PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
d_pawel / 2007-10-30 13:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jakis czas temu dyskretnie sugerowal Pan obserwacje spolki Orzel. Czy obserwuje Pan jej kurs? Jesli tak to jakie wysnul Pan wnioski z obserwacji? Tak jak wczesniej pisalem wydaje mi sie, ze ktos sukcesywnie skupuje akcje wywalane przez zniecierpliwionych drobnych inwestorow. Mozna to bylo zaobserwowac juz od kursu rzedu 0,37gr. Dzis natomiast ktos wurzucil wieksza ilosc akcji (okolo 600k) z tym, ze ta transakcje powiazalbym raczej z ogolna obawa zwiazana z posiedzeniem FED i niepewnoscia na rynku. Niedlugo Orzel podaje raport z wynikami, ktore ni musza byc wcale korzystne przez kurs Euro i Dolara (wiekszosc produktow Orla sprzedawane jest do europy zachodniej i stanow)... Tyle z moich obserwacji... pozostaje pytanie: co dalej z kursem spolki? Wydaje mi sie, ze ktos wiekszy nie ryzykowalby gotowki gdyby nie bylo szans na wzrost. Ale to tylko moje gdybanie, chetnie poznam takze opinie innych.
Artur70 / 2007-10-30 13:35 / Tysiącznik na forum
600.000 sztuk Orła to raptem ok. 220.000 PLN. Taka transakcja nie musi być od razu "wyrzuceniem" zniecierpliwionego inwestora.

A propos FED. Ja mam wrażenie, że informacje będą pozytywne.
d_pawel / 2007-10-30 13:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Inna sprawa to to, ze 600k akcji to polowa dziennego obrotu na Orle z ostatnich sesji:) A gdyby nie ten skup (ktory wydaje mi sie, ze istnieje) to i tego obrotu by nie bylo..
d_pawel / 2007-10-30 13:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja wiem ile to jest, wiem, ze to niewiele i dlatego uwazam, ze to takze ktos zniecierpliwiony ale nieswiadomy (o ile moja teoria jest prawdziwa). Pisze o tej transakcji dlatego, ze to najwieksza dzis transakcja i to ona zbila kurs o 1 grosz.
KRECIK87 / 2007-10-29 12:26 / portfel / Poszukiwacz zysków
Dziekuej za cenne info PAnie Ksenusie :)
doszla wiadomosc..
aha.. co do pp
bo niewiem czy dobrze rozumiem.. jesli kupuje pp to mam czekac do konca emisji pp, nastepnie sprzedac pp,pozniej kupic akcje po tej emisji,odczekac do emisji akcji pda i wtedy kupic pda?? dpbrze to odebralem?? Bo czasmi to ciezko mi przychodzi z mysleniem,tym bardziej,ze ta wiedza moja to moze 5% tego co PAn wie na temat akcji o niektore rzeczy troche trudniej mi zrozumiec :)
finansista47 / 2007-10-29 17:03 / Bywalec forum
Mam dla Panów raczej mniej optymistyczną wiadomośc.
Panowie W. jak i pozostała reszta głównych współwłaścicieli, zarządu oraz reprezentanci "spółdzielni", wraz z IDM, po wyłożeniu jutro z prywatnej kasy na zakup z pp praw do nowych 30 000 000 akcji serii E ( dla przypomnienia : są to kwoty ca 50 mln zł. 20 mln zł oraz 10 mln zł ), sądzę że utracili na dosyc długo swobodę łatwego i dużego " masnipulowania " kursem notowań akcji PONARFH na GPW.

Dlatego domniemuję, że kurs Ponarku dosyć długo będzie się ślizgał w listopadzie 2007 roku na poziomie 12-14 zł/akcję.
a skok w górę może być tylko 1-2 dniowy.
Ponadto, za jednak około 6 mcy, po zrealizowaniau przez grupę właścicielską i zarząd PONARFH nowych zakupów raczej slabych firm z obszaru Gr Śląska i ew. HYDROTORU, ci nieznani obecnie nadziani Inwestorzy oraz ew. , fundusze inwestycyjne lub także prywatne fundusze typu " private equity " ( ktorym Pan W. odsprzedawal swe pp z dużym dyskontem , po cenie 14,5 zł/pp) , to z pewnością podejmą na wiosnę 2008 roku próbę zbijania krótkoterminowego kursu notowań do poziomu 7-8 zł/akcję, ( tez mają wówczas pewny 50% zwrot )j by je następnie odkupić, gdy w następstwie cwanej gry dla papierów Ponarku zapanuje przysłowiowa panika na parkiecie.
( vide casus BIOTON czy SKOTAN )
Obym się mylił. :-((

Problemem finansowym dla Pana W jest pytanie , jak długo będzie się utrzymywal popyt na papiery PONARFH, gdy WYJDZIE Z CZASEM NA JAW owa jednostronna gra na pozyskanym z emisji E kapitale akcyjnym PONARFH.

Bo jak widać z notowań,także taka sytuacja jaka jest obecnie na MISiach
( oparta na średnioterminowym stałym wręcz trendzie " bocznego oporu " po wakacyjnej głębokiej korekcie ) robi się na parkiecie z lekka nerwowa lub ciężka.
Może dotyczyć to też i naszego Ponarku......
Pozdrawiam
antypek / 213.158.196.* / 2007-10-29 18:54
Pozwole sobie nie zgodzić się z pańskimi przypuszczeniami.Jeżeli chodzi o możliwość manipulowania kursami nie jest potrzebna do tego gotówka.Wystarczy posiadanie odpowiednio dużej ilości walorów (akcje, pp, pda ). Widzę, że jest Pan zwolennikiem spiskowej teorii manipulowania zapewne nie tylko kursami akcji. Moim zdaniem wizja, którą Pan przedstawia jest mało prawdopodobna. Owszem wierzę w to,że akcjonariusze (patrz Wiaderek) świadomie wpływają na kurs akcji.Na pewno wykorzystują to do pozyskania jak największej ilości udziałów w swojej firmie. Jednak manipulowanie kursem tylko i wyłącznie po to, aby zrealizować zyski wysysając krew z małych akcjonariuszy jest dla mnie mało prawdopodobne.Mam wrażenie,że nie patrzył Pan nigdy na rozwój swojej firmy z pozycji inwestora-przedsiębiorcy.Kwestia pieniędzy owszem, jest ważna ale najważniejszy jest właśnie rozwój firmy. I ja wierzę, że nasi potentaci mimo wszystko mają na celu przede wszystkim rozwój firmy. Opisana przez Pana metoda owszem mogłaby się przydać, gdyby chcieli jednorazowo, maksymalnie wypompować kasę z rynku i po tym szybko ulotnili się w kierunku nieznanym. To trochę nie te czasy. Mogę się zgodzić na znaczne obniżki ceny w okolicach przydziału i notowania pda. Jestem skłonny zgodzić się z przewidzianą przez Pana ceną 7 - moim zdaniem bardziej 8-9 złotych. Obstawiam jednak,że w przeciągu 2-3 tygodni po notowaniach pda cena ustabilizuje się i co więcej zaczną się pojawiać informację na temat inwestowania dużej ilości kasy z nowej emisji.Wierzę w rozwój Ponaru i racjonalne działanie zarządu z Wiaderkiem na czele.Przyznaję,że zainwestowałem sporo pieniędzy w tą firmę. Zarobiłem na niej sporo pieniędzy po poprzedniej emisji i wierząc w racjonalne działania kluczowych udziałowców dla dobra firmy mam nadzieję na duże zyski w przyszłości. Zwiększą wartość firmy, ustabilizują jej pozycję i to przysporzy im największego zysku a nie chamskie dojenie "leszczy" jak Pan sugerował i sugeruje. Żeby myśleć tak, jak ja musiałby Pan po pierwsze zainwestować w Ponar, no może wcześniej zaufać tej firmie i spojrzeć na wszystko niekoniecznie przez pryzmat teorii spiskowej. Jednym słowem musiałby Pan poczuć się inwestorem, czego życzę wszystkim udziałowcom Ponaru!
ksenus / 2007-10-30 07:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadzam się z odpowiedzią. Dalsze obniżanie kursu zbyt mocno nadwyrężyłoby dobre imię Ponaru i spowodowało zmniejszenie zainteresowania akcjonariuszy. To na dłuższą metę się po prostu nie opłaca właścicielom.
elizjar3 / 2007-10-29 19:37 / Gladiator parkietu
Pięknie to brzmi. Jeśli dobrze pamiętam to w poprzedniej emisji, po zakończeniu obrotem PP, wartość akcji rosła. Dlaczego teraz jest inaczej? Wówczas spółce też dobrze się wiodło.
lipiec07 / 83.8.41.* / 2007-10-29 19:26
Do antypek. Każdy by chciał aby działo się życzeniowo. Jednakże które życzenia się spełniają ? Na giełdzie. Tych szybszych i tych mocniejszych finansowo. Pan W. ma plan i stanie się wg jego woli. Więc jedyne co można zrobić to szybko obserwować szybkie zmiany. ON MA ZBYT DUŻO DO STRACENIA BY SPEŁNIAĆ CZYJEŚ MARZENIA. Pozostaje iść jego sladem. I tutaj trop się urywa. Trzymajmy się! Przecież sami tego chcieliśmy. Na pocieszenie zostaje że On też tego chciał. A to nie jest proste. Cao!
antypek / 213.158.196.* / 2007-10-29 22:08
...zatem życzę wszystkim,żeby ich życzenia się spełniły. Porozmawiamy za pół roku-o ile ktoś z Was jest w stanie tyle czekać.Mam wrażenie,że wszyscy chcieliby zarobić kupę kasy w kilka dni.Mam to szczęście,że traktuję giełdę i zarobione na niej pieniądze 'lekko'.Pieniądze same w sobie nie leżą w zkresie sfery moich marzeń!Nie uzależniam od notowań giełdowych swojej przyszłości i traktuję to bardziej jak rozrywkę. Z drugiej strony wiem,że trzeba wykazać się czasami w życiu (jak i na giełdzie) cierpliwością. Ci którzy zwątpią będą co najwyżej żałować,że przegapili okazję.
Elizjar - rzadko bywa tak,że historia się powtarza. Teraz sytuacja jest o niebo odmienna w porównaniu do wcześniejszej.Gdyby wszystko odgrywało się według utartych schematów nikt nie zrobiłby majątku na giełdzie. Wszystko byłoby jasne i oczywiste. Zyski przewidywalne. Na szczęście tak nie jest.
Można snuć przypuszczenia podpierając się analizami technicznymi - co szczerze mówiąc jest umiarkowanie miarodajne. Gdyby było inaczej małpy inwestujące na giełdzie nowojorskiej nie byłyby w konkurencji zyskowności inwestycji giełdowych przed maklerami, bądź czasami tuż za nimi :-) Ja zwracam oczywiście uwagę na wskaźniki, ale ostateczną decyzję podejmuję dzięki swojemu wewnętrznemu przekonaniu i podpowiedziom intuicji.Jak zauważyłeś pan W. ma plan i mam nadzieję,że uda mu się go zrealizować.I zapewne nie jest jego pierwszoplanowym zadaniem wycyckanie leszczy. Owszem może być drogą do celu to, że zwiększy swoje udziały kosztem wątpiących, ale przypuszczam,że jego cele sięgają dalej.Z bieżącej emisji będzie Ponar miał kupę kasy.Jak zauważył finansista nie podano precyzyjnych celów. Nie myślę,że wynika to z mało sprecyzowanych celów. Bardziej z tego,że te cele nie koniecznie muszą być znane wszystkim.Sam tak robię, gdy zabieram się do rzeczy, na której mi zależy.Moim zdaniem, jak mówiłem wcześniej zawirowania z kursem ponaru będą nie dłużej, jak 3 tygodnie po notowaniach pda.Spodziewać się można spadków do 50 % aktualnego kursu. Później zaczną się ukazywać informacje dotyczące zagospodarowywania kasy z ostatniej emisji.Być może przejęcie jakiejś średniej wielkości firmy w Polsce, później być może w Belgii (coś mi się o uszy obiło), później w Stanach. Za 6 miesięcy być może pomyślę o zrealizowaniu zysku.
Jeszcze jedno Elizjar - analogii z poprzedniej emisji dopatrywałbym się bardziej w innej ze spółek pana W. - Relpolu. W ramach pp można wykupić 10 akcji po 6 zł (już przydzielone) Kupiłem trochę tych akcyjek i jestem bardzo zadowolony. Po odcięciu pp teoretycznie jestem dużo pieniędzy do przodu.
Nie chcę,żeby Wiaderek realizował moje marzenia. Niech zajmie się realizacją swoich. Ja mu pogratuluję, jak zrealizuje swoje i zapewne na tym nie stracę.
Życzę optymizmu i wzrostów waszych inwestycji.
finansista47 / 2007-10-31 10:02 / Bywalec forum
Będę Panu bardzo zobowiązany za przedstawienie mi Pana kalkulacji prognozowanego wskaźniak P/E dla akcji PONARFH ,po skonsolidowaniu emisji serii E.
Moim zdaniem,jesli emisja akcji serii E zakonczy się sukcesem ( czyli objecie dotyczyc będzie wielkości 30 000 000 szt akcji ), a cena po konsolidacji będzie na poziomie ca
12,4 zł/akcję to zakłądając prognozowany poziom planowanego wykonania zysku na 2007 roku przez PONARFH ( zysk 2007 =wynik I pół.2007 x 2 ) to wówczas wskaźnik P/E kształtowac się bedzie wielkościowo na poziomie powyżęj 24.
Czyli mamy znaczne fundamentalne przewartościowanie wyceny rynkowej Spółki.
By obronic kurs ca 12 zł to planowane zyski Grupy PONARFH powinny w 2008 roku się podwoić.
Jest to raczej niemożliwe.
Jesli wiec na okres końca 2007/2008 roku na parkiecie GPW dalej trwac będzie " trend boczny " lub zajdzie wyrazny trend bessy, to w sposób naturalny nastąpi na papierach PONARFH b duża korekta wyceny i kurs spadnie na długo, długo do poziomu 7 zł/akcję.
Jakie jest Pana zdanie ???
antypek / 213.158.196.* / 2007-11-01 03:50
Przewidywane zyski Ponaru nie są wystarczającymi zmiennymi wpływającymi na dynamikę cen jego akcji na giełdzie.Można w przybliżeniu szacować ceny akcji , jednak na podstawie samego P/E nie da się skutecznie prognozować ich stóp zwrotu. Jeżeli chcielibyśmy dokonać takich prognoz należy wziąć także pod uwagę inne zmienne, które wpływają na zmiany wielkości tego wskaźnika.
Przede wszystkim ryzyko związanego z osiąganiem przez Ponar zakładanych dochodów. We wzorkach nie uwzględnia się zmiany nastrojów chociażby związanych z wynikami ostatnich wyborów (mam nadzieję,że na plus).Kiedy są info, że istnieje większe ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej, inwestorzy będą skłonni płacić mniej za przyszłe - niepewne zyski przedsiębiorstw, więc wskaźnik P/E obniża się.
Poza tym inwestorzy często zachowują się nieracjonalnie a z Ponarem tak bywa często - abstrahując od tego co tak naprawdę kryje się za zmianami kursu.
Wiedząc ile można zarobić bo można było wcześniej zarobić dużo(w moim wypadku ok. 500% ) jesteśmy skłonni ryzyko minimalizować.
Jednym słowem inwestując w Ponar bagatelizuję wartości wskaźników. Analizy techniczne często zawodzą na naszym rynku. Działam bazując na mojej intuicji(wyczuciu) i pozytywnych doświadczeniach związanych z tą spółką.
Wyniki finansowe będą miały mniejszy wpływ na zmiany akcji Ponaru. Moim zdaniem teraz główną rolę będzie odgrywać "marketing" firmy. Pozytywne info ukazujące się, myślę, że znacznie częściej niż dotychczas i na zupełnie inną skalę.
Nawiązując do pytania dotyczącego mojej rady o zakupy akcji Ponaru w terminie za ok 2 tygodnie nie miałem na myśli jakiegoś istotnego wpływu wyników finansowych za 3q. Obstawiam,że będą one pozytywne i mogą nas zaskoczyć raczej na plus. Jednak przypuszczam,że okolice przyznania pda i później ich notowania będą kolejnym momentem, w którym nasze szyszki będą chciały zwiększyć swoje udziały niższym kosztem.Zatem możliwe wahania kursu .
Z drugiej strony przypuszczam również,że pewna firma, która wpływała niekorzystnie na kurs Ponaru (być może próba w.przejęcia) broniąc się przed rewanżem pozbędzie się akcji Ponaru(zwiększenie podaży), chcąc bronić kurs własnych akcji. A będzie to trudne, bo Ponar będzie miał teraz sporo środków.
Moim zdaniem nie będę niepoprawnym optymistą, jak pozwolę sobie anty(cy)p(k)ować cenę Ponaru na koniec tego roku na poziomie powyżej 20 zł.
Apropos bessy - mam wrażenie,że Stany poważniej traktują swój kryzys i będą bronić mocno swojego/globalnego rynku.Co krok pokazuje to fed. Grudzień jest zazwyczaj najlepszym miesiącem giełdy i mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.
Pozdrawiam!
finansista47 / 2007-10-30 15:05 / Bywalec forum
Do Pana ANTYPKA i pozostalych FORUMOWICZÓW,

1. Gratuluje Panu Antypkowi bardzo mądrego i prostego, klarownego komentarza do diagnozy historycznej gry walorami PONARFH jak i RELPOLU.
Także jak Pan jestem inwestorem ponarka, stąd też wynika i mój surowy osąd i komentarz.
2. Prosze przyjąc że z pewnych okoliczności społecznych wynikaja podstawy mej intuicji co do możliwych scenariuszy działan włąścicielskich w akcjonariacie ponarka.
Poznałem z życia publicznego podobnych dużych indywidualnych Inwestorów na GPW jak osoba Pana W. Znam więc filozofie inwestycyjna podobnych osób.
Stąd hipotetycznie mam pewne uzasadnione obawy..
3. Można działac w skrytości na rzecz budowy PROGRAMU WZROSTU WARTOŚCI RYNKOWEJ GRUPY PONARFH.
Przejecia firm i negocjowanie ceny nabycia firm załatwia sie w gabinetach a nie w świetle kamer.
To jasne.
Ale w pewnym momencie należy pokazac rynkowi kapitałowemu i akcjonariuszom tzw. EQUITY STORY.
Czyli hipotetyczne symylacje dynamiki wzrostu tzw. zysku ekonomicznego Spółki
( chodzi o wielkośc szacowanego EVA - economic value added ) w prognozie średnioterminowej PONARFH, by wiedziec jakie Grupa PONAR osiągnie w latach następnych dodatkowe zyski przekładane potem na wielkość wskaźnika efektywnośąci inwestycyjnej z dodatkowego zainwestowanego kapitału czyli chodzi o wielkości wskaźnika ROACE. i ROI.
Po prostu bardzo ważne jest , czy będzie wskażnik ROACE miał wielkośc ponad poziom kosztu kapitału własnego skonsolidowanego PONARFH. J
esli poniżej kosztu kapitału, to akcjonariusze ponarka będą dokładać do tego interesu i Spólka zostanie popsuta tą niefektywnościa a ceny akcji znacznie pospadają.
4. TEGO planu EQUITY STORY dla Spółki zarząd Ponarfh Nam do tej pory nie ujawnia, poza puszczanymi zdawkowymi newsami w prasie.
To buduje dodatkowe ryzyka.
5. Deweloperka nie jest elementem budowy STARTEGII ROZWOJU GRUPY PONARFH.
6. Pan Wiaderek, z grupa doradców z IDM konsekwentnie wy7konuje swoje WŁASNE PLANY realizacji wzrostu dla siebie indywidualnego zysku z pozycji głównego właściciela.

Cała władza nad zarządami i radami w Grupie Kapitałowej należy do Pana W..
Nie są to więc również jak to Pan pisze, moje plany, co zrozumiałe..
Nie sądzę też, czytając CV by Pan W. miał za sobą duże doświadczenie zawodowe ekonomiczno finansowe i kapitałowe, dla budowy i realizacji ŚREDNIOTERMINOWEJ STRATEGII WZROSTU WARTOŚCI PONARFDH a tym samym planowanym wzroście kursu akcji.
Zmiany skokowe Kursu akcji w okresie 2007/2008 będą więc wypadkową GRY I MANIPULACJI SPEKULACYJNEJ.
UWAGA : To jest akceptowalna przez NAS rzeczywistość giełdowa.

A PONADTO :
Na pozyskanym dodatkowo kapitale akcyjnym w sumie 150 mln zł ,realizując w okresie XII 2007 i wiosną 2008 roku nowe zakupy i kolejne nabycia firm typu M&A, proces będzie poza kontrolą akcjonariuszy ( bo rada nadzorcza i zarząd ponarka siedzą w kieszeni pana W. ) będzię grupa właścicielska mogła sporo "z boku " zarobić, co pokazuje jasno przypadek nabycia ostatnimi czasy zakładu LUBAN.
Prosze zauważyć, iz w procesie wycen nabywanych firm przez PONARFH nie uczestniczy żaden doradca z profesjonalnych banków inwestycyjnych !!!!!
Wnioski na zarząd i radę przyjmowane są na słowa Pana W.
7. Przychylam sie do Pana analitycznej konkluzji ,iż kursy akcji Ponarka na koniec okresu notowań PDA lub potem mogą spadać skokowo, w ciagu 2 tyg skokowo o rząd 50 % w dół. ( czyli aż do poziomu 7,5 zł /akcję. )
Musimu pamietac iż na parkiet GPW zawita w grudniu wielka ilość 30 000 000 szt nowych akcji.....
O tym i o ryzykach dla notowań akcji MISiów pisze Panom powyżej.

Pozdrawiam serdeczniie Panów,
Antypek / 213.158.196.* / 2007-10-30 18:11
Dziękuję za komentarz i również pozdrawiam!
Artur70 / 2007-10-30 15:49 / Tysiącznik na forum
I kolejna poważna obsuwa!
Kiedy to się skończy???
finansista47 / 2007-10-30 18:07 / Bywalec forum
Panie Arturze,
Troche spokoju.
Ta obsuwa to tylko realizacja zysków przez szybkich małych graczy. Masją do tego prawa gdy akcje kupowali średnio po 12,5 zł z kilku 3 poprzednich sesji.a skoko\ do góry wyniósł ca 16%. do 14 zł/akcję. ( po zamknięciu pp )
Jutro tez jest pewna obsuwa do poziomu 11,5-12,2 zł/akcję.
Jeszcze jest pakiet 150-280 tyś szt o wartości ca 6 mln zł wśród ponarowiczów do sprzedaży tych właśnie niedawno zakupionych akcji akcji,
Celem realizacji tych szybkich zysków.w obrocie ( ca daje to 8-10 % zysku z pakietu )
Wniosek dla Pana :
Jutro nalezy dokupywac.
Pozdrawiam nieco refleksyjnie Pana.
A co o tym sądzi Pan KSENUS ????
antypek / 213.158.196.* / 2007-10-30 18:16
apropos dokupywania jeszcze bym się wstrzymał ze dwa tygodnie ;-)
finansista47 / 2007-10-31 10:06 / Bywalec forum
Czyli czeka Pan na wyniki finansowe podawane 14 listopada i na nowe ew. sensacje o planowanych przejęciach ?
Tak sobie mniemam, patrząc na Pana sugestię.
Mam podobny pogląd.
Dobra taktyka, bo w ciagu 2 tyg akcje poniżej ceny 11,5 zł raczej akcje PONARFH nie powinny spaść
Pozdrawiam
KRECIK87 / 2007-10-29 15:20 / portfel / Poszukiwacz zysków
a gdzie ja moge sprawdzac transakcje kupna i sprzedazy??
bo na interii sa,ale nieiwem czy ta sa wszystkie zawarte transakcje czy tylko kupna,bo nie pisze czy poszly na sprzedaz czy kupno..
d_pawel / 2007-10-29 16:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hmmm :) a jak to rozroznic Twoim zdaniem?:) Przeciez kazda transakcja to kupno i sprzedaz... Mozesz najwyzej obserwowac ktora strona wczesniej wystawila oferte... jesli walory sa wystawione po stronie S i czekaja na anbywce, ktory sie znajdzie za jakis czas to przewage ma popyt, jesli sytuacja jest odwrotna - wystawiona jest oferta kupna walorow z cena nizsza, niz aktualna cena na S ale pomimo tego znajdzie sie sprzedajacy to przewage ma podaz. Ale tego tak wprost ze spisu transakcji nie wywnioskujesz. Mozesz jedynie probowac wyciagac wnioski z tego na jakim poziomie zachodzily transakcje z wiekszym wolumenem i co sie dalej dzialo z kursem
KRECIK87 / 2007-10-29 17:14 / portfel / Poszukiwacz zysków
chodzi mi o to na jakiej stronie moge sprawdzac za ile ktos kupil i za ile sprzedal akcje..
d_pawel / 2007-10-29 18:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w ramach danej transakcji ktos kupil i ktos sprzedal ta sama ilosc akcji w tej samej cenie:) Chyba nie do konca sie rozumiemy... ;)
finansista47 / 2007-10-29 18:04 / Bywalec forum
Czytając dosłownie prośbę Pana KRĘCIKA 87,
Czy chciałbys by Każdy mógł zajrzec do Twego portfela z forsą i pakietem akcji ???? :-)))
Te informacje można zobaczyc` jedynie na RACHUNKU INWESTYCYJNYM w Domu Maklerskim lub w KDPW albo na prywatnym koncie inwestycyjnym.
TE INFORMACJE OBJETE są Ścisłą TAJEMNICA..
Chodzi po prostu o pieniądze ..........
KRECIK87 / 2007-10-30 00:15 / portfel / Poszukiwacz zysków
Panie finansisto.. Jesli ktos chce sobie sprawdzac to czemu nie.. Czy ja komus bronie zagladac do m,ojego portfela?? Sam ustawilem tak by jak ktos chcial zajrzec to moze to zrobic.. A co portfela.. Te sumy i ilosc akcji w portfelu sa dokladnie takie same jak na moim koncie w domu maklerskim,wiec jak widac poki co trace na akcjach( w wiekszosci sa to pieniadze mojego ojczulka).. zreszta portfelik na money jest dosyc dobry bo tak to nie musze ciagle sobie kalkulatora uzywac czy i ile trace badz zarabiam na tych 3 spolkach,ktore zapewne Pan widzial.. pozdrawiam i dalej trzymam kciuki za hawe,ponarkiem i drozapolem :)
d_pawel / 2007-10-29 18:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Namiastke tych informacji mozna wyciagnac z obserwacji notowan ciaglych w ciagu dnia. Na podstawie tego o czym pisalem wyzej mozna z pewnym prawdopodobienstwem wnioskowac, czy akcje sa przez osobe/grupe osob z wiekszym kapitalem skupowane od drobnych inwestorow czy tez sprzedawane (tzw. "ubieranie leszczy")
ksenus / 2007-10-29 13:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie ma reguły, trzeba obserować zachowanie. Jeżeli akcje spadają to trzeba pilnować momentu w którym ludzie chętniej zaczynają kupować a mniej chętnie sprzedawać i trzymać do momentu, gdy sytuacja się odwórci. Z PP też nie ma reguły, czasem PP sprzedają się drożej od ceny pierwotnej dla większości a czasem poniżej. Jeżeli jest poniżej to warto kupić i zapisać się na PDA a następnie jak będzie dużo chętnych na sprzedaż PDA to je sprzedać i poczekać na niższą cenę by odkupić PDA. Powtarzam reguły nie ma. Są tylko podobne sytuacje.
KRECIK87 / 2007-10-29 11:49 / portfel / Poszukiwacz zysków
Do KSENUS
Moze mi Pan wyslac jeszcze raz ta wiadomosc tyle,ze juz bezposrednio na mail,ktory Panu podawalem? Bylbym bardzo wdzieczny.. przepraszam za klopot,ale to bylyby dla mnei cenne informacje..
ksenus / 2007-10-29 11:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Poszło.
KRECIK87 / 2007-10-29 11:56 / portfel / Poszukiwacz zysków
dziekuje :)
i jeszcze raz sorki za klopot
Amirez / 2007-10-29 11:32 / portfel / Wychodzący z Szafy
Moze mi ktos powiedziec po jakim kursie zakonczyly sie notowania PP Ponar?
elizjar3 / 2007-10-29 12:31 / Gladiator parkietu
Ostatnie notowania PP Ponaru w dniu 25.10.
Kurs na zamknięcie 29,90 zł.
Amirez / 2007-10-29 15:21 / portfel / Wychodzący z Szafy
dzieki za informacje
KRECIK87 / 2007-10-29 11:01 / portfel / Poszukiwacz zysków
Do d_pawel.. A moglbys mi napisac gdzie odebrac prywatna wiadomosc? Bo do mnie zostala wyslana prywatna wiadomosc,ale nie wiem gdzie ja odczytac
jesli nie znajde to czy Panie Ksenusie moglby m,i PAn wyslac ta wiadomosc jeszcze raz na email,ktory Panu podalem?
d_pawel / 2007-10-29 11:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ta wiadomosc zostala wyslana na email, ktory podawal Pan przy rejestracji nick'a na forum Money.pl
KRECIK87 / 2007-10-29 11:32 / portfel / Poszukiwacz zysków
aha.. dziekuje w takim razie bardzo za pomoc Panie d-Pawle :)
d_pawel / 2007-10-29 11:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie ma za co:)
KRECIK87 / 2007-10-29 10:25 / portfel / Poszukiwacz zysków
DO PANA KSENUSA.
Moglby mi Pan wytlumaczyc(LUB KTOS Z FORUM) gdzie na forum moge znalezc wiadomosci prywatne.. Bo szukam ale znalezc nie moge.. Z gory dziekuje za pomoc..
d_pawel / 2007-10-29 10:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj
Klikasz na nick osoby, do ktorej chcesz cos napisac i tam pojawia sie formularz. Wiadomosc przychodzi na email podawany przy rejestracji nicka
pietroo / 2007-10-29 07:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wszystkich. Trzymam kciuki za Ponar. Mam nadzieję na wzrosty dzisiaj.
elizjar3 / 2007-10-28 21:21 / Gladiator parkietu
WITAM wszystkich Ponarowiczów !!!
Jakie prognozy na jutro?
Lir / 212.14.14.* / 2007-10-28 22:48
Miejmy nadzieję, że wszystko będzie ok. Stany w piątek zamknęły się na plusie, info trochę nie najlepsze ale może coś się ruszy. Wszystko zależy od tego czy ci, którzy mają akcje będą chcieli je jutro sprzedać za taką cenę jaka jest. W tej chwili mamy 13,85. Wszystko zależy od ceny i ilości najlepszych ofert sprzedaży. Jak inwestorzy postawią poprzeczkę wysoko i obroty na to pozwolą to możemy jutro mieć wzrosty. No chyba, że sytuacja z piątkowej sesji się powtórzy to będzie dla niektórych nieciekawie... Ja mam ponar jeszcze sprzed dużego spadku za 14,9 więc jestem na razie w plecy. Moim zdaniem do PDA kurs będzie oscylował w widełkach 12-16, ale to tylko przypuszczenia bo to co będzie to się dopiero dowiemy...
MARIO82 / 2007-10-28 19:22 / portfel
hej na poczatku tygodnia kupilem akcje ponaru czy lapie sie na pp tych akcji prosze o wyjasnienie dziekuje
cierpliwy / 83.3.76.* / 2007-10-28 20:16
Nie. Prawo do pp było w sierpniu.
KRECIK87 / 2007-10-27 01:09 / portfel / Poszukiwacz zysków
uwaga! Pan Piotr W. od 2.10.2007 posiada 1 995 201 akcji.. Ile to jest kasiorki to sobie mozecie sami policzyc :)
oj dlugo bede ponarka trzymal.. :D
KRECIK87 / 2007-10-27 00:56 / portfel / Poszukiwacz zysków
Panie ksenusie.. wyslalem do Pana prywatna wiadomosc,wiec jesli by Pan mogl to prosze odpisac..
ksenus / 2007-10-29 08:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Wysłałem odpowiedź. Powinna dojść.
spyart / 2007-10-26 21:51 / portfel / GPW Obserwator
stany poszybowały więc i nam życzę wysokich lotów na poniedziałek
Pozdrawiam całe forum i chyba ide spać
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-26 21:30
Do pana Ksenusa, czy możliwe aby notowania PDA PONARU pojawiły się około grudnia. Czy według pana należy akcje sprzedaćprzed wejściem PDA nawet po 16 zł, kupić PDA po jak najniższej cenie pod koniec notowań sprzedać je po najwyższej cenie, poczekać na uśrednienie ceny starych i nowych akcji, kupić około 12zł i poczekać na 20zł. Proszę mi napisać czy dobrze rozumiem, jestem początkującym graczem i bardzo dużo się już nauczyłam na tej spółce od sierpnia dzięki pana komentarzom i giełdzie.. Mój uśredniony kurs to 19,4 to znaczy że bardzo dużo jak dla mnie już straciłam nie chciałabym już więcej, a nawet chciałabym choć trochę zarobić. Wiem, że człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach. Bardzo proszę o komentarz, będę bardzo wdzięczna. Serdeczne pozdrowienia i proszę nie opuszczać forum PONARU. mrobat
expert100 / 83.10.9.* / 2007-10-27 08:30
Pani MROBAT
Koncepcja Pano gry pakietem jest b logoczna.
Ale w ten sam sposób myśla raczej wszyscy drobnii i średni ktorzy lubi aten sport. kapitałowy.
Pragne jednak zauwazyc ,że trendy zmian poziomu cen akcji, w kontekscie ogloszenia pp , byly tym razem zupelnie odwrotyne niz to mialo miejsce przy POPRZEDNIEJ EMISJI.w porownaniu DO STYCZNIA I MARCA 2007
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-27 10:50
Bardzo dziękuję za opinię to znaczy że odwrotnego trędu w stosunku do marca można się również spodziewać przy ogłoszeniu PDA około grudnia.
ksenus / 2007-10-28 08:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Na giełdzie wszystko się może zdażyć. Trend "inicjują" duzi gracze a reszta może się dostosować. Proponuję dostosować się do okoliczności. Jak będzie podobnie jak z PP to trzeba PDA dokupywać a jak będzie większy zysk to sprzedać i odkupić później taniej.
Jeżeli ktoś ma zbyt wysoką cenę po uśrednieniu to mimo wszystko powinien poczekać na owe 20 zł w przyszłym roku a PDA kupić jeżeli będą w dobrej cenie i poczekać z nimi do integracji. Wtedy zobaczyć jak wygląda uśrednienie. Np. mając 1000 akcji po 19 i kupując 1000 PDA po 11 ma się średnią 15 zł po integracji. A 16-18 powinno być osiągalne w ciągu 2-3 miesięcy.
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-28 11:58
Bardzo dziękuję za komentarz
new_rejs / 2007-10-26 15:41 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
dlaczego kurs NFI MAGNA nie rośnie???

przecież spółka wazwała do sprzedaży własnych akcji po 17,50.
a dadatkowo można załapać się na dywidendę.
new_rejs / 2007-10-26 15:44 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
pytanie miało być w innym wątku, przepraszam za zaśmiecanie
irek333 / 2007-10-26 15:43 / Bywalec forum
A kto Ci powiedział że się załapiesz na to wezwanie? A co będzie jak się nie załapiesz, a kurs poszybuje w dół, bo sporo kupuje właśnie pod wezwanie, a potem będą wyprzedawać?
new_rejs / 2007-10-26 15:49 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
dzięki 'irek333' za odpowiedź
KRECIK87 / 2007-10-26 12:46 / portfel / Poszukiwacz zysków
spyart ja rowniez pieknie zaczalem na gieldzie.. :)
na dzien dobry wsadzilem moje dziecece kieszonkowe(komunia,piniazki od mamy taty,z
ksiazeczki mieszkaniowej,itd.)(5000zl).. To byl energopol.. Kupilem 54 akcje po
90.50 dnia 23.10.2006.. DOSLOWNIE dzien pozniej akcje skoczyly o 78% :)
pomysl sobie,bylem w szoku.. W jeden dzien bylem 4tys do przodu :)
a sprzedalem je za 180zl 27.11.06.. To byl fux jakich mlo :)
teraz znow po dzisiejszym info cos zaczyna mnie kupic zeby zakupic troche akcji
energopola :) skomentuj
yachuu / 83.31.217.* / 2007-10-26 15:12
o jakie info Ci chodzi? o list intencyjnyc podpisany z SCG?
pozdro
menager / 2007-10-26 14:41 / "Mikro Milioner"
też przyglądam się tej spółce......sytuacja może sie powtórzyć....nie zaprzeczam :-)
irek333 / 2007-10-26 15:45 / Bywalec forum
Famur po takim info o współpracy z Cińczykami wysoko poszybował. Energopol też wzrośnie, tak myślę...:)
new_rejs / 2007-10-26 15:53 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
jakoś nikt się nie rzuca na ten energopol, jak by było coś na rzeczy to już by poszybował na +10%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy