PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
jarek79 / 2008-01-17 09:04 / Bywalec forum
Zarząd Ponar Wadowice informuje, że wg wstępnych danych skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży za czwarty kwartał 2007 roku wyniosły ok. 16.4 mln zł i wzrosły o ok. 37% wobec analogicznego kwartału w roku ubiegłym.

Narastająco, w całym 2007 roku, skonsolidowana sprzedaż wyniosła ok. 59 mln zł notując wzrost o ok. 31% wobec roku 2006.

Dane skonsolidowane obejmują wyniki Ponar Wadowice (jednostka dominująca) oraz Hydromeca S.A. (począwszy od miesiąca lutego 2007 r.) oraz Ponar Lubań (począwszy od miesiąca czerwca 2007 r.).

W 2007 Grupa Ponar osiągnęła dobre wyniki sprzedażowe dzięki rosnącemu popytowi na układy hydrauliczne oraz usługi serwisowe (wzrost sprzedaży o ok. 30% r/r). Wzrost eksportu wyniósł także ok. 30% r/r dzięki pozyskaniu nowych Klientów jak i przejęciu w lutym 2007 roku belgijskiej spółki Hydromeca.

W roku 2008 Grupa zamierza kontynuować szybki wzrost sprzedaży, w segmencie hydrauliki siłowej, dzięki rozwojowi jednostki dominującej (dostawy elementów hydrauliki dla Georyt realizowane od grudnia 2007 dzięki przejęciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa Georyt), Ponar Silesia (spółka produkuje układy hydrauliczne prowadząc działalność począwszy od czwartego kwartału 2007), Ponar Lubań (siłowniki hydrauliczne) oraz dokonaniu kolejnych akwizycji, głównie na rynkach zagranicznych.

Na przyszłe wyniki wpływ będą miały także zrealizowane akwizycje spółek działających na rynkach innych niż hydraulika siłowa.
jarek79 / 2008-01-17 09:08 / Bywalec forum
Dane te nie wliczają jeszcz wyników Hydrotoru, Fam, Relpolu oraz GEORGIA HYDRAULIC CYLINDERS, INC
A już niedługo zaczną być doliczane.
Ja dziś dokupię Ponar i kupię Synthos ( mocno dostał po kościach a spólka też peryspektywiczna )
jarek79 / 2008-01-17 08:52 / Bywalec forum
Jak myślicie?
Wg. mnie dziś będzie dzień przełomowy, ja uważam ze na 90% będzie dziś odbicie
Nawet Nikkei dziś odbił ( ponad 2 % ) kontrakty na gieły europejskie i USA wygłądaja lepiej niż obiecująco, niby eksperci kraczą o mocnym odreagowaniu.
Chyba czas wrócic do normalności ( przynajmniej na jakiś okres )
Wszyscy zapowiadają ze zaczeła się gra pod obniżkę stóp przez FED.
Wiec nie sprzedawajcie tanio akcji, bo zapowiadają się lepsze dni a może nawet tygodnie
SergioZ / 2008-01-17 09:47 / portfel / Leszcz po sezonie
Witam. Niestety Jarku nie liczyłbym dzisiaj na wiele - odbicie wprawdzie jest i mój stop na 7,20 na pewno dzisiaj nie zadziała - ale wzrostów się dzisiaj nie spodziewam znacznych. Obserwuje Ponar i cały czas jest mnóstwo inwestorów którzy pozbeda się chetnie swoich akcji w przedziale 8,50 - 9,0 - myślę że dzisiejsze odbicie wielu wykorzysta do pozbycia się akcji - wczoraj była kolejka na sprzedaż po 8,40 i to spora... W tej chwili mamy kurs 8,40 - więc odbicie zadne:(((
Pozdrawiam
jarek 79 / 81.190.247.* / 2008-01-17 09:51
Ale dzisiaj była jeszcze większ kolejka żeby odkupić Ponar po 8,40
A to ich błąd ustawiając zlecenia trochę wyżej spólka szybko by się wspieła np. 10-10 zł
Ale cóż ...jedni inwestują inni sprowadzają ceni niżej
Myślę że mimo wszystko zaczynamy odbicie na całym rynku
pitas76 / 79.184.159.* / 2008-01-17 09:56
Panowie już nawet zarząd nie może na to patrzeć
Raport bieżący 16/2007

Zarząd PONAR-WADOWICE S.A. informuje, że w związku z sytuacją na rynku kapitałowym rozważa zaproponowanie podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy uchwały dotyczącej skupu przez Spółkę akcji własnych w celu umorzenia. Obecnie Zarząd prowadzi konsultacje z Radą Nadzorczą i kluczowymi Akcjonariuszami Spółki dotyczące szczegółów programu. W ocenie Zarządu PONAR-WADOWICE S.A. nabycie akcji w celu umorzenia powinno być korzystne dla długoterminowych Akcjonariuszy spółki.

kom espi amp/
jarek79 / 2008-01-17 10:02 / Bywalec forum
bardzo dobre info.
Swoją drogą obroty na Ponarze są dziś 2 krotnie wyższe niż np. na Polnordzie z Wig-u 20
Smieszne, ale myśle że za dwa trzy lata Ponar będzie w nowym Wigu30 ( obecnym Wigu20 )
A właściciele Ponaru wiedzą ile jest spólka warta dlatego i ile będzie warta za rok dlatego podejmują kroki. Atmosfrea się poprawi i Ponar zacznie mocno rosnąc.
Dziś jest poprostu bardzo tani ( niedowartościowany )
Poczekamy i zarobimy na tej spółce
yoda_79 / 2008-01-17 00:18 / Bywalec forum
Wlasnie sobie looknalem na fundusze i dzisiejsze wyceny. Qrcze, ale pogrom byl dzisiaj. Srednia tsrata to -7% w funduszu!! Panika i to niezla. Pewnie tak do konca tygodnia bedzie w notowaniach TFI. To chyba one mogly i moga nakrecac spadki na GPW.
fazik / 2008-01-16 21:03 / "Gpw-racer"
i w tym miejscu wypada mi się z Wami pożegnać, udziałowcy Ponarowicze, sprzedałem ostatnie ponarowe papiery pozyckane z PP. Sprzedałem też resztki dziwnych innych akcji ktore, nie wiem jak, zostały na rachunku. Widzimy się, jeśli wola, na FW20xx

pozdrawiam życząc najlepszych inwestycji
jarek79 / 2008-01-16 20:18 / Bywalec forum
W mediach , kraczą wszyscy eksperci o dużym odbiciu ( jutro lub w piątek ) na GPW, które podobno nam się należy. W pełni się z nimi zgadzam. Niestety znów mają rację.
Niestety bo za pierwszym razem krakali i krakali że będą spadki i były.
Tym razem pozytywnie kraczą i byle tak częściej bo wg. mnie media mają największy wpływ na decyzje wielu "inwestorów'.
Więc życzę wszystkim powodzenia i proponuję czasowo wstrzymać się ze sprzedażą akcji
mgmg / 2008-01-17 10:14 / Bywalec forum
TO NIE KONIEC SPADKÓW WYSTARCZY ZE W STANACH TĄPNIĘCIE I MAMY POPRAWINY GOŁOLEDZN NA PARKIECIE OBLAWIAC SIE TYLKO POZOSTAJE W WALORY PO 1ZŁ
Artur70 / 2008-01-17 10:16 / Tysiącznik na forum
Ale wzrosty na FONie są iluzoryczne. Zobacz na kolejke.
mgmg / 2008-01-16 19:38 / Bywalec forum
W OBECNEJ SYTUACJ TO ŻADNE INFO NIE POMOŻE WSZYSTKO ZALEZY OD USA I INWESTORÓW GPW A NA TO NAM PRZYJDZIE POCZEKAC TRZASKAJACY MRÓZ NA GPW BĘDZIE TRZYMAL I TO SPORO REKOMENDACJA SKOTAN 1ZŁ K DOGONIŁ PRAWIE TOORE MIMO WSZYSTKO KUPUJ 1ZŁ
mario_pi / 90.156.74.* / 2008-01-16 20:33
jeżeli tak bardzo patrzymy się na stany, to proszę o wytłumaczenie dlaczego nasza giełda w ciagu ostatnich 6 miesięcy straciła -30%, a ich tylko -10%
orełek / 2008-01-16 20:42 / Bywalec forum
Ponieważ chcemy być lepsi, a tak poważnie - nasza gospodarka nie jest tak rozwinięta jak w USA i inwestorzy, mając na uwadze ten fakt reagują nerwowo na kazda złą informację dotyczacą bądź co bądź ality światowej. Polacy zawsze mięli problem z zapatrywaniem się na innych - nawet wspominali o tym poeci. Pozdr.
P.S. Dziś USA chyba na zielono - szansa na odbicie?
yoda_79 / 2008-01-16 21:00 / Bywalec forum
Powinno byc dobrze w USA. Bernake obiecuje kolejne obnizki stop % wiec powinni sie jankesi ucieszyc i dokupic troche akcyjek. Nasi lokalni panikarze powinni jutro na to zareagowac i tez troche podokupywac. Sa wiec szanse na wzrosty. Moze nawet uda sie wrocic do poziomu 10?? To taka moja cicha nadzieja:)
yoda_79 / 2008-01-16 21:58 / Bywalec forum
heh, chyba nic z tego. Jankesi znowy wymiekli:)
jarek79 / 2008-01-16 22:18 / Bywalec forum
Wg. mnie i nie tylko spadki w USA nie były duże
A jutro lub w piątek powinno się zacząć odbicie
na Ponarze bardzo duże obroty ( na inych spólkach też ) co jest wyrażnym sygnałem że coraz więcej inwestorów wierzy w odbicie. Chęć do kupowania była bardzo duża
Wiec nie sprzedawać tanio , bo to sprzedający decydują o kursie akcji
orełek / 2008-01-16 21:48 / Bywalec forum
Podobno nadzieja to... wiara w nielogiczny układ zdarzeń, a to byłoby na + 20% - ha... , a może nawet więcej? Pozdr
wrota wyobrażni / 2008-01-16 18:56 / portfel / Poznań na +
2008-01-16

09:21:00

GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-FAMUR-(PL)

FAMUR SA zawarcie umowy znaczącej z Kompanią Węglową SA

Raport bieżący 3/2008
Zarząd Famur S.A. informuje, że powziął wiadomość iż Emitent oraz jego podmioty zależne tj.
FAZOS S.A., NOWOMAG S.A., PIOMA S.A. oraz GEORYT-Centrum Produkcyjne Sp. z o.o. od dnia 5
września 2007 tj. opublikowania raportu bieżącego nr 52/2007 zawarły z Kompanią Węglową S.A.
szereg umów jednostkowych, których łączna kwota przekracza 10% kapitałów własnych FAMUR S.A.
według stanu na dzień 30 września 2007, tj. stanu wynikającego z ostatniego opublikowanego
raportu kwartalnego. Tym samym łączna wartość tych umów spełnia kryterium uznania ich za
znaczącą umowę.

Łączna wartość netto zawartych umów, o których Emitent powziął widomość w okresie od 5
września 2007r. do 15 stycznia 2008r. wynosi 53.602.276 zł (wartość netto). Umową o
największej wartości jest umowa zawarta w dniu 28 grudnia 2007 roku przez Fabrykę
Zmechanizowanych Obudów Ścianowych FAZOS S.A. na kwotę 17.193.250 zł (wartość netto).
Przedmiotem umowy jest dostawa 78 sekcji zmechanizowanej obudowy ścianowej do KWK
Rydułtowy-Anna. Termin dostawy ustalono na 12 tygodni od dnia podpisania umowy, natomiast
termin płatności na 30 dni od otrzymania faktury. Na przedmiot umowy wykonawca udziela
gwarancji na okres 60 miesięcy dla konstrukcji stalowych, 36 miesięcy dla hydrauliki siłowej
oraz 24 miesięcy dla hydrauliki sterowniczej. Wysokość kary umownej za odstąpienie od umowy
ustalono na 10% wartości kontraktu. Wykonawca jest zobowiązany zapłacić karę w wysokości 0,1%
wartości umowy za każdy dzień opóźnienia za nieterminowe wykonanie przedmiotu umowy oraz 0,1%
wynagrodzenia umowy
za każdą godzinę zwłoki w wykonaniu usługi gwarancyjnej.
wrota wyobrażni / 2008-01-16 18:58 / portfel / Poznań na +
Zagadka dlaczego to info dotyczy naszej spółki;)
SergioZ / 2008-01-16 19:18 / portfel / Leszcz po sezonie
Domyślam się że siłowniki hydrauliczne do zmechanizowanej obudowy ścianowej Fazos dostarcza Ponar-Lubań z grupy Ponar:) Niestety mocno naciągane powiązanie z Ponarem i zerowy wpływ takiej informacji na kurs akcji - skoro nawet zakupy w hamburgerowni nie pomogły...:(((
wrota wyobrażni / 2008-01-16 19:30 / portfel / Poznań na +
Chodzi mi o Georyt i o to że część pieniędzy z tego kontraktu wpłynie do kasy ponara zawsze to informacja in +
wrota wyobrażni / 2008-01-16 19:01 / portfel / Poznań na +
CZY widzieliście co kupił ponar w stanach niezłe cudenko kto nie widział www.ponar-wadowice.pl
mrobat / 217.149.246.* / 2008-01-16 17:48
Czy ktoś zna przyczynę tych spadków czyżby TFI wysprzedawały udziały, czy kryzus w USA wszystkim nam wychodzi bokiem.
weisse111 / 2008-01-16 20:37 / Bywalec forum
Witam. Rynek USA i amerykańska giełda moim zdaniem nie ma zabyt wielkiego udziału na nasza GPW. Przecież USA notuje na dzień dzisiejszy bardzo dużą recesję gospodarczą, a i zatem spadki na giełdzie. Polska poki co jest zaliczana do tzw. rynków wschodzących, inwestorzy zagraniczni praktycznie od razu wypłacali swoje kapitały gdy widzieli spadki na warszawskiej GPW - nasze fundusze musiały wyprzedawać akcje po to aby mieć na wypłaty kapitału - dlatego mamy to co mamy.
SergioZ / 2008-01-16 17:04 / portfel / Leszcz po sezonie
Nie jestem zwolennikiem zakładania stopów a raczej wnikliwej obserwacji dziennej zmiany kursu, ale jestem coraz bardziej przerażony obecną sytuacją, muszę chronić kapitał - jutro zakładam stop losy i przy 7,20 puszczam wszystko co mam Ponarka:((( nie mogę sobie pozwolić na większe straty:((( Pozdrawiam wszystkich Ponarowiczów - tych bardziej i tych mniej cierpliwych...
orełek / 2008-01-16 17:45 / Bywalec forum
Dzisiaj w górach wiał halny i dlatego była taka zadymka. Na jutro zapowiadają poprawę pogody to i na naszej GPW będzie lepiej.... Problem w tym żeby za dużo po hlanym samobójców nie było, bo co jak co , życie i zdrowie najważniejsze, a kasa... jak to kasa - dziś jest, jutro jej niema, później znowu będzie, ot cała filozofia. Pzdrawiam Ponarowiczów :) Kurs - północ, na razie sztormu nie ma.
SergioZ / 2008-01-16 17:56 / portfel / Leszcz po sezonie
Martwi mnie szczególnie ze na koniec sesji po stronie sprzedaży w cenie 8,40 była kolejka kilkudziesięciu inwestorów i kilkadziesiąt tysięcy akcji... jest więc jeszcze sporo do sprzedania nawet w niskich cenach - obawiam się wiec dalszych spadków - bo miejsce na nie jest:((((
orełek / 2008-01-16 18:09 / Bywalec forum
Stany coś podrygują - może jutro odbicie. Spadki już są nudne i oklepane.
zegarek / 2008-01-16 18:31
witam mam pytanie mam ochote dokupić Ponara niewiem czy jusz czy poczekać moja średnia to 9.10
orełek / 2008-01-16 18:36 / Bywalec forum
Ja mam średnią 10,6 i prawie opary w baku, jeśli spadnie (mam nadzieje że tak nie będzie) do ok 7,00 to pewnie jeszcze coś dokupię...
zegarek / 2008-01-16 19:10
Ja też mam nadzieję, że Ponar więcej nie spadnie
. Myślę, że ta spółka już jest na prawdę bardzo tania. Przecież sam Wiaderek bardzo dużo kupił.Dzięki pozdrawiam
grześ / 2008-01-16 15:06 / Tysiącznik na forum
piotrek bokami robi żby kurs trzyma ale na to trza mieć szmal
tadek45 / 213.192.70.* / 2008-01-16 14:02
Dobrze że mam urlop w tym tygodniu, niezły materiał edukacyjny nam się trafił.
Przyniesie to efekty w przyszłości. Nie martwcie się jeszcze nie jedna hossa i bessa przed nami, a wiedzy jaką teraz otzrymujemy nikt nam nie zabierze ( w odróżnieniu od gotówki na kontach maklerskich - z drugiej strony dopukinie sprzedamy strata jest teoretyczna ).
-adam / 78.28.7.* / 2008-01-16 13:40
ksenus ja u ciebie ile masz ponara i GTC,
ksenus / 2008-01-16 14:27 / Uznany Gracz Giełdowy
1 tys akcji GTC i 6 tys akcji Ponar.
Nie ważne ile miałoby jeszcze spaść i tak nie oddam. Ponar planowałem trzymać rok, a GTC pół roku. Najwyżej czas się wydłuży ;-)
-adam / 78.28.7.* / 2008-01-16 14:52
a po ile srednio kupowałes ponar i gtc?
ksenus / 2008-01-16 15:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Ponar ma średnią 9,8 a GTC 46.
ksenus / 2008-01-16 15:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale nie panikuję (bo musiałbym oddać zyski z kilku ostatnich miesięcy;-) ).
tadek45 / 213.192.70.* / 2008-01-16 13:32
To nie logiczne.
Jak tak dalej będzie spadać to:
Właścicielom spółek bardziej będzie ogłosić upadłość i sprzedać firmę poza giełdą
Dostaną 3 razy więcej kasy niż sprzedając akcje.
Chyba już długo te spadki nie pociągną
yoda_79 / 2008-01-16 13:36 / Bywalec forum
niestety drobni panikarze sie musza wykruszyc. Troche to nas zaboli. Ja akcji tanio nie oddaje, poczekam nawet i 2 lata zeby cos zarobic:) W miedzyczasie bede sie staral dokupowac po troszku. Traktuje to jak dlugoterminowa inwestycje. sprzedawac teraz to czyste szalenstwo. pozdro dla wytrwalych
tadek45 / 213.192.70.* / 2008-01-16 13:52
Uważam , że lada chwila jak w panice sprzedają akcje ,tak odreagowanie przyjdzie nieoczekiwanie i bedą żałować ci którzy dziś sprzedawali w panice.
Myślę ze Stany zaczną na zielono i choć trochę odrobimy
Ja też czekam na lepsze czasy , choćby kilka lat
SergioZ / 2008-01-16 12:42 / portfel / Leszcz po sezonie
No i 8 padło bez obrony:(((((( 7 z przodu - tego się naprawdę nie spodziewałem - nawet w najciemniejszych prognozach:((( Panika zjada GPW....
SergioZ / 2008-01-16 12:59 / portfel / Leszcz po sezonie
Ponad 15 tys. akcji leży na sprzedaży po 8,10 - niezły baton - no to tylko Wiaderek może zebrac... mamy opór niestety ale w drugą stronę:((((
tadek45 / 213.192.70.* / 2008-01-16 10:31
Jak tak dalej będzie spadać na GPW to ta bessa się skończy za tydzień.
Paniczna wyprzedaż, może być spore odbicie lada dzień
Szczęsliwi Ci co mają dziś trochę kasy do zainwestowania, promocja goni promocję
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-16 10:40
PONAR słabo odbija ciekawe czy dzis 8,5 na zamknięciu oby nie
tadek45 / 213.192.70.* / 2008-01-16 10:46
myślę że Ponar zakończy pomiędzy 8,80- 9,00
To było by nieźle, zresztą reszta giełdy też sporo nadrobi
Ale jest nadzieja że od dziś będzie odbicie - mocne spadki ze sporymi obrotami często poprzedzają odbicie.
Wiaderek znów dokupił Ponar, sporo kasy ma i nie wyrzucałby kasy gdyby nie był pewny swojej najważniejszej spółki
ponarek-spekularek / 213.158.196.* / 2008-01-16 19:44
Jak to jego najważniejsza spółka to współczuję. Ponar ma nieruchomości, które kupował na szczycie hossy - będzie strata... Kupują prywatną spółkę w USA przy wskaźniku P/E 30... Czyżby po raz kolejny wyprowadzili kasę ze spółki? sami mają P/E 120... chyba coś się komuś przy wycenach pomyliło, Jak się zdyskontuje cash-flow spółki to przy obecnej wycenie trzeba by ze 100lat czekać na zwrot z inwestycji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy