PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
rdoris / 83.15.129.* / 2007-10-25 15:01
mam ten sam problem jaka jest różnica pomiędzy pp a pda mam pp i wiem że jak do 30.11 zapiszę się to za 1 pp mam 5 no wych akcji, a co daje mi jak kupię pda. Np sprzedaję pp a kupię pda jaka to różnica?
Mam duży szacunek dla wielu znawców tego forum, zwłaszcza dla ksenusa- dużo się uczę.
ksenus / 2007-10-25 15:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki za miłe słowa. Za eksperta się nie mam, ale jak komuś pomogę to na zdrowie :-)
Różnica między zapisaniem się na PDA z posiadanych PP a kupieniem ich w czasie notowań po sprzedaży jest taka, że w jednym z przypadków wyjdziesz lepiej. W którym ?

1. Jeżeli zapiszesz się na akcje wykorzystując PP to cena całkowita zakupu nowych akcji będzie się wahać między 10-11 zł w zależności po ile kupiłeś PP.

2. Jeżeli będą notowane PDA to ich cena będzie średnio o jakieś 1-2 zł niższa niż akcji podstawowych na początku (czyli 11-12 zł). Ich cena może spaść w trakcie notowań ale może również rosnąć. Jak będzie spadać być może uda się kupić je taniej a jak nie zapłacisz więcej.

W przypadku nr. 1 masz już załatwiony kłopot polowania na dobrą cenę w drugim musisz pilnować dołka.

Możesz połączyć obie techniki: zrealizować PP i zapisać się na akcje a jak PDA spadną poniżej ceny z zapisu dokupić jeszcze.
rdoris / 83.15.129.* / 2007-10-25 17:08
przeczytałem post do krecik 87 i już wiem o różnicy pda do pp
rdoris / 83.15.129.* / 2007-10-25 17:06
bardzo dziękuję za informacje ,jeszcze tylko proszę o podpowiedź -czy kupując pda też mam za jedno pda 5 nowych akcji? czy też jedno pda równa się jednej nowej akcji.
szacunek!!
fazik / 2007-10-25 19:05 / "Gpw-racer"
w obecnej emisji 1PP = 5PDA = 5NA
KRECIK87 / 2007-10-25 18:52 / portfel / Poszukiwacz zysków
witam osobe,ktora tez sie uczy z tego co pisze Pan Ksenus.. :) pozdrowionka :)
KRECIK87 / 2007-10-25 14:53 / portfel / Poszukiwacz zysków
no i brawo ponarek :D
alez mi humorek sie poprawil :)
ksenus a gdzie moge znalezc informacje,ze pp jakiejsc spolki bedzei na gieldzie ostatni dzien??
i prosilbym o wytlumaczenie(bo chcialbym poszerzac swoja wiedzse) na czym dokladnie polega PP i PDA.. co mi np daje jak kupie pp i pda.. Bylbym wdizeczny gdyby mi to ktos wytlumaczyl tak na chlopski rozum :)
ksenus / 2007-10-25 15:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Informacje o terminach notowań są w komunikatach spółek na ich stronach (harmonogram emisji itp.). Info jest też na stronach o giełdzie w sekcjach "Kalendarium" czy "Terminarz" albo na stronach biura maklerskiego w komunikatach.

PP to prawo poboru uprawnia do zakupu określonej liczby akcji z nowej emisji (np.: mając 1 PP uprawniające do 10 nowych akcji po jego zrealizowaniu masz 10 PDA)

PDA to prawo do jednej akcji z nowej emisji, które po pewnym czasie (po integracji) stanie się akcją zwykłą jak pozostałe w obiegu.
KRECIK87 / 2007-10-25 18:54 / portfel / Poszukiwacz zysków
po tym ile sie dowiedzialem coraz bardziej przekonuje sie,ze GPW to nie loteria jak np. totolotek :)
duzo sie dzisiaj nauczylem i napewno przydadza mi sie informacje od Pana Ksenusa w przyszlosci :)
to byl udany dzionek :)
a ponarek jutro sie masz nie dac i walczyc,by sie jeszcze do gory podciagnac :D hehe
KRECIK87 / 2007-10-25 18:48 / portfel / Poszukiwacz zysków
bardzo dziekuje Szanowny Ksenusie za cenna informacje :)
moja wiedza na temat gieldy powieksza dzieki Tobie o kilka %
Jeszcze raz dzieki.. Pozdrawiam
KRECIK87 / 2007-10-25 18:49 / portfel / Poszukiwacz zysków
czyli z tego co piszesz wychodzi na to,ze gdybym kupil pp ostatnio ponarka to jzu na wstepie bylbym przynajmniej 1zl do przodu.. dobrze rozumiem??
ksenus / 2007-10-26 08:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli obecny kurs akcji podstawowych utrzymałby się do pierwszego dnia notowania PDA to byłbyś do przodu nawet więcej niż 1 zł. Kupując PP za np. 22-25 zł i sprzedając PDA za 12-13 zarobiłbyś 2-3 zł na jednym PDA.
mgmg / 2007-10-25 14:11 / Bywalec forum
pięknie ponar oby tak dalej, pokaż na co cię stać
pietroo / 2007-10-25 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ponar w koncu się przebudza. Trzymajcie kciuki.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ratownick76 / 91.94.145.* / 2007-10-25 14:13
Ciekaw jestem jak sie teraz czują leszczyny które się wypruły ???? :))))) Pośpiech jest w skazany przy łapaniu pcheł ...... Pozdrawiam
ksenus / 2007-10-25 14:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Jest taka zasada. Jeżeli masz siłę to wytrzymaj.
Sprawdza się nie tylko na giełdzie ale w trasie jak złapie kogoś biegunka (kto wytrzyma będzie miał czyste spodnie a kto nie... ) ;-)
ksenus / 2007-10-25 13:51 / Uznany Gracz Giełdowy
No ostatni dzień notowania PP, więc zazwyczaj jest wtedy duży wzrost.
benqo / 213.158.196.* / 2007-10-25 16:39
skąd wiadomo że to ostatni dzien notowan pp?
d_pawel / 2007-10-25 13:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i jak Ksenus? zapisujesz sie na PDA z PP ?
ksenus / 2007-10-25 14:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Pewnie. Jutro spłyną należności z Petrolu i po 13 zapisuję się na akcje. Mam 700 PP i starczy. Gdyby jednak jakimś cudem doszły PP do 50 zł to pewnie bym je odsprzedał ale poniżej 45 zł nie ma mowy, bo się nie opłaca oddawać przyszłych zysków.
d_pawel / 2007-10-25 14:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i ja tak mysle... z tym, ze nie wierze we wzrost wartosci PP o 50% od teraz do konca notowania wiec zapisalem sie juz...
niedowiarek / 2007-10-25 14:10
to do kiedy zapisy sa na akcje? (z PP) do 30? a kiedy 1 sze notowanie PDA?
ksenus / 2007-10-25 14:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Zapisy są do 30-go do 16 godziny. Podział akcji 9-go listopada, czyli pewnie w połowie listopada.
niedowiarek / 2007-10-25 13:53
a jutro....?? spadek?? jak uwazasz?
ksenus / 2007-10-25 13:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Najkorzystniejsze dla "spółdzielni" byłoby podbijanie kursu do pierwszego dnia notowania PDA. Potem sprzedaż dużego pakietu i zaniżanie akcji oraz PDA a następnie odkupienie po niskiej cenie i ponowne wybicie po integracji. Czy tak będzie to nie wiem, ale byłoby to logiczne. Po prostu należy trzymać akcje jak ktoś ma nawet 2-3 miesiące i dłużej. Po co się palić, jak można poczekać na ładne zyski.
KRECIK87 / 2007-10-25 09:23 / portfel / Poszukiwacz zysków
ja wam mowie... niedlugo zaineresowanie ponarem bedzie takie jak niedawno hawe :)
czas pokaze.. nei pytajcie dlaczego tak uwazam.. przeczucie :)
milego dnia ponarkowicze i hawowicze :)
pietroo / 2007-10-25 10:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ŁAdnie poszedł w górę. Ale jeszcze ma dużo, abym wyszedł przynamniej na swoje.
ksenus / 2007-10-25 11:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Na MEWA szykuje się ostry podział akcji 1:20 i dodatkowo PP 1:12. Po tym wszystkim to zarówno tu jak i na FON będą się działy różne rzeczy.
Spekulacje z górnej półki emocjonalnej :-)
pietroo / 2007-10-25 11:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kupujesz Mewę?
Co do spekulacji na Ponarze, to mam nadzieję, że wyjdzie nam na dobre.
ksenus / 2007-10-25 11:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Na "spróbowanie" 1000 akcji. Jak spadnie to dokupię, jak urośnie to poczekam na PP i split, sprzedam podstawowe i zachowam prawa. Z 1000 akcji będzie przysługiwać po splicie i PP 240 000 akcji serii D po 1 gr.
niedowiarek / 2007-10-25 11:48
czyli mozliwe jest tylko zarobic... :)
ksenus / 2007-10-25 12:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale należy liczyć też cenę prawa poboru i koszt akcji wyjdzie 4 gr. Jak sprzeda się odciętą część przy scenariuszu wzrostu do dnia PP to cena relatywna będzie między 2-3 gr.
Stracić zawsze można ale prawdopodobieństwo zysku jest nieco wyższe niż spadku.
Nawet jeżeli cena akcji wyniesie 3 gr to jej spadek do 1-2 gr da szansę na dokupienie akcji i zarobienie, a jeżeli nie spadnie a wzrośnie to po sprzedaży też jest zarobek.
niedowiarek / 2007-10-25 11:28
moje oczy ciesza sie widzac zielone :)

oby tak dalej... ciekawe jak jutro kurs bedzie wygladal kiedy skoncza sie notowania PP????

jaki kurs przewidujecie na PDA?
maniolo / 212.122.207.* / 2007-10-25 10:48
to jak trzymamy jeszcze? : )

jak myslicie lepiej dzisiaj sprzefdac zeby jutro dokupic??
KRECIK87 / 2007-10-25 09:21 / portfel / Poszukiwacz zysków
no to da dzisiaj ponarek nam czadu :D
do gooooooooooooory ponarek do gory :D
piki10 / 2007-10-25 08:54
Ile może wynieść kurs po PDA?
PUYTAJNIK / 212.122.207.* / 2007-10-25 10:53
wlasnie jak przewidujecie??
bogol / 2007-10-24 23:19
Tu mamy ciekawostkę po takiej cenie to chyba każdy z nas by to zgarnął, ale zwróćie uwagę na ilości nie powiem żeby malutkie

7 PONARFEH-PP 15,40 60 000szt 1 848 wartość w tys.
8 PONARFEH-PP 15,40 90 000szt 2 772 -------------------
9 PONARFEH-PP 15,40 125 100szt 3 853 ------------------
bogol / 2007-10-24 23:21
To jest potwierdzenie słów Pana Finansisty
„ z prawej kieszeni do lewej kieszeni tych samych spodni”
niedowiarek2 / 87.206.104.* / 2007-10-24 12:46
1. a co powiesz o tym ze 320 K kupil fundusz wczoraj??
2. uwazasz ze pozwola sobie na spadki jutro lub jeszcze dzisiaj? czy nie uwazasz ze dla fundu taka spoldzielnia to wlasnie pryszcz przy ich funduszach?
3. jaki kurs przewidujesz na PDA?
4. uwazasz ze warto sprzedac teraz PP zeby kupic PDA?
rozdwojony / 212.76.47.* / 2007-10-24 22:46
dzis ogloszono przesuniecie publikacji raportu za III kwartal z 13 na 14 listopada. Kluczowa wydaje sie tu kwestia ze 12 i 13.XI to dni "przyjmowania zapisów na Akcje Oferowane nieobjęte w ramach wykonywania prawa poboru, tj. Zapisami Podstawowymi oraz Zapisami Dodatkowymi (w przypadku nieobjęcia wszystkich Akcji Oferowanych)"
mam 3 pytania do p. finansisty:
1. czy Zarzad przesunal termin publikacji ze wzgledu wlasnie na te zapisy i jaki moze byc cel takiego dzialania.
2. co to znaczy ze akcje moga byc nieobjete? Czy faktycznie nie wszyscy wykonaja swoje pp? Jesli tak, czy warto robic zapisy dodatkowe?
3. czy mozliwe ze grubasy sprzedaja swoje pp i planuja skup akcji podczas notowan (przy ogromnej podazy kurs powinien pozostac raczej w trendzie bocznym)

z gory dziekuje za odpowiedz
finansista47 / 2007-10-24 15:50 / Bywalec forum
Jeśli pana informacja jest prawdziwa to Sprzedającym był chyba Pan W.
I chyba dotyczyło to nabycia pakietu pp .
Dlatego tak suponuję gdyz przy realizacji takiej transakcji nabycia ilości akcji powyżęj 5 % w kapitale , Nabywca czyli wg Pan nieznany fundusz TFI musiałby sie zaraz UJAWNIĆ.
A dla nabycia pp ten próg nie istnieje.
Zas NIE WIEMY najwazniejszego , tzn jaka była ustalona cena transakcyjna za to pp ?/
Czy 26 zł, czy 24/pp czy może raczej 20 zł/pp.
Pan w. potrzebuje od 30-50 mln by opłaic realizacje swych praw pp.
Stad może Fundusz od pana w. wynegocjował znaczne dyskonto w nabywanej cenie za pp.

PYTANIE do Pana KSENUSA Ł
Czy wiadomy jest termin pierwszego dnia notowania PDA ?
Zarząd ma raptem cztery dni od następnej środy by :
sprawdzic salda na pp
przydzielić nieobjęte akcje innym akcjonariuszom
złożyc wniosek do KNF
i dostać decyzje na dzien notowania .
Dobrze byłoby gdyby to był terminpo 15 listopada. Ale.....
W kolizje wchodzi termin ogłoszenia sprawozdania finansowego Spółka za III kw, i dlatego jest to potem okres zawieszenia decyzji KNF.
Stadwydaje się że jedyny realny termin to otrzymanie przez zarząd Ponaru decyzji o terminie notowań PDA wyznaczonym przez KNF, wyznaczonym na początek grudnia .
Tak mówią mi specjaliści.
Czyli czeka akcjonariuszy PONARFH czas na okres ponad 1 mca, zamrożenia kasy opłaconej we wtorek na pp lub opłaconej na objęcie nowych akcji z serii E

Co Pan o tym sądzi ?
Jaki Pana zdaniem będzie wyznaczony termin obrotu PDA na parkiecie ?
Dziękuje z góry.
finansista47 / 2007-10-24 13:36 / Bywalec forum
Pamietaj Kolego
iż " różne spółdzielnie " tworzą prywatni inwestorzy mocno powiązani ze środowiskiem zarzadzajach portfelami "assets management" w funduszach inwestycjnych i w OFE..
Ten świat prywatnych REKINÓW w Polsce mocno przenika sie i stąd istnieje poufny obieg informacji o kierunkach gry na spółkach, niedostępny dla LESZCZY.
A zarządzający w funduszach tez maja swe tajne porozumienia i kontakty.
Ryzyk , fizyk....
Kontrola KNF w tym zakresie jest b iluzoryczna.
A CBA tego się nie dotyka....
Bo w tym świecie kap[tału giełdowego dużo jest ludzi pochodzących z " ukłądu tajemnych struktur "
Typu pan Duży Krzyś....
Taka to jest swoista korporacja dobrych usług. :-))))
Takie życie....
finansista47 / 2007-10-24 13:27 / Bywalec forum
Fundusz będzie chcial dokupic swe kolejne nowe PDA ( to sugestia i robota IDM ).
Dlatego PDA początkowo pójda do dołu.
Rób tak z pp jak mówi czy podpowiada Tobie intuicja..
Popatrz do dołu na me dzisiejsze posty.
Podkreślam, techniczny kurs po odcieciu praw poboru był wyznaczony w sierpniu na 12,52. zł/akcję. .
To jest poziom odniesienia realnej wartości niespekulacyjnej. Bo spólka porównywalnie będzie po tej emisji E znacznie fundamentalnie przeszacowana..
A spółdzielnia wywołała tego dnia sierpniowego skok wzrostu kursu ca o 100 %.
Osoby zaufane wyprzedały tego dnia znaczne swe pakiety akcji. które nabyli w 2006 roku po 12 zł/akcję.

Przypuszczam że skok za jakieś 2-3 mce będzie do ceny 16-18 zł/akcję.
Wczesniej będzie HUZIU HUZIU.
Pytanie , czy obroty codzienne wartościowo po takim 5 krotnym rozwodnieniu ilości wzrosna ?
Jaki będzie potem popyt na te papiery ?
Czyli jaka będzie możliwośc szybkiego odejscia gdy ma sie po 20 000 akcji ?
Przykład dzisiejszy BIOTONU jest b bolesny.
Pozdrawiam
dolorees 83 / 213.76.105.* / 2007-10-24 18:31
nic z tego nie rozumiem kapitalizacja spadła 78 mln do 71, a cena wzrosła?
chyba czas na roszadę tylko czy dużą czy małą

przepraszam, taką poważną dyskusje przerywam
ksenus / 2007-10-24 13:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Skoro prognozujesz 16-18 zł za 2-3 miesiące (tu akurat jak pamiętasz nasze prognozy się pokrywają) to co złego jest w kupowaniu PP teraz kiedy cena akcji wynosi po przeliczeniu 10-11 zł i sprzedaniu ich właśnie za 2-3 miesiące nie patrząc w ogóle na wahania w międzyczasie.
Zarabiasz w ciągu 2-3 miesięcy 60%. Czy można marudzić po takiej transakcji ?
O ile nasze "prognozy" i domniemania będą miały pokrycie.
finansista47 / 2007-10-24 13:45 / Bywalec forum
Kolego KSENUS,
Popieram uwagi.Nie ma nic yego w kupżowaniu pp wczoatraj czy dziś.
Trzeba tylko miec kase na interencyjny zakup dodatkowy PDA,gdy kurs będzie niższy.
Bo wszystko zZależy czy grasz bardzo krótko czy na dłużej PONARFH ?
A propos mych postów : Ja Panom nie marudze a pragnę jedynie zasugerowaqc FORUMOWICZOM otwarte myślenie o tym co jest ukryte w grze codyiennej na GPW. Analizując dla Panów wiedzy .konkretny przypadek np. jak teraz dla kursów PONARFH.
I tyle mych intencji..
Swoje już zarobiłem jak i po części straciłem..
Taka gra....

Każdemu można iśc myślą za tokiem mego dywagowania lub ich nie czytać.
Po prostu żyjemy w demokratycznym kraju.
No nie ???
ksenus / 2007-10-24 14:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Nikt nikomu pisać nie broni, ale jak się powtarza zbyt często pewne rzeczy to zaczyna to być źle odbierane. Widzę ludzi popełniających kardynalne błędy np.: przepłacanie za akcje ale nigdy nie nazwałbym takich ludzi publicznie leszczami, bo to brzmi nieprzyjemnie i niepotrzebnie buduje dystans ("ja być znawca wy być leszcze").
Jednym idzie lepiej innym gorzej, czasem wspomniany "leszcz" zarobi więcej od eksperta, czasem nie, ale w społeczności takiej jak ta należy zachować szacunek do innych.

Dla mnie okres inwestycji zależy od wiary w osiągnięcie zadanego zysku w zadanym czasie.
Z Ponarem chcę dojść do 16 zł, jeżeli będę widział perspektywę na 18 więcej to zaczekam. Jeżeli w międzyczasie PDA spadną do 10 albo niżej to dokupię, bo wg mnie prawdopodobieństwo osiągnięcia 16-18 zł za jakieś 2-3 miesiące (może dłużej) jest realne. Jestem nawet skłonny trzymać akcje tak długo jak będzie to konieczne aby dojść do ceny, którą uważam za realną. W większości przypadków cena jaką przewidywałem była osiągana ale zazwyczaj na nią wcale nie czekałem (czy to tracąc wiarę czy też chcąc zrealizować zysk jak najszybciej).
finansista47 / 2007-10-24 16:33 / Bywalec forum
Drogi Panie KSENUS,
Po pierwsze ;
1.Dziękuję za uprzejmą odpowiedź.
2. Ważna uwaga : Dla mnie słowo LESZCZ nie ma wcale pejoratywnego znaczenia.
Jest to dla mnie raczej osoba grająca małymi kwotami na z reguły b krótkich pozycjach
( środowisko studentów, młodych ludzi na dorobku, pasjonatów parkietowego hazardu jak i równiez rencistów czy emerytów )
3. Dla LESZCZY mam dużo szacunku .
To ONI tworzą z reguły obrót na parkiecie.
Mam w kręgu towarzyskim takich właśnie znajomych graczy. Trochę biednych i bogatych
4. Ja obracam od czasu do czasu wiekszymi znacznie kwotami Tak wyszło.
Były Zyski i dużę ostatnio potencjalne straty.
Mam w sobie zarówno smak sukcesu ale i czasami dużej porażki.
( bo była za duża wiara w fundamenty niektóreych spółek a tu giełda uwzględnia mocno technikę )
Dla przykład.u :
Teraz siedzę zablokowany od czerwca na IMPEXMET i SKOTANIE ( prasa komunikowała o cudownych planach pana MIDASA i to z wirą kupiłem) .
BY od lipca pluć sobie siarczyście w brode że nie zamknąłem nawet tych pozycji z małą stratą zaraz następnego dnia od zakupu, gdy nie było na parkiecie w czerwcu efektu " windowsdressing "
WNIOSEK : decyzji zakupu pakietu akcji spółki nie należy podejmowac pod wpływem impulsu danego jakims prasowym newsem. Trzeba spokojnie analizowac i śledzić dokłądnie trendy notowań.
Owe góra-dól,góra-dól choc i to nie ubezpiecza nas przed ryzykiem zamrożenia kapiatu z niektórych pakietów na 3-6 mcy.
Bo trudno zamyka się ze stratą. gdy ipowodowany mpulsem kupowało się na górce..Kużwa...
4. Nie jestem jakis tam ZNAWCĄ CIEŁDY a jedynie dysponuje jaka taka wiedzą o programach budowania wartości rynkowej korporacji i o corporate finance.
A jestem zdania że czasy wzrostowego samograju na gpw JUZ od lata 2007 bezpowrotnie nam MINEŁY . Jest tak jak Pan pisze - radośc daje nawet 5-10 % zysk.
5. Dlatego z mych doświadczen profesjonalnych wynika niekiedy mój krytycyzm o grach parkietowych, gdy widzę brutalną manipulację informacjami o planach rozwoju spółek, odbiegającą od standartów " corporate governence ".
5. U Pana KSENUSA podziwam wiedze analityczno-intuicyjną i spokój dobrego gracza.
5. Z pewnością mógłbym Panu powierzyyc swe kapitały.
To dowod zaufania do Pana doświadczeń.
Raczej z pewnością dałby Pan mi zwrot wyższy od ofert niektórych zarządzających z funduszy inwestycyjnych.
Pozdrawiam.
Zyczę Panu dalszych sukcesów .
niedowiarek / 2007-10-24 15:10
witam,
ja zadalem pytania... na czesc odpowiedzieliscie - dziekuje
czekam na odpowiedzi co do kolejnych.....

jesli chodzi o poldzielnie itp itd zdaje sobie sprawe z ich istnienia... rozmawiajac z Wami (finans... i ksens...) ciesze sie ze jestescie jak byk i niedzwiedz - dzieki temu wynikaja z tego ciekawe wnioski :)
milo ze jestescie z PONARKIEM..

mi osobiscie wydaje sie ze ponar wybije szybciej niz nam sie wydaje... (jedynie zastanawiajace jest co bedzie z PDA) zastanawiam sie nad dokupem PP tylko patrzac na Twoje sugestie (finan...) wydaje sie ze duzym prawdopodobienstwem obarczone sa nizsze wyceny PDA niz PP ?
a tak z innej.. czy Ponar wyladuje dzisiaj ponizej 12 zeby jutro ponownie dzwignac?
cloud_mj / 62.29.168.* / 2007-10-24 13:21
DO FINANSISTY
MADRY CZLOWIEK JESTES I DLA NIEKTORYCH ZA BARDZO :)
TAK PROSCIEJ NAM/MI POWIEDZ NA JAKI KURS AKCJI MAMY SIE NASTAWIC?
finansista47 / 2007-10-24 13:51 / Bywalec forum
Drogi Panie,
Z analizy historycznej notowan akcji PONARFH i przebiegu gry grupy Pana w. i "spółdzielni " od stycznia do czerwca 2007 wynika że obecni doradcy IDM zaplanowali dla serii E i potem całego kapitału podobne wahania po ustaleniu PDA i uśrednieniu kursu na poziomie skok w góre do 100 % a potem spadek o 50 % w dół.

W miedzyczasie , koło grudnia grupa pana w. zrealizuje pod stołem dodatkowe zyski na ponarowskich transakcjach typu M&A kupując nowe spółki.
( vide przykład zbycie i nabycie LUBONIA )
Proste i jasne.
Tak postępują REKINY PARKIETU.
By mogli zrealizować na LESZCZACH swe krociowe zyski....
Zuzia11 / 217.67.195.* / 2007-10-24 16:02
Panie finansista 47, pan zapewne z Poznania pisuje. Spółką zależną Ponaru Wadowice jest Ponar Lubań nie Luboń.

Pozdrawiam,
Pana przemyslenia rzucaja nowe światło na obecne poczynania zarządu
ksenus / 2007-10-24 11:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale zaczyna rosnąć jak na drożdżach. Nie ma to jak ostatnie dni notowań PP.
Pozdrawiam pana "finansistę" naszego naczelnego czarnowidza ;-)
finansista47 / 2007-10-24 12:00 / Bywalec forum
Dziękuję za pozdrowienia.
Każdy wędkarz wie jak wyglądaja techniki zanęcania LESZCZY.
I tak trzymam kciuki za pana sukces bo kupował pan swqe pp po 28 zł/pp.
Tez bym się cieszył \na Pana miejscu...
To ludzkie i zrozumiałe.
ksenus / 2007-10-24 11:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Już doszły PP do 14% w górę. Możliwe, że zamkniemy się wzrostem PP na poziomie 25-35% a zwykłych akcji 11-15%. Jutro powinno być podobnie. Także trzymać się i nie sprzedawać się tanio ;-)
finansista47 / 2007-10-24 12:08 / Bywalec forum
To " spółdzielnia " ciągnie kurs.
By wyrzucic potem swe PDA.
Proste jak słońce.
Dla nich te 2-3 mln zł na pobudzenie kursu to jak splunąć.
Mają duża kasę na takie operacjer A my jako małe rybki żerującer na ich delfinów czy rekiów grzbietach.
By się ciutka ze smakiem Używić....
ksenus / 2007-10-24 13:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Niech rzucają. Mi starcza zazwyczaj 5-10% zysku i nie czekam na nie wiadomo ile. Ja swoje PDA sprzedam jak będą na plusie a potem odkupię jak spadną i poczekam na integrację sprzedam i poczekam aż wszyscy się wyprzedadzą i kupię akcje.
Ratownick76 / 83.28.6.* / 2007-10-24 11:47
A leszczyny się wyprzedały ...... :)))) w końcu ktoś zarabiać musi żeby ktoś stracił.....mówiłem....cierpliwość....Pozdrawiam
KRECIK87 / 2007-10-24 13:48 / portfel / Poszukiwacz zysków
oj nie wyprzedaly panie ratowniku jeszcze... przynajmniej nie wszyscy ;)
finansista47 / 2007-10-24 13:13 / Bywalec forum
To mi sie dzisiaj podoba z ponarkiem.
Zupełnie jak w marcu tego roku.
Kto nie pamięta, niech poipatrzy na tabele notowań..
Dzisiaj pływa na papierach ŁAWICA LESZACZY I SUMIASTE OKONIE.
Pojedyńcze transakcje od 100-3000 szt akcji w obrocie.
Część z okoni odsprzedaje po raz drugi nabyte pp , bo tez i taki jednioniowy zysk się liczy .
Warto się schylac po każdą zlotówkę jaka daje parkiet przy dzisiejszej bessie.....
A " spółdzielnia " analizuje algorytmy. I wyrzuca jkasę ak w kroplówce.
Bo znajomość ekonometrii i zasad rachunku prawdopodobieństwa jest podstawa sukcesu każdej symulowanej INZYNIERII FINANSOWEJ oraz akcjonariuszy krótkoterminowych.
Tak trzymać. góra -dól, góra -dól.....
A PDA i tak będzie poniżęj.
Obowiązuje i tutaj , jak podaje DOLOREES , zasada skali.....
Pozdrawiam FORUMOWICZÓW pilnie śledzących ponarową ruletkę.
Pecunia non olet....no nie ???
mgmg / 2007-10-24 11:27 / Bywalec forum
brawo ponar nareszcie drgnięcię
bogol / 2007-10-23 19:04
Nie no to już jest przegięcie ..to ma by ten skup ..???????? sprzedają po dziesiątki tysięcy kupują po dwa tysiące Ktoś sobie chyba jaja robi ....

Zarząd Ponar Wadowice S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 23 października 2007 r. Spółka otrzymała informację na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U. 183 poz. 1538) o transakcji kupna w dniu 22.10.2007 r. na rynku publicznym wtórnym w ramach sesji zwykłej 2000 praw poboru akcji serii E po cenie 26,00 zł przez osobę wchodzącą w skład Zarządu Spółki.
Mkk / 83.14.105.* / 2007-10-24 10:54
coś zaczyna sie dziać na naszym ponarku, ciekawe czy to trwałe czy tylko podpucha
ksenus / 2007-10-24 11:14 / Uznany Gracz Giełdowy
No ktoś podbija cenę akcji i PP. W sumie to dziś i jutro ostatni dzwonek na PP, więc często w ostatnie 2 dni PP rosną dość pokaźnie. Może i Ponarek wejdzie w schemat.
ksenus / 2007-10-24 09:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak samo jak nie może coś rosnąć w nieskończoność tak i spadać w nieskończoność nie może. Kiedyś cena się unormuje i zacznie rosnąć. Im niżej spadnie tym wyżej się wybije i więcej można będzie zarobić. Jeżeli w co nie wierzę wogóle spadnie do 3-5 zł jak tu niektórzy wieszczą to kupię baaardzo duży pakiet akcji.
finansista47 / 2007-10-24 11:46 / Bywalec forum
No i coz drogi kolego KSENUS. !!
ZE wstydem muszę stwierdzić że jednak intuicja mnie nie myliła.
Trend spadkowy jest realizowany na ponarze dosyc konsekwentnie.

A jak wygląda zwrot z papieru dla okresu 3 mcy.
Oto kalkulacja :
Drobni kupowali akcje ponarku w sierpniu po 51-60 zł/akcje
( przed odcięciem praw poboru )
Jak jest dzisiaj ;
Akcje ca po 11,5
Prawa poboru po 24 zł.
Razem to daje wartość 1 papieru jedynie ca 35 zł.
Jaki zwrot ujemny : 35/55 = o,63%
Czyli strata ca 40 % .
w okresie 3 mcy.
Bardzo DUZO !!!
Wszyscy którzy kupowali akcje wcześniej wyżej mają dzisiaj w plecy średnio po 50% - 7
70 % straty.

Co dalej z kursem PONARFH ?
Szacuje że obrót pp sięgnie około 1000 000 -1 400 000 szt pp czyli jest na poziomie ca 20- 22 % planowanej emisji.
Co daje , odejmując teoretycznie brak operacji prawami z pp przez pana w i Innych glownych , rząd obrotu z tzw free float na poziomie ca 40 % posiadaczy kapitału akcyjnego To bardzo duzo.
Potwietrdza tylko znaną mi informację że kapitał spekulacyjny w PONARFH może stanowić kwotę 50 mln zł. cco stanowi ca 20 % dawnej kapitalizacji spółki.
Niemało by kontrolowac zachowania LESZCZY.

Jaki bedzie obrot prawami z PDA ?
Może nawet być na podobnym poziomie 30-35 % planowanej wielkości emisji serii E.
Wniosek :
gra spółdzielni idzie o zrealizowanie 2 celów :
1. uzyskać zyski z nadwyżki ponad cenę emisyjną
Tak więc akceptowalny przez spółdzielnię dolny poziom PDA to 7,5 zł/ akcję .
Daje im to i tak zyski na poziomie 50 % w stosunku do ceny objęcia emisji
( koszt nabycia serii E to 5 zł/akcję )
2. W drugim ruchu, równolegle pobudzić skokowo wzrost kursu starych akcji, by Leszcze masowo obejmowali PDA.
kurs z uśrednienia ma wyjść na poziomie 10zł/akcję bo wówczas fundamenty trzymają jeszcze pozytywną korelacje.
Czyli na koniec notowań, przed zamknięciem emisji E, kurs PDA pójdzie w góre.
a potem HUZIU- HUZIU na parkiecie.Czyli pewna huśtaweka notowań.
Ktoś sie załapie, ktoś wypadnie....
3. Cel ostateczny dla grupy Pana w. to zebrac dodatkowy kapitał z serii E ( 100-150 mln ) na zakup innych spółek. w których " spółdzielnia " wcześniej juz objęła poufnie akcje.
To pewne patrząc na niedawne operacje pana w. w FAM a teraz jakoby w HYDROTORZE.
Ma więc przyszłe łatwe zyski nieujawnione bo dodatkowe po takiej operacji.

Jestem też przekonany , że doradcy z IDM dążą do złapania poziomu zwrotu z zaangażowanego swego kapitału na poziomie min 100 %.
W jakim terminie ten zwrot chcą uzyskać ??
Przypuszczam że max do 6-8 mcy.
RADA :dla poniektórych to sprzedawać teraz pp a za moment na starcie kupować nowe PDA.
Wyjśc powinno taniej.

A potem, za parę mcy co nastąpi w obrocie akcjami ponarku ?? ?
Powtórzenie wariantu w okresie kolejnych 6 mcy takiego ,jaki dla Karkosika zaplanowali w SKOTANIE
lub będzie podobnie jak w BIOTONIE.
Taka zagrywka spekulacyjna powoduje długoterminowy spadek ZAUFANIA akcjonariuszy do papieru ponarka. Ale to zaufanie panu w. nie będzie już potrzebne. Ma kapitał w spółce z emisji serii E.
Dwa razy nie musi wchodzić do tej spekulacyjnej rzeki...
Tak będzie w PONARFH od II/III kw 2008 roku .
Po stworzeniu dużej Grupy Kapitałowej Pan w. odsprzeda swój pakiet BRANZOWEMU INWESTOROWI STRATEGICZNEMU.
Zwrot dodatkowy osiągnie za wycenę swego pakietu o wartości kontroli strategicznej nad spółką.
Ostatecznie zyski z takiej 3 letniej operacji dla Pana W . i "spółdzielni "
szacuje na poziomie 50 - 80 mln zł.
Warto się schylic po takie pieniądze.

Nie tylko Pan Karkosik czy Pan Jakubas może być MIDASEM ze spekulacji sterowaniem kursami akcji w swych portfelach..
Kazdemu z Nas tego życzę.
Prasze pana Ksenusa o poważny komentarz co do mych przypuszczeń o bieżącej i przyszłej taktyce obrotu akcjami ponarka w najbliższym okresie miesiąca listopada.
Dziękuję i pozdrawiam.
fran 1 / 193.151.114.* / 2007-10-24 12:02
wiesz, czytam te twoje wypociny codziennie i mam niezły ubaw
dziś to już musiałam napisać
CO SIĘ FACET TAK NAPINASZ NA TĘ SPÓŁKĘ
teraz jak kurs nie po twojej myśli - przypomnę wszystkie twoje posty do teraz były o spadaniu, spadaniu, i jeszcze raz spadaniu - zaczynasz snuć nowe teorie ano że pewnie podbiją ano że potem spadnie ano że znowu urośnie i znowu spadnie
człowieku tak jest z połową spółek MIŚ
a jak wprowadza się niepewność wokół spółki i nerwową atmosferę to wahania kusu automatem większe
no ale cię pozdrawiam i zobaczymy na ile siły ci jeszcze wystarczy z tym produkowaniem się teraz masz dobrą bazę bo co by się nie działo napiszesz A MIAŁEM RACJE
finansista47 / 2007-10-24 14:00 / Bywalec forum
Szanowny Panie
RADA
Będziesz długo żył gdy jak piszesz me " wypociny " potraktujesz z przymrużeniem oka.
Trzeba potrafic sie uśmiechac i miec dystans do życia.
Nawet przegrywając także duże transakcje na GPW.
Co tez mi sie zdarzało.
Pozdrawiam adwersarza....
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-24 10:18
10zł za akcjie ponaru .. jesli taka cena będzie mysle ze warto brac a ty?
ksenus / 2007-10-24 10:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Wydaje mi się, że warto. Jak wiadomo giełda potrafi zaskoczyć w jedną albo drugą stronę także nie ma mocnych i nieomylnych.
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-24 10:38
wczoraj sanwil sprzedałem ,a jak u ciebie petrol? ja bym połowe sprzedał .)
ksenus / 2007-10-24 11:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Petrol puściłem wczoraj po 370, ale ktoś dziś kurs zaczął właśnie podbijać przed chwilą i zaczynam żałować :-)
zzi / 83.8.216.* / 2007-10-23 17:36
kupiem akcje przypadkiem, straciłem ile straciłem, odrobię w 2 w-endy.Trudno. Ale obśmiałem się co nie miara / również dzięki forum/ potem trochu się im przyjrzałem, nie ma tragedi, będą próbować tworzyć bliżej niesprecyzowaną grupę kapitałową bez jakichkolwiek znaczących listów intencyjnych, strzał w nieruchomości - brak WZ dla osiedla Białołęka, wchodzą na rynek w szczycie koniunktury przy totalnym braku fachowców a główny rozgrywający - pan w. los tragedios. na hydraulikę nie mam czasu ale jest trend na wyautowanie ceł z Chin. Finansista ma rację, łatwo nie będzie. spółkę zauważyli w wall street journal i... jest daleko od best performers, czy coś.
To hazard, ja wchodzę.
finansista47 / 2007-10-23 18:20 / Bywalec forum
Drogi Panie
dziękuje Panu za ciepłe słowa....
Popieram Pana obserwacje.
Z tego co mi mówi Intuicja i rozpoznanie psychologiczne metod gry glownego akcjonariusza pana w. i jego doradców z IDM , to latwo nie oddadzą oni swej skóry....
A na pewno szykuje się z czasem lwielkie spekulacyjne BUM BUM....
Adrenalina się podniesie...ojka jak sie podniesie.
Bo albo " spółdzielnia " wywoła spadek niebawem znacznie kursu PDA do poziomu 8 zł/akcję ( więc czekać należy z zakupem pp) w stosunku do kursu zamknięcia obrotu pp albo zmajstruja oni coś potem przy wywołaniu skokowego wzrostu kursu starych akcji PONARFH koło 11 listopada ( wzrost do 18 zł/akcję ) by zarobić na uśrednieniu kursu starych akcji i nowej serii E.
Typowa zagrywka businnes angel.
I tak trzymac ku radości małych LESZCZY....
Ruletka kołem się toczy.....
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-23 21:09
Narazie pana scenariusze się sprawdzają może pan należy do spółdzielni. Wolałabym ten plan 18 zł za stare akcje około 11 listopada. Może pan ma jakąś nie spekulacyjną spółkę godną uwagi z góry dziękuję za radę
KRECIK87 / 2007-10-23 19:46 / portfel / Poszukiwacz zysków
Panie finansisto.. Skoro wie Pan tyle na temat ponaru (spodziewal sie Pan spadkow i to sie sprawdza narazie) to powinien Pan tez wiedziec,ktora spolka powinna isc do gory.. Moglby Pan podac 1 lub 2 spolki,ktorym warto sie przyjrzec??
a a wierze w ponar.. Nikt mnie nie goni,wiec poczekam,az odbije sie przynajmniej o 4 lub 5 zeta do gory.. Pozdrawiam wszsytkich,ktorzy wierza w ta spolke..
bogol / 2007-10-23 18:28
Tu popieram ... zakładam drugi scenariusz ..niezła kasa kupić PP po 24 zł sprzedać PDA po 18 zł .. kto z nas by tak sobie nie życzył .... już jutro powinny się pojawić spore strzały na PP ..ale to tylko moje gdybanie jak to u leszcza
finansista47 / 2007-10-23 20:54 / Bywalec forum
Jutro nie ale raczej w czwartek na zamknięcie. Drugi scenariusz tez jest możliwy tylko poczekac ale to nie PDA a stare akcje co i tak po uśrednieniu da jakis wzrost distotny % dla nowych akcji po PDA.
To tyle wariacji na temat manipulacji kursem w listopadzie.
Zycze sukcesów bo dla WAS liczy sie każdy grosz....Tez byłem studentem...
Heju / 83.2.77.* / 2007-10-23 16:54
Co sie dzieje z PONAREM !!!!
Artur70 / 2007-10-23 17:13 / Tysiącznik na forum

2007-10-23 16:54:11 | 83.2.77.* | Heju
Re: PONARFEH [0]
Co sie dzieje z PONAREM !!!!


Wziął się i spier....lił...
bogol / 2007-10-23 18:22
ano.... i to ostro .... zastanawiałem się przez chwilę czy nie będzie jak na Mewie 1 zł przez moment .....chyba w tym tygodniu czeka nas lot koszący na 10 zł ale byle do 25.10 później powinni podnosić pod notowanie PDA tak to jest jak się gra na spółkach powiedzmy lekko spekulacyjnych - żeby nikogo nie urazić - trzeba się liczyć z dużym wzrostem i dużym spadkiem
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-23 16:33
spokojnie , jeszcze troche spadnie i zaczne kupywac
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy