PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-16 09:50
ostroooooooooooo! ja dokupiłem a co dalej to sam juz nie wiem . co ty na to KSENUS
ksenus / 2008-01-16 09:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Powinniśmy wszyscy kupować łącznie z panem W. w takiej zawierusze aby trzymać kurs w ryzach i nie pozwolić, by mali spanikowani smarkacze decydowali o kursie.
ksenus / 2008-01-16 09:54 / Uznany Gracz Giełdowy
;-)
Artur70 / 2008-01-16 10:08 / Tysiącznik na forum
ksenus, 1 mln PLN przez 40 minut to nie jest maly obrot
yoda_79 / 2008-01-16 10:45 / Bywalec forum
no mamy ladna zawieruche na gieldzie. Ja niestety nie wspiore Was Panowie bardzo w dokupywaniu bo nie dysponuje zbyt duza kasa na chwile obecna. Troche skombinowalem, ale to za malo. Pan W. powinien zadzialac, mysle ze on troche szmalu jeszcze ma:) Po prostu panika, dziwie sie ze z taka duza strata ludzie wycofuja sie. A jak przegapia odbicie??
ksenus / 2008-01-16 10:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie warto patrzeć na notowania (chyba, że na zimno bez emocji).
Trzeba sobie zrobić dłuższą przerwę i zająć się innymi sprawami.
yoda_79 / 2008-01-15 19:28 / Bywalec forum
o, jadnak dobrze zrobilem ze nie patrzylem na to co sie dzieje do konca. Ponarek jak zwykle ladnie sie zachowal. 9 zl znow obroniony. Tylko nie wierze w to co na W20 sie stalo. I co ten Pan finansista znow za herezje wypisuje.
finansista47 / 2008-01-16 15:34 / Bywalec forum
Szanowny Panie Kolego.
Czy po dzisiejszych panikowych reakcjach na GPW dalej Pan twierdzi ze finansista głupstwa wypisuje na tym forum ?
Prosze cofnac sie do mych komentarzy z wrzesnia 2007 gdy wieszczylem że poziom kursu akcji PONAR będzie w przedziale 7,0-7,5. zł/akcje
Czy az tak mocno sie pomyliłem w ocenach ryzyka wyceny kursu akcji ponarka ?
Materia liczb jest nieubłagana.
Jeszcze raz powtarzam Panstwu :
prosze brac na wstrzymanie przez okres najblizszych 6 mcy.
A ze straty bolą ?
Mnie takze.
Jest tak jak kiedys mi powtarzał kolega z Londynu.
GIELGDA JEST NIEPRZEWIDYWALA I BLISKO JEJ DO GRY W RULETKE.A przegrał fdirtune swego życia.
O tej sentencji zapombniałem w koncówce czerwca 2007.
Zwykła głupota. Typowa pomrocznośc jasna.
Czego Panstwu ani sobie tym razem nie zyczę.

Dzisiejsza panika ma cechy tej z upadki giełdy w1994 roku.
Dzisiaj mocno wyrzucaja akcje na W@IG 20 inwestorzy zachodni.To widac na foreksie.
Konwertuja złote na dewizy.
Zas fpolskie undusze pomalu zaczynaja dobierac najtansze z WIG20..
Cierpliwosc jest więc CNOTĄ WYTRWAŁYCH...
Widac zaś emocje paniki sa cechą szczególną naszego społeczeństwa....
Słomiany chciwy zapał i taka sama stadna panika. Pomimo upływu 14 lat....
Mówiono mi ostatnio ze w bankach nawet babcie emerytki wykupywały latem 2007 jednostki MiS w funduszach.
Dzisiaj mali na gwałt zamykaja za bezcen swe pozycje i umarzają ze stratami....
Takiej poruty na parkiecie nikt z anali nie przewidywal....
Bo nikt z nich ANALI nie lokowal w akcjach na GPW swych oszczędności...
Artur70 / 2008-01-16 15:37 / Tysiącznik na forum
Prawdą jest też to, że panika, której znamiona dziś doznalismy, są zazwyczaj ostatnią fazą bessy.
Pytanie najważniejsze: czy rynek jest juz dość wyprzedany, aby się ustabilizował, zbudował podstawy do dalszych wzrostów?
Artur70 / 2008-01-15 19:40 / Tysiącznik na forum
Yoda, ty naprawde wierzysz we wzrosty? Nawet na ponarze?
Tych wzrostow nie bedzie. A jesli, to za kilka miesiecy.
yoda_79 / 2008-01-15 19:46 / Bywalec forum
a czy ja pisalem o wzrostach?Ciesze sie ze stoimy w miejscu i tyle. Na wzrosty poczekamy spokojnie, byle nie panikowac
smx / 83.5.102.* / 2008-01-15 21:23
Wzrosty które nas zadowolą ujrzymy za jakieś 9-15 m-cy, niecierpliwi niech wyłączą kompy na 6 m-cy aby nie mieli pokusy tanio oddać waloru. 6 m-cy to minimum aby ustalić bazę do trwałych wzrostów po tym bagnie jaką zafundowali nam nowicjusze panicznie wyprzedający udziały w funduszach przez (patrz na kolejkę babci i dziadków przed funduszami, którzy kupili złote obietnice).
Artur70 / 2008-01-15 23:22 / Tysiącznik na forum
Yoda! Ale my nie stoimy w miejscu!
Spojrz realnie na wykres. Następuje powolna, ale regularna obsuwa!
yoda_79 / 2008-01-15 19:28 / Bywalec forum
o, jadnak dobrze zrobilem ze nie patrzylem na to co sie dzieje do konca. Ponarek jak zwykle ladnie sie zachowal. 9 zl znow obroniony. Tylko nie wierze w to co na W20 sie stalo. I co ten Pan finansista znow za herezje wypisuje. Dlaczego tak kiepsko ocenia szanse na wzrosty? Wszystko sie wyjasni do konca tygodnia.
V jak Vendetta / 87.205.61.* / 2008-01-15 17:50
Informacja o zakupie dostawcy hydrauliki silowej do japonskich obrabiarek firmy Mazak to naprawde dobra wiadomosc i szansa na efekt synergii z pozostalymi firmami Ponaru.
Obrabiarki CNC Mazaka sa jednymi z najlepszych, jesli nie najlepszymi obrabiarkami uniwersalnymi na rynku.
Szczegolnie sprawdzaja sie w krotkich i srednich seriach, w ktorych obecnie produkuje sie dla przemyslu elktromaszynowego w Europie i w Polsce.
Okres ooczekiwania na taka obrabiarke to obecnie kilka miesiecy co swiadczy o popycie zarowno na sam produkt finalny jak i na podzespoly.
Sadze, ze to dobry wybor i mocno na czasie.
rdoris1 / 83.15.129.* / 2008-01-15 12:12
czy jest jakaś szansa żeby fundusz/selektywny plus ING/,który mam poszedł kiedyś do góry czy spadne do zera- pytanie retoryczne.Kęty kupiłem po209, czy ktoś wie gdzie jest dno?Spłukany żałosny inwestor.Macie coś na uspokojenie? Wszystko byłoby ok. gdyby nie te żony. Sprzedać akcje czy żonę!
waldek088 / 2008-01-15 20:33
przypomnij jej ze : "w zdrowiu i w chorobie, na dobre i zle"
ksenus / 2008-01-15 13:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestowanie to świadome podejmowanie ryzyka. Giełda oraz pośrednictwo w giełdzie poprzez fundusze to udział w grze w której 20% uczestników zarabia a 80% traci (ogólnie mówiąc).
Jeżeli jesteś przekonany, że będziesz w tych 20% podejmujesz ryzyko świadome.
Jeżeli jednak nie podejmujesz ryzyka świadomie, to musisz mieć zwyczajnego fuksa i wyczucie czasu aby znaleźć się w grupie zarabiających.
Wszyscy nie mogą zarabiać, bo nie ma tyle pieniędzy. Tej prostej prawdy nie rozumieją przeciętni klienci TFI zwabieni wizją wielkiego zysku. Chcesz zyskać ? Musisz komuś zabrać pieniądze, bo pieniądze się nie rozmnażają. Twój zysk w 5 lat w TFI na poziomie 300% to czyjaś przeszła lub przyszła strata.

W końcu wartość jednostek TFI zawsze jest "wirtualna". W przypadku chęci umorzenia 100% jednostek we wszystkich funduszach pierwsze 1% dostanie 90-100%, kolejne 2% dostanie 80-90%, kolejne 3% dostanie 50-80%, kolejne 4% dostanie 20-50% a reszta ....
tyle ile zostanie z podziału. No i oczywiście trzeba doliczyć prowizję ;-)

Część ludzi odda (bo musi oddać i zawsze będzie oddawać) pieniądze giełdzie aby inni mogli potem znów zarabiać (w przeszłości lub przyszłości).
yoda_79 / 2008-01-15 14:01 / Bywalec forum
amen
Artur70 / 2008-01-15 14:58 / Tysiącznik na forum
Teraz te spadki to sa rzeczywiście "amen".
Źle wróżą te spadki. 9 PLN nie zostało obronione...
yoda_79 / 2008-01-15 15:06 / Bywalec forum
jeszcze sesja sie nie skonczyla, moze uda sie obronic 9
Artur70 / 2008-01-15 15:00 / Tysiącznik na forum
Czy to jest juz panika?
ksenus / 2008-01-15 15:08 / Uznany Gracz Giełdowy
U nas nie ale na innych miernota. Wig20 ostatnio dostaje takie baty, że aż żal. Pewnie fundusze miały najwięcej kasy w "blue chipach" i teraz w związku z umarzaniem wygląda to jak pogrom.
finansista47 / 2008-01-15 17:39 / Bywalec forum
Pozdrawiam pana Kolego Ksenus,

Tak a propos.
Nie wszyscy inwestorzy poszaleli ze strachu i glupoty.
Dowodem prawidlowego szacunku Inwestorów dla posiadanych akcji jest zachowanie sie kursu akcji WSiP. To jestnajbardziej STABILNY. akcjonariat. Powodem tego stanu rzeczy jest prawidłowe zachowywanie sie kluczowych inwestorów czyli AIG Assets managem,chyba jest tam jeszcze Pekao Piooner, oraz spólki Pana Jakubasa.
Plus akcjonariat reprezentujacy pracowników uwłaszczonych na akcjach WSiP.
Popatrzecie Panowie, pomimo paniki od pazdziernika na GPW ,wycena akcji WSiP jest cały czas w pasmie 14-15 zł./akcje.
Dowod kolejny na teze i fakt, że rynek GPW popsuly w 2007 roku zarzadzajacy z Fundow, ktorzy napompowali straszny spekulacyjny balon na MiS.
Reklama nagoniła drobnycvh inwestorów którzy teraz w pedzie ulegaja panice.
Indeks WIG w takim tempie spadnie do 2500 pkt.
Czyli cofniemy sie w notowaniach 2 lata do tylu.
Zarobili kokosy Ci inwestirzy ktiorzy pozamykali swe pozycje w I poł.2007.
Reszcie pozostaje teraz cierpliwie czekac w I poł.2008 na wypłukanie sie NIECIERPLIWYCH, NIEWYEDUKOWANYCH QUASI -INWESTOROW .
Kazdy z forumowiczow dostal teraz w plecy, i nawety jesli popłakuje, to w cichosci i nie pedzi do Biura zamykac. Porazki tez trzeba umiejetnie brac na klapę. :-)

Polecam teraz Panom wyjazd na inne kontynenty.
Lepiej zapomniec o GPW.
Bowiem wieszczę że na GPW przez 9 mcy2008 roku zapanuje dolny trend boczny.
Wahania beda słabe tj. plus, minus 2 %,

W II poł 2008 roku nalezy dokonac przebudowania portfela.
Nowy portfel budowac na skorelowanych fundamentalnie dobrych, duzych spółkach i wzrostowych niektorych MiS.
(.bowiem dla wiekszosci P/E zejdzie do poziomu 10--6, to bedzie rekord swiata :-)) )
Przy takich spadkach, wycena spółek nawet z sektora MiS stanie sie niebywale atrakcyjna dla zagranicznych inwestorow.

Czyli spoko, spoko Panowie.
Polska jest jednak gospodarczo inna niz ta z roku 1994 czy z 2000 roku.
Jestsmy systematycznie zasilani finansowo z Unii Europ, a i zloty jest niebywale silny.
Ryzyko jest jedno :
poluzowanie w 2008 roku i 2009 roku przez rzad polityki inflacyjne w kraju, a wowczas lokaty bankowe stana sie realna konkurencją dla inwestycji gieldowych.
Sadzę, że nawet pomimo kryzysu w USA stabilizacja gospodarki w Polsce nastapi
w II poł 2008 i w 2009 roku.
( a propos moim zdaniem obecna BESSA w USA i w przeniesione trendy do Polski to cena jako m.in zaplaci amerykanska gospodarka za horendalnie wysokie koszty wojny w IRAKU i rozbujane optymistyczne koszty spoleczne poluzowania rezimow monetarnych w gospodarce w USA .
Najlepiej gdy jest klopot polityczny to todac ludziom tanie domy na kredyt,
Czy nie tak mialo byc z owym programem 3 mln nowych mieszkan w Polsce)

Powrot do trendu hossy na GPW przewiduje na II poł. 2010 roku, gdy bedziemy jako cała gospodarka konsumowac druga częśc srodkow pomocowych z UE czyli finansowo dojdzie do Nas kolejnych 30 mld Euro dla rozwoju gosapodarki.

Panowie
Nalezy więc zdrowo-rozsadkowo jako aktywny gracz zejsc z parkietu.
Zamknac akcje w kopertach z dedykacja ew.spadkową.
Szkoda czasu na trwonienie zdrowia.
Me przewidywania dla Panów inwestorów :
Akcje ponar ka dopiero za 2l ata po wycenie pokazą Nam, czy zarzad PONARU spelnił oczekiwania swych drobnych inwestorow.
Czy ten zarzad i kluczowi właścicxiele wlasciwie i efektywnie zainwestowałli owe 150 mln zł. dodatkowego kapitałuz emisji E na rozwoj Grupy. ?

Jesli bedzie prawidlowo utworzona Grupa Kapitałowa Ponar, beda zdrowe fundamenty w bilansach spółek, jesli bedzie osiagany w 2020 roku zysk skonsolidowany Ponaru na poziomie ca 50 mln zł, to i kurs akcji dojdzie do poziomu 30 zł/akcje.
O ile znow nie bedzie w Grupie Pomar wdrazanej dosyc mocno ryzykownej koncepcji nawzajem kanibalizowania sie spółek z grupy ponarka, gdy kolejne spolki z grupy beda wprowadzane na parkiety, z dzwignia crosowania sie wzajemnie zakupami pakietów grupowych akcji. ( skompromitowanego modelu społek pana Midasa K. nie polecam. Efekty wlasnie widzicie na parkiecie )
Taka koncepcja z pewnoscia zniszczy docelowo przyszłą wartosc Holdingu Ponar.

Pozdrawiam Panów w BESSIE na parkiecie GPW.
ksenus / 2008-01-16 09:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam również. I w dużej mierze zgadzam się z opinią. Od kiedy potwierdzona została faza bessy należy zmienić strategię inwestycyjną.
Dobre spółki takie jak Ponar należy przesunąć do portfeli długoterminowych i wierzyć, że grupa dobrze spożytkuje otrzymane od inwestorów pieniądze.
Prawda jest taka, że giełda musi się oczyścić z jednostek słabych. To jest jak trąba powietrzna. Kto się nie utrzyma wylatuje. Im więcej osób zrealizuje stratę i odda taniej akcje tym prędzej zawierucha się skończy i będzie odbicie. W puli musi znaleźć się pewna zdrowa suma. Do tej pory był to typowy balon, z którego teraz schodzi powietrze.
Artur70 / 2008-01-16 09:38 / Tysiącznik na forum
No to dziś dopiero mamy panikę.
Czy jest ktokolwiek kto odważy się powiedzieć o spokoju i o utrzymaniu akcji?
ksenus / 2008-01-16 09:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Obrót dość niski. Panikują na razie mali gracze, ale co będzie dalej tego nie wie nikt. Teraz powinien atakować popyt, jak tego nie zrobi do popołudnia to GPW leży i kwiczy.
Artur70 / 2008-01-16 09:49 / Tysiącznik na forum
Zaczyna sie na szczescie uspokajac. Mam taka nadzieje.
Artur70 / 2008-01-15 15:10 / Tysiącznik na forum
Tak to właśnie wygląda. Miernota na WIG20 niestety przekłada sie na pozostałem spółki.
yoda_79 / 2008-01-15 15:14 / Bywalec forum
nie przesadzaj. Ponar nie traci az tak duzo w porownaniu do innych. Jak pisalem, cieszmy sie ze w Ponarze nie ma juz Funduszu, a jak jest to ponizej 5%. Nie powinno nami tak rzucac jak innymi.
Artur70 / 2008-01-15 15:15 / Tysiącznik na forum
Teraz rządzą emocje, nie logika i statystyki!
yoda_79 / 2008-01-15 15:17 / Bywalec forum
dlatego wlasnie wylaczam kompa:) zobacze wieczorem co i jak:)
Artur70 / 2008-01-15 15:25 / Tysiącznik na forum
Spadek WIGu i WIG20 przez kilka sesji po 1,5-2,5% jest bardzo poważnym niebezpieczeństwem.
Odbicie oczywiście się zbliża. Myślałem, że to dziś. Początek był ładny. A już mnie kusiło, żeby się wyprzedać...
jarek79 / 2008-01-15 15:24 / Bywalec forum
Masz racje, lepiej na to nie patrzeć.
Zero logiki. Chyba fundusze sprzedają akcje i dołują ten rynek
Lada chwila powinna się włączyć podaż.
Tylko kiedy: może za 5 minut może za tydzień, to co się dzieje oststnio na GPW to ewidentnie panika. Na nic się zdaja rewelacyjne informacje ze spólek.
ksenus / 2008-01-15 15:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Obroty są bardzo niskie to znaczy, że fundusze raczej nie sprzedają (przynajmniej nie masowo), więc albo ludzie sami nakręcili panikę, albo spekulanci spychają teraz nas do 3000 aby podkręcić spiralę spadków i skłonić do wyjścia ze stratą. Oczywiście to znowu może zainicjować falę umorzeń i tak, aż do stabilnego dna (gdziekolwiek ono jest).
Artur70 / 2008-01-15 15:25 / Tysiącznik na forum
Podaż czy popyt?
Podaż to właśnie mamy. Jest kolejna fala wyprzedaży.
ksenus / 2008-01-15 15:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Aż takiej podaży nie ma, ale popytu nie ma niemal w ogóle i stąd ta rzeźnia.
Artur70 / 2008-01-15 15:41 / Tysiącznik na forum
Waldek. GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja, debil, do tej pory sie nie odwazylem. A sygnałow i czasu bylo az nadto.
waldek088 / 2008-01-15 20:31
Jestem jeszcze bardzo mocno cienki w te klocki, zalozylem sobie ze wyprzedam, i jak spadnie kilka procent ustawie stopa na zakup, w ten sposob nie zrealizuje straty, a moze unikne krachu, bo tego sie boje najbardziej. Ze beda dalsze spadki to wiadomo, bo klienci tfi sie wyprzedaja, mechanizm leszcza tam dziala najmocniej, po tej wyprzedazy mozemy doszukiwac sie dna. Jeszcze jedno chce powiedziec, ze im predzej to nastapi i mocniej tym szybciej bedzie mozna pomyslec o zakupach.
To tylko moja opinia.
Artur70 / 2008-01-15 16:01 / Tysiącznik na forum
To mamy kolejny pretekst. Stany na czerwono...
jarek 79 / 81.190.241.* / 2008-01-15 16:37
nie jest tak źle z Ponarem - 1,1 %
W porównaniu do reszty rynku to rewelacja
Nie ma się co łamać , trzeba poczekać aż atmosfrea sie poprawi, albo polscy inwestorzy się obudzą abo zagranica za chwilę do nas wróci , od początku roku właściwie spadki wiec robią się promocje na niektórych spólkach
waldek088 / 2008-01-15 15:33
Poprawcie sobie humor jak ja zrobilem w zeszla srode puscilem wszystko, i teraz kolor czerwony to mnie tylko cieszy.
saf\ggg / 83.22.169.* / 2008-01-15 11:20
czerwono
taki sobie chlopak / 83.6.211.* / 2008-01-15 13:20
czy ma ktos teorie czemu mimo ciekawego komunikatu jakos nie bardzo ludzie sie pala do zakupu ponarku?
yoda_79 / 2008-01-15 13:32 / Bywalec forum
obawa przed dalszymi spadkami na GPW. Spekulanci czekaja.
yoda_79 / 2008-01-15 11:43 / Bywalec forum
spokojnie, bedzie dobrze
orełek / 2008-01-15 11:27 / Bywalec forum
Ktoś jeszcze chce kupić w promocji.
zdegustowany / 194.9.223.* / 2008-01-15 11:31
a za chwile zielono :)
SDf / 83.22.169.* / 2008-01-15 11:36
ja mysle ze czerwien utrzema sie do konca sesji
antypek / 213.158.196.* / 2008-01-15 11:42
a ja myślę,że nie
Artur70 / 2008-01-15 11:44 / Tysiącznik na forum
Wiem. Z Fonem troche żartowałem. Raczej wyśmiewałem się. To samo dzieje sie z PCGuardem i czasem Orlem i Sanwilem
SergioZ / 2008-01-15 12:03 / portfel / Leszcz po sezonie
No i pięknie po wczorajszej inforamcji kurs poszybował do góry:) A tak powaznie z samego rana był dobry moment żeby wyskoczyć po 9,40 i teraz wskoczyć z powrotem po 9,00. Pozdrawiam
ksenus / 2008-01-15 12:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak to był dobry motyw. Zawsze to jakieś 3% bez zmiany poziomu zaangażowania.
jarek79 / 2008-01-14 18:53 / Bywalec forum
jestoficjalny komunikat :
Zarząd Ponar Wadowice S.A. (Emitent) informuje o podpisaniu z Panem Joe Bajjani Listu Intencyjnego dotyczącego nabycia przez Grupę Kapitałową Ponar Wadowice kontrolnego pakietu akcji w Georgia Hydraulic Cylinders, Inc z siedzibą w Atlancie, Stany Zjednoczone Ameryki (dalej GHC Inc).

Zgodnie z zawartym Listem Intencyjnym Grupa Ponar nabędzie 50.5% akcji uprawniających do 50.5% głosów w Georgia Hydraulic Cylinders, Inc za łączną wartość 14 mln USD w terminie do końca stycznia 2008 roku.

Georgia Hydraulic Cylinders, Inc prowadzi działalność gospodarczą od 1976 roku. Wg wstępnych danych przychody netto ze sprzedaży w 2007 roku wyniosły ponad 5 mln USD, natomiast rentowność netto powinna ukształtować się na poziomie ponad 10%. Asortyment spółki obejmuje produkcje siłowników przemysłowych. Na koniec 2007 Spółka zatrudniała 52 pracowników prowadząc działalność w nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 13.000 mkw.

Obecnie GHC Inc jest w trakcie przenoszenia produkcji do nowej nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 70.000 mkw. Dostawa nowych maszyn oraz rozpoczęcie działalności produkcyjnej w nowym obiekcie planowana jest począwszy od drugiego kwartału 2008 roku. Nowa hala produkcyjna będzie wyposażona w wysokowydajne i nowoczesne maszyny i urządzenia przeznaczone do produkcji siłowników japońskiej firmy Mazak.

Zgodnie z założeniami Georgia Hydraulic Cylinders, Inc na przestrzeni najbliższych trzech lat powinna zwiększyć przychody netto ze sprzedaży do kwoty nie niższej niż 50 mln USD.

Zdaniem Zarządu Emitenta dokonana akwizycja amerykańskiego producenta siłowników hydraulicznych powinna przynieść Grupie Ponar w przyszłości szereg korzyści. Dzięki przejęciu GHC Inc Grupa Ponar uzyska możliwość bezpośredniego wejścia na chłonny rynek amerykański oraz skokowy wzrost sprzedaży w segmencie hydrauliki siłowej. Strony planują także rozpoczęcie współpracy w zakresie wspólnych źródeł zaopatrzenia spółek hydraulicznych Grupy w materiały produkcyjne. Intencją Grupy Ponar jest także, dzięki nawiązaniu ścisłej współpracy pomiędzy GHC Inc oraz Ponar Silesia – spółki zależnej Emitenta - rozszerzenie w przyszłości przedmiotu działalności GHC Inc o zasilacze hydrauliczne montowane bezpośrednio dla klientów z rynku amerykańskiego w GHC Inc.

Realizacja wyżej opisanej akwizycji jest istotnym elementem strategii rozwoju Grupy Ponar zmierzającej do zbudowania – w segmencie hydrauliki siłowej - globalnego dostawcy siłowników przemysłowych. Rynek siłowników dedykowanych dla przemysłu jest jednym z najatrakcyjniejszych segmentów rynku hydrauliki przemysłowej odznaczającym się wysokim tempem rozwoju oraz wysokimi marżami. Obecnie w Grupie w powyższym segmencie rynku działa przejęta w połowie 2007 roku spółka Ponar Lubań Sp. o.o. Zarząd Emitenta planuje w przyszłości realizacje przez Grupę kolejnych akwizycji w powyższym segmencie rynku w Polsce lub rynkach zagranicznych. W przypadku możliwości dokonania atrakcyjnych dla Grupy akwizycji na rynku amerykańskim Grupa Ponar nie wyklucza możliwości pozyskania kapitału na jednym z amerykańskich rynków papierów wartościowych.
Mkk / 79.186.173.* / 2008-01-14 22:28
pozyskanie firmy w stanach działa na wyobrażnie Polaków niczym naga kobieta, więc nie ma siły, skoro patrzymy tak bardzo na stany to ponar od jutra zacznie wreszcie latać wysoko
ksenus / 2008-01-15 09:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Tu nie chodzi o wyobraźnię, ale o wejście na rynek w stanach. Rynek bardzo chłonny (20-30 razy bardziej chłonny niż nasz). Ponar jest dopiero na etapie budowania globalnego dostawcy siłowników. Za kilka lat dzisiejsza cena za akcję będzie się wydawać co najmniej śmieszna. Oczywiście trudno sobie wyobrazić taki horyzont czasowy dziś przy słabych notowaniach, ale nie zapominajmy jak wyglądały notowania innych spółek 5-10 lat temu, spółek, które zaczynały budować swoją pozycję a dziś są spółkami-markami na skalę globalną.
Pomyślcie ile kosztowały akcje KGHM w latach 90tych kiedy ich zyski były wiele razy niższe niż dziś i jak ludzie narzekali kiedy spadła cena z 30 na 10 zł (jaka potężna strata dla tych co sprzedali). Mądrzy mówili wtedy, że spółka ma przyszłość, że będzie rosła i trzymali a krótkowzroczni panikarze oddawali akcje za bezcen. Znajomy, który skupował akcje mówił, że te pracownicze niektórzy wtedy sprzedawali wtedy nawet po 2,5-3 zł. Żałosne.
Takich przykładów budowania grup jest wiele.
Nie mówię, że mamy gwarancję, że tak będzie z Ponarem, ale prawdopodobieństwo, że za kilka lat będzie on znacznie więcej wart jest duże i może jak skończy się ta bessa (a można tak mówić od czasu przełamania linii trendu wzrostowego dla hossy) i znowu nadejdą sute lata to Ponar zostanie doceniony przez rynek.
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-15 09:34
będziez systematycznie i ostrożnie dokupywał? a ile by musiało spaść by dokupic?
ksenus / 2008-01-15 09:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Poniżej 9 zł, na pewno dokupię jak zwolnią się środki z innych walorów. No chyba, że spadnie poniżej 7 zł w co nie wierzę to zwolnię tak czy inaczej pozostałe środki by zwiększyć zaangażowanie :-)
ksenus / 2008-01-15 10:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Pachnie mi dziś odreagowaniem (ale jak długim to nie wiadomo).
Obrony 3150 na razie były udane, rynek się trochę wyprzedał i jak TFI nie będą sprzedawać to powinniśmy być na plusie.
Ponarek powoli rośnie, presji podażowej nie ma a chętni do kupna są.
Artur70 / 2008-01-15 10:07 / Tysiącznik na forum
Odreagowanie musi być i wszystko wskazuje na to, ze to dzis sie zaczelo.
Powinno potrwac ok. 2-3 tygodni
no name / 194.242.62.* / 2008-01-15 11:12

Odreagowanie musi być i wszystko wskazuje na to, ze to dzis sie
zaczelo. Powinno potrwac ok. 2-3 tygodni

Było całkiem sympatycznie, dopóki nie postawiłeś diagnozy.
Może więc, dla dobra inwestorów, którzy mają akcje (bo goście na krótkich się cieszą) nie będziesz więcej NIC przewidywał :))
Artur70 / 2008-01-15 11:16 / Tysiącznik na forum
No tak, właśnie bańka zaczyna pękać... Indeksy w dół. Ponar też... Ale popołudniu nastroje się poprawią.
ksenus / 2008-01-15 10:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Martwią mnie tylko klienci TFI. Jeżeli ludzie się rzucą teraz na umarzanie to odreagowanie stanie się odległą fata morganą.
Początek roku (jak piszą gazety) "zaskoczył" TFI - dobre sobie. Jeżeli tak to znaczy, że pracują tam "dzieci hossy", bo teraz oddają rynek jak leszcze.
Artur70 / 2008-01-15 10:52 / Tysiącznik na forum
Bo i pewnie tak jest.
Kiedy mieli nauczyc sie reakcji na besse, skoro przezylismy tylko 1. W 93 roku jak dobrze pamietam. A zarzadzajacy konczyli wtedy licea!

No i Ponar, znaczy inwestorzy nie zareagowali na informacje o zakupie spolki a Stanach... Taki wzrost, to nie wzrost.
ksenus / 2008-01-15 10:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Często jest tak, że dobra spółka, którą mało osób się interesuje zaczyna rosnąć w najmniej oczekiwanym momencie, gdy nie ma żadnych newsów. Grunt to dobrzy animatorzy albo zorganizowana grupa spekulantów.
Artur70 / 2008-01-15 11:03 / Tysiącznik na forum
Ale teraz nie ma takich. Zbyt nerwowo.
No moze Fon. Dziś +20%
ksenus / 2008-01-15 13:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Iluzja. Wystarczy, że ktoś kupi jedną akcję za 6gr. i już jest +20% ale to nie oznacza, że ktoś zgarnie 20%.
ksenus / 2008-01-15 11:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Fon to chłam. Zwłaszcza teraz. Prawie 900 osób chce kupić za 5 gr a 1220 sprzedać za 6 gr. To się nazywa zaklinowanie kursu. Może i kupisz za 5 gr, ale nie sprzedasz za 6 gr. Chyba, że ustawisz się w kolejce na miesiąc albo dłużej. Dno.
elizjar3 / 2008-01-14 22:40 / Gladiator parkietu
Dobrze by było, ale stany ostatnio też nie mają wysokich lotów.
jarek79 / 2008-01-14 19:08 / Bywalec forum
Te info zaskoczyło nawet mnie ( oczywiście bardzo pozytywnie ),
Ponar przejął ciekawą spółkę dzieki której zwiekszy przychody i będzie mu łatwiej wejść na rynek amerykański, pozatym zostanie jeszcze kasy na kolejne przejęcie lub rozbudowe grupy
antypek / 213.158.196.* / 2008-01-14 22:00
...tej kasy to sporo jeszcze zostanie (14 mln $ to nie co ponad 20% tego co Ponar pozyskał z nowej emisji) Po za tym chciałbym zwrócić uwagę na ostatnie zdanie - chcą sprytnie zająć się kasą amerykańskich inwestorów ;-) Po za tym słyszałem coś jeszcze o Indiach - zobaczymy zatem, jaki wpływ będą miały te rewelacje na kurs Ponaru - mam nadzieję,że korzystny, bo w zeszłym tygodniu sporo dokupiłem ;-) Zieloności wszystkim,którzy mają takie akcje,które i ja mam! ;-)
Artur70 / 2008-01-14 19:14 / Tysiącznik na forum
Ale chyba nie spodziewasz się wzrostu jutro?
orełek / 2008-01-14 19:33 / Bywalec forum
A ja się spodziewam, bo i Stany dzisiaj dość nieźle idą i...i...dokupiłem dzisiaj jeszcze...
Artur70 / 2008-01-14 19:36 / Tysiącznik na forum
Ostatnio GPW nie reagowala na pozytywne sygnaly ze Stanów. Na negatywne, a i owszem.
jarek79 / 2008-01-14 19:52 / Bywalec forum
Po 16.30 nie byłem pewien że jutro będą wzrosty na Ponarze i reszcie
Po komunikacie jestem przekonany że wzrosty na Ponarze będą,
Wydaje mi się że indeksy polskie także wkońcu odbija
Wyniki IBM udowodniły że mimo spowolnienia gospodarczego nie wszystkie spólki będą miały gorsze wyniki.
I tak np . IBM zwiększył przychody rok do roku o ok 25 %
oczywiście pewnie większość spółek zanotuje gorsze czy takie same wyniki jak przed rokiem. Ale to oznacza tylko jedno:
niech spadają te które mają słbsze wyniki
niech rosną te które poprawiły znacznie swoje wyniki
mam nadzieję że już niedługo rynek wróci do normalności
A nie jak ostatnio : spadało wszystko , a najmocniej te spólki które z problemami w USA maja najmniej do czynienia? Trochę nienormalne.
orełek / 2008-01-14 19:42 / Bywalec forum
No nie mów tylko że GPW spadnie do zera:)
SergioZ / 2008-01-14 18:17 / portfel / Leszcz po sezonie
Dobry Wieczór
Niestety nie ma żadnej oficjalnej informacji z Ponaru o przejęciu spółki w USA...:( jest za to info o sprzedaży akcji przez członka RN:( 8 z przodu może się umocnić na jutrzejszej sesji:(
zegarek / 2008-01-14 19:57
Cześć jest oficjalna wiadomość z Ponaru o przejęciu spółki w USA będzie to miało jakiś wpływ na notowańia
SergioZ / 2008-01-14 21:01 / portfel / Leszcz po sezonie
W zasadzie odpowiedział Ci już Artur troszkę niżej. W obecnym czasie dobre wiadomości i pozytywne informacje gubią się gdzieś w ferworze walki o sprzedaż za możliwie najlepszą cenę, bessa nie przyjmuje takich informacji - wydaje mi się jednak że jutro na TKO Ponar poleci ponad kreskę (ostatnio Hawe tak się wybiło jednego dnia na kilka godzin po dobrym info - chociaz w zasadzie Hawe to zupełnie inna bajka...) - po południu Ponar już się uspokoi i kurs pozostanie zgodny z jutrzejszym trendem - mam nadzieję na korektę wzrostową - hamburgery dają dzisiaj przykład że jednak można:)))
Pozdrawiam
SergioZ / 2008-01-14 18:26 / portfel / Leszcz po sezonie
Poprawka!!! - właśnie pokazało się info! - Zarząd Ponar Wadowice S.A. informuje o podpisaniu z Panem Joe Bajjani Listu Intencyjnego dotyczącego nabycia przez Grupę Kapitałową Ponar Wadowice kontrolnego pakietu akcji w Georgia Hydraulic Cylinders, Inc z siedzibą w Atlancie, Stany Zjednoczone Ameryki (dalej GHC Inc). Zgodnie z zawartym Listem Intencyjnym Grupa Ponar nabędzie 50.5% akcji uprawniających do 50.5% głosów w Georgia Hydraulic Cylinders, Inc za łączną wartość 14 mln USD w terminie do końca stycznia 2008 roku.
Pozdrawiam
Artur70 / 2008-01-14 18:37 / Tysiącznik na forum
W czasie bessy ta informacja o liście intencyjnym przejdzie bez echa.
Wszyscy będą spekulować jaki byl powód sprzedaży akcji przez członka zarządu.

Zatem znów spadki?
pitas76 / 79.184.173.* / 2008-01-14 18:24
Tak info o transakcjach na akcjach i pp które miały miejsce w dniach 19-21 XII 2007
jarek 79 / 81.190.241.* / 2008-01-14 19:00
dokładnie stare transakcje, i niezbyt duży pakiet
Może chłopak chciał żonie kupic mały jacht pod choinkę, a może sprzedał żeby za chwilę odkupić taniej.
Zresztą niedawno Wiaderek kupił nieporównywalnie większy pakiet
Ja tam trzymam Ponar choćby 3 lata
HAHAHAA / 83.22.169.* / 2008-01-14 16:33
DZISAJ CZERWON JUTRO ROWNIEZ???
Rafal83 / 2008-01-14 17:54
co sie głupio pytasz?sam pisałeś ze ponar bankrutuje :D
Artur70 / 2008-01-14 17:44 / Tysiącznik na forum
No właśnie... Zawsze się znajdzie jakieś wytłumaczenie na spadki. Z ostatnich miesięcy to: Stany na czerwono, fundusze sprzedają, panikarze sprzedają, 3 wiedźmy, inflacja, słabe wyniki, brak spodziewanego kontraktu... Mogę tak długo...

Prawda jest taka, że giełdami rządzą emocje. Teraz emocje są negatywne i zawsze znajdzie się pretekst do spadku.
Z kolei podczas hossy ceny akcji rosną najczęściej tylko po zapowiedziach dobrej informacji. Na takie musimy trochę poczekać.
jarek79 / 2008-01-14 14:36 / Bywalec forum
Orełek. Masz może dzisiejszy artykół z Parkietu o przejęciu Ponara ?
Jeśli tak to wrzuć go na stronę bo jestem ciekaw co w jest.
Z góry dzięki i pozdrawiam
orełek / 2008-01-14 15:02 / Bywalec forum
Wiesz co, nie mam, ale jeśli możesz to zobacz na witrynie Bankiera - tam w forum dyskusyjnym Ponaru często są do przodu z takimi rzeczami. Ja aktualnie nie mam dostępu do witryny Bankiera i do Parkietu też - jestem w pracy :( Pozdr.
jarek79 / 2008-01-14 15:06 / Bywalec forum
ok. dzięki
jarek79 / 2008-01-14 09:41 / Bywalec forum
Ponar dziś po sesji poinformuje o przejęciu spółki w USA
Tak jak pisałem 2 tygodnie temu idealny moment (gdy w USA są spadki , spólka przejęta taniej niż gdyby to zrobiono np. 2 miesiące temu )
Swoją drogą ktoś z rana chwycił tanio spory pakiet
Piodrawiam
SergioZ / 2008-01-14 11:09 / portfel / Leszcz po sezonie
Witam. czy to pewna informacja z tym przejęciem?
jarek79 / 2008-01-14 12:16 / Bywalec forum
Tak , pewne.
Dziś rano w CNBC Biznes telefonicznie / na żywo/ potwierdził prezes Ponaru ( Śnieżko ), że właśnie wrócił z USA po podpisaniu umowy. Dziś po zamknięciu sesji ma się ukazać oficjalny komunikat giełdowy.
Podobno w dzisiejszym Parkiecie jest o tym artykół, choć prezes Śnieżko zaznaczył że nie wszystkie informacje podane przez te gazetę są szczegółowe, pewnie jutro będzą znane szczegóły .
Prezes podał że Ponar przejął spólke w USA za ok. 20 mln. dolarów i reszte dowiemy się z oficjalnego komunikatu
ksenus / 2008-01-14 14:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Bo powinni po podaniu tej informacji włączyć do akcji jakiegoś animatora. Przy tak niskiej presji podażowej na Ponarze, można go łatwo bronić przed spadkami.
yoda_79 / 2008-01-14 14:27 / Bywalec forum
chyba cos drgnelo, ladne pakieciki leca, po 3000-4000 akcji.
ksenus / 2008-01-14 14:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Może jakiś animator się obudził ;-)
yoda_79 / 2008-01-14 14:56 / Bywalec forum
i chyba znow przysnal:)
jarek79 / 2008-01-14 15:09 / Bywalec forum
Spokojnie, mam wrażenie że zakończymy dzień na zielono z Ponarem
A jutro po oficjalnym komunikacie może bardziej podskoczymy
USA otworzą się mocno na zielono i cały rynek trochę zmniejszy spadki , a Ponar wyjdzie nad kreskę. Tym bardziej że prawie cała europa na zielono aż miło
yoda_79 / 2008-01-14 16:00 / Bywalec forum
u nas moze byc niestety czerwono przez kilka sesji - fundusze, dzisiaj poszly zlecenia, takze do srody moze leciec. Zwlaszcza jak pisza na onecie ze KRACH, a jednak zwykli ciulacze czytaja onet:(
Artur70 / 2008-01-14 15:42 / Tysiącznik na forum
Skoro 9 PLN obronione, to dobry sygnal. Nawielu spolkach spadki zostaly obronione. To tez dobry sygnal.
Czekamy teraz na wzrost korekcyjny w naszej bessie... Potrwac powinien 1-2 miesiace. Odrobic straty (czesciowo) bedzie mozna. Niektorzy zarobia tez.
Artur70 / 2008-01-14 15:44 / Tysiącznik na forum
Stany na zielono, wiec tez dobry sygnal...
Zobaczymy tylko czy skuteczny?
yoda_79 / 2008-01-14 12:53 / Bywalec forum
no to rewelacja, szkoda tylko ze nastroje na parkiecie nieciekawe. No ale trudno, co sie odwlecze, to...
Artur70 / 2008-01-14 11:48 / Tysiącznik na forum
Powiedzcie co sądzicie o dzisiejszym spadku.
Chwilowy poniżej 9 PLN czy utrzymanie trendu średnioterminowego?
yoda_79 / 2008-01-14 11:55 / Bywalec forum
do konca sesji wrocimy na poziom wyjsciowy
Artur70 / 2008-01-14 11:59 / Tysiącznik na forum
Po rozpoczęciu sesji w Stanach czy wyciągnięciu królika z kapelusza?
Nie zrozum mnie źle, nie chce być grubiański, ale nie do końca wierzę we wzrosty w najbliższym czasie.
yoda_79 / 2008-01-14 12:19 / Bywalec forum
ja nie mowie o wzrostach, bo te moga byc raczej trudne do osiagniecia w obecnej sytuacji. Patrze tylko na zachowanie Ponara w ostatnim czasie i zwykle pod koniec sesji wraca do poziomu 0. Raczej bedziemy obserwowali teraz dlugo trend boczny. To jest oczywiscie moje zdanie i niekoniecznie musi sie sprawdzic, ale duzych spadkow na tych akcjach nie powinno byc. Dzisiaj na gieldzie glowna role graja fundusze, ludzie rzucili sie do umarzania jednostek, dlatego leci w dol. Panikarze drobni juz dawno wyprzedali akcje wiec paniki nie ma co sie obawiac. Niestety musimy to przeczekac. W sumie nie wiem czy na jakis czas wogole odciac sie od kompa i gdzies w okolicach wakacji sprawdzic co i jak:)
jarek79 / 2008-01-14 09:43 / Bywalec forum
Przejęta spólka za ok 50mln. PLN
Za kilka miesięcy raporty Ponara powinny być dużo lepsze ( choć i teraz są b. dobre )
Artur70 / 2008-01-14 10:01 / Tysiącznik na forum
Jeśli ktokolwiek z was wierzy we wzrosty, to ja szczerze podziwiam!
Ja nie wierzę. Zdziwiłbym się, gdyby Ponar wzrósł do 10 PLN.
Dobre informacje w trakcie bessy nie mają kompletnie żadnego znaczenia.
jarek 79 / 81.190.241.* / 2008-01-14 10:14
Nie koniecznie musisz miec rację.
Eurofaktor spadał , a dziś rośnie ok 20 %
Jest kilka spólek które dziś rosną po ok 10%
Zobacz kurs Mennicy. słyszałem opinię pewnego inwestora ( bodajże w lipcu ) kurs był ok 120 zł. Dziś jest ok 140 zł, Nic nie jest pewne.
Oczywiście rok temu po takiej informacji jaka dziś ukaże się na Ponarze wzrost byłby oczywisty i pewnie conajmniej 30 %.
Jutro rynek będzie reagował słabiej , ale za kilka miesięcy gdy raporty będą duzo lepsze , rynek samoistnie zacznie podnosić wycenę tej spólki.
Jest jescze jeden powód - spekulanci , nigdy nie wiadomo czy nie wejdą w Ponar
Artur70 / 2008-01-14 10:31 / Tysiącznik na forum
Spekulanci obecnie to wychodzą z rynku. Spekulanci działają głównie na falach wzrostowych. Teraz mamy falę spadkową.
Oczywiście możemy mieć korektę w najbliższym czasie, na co wskazuje AT. Jednak spekulanci będą wchodzić tylko i wyłącznie na bardzo krótkie pozycje, nawet tylko DT.

A propos Mennicy. Wyjątki zawsze się zdarzają. Spółek, których wartość akcji nie spadła o więcej niż 10% w ostatnim półroczu to można policzyć na palcach jednej ręki.

Patrząc na historyczne notowania Ponar'u, to trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że nie broni się zbyt dobrze. Raptem 4 miesiące temu kosztował 20 PLN. Spadek o ponad 50% na mocnej spółce nie jest ok.
jarek 79 / 81.190.241.* / 2008-01-14 10:49
Spadek Ponaru w ciągu oststnich 4 miesiecy jest spowodowany głównie notowanymi PP, a pózniej PDA - tak dzieje się prawie zawsze . gdy jest nowa emisja akcji ( DGA, Relpol, i wiele innych ) No i oczywiście wpływ na te spadki ma także atmosfera wokół akcji ( niestety głównie przez USA - albo raczej stety, bo rynek wkońcu dojdzie do wniosku ze to ich problemy nie nasze )
A swoją drogą to widze ze bardzo zależy Ci na sprowadzeniu kursów kilku spólek znacznie niżej ( pewnie czekasz z gotówką na zakupy przy niższych cenach )
Dobra strategia ale mam nadzieję że na Ponarze Ci nie wyjdzie ( oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia )
Też chciałbym aby kilka dobrych spólek jeszcze spadło , żeby kupic je taniej, ale nie namawiam inwestorów do sprzedaży ( bo ktoś przez moje negatywne opinie może stracić )poprostu mam taki zwyczaj.
Artur70 / 2008-01-14 11:01 / Tysiącznik na forum
Jesteś w dużym błędzie. Zależy mi niezwykle, aby kurs akcji wielu spółek, w tym Ponaru, podskoczył. Gdybym miał kasę, byłbym szczęśliwym człowiekiem. Siedzę na akcjach. Straty liczę w 40-50%.
Otrząsnąłem się jednak i patrzę na rynek i ceny wielu spółek w sposób inny niż pół roku temu. Nie widzę przesłanek do tego, aby Ponar rósł w taki sposób jak jest przedstawiany przez wielu na forum. Mamy bessę. To jest główny powód. Nawet jeśli chwilowo podskoczy do 10 PLN, to zaraz spadnie do 8.
Oczywiście szczerze życzę, aby kurs podskoczył do 12, nawet i 15 PLN, ale osobiście niezbyt w to wierzę.
Uważam też, że wypowiedź jednej osoby na jednym z forum (mam siebie na myśli) nic negatywnego nie wniesie i nie jest podcinaniem gałęzi, na której się siedzi. Po prostu nie mam wpływu na kurs, a akcjonariuszami Ponaru nie są li tylko czytający to forum.

Kwestia Stanów. W trakcie bessy nikt nie przestanie patrzeć na nie. W tracie bessy idealnym jest każdy powód mogący spychać ceny w dół, np. Stany.
jarek79 / 2008-01-14 12:09 / Bywalec forum
Ja też nie uważam ze Ponar ( w miesiac podskoczy do 15 zł - choć nie można i tego wykluczyć ) jak i inne akcje nagle wystrzelą do góry.
Uważam tylko że zarówno Ponar jak i kilkanaście innych spółek na GPW powinno dac dużo zarobić nam ( choc ja jestem przygotowany na kilkunasto miesięczną inwestycję )
Nie zamierzam sprzedawac Ponaru bo wierzę w tę spólkę i tyle, nawet gdyby miała jeszcze coś spaść i wiem że w peryspektywie roku pozwoli nam wiele zarobić.
Co do tego żę Twoje słowa nie maja znaczenia , myśle że jakieś maja ( zapewne niewielkie - ate moga spowodowac u kilku panikarzy sprzedaż )
Dzięki za dyskuje i powodzenia
Artur70 / 2008-01-14 12:15 / Tysiącznik na forum
Forum jest miejsce do wyrażania opinii, a nawet emocji.
Ja wiem, że przeze mnie przemawia więcej emocji niż fundamentalnych analiz, ale emocje też kształtują opinie.
Niestety mam teraz złą opinię o giełdzie. Pogodziłem się ze stratą, choć ze sprzedażą czekam jeszcze ok. miesiąca. Gorąco wierze, że w ciągu miesiąca niektóre moje spółki, jak i cały WIG, podskoczą w korekcie ostatnich fal spadkowych. Zresztą tak jak to wynika z AT. Teraz czekamy na falę wzrostową-korektę-falę wzrostową. Te 3 fale powinny trwać ok. 1-2 miesięcy. Obym się nie mylił...
jarek79 / 2008-01-14 12:19 / Bywalec forum
w tym napewno się zgadzamy, też uważam że na giełdach powinno przyjść odreagowanie, co nie oznacza powrotu spadków w późniejszym terminie.
niestety pwenie zadecydują wyniki spólek w USA za IV kw. 2007r.
kkll / 83.25.24.* / 2008-01-11 10:11
Zarząd Ponar Wadowice S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 11 stycznia 2008 r. Spółka otrzymała informacje na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U. 183 poz. 1538) o transakcjach nabycia akcji Spółki na rynku publicznym wtórnym dokonanych przez Członka Rady Nadzorczej Spółki Pana Piotra Wiaderek:
- w dniu 08.01.2008 r. kupno 10.512 akcji zwykłych na okaziciela po cenie 9,46 zł za akcję;
- w dniu 09.01.2008 r. kupno 170.000 akcji zwykłych na okaziciela po cenie 9,15 zł za akcję;
- w dniu 10.01.2008 r. kupno 40.000 akcji zwykłych na okaziciela po cenie 9,14 zł za akcję.

Skoro Wiaderek dokupuję to myśle że warto dokupić ( trzymać akcje Ponaru )
Kto ma wiedziec wiecej jak główny udziałowiec spólki, pozatym odbicie nadchodzi
jjhh / 84.10.173.* / 2008-01-12 00:46
hg
Georg Soros / 2008-01-11 21:14 / Bywalec forum
Jak na tą chwile to brak przesłanek kupna. Kurs spólki musi sie uporac z oporem w okolicach 10,30
Pozdr. GS
yoda_79 / 2008-01-11 10:59 / Bywalec forum
No prosze, ten to pcha ile wlezie w te akcje. Chyba nie ma zludzen co do Ponaru, powinno byc dobrze skoro Wiaderek dokupuje.
jarek79 / 81.190.247.* / 2008-01-11 21:08
Im wiecej ma Wiaderek , tym mniejsze szanse że maja je "panikarze",
na dodatek Wiaderek nie skończył dokupywać , dzis też najprawdopodobniej zgarnął całkiem pokaźny pakiet - i dobrze.
Mamy dwa dni wolne , więc może inwestorzy na chłodno ocenią naszą gospodarkę i giełdę. Zresztą jak tak dalej pójdzie to znów inwestorzy zachodni będą inwestowac więcej kasy w Polską giełdę. Wkońcu wycofają wiekszą kasę z USA i gdzieś ją ulokują
Inwestorom ciężko trzymać kasę w skarpetach lub na lokacie ( nie znoszą nudy )
Ponar trzyma się dzielnie oby tak dalej, myslę ze będzie warto poczekać.
Wie ktoś może kiedy ukaże się raport za IV kw. 2007 i cały 2007rok Ponaru?
yoda_79 / 2008-01-11 22:38 / Bywalec forum
w 2007 roku podali raport za 4 kwartal 2006 w polowie lutego. Penie tak samo bedzie i tym razem. Do tego czasu bedzie taka kiszka jak teraz 9-10 zl, moze z lekkimi wypadami na 11 i 8.
jarek79 / 2008-01-12 07:59 / Bywalec forum
Pewnie masz rację z kursem,
No chyba że chwilowo poprawi się ( czyt. uspokoi ) atmosfera na rynkach
i będzie przejęcie spólki. Wtedy nie wiadomo jak mocno podskoczy, może się włączą do gry spekulanci i podcciągna mocniej kurs mimo negatywnych nastrojów na rynkach akcji
Już w piątek było widać spółki które nie chciały spadać ( ponad 100 na całym rynku ) to już dużo, panika opada. Inwestorzy zaczynaja patrzeć na fundamenty.
Pozatym w ciągu ostatnich 7 miesiecy były 3 fale wyprzedaży. Naszym akcjom już wystarczy . USA naważyły sobie piwa niech je teraz wypiją same.
Artur70 / 2008-01-12 14:33 / Tysiącznik na forum
Wiesz, fala falą, ale korekta tak duża jak obecna może zdjąć nawet 50% całego wzrostu. To oznaczać będzie spadek WIGu do 35.000 punktow. Teraz mamy 50.000
jarek 79 / 81.190.247.* / 2008-01-12 14:56
Może jeszcze spadnie, ale jestem przekonany że Wig nie spadnie poniżej 40.000
Już dziś wiele spólek na GPW jest tania, panika wkońcu minie.
Ok jest sporo spólek przewartościowanych , nie chcę ich wymieniać ,bo ludzie zainwestowali w te spólki cieżko zarobione pieniądze ( a ja unikam negat. rekom )
Sam pewnie wymieniłbyś kilkanaście ( nie przynoszą zysku i mimo to ich kurs rośnie )
Ale naprawdę jest wiele Polskich spólek z niskimi wskaźnikami i są to doskonałe inwestycje długoterminowe. Spólki kupuje się gdy są tanie a sprzedaje gdy są drogie
To co się wydarzyło w ostatnim tygodniu jest anormalne.
A winę ponoszą głównie media, straszą i to działa.
Swoją drogą ostatnio reprezentujesz grupę niedzwiedzi
Pozdrawiam
yoda_79 / 2008-01-12 15:20 / Bywalec forum
zgadza sie.Media niestety zawalaja sprawe. Sam bylem swiadkiem wczoraj jak w banku stalem, kilkanascie osob w kolejce stalo do likwidacji fundow i mowili ze KRACH. Obawiam sie ze nast tydzien to beda same spadki indeksow W20 i sredniakow. Ludzie masowo beda pieniadze wycofywac, bo mysla ze bedzie krach. Tylko zastanawiam sie nad tymi co pchneli pieniadze w lipcu lub sierpniu do fundow. Maja teraz kolo 30-40% strat. iejmy nadzieje ze fundy zablokuja umorzenia jednostek, zeby faktycznie nie polecialo na leb wszystko. Na szczescie z Ponara Fund sie juz wycofal wiec na nic nie grozi.
jarek 79 / 81.190.247.* / 2008-01-12 15:38
Spokojnie , niektóre spólki jescze spadną
A niektóre urosną lub będą stały
Panika paniką, ale wkońcu inwestorzy pójdą po rozum do głowy np.
Dziś jakaś spólka X jest warta 100 zł, , ale z powodu negatywnych informacji kosztuje
powiedzmy 70 zł . Niektórzy na forum piszą o dalszych spadkach
I co może spólka będzie po 30 zł - wątpię. Takiej okazji nie przepuszczą doświadczeni inwestorzy.
Wiaderek dokupuje Ponar bo ma kasę i zna wartość spólki.
Za chwilę na innych spólkach pojawi sie podaż, na niektórych już się pojawiła
Wszystko ma swoje granice. A inteligentny inwestor kupuje gdy na giełdzie żądzą spadki
Zresztą po to się kupuję akcje żeby kupic tanio i za kilka lat sprzedać drożej
orełek / 2008-01-11 23:07 / Bywalec forum
Będzie kaszanka do czasu jak nie unormuje się ogólna sytuacja, po drodze możemy natrafić na przejęcie o którym mówiono że nastąpi z początkiem roku. Swoją drogą będzie ciekawy poniedziałek - myślę że nastąpi drobne odbicie z rana, które później zostanie wchłonięte przez dzisiejsze sukcesy za Oceanem.
ksenus / 2008-01-11 10:24 / Uznany Gracz Giełdowy
No i pewnie jeszcze dokupi, jak spadną. Panikarzy nigdy nie zabraknie.
Artur70 / 2008-01-11 10:20 / Tysiącznik na forum
Ponar nie odbije dopóki nie wrócą pozytywne nastroje.
Teraz odbija tylko spółkom spekulacyjnym. Odbija zarówno pozytywnie (wzrosty po 20%), jak i negatywnie (spadki po 20%).
kkll / 83.25.24.* / 2008-01-11 10:27
odbije oznacza ze bedą umiarkowane wzrosty na wszystkich gieldach
a , póniej kto wie co się stanie? Niby masz racje , ale takie wiadomości sa bardzo pozytywne dla tej spólki. Ponar to bardzo dobra spólka z peryspektywami na przyszłośc.
Fakt negatywne informacje ze Stanów psuja wszystko, ale wkońcu panikarze się wysprzedaja , a inwestorzy spojrza obiektywnie na spólki a juz kilkadziesiąt naprawde tanich na naszej giełdzie jest
orełek / 2008-01-11 10:18 / Bywalec forum
Też bym dokupił tylko kaski już brak. Czekam na wzrost.
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-11 09:14
czekamy otwarcie:)
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-10 15:55
teraz to jest ciekawie. szkoda ze tak nie rośnie jak spada
kajko i kokosz / 83.26.212.* / 2008-01-10 21:51
A może ktoś chciałby policzyć C/z już po skonsolidowanych wynikach. Chociaż za zeszły rok. Pozdrawiam
ksenus / 2008-01-11 08:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Poczekajmy na roczny za 2007. Tu sytuacja będzie wyglądać bardzo przyzwoicie.
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-11 09:21
mysle ze dzis to 9,6 zaliczymy
zdegustowany / 194.9.223.* / 2008-01-11 09:37
albo 6,9 ;)
Artur70 / 2008-01-11 09:54 / Tysiącznik na forum
Sergio, wiem. To jest klasyczna bessa. A ostatnim etapem bessy jest... panika.
A my, który etap teraz mamy. Paniki jeszcze nie bylo.
Niestety teraz mamy taki okres, że nawet dobre raporty nie pomagają. A nawet jeśli, to na 1-2 dni. Absurd i znów potwierdzenie bessy.

PS.
Ale bessa jest zawsze korektą hossy.
SergioZ / 2008-01-11 10:39 / portfel / Leszcz po sezonie
Tak tylko żartowałem:) Masz rację że na prawdziwą panikę przyjdzie nam jeszcze chwilkę poczekać a w najblizszym czasie czeka nas długotrwały trend boczny z tendencją spadkową. Przeczekamy:)
Artur70 / 2008-01-11 10:41 / Tysiącznik na forum
Wiesz co? Ja o tych perspektywach to czytam gdzieś od sierpnia... Perspektywy są dobre jak są realizowane. Pytanie kiedy?
Artur70 / 2008-01-10 22:48 / Tysiącznik na forum
Nie ma co liczyc. Beznadzieja jest. Jesli ktos chce miec akcje, to te, ktore najmniej spadaja, m.in. Ponar.
taki sobie chlopak / 83.6.214.* / 2008-01-10 21:16
ojejku jejku usa switnie idzie pewno jutro ponarek sie skieruje na polnoc i co slabsi wyprzedaja pewno nawet jak wskoczy o pol procenta. o jejku jejku jakby tu i ch nauczyc cierpliwosci. JA PONARU ZA MNIEJ JAK 23 NIE ODDAM CZEKAM DO POCZATKU WAKACJI NAJDALEJ.

pozdrawiam
jarek79 / 81.190.246.* / 2008-01-10 20:04
Ponar ostatnio nie spada tak mocno jak inne małe i srednie spółki, bo poprostu jest bardzo tani ( wcześniej zbyt mocno spadł ). Teraz inne spólki "nadrabiaja zaległości"
Niestety złe informacje z USA, przenoszą się na naszą giełdę.
Ale wg. mnie na początku przyszłego tygodnia ( moze jutro ) będzie odbicie
( odreagowanie duzych spadków ), co później nie wiadomo....
Uważam że, wyniki spólek w USA pozwolą nam trochę podskoczyć. Nie wszystkie będą miały słabsze wyniki, ba w Polsce pewnie większość będzie miała dobre wyniki
i co z tego , skoro prawie wszyscy patrzą na USA, tylko że europa zachodnia też patrzy ale tak mocno nie spada.
Uważam że juz dziś wiele spólek na GPW jest b. tania , choc oczywiście nie wszystkie, poza tym w Polsce nadal wzrost PKB jest grubo powyżej 5 % i będzie .... nie bardzo rozumiem tych którzy sprzedają akcje po tak niskiej cenie.
Ale cóż , chca stracić więc tracą Tylko czemu reszta musi przez nich tracić
Panowie opanujcie się i zastanówcie nad fundamentami i planami spólek, Nerwy na bok
SergioZ / 2008-01-10 21:42 / portfel / Leszcz po sezonie
Witam
Ponar nie spadał tak mocno jak inne małe i średnie spółki w ostatnich dniach głównie dlatego że fundy nie były nigdy zbyt mocno zaangażowane w tą spółkę. Obserwując rynki europejskie wczoraj i dzisiaj oraz hamburgerowe wykresy wyraźnie widać jak wielki wpływ na indeksy w naszym kraju mają fundusze inwestycyjne, wymuszona umorzeniami rachunków podaż może się przeciągnąć niestety jeszcze kilka dni - chociaż mam nadzieję że dzisiejsze wypowiedzi Bena i prawie 13tys. na DJ pomogą uaktywnić popyt i jutro zakończymy dzień przynajmniej niewielkimi wzrostami.
Pozdrawiam
grandzio / 91.94.139.* / 2008-01-10 23:29
Powitać,
Niestety Polacy zachowują się tak, jakby zaraz miało być trzęsienie ziemi. Po co umarzać jednostki w funduszach? Teraz trzeba kupować. Podobnie z akcjami. Nie bójcie się. Świat się nie zawali, jak indeksy trochę się obsuną. Bardzo wielu ludzi weszło w giełdę, inwestując ostatnie oszczędności i teraz wychodzi panika. Podobnie w funduszach. Pamiętajcie, tylko cierpliwi zarabiają. No i nerwy na wodzy.
Powodzonka dla wszystkich. Ja nie rezygnuję ani z Giełdy, ani z Fun. Akcji.
zegarek / 2008-01-10 20:27
Zgadza śie ja dziś dokupiłem i niech rośnie myśle że nerwy to najgorszy doradca
Artur70 / 2008-01-10 21:04 / Tysiącznik na forum
optymisci. To dopiero poczatek drugiej fali korekty.Jeszcze ok. 3-6 miesiecy spadkow
SergioZ / 2008-01-11 08:46 / portfel / Leszcz po sezonie
Artur - nie nazywajmy szamba perfumerią a bessy korektą:)))))))) Pozdrawiam
jarek79 / 81.190.246.* / 2008-01-10 21:32
Ja w cale nie uważam że to koniec spadków na giełdach,
pisze tylko że bedzie odreagowanie, póżniej oceniam szanse 30 % na dalsze wzrosty , niestety 70% że spadki powróca
Co nie oznacza wcale że wszystkie spólki muszą spadać
Pare dobrych raportów spólek
Oraz że spadki będą nadal mocne. Zgadzam sie będzie cięzkie pólrocze na rynkach akcji
Ale to wcale nie oznacza że nasze portfele muszą się kurczyć,
Czasami na dużej zmienności można więcej zarobic niż w czasie hossy, choc jest to oczywiście trudniejsze.
A pozatym nie kracz.... oczywiście żartuję i pozdrawiam
Artur70 / 2008-01-10 21:36 / Tysiącznik na forum
A ja na 100% uważam, że beda nastepne spadki. Ew. zielen to tylko korekta spadkow.
A obecna fala spadkow bedzie trwala kilka miesiecy. Wiosna to znow korekta. Lato ostatnia fala spadkow.
A wzrosty, takie ktore mozna nazwac bedzie hossa, zacznie sie pod koniec roku.
Niestety panowie, zludzen nie powinnismy juz miec.
jarek79 / 81.190.246.* / 2008-01-10 21:48
zobacz kurs ZNTKLAPY, ostatni tydzień : kurs od 80 zł doleciał nawet w ciągu dnia do 110 zł, spadki na giełdach a on rósł i to przy sporych obrotach
Nigdy nie mów nigdy.... gdyby spadki były pewne na 100% to nie byłoby komu kupować akcji , a jednak obroty były dziś spore
Masz racje niestety sa spore sznse na kolejne spadki ale wykluczyć wzrostów nie można
A szczególnie na pojedynczych spólkach, spekulanci zawsze znajda pare spólek
yoda_79 / 2008-01-10 21:30 / Bywalec forum
mozliwe,ale miejmy nadzieje ze Ponar wytrzyma. Poza tym chyba bedzie lepiej na gieldach niedlugo. dzisiaj FED podal, ze beda dalej interwenionac. To moze pomoc gieldom. Tak na prawde to w okolicy wakacji (rok po pierwszych problemach w USA) widac bedzie problemy w USA i wtedy bedzie wiadomo jaki kierunek obierze gielda DJI i oczywiscie wszystkie inne.
yoda_79 / 2008-01-10 20:09 / Bywalec forum
Spokojnie, ci panikarze napewno nie sa na tym forum i go nie czytaja:) Chyba kazdy z obecnych forumowiczy zgodzi sie z tym co napisale, ze Ponar jest b. tani, jak i wiekszosc spolek na GPW. Ale niestety musimy przeczekac te zawirowania w USA. Troche sobie namieszali a my musimy cierpiec.
jarek79 / 81.190.246.* / 2008-01-10 20:16
jest jeden plus całej tej sytuacji,
Za rok napewno będzie mniej panikarzy, ba od poniedziałku bedzie ich mniej
Niektórzy już się wykruszyli, inni zrobią to za chwile . Im juz dziękujemy
Szczerze mówiąc ja rok temu też byłem nerwowy, ale nie sprzedawałem ze stratą.
po ponad roku na giełdzie tak się uodporniłem że nawet ostatnie spadki nie robią na mnie jakiegoś wrażenia .... Chyba praktyka się przydaje
Powodzenia. yoda_79
ksenus / 2008-01-10 16:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Mocno się broniły okolice 3250 pod koniec sesji mimo naruszenia wyszły minimalnie ponad.
Najładniej wybijał się GTC (nie tylko obronił 40 zł ale i wybił się do marginesu 42-43 zł), Ponar też dzielnie bronił poziomy 9 zł.
zdegustowany / 194.9.223.* / 2008-01-10 16:37
Bronily sie dzielnie...tylko pytanie co dalej....ile jeszcze beda sie tak bronic i kiedy zaczna rosnac ?
Ksenus jak myslisz ile to jeszcze wszystko moze potrwac...?
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-10 11:17
moze wig20 wyjdzie dzis choc na chwile na +

:) narazie nudno, ugrac coś tez nie jest łatwo ..
KSENUS sprzedałes ponar tą część ruchomą/?
ksenus / 2008-01-10 11:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie, bo czekam na okolice 10 zł dla ruchomej części.
Teraz nie ma sensu rzucać się na parę procent, bo pogrąży się kurs (a jest to działanie z punktu widzenia części stałej niekorzystne).
zegarek / 2008-01-10 13:10
Witam pana Ksenusa mam pytanie mam sporo środków dokupić czy czekać ja niemam co uśredniać bo wczoraj dostałem po 9
uda sie! / 83.6.209.* / 2008-01-10 16:00
ja tam dokupilem :D 2000
odwagi Gracze!
jutro bedziemy na + *

*nie biore odpowiedzialnosci jakby sie zsrlo ;)
ksenus / 2008-01-10 13:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Jakbym miał jeszcze jakieś zwolnione środki (przeznaczone na giełdę) to bym dokupił jeszcze trochę akcji. Cena jest cały czas przyzwoita, firma się rozwija, przejmuje i będzie konsolidować w ramach grupy zyski przejętych podmiotów. To będzie dobrze wyglądać w raporcie i wpłynie pozytywnie na przyszłą wycenę.
zegarek / 2008-01-10 15:02
`Dzięki tesz tak myślałem ale lepiej śie zapytać kogoś takiego jak ty
Artur70 / 2008-01-10 14:55 / Tysiącznik na forum
Kurna, sa naiwni którzy chcą inwestować w giełdę!
Wiara wraca...
-adam / 83.2.116.* / 2008-01-10 12:08
a co mysli o GTC o wsparciu 38zł moze testowac juz niedługo tak mysle
ksenus / 2008-01-10 12:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Bez solidnego przełamania 3250 nie powinien testować 38 zł.
zdegustowany / 194.9.223.* / 2008-01-10 12:43
Co sie dzieje z ta gielda....tylko w dol i w dol ... czy to kiedys sie skonczy... ? :( jak tak dalej pojdzie to wartosc akcji bedzie tak niska ze trzeba bedzie dzieli procentowy spadek z grosza...
yoda_79 / 2008-01-10 11:21 / Bywalec forum
Kiepski ruch dzisiaj na gieldzie, ale to dobrze. Nikt nie chce tanio sprzedawac akcji. Panikarze wczoraj wyskoczyli i czekaja. A co do W20 to trudno powiedziec. Moze w poniedzialek cos sie ruszy na polnoc. Teraz raczej wszyscy patrza na to co stany zrobia i czy wczorajsza sesja w USA nie byla tylko niewiele znaczaca korekta w spadkach. poczekamy zobaczymy.
ksenus / 2008-01-10 12:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Kiepski ruch i niski popyt to idealny przepis na spadek. Nawet niewielka podaż sprowadzi indeksy niżej.
Fundusze są w kiepskiej sytuacji. Skoro nie kupują akcji przy takim poziomie to znaczy, że nie mają siły nabywczej (bilans umorzeń jest pewnie większy). Jeżeli nie wykażą w tym kwartale dodatnich wyników, to wbiją sobie gwóźdź do trumny i zaliczą lekcję, jaką przerabiały kiedyś fundusze w stanach. Hossa dała zarządzającym pewność siebie i przekonanie, że są dobrzy w te klocki. Teraz dowiedzą się jak jest na prawdę.
Artur70 / 2008-01-10 11:21 / Tysiącznik na forum
raczej nie wyjdzie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy