PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
jarek79 / 2008-01-23 16:44 / Bywalec forum
Niestety wg. mnie w Ponarze jeśli sa animatorzy to chwilowo pilnują aby kurs Ponaru nie rósł, bo gdyby chcieli to w końcówce sesji łatwo podciągnełi by kurs do ok. 6.30-6.50
Niestety nie zrobili tego. Co wg mnie oznacza tylko jedno:
"ktoś ze spółki " ma zamiar przytrzymac nisko kurs i podkupywać dla siebie
( może Wiaderek znacznie zwiększa udziały ), póżniej spólka wykupi w celu umożenia kilkanaście % .
I wtedy gdy Wiaderek i kilku innych większych inwestorów ze spólki będzie miało grubo powyżej 60 % ( gdyż częśc umożą ) Łatwiej im będzie wywindować kurs do góry.
I kto wtedy straci ? Ci którzy kupili po 10 - 12 zł i sprzedali im po 6 zł
Gratuluje Panowie, ja zaryzykuje i poczekam
Ratownick / 83.28.28.* / 2008-01-23 18:04
Czekaj....tylko jeśli będą wykupować własne akcje to po takiej cenie żeby większości ludzi po uśrednieniu wyszla strata. Ja obstawiam,że wykup będzie po ok 8zł...albo mniej. Inaczej banki które wywalają teraz akcje zaczekałby na ten wykup. A jeszcze lepiej jak się pomodlisz żeby ameryka nie pojechała za bardzo w dół bo jutro już 6 z przodu nie zobaczysz na zamknięciu... Pamiętam jak wszyscy krzyczeli o promocji przy 9zł .... potem , że idioci wychodzą przy 8zł w dołku... później,że trzeba skopać tyłek temu co po 7zł sprzedaje .... co powiesz jak zacznie się wysypywanie przy 5zł ?? Że finansista47 to wróżbita ??
finansista47 / 2008-01-23 19:42 / Bywalec forum
Drogi Kolego ,
Nie, nie jestem wróżbitą, a jeno prostym analitykiem ciutka giełdowym.
Jutro lub pojutrze dam Panom duzo refleksji do myslenia o grze , jaka byc moze realnie lub hipotycznie dla drobnych akcjonariuszy toczy sie w zaciszyuróżnych gabinetów grubych ryb.

Popatrzcie ;
Gdzie sa lukry dla grubych ryb inwestorskich w Ponarze ?
TO odpowiedz prosta do wyliczenia : to jest wolna kasa pieniędzy w grupie PONAR
( wliczajac Relpol z nowym kapitałem 65 mln zł. )
Odejmujac wydatek na zakup firmy w USA to i tak pozostaje do dyspozycji dla Kluczowej Osoby trzymającej władze samoistne prawo decydowania o kierunkach wydatkowania blisko 150 mln zł.
Ogółem 150-160 mln wolnych środków.
Super kasa, Panowie.
Popatrzcie sami Panowie :
Teraz nie znajdziecie na parkiecie GPW zadnej spółki o takim poziomie niewydanego wolnego kapitału .
Góra pieniedzy, a ile za to mozna kupic kontrolnych pakietow w innych malych notowanych spółkach ??
Pomyslcie i odpowiedzcie sobie sami Panowie.....

I ten FAKT wolnej KASY w Grupie PONAR jest zasadniczą przyczyną celowego zdołowania kursu akcji ponarka, od lata 2007 by mozna było kupic pozasesyjnie pakiet kontrolny akcji Ponar ( za pomoca parkowania akcji... )
Płacąc z boku włascicielowi premie za odkupienie kontrolnego strategicznego pakietu akcji.
Ponadto ktos te miliony teraz wyrzucanych akcji po 6-7 zł systematycznie kupuje.
Czy to ktos w imieniu Nowego Inwestora ??
Byc moze.
Majac jedynie 28-30 % % akcji, przy rozproszonym kapitale mozna miec pełna wladze jakby sie kupilo całe 100 % akcji danej Spólki.
Ile kosztuje taka premia : chyba sporo dodatkowej kasy pojdzie bokiem.

Czy tak juz bywało na GPW jak obecnie z Ponarem?
Popatrzcie na wywiad krola Midasa w PB , ktory mówi , ze nalezy kupowac firmy na maksymalnym dolku.
Nic dla takich operacji na gpw nie dzieje sie z przypadku.
To swiadomie jest zaplanowana operacja finansowa ....
Czy czasem teraz nie jest podobnie w ponarze ?
Reszty sie domyślcie, Panowie....

Bowiem HISTORIA na parkiecie kołem sie toczy i lubia sie powtarzac sprawdzone operacje nisko kosztowych przejec firm
PYTANIE :
A co dalej,, przy takim hipotetycznym scenariuszu dalszego biegu spraw bedzie z planami budowy Rozwoju globalnego grupy Ponar, gdy zakróluje nam byc może
taki inwestorski król MIDAS ??
Patrzac na metody pracy Krola Midasa to z duza pewnoscia
pójdą w odstawke, po trzeba bedzie ratowac stajnie króla MIDASA
A wówczas przy takiej hipotetycznej zmianie inwestorskiej toczyc nam przyjdzie przysłowiowy beret ...... na gpw.
Pozstana gracze DT.
I tez dobrze.....
Pozdrawiam

Tfu, tfu, pukam w niemalowane drewno, by ten scenariusz hiobowy nam sie jednak nie sprawdził.
Bo wówczas wszycy drobni akcjonariusze, poza graczami DT, staną sie leszczami.....
yoda_79 / 2008-01-23 22:52 / Bywalec forum
oj, juz mi sie nie chce tego czytac po raz kolejny:) od pazdziernika to slysze. To jakas teoria spisku?? Czy co?? Bez jaj. chyba mamy cos takiego jak KNF, chyba by to wylapali. Nieprawdaz?? A nawet jezeli ktos chce celowo firme przejac (po cichu jak pan pisze) to i co z tego. W perspektywie 102 lat da sie zarobic i to pewno nie male pieniadze. O co panu wciaz chodzi, jaki ma pan cel w tych komentarzach? Czy jest pan z zarzadu i celowo pisze na tym forum i pewnie na innych zeby zanizyc kurs?? W brew pozorom niektorzy biora do siebie te nasze teksty na forum i postepuja zgodnie z nimi. moze i ma pan w tym jakis cel:) Ja sam oceniam sytuacje i staram sie analizowac wszystko co wychodzi z Ponara i jakos nie doszedlem do takich konkluzji jak Pan. A to co dzieje sie obecnie z Ponarem zakladam, ze jest wylacznie spowodowane sytuacja na GPW. Niezapominajmy, ze swojego czasu byl w ponarze Fund, ktory zszedl ponizej progu 5% chyba w pazdzierniku. 5% to nie malo akcji, zwlaszcza ze pewnie dostal jeszcze z PP. Tak czy inaczej byl ponizej progu 5% co oznacza, ze nie musi sie tlumaczyc i informowac o swoich posunieciach w razie sprzedazy akcji w obrocie gieldowym. Moim zdaniem wlasnie sie wycofywal z tych resztek Ponara, co objawilo sie tak silnym spadkiem cen akcji. Z drugiej strony, ile p. Wiaderek moze dokupywac? Kiedys i jemu sie kasa konczy.
pozdrawiam
yoda_79 / 2008-01-23 22:58 / Bywalec forum
sorki mialo byc
"w perspektywie 1-2 lat"
a nie
"w perspektywie 102 lat"

:))))
nowy2 / 89.76.207.* / 2008-01-23 20:34
Witam p. finansista47

W X 2007 zadałem Panu parę pytań , na które słusznie założyłem ,że nie dostanę odpowiedzi.
Pamiętam Pana argumenty i zdziwienie moje, argumentami używanymi przez Pana.
Ponowię jedno z pytań.
DO KTÓREJ GRUPY PAN NALEŻY?
Ja domyślam się, ale czas napisać uczestnikom forum - chociaż RAZ Prawdę.
Pozdrawiam
jarek79 / 2008-01-23 18:31 / Bywalec forum
może chwilowo wrózba finansisty się spełni.
Choć ja nie wierzę we wróżby.
Pozatym ja nie zamierzam sprzedawać akcji za 8zł
A zarząd Ponaru niech skupi akcje nawet za 6 zł ( więcej ich skupi jak bedą taniej )
Problemów z pamięcią nie mam.
Pamiętam jak 90 % akcji na GPW miała kosztować dużo więcej niz dziś i będzie ale nie za tydzień i nie za miesiąc.
Ja nie krytykuję finansisty, każdy ma prawo mieć własne zdanie.
A w tym przypadku może okazać się że obaj mieliśmy rację.
Pozyjemy zobaczymy. Dziś jest panika , ale nie będzie trwać wiecznie
Ratownick / 83.28.28.* / 2008-01-23 18:55
Obawiam się że największa jazda w dół przed nami..... :((((( widzisz co się dzieje na DJ ?? przed chwilą było -2,5% ... wcale mnie to nie cieszy... tylko chodzi o to,że nazywanie ludzi takimi czy innymi do niczego nie prowadzi. Ktoś traci żeby ktoś mógł zyskać.... Ja jestem sporo wplecy w teorii oczywiście bo dokąd nie sprzedasz to nie straciłeś....
jarek79 / 2008-01-23 19:10 / Bywalec forum
nie wydaje mi się żebym kogoś w jakiś sposób nazywał ( już tym bardziej obraźliwie )
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, szanuje zarówno tych co pozytywnie piszą o Ponarze jak i negatywnie. Prawda pewnie leży gzieś pomiędzy tymi opiniami.
Co do DJ, nie powinniśmy patrzeć na ich giełdę i wiernie papugować. To oni mają spowolnienie nie my. To my mocniej spadliśmy od lipca od USA.
To raczej u nas akcje ( w większości są tanie ) . Myśle że powoli ich rynek bedzie miał coraz mniejszy wpływ na nasz ( choć trochę czasu jeszcze upłynie zanim całkowicie się to zmieni ). Pozdrawiam i życzę powodzenia
yoda_79 / 2008-01-23 17:38 / Bywalec forum
Cos w tym jest co mowisz. W sumie kazdy kto teraz kupuje bedzie mial mozliwosc sprzedazy akcji gdy oglosza wykup, nie tylko p. Wiaderek.
brat / 2008-01-23 17:22 / Bywalec forum
Ja też będę czekał, nie stać mnie na oddawanie po dzisiejszej cenie, za dużo nerwów i czasu straciłem . Jak spadnie niżej to pozostanie mi zacisnąć zęby i dokupić.

Wiadro na pal
jarek79 / 2008-01-23 17:45 / Bywalec forum
niekoniecznie teraz Wiaderek będzie sprzedawał (przeczytaj niżej kom. z 17.40 )
Wiaderek pewnie sprzeda gdy akcje będą przewartościowane. W ciągu kilku lat robił to wielokrotnie. pamiętajcie że on wie więcej od Ksenusa , mnie czy finansisty itp.
On zna spółkę od środka i dziwią mnie niektóre skrajne komentarze
Może niektórzy wiedzą więcej niz prezes czy gł udziałowiec ? Wątpię
Chcieliby wiedzieć i im się tak wydaje, nikt nie wie wiecej od szefa i gł. księgowej
V jak Vendetta / 87.205.48.* / 2008-01-23 18:15
no od prezesow to zazwyczaj wiekszosc osob wie wiecej-przynajmniej jesli chodzi o tych z ktorymi ja sie zetknalem.
podjecie przez nich jakiejkolwiek decyzji to wybitna trauma, bo skad on ma wiedziec ktora decyzja dobra a ktora zla, jesli nawet slupkow, ktorych sie sam domaga nie rozumie hehe.

ale wiaderek to inna para kaloszy-koles zwyczajnie wyciska kase nie firmy, jak powinno nam sie wydawac, ale z ciemnych operacji finansowych wyciskajac ja od inwestorow.
FACET POWINIEN TRAFIC DO SADU JEZELI NUMER Z WYKUPEM PRZEJDZIE - PO ZDOLOWANIU KURSU I UDOWODNIENIU MU ZWIEKSZENIA W TYM CZASIE UDZIALU
Poleciec powinien caly zarzad za brak realizacji planu emisji serii E
jarek79 / 2008-01-23 17:11 / Bywalec forum
I jak pisałem , przed chwilą dowiedzieliśmy się z komunikatu że Wiaderek dokupił ponad 58 tys szt akcji Ponaru w dniu 22 stycznia , pewnie w kolejnych dniach dowiemy sie o kolejnych zakupach Wiaderka i innych członków zarządu.
Póżniej wykupią własne akcje w celu umożenia ( im niższa cena tym więcej ich wykupią i będą mieć więcej % sami ) .
niechciał kurs rosnąc pomimo dobrych informacji , to sobie dokupią a jak będą mieć większą kontrolę to łatwiej o wzrosty ( mniej panikarzy )
W sumie nie dokońca mi się to podoba ale trochę ich rozumiem.
Może to za chwilę pomoże kursowi Ponaru
V jak Vendetta / 87.205.48.* / 2008-01-23 18:23
Stray to na granicy przstepstwa finansowego-domunujacy inwestorzy wykorzystuja niejawne informacje i manipuluja kursem spolki, wykorzystuja wplyw na decyzje dla podniesienia wykupionych za bezcen walorow wykorzystujac przy tym majatek spolki uszczuplajac go poprzez wykup akcji.
Stray to naprawde duzy skandal-numer robiony pod siebie nie pod leszczy z 1000 akcji.
Tak jak CBA czy ABW nie lubie to tam bym ich wyslal.
brat / 2008-01-23 17:28 / Bywalec forum
No faktycznie może się coś ruszy, ciekawe ile dzisiaj kupił i jaka będzie jutro reakcja rynku, czuje że jak wyszło kto tak miesza to poniżej 6zł już nie zejdzie
jarek79 / 2008-01-23 17:40 / Bywalec forum
Reakcja nie musi być jutro.
Wiaderek 6 miesięcy temu miał ok 30 % ponaru, po drodze sprzedał znaczną częśc przy poziomach ok. 16 -25 zł ( tóż po odcięciu PP )
teraz odkupuje za 6 zł, jak łatwo policzyć za tamtą kasę + " zaskurniaki " które posiada może mieć ok 50 % Ponaru, Jeśli Ponar zdecyduje się na wykup i umożenie części akcji
np. ok 10-15 % . To Wiaderkowi automatycznie stanie się % większym udziałowcem
Reszta zarządu niech zrobi podobnie i razem mogą mieć ponad 60 %
Dodajmy z 20 % wiernego drobnego akcjonariatu i można zdcydowanie łatwiej podciągnąć Ponar , ale na to tzreba jeszcze chwilę poczekać,ja mam czas i o dziwo nerwowy nie jestem mimo spadków ( przyzwyczaiłem się do sporych turbulencji na Ponarze )
brat / 2008-01-23 17:35 / Bywalec forum
mi ulżyło
jarek79 / 2008-01-23 17:50 / Bywalec forum
Wg nie Ponar mocno odbije. Oczywiście nie będę pisał że jutro czy za tydzień ( choć tego też nie można wykluczyć ) Główny udziałowiec dokupuje ( fakt któremu nie można zaprzeczyć a analitycy mówią że to zawsze dobry znak , tym bardziej że dużo dokupuje.
Ja nie sprzedaję , sprzedaje się gdy akcje są drogie ( czyli nie dziś )
Dopóki nie sprzedaż strata jest teoretyczna
mrobat / 217.149.246.* / 2008-01-23 15:56
Nie wiem co się dziej pewie się kiedyś dowiem, ale myślę że sporo ludzi ma dosyć tej firmy to nie inwestycja to wyrzucenie pieniędzy. Niestety finasista miał rację, to jedyny człowiek który nas ostrzegał, ale lepiej słuchać pochawł pocieszać się firma ma dobre wyniki, mają plan, będą przejęcia, a tak na prawdę wydymali drobnych akcjonariuszy, którzy chcieli zainwestować swoje ciężko zarobine pieniądze w stabilną i mającą perspektywę spółkę. Nie mam już co sprzedawać, bo już nic nie mam. Mogę tyko włożyć te akcje w buty może będę wyższa.
brat / 2008-01-23 15:51 / Bywalec forum
Czekać cierpliwie ??? Ja dokupiłem po 6.10 i teraz zachodze w głowe czy nie za szybko,bo może faktycznie spaść do 5zł oby nie bo jak tak to znowu będzie trzeba dokupić a środków nima, skurczyły się. Wkur.....y jestem troszeczke - a poza tym luzik

A mendy z funduszy na pal
Mkk / 83.14.105.* / 2008-01-23 14:22
od 2 dni ktoś wywala straszne ilości tego ponara, kiedy mu zabraknie amunicji!!!!!!!!!!!
i co to za łajdak!!!!!!!!!
jarek79 / 2008-01-23 15:07 / Bywalec forum
niestety wygląda na to że ktoś celowo zaniża kurs , albo faktycznie akcje Ponaru były zabezpieczeniem kredytu ( jak ktoś to wspominał na forum, niestety niewiem czy to prawda ).
Jest jeden sposób na to cierpliwie czekać i jesli jest gotówka dokupić, bo to co się dzieje w tej chwili jest wyjątkowo nieracjonalne i myśle że jak się to skończy to równie nieoczekiwanie i szybko Ponar odreaguje ostatnie spadki.
bl / 85.14.85.* / 2008-01-23 15:05
To jakiś horror,kiedy to się skończy?Nie ma większej szmaty na całej giełdzie jak ponar.
Nie umiem już sobie wyobrazić ,że ta spółka rośnie tak samo jak w tej chwili spada.
Ratownickk76 / 83.28.28.* / 2008-01-23 14:53
Trzeba przeliczyć ile już poszło ale obawiam się,że jeszcze połowy akcji banki nie wyprzedały... Można też policzyć ile Wiadro zainkasował ze te akcje co wyprzedawał koło 16zł ... wiec ile może jeszcze dokupic. Skoro wtedy sprzedał po tyle to pewnie,żeby za pół ceny odkupić.... ale ta polowa dano za nami :((( Wiec jeśli kurs zjedzie do 5zł a banki po tyle mogły kupić to będą musieli podciągną żeby coś zarobić....a potem może być znowu w te same okolice. jak tak dalej pojdzie to w poniedziałek doczekamy 5.00.
V jak Vendetta / 87.205.48.* / 2008-01-23 12:53
za 3,5 chetnie kupie-chociaz c/z wg money.pl ciagle nie bedzie zbyt atrakcyjny, ale na spekule sie nada.
taki sobie chlopak / 83.6.223.* / 2008-01-23 14:23
no chyba nie ma co sie oszukiwac. Grubi panowie zabawilii sie naszym kosztem bo to co sie dzieje teraz nie ma zadnego uzasadnienia. nie pozostaje nic tylko czekac.
JR / 217.153.136.* / 2008-01-23 15:30
a moze jednak ma uzasadnienie, jesli firma powieksza liczbe akcji szescio krotnie poprzez emisje a potem rozwaza ich skup to cos tu jest poprostu nie tak....
mrobat / 217.149.246.* / 2008-01-23 15:59
popieram po co najpierw emisja a potem umorzenie moż ktoś słyszał o takich przypadkach, proszę je opisać. Może jest to jakiś sposób znany tylko finansistom.
orełek / 2008-01-23 13:24 / Bywalec forum
Wyglada na to że poniżej 6,20 nie zejdzie - i dobrze...
Ratownickk76 / 83.28.28.* / 2008-01-23 14:24
Teraz to się zastanawiam czy zjedzie poniżej 5,20 ?? KPINA !!!!!!!!!!!!
Ratownickk76 / 83.28.28.* / 2008-01-23 14:19
na 6,11 leży 7350szt kupna...ciekawe czy przejdzie....
SergioZ / 2008-01-23 13:55 / portfel / Leszcz po sezonie
Już jest nizej niestety:((( i wyglada na to że zejdzie jeszcze nizej:(((( a ktos się wczoraj cieszył że kupił po 6,50:(((
Ratownickk76 / 83.28.28.* / 2008-01-23 14:13
To już są normalnie jaja .... :((((
V jak Vendetta / 87.205.48.* / 2008-01-23 14:08
nie da sie ukryc, ze ktos te akcje kupuje, ale caly czas w taki sposob, zeby raczej zanizyc kurs-to mimo wszystko wymowne.
brat / 2008-01-23 10:48 / Bywalec forum
GrUbasy bawią się naszymi pieniędzmi i nerwami. Robią to jawnie a niby nikt nie wie i każdy się dziwi, TRZEBA CZEKAĆ AŻ FUNDY WYMIENIĄ SIĘ AKCJAMI
SergioZ / 2008-01-23 09:54 / portfel / Leszcz po sezonie
Mógłby ktos to wytłumaczyć? Z obserwowanych lub posiadanych przeze mnie kilkudziesięciu spółek Ponar ma najniższy wzrost - (wszystkie na zielono!) - i to po takich ostatnich dwóch dniach najmocniejszej na rynku GPW przeceny... Kto cały czas sprzedaje w tak mozna by juz rzec dumpingowych cenach? - sumując to co posiada Wiaderek i Szwedo oraz dodajac do tego obrót z ostatniejo miesiąca wydaje się że nie ma prawa nikt już sprzedawać tych akcji w takiej cenie z jakimkolwiek zyskiem - to jak? wszyscy obecnie sprzedają ze strata? - przecież nie tak dawno płacili za akcje 5 zł + 1-5 jak komu wyszło.... moim skromnym zdaniem albo celowo kurs jest zanizany by wielcy mogli wykupić od drobnych inwestorów akcje w bardzo dobrej cenie lub też czeka nas jakieś kukułcze jajo w postaci negatywnej informacji z Ponaru - o której na razie tylko grubasy wiedzą... Prosze o Wasze opinie....
Pozdrawiam wszystkich piszących na najbardziej aktywnym forum ze wszystkich spółek!
Ps. Spojrzałem na kurs - zaraz będziemy na czerwono.... szok!
Bustaw / 83.143.138.* / 2008-01-23 10:46
Akcje Ponaru stanowiły zabezpieczenie pod kredyty BRI w DB AG. Po spadku ceny do 8 zł zabezpieczenia pękły i bank zaczął je wyrzucać. To może potrwać jeszcze 2-3 dni przy obecnych cenach. Ale potem można oczekiwać gwałtownego odbicia bo cena jest absurdalnie niska. Mądrzy spekulanci biorą teraz te akcje i wcale im się nie dziwię. Jeśli nie będzie dalszych głębokich tąpnięć na rynkach wkrótce zobaczymy 9-10 zł na Ponarze.
AAAAAAAAAAAAAAAAA / 91.94.55.* / 2008-01-23 09:53
GŁUPIE HAWE DZISIAJ + 6% A ZASRANY PONAR +1,7% PO WSZORAJSZYM SPADKU 12%
barnabas / 87.205.194.* / 2008-01-23 15:15
Wieksza szmata to inna dupa wiadra, FAM. ostatnio -50% w krotkim czasie. Zwyczjnie okradaja drobnych akcjonariuszy!!!
Ratownickk76 / 83.28.37.* / 2008-01-23 10:25
Jak na mój gust pocałujemy dzisiaj z przodu 5 ... chyba juz nikt nie ma wątpliwości.... A jak Stany się zaczerwienią... to już mnie zimne poty oblewają co się będzie działo. Obawiam się że niejaki Finansista47 miał racje. Spóldzielni do 5zł opłaca się wyprzedawać więc w kolejce trzeba się ustwiać gdzieś koło tej kwoty...
menager / 2008-01-23 09:29 / "Mikro Milioner"
to co wyciągamy na 10szkę go ;-)
Ratownickk76 / 83.28.37.* / 2008-01-23 09:44
No już wyciągnęliśmy :))) nawet więcej... 12..groszy :)))
pietroo / 2008-01-22 17:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Makabra co się dzieje z tym Ponarem!!!!!!!!!!
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-22 23:11
a ile ty masz akcij ponaru, dawno ciebie tu nie było ,narazie spada moze jutro bedzie lepiej
menager / 2008-01-22 23:42 / "Mikro Milioner"
Wiaderek pozgarnia do swojego wiaderka akcje i podciągnie kurs do 10PLN ;-)
ksenus / 2008-01-23 08:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Zamiast kupować po 100 tys. na sesję niech w przeciągu jednej chwili kupi 1 mln. wtedy napędzi popyt. Tu trzeba uderzenia jak z Hawe od 6 zł do 16 zł w kilka dni a nie jak dziewczynka troszkę dziś troszkę jutro. Animatorzy Ponaru to amatorzy a nie animatorzy.
observator / 83.8.34.* / 2008-01-23 08:53
Zgadzam się z kolegą w zupełności. Animatorom brakuje kasy a po drugie mam wrażenie że najważniejszym jest dla nich zbudowanie prywatnej zamożności. Giełda jest dla nich tylko środkiem do tego celu.
finansista47 / 2008-01-23 13:21 / Bywalec forum
Tez mam juz podobny pogląd Panowie
Taka jest chyba natuia mentalnosci Gl.akcjonariusza,
Zero odpowiedzialnosci spolecznej za uczyniona propagande sukcesu o przyszlych sukcesach Grupy PONAR..
Panowie, stąd czeka nas proces surowej kontroli polityki finansowej grubych ryb...

Bo rzeczywiscie z Ponarem jest spekulacyjny CUD ŚWIATA na GPW:
w ciagu ponad 1,5 roku dokonano wzrostu kursu akcji ponarka dajacego 2400% zwrotu,
A teraz ta sam grupa inzynierow quasi -finansowych zbija kurs ,
dając nam co poniektórym ujemny zwrot od lata 2007 na pakietach tyvh akcji na poziomie - 100%, -200% , - 300 %.
Kto traci a kto zyskuje na tych operacjach zbijania kursu ?Emisja E moze stac sie wielkim przekrętem.
Obym sie pomylił.
Pomuślcie :
I ktora wielka ryba zastosowala juz wcześniej taki sam mechanizm robienia swoich akcjonariuszy w butelke ?
Czy nie widzicie historycznego podobienstwa Panowie ??

Nie wiecie ?/
Wydaje sie że identycznie postepuje KRÓL MIDAS na swych papierach.
Pozdrawiam
Przeanalizujcie Skotan.
Marek64 / 194.54.17.* / 2008-01-23 14:12
Nie tylko Skotan, Hutmen również.
Pozdrawiam
jarek79 / 2008-01-23 08:50 / Bywalec forum
Wczoraj oglądałem w CNBC Biznes program i analityk rynku akcji wrócił z USA ( kilku tygoniowa wizyta ). I zauważył jedno: inwestorzy w USA są spokojniejsi od naszych, teoretycznie to im grozi recesja a u nas jest 10 razy większa panika.
Niech media i inni przestaną nakręcać ludzi bo coraz częściej się mówi że mają w tym interes. Straszą ludzi na zapas i wywołują wieksze spadki.
A swoją drogą definicja recesji mówi iż PKB musi być ujemne, a w USA pesimiści straszą że PKB będzie na poziomie + 1 % , wiec to nie recesja tylko spowolnienie wzrostu.
Panowie spokojnie, a jak ktos nie wytrzymuje to niech sobie melisy wypije
jarek79 / 2008-01-23 08:58 / Bywalec forum
A i jeszcze jedno;
nie traktujcie poważnie niektórych skrajnych opinii o spólkach:
Czemu niektórzy ciagle wypisuja że spólka X czy Y jest beznadziejna
Rozumiem raz włączyli się do dyskusji przypadkowo, ale gdyby kogoś nie interesowała spólka X , nie zaglądalby na jej forum.
Wg. mnie sprzedali akcje jakiś czas temu i teraz koniecznie będą chcieli ją odkupić taniej i komentują .....
Pamiętajcie punkt widzenia zależy od położenia. Sami analizujcie fundamenty spólki i plany. Pozdrawiam i życzę powodzenia
yoda_79 / 2008-01-23 09:31 / Bywalec forum
jasne.Kazdy musi miec swoje zdanie na temat spolek gieldowych, a zwlaszcza tej w ktora inwestuje.
Traktowanie tego co ludzie na forum pisza jak wyrocznie jest raczej bledem, choc przy odpowiednio duzej liczbie wypowiedzi, ze statystycznego punktu widzenia moze byc jakas wskazowka:)
Jeszcze jedno. Gdyby na prawde ktos z nas mial 100% racje, to na pewno by tutaj nie pisal, bo juz dawno zyl by ustawiony, a poza tym po co mialby sie dzielic tymi informacjami z kim innym:)
ksenus / 2008-01-23 09:12 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak zazwyczaj ludzie robią. Oddają, ze stratą i narzekają lub wieszczą katastrofy licząc na to, że inni oddadzą z większą stratą i ich decyzja była słuszna. W końcu jeżeli im się nie uda przestraszyć innych wyjdzie na to, że są frajerami.
akwzytor1 / 83.8.155.* / 2008-01-23 09:27
może gdyby ponar nie miał tak dużego zainteresowania na forum , gdzie zbijają się różne poglądy na temat tej spółki to podejżewam że kurs byłby dużo wyższy
Broma / 2008-01-22 17:10
kupiłem dziś parę sztuk po 6,5 i mam nadzieję, że nie będzie to moja zguba :(
finansista47 / 2008-01-22 19:20 / Bywalec forum
Oby jutro sie Pan nie rozczarował.
Oby.....
Trwa bowiem ciagle przez banki wymuszona wyprzedaz akcji po PKC,
Bo około 5-6 mln szt akcji emisji E było lewarowanych chyba przez banki BRE i DB.

A kto dzisiaj kupuje te akcje na parkiecie ???
Raczej Grube ryby od DT i spekuła niz Wy, panowie z Forum.
Chyba IDM juz pozamykal swe pozycje w Ponarze. I tak mieli blisko 80 % zwrot na papierze w okresie XI 2007 -I 2008.
To więc juz pewne ze czeka akcjonariuszy ponarka blisko 9-mczny w 2008 roku trend boczny w notowaniach na poziomie 7-9 zł/akcje.

Az warunek wzrostu wartosci jHoldingu Ponar akim ma być zrealizwany PROGRAM BUDOWY GLOBALNEJ GRUPY KAPITALOWEJ PONAR. bedzie wykonany.
Ryzyko :
O ile, dziwnym ZBIEGIEM ROZNYCH ZLYCH OKOLICZNOSCI rynkowych i osobistych,
NIE DOJDZIE wczesniej DO ROZTRWONIENIA MAJATKU KAPITALOWEGO i FINANSOWEGO PONARU.

Pytanie zasadnicze :
Kto straci wówczas na tym negatywnym scenariuszu, a kto zyska z akcjonariuszy ????Prosze o mądrą podpowiedź.
Pozdrawiam Pana
oBY NIE....

Chociaz jak widze me obawy z wrzesnia 2007 spelniły sie CO DO JOTY. :-((
Pisalem wówczas na forum o braku otwartego programu celów i rachunku biznesowego dla uzyskiwanego kapitalu z emisji E, ,
brat / 2008-01-22 20:07 / Bywalec forum
Czyli że jutro możliwe dalsze spadki według Pana bywalca forum.
Kmon / 2008-01-22 23:27 / Dobry animator
On zawsze na tym forum takie smuty pisze.....
finansista47 / 2008-01-23 13:37 / Bywalec forum
Szanowny Panie Kmon,
Naprawde , chcialby pisac epoje radosna o papierach i politycertej spółki.
Ale " krowa taka jest jak to kazdy widzi "
Naprawde, z duzym bólem moge dzisiaj powiedziec, ze mamy do czynienia z wielkim nieprofesjalizmem lub cynicznymi\ krokami grupy kierujacej ta spółka, ze przeprowadzili emisje, nie mjac do konca pozamykanych projektow przejec` i akwizycji firm.
Nawet spólka w USA dopiero wystartuje w okresie III kw. 2008.
Wiec wszytkie plany sa raczej poboznymi zyczeniami a nie konsekwentna praca organiczna od podstaww Spółce , tak jak wymaga tego proces inwestycyjny M&A.
Skutki tego nad-optymizmu ponosza wszyscy akcjonariusze.
Bo papier ma juz cechy spekulacyjnego za mocno.

BIOTON to obecnie MIODZIO , gdy sie porowna wskazniki. z Ponarem
I tyle informacji.
Staram sie tylko Panom pokazac, ze amatorstwo decyzyjne lub zwykly egoistyczny CYNIZM KAPITAŁOWY niektorych akcjonariuszy jest czynikiem wielkiego ryzyka dla tych akcji ponarka.

Jesli spełnia sie Plany dla utworzenia zdrowego organizmu holdingowego, Grupy PONSAR to z całą pewnoscia bede spiewac Panom radosnie o PONARZE.
Ale na to trzeba dużo czasu i szczęścia....
Poczekamy jeszcze 2 lata to zobaczymy finalny efekt.
Pozdrawiam
Artur70 / 2008-01-22 23:47 / Tysiącznik na forum
Trend boczny jest pewny. Pytanie od jakiego dna bedzie startowal? 10 PLN raczej nie do osiągnięcia w ciągu 5-6 miesiecy.

Nadal uwazam, że dno zostalo dzis osiągniete. I oczywiscie, ze dzisiejszego obrotu nie wygenerował żaden taki leszcz jak my! Co wazne, nie byl to obrot wywolany checia dziennego zysku, tylko mocny skup na spadkach. I nie ma w tym przypadku znaczenia, ze ktokolwiek sprzedawal z zyskiem. To oczywiscie racja, ale inni kupowali na sporych spadkach. Po co? Proste, liczą właśnie na trend boczny, zadnych rewelacji. Wystarczy 1 złocisz na akcji. Zawsze to ok. 15%. Obróca 6 razy i mają prawie podwojony kapitał...

Oby te nasze analizy mialy jakiekolwiek potwierdzenie w najblizszych sesjach!
menager / 2008-01-23 00:06 / "Mikro Milioner"
10zł w 4-6mieś.??? nawet nie sie obejrzysz a będzie 10zł!!
gruby rychu / 83.8.231.* / 2008-01-22 16:52
goście sprzedają po 6.00-6.50 pln, nie tak dawno musieli zapłacić min 5pln + 1-4pln tzn. albo stracili rozum, albo chcą wywołać panikę i zaserwisować przejęcie sp za kiść bananów. Tak czy owak ,chcecie być dawcami kapitału ? to dalej sprzedajcie z 40-50% stratą.
brat / 2008-01-22 17:00 / Bywalec forum
Sprzedają bo wiedzą że jutro będzie 5.50zł. ot cała strategia
akwizytor1 / 83.8.150.* / 2008-01-22 20:08
jutro może być 7,5 zł
Artur70 / 2008-01-22 16:57 / Tysiącznik na forum
Obroty przekroczyły 13 mln PLN. Tak duże obroty na Ponarze notowane były 7-8 razy w historii notowań.
Duży wzrost obrotów zawsze jest sygnałem. Podczas spadków może oznaczać odwrócenie trendu. Jest to po prostu korzystanie inwestorów z kasą z paniki (nawet TFI wyprzedały się).

Wygląda na to, że dno zostało osiągnięte.
Obym się nie mylił...
jarek79 / 2008-01-22 17:13 / Bywalec forum
Wkońcu piszesz pozytywnie o Ponarze....
A tak już poważnie, zgadzam się z Tobą bardzo duże obroty sugerują odwrócenie trendu
Wiec jutro powinno być dużo lepiej.
Ludzie sprzedaja akcje na sporych stratach , beda żałować. Panika nie jest dobrym doradcą. Pozdrawiam
yoda_79 / 2008-01-22 17:08 / Bywalec forum
ja tez licze na to ze dzisiaj osiagnelismy dno. Tak wygladalo z analizy technicznej. Jutro powinno byc odbicie. Teraz Ci co dzisiaj kupili beda mogli zarobic duze pieniazki. z 6.60 do 10 to okolo 50%, pod warunkiem ze ruszy na 10 zl.
cierpliwy / 88.156.70.* / 2008-01-22 20:28
kupiłem po 10 złociszy 7000 szt. i jak na razie jestem 50% ,ale do tyłu ,w tym roku wyjde na zero? wątpie
orełek / 2008-01-22 17:19 / Bywalec forum
Kurka wodna dokupiłem tylko 200 szt. po 6,45 bo już nie miałem więcej kaski.
taki sobie chlopak / 83.6.222.* / 2008-01-22 17:30
chlopaki (i ew. dziewczyny) czy macie jakis poysl czemu dzis tak zesmy spadli?
wczoraj to rozumiem pstryczka w nos dostalismy od hydrotoru a dzis? piekne odbicie na wigu a my drugie miejsce w spadkach.

Jozin z bazin przyjacielem Ponaru jest! ;)

pozdrawiam
yoda_79 / 2008-01-22 17:47 / Bywalec forum
Co do Hydrotoru to moze i lepiej. Akcje sa w okolcach 45 zl, a Ponar chcial odkupic pakiet akcji za cene ponad 100 zl.
Zastanawiam sie czemu nie obejma akcji po cenie rynkowej, skupujac po prostu te akcje. Chba bedzie taniej i nie trzeba sie bedzie zadnych akcjonariuszy pytac o zgode:) taki podstepny plan:)
brat / 2008-01-22 16:04 / Bywalec forum
Widziałem Jozina, do "you can dance" go trzeba, wygra, ostry jest :)))))))))))))))))))))))))))))))))
brat / 2008-01-22 15:35 / Bywalec forum
Jankesi zaczynają rzeż u siebie, krew się leje, ciekawe co u nas będzie po 16 godz.
yoda_79 / 2008-01-22 14:48 / Bywalec forum
heh, a jak dzisiaj jankesi skoncza na zielono, pokazujac ze maja wszystkich gdzies, nie tak jak inni ich:)??
I kolejny raz zrobia wszystkich w jajo:) a ci co dzisiaj spanikowali sami sie w jajo zrobili:))

Widzieliscie Jozina z Bazin?? Rewelacja, boki zrywac.
ksenus / 2008-01-22 15:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Ta niezły jest. Zwłaszcza ten tańczący brodacz powala.
yoda_79 / 2008-01-22 16:26 / Bywalec forum
no wlasnie, on jest w tym najlepszy:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy