PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
yoda_79 / 2007-11-26 10:18 / Bywalec forum
No cos sie nie rusza nasz Ponar. Wygada na to ze spekula przeszla na inne spolki, np Hawe. Trudno, poczekamy na fundusz az sie pojawi w Ponarze. Bylem w piatek w banku, kurcze ale ludzi teraz pcha kase w fundy. Kolejka byla niezla. Takze jest szanas ze fund powroci i do Ponaru. No chyba ze zarzad zacznie grac:)
pietroo / 2007-11-26 10:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
giełda jest w dołku, więc ciągną z kasą, tylko ciekawe czy te nasze fundy będą pompować kasę w naszą giełdę, a nie np. w Bułgarii czy Rumunii
ksenus / 2007-11-26 10:23 / Uznany Gracz Giełdowy
W ostatnim zestawieniu filarów polskiej gospodarki wg PB znajduje się właśnie Ponar. Oprócz niego są PKE, PAK, Bełchatów, Police, Puławy, Ciech i kilka innych.
jarek79 / 81.190.245.* / 2007-11-26 20:30
to bez watpienia bardzo dobra wiadomość,
mam przeczucie ze Ponar na poczatku grudnia wystrzeli ( na pólnoc ) ze niektorzy beda żałować ze nie zdarzyli zareagowac i kupić tak tanio jak jest teraz.
Ale cóż niech oni sie tym martwia , my mamy spore pakiety Ponaru.
Pozdrowienia
yoda_79 / 2007-11-26 10:38 / Bywalec forum
ksenus a kiedy PDA wlaczone zostana do akcji zwklych?
ksenus / 2007-11-26 11:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Pewnie w grudniu, ale dokładnie kiedy to nie wiem.
yoda_79 / 2007-11-26 13:02 / Bywalec forum
Mi sie tez wydawalo ze w okolicach grudnia. Na pewno przed nowym rokiem. Wtedy tez powinien sie zaczac na Ponarku wzrost, bo nie bedzie tak kasa rozdrobniona i tylko jednym walorem bedzie sie gralo.
pietroo / 2007-11-26 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
miejmy nadzieję, że akurat to będzie Ponar, bo na razie jest kiepsko
ksenus / 2007-11-26 13:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale za to można sobie spekulować dodatkowym pakietem i zarabiać na 1 zł różnicy.
yoda_79 / 2007-11-26 10:29 / Bywalec forum
No wiem, wiem, czytalem. Tylko mnie zastanawia czemu taki marazm na gieldzie. Ja tam sie nie martwie. Mam w Ponarze jakies 40k PLN i spokojnie czekam. To inwestycja na jakies 12 miesiecy, moze wiece jak nie bede kasy potrzebowal.
SergioZ / 2007-11-26 08:42 / portfel / Leszcz po sezonie
Kiedy koniec notowań PDA? Wie ktoś?
andrzejpp / 81.190.245.* / 2007-11-26 08:24
No to Ponar: najwyzszy czas się obudzić,
w sumie to uwaga do jego akcjonariuszy : nie oddawać go za półdarmo
pozdrowienia i powodzena
jurekkk / 81.190.245.* / 2007-11-23 20:01
Wiaderek zaczyna dokupywać akcji!
Wkońcu coraz lepsze informacje z Ponaru,
Wzrosty się zaczną ( zresztą zasłużone ), ja też dokupiłem Ponar
grupa hydrauliczna ma się powiększać i długoterminowo spodziewam się dużych wzrostów na tej spólce.
Pozdrowienia Ponarowicze , trzymajcie te walory i nie oddawajcie ich tanio.
Zerknijcie na acjonariuszy Hawe ( rośnie po kilkadziesiat % , bo nie ma leszczy którzy oddaja akcje za grosze, ) kurs zaczyna dzień od 20 % wzrostu i rośnie / bo nikt nie pęka.
To sprzedający decyduja o kursie. Więc nie narzekajcie ze kurs Ponaru spada czy stoi , tylko sprzedajcie go przy zdecydowanie wyższym pułapie ( np.15-20 zł ) To za 2 miesiące ponar bedzie po 30 zł ( spólka jest dużo lepsza od Hawe )
aaro76 / 81.190.245.* / 2007-11-23 22:21
Nie pękać to podstawa, sukcesu
Ale niestety nie wszyscy maja zelazne nerwy
oraz suugeruja się analiza fundamentalną
Nadchdzi czas ponownych intensywnych wzrostów na Ponarze.
pozytyw / 212.122.207.* / 2007-11-23 14:27
przy zielonych USA... zobaczycie bez problemu osiagniemy ten pulap...

gorzej jesli USA na czerwono wystartuje...
pozytyw / 212.122.207.* / 2007-11-23 14:31
juz mamy 10,2 :)
ksenus / 2007-11-23 09:48 / Uznany Gracz Giełdowy
No poranek całkiem ładnie wygląda. Jest ruch, są wzrosty, są obroty. To mi się podoba.
Pytanie brzmi w jakim kierunku się będziemy poruszać ? Z jednej strony fundusze muszą już zacząć proces podciągania wyników, bo końcówka roku nie może wyglądać tak mizernie. W końcu Polacy myślą dość masowo : "jak inni mają kupili komórkę to i ja muszę mieć", "jak inni mają samochód to i ja muszę", "jak inni się kupują/likwidują fundusz to i ja muszę". To przemawia za koniecznością odbicia. Stany są już na skraju wsparć więc jak polecą w dół to będzie źle. Muszą odreagować i to dobry moment. To również przemawia za odbiciem. Chyba zieleń powinna teraz trochę pogościć. Pytanie brzmi jak długo albo czy wystarczająco długo by utrzymać trend wzrostowy.
No cóż bądźmy optymistami, bo pesymistom jest i tak wszystko jedno - zawsze im źle :-)
ksenus / 2007-11-23 11:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Oj para zaczyna lekko stygnąć. Teraz pewnie konsolidacja do otwarcia giełdy w stanach i dalszy scenariusz podyktują znowu notowania za oceanem. Czas aby rynki na świecie przestały aż tak spoglądać na stany. To nie jest współczesne Imperium Rzymskie wbrew pozorom i nie centrum układu słonecznego.
yoda_79 / 2007-11-23 14:04 / Bywalec forum
No niestety ludzie chyba uwazaja ze USA to Imperium Rzymskie. Tak czy inaczej ja obstawiam dzisiaj DJI na +1% moze troche wiecej. W sumie co maja do stracenia. Stop nie obnizy FED, ci co mieli oglosic problemy w zwiazku z kredytami juz to zrobili, dane o makro juz byly, wiec nie ma zadnego impulsu do dalszych spadkow. Powinni dzisiaj odreagowac, a tendencja powinna sie powoli na wzrostowa zmienic. Teraz dla USA jest ciezkich kilka miechow na odrobienie strat w gospodarce. Tak czy inaczej nie spodziewam sie juz wiekszej paniki, a spadek do 0,5% nie powinien wywolywac strachu.
Obstawiam tez ze kolo 15 - 15.15 nasza gielda ruszy do gory, bo jak patrze na kontrakty amerykaskie to nie wyglada to zle. Takze dzisiaj powinna byc taka koncowka jak wczoraj.
ksenus / 2007-11-23 14:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja się obawiam, że nie ma na razie impulsu do wzrostu za oceanem.
Od zakończenia dzisiejszej sesji za oceanem będzie niestety wiele zależeć. Przełamanie ważnych wsparć zakwalifikuje nasze ostatnie odreagowanie jako tzw.: "ząbek" trendu spadkowego. Przygotowałem się na ten wariant realizując część zysków z wtorkowych i środowych zakupów. Mam do dyspozycji ponad 30% kapitału na ewentualny dołek w przyszłym tygodniu.
Z kolei zakończenie na plusie w okolicy 1% niewiele jeszcze zmieni, bo nie będzie wiadomo, czy to odreagowanie środy i obrona ważnego punktu wsparcia czy "ząbek".
Wiem jednak, że wiele osób czeka na poprawę sytuacji już. Może jednak lepiej by było dotknąć dna w przyszłym tygodniu i na prawdę zacząć wtedy prawdziwe wybicie i odwrócenie trendu do końca roku.
yoda_79 / 2007-11-23 15:16 / Bywalec forum
No w sumie to racja, lepiej poczekac do przyszlego tygodnia. Zwlaszcza ze dziadek znow straszy (dzisiaj w Oslo):
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=aolovxgGtAkQ
takze nie wiadomo jak w stanach to odbiora.
Miejmy jednak nadzieje, ze dobijamy do samego dna, bo taniej juz chyba nie moze byc.
yoda_79 / 2007-11-23 15:19 / Bywalec forum
a ja sobie do tego czasu pospekuluje na czyms. Mam podobnie 30% kapitalu, i czekam z nim na dolek, ale spekulacja tez daje co nieco zarobic, a zwlaszcza ze jest kilka fajnych spolek tylko do tego sie nadajacych
Mkk / 79.186.146.* / 2007-11-22 20:30
przepraszam ze nie bedzie o ponarze a o FERRUM ale nie daje mi to spokoju. Akcje ferrum były 14VI notowane po 35zł, 15VI po odjęciu PP (16,11zł) akcje spadły do 20 zeta. natomist PP w X notowane były po 7,50 (dlaczego cena wyjsciowa notowań PP stanowiła 50% kwoty odjętej od ceny akcji? hm.) dziś akcje spółki spadły do ceny 7,27 a wiec niżej niż notowania PP msc. temu. cena emisyjna nowych akcji to 3,12, czyli każdy inwestor oprócz kupionych PP dołożył jeszcze 3 zeta a więc cena PDA powinna wynosić przynajmniej 10,50 a na jutro cena odniesienia dla PDA jest równa cenie akcji i wynosi 7,27. Czy z tego wynika że już przed notowaniami ich cena spadła poniżej kosztu ich nabycia? czy może ja tu czegoś nie rozumiem albo ludzie tak spanikowali i zdołowali kurs że teraz takie jaja.
ksenus / 2007-11-23 10:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Po odcięciu PP wartość PP jest wartością od której zaczyna się obrót PP, jeżeli w dniu pierwszego notowania PP ludzie nie będą skłonni płacić tyle za PP (bo np. cena akcji podstawowych w międzyczasie spadała) to jasne, że otwarcie będzie niżej.
Jeżeli PP zakończą notowania znacznie poniżej sumy jaką płacili właściciele akcji w dniu poboru to ich wartość plus cena nowej emisji będzie punktem odnośnika dla notowań PDA. I znowu jeżeli nikt nie będzie przed pierwszym notowaniem skłonny płacić tyle za PDA (bo akcje jeszcze leciały w dół w międzyczasie) to ich cena będzie niższa w dniu pierwszego notowania. I tak było z Ferrum i wieloma innymi spółkami.
Dla Ponaru przykładowo właściciele akcji z PP płacili za nowe akcje min. 12,5 zł, kupujący PP płacili ok. 10 zł, a wczoraj same PDA fuksiarze kupili za niecałe 9 zł.
Mkk / 83.14.105.* / 2007-11-23 11:06
dzieki za odpowiedz, no tak PDA ponaru po 9 zł to super interes wtedy bo wszyscy ze stratą przcież nie bedą się wyprzedawać i wybicie być musi predzej czy później, podobnie jak ferrum pozdr.
SergioZ / 2007-11-22 16:30 / portfel / Leszcz po sezonie
Możecie mi powiedzieć do kiedy notowane są PDA i kiedy PDA zasymilują się z akcjami?
yoda_79 / 2007-11-22 14:49 / Bywalec forum
Co myslicie o wlaczeniu do grupy PONAR Hydrotoremu?
jarek79 / 81.190.245.* / 2007-11-22 16:57
Wg mnie dla akcjonariuszy Ponaru to b. dobra wiadomośc
Choć dziś rynek zbyt słabo zareagował na tę informację
jutro powinny byc zdecydowanie wieksze wzrosty na Ponarze,
Pewnie jutro ukarze sie spory artykół w Parkiecie i kurs wystrzeli
ja jutro rano dokupie kilkaset akcji
Wielu analityków mówi dziś w mediach ze dzisiejsza sesja na " malucha " jest przełomowa I powrócą wzrosty?
Wg mnie za 2 miesiące nikt nie będzie pamiętał o korekcie
ksenus / 2007-11-22 15:10 / Uznany Gracz Giełdowy
To bardzo dobre posunięcie.
poorman / 2007-11-22 16:39
Dobry ale trochę za dużo płaca za akcje. Przecena w ostatnich dniach nie bardzo drastyczna a oni tle deklarują 118 zł - 2 razy więcej niż dzisiaj (59). Coś jak Prokom i Asseco. Nie wiem jak tamta fuzja się zakończyła (czy się zakończyła). Wprawdzie cześć akcji jest uprzywilejowana co do głosów ale to i tak chyba drogo.
bognar / 83.21.36.* / 2007-11-22 19:52
Ponar kupuje 430445 akcji imiennych uprzywilejowanych co do głosu 1:5 i 216 225 zwykłych - razem 646670.Jeżeli zostanie zachowane uprzywilejowanie. to Ponar będzie miał 2368450 głosów na walnych zgromadzeniach . Zatem cena jednego głosu na WZ to 32.35. Przy obecnej cenie , to się b.opłaca.
finansista47 / 2007-11-22 18:55 / Bywalec forum
Szanowny Kolego !!
Czy Ktos z Panów potrafi okreslic hipotetyczny zapis rachunkowy z wykonania takiej transakcji pakietowej zakupu akcji HYDROTORU , o której Pan pisze ?
Czy ta transakcja nabycia akcji HYdrotoru w księgach Spółki za IV kw 2007 wykaze
ZYSK czy BIG STRATE BILANSOWA ?
Zgodnie z tym co Pan podaje z prasy , to cena zakupywanych akcji ma byc na poziomie 118 zł/akcje .

Wczorajsze dane prasowe z Notorii Service za 4 ostatnie kwartaly okreslają dla kursu akcji HYDROTORU = 62 zł/akcje wskaznik P/E na poziomie 15,5 a wskaznik P/BV na poziomie 2,6.
Dla negocjowanego podanego przez Pana poziomu ceny 118 zł /akcje Hydrotoru wskazniki wprost się podwajają czyli w aktualnych warunkach wycen mnożnikowych mamy zakup pakietu HYDROTORU po nieuzasadnionej wielkoscia cenie w stosunku do braku potencjalnego ZYSKU EKONOMICZNEGO z tej transakcji dla PONARFH.
Po prostu : nastepuje zakup pakietu za nieuzasadnioną , nadmierną cene.
Przeciez koszt kapitałów własnych PONARU wynosi ca 9,5 %.
Wiec zwrot z tej inwestycji M&A musi byc na poziomie ca 15 %.
Widze możliwe istotne pogorszenie, w niedalekiej przyszlosci standingu finansowego i bilansowego PONARU.( dla tak podanych parametrów transakcji zakupu akcji Hydrotoru ),
Bo już widac że zakup finansowany z pozyskanego kapitału emisji E nie dadzą oczekiwanej dodanej stopy zwrotu kapitałowego na tej inwestycji.

Jesli zakup M&A bedzie traktowany przez PONAR jako inwestycja dlugoterminowa to wchodza w gre przepisy MSR ( Miedzynarodowe Standarty Rachunkowości )
Co to daje : ujecie w ksiegach jako STRATY roznicy pomiedzy ceną zakupu pakietu akcji HYDROTORU a wartością ujęta w księgach jako przypadająca proporcjonalnie z wyceny ksiegowej AKTYWÓW NETTO spółki Hydrotoru.

Sami Panowie możecie jutro wyliczyć o jakich kwotach mówię . o bardzo DUZYCH .
Popatrzcie na zapisy w bilansie skonsolidowanym PONARU za okres III kw 2007.
Co widzicie : stratę bilansową ca 5 mln zł. ( wpływ zmian ceny notowań RELPOLU )
Takie samo ryzyko istnieje dla zakupywanego pakietu HYDROTORU.
Tym bardziej jesli w Ikw 2008 będzie besa w notowaniach akcji.

Teraz Panom pozostawiam odpowiedz na pytanie ?
Czy zachodzi ryzyko działania zarządu na niekorzyśc Spółki i jej akcjonariuszy, dla transakcji opartej na podanej przez Pana liczbie 118 zł/akcję Hydrotoru . ?.
Spólka PONAR juz miała w swej historii podobny incydent, negatywny ekonomicznie.
Popatrzcie na artykuły prasowe z 2002 roku. I co spotkało wówczas władze spółki.

WNIOSEK : spółka PONAR jest dobrym obiektem JEDYNIE dla graczy giełdowych inwestujacych w formule operacji DT.
Reszta z Panów musi widziec ryzyko spadku ceny akcji do poziomu 7 zł/akcje.
Czy zarobicie przy tej cenie na swych nabytych pakietach ??
I czy macie możliwości obecnie pokrycia sw=ych potencjalnych strat portfelowych. ?
Zobaczycie to sami, gdy ujrzycie za 6 mcy BILANS i rachunek skonsolidowany Strat i Zysków PONAR za 2007 rok.
A notowania akcji w I kw 2008 to moje oszacowanie powinny potwierdzic.
Pozdrawiam Pana Ksenusa
Co Pan o tyym sądzi ??
ksenus / 2007-11-23 09:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Każde nabycie spółki jest kosztowne i odbija się na wynikach spółki, ale przynosi również wiele korzyści przy właściwej polityce zarządzania. Poza tym cena za pakiet kontrolny zazwyczaj jest wyższa, więc nie ma co robić aż takiego szumu wokół ceny.
Jeżeli podbije się wartość spółki, więcej z niej wyciśnie lub włączy ją w cały organizm (w drodze fuzji) to powinno to mieć pozytywny wpływ na wynik. Wiele spółek powiększyło swój zysk przez zakup akcji innych spółek (np.: zysk za 2006 r. dla Prokomu nie pochodzi z działalności ale właśnie obrotu akcjami innych spółek).
Ponar jest rzeczywiście świetny na DT czy 2-3DT, dlatego mój pakiet akcji zmienia się dość dynamicznie zazwyczaj stały wynosi ok. 3000 tys. a zmienny drugie tyle (czyli trzymam jeden na długi termin a drugi kupuję, gdy jest znacznie poniżej średniej ceny z kilku sesji a sprzedaję jak podskoczy o 5-10%).
ksenus / 2007-11-23 09:23 / Uznany Gracz Giełdowy
Sprostowanie: zysk za 2006 r. dla Prokomu to w dużej mierze wynik obrotu akcjami (nie cały oczywiście).
finansista47 / 2007-11-23 12:12 / Bywalec forum
Szanowny Panie KSENUS.

Niby Pana wyjasnienie jest zgodne z ogolnymi zasadami teorii, ale warto pamietac iz te zasady gry na rynkach kapitałowych moga w sposob istotny nie dotyczyc przypadku PONARa.
Przykład PROKOMU jest dosc nieszcześliwy. Podobner operacje robił w 2005 i 2006 roku Pan Karkosik na swych spółkach. Takie operacje sa jednorazowe.
Potem w warunkach bessy mamy same STRATY ( łancuch przenoszonych strat finansowych )
A strategia budowania wartosci spółki ma byc wieloletnia.I musi byc poparta cyframi z wzrostu organicznego Spółki.
I co teraz ?? Akcjonariusze od " właścicela Midasa " klną teraz w zywy kamień.
Spadki 50 %.

Ponadto prosze PAMIETAC że zgodnie z praktyka rynków kapitałowych, 80 % transakcji połączen i przejeć typu M&A konczy sie FINANSOWA KLAPA dla KUPUJACEGO.
Przykładów negatywnych w Europie i w USA jest az zanadto. Vide Mercedes i Chrysler.
Projekty POnaru dla HYDROTORU sa bardzo mgławicowe.
Co wiadomo to to ze główny właścicel pakietów HYDROTORU zarobi gładko dodatkowo na tej operacji te 10 mln zł.To sa takze dane MU nasze pieniądze.
A co zarobia akcjonariusze PONARu ??
Jak ma byc polityka dywidend na 2008 rok w Ponarze ?

Uciekł Pan w swej odpowiedzi od komentarza nt. ryzyk finansowych ujmowanych w BILANSACH na 2008 ponarowej spółki., gdy zakupywane pakiety 27% akcji HYDROTORU sa 2 x droższe od ich wyceny rynkowej.

Zgodnie z Pana teza, rynek zaakceptuje dla PONAR po konsolidacji akcji wskaznik P/E na poziomie ca 60 pkt.
Jesli cena akcji ma byc w przyszłości na poziomie 15-16 zł to P/E wyniesie ca 80-90 pkt
( mysle o łącznej ilosci akcji 36 000 000 szt. ) Takie wskazniki miał rok temu BIOTON.
A jaki bedzie wskaznik P/E gdy na ksiazkacch PONAR w 2008 roku pojawi sie STRATA na tej hydrotorskiej operacji w wysokosci ca 30 mln zł.??
Prosze popatrzec w takiej sytuacji na spadki kursu SKOTANU

Na czym wiec Pan opiera swoj optymizm iz ceny akcji PONAR beda powyzej 15 zł.??
Na wiarze w cud ponarowy ??
Ze byc moze " tajna spółdzielna " wywoła skok kursu w I kw. 2008 ?????
Kto wiec bedzie kupowal z Panów po takiej cenie akcje Ponaru gdy w bilansach Spółki w 2008 roku beda " czerwone pozycje " ???
LIczy PAN na naiwnośc przysłowiowych LESZCZY ?
Watpie by to był Pan, bo jest Pan racjonalnym inwestorem.

WIARA czyni cuda ale tez nie moze byc to SLEPA WIARA...
Pozdrawiam
nowy 2 / 87.206.44.* / 2007-11-24 14:36
Witam p .finansistę 47
Zastanawiam sie, jaki cel ma Pan w uświadamianiu. Może napisałby Pan coś nt. udziałów IDM w w/w spółce, bo nie mogę się doczytać. Obserwuję spółkę nadal. Czy mam podac zlecenia zwalające kurs, bo to widać - zmieniają się , ale nie tak często. Ta spółka jest sztucznie zwalana od ceny 18 zł i to widać golym okiem. Na świecie jest tak , że jedni określają cel, drudzy wykonują, a trzeci tłumaczą , że Tak Musi Być.
Pan do której grupy należy??
Znam spółkę Hydrotor - ludzi, produkcję. Znam też trochę rynek hydrauliki siłowej, dlatego mam ich akcje, ale czemu Pan je ma?
Za dużo czasu poświęca Pan złej spółce, bez perspektyw, albo prawda jest zupełnie inna.
Idąc pana tokiem rozumowania , czemu nie pisze Pan o PKN i jego zakupie Możejek i innych spółkach. Akcje Hydrotoru mają prawo glosu 1 do 5 i to jest istota, chodzi o przejecie kontroli nad spolka , przy wprowadzenie do RN swoich przedstawicieli i to tlumaczy cene 118 zl-akcje.
Pozdrawiam
Wielce Zainteresowany / 83.31.205.* / 2007-11-23 13:15
to klasyczna gra, naiwnym się wydaje że budowanie, wynalazczość, ogólne dobro, to wiodące motywy kapitalisty. Ale popatrz na siebie kupujesz akcje i najchętniej sprzedajesz za chwile z maxymalym zyskiem. Jeszcze liczysz na to, że za chwilę spadną. Bredzenie o tym że prywatne zawsze lepsze od publicznego, to brednie pana profesora. Dlatego patrzenie okiem Pana Finansisty jest po prostu trzeźwe, niestety.
Ten spór przypomina mi dyskusję przed wejściem do unii. Populiści (Lepper itp ) mówili o cenach, dopłatach, kosztach a wybitni fachowcy, że nie ma o co się martwić będzie dobrze itd. w efekcie chłopi coś tam sobie załatwili.
pitas76 / 79.184.97.* / 2007-11-23 13:05
Szanowny Panie Finansisto
Również posiadam akcje Ponara i także mam obawy co do wzrostu wartości tych akcji (jak na dzień dzisiejszy wielu).Chciałbym spytać z całym szacunkiem dla Pana wiedzy ekonomicznej skoro jest Pan tak mocno przeświadczony o spadku wartości akcji (co oczywiście jest możliwe) to w jakim celu Pan trzyma akcje tej firmy (tak Pan deklarował we wpisach).Czego Pan się spodziewa po tych akcjach skoro przewiduje Pan (nawet powiedziałbym że jest Pan bardziej niż pewien swoich racji) okolice 7pln w przyszłym roku. Czy również czeka Pan na spekulacyjne działanie spółdzielni?
KRECIK87 / 2007-11-22 13:00 / portfel / Poszukiwacz zysków
zazdroszcze tym ktorzy rano zaczeli skupywac akcje i ponarku i wiekszosci spolek... Gdybym tylko mial jakies oszczeednosci na teraz to.......
ah...
dolorees83 / 213.76.106.* / 2007-11-22 15:04
160 % udzialow w firmie dla pana wiaderka?
10 000 000 jak to mozliwe?

pozdrawiam
rdoris / 2007-11-22 10:01
proszę wszystkich ,kto ma tylko dobrą wolę udzielenia pomocy leszczowi- Kęty nie mają forum, to może ktoś z ponarowców -podpowie mi ile jeszcze kęty mogą spaść i czy mają dobre wskaźnniki , bo się nie znam na tym.
Mkk / 83.14.105.* / 2007-11-22 11:10
właśnie coś zaczyna się dziać na szerokim rynku, ludzie się odleszczyli, foundy jakieś chyba wracają bo indeksy z -15% do -3% poszły
Kazik Toora / 83.20.189.* / 2007-11-22 11:28
Czas najwyższy :)
MarcusTrade / 2007-11-22 11:34
A taka ladna cenka byla za ponarka 9tka to prawie wymazona juz chyba nie kupie tak nisko
MarcusTrade / 2007-11-22 11:57
ok 40% portwela wladuje w ponar do 9.5 idzie zaakceptowac i nie ruszam tego rok a jak bedzie trzeba nawet i dwa i trzy liczy sie fundament jesli mozna spac spokojnie nawet 35% na minusie mnie nie zrazi dopiero moze ok 50% ale i tak nie sprzdam bo po co lepiej przeczekac .Wielkie ryby tak zawsze robia,a ja leszczyk bede plynal za tymi duzymi wytoruja mi droge.Mysle tez jeszcze o Skotanie i w malej czesci o Relpolu .
MarcusTrade / 2007-11-22 12:00
Polowe pakietu dzis a druga polowe pakietu jutro mysle ze bedzie to dobra inwestycja ,na wielkonoc beda juz zlote jajca co sadzicie?
MarcusTrade / 2007-11-22 12:10
zakupilem jestem wsrod was a moze drugi pakiecik relpolu sam nie wiem musze pezanalizowac
Kazik Toora / 83.20.189.* / 2007-11-22 11:37
A nawet w pewnym momencie była za 8.50 :)

Teraz najchętniej wszystko bym wsadził w Ponar ale jestem na Torze zamrożony :)
yoda_79 / 2007-11-22 09:50 / Bywalec forum
No ja juz tego nie rozumiem.
Wlasnie podali info o tym ze Ponar przejmuje spolke, zarzad powieksza swoje udzialy w spolce, a ludzie sprzedaja Ponar nadal za bezcen. Nic nie kumam. Przeciez powinna byc winda, no moze przesadzilem, ale przynajmniej schody ruchome w gore.
Co o tym sadzicie?
ksenus / 2007-11-22 09:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Dopóki rynek nie odstanie impulsu wzrostowego, dopóty będzie się osuwał. I tak Ponar się trzyma wręcz świetnie w porównaniu z innymi spółkami. Najbardziej cierpią słabe spółki a najmniej solidne. Spółki z Wig20 trzymają się najlepiej.
yoda_79 / 2007-11-22 10:01 / Bywalec forum
W sumie to racja, Ponar i tak trzyma sie swietnie. Zastanawia mnie tylko dlaczego ludzie nie zauwazaja, ze ta spolka, jak i kilka innych ma swietne perspektywy przed soba. Same inwestycje i przejecia. Musi sie to odbic na wynikach finansowych w 2008 roku, a moze juz nawet w raporcie za ostatni kwartal 2007 cos milego zobaczymy. Cena akcji jest w granicach wartosci ksiegowej, co powinno sklaniac inwestorow do pchania peniedzy wlasnie w Ponar. Niewiele est spolek, ktorych cena akcji jest rowna wartosci ksiegowej. Oczywiscie znajduja sie i spolki ktore są tansze od ich wart, ks. (patrz HAWE) ale nie rokuja w najbliszym czasie zyskow. Z Ponarem jest inaczej.
Mam nadzieje ze jak cal ten balagan amerykanski sie skonczy, to wystrzelimy jak rakieta.
ksenus / 2007-11-22 15:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba spojrzeć na Ponar jako inwestycję średnioterminową (a jak ktoś ma cierpliwość to i długoterminową). To, że za kilka miesięcy jego cena będzie o 50% wyższa jest bardzo prawdopodobna. Po połączeniu z Hydrotorem siła firmy znacznie wzrośnie (sam Hydrotor ma równie świetne wskaźniki, więc tym lepiej).
Lir / 212.14.14.* / 2007-11-22 09:53
Mamy do DUPY akcjonariat!!! Wysprzedają się jak stado wystraszonych panienek....

Szkoda gadać!!!!! Tylko czekać!!
ksenus / 2007-11-22 09:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Wyprzedają się wystraszeni drobni inwestorzy. Dobrze że więksi akurat skupują. Za rok ci co sprzedali będą żałować a ci co kupili cieszyć się.
Lir / 212.14.14.* / 2007-11-22 09:58
Miejmy tylko nadzieję, że tacy "inwestorzy" co sprzedają ze stratą sami się wykończą i w końcu z braku funduszy dadzą se spokój......Tak byłoby lepiej dla wszystkich... Giełda to nie gra a ludziom grającym na farta gratuluję rozumu Diplodoka!!!!
Lir / 212.14.14.* / 2007-11-22 10:05
Jak tak dalej pójdzie to spadniemy dzisiaj spokojnie do 8,80....
MarcusTrade / 2007-11-22 10:22
no i mamy stalo sie 9tka naruszona teraz maja kazje do prawdziwego zbicia ceny przy zlej sytuacji maja tak ladnie ulatwione ze az pozazdroscic,wspolczucie
KRECIK87 / 2007-11-21 14:12 / portfel / Poszukiwacz zysków
Ksenusie myslisz,ze to jzu koniec tych spadkow? Czy to juz jest dobry czas by skupywac akcje nie tylko ponarku,ale i innych spolek? Jesli to jzu samo dno to warto by bylo w cos jeszcze kase wlozyc..
ksenus / 2007-11-21 14:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Na niektórych jest to dno a na niektórych jeszcze nie. Jeżeli chodzi o Ponar to jak mówiłem mam stały pakiet na długi termin 3500 akcji którego nie ruszam. A mniejszym (ok. 1000) gram na DT albo 2-3DT kupując po 9,5-9,7 a sprzedając po 10,1-10,3.
ksenus / 2007-11-21 09:31 / Uznany Gracz Giełdowy
No dziś "animatorzy" będą wytrząsać akcje od panikarzy, by znowu pod koniec sesji podbić cenę i sprzedać.
adam77 / 83.29.154.* / 2007-11-21 10:56
Ksenus prosze doradz mi. Kupiłem jakis czas temu akcje spółki Lubawa (3tys szt) po 2,04. Cos niepokojacego dzieje sie z nia i nie wiem co robic... Mozesz cos doradzic?
ksenus / 2007-11-21 11:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Spółka ma dość dobre współczynniki, więc jej spadek powinien teoretycznie już wyhamować, ale nastroje na giełdzie są na razie denne, że wszystkie spółki cierpią.
Ja bym poczekał na "pewny" dołek przed odwróceniem trendu i dokupił 2 razy tyle akcji w celu uśrednienia. A następnie poczekał na poprawę sytuacji i powrót trwałego trendu wzrostowego. Szkoda sprzedawać aż z taką stratą.
adam77 / 83.29.154.* / 2007-11-21 12:15
Właśnie nie chcę sprzedawac z taką stratą.! Dostosuje sie do Pana porady. Dziękuję za podpowiedz. Jestem wdzieczny.
-adam / 158.75.236.* / 2007-11-21 11:59
a jakiego spodzieważ się otwarcia dzis w USA?
ksenus / 2007-11-21 13:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Z jednej strony za czerwienią przemawia stosunek USD/JPY oraz czerwony indeks Nikkei a z drugiej za zielenią bliskie punkty wsparcia. Bardziej jestem skłonny obstawić konsolidację lub nawet spadek (głównie przez zamknięcia w Japonii i Europie).
MarcusTrade / 2007-11-21 12:42
Co jak co ale ponarek ladnie sie trzyma ,szacuneczek dla was chyba ze przebije 9tke wtedy moga byc wachania ale tak to ladnie idzie ,nie poddawajcie sie
ksenus / 2007-11-21 13:15 / Uznany Gracz Giełdowy
No na razie jest trzymany w ryzach. Jego spadek poniżej 9 zł byłby złym sygnałem, więc jest pilnowany :-)
ksenus / 2007-11-20 10:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale ludzie niepotrzebnie tak panikują. Zobaczą 2 tygodnie spadków i już wyobrażają sobie, że zaczyna się krach i że spadnie nam na głowę meteor. Wszyscy się tak do tej ameryki przywiązali, że już nie wiem. Gospodarka amerykańska będzie tracić na znaczeniu z biegiem czasu. Nie ma co patrzeć na nich jak na wyrocznię. Kiedyś strefa Euro będzie wyznacznikiem światowej finansjery.
adam77 / 83.29.181.* / 2007-11-20 10:26
Panie Ksenus, nie miał Pan chrapki na petrolin (285 zł !!!!!! w piątek). Kupiłem trochę.
ksenus / 2007-11-20 10:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Kupiłem też trochę ;-)
adam77 / 83.29.181.* / 2007-11-20 10:55
Dawno nie miała takiego spadku... Trafnie Pan go przewidział "...nawet do 270-280zł...". Chylę czoło ........
ksenus / 2007-11-20 11:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Teraz przydała by się poprawa atmosfery na giełdzie. Sądzę, że jak przemęczymy listopad to w grudniu zacznie się większe odbicie i poprawa warunków inwestycyjnych.
Artur70 / 2007-11-20 11:45 / Tysiącznik na forum
Ja jestem już zasrany po pachy.... Umoczyłem sporą kasę i zaczynam panikować... Nie wiem kiedy te spadki mogą się skończyć? Wszystkie wskaźniki mówią , że wzrosty powinny już nastać, a tu dalsze spadki - 3, 5, 10%! Co się k**** dzieję???
ksenus / 2007-11-20 12:09 / Uznany Gracz Giełdowy
W stanach obniżyli rekomendacje czołowym bankom a FED nie obiecał kolejnej obniżki i skończyła się gra pod obniżki. Teraz jesteśmy blisko dna przeceny na mocnych spółkach, słabe mogą jeszcze polecieć.
Dlatego trzeba brać dobre i silne spółki z Wig20 plus kilka wybranych ze średniego sektora w tym również Ponar.
Można również brać obiecujący Petrol, bo kupowali go w dużej części poważni inwestorzy a pakiet akcji w obrocie jest bardzo mały.
Artur70 / 2007-11-20 12:32 / Tysiącznik na forum
Tylko, że ja siedzę w akcjach i mam sporo w plecy. Byłem pewien, że ten tydzień będzie korektą ostatnich spadków. Jest lipa, spadki trwają nadal. Nie wiem co robić. Od 3 tygodni pocieszam się i staram się nie wpadać w panikę, ale ceny lecą cały czas na łeb!
ksenus / 2007-11-20 13:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Od 3 tygodni ? Podczas ostatniej korekty jak kupiłem akcje to czekałem na zysk 2,5 miesiąca, bo się pospieszyłem.
Artur70 / 2007-11-20 15:01 / Tysiącznik na forum
Ksenus, to racja. Ja też czekam już ze 2 miesiące. Głównie mam na myśli skalę i szybkość obniżki. W ciągu 1 miesiąca większość cen spadła o 20-40%! To bardzo dużo jak na "cywilizowany kraj" i "cywilizowana giełdę".
Jeszcze niedawno płakałem na Toorą, myśląc, że spadek o 40-50% był spowodowany ich upadkiem. To rozumiałem. ALE DLACZEGO TAKĄ SAMĄ OBNIŻKĘ MA POŁOWA SPÓŁEK??? I to wcale bez takiego czynnika jak upadek...
ksenus / 2007-11-20 15:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Bo ludzie się boją, że stracą swoje pieniądze. A najbardziej boją się Ci, którzy najmniej inwestują i najmniej mają.
Upojeni wizją wielkich zysków kupują akcje czy fundusze w trakcie szczytów ale jak zobaczą spadki to sprzedają w trakcie dołków.
Kiedy rynek rośnie prawie mają wrażenie, że będzie rósł non stop a kiedy zaczyna spadać pytają się co się dzieje. Kto jest winny ?
To samo jest w czasie dłuższych spadków. Jak rynek się osuwa to wiele osób myśli, że spadek się nie zatrzyma aż nie zetrze wszystkiego w proch a świat pogrąży się w mroku.
A potem pewnego ładnego dnia wszystko zaczyna się znów odwracać i rynek znów rośnie.
Artur70 / 2007-11-20 15:48 / Tysiącznik na forum
To wszystko jest prawda... oparta zresztą na doświadczeniach historycznych wielu z nas.
Jednak tak gwałtowne i głębokie spadki mógłbym porównać do krachu z 94 roku. Gdyby wtedy nikt nie sprzedawał, teraz mielibyśmy wielu milionerów.
Pytanie jednak nadal jest aktualne: kiedy nastąpi korekta. Wiem, wiem. Ja to pytanie zadaje głównie sobie.
Mój plan na najbliższe 2-3 miesiące jest prosty. Skoro umoczyłem już kilkadziesiąt procent, to trzymam i czekam na wzrost cen. Niestety nie sprzedałem przy spadkach -8-10% (stop loss), więc czy stracę 30% czy 40% wielkiej różnicy nie robi. Czekam na wzrost 20-30% akceptując stratę ok. 10%.
Artur70 / 2007-11-20 15:52 / Tysiącznik na forum
I na moje nieszczęście korci mnie do zakupów...
jurek45 / 81.190.245.* / 2007-11-25 20:06
no
yoda_79 / 2007-11-20 10:22 / Bywalec forum
Masz racje, ale i tak nie jest zle. Obroty mizerne co znaczy ze malo ludzi chce sprzedawac. Jak nadejdzie czas, ci co czekaja zaczna kupowac, a wtedy kazde duze zlecenie da przynajmniej +2% wiec bedzie mozna szybko straty odrobic. Ja caly czas spokojnie malutkimi pakiecikami dokupuje od tych co chca sprzedawac teraz. Dla mnie sprzedawanie teraz to bez sensu, za duzo bym stracil. Srednia mam 13 wiec nie mam zamiaru sie pozbywac akcji. Spolka ma sie dobrze, choc zanotowala strate netto w III kwartale, ale w przyszlym rokuodbije sie. Teraz duzo inwestuja, a to sie zwroci.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy