PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
grześ / 2008-01-21 14:38 / Tysiącznik na forum
nie będę się już wytrząsał nad tym biednym wiadrem ale sam sobie winien i wszyscy posiadacze z nim
brat / 79.185.143.* / 2008-01-21 12:26
Kto sprzedaje po 7.79zł???. Ludzie zacznijcie szanowac swoje pieniadze, przeciez jasne jest że sprzedajecie ze stratą, co wy za duzo kasy macie że chcecie tak głupio ją tracić. I żadnych komentarzy bo już mi chu...owo od tego co tutaj czytam. Wiadomość tylko do tych co za dużo myślą, weście lepiej 2 tygodnie wolnego i nie róbcie paniki w tej spółce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
yoda_79 / 2008-01-21 12:37 / Bywalec forum
Chyba patrza na europe i tak jak oni panikuja. Chyba dzisiaj nie tylko GPW nie wytrzymala, cala Europa leci i to jak. Trzeba to przeczekac z zacisnietymi zebami:(
menager / 2008-01-21 13:52 / "Mikro Milioner"
wszyscy trąbią o tym że nie puszczą poniżej 10pln itp.
a jakieś giełdowe patałachy wytrzepują się z akcji
Artur70 / 2008-01-21 14:15 / Tysiącznik na forum
No niestety tak jest.
Wiesz, moze graja na obnizenie kursu. Kupuja, delikatnie traca, a pozniej kurs sam idzie na dol. A "oni" odkupuja go jeszcze taniej.
Ot, mechanizm spekuly.
menager / 2008-01-21 14:46 / "Mikro Milioner"
dokładnie może jest i tak jak mówisz!!! ale ja im nie puszczę ze stratą!!!
inni wymiękają a oni portfele sobie nabijają PLN-ami!!!!! po czasie znów wcisną tym co odebrali....ale po dużo wyższych cenach i oczywiście ze sporym zyskiem :-)
Artur70 / 2008-01-21 13:28 / Tysiącznik na forum
To racja. Tym bardziej, zapaleni optymiści wierzący w Ponara się mylili.
Ja jestem już raczej pesymistą, choć nie sprzedam Ponara poniżej 12-14 PLN
brat / 2008-01-21 13:51 / Bywalec forum
A jak myslicie, jak dlugo jeszcze tak bedzie jak jest ?
waldek088 / 2008-01-21 14:34
Przeciez spadki sie nie skonczyly, i nie wyglada na to ze sie ze jeszcze beda, to tez normalnym jest ze sprzedaje sie akcje, bo teraz jest cena wyzsza niz bedzie za chwile. I to nie jest tak ze sprzedaje sie ze strata, bo za niedlugo odkupi je wiekszosc sprzedajacych w tej chwili.
serio / 79.185.143.* / 2008-01-21 09:13
Ktoś znowu zaczyna się bawić, chyba w blokowanie?!?
jarek79 / 2008-01-20 21:00 / Bywalec forum
mgmg masz zupełną rację.
Niestety ostatnio na forum Ponara jest coraz " ostrzej "
Ludzie wypiusują coraz bardziej skrajne opinie o tej spółce, niejednokrotnie wręcz obrażając siebie nawzajem.
Uważam że powinno się to skończyc i czas pokarze czy kurs Ponara urośnie czy spadnie
Osobiście uważam że w długim terminie Ponar urośnie ( 1 rok - 2 lata ).
Wiele osób wypowiada się zarówno b. negatywnie jak i b. pozytywnie o tej spółce
Mają prawo , ale Panowie nie tak ostro .Szanujcie się.
Jak już pisałem wcześniej mam dosyć do przekonywania do inwestycji w Ponar,
Czas pokarze kto miał racje.
Powodzenia w inwestycjach i mniejszej dawki narwów bo się wykończycie
yoda_79 / 2008-01-20 23:00 / Bywalec forum
Masz racje, nie ma co sie kłócic. Wystarczy, ze Ponar ma bardzo wielu obserwatorow. Zobaczymy za jakis czas kto mial racje. Ja czekam z akcjami. pozdrawiam
mgmg / 2008-01-20 17:51 / Bywalec forum
czas pokaze ale przeczucia mam dobre możecie sprawdzic za jakis czas ponar wystrzeli
kto miał racje ? będzie w archiwum , sa slabe wiatry z usa trzeba przeczekać to gpw nie lokata terminowa sam mam te papiery treba czekać bedzie na zielono
orełek / 2008-01-20 23:00 / Bywalec forum
Uważam że w najbliższym czasie kurs Ponara będzie się utrzymywał na poziomie 7,5 - 8,5zł, ponieważ przy takiej cenie akcji jest sens je umarzać. Firma nie będzie ich skupować wówczas gdy osiągną wyższą wartość, a tak niepewni swojej decyzji drobni inwestorzy z chęcią odsprzedają akcje firmie , która zaoferuje cene np 9 zł. Dla mnie zastanawiające są conajmniej trzy fakty:
- jeszcze do niedawna kurs Ponara w tak trudnej sytuacji ogólnej zachowywał się bardzo ładnie i wszcy byli zadowoleni - w ostatnim czasie nie natknąłem się na żadne poważniejsze negatywne info które mogłoby spowodować tak radykalną zmianę,
- po drugie dlaczego z umarzania akcji nie będą korzystać więksi inwestorzy - czyżby firma zaczęła martwić się o portfele maluczkich - wątpliwa sprawa,
- no i po trzecie dlaczego pan Piotr ciągle dokupuje akcje bynajmniej nie po jednej sztuce - raczej nie należy do naiwniaków.
Uważam że obecny kurs jest wstrzymywany i są to działania mające na celu wydobycie jak najwiekszej liczby akcji od drobnych inwestorów - po co? Myślę że odpowiedź rodzi sie sama. Pozdrawiam i cierpliwości.
niestety zawiedziony ponarowicz / 83.15.129.* / 2008-01-19 19:51
Bez obrazy Panie Ksenus, wiele razy korzystałem z Pana wiedzy , ale sam Pan widzi ,że sytuacja ponaru jest trochę dziwna, tłumaczenia na zły akcjonariat jest trochę naciągana, a może tak by napisać coś do graczy kghm-u tam nikt nie naciąga opinią, że jak spada to gracze są be, i nie umieją zapanować nad kursem, po prostu spółka jest taka sobie, a zarząd niestety jednak coś kombinuje, niekoniecznie z myślą o nas drobnych ciułaczach giełdowych.
naiwny ponarowicz / 83.10.0.* / 2008-01-20 10:19
Milczenie Pana KSENUSA jest bardzo wymowne.
No bo co ma Nam odpowiedziec ?
Ze jest akcjonariuszem jednej z bardziej SPEKULACYJNCYH SPOLEK na GPW.

Przyczyna spadku kursu tkwi w wydarzeniach pompowania kursu akcji ponad realna wartosc ekonomiczna i rynkową firmy a ten proces miał miejsce realizacji od 2006 roku.
Przypominam Panom powszechnie znaną z Parkietu informację :
Osiągnięty zwrot dla tamtych pakietow akcji Ponara z 2006 roku byl na poziomie 2400 %.
Wiec dla tych wlascicieli obecny kurs akcji na poziomie 6 zł dalej jest atrakcyjny.
Jesli Pan W. dokupuje teraz ciagle akcje do dlatego ze usredniona cena 1 akcji w jego portfelu wlascicielskim po tych styczniowych zakupach 2008 dalej nie przekracza wartosci 6 zł.
A jesli UMARZANIE AKCJI będzie po 10 zł, to w umarzaniu bedzie mial Pan W. udzial 27% wiec zyska dodatklowy zwrot na swych proporcjonalnie umarzanych pakierach.
Blisko 100 %.
A wy Panowie , jaki proporcjonalny bedziecie mieli udzial w tym umarzaniu , na ktora spolka chce przeznaczyc owe 40 mln zł z niby nowego kredytu ??

Jesli Pam KSENUS wierzy w spolke pONAR , to dla PRZYKLADU sam powinien wystawiac zlecenia po 10zł/akcje.
Czyli przez te 3-5 mcy bedziemy mieli na papierach ponarka CODZIENNIE jedynie graczy DT, angazujacymi w obrot kwoty 2-10 tys zł / sesje. a w dodatku grupa DT to jest ciagle ta sama ekipa znajacych sie jak lyse konie graczy.
To nie z tej grupy pojdzie impuls na zakupy wzrostowe.

Impuls dadza kiedys undusze ( tylko kiedy i czy spolka Ponar spelni ich warunki wzrostowe ) lub zachecony w przyszlosci wynikami budowy Grupy nowy strategiczny Inwestor jak np. CATEPILAR
Taka realizacja PROGRAMU stworzenia Globalnej Grupy Przemyslowej PONAR niczym np. Bioton w silownikach musi TRWAC CONAJMNIEJ 3 LATA.
Ale pytanie jest dalej aktualne ?
Po ile Inwestor strategiczny wyceni te akcje ?
Bog raczy wiedziec ?
Na pewno nie po 20 zł/akcję.
Straty teraz na pakietach ponaru sa duze dla co poniektorych z Panow. !!!
Cuda wzrostowe z wiosny 2007 roku zdarzaja sie jeden raz w zyciu.

Co Nam pozostaje ??:
Jedynie czekacTE 6 MCY na REALNY , OPARTY NA KONKRETNYCH WYLICZENIACH i CYFRACH PROGRAM BUDOWY GRUPY KAPITALOWEJ PONAR.
Z obliczona DOCELOWĄ stopa zwrotu na naszym kapitale 150 mln zl/.
Jesli tego zarzad nie pokaze akcjonariuszom, to nalezy pojechac na Walne Zgromadzenie lub zlozyc doniesienie do KNF o spekulowaniu i roztrwonieniu naszego kapitalu, Panowie ponarowcy.
Proponuje Panom przestac sledzic kurs z dnia na dzien.
Lepiej patrzec nam na komunikaty i konkretne decyzje zarzadu Ponaru, by w koncu nie znalesc sie z czapka w reku, chodzac z groszowym pakietem w reku..

A propos : przerazil mnie dzisiaj post Pana Zawiedzionego. mieszkanca Wadowic.
Jesli pisze prawde, to realny majatek trwaly Spolki Ponar jest smiesznie maly..
DLATEGO WSKAZNIK p/bv JEST DLA CENY 8 zł wyliczony powyzej 6.
Zgroza wieje.....
ksenus / 2008-01-21 10:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Milczę bo nie zamierzam odpisywać na każdy post zwłaszcza, że niektórzy piszą głupoty.
jarek79 / 2008-01-21 10:28 / Bywalec forum
niestety masz rację, czasem lepiej milczeć
Czasami niektórym osobom wydaje się że wiedzą więcej niż sam prezes czy większościowy udziałowiec spólki, można i tak.
Czas zweryfikuje te opinie.
Pozdrawiam
sep / 83.28.144.* / 2008-01-19 20:58
dokładnie
totalnie zawiedziony ponarowicz / 83.15.129.* / 2008-01-19 19:42
Mieszkam dokładnie 1 km.od głównej siedziby ponaru , co to za firma jakie ma zaplecze, dokładne dno. Czy pamiętacie jak grupa kilku 2/3 lata temu cwaniaków chciała za kilka mln.przejąć tę spółkęi jak ledwo ponar się uchronił przed bankructwem?Cały czas wierzyłem w tę spółkę , ale wszystko ma swój koniec, niech sobie kiedyś rośnie ile chce jak wcześniej napisałem, pozostawiłem sobie tylko akcje za 1 tyś. Dla sentymentu.Co napisze ksenus jak ponar spadnie do 6zł.Czy dalej będzie skupował,pozazdrościć kasy, no i optymizmu.Myślę, że są inne spółki , które mają też super wskaźniki i bez wielkiego zaklinania rosną kiedy wszystkko rośnie a spadają jak giełda spada.Czyli normalnie.W Wadowicach jest jeszcze bogata spółka-Maspexs tylko szkoda ,że nie jest na giełdzie, rozwija się w całej Europie, ma super przychody, jak będzie na giełdzie to pamiętajcie, że pierwszy za nią optowałem.
orełek / 2008-01-20 16:42 / Bywalec forum
Maspex nie będzie na giełdzie bo to sp. z o.o. A swoją drogą to wcześniej nie wiedział Pan w jaką firmę inwestuje - przecież mieszka Pan tak bliko, a fakt że ktoś póbował Ponar wykończyć i mu się nie udało świadczy raczej o pewnej sile tej firmy.
Zawiedziony ponarowicz / 83.15.129.* / 2008-01-21 09:14
To nie zarząd obronił tę firmę ,tylko bezprecedensowa akcja związków zawodowych , organizując strajk okupacyjny, i dopiero wówczas w Warszawie przekonali się ,że z tą spółką jednak nie pójdzie im tak łatwo jak z innymi przejęciami ,które dokonywały się w mafijny sposób w Polsce.Akcje ku[iłem, wiedziałem ale wtopiłem.
Artur70 / 2008-01-21 10:12 / Tysiącznik na forum
Nie ma co ukrywać, że nastroje wokół Ponaru są złe.
Miejmy tylko nadzieję, że żaden fund, ani żaden inwestor strategiczny nie straci cierpliwości i nie wywali swoich akcji.
Jeśli nie wywalą, to obroty powinny maleć, a obniżka ceny będzie raczej hipotetyczna niż taka, która utrzyma się dłużej.

Dobrze by było, żeby jednak cena podskoczyła ponad 8 PLN. 7 PLN jest zbyt prowokujące do negatywnych działań.
jarek 79 / 81.190.247.* / 2008-01-19 08:58
Wielu z Was ( nas ) zastanawia się czemu mimo tak dobrych informacji ze spólki kurs spada, myślę że duży wpływ macie sami na tę sytuację :
Gdy inne spółki rosną , Wy gdy Ponar urośnie + 2 % , sprzedajecie i następnie ustawiacie zlecenia np. -7 , - 8 %, panikarze widzą takie zlecenia i czesto Wam sprzedają ze sporym minusem.
A póżniej niektórzy z Was zastanawiają się czemu nie rośnie ?
Wg mnie wielu z Wasw ciągu sesji obraca conajmnie 1 raz papierami Ponaru.
Wysokie obroty to sugerują, niektórzy chcą przechytrzyć samego siebie.
Życze powodzenia.
Spekulancji nakręcają kurs w inteligentny sposób ( np. ostratnio Hawe - uczcie się od nich , to może Ponar wkońcu zdrożeje i to o kilkadziesiąt % na sesji bo mu sie to poprostu należy )
totalnie zawiedziony ponarowicz / 83.15.129.* / 2008-01-19 19:54
Jeżeli myślisz Panie jarku ,że masz wpływ na kurs to zazdroszczę dobrego mniemania o sobie.
ponarek frasunkowy / 83.10.20.* / 2008-01-19 10:30
Drogi Panie Jarku,
GRATULACJE ZA SZCZERA PRAWDĘ
Dziekuje za celny komentarz.
Pokazal Pan jasno i prawqdziwie przyczyne spadku kursow akcji Ponarka.
Wracam do informacji sprzed 5 mcy.
Otoz po otwarciu PP dokonala sie istotna zmiana struktury akcjonariatu
( poza dominujacymi )
Ktos nawet obliczyl ze kapital tzw free float Ponarka obrocil sie jesienia ze 3 razy.
Wiec doszly dodatkowo " spoldzielnie spekulacyjne :, fundy jak IDM i takze nowi drobni, inwestujacy za 5-30 tys zł w akcje PDA.

W rezultacie mamy teraz w strukturze akcjonariatu wielkie grono Małych GRACZY wzajemnie dyszace nadzieja szybkiego duzego zysku.i wpuszczania sie nawzajem w kanal..

Zapomniano o jednym pytaniu a kluczoweym dla zrozumienia waszych nadzieji :
Kto z WAS ma kupowac po konsolidacji z emisji 30 000 000 szt te akcji z podnoszona cena, np 10-12 zł/alkcję
No Kto Panowie ??
Czy to ma byc Pan ARTUR70, Pan Ksenus, Pan SergioZ, Pan Antypek , z calym szacunkiem wymieniam nazwiska niektorych forumowiczow ??

Ustawcie jako pierwsi swe zlecenia kupna po 10zł/akcje , nic prostszego.
I zobaczycie ilu z WAS graczy DT to kupi zleceniai na jakim wolumenie obrotu beda transakcje ??
Zachecam do odwagi postawienia takiego zlecenia !!!

Nie zrobicie tego jednak Panowie bo wiecie że za takim kursem wyceny idzie teraz znaczne zwiekszone RYZYKO ZNACZNEGO PRZESZACOWANIA REALNEJ WARTOSCI AKCJI PONARU .
Popatrzcie sobie na ostatnie wskazniki wyceny ksiegowerj i na wskaznik P/E.
Juz w cenie po 8 zł/zl sa zawarte ryzyka za wysokiej wyceny.

Jak dlugo mozna zyc marzeniami Panowie ?
I dlaczego kazdy sie z Was forumowiczow, poza Panem Panie Jarku, tak mocno na forum okłamuje ??
Lesz ma zrobic w konia leszcza.
Tez tak mozna, nikt nie zabrania.
Widac obecna bessa niczego nikogo z Was Panowie nie nauczyla.
Zadza zysku rzadzi swiatem gieldy.. To psychologiczna prawda.
I gra toczy sie dalej,
A przegrani furkocza wówczas na forum.
Zalosne.

I dlatego jak Pan to celnie pisze, akcjami ponarka codziennie obraca dzisiaj " aktywna grupa drobnych " starająca sie na wszelki sposb przechytrzyc drugiego.
Stad ustawiane stopy na coraz nizszym poziomie.
Dlatego IDM czy inni ukreyci wchodzią codziennie do gry, bo mają ciagly popyt ze strony graczy DT.
Czyli gracze DT kompletnie zniszcza stabilnosc kursu akcji. Ponarka.

Gdzie dno - uwazam ze to poziom 6,5-7.5 zł/akcje.
Ale po tym ustawieniu kursu mozna w ogole odlozyc marzenia o budowie wartosci Ponarka i dynamice wzrostu akcji.
Powazni inwestorzy odwrócą sie plecami.od walorow ponarka.
Wroca gdy rzeczywiscie budowa Holdingu Ponar jako grupy miedzynarodowej stanie sie faktem .
Gdy zapowiedzi zarzadu ponarka nie beda jedynie deklaracjami poboznych zyczen !!

Do tego czasu przelozenia zapowiedzi na jezyk sprawozdan finansowych i prognoz wzrostu denamicznego przychodow Grupy PONAR do poziomu przychodow 500 mln USD i odpowiedniego wysokiego zysku na poziomie 100 mln zł. czyli mamy czas WYCZEKIWANIA bo to nastapi dopiero za 2 lata .
A dzisiaj z cała pewnoscia PONAR staje sie coraz szybkim krokiem WIELKIM SPEKULACYJNYM BALONEM, jak Skotan. czy Lubon. lub Toora

Zas umorzenie AKCJI z EMISJI e BEDZIE GWOZDZIEM DO TRUMNY dla uzyskania wzrostu NOTOWAN akcji DLA PONARKA.
Pierwszy raz w zyciu slysze o planie umarzania akcji Spółki finansowanym za zaciągniety przez zarzad kredyt.
Bo zobaczcie sami Panowie że zyski Ponarka jako jednostki dominujacej w Grupie z tego roku i lat poprzednich sa tylko wirtualne a nie maja formy zywej gotowki w kasie. Spółki
Popatrzcie na sprawozdanie z Cash Flow ponarka za 3 kw. 2007 , i zobaczycie że w kasie nie ma zadnych wielkich odlozonych milionow.
Tylko takie kroki dalej Wam akceptowac Panowie a akcje beda ponizej 5 zł/akcje.
Rekord Guinessa za za bezmyslnosc ekonomiczna.!!!!

Czekam na komentarz Pana Ksenusa.
maromika / 77.115.67.* / 2008-01-20 01:02
Panie frasunkowy to dlaczego Wiaderek kupuje tyle akcji po ponad 8 zł skoro mają kosztować po 6-7 zł
Panie frasunkowy to dlaczego Wiaderek kupuje tyle akcji po ponad 8 zł skoro mają kosztować po 6-7 zł
hydraulik / 79.185.193.* / 2008-01-19 14:51
Panie inwestor chyba pan stracil duzo pieniedzy na tej spolce, temu ten sceptycyzm. Szkoda ze stracil pan az tyle pieniedzy ale jezeli PONAR spadnie do poziomu 6.5zł to sprzedam swój samochod zeby miec wiecej srodkow do inwestycji w PONAR, ja mysle ze cena 8zł za akcje to bardzo dobra cena a 6.5zł to gwiazdka z nieba a gwiazdka juz byla wiec 6.5zł to panskie marzenia
nikto / 86.63.146.* / 2008-01-19 19:12
Panie hydraulik ma Pan znikome pojęcie o bessie.Plecie Pan bzdury o gwiazdce, a ja uważam, że nie można wykluczyć, że Ponar osiagnął już dno, jak też zjazdu np. na 4zł.
nowy 2 / 89.76.207.* / 2008-01-19 10:09
Do jarek 79

To co napisałeś nie ma nic do rzeczy, Ponar jest skupowany i to ostro, a kurs blokowany jest celowo. Robią to duzi, mali mogą tylko dołączyć się lub narzekać.
Wskazówka - popatrz na zlecenia w trakcie sesji (pojawiające się i znikające) i zobaczysz jak ładnie Ktoś steruje kursem.
Zwróć uwagę na niektóre wypowiedzi "merytoryczne" na tym forum i będziesz wiedział jaki jest cel. Już dawno zadałem Komuś pytanie ile IDM ma % akcji Ponara i wiedziałem na 100%, że odpowiedzi nie otrzymam. IDM nie sprzedaje tylko kupuje.
Kiedy się skończy "zabawa" na Ponarze tego nie wiem, ale odpowiedź leży u kupującego - jeźeli nie wierzysz popatrz na kurs Astarty.
Pozdrawiam
biglaki / 2008-01-18 19:55 / portfel
też spadam z ponarka
uciekinier / 83.15.129.* / 2008-01-18 19:49
ponowie spadam z ponarka, bębę wdzięczny za info. i wskaźniki czy można inwestować w kruka, na wskaźnikach się nie znam ,ale wystarczy jak ktoś powie mi, że to jest ok. spółka
totalnie zawiedziony ponarowicz / 83.15.129.* / 2008-01-18 19:44
żenada- poniżej ktoś pisze że spółka spada bo ma takich graczy /czyli nas wszystkich/, ale co to inne spółki same się napędzają?Tam inni nie kupują i sprzedają?Ten ponar to jest chyba kółko wzajemnie adorującyzh się forumowiczów, czytam codziennie te posty ,ale z nizch już nic nie wynika/ ciągłe doły/ No chyba że jak cała giełda spadnie ,to wtedy nasz ponar jako jedyny no polu walki pozostanie i zacznie rosnąc codziennie za całą giełdę po 10% dziennie- totalna ściema. Straciłem pare tys.zł teraz zostawiłem sobie ponarka za 1tys.tylko dla tego, że chodze do kościoła i wierze w cuda, ale ten cud wyceniłem tylko na 1tyś.
orełek / 2008-01-18 20:57 / Bywalec forum
Tzn że jeszcze dokupię. Pozdr...
stary zdzicho / 83.4.84.* / 2008-01-18 21:22
ja już dziś dokupiłem!! powoli będę wyciągał wszystkie zaskórniaki na zakup akcji ponara po tak rewelacyjnej niskiej cenie!!!
będą żałowali tylko ci co nie nabędą akcji!!!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 83.4.209.* / 2008-01-18 19:28
a
sep / 83.28.121.* / 2008-01-18 21:49
ustawiam na 7,55
sep / 83.28.121.* / 2008-01-18 21:52
chyba przesadzilem, nalezy ustawić niżej
jarek 79 / 81.190.247.* / 2008-01-18 22:03
ustaw na 4,50
to póżniej będzie mu łatwiej spadać na 3,50
a kolejnego dnia 2,50
to więcej zarobisz ..... Wkońcu o to chodzi żeby kurs spadał a nie rósł
Wielu tu pisze że chciałoby żeby Ponar wkońcu rósł ja Fon , czy Hawe.
Składajcie dalej zlecenia zakupu poniżej obecnej ceny to napewno będzie rósł
Wielkie życzenia tylko mało robicie aby kurs Ponara się odbił.
Wg. mnie Ponar nie może się odbić bo wielu "niby" małych akcjonariuszy sprzedaje gdy kurs ledwo przekroczy kurs ostatniego zamknięcia i składa zlecenie -5 - 8 %
A póżniej zastanawia się czemu kurs nie rośnie
Duże obroty dowodzą iż wielu z Was sprzedaje i kupuje Ponar conajmniej raz dziennie
Życzę powodzenia
sep / 83.28.144.* / 2008-01-19 21:00
w miom przypadku chodzi aby kurs spadał. wówczas może wejdę .
brat / 79.185.193.* / 2008-01-18 16:28
dobrze zrobilem ze kupilem po 8 czy nie bo cos dziwne nastroje na forum i tak sie pytam bo zaczynam sie martwic ze to zla decyzja
akwizytor1 / 83.8.159.* / 2008-01-18 17:35
dwa dni temu sprzedałem po 8 ,, a mialem kupić po 7 żeby odrobić straty , a w końcu dzisiaj kupiłem po 8,15 bo wszystko rosło - a straty mogą dopiero nastąpić ? czemu dzisiaj nie mogło być np . 9
Artur70 / 2008-01-18 16:30 / Tysiącznik na forum
Nikt ci wiarygodnie nie odpowie!
Czekaj. Ja usrednilem troche swoja cene kupujac wczoraj po 8.40
brat / 79.185.193.* / 2008-01-18 17:02
Dzieki Artur70 a zeby zapomniec na troche o tym temacie polecam mecz Polska-Slowenia pilka reczna dzisiaj o 20.15 w TV

???

aaaaaaaaaaaaaaaaa / 83.4.209.* / 2008-01-18 16:11
mam prawie 5000 akcji Ponaru jesli nie wyjdzie w ciagu tygodnia na 9 zl to sprzedaje. Juz chyba pora zainwestowac w inna spolke np w Hawe dzisiaj +17%a Ponar to zarty
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 83.4.209.* / 2008-01-18 14:55
K u r w a co sie dzieje???
akwizytor1 / 83.8.159.* / 2008-01-18 17:41
ile można tracić ? , 50-60 tyś już stracilem przez 6 m/c, kupiłem ponar bo miałem już nie tracić , a tu LIPA , czy warto jeszcze siedzieć w Ponarze ?
bohun78 / 2008-01-18 15:15
spadki wynikaja tylko i wylacznie w wyprzedazy akcji ponaru przez fundusze, bo ludziska wycofuja sie... wiec nie denerwujcie sie
elizjar3 / 2008-01-18 15:23 / Gladiator parkietu
Jakie fundusze?
Żaden fundusz nie ma powyżej 5%.
Jeżeli jakikolwiek fundusz ma akcje Ponara, to są to ilości, które nie pozwolą na taką grę kursem.
ratownickk76 / 91.94.174.* / 2008-01-18 15:56
Chyba niewiele czytasz i wiesz co sie dzieje w tej spółce. Pewnie umknęło Ci uwadze,że czas jakiś temu towarzystwo z IDM sprzedało kilka tys akcji zeby mieć poniżej 5% .... wystarczy jeszcze 2-3 takich złodziei i zrozumiesz dlaczego tak sie dzieje....
elizjar3 / 2008-01-18 16:35 / Gladiator parkietu
Częściowo możesz mieć rację.
Ale- IDM, jak piszesz, jakiś czas temu sprzedała I NIE MA 5%
- jaśli są inne podobne, które mie miały 5% a teraz wyprzedają TO PO JAKIEJ CENIE KUPIŁY?
- jeśli jest kilku takich "złodziei" to uważasz, że się zmówili i grają do jednej bramki?
Bo jeśli tak jest, to tą całą GPW powinni zamknąć a bramy zaspawać.
Z poszanowaniem
Ratownickk76 / 83.28.1.* / 2008-01-18 21:31
Hmmm.....mechanizm może być prosty :))) Wiaderek potrzebował sporo kasy na wykupienie pp wiec mógł odsprzedać pozasesyjnie część tego co posiadał po róznej cenie ... Część panowi X , Część panowi Y i Część panowi Z .... wszyscy oni mogą mieć rachunki maklerskie w IDM :) a IDM sprzedało część akcji żeby mieć poniżej 5% żeby za każdym razem nie tłumaczyć się z tego po ile i kiedy kupuje i sprzedaje. Zarówno pan X jak Y jak i Z mogą mieć tego samego maklera pracującego w IDM. Wiec wszyscy razem mogą mieć 19,6% :) i co możesz z tym zrobić ?? tyle samo co ja. A po ile kupili ???? Zależy od tego kiedy weszli albo po ile wiaderek im sprzedał....może faktycznie po 5zł....
elizjar3 / 2008-01-18 22:24 / Gladiator parkietu
Zgadzam się. Tylko jeżeli panowie X, Y i Z oraz IDM mają (mieli) te 19,6% i wyprzedają, to ile może to trwać. Nie upłynnią tego w ciągu jednego dnia. Policzyłem, bardzo ogólnie, że w samym styczniu właścicieli zmieniło około 10% akcji z ilości będących w wolnym obrocie. Ponar spada już od dawna i dlatego myślę, że już dawno by się wyprzedali z posiadanej ilości. A jednak akcje spadają.
Artur70 / 2008-01-18 23:50 / Tysiącznik na forum
Wszyscy wiedzą, że Ponar jest niedowartościowany., ale, z drugiej strony, większość z nas jest znudzonych dziwnymi ruchami kursu.
Emocje wielu z nas są mocno nadwerężone. Nic więc dziwnego, że pojawiają się negatywne komentarze. Tym bardziej, podczas takich sesji jak dziś czy wczoraj.
elizjar3 / 2008-01-19 00:00 / Gladiator parkietu
Zgadzam się w zupełności.
Jeszcze peden promyk światełka nadziei. Wg dzisiejszego komunikatu pan W. dnia 16.01.08r. DOKUPIŁ 158000 szt.
Artur70 / 2008-01-18 15:00 / Tysiącznik na forum
Co sie dzieje, co sie dziej?
Blokada kursu. To sie dzieje.
Pytanie, po co?
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 83.4.209.* / 2008-01-18 15:02
jaka blokada??
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy