie zobaczycie ze bedzie dobrze
yoda_79 / 2008-02-15 14:04 / Bywalec forum
A jezeli to wszystko co sie dzieje ma na celu doprowadzenie do fuzji FAMu i PONARa?? Moze o to im wszystkim chodzi?
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-02-15 13:10
Czytam komentaże i sam coś nie zawsze mądrego napiszę, ale generalnie przyglądnijcie się tym komentażom-wychodzi na to że w tej spółce nie chdzi o rozwój tylko kto i ile nahapie się akcji. Zadna inna spółka nie jest komentowana na forach tylko o tym czy prezes właśnie kupił czy sprzedał akcje- no to kiedy ma biedak zajmować się kierowaniem zakładem jak mu w głowie tylko przelatują akcje
finansista47 / 2008-02-15 13:47 / Bywalec forum
Kieruje Pan do swego komentarza zamieszczonego na forum ponizej głosu Pana Ksenusa
Artur70 / 2008-02-15 13:20 / Tysiącznik na forum
A ja zapytam otwarcie. Co wy chcecie uzyskać pisząc pismo do KNF? Pytam poważnie, bo naprawdę nie wiem.
Ratownick / 89.76.221.* / 2008-02-15 13:25
Uzyskać odpowiedź na pytanie "co się dzieje ze 150 mln uzyskanymi z emisji akcji" i czy te pieniądze przypadkiem nie pójdą w błoto bo ktoś robi sobie przepychanki albo próbuje obciążyć kosztami nieprzymyślanego zaciagania kredytów... Myśli,że nie warto żeby ktos się temu w końcu przyjrzał ??
yoda_79 / 2008-02-15 13:22 / Bywalec forum
ja tez juz sie w tym pogubilem. nie wiem o co ten szum caly. Napiszcie i powolajcie sie na finansiste47:) moze go tam znaja:)
Artur70 / 2008-02-15 13:25 / Tysiącznik na forum
Przecież jeszcze 2-3 tygodnie temu wielu zajadłych wielbicieli Ponara krzyczało (również na mnie), ze trzeba ja trzymać długoterminowo, a każde negatywne stwierdzenie o tej spółce kończyło sie "plaskaczem pospolitym".
pony5445545 / 83.30.148.* / 2008-02-15 12:38
powiem tak dzwonilem do KNF im wiecej telefonow tym lepiej ale oni nic nie zrobia dopoki albo ssi albo indywidulanie nie napiszemy maila i nie WYSLEMY LISTOWNIE !!! zeby mieli podstawe do sledztwa powiedzial tez ze to moze podlegac pod prokurature - sprawa nabierze tepa tylko kazdy musie sie sam postarac o to i pisac zadbac o swoje interesy pozdrawiam

http://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/kontakt.html
-adam / 83.2.116.* / 2008-02-15 10:03
za wiele się nie dzieje po 14:00 będzie sporo danych
mrobat / 2008-02-14 22:04
Do pana finansista47 nie znam się na kruczkach prawnych ale w grupie siła, już pisałam o tym aby ktoś kto dobrze się na tym zna sformułował pismo do KNF i rozesłał na forum, a każdy z nas podpisał i wysłał w swoim imieniu. Myślę, że warto dbać o swoje interesy, ale też trzeba się na tym znać. Wszystko co pan pisał do tej pory sprawdziło się prawie w 100% myslę, że ta spólka wszystkim drobnym akcjonariuszom dała się we znaki. Najbardziej jednak martwi mnie brak jakiegokolwiek wyjaśnienia ze strony Zarządu Spółki, myślę że nie liczą się wogóle z drobnym akcjonarjatem a nasze czekanie działa na naszą niekorzyść.
Ratownick / 91.94.150.* / 2008-02-15 00:05
Biuro Zarządu
Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych
ul. Długopolska 22
50-560 Wrocław

telefon: +48 (0) 71 332 95 60
telefon/fax: +48 (0) 71 332 95 61

jeśli jest ktoś z okolic wrocławia na tym forum to mógłby udać się do biura i zasięgnąć informacji....
Ratownick / 91.94.150.* / 2008-02-15 00:08
Biuro udziela porad prawnych , mysle,że warto żeby ktoś z fachowców ocenił sytuacje i sklecił jakieś pismo do KNF i Prokuratury jeśli zainstnieje taka ewentualność.... wtedy można rozesłać na forum i każdy ze swoim podpisem wyśle w odpowiednie miejsce....

to co się dzieje to jawne wyłudzanie pieniędzy.....
siemion / 82.210.150.* / 2008-02-14 19:59
o dżizus, jak zobaczyłem stronkę tej amyrykanskiej ffirmy www.gahyd.com to mało nie osiwiałem... naszczęście znalazłem chyba bardzej aktualną wersję!

http://georgiahydraulic.com/site/index.php
yoda_79 / 2008-02-14 18:46 / Bywalec forum
Raport bieżący nr 41/2008

Zarząd PONAR-WADOWICE S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 14 lutego 2008 r. Spółka otrzymała informację na podstawie art. 69 ust. 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. z dnia 23 września 2005 r., 184 poz. 1539) od Pana Piotra Wiaderek, który poinformował, iż w wyniku sprzedaży akcji Spółki na rynku wtórnym, po rozliczeniu sesji w dniu 06.02.2008 r. nastąpiła zmiana posiadanego przez Pana Piotra Wiaderek udziału poniżej progu 10 % ogólnej liczby głosów.

Przed zmianą udziału Pan Piotr Wiaderek posiadał 9.896.835 akcji, które stanowiły 27,19% udziału w kapitale zakładowym Spółki i dawały prawo do 9.896.835 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki, co stanowiło 27,19% w ogólnej liczbie głosów.

Po zmianie udziału Pan Piotr Wiaderek posiada 2.359.581 akcji, które stanowią 6,48% udziału w kapitale zakładowym Spółki i dają prawo do 2.359.581 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki, co stanowi 6,48% w ogólnej liczbie głosów.

Jednocześnie Pan Piotr Wiaderek poinformował, że wspólnie z żoną Panią Alicją Wiaderek posiadają 3.404.581 akcji, które stanowią 9,35% udziału w kapitale zakładowym Spółki i dają prawo do 3.404.581 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki, co stanowi 9,35% w ogólnej liczbie głosów.



No i pan W. pozostał z ~10%
Nastepne 10% ma nowy inwestor z FAM'u,
Reszta poszla w drobnice.
Nic wielkiego sie nie stalo, po prostu W. sie przeliczyl z kredytami i zmuszony byl do sprzedazy. W sumie to i dobrze. Ponar i tak bedzie trzymal kurs obrany przez niego wczesniej. Powinno sie udac te 500 mln w 2008 zebrac.
orełek / 2008-02-14 22:57 / Bywalec forum
Zapomniałeś jeszcze o akcjach prokurenta. Oby nowi inwestorzy nie zaczęli robić pod górkę. Ale gdyby spełniłby by się zapowiedzi zsków to faktycznie nie ma się czym przejmować. :)
aprit / 2008-02-15 09:33
Pewnie że osiągną zyski o których piszą. Bądźcie cierpliwi
artb1238 / 2008-02-14 18:30
Wielka żałość za serce chwyta jak się czyta takie komunikaty...... To było do przewidzenia ! Ciekawe, że zarząd FAM - u się obawia a zarząd Ponarka....... milczy i ma to wszystko w d.....
Pisałem o tym wcześniej dla mnie to nieowybrażalne jest to, że po dniu rekordu w obrotach tej spółki (91 mln) zarząd na ten temat milczy ..... do dzisiaj, przecież nic się nie stało.... bankrut ? Dobrze, że będzie walne..... tylko chciałbym, żeby był tam poruszony temat aneksu do umowy o kredyt od jednego z banków (przedłużony termin spłaty do kwietnia), sumy jak widziałem w komunikacie PAP w wysokości 1.200.000.000,- PLN
Taka suma musi być czymś zabezpieczona.....
Pozdrawiam !
yoda_79 / 2008-02-14 18:43 / Bywalec forum
Chyba Ci sie kwota pomylila:)

oto ten raport:

Raport bieżący 21/2007
Zarząd PONAR-WADOWICE S.A. (Emitent) informuje o podpisaniu w dniu 13 lutego 2007 r. z BRE
Bank S.A. z siedzibą w Warszawie Oddział Korporacyjny Kraków Umowy kredytowej o kredyt
obrotowy złotowy z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności.

1. Wysokość kredytu wynosi: 5.000.000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych).
2. Oprocentowanie: WIBOR 1M + marża Banku.
3. Termin spłaty kredytu: 11 lutego 2008 r.
4. Zabezpieczenie kredytu stanowią:
- hipoteka zwykła w kwocie 5.000.000,00 zł oraz hipoteka kaucyjna do kwoty 500.000,00 zł na
będącej w użytkowaniu wieczystym Emitenta nieruchomości zabudowanej budynkami i urządzeniami,
stanowiącymi własność Emitenta;
- zastaw rejestrowy na zapasach wyrobów gotowych, stanowiących własność Emitenta;
- zastaw rejestrowy na środkach trwałych, stanowiących własność Emitenta;
- cesja globalna na rzecz Banku wierzytelności należnych Emitentowi;
- weksel in blanco, wystawiony przez Emitenta wraz z deklaracją wekslową;
- cesja wierzytelności z polis ubezpieczeniowych nieruchomości oraz rzeczy ruchomych;
- oświadczenie Emitenta o dobrowolnym poddaniu się egzekucji na podstawie bankowego tytułu
egzekucyjnego.

Podstawą uznania umowy za umowę znaczącą jest § 2 ust. 1 pkt 51 lit. a) rozporządzenia
Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych
przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych - wartość przedmiotu umowy przekracza
10% kapitałów własnych Emitenta

Spokojnie, kwota nie jest jakas powalajaca.
artb1238 / 2008-02-14 18:52
Być może kwota mi się pomyliła.... ale coś mi się wydaje, że coraz mniej zysków w tej spółce a wzrosty, rozwój i wielkie plany...... pójdą ,,do wiadra``.
Pozdrawiam.
yoda_79 / 2008-02-14 18:59 / Bywalec forum
ehh, nie badzmy takimi pesymistami. Pamietajmy ze w spolce oprocz W. jest jeszcze kilku innych lebskich strategow. Z reszta poczekajmy do raportu i do walnego. Zobaczymy co i jak.
doris1 / 83.15.129.* / 2008-02-14 12:29
to ci dopiero spółka , trzyma się ,że aż hej!!!!A co ja mam z tego?
krisek / 2008-02-14 16:39
co wy na to?

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 18 / 2008
Data sporządzenia: 2008-02-14
Skrócona nazwa emitenta
FAM
Temat
Oświadczenie Zarządu spółki FAM Grupa Kapitałowa S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd FAM Grupa Kapitałowa S.A (FAM) informuje, że w związku upublicznionym stanowiskiem spółki Ponar Wadowice S.A. (Ponar) dotyczącym nabywania akcji FAM i deklarowanym zamiarem popierania przez Ponar jako istotnego akcjonariusza FAM realizacji strategii rozwoju FAM Zarząd FAM z dużą uwagą obserwuje sytuacje związaną ze zmianami w akcjonariacie Ponar.

Naszym zdaniem zmiana właściciela ponad 22% akcji Ponar podczas tylko jednej z sesji giełdowych (w dniu 6 lutego) oraz następująca po niej rezygnacja głównego akcjonariusza pana Piotra Wiaderka z zasiadania i przewodniczenia w Radzie Nadzorczej Ponar, brak oficjalnych informacji o zbywcach i nabywcach znacznych pakietów akcji (z wyjątkiem informacji przekazanej przez pana Mirosława Kalickiego o nabyciu tego dnia 8,4% akcji) i powtarzające się spekulacje prasowe o wyprzedaży aktywów Pana Piotra Wiaderka mogą wprowadzić chaos w zakresie podejmowania decyzji właścicielskich w spółce Ponar, a w konsekwencji mogą niekorzystnie wpłynąć na możliwość realizacji strategii FAM. W związku z tym podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu działań, których celem jest uzyskanie wpływu na Ponar w celu ochrony interesów FAM i jego akcjonariuszy.

W dniu 14 lutego 2008 roku pomiędzy Stradom S.A. – spółka zależną od FAM a Panem Mirosławem Kalickim, dysponującym wspólnie pakietem 10% głosów w kapitale zakładowym Ponar zawarto porozumienie akcjonariuszy, którego celem jest wspólne głosowanie na WZA Ponar, a w szczególności na NWZA zwołanym na dzień 17 marca 2008r.
krisek / 2008-02-14 16:40
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 17 / 2008
Data sporządzenia: 2008-02-14
Skrócona nazwa emitenta
FAM
Temat
Zawarcie porozumienia przez spółkę zależną
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd FAM Grupa Kapitałowa S.A. (FAM) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o zawarciu porozumienia pomiędzy Stradom S.A. z siedzibą w Częstochowie, ul. 1 Maja 21- spółka zależna od FAM – a Panem Mirosławem Kalickim Przewodniczącym Rady Nadzorczej FAM.

Strony porozumienia jako akcjonariusze spółki Ponar Wadowice S.A. z siedzibą w Wadowicach (Ponar) dysponujący 10% ogólnej liczby głosów, zawarły porozumienie co do zgodnego głosowania na Walnych Zgromadzeniach Ponar z posiadanych przez siebie akcji Ponar.
Celem porozumienia jest wzmocnienie wzajemnej siły swoich głosów na Walnych Zgromadzeniach spółki Ponar.

Porozumienie zostało zawarte na czas nieoznaczony z możliwością rozwiązania przez każdą ze stron za 14 dniowym wypowiedzeniem.
mrobat / 2008-02-14 16:47
No super myślę że coś złego się dzieje skoro duży akcjonariat zwiera szeregi, czemu Ponar nie wydaje żadnego oświadczenia.Co oni szykują?
mrobat / 2008-02-14 16:09
Fam 7,60 Ponar 6,00 to dopiero nigdy tak nie było co wy na to?
Wszystko w górę a Ponar w dół.
ksenus / 2008-02-14 12:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Wielkie G ?
finansista47 / 2008-02-14 18:48 / Bywalec forum
Drogi Panie Kolego Ksenus,
To co sie stalo z notowaniami Ponarka jest efektem tych istotnych braków w pokazywanej PR-owsko w prospekcie emisyjnym strategii Ponaru autorstwa właściwie grupy spekulantów a nie rzetelnych managerow.
O tym Panom juz pisałem we wrzesniu 2007.
Mała to dla mnie satysfakcja.
Ostrzegac Panów potem samemu sie wtopic.

Pan Kalicki z FAM najnormalniej ograł Pana W.
W majestacie prawa grupa FAM czyni steraz kok na kase grupy Ponaru i Grupy Relpol..
Duża kase. zostalo jeszcze ca 100 mln zł/
I to co najlepsze , to ze Pan Kalicki zrobił to za uzyskane w grudniu 25 mln zl od Ponaru.
Jak widac to Pan Kalicki stal za gra na zbijanie co sesja kursu akcji ponarka
Glupota Pana W sięgnęła Himalajów.
Kto stratny jest do bólu ?
Wierni ale drobni akcjonariusze Ponarka.

Cóż czynic ?
Pozostało jedynie odmeldowanie sie na NWZA oraz szykowanie doniesienia do KNF i Prokuratury o manipulowanie kursem przez grupe Pana Kalickiego.
Inaczej pan Kalicki cala kase z podniesienia kapitału wyprowadzi do Grupy FAM.
Rozbój w żywy dzien a KNF milczy.
Apeluje o wystąpienie kazdego z Panów do Stowarzyszenia Inwestoów Indywidualnych z wnioskiem o interwencje.
Manipulacja kursem ponarka od grudnia 2007 wyszla na wierzch.
Oraz apeluje o zablokowanie akcji do 10 marca 2008 i przyjazd forumowiczów na NWZA na 17 marca do Wadowic.
Grube ryby oraz członkowie zarządu musza odpowiedziec na nasze zarzuty
Dzisiejszy komunikat zarzadu FAM jest szczytem obłudy.
Obrona spekulacji przez atak.
Dlaczego ?
Bo Fam nie chce wykonac umowy powiekszająćej ilosc akcji FAM posiadanych przez PONAR , za wydane akcje Ponaru z kapitału docelowego po 10,4 zł/akcje.
wówczas to PONAR mialby władze nad FAM.
Przyjezdzajcie do Wadowic.
Nic o nas bez nas.
Ratownick / 89.76.221.* / 2008-02-15 12:55
Prosze o kontakt szanownego kolege finasiste47 i wszystkich zainteresowanych. ppawell@o2.pl
yoda_79 / 2008-02-14 20:26 / Bywalec forum
Panie finansisto47,
ale FAM nie ma wiekszosci! Dalej Szwedo, Wiaderek i pozostala reszta czlonkow RN ma wiecej niz Kalicki. Chyba nie ma sie co martwic. Troche Pan przesadza:)
nowy2 / 89.76.207.* / 2008-02-14 19:21
Witam p.finansistę 47
Nareszcie coś z sensem, ale bez wizji.
Ja też jestem 47.
Stare polskie powiedzenie mówi - gdzie dwóch się bije, tam trzeci "korzysta".
Coś mi mówi, że historia lubi się powtarzać i palce macza w tym IDM - który pomógł p.Wiaderek skupić poprzednio akcje (w jaki sposób, to Pan wie).
Myślę, że teraz jest to samo.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze , a tam mistrzami są ..........
Proszę dopisać
IDM - to jest klucz, tak twierdzę i myślę, że się nie mylę.
Czas, to nam tylko zostalo - pójście na NWZA nic nie da - karty są rozdane.
Chętnie czytam Pana posty, jeszcze jedno - cały czas manipulującym byli RN I ZARZĄD -sprzedaże itp i itd
Pozdrawiam
finansista47 / 2008-02-15 13:42 / Bywalec forum
Szanowny Panie Kolego Nowy 2,

Prosze siegnąc do książki Ustawa - Kodeks Spółek handlowych wraz z komentarzem i
do Ustawy o obrocie papierami wartościowymi oraz do Ustawy o KNF., oraz do kk.
Warto isc na NWZA ponarka, by wniesc swe zarzuty do protokolu notarialnego.Warto. Nieobecni nie mają racji.
Walka idzie o wielkie pieniądze i o to, czy pozwolimy rozgrabic kase z nowej emisji E.
Grupa niektórych wiodących akcjonariuszy ,wraz z niektórymi członkami zarządu doprowadziła do zawarcia szeregu transakcji KAPITALOWYCh na niekorzystnych warunkach finansowych dla spółki Ponar.
Jestem juz pewien, że Zarząd Ponarka nie dołożyl należytej starannosći w transakcjach M&A i za moment powstanie z tych transakcji ujawniona w bilansach Spółki Ponar
duża szkoda gospodarcza.

Rezultaty i konsekwencje tego typu zawartych transdakcji zobaczycie Panowie
sami po raporcie PONAR za IV kw.2007.
( jak i w skonsolidowanym raporcie wyników Grupy kapitałowej PONAR )
Na samej transakcji nabycia pakietu FAM , zgodnie z zawartymi w Miedzynarodowych Standartach Rachunkowości, zasadami ksiegowan inwestycji finansowych, spólka PONAR szacuję, ze ujmie ca 10.000.000 zł.jako transakcyjną stratę finansową.
Dlaczego strata ?
Popatrzcie na cene zakupu od Pana Kalickiego pakietu 18% akcji FAM a cenę notowan tych akcji na dzien 31.12.2007.
Ponar zapłacil ponad 10 zł/akcje , a kurs do bilansu był na poziomie ca 6 zł/akcje.
Podobna strat a finansowa powstanie na posiadanych przez PONATR pakietach akcji RELPOLU.
Wskazniki fundamentalne Ponaru tragicznie zanurkują up-down

Pytanie : czy taka dzialalnośc miesci sie w granicach ryzyka biznesowego ?
Nie, bo złamano podstawe prawne i ekonomiczne zasady rynku transakcji kapitałowych
Odpowiadam : panowie w i zarząd poszli o nie jeden most za daleko.
Roztrwonili majątek kapitałowy Spólki.
Przykład HYDROTORU pokazal do czego prowadzą tajne próby wrogich przejeć firm.
.
A pan Kalicki podobnie sie przyczynil za grudniowe pieniądze owe 25000000 zł z Ponaru z kolei do rezyserowanego manipulowania spadkami kursu akcjami ponarka w styczniu .
By obalic Pana W. w akcjonariacie.
Gorzki żart, bo popatrzcie na wskaźniki fundamentalne FAM. Bardzo słabe.
Wiec kasa z Ponaru interesuje Grupę FAM..
Jest czym się pożywić.

Jesli sam pan KRAUZE musial ostatnio ujawnic w KNF transakcje prowadzone przez PROKOM INVEST , to i chyba Pan Kalicki oraz pan W. wraz z grupą FAM będzie zmuszony pokazac w KNF swe transakcje oraz spółek grupy FAM na papierach PONARU.
Tajemnica bankowa będzie uchylona.
A rola IDM w tej grze grudniowej ujawni sie na koncu.

Przypadek PONARU rozpatrywany niebawerm w KNF bedzie ta granicą dla likwidacji na prowadzonej w majestacie niby prawa GRY NA CHAMA pakietami akcji z nowych emisji nie tylko jedynego ponarka na GPW.
Pamietacie, jak niejaki pan Eggink wygrał sprawe p-ko koncernowi Michelin w Olsztynie.
Miejmy wiare w nasze siły akcjonariuszy spółki Ponar..
Nie mamy juz nic do stracenia.
Kurs raczej nie powinien spadac. Bariera 5 zł/akcje.
A swoją obecnościa w marcu w Wadowicach przywrócimy na NWZA porządek i kapitałowy,i finansowy i korporacyjny w tej Spółce.
Piszcie do KNF interwencje.
Preludium walki o właściwe traktowanie kapitałow z emisji E, zgodnie z zasadami efektywnego zwrotu z inwestycji kapitalowych , zobaczycie na NWZA.
Pozdrawiam i zapraszam do Wadowic
nowy2 / 89.76.207.* / 2008-02-15 20:49
Witam p.finansistę47

Zawsze ceniłem pana wypowiedzi za merytorykę, ale pozwolę sobie napisać o swoich spostrzeżeniach.
Mam akcje i śledzę codziennie notowania Ponara od VIII 2007 r.
Zgodnie z at ponar nie powinien spaść niżej jak 15-16 zl.
Na wielu wskażnikach pojawiały się sygnały kupna i pozytywne dywergencje i wtedy nagle pojawiały się zlecenia sprzedaży które waliły kurs ( mogę dodać, że widac było zlecenia sygnalizujące podbitkę i zwałe).Zaraz potem pojawiały się komunikaty ze spółki, że ktoś z RN lub Zarządu sprzedawał.
Wyglądało to tak, jakby ktoś lepiej wiedział lub specjalnie walił PKC.
Wielokrotnie rozmawiałem ze spółką i słuchałem "cienkich " wyjaśnień , to ja spowodowałem , że we IX 2007 roku po rozmowie ze mną poszedł komunikat ze spółki, że RN sprzedaje, aby pozyskac kapitał na NE.
Informowałem KNF o manipulacjach na kursie PNF i za każdym razem miałm wrażenie ,
że ci co manipulują kursem juz znali treść moich uwag - w trakcie notowań widać było.
Sugestia - z KNF chyba wyciekają informacje!!!! Raczej pewność
Sprzedającymi zawsze byli RN i Zarząd !!!!!!!
Dotyczy to pp, akcji , pda - zawsze !
Trzeba przyznać , że to oni dali gross pieniędzy na NE i to oni zwalili kurs .
Pytanie , dlaczego?
Proszę popatrzeć na inne spólki - czasami nie otworzą się, obrót nędzny.
IDM sprzedał akcje we IX lub X, żeby zejść poniżej 5%, dlaczego? Wiedział coś więcej?
Nadmieniam, że na NE zapisy były na 2,5 razy większą emisję niż była, a był to już X 2007 i wszyscy wiedzieli, że na GPW do I 2008r będzie źle!
Wnioski:
- świetnia zorganizowana akcja "wywalenia " drobnicy z akcji po najniższej cenie
- kłótnia głównych udziałowców


- jedyna s-ka, która tak szybko wprowadziła NE na GPW
- w KNF świetne "układy" ma IDM .....
- gdzieś jest zaparkowanych ok. 10% akcji spółki - mali nie kupili tego, więc kto?
- na forach świetnie zorganizowany najazd na p.Wiaderek (najciemniej jest pod latarnią)
- brak komentarzy ze spółki nt. obecnych "ruchów" !!!

Myślę mimo wszystko ,że to jest "świetnie zorganizowane" , ale celem są Akcje.
Czy Pan dałby pieniądze na takie bzdurne numery - myślę, że nie chyba, że miałby Pan "cel".
Udział w NWZA słuszny , ale żeby nie stało się tak , jak na walnym Fama.
Skargi do KNF - tak.
Czasami przypomina mi to Elektrim i rozgrywki na nim!
Pozdrawiam
SergioZ / 2008-02-14 16:39 / portfel / Leszcz po sezonie
Dokładnie ksenusie... Widzę że i Tobie do tej spółki cierpliwości brakuje... ja już nie mam cierpliwości... zakopałem to G na dnie rachunku maklerskiego... może co kiedy jeszcze z tego urośnie... albo tam zostanie na forever - złudzeń już nie mam żadnych... GGG!
-adam / 83.2.116.* / 2008-02-14 13:34
cierpliwości , myśle ze trzeba czekac na WZA w marcu potem bedzie juz lepiej, ja ostatnio kupiłem orlen i tez nie mam z czego się cieszyc ale to słabszy kwartał i wyniki które opublikują za tydzien. A potem licze na więcej niz teraz
yoda_79 / 2008-02-14 13:06 / Bywalec forum
:)
Dawid1982 / 2008-02-14 11:05 / portfel / Bywalec forum
ponar przewaznie otwiera sie wysoka z pozniej nastepuje gwaltowny spadek, widze ze ludzie zarabiaja na wahaniu 15 gr, ale czy warto?
303andy / 83.22.201.* / 2008-02-13 23:01
Popatrzcie sobie na stronę internetową http://www.gahyd.com/ czyli Georgia Hydraulik Cylinders to cos tak skąpo prezentowane w necie jest niby warte dla Ponaru o ile pamietam 15 mln USD !! Ciekawe czy nie jest to wałeczek polegajay na tym że właściciel tej budy odpali kolegom prezesom 10 mln USD za kupienie tego badziewia za 15 mln USD . Kto polecii do USA sprawdzać ten deal ??? Wiadomo że nikt !
Ponar to balon !
yoda_79 / 2008-02-14 08:48 / Bywalec forum
Pamietaj, ze oni buduja nowa hale i maja zwiekszyc produkcje. Wszystko bylo juz wliczone w cene.
ksenus / 2008-02-14 08:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Strona badziewna, ale to nie znaczy, że firma też jest badziewna. Jest w Polsce wiele dobrych firm, które mają stronę do niczego i wiele kiepskich firm z wodotryskami na swoich stronach.
Zobacz jaką ładną stronę ma FON a co sobą reprezentuje ? Wiadomo.
aprit / 2008-02-14 10:53
Ksenus jaką cene obstawiasz na koniec roku?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy