PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
aaaaaaaaa / 213.158.196.* / 2007-10-23 16:17
dzieki takim jak Ty mozemy kupowac własnie taniej i sprzedawac pozniej drozej dziekuje Ci
czysty zysk
Ratownick / 91.94.158.* / 2007-10-23 16:22
Ktoś dawcą kapitału być musi :))) zazwyczaj Ci co liczą na to, że w miesiąc zostaną milionerami :))) oby więcej takich :)))
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-23 16:07
za tydzień w środe FED i jego stopy %
i znowu mała huśtawka ...
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-23 16:03
ciesze się tylko z tego ze miałem ponar kupiony po 20,40zł i sprzedałem po 16,40zł a nie po 12,00 . a teraz jest coraz blizej 10zł .
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-23 15:09
ksenus- ładnie dzis PETROL , poprostu nagroda przyszła szybciej )
ksenus / 2007-10-23 15:39 / Uznany Gracz Giełdowy
No takiego skoku się nie spodziewałem. Jestem sam w szoku, że tak szybko się wybił. A wydaje się, że jutro powinien jeszcze pociągnąć, bo zakupy były dziś potężne.
produktybankowe / 2007-10-23 14:45
moze chce wzbudzic panike by leszcze sie bardziej wyprzedaly...

ale swoja droga milo b ylo jakby spadł do ok 10 zł
mialbym wtedy super srednia po usrednieniu ale pomazyc mozna raczej juz bardziej nie spadnie
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-23 15:02
no dobrze leszcze się wysprzedacą i co dalej.
pietroo / 2007-10-23 14:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jakoś się tak zbliża nieposterzeżenie do granicy 12 zł..... oby jej nie przełamał..
Ratownick / 91.94.158.* / 2007-10-23 14:59
Tak czy inaczej lepiej moim zdaniem jest sprzedać stare akcje i kupić nowe .... ja tak zrobiłem. różnica w tej chwili jest ok. 2,3zł na akcji a to chyba nie mało (24zł-pp / 5 + 5zł = 9,8zł cena nowej akcji) Obniżyłem średnią ale mam wrażenie , że czeka nas pół roku siedzenia z akcjami.... chyba że będzie jak z Have jednego dnia 6,9 a po tygodniu 20zł ... i tego bym się spodziewał. Nie panikujcie. Pozdrawiam
dolorees / 213.76.106.* / 2007-10-23 17:22
o mala pomylka hawe startowalo z 4 a nie z 6,9 z koncem na 26
przy kapitalizacji z 22 do 88 mln
dla ponara widze to z gola inaczej czas pokarze
Ratownick / 91.94.158.* / 2007-10-23 18:17
Miałem na myśli ostatnie 2 tygodnie kiedy ponar kosztował 17 zł a have koło 6 -7zł ... Tak czy inaczej te spadki są dziełem zarządu a nie ogólnymi trendami .....
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-23 14:42
Jeżeli PONAR przymierza się do przejęcia HYDROTORU to p. Wiaderkowi powinno zależeć aby z nowej emisji zgarnąć jak najwięcej kasy, to dlaczego PP spada do 24 czyli akcje nowej emisji wyniosą 10 zł. Nie wiem jaki to jest interes może mi to ktoś wytłumaczy.
finansista47 / 2007-10-23 14:55 / Bywalec forum
Plan przejęcia HYDROTORU opiera się na formule wrogiej i poufnej.
Stąd raczej dojdzie do rozkołysania akcji HYDROTORU do dołu apotem zaczną skupować . Nikt nie lubi przepłacać. A wskaźnik P/E jest dla HYDROTORU wysoki.
Ponadto to przejmowanie i skup rozpocznie się dopiero od stycznia 2008 roku.
Do tego czasu duże spadki w zwrosty akcji PONARFU.
Prosze czyatc me dywagacje sprzed kilku dni.
Pozdrawiam
Mateusz 19 @ / 83.19.148.* / 2007-10-23 13:46
Witam. Mam pytanie do wprawionych graczy. posiadam 22PP.do kiegy trzeba sie zapisać na aksje nowej emisci i gdzie to zrobic? Dzieki za odpowiedzi!
d_pawel / 2007-10-23 14:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do 30.10 w Twoim DM
marianbear / 87.206.104.* / 2007-10-23 12:38
no akcyjnki kupowane po :) ok 16-17 z;l:) mam tez pp ... czy uwazacie ze nalezaloby sprzedac akcyjki teraz?
ksenus / 2007-10-23 13:18 / Uznany Gracz Giełdowy
To jest trudna decyzja, często opłaca się sprzedać stare akcje i kupić nowe, ale nie jest to reguła. Różnica jest duża między 16,5 a 12,5. Jeżeli spojrzysz na dłuższy termin to może (ale nie musi) bardziej opłacać się sprzedać akcje i kupić PP (obecna rzeczywista cena nowej akcji to ok. 10 zł)
Przykładowo jeżeli za rok akcje kosztowałyby 20 zł to zarobiłbyś 100% w rok (trzymając stare do tego czasu tylko ok 20%). A jeżeli doszłyby tylko do 16 to w pierwszym przypadku masz 60% a w drugim małą stratę.
ksenus / 2007-10-23 11:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Kiedy wykorzystujecie swoje PP do objęcia nowych akcji ? Mamy czas od dziś do 30 października. Czy ktoś już złożył wniosek czy czekacie do końca notowań PP aby jeszcze dokupić PP ?
d_pawel / 2007-10-23 12:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kiedy w koncu jest koniec notowan PP? Ostatni dzien? Jutro (24) czy pojutrze(25)?
ksenus / 2007-10-23 13:10 / Uznany Gracz Giełdowy
W harmonogramie pisze 25-go. Ja jeszcze czekam z realizacją PP do 26, bo nie wiem czy nie dokupię jeszcze trochę.
aka / 85.14.84.* / 2007-10-23 14:56
w jakim harmonogramie?? - bo np. na money pisze ze do 30.10

http://www.money.pl/gielda/terminarz/

o ile pamietam prospekt to tez jest data 30.10
d_pawel / 2007-10-23 22:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mowa o koncu notowan a nie o koncu zapisow na PDA
pietroo / 2007-10-23 09:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ponarek z rana lekko odbił.
ksenus / 2007-10-23 10:06 / Uznany Gracz Giełdowy
No dość ładnie. Petrol dziś mknie do góry jak strzała. Z kolei Sanwil zaczyna mnie niepokoić coraz bardziej. Przy wzrostowym dniu stoi w miejscu a PP coraz bliżej. Chyba trzeba go będzie wywalić i przerzucić się na FON (emisja PP + split - kupno akcji w dobrym momencie może dać szansę na ciekawą przebitkę, grunt to strzelić we właściwy punkt)
pietroo / 2007-10-23 10:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie chciałem Ci pogratulować petrola. Mówiłem Ci, że odbije. Ja też mam Sanwila i niezłą nanim stratę.
Kiedy jest emisja PP Fona?
ksenus / 2007-10-23 10:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Mam co do niej wątpliwości, w uchwale pisze o wyłączeniu PP dla dotychczasowych akcjonariuszy i o emisji akcji z serii H. To oznacza, że jeżeli split będzie pierwszy to jest szansa na zarobek ale jeżeli najpierw będą PP to zarobią instytucje do których skierowana jest subskrypcja.
ksenus / 2007-10-23 10:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Pomieszało mi się przecież nie było jeszcze serii F.
bogol / 2007-10-22 23:06
Sugeruję zerknąć na przedostanie wydanie Parkietu, troszeczkę to Wam wyjaśni, na czym polega obecna gra.
finansista47 / 2007-10-23 09:54 / Bywalec forum
Prosze o ujawnienie Pana przemyśleń. Czy sa zbieżne z moimi ??
d_pawel / 2007-10-23 11:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
troche w temacie celow nowej emisji:
http://tinyurl.com/yqrrxw
bogol / 2007-10-23 10:39
Według Parkietu Ponar szykuje się do przejęcia Hydrotoru wszystko jest owiane tajemnicą i zmową milczenia dlatego artykuł jest bardzo hipotetyczny ale wiele wskazuje na to, że możne się okazać prawdą. Cytat „Latem zeszłego roku Hydrotor próbował przejąc Ponar mimo że ten pierwszy wciąż ma lepsze wyniki finansowe” więc dla Ponaru który co tu okrywać będzie miał sporo kasy z nowej emisji plus obecna wyprzedaż akcji która sadze że właśnie w związku z tym jest prowadzona.
finansista47 / 2007-10-23 14:13 / Bywalec forum
Szanowni Panowie Forumowicze,
O planach wrogiego przejecia HYDROTORU przez PonarFH pisałem we wczorajszym poscie, gdy nikt z Panów nie wspominał nawet o artykule w Parkiecie.
Tak że prosze czytac a potem sardonicznie komentować
.A kurs pp spadł do poziomu 25ł/pp , o czym zapowidałęm Wam juz tydzień temu.
Nie wierzyliście a stało to sie dzisiaj.

Tak samo pan KSENUS nie wierzył że kurs akcji spadnie po uśrednieniu do poziomu
10 zł/akcję.A jest juz tak dzisiaj.
Zobaczymy kto ma lepsza inwestycyjna intuicję w prognozowaniu krótkpterminowym ??
Czas niebawem pokaże....
A propos :
Plany przejecia HYDROTORU są tajne , więc pan w. jest zdenerwowany o ich ujawnieniu.
O tym czy istnieje realny plan budowy wartości PONARFH okaze sie dopiero za rok czasu, gdy zobaczymy rzeczywisty zwrot na pozyskanym przez PONAR dodatkowym kapitale ca 150 mln zł.
Do tego czasu gwrantowana jest hustawka w trendzie kursów..
Zycze dobrych zarobków.......
ksenus / 2007-10-23 14:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie kręć. Powiedziałem, że nie spadnie poniżej 10 zł i nie spadł. Daj sobie w luz.
Czemu tak bardzo zależy Ci na tym, żeby uznano Cię za "znawcę" ?
finansista47 / 2007-10-23 14:43 / Bywalec forum
Sztuką jest przyznac się do możliwego błędu w szacunkach zmian kursu..
Pan Kolega tego nie potrafi.....
Szkoda.
A propos : a jak spadnie kurs PONARFH po uśrednieniu zejdzie poniżej 10 zł/\akcje ,
to rozumiem że zgodnie ze szlacheckim obyczajem Pan Kolega KSENUS wejdzie pod stół i odszczeka owe małe złośliwe komentarze. :-))))
A wiedzy nikomu nigdy nigdy nie zadużo.....
O tym pisała Panu tez DOLOREES.
Pozdrawiam
d_pawel / 2007-10-23 10:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli jest to sprzeczne ze spiskowa teoria dziejow Ponaru przedstawiana przez Pana finansiste, zgodnie z ktora jedynym celem zarzadu Ponaru jest ogolenie drobnych akcjonariuszy, czyz nie?
finansista47 / 2007-10-23 14:50 / Bywalec forum
Drogi Panie,
Proszę cytowac me wypowiedzi dokładnie..
Nie pisałem o zamiarze samego zarządu ogolenia drobnych akcjonariuszy.
To nieprawda.
Przypominam że skończył sie juz okres kłamstw i przeinaczen jakie były w okresie kampanii wyborczej..... Pan chyba nie pochodzi z PiSu..??
Pokazywałem Panom w szeregu spotach głównie zasady i TECHNOLOGIE ewentualnej PRAKTYKI GRY KURSEM na GPW akcji z nowej emisji serii E przez " spółdzielnię prywatnych inwestorów " i grupę właścicielską.
Kto czyta dokładnie to nie błądzi..
I tyle.
bogol / 2007-10-23 11:25
zgadza się Pan Wiaderek doskonale wie co robi i jakoś nie bardzo wierzę aby zależało mu na tych paru ciułaczach, ma swój plan który realizuje – przykład Relpol również sprzedaż akcji na pewno nie na nowe buty zbiera tyle kasy - i niestety my dostaliśmy się w tryby tego planu i lekko nas zmieliło wygrają tylko cierpliwi, a to trudna sztuka.
d_pawel / 2007-10-23 11:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hehe :) jestesmy narzedziem ;)... ale liczy sie efekt
ksenus / 2007-10-23 11:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak czy inaczej warto moim zdaniem mieć te akcje i przetrzymać nawet rok i dłużej. Kiedyś pamiętam jak ludzie sprzedawali KGHM po 10 zł jak jeszcze nie był takim kolosem giełdowym bo bali się, że spadnie do paru złotych. Znam ludzi, którzy kupili w tym czasie i po kilku latach zarobili 800%, także być może za kilka lat jak pozycja Ponaru się wzmocni żałować będą Ci, którzy panikowali i wieszczyli ceny 5 zł i niżej.
pietroo / 2007-10-23 09:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj,
a nie mógłbys tutaj tak szybko nam to wyjaśnić?
smok wawelski / 85.14.85.* / 2007-10-22 13:50
Uwazam ze gdy spada nalezy kupowac a nie tak jak niekturzy panika wypisywac czarne scenariusze ze cena spadnie do 5 gr
KRECIK87 / 2007-10-22 12:13 / portfel / Poszukiwacz zysków
juz mnie denerwuja opinie w stylu,ze spadnie do ceny ok. 5 zl...
przeciez to nie mozliwe jest.. juz tyle ponarek spadl,ze ponizej 10 nie moze spasc.. NIE MOZE! i nie spadnie..
dolorees / 213.76.105.* / 2007-10-22 14:52
fakty mowia same za siebie
ja takze chce zarobic na ponarze ale tendencja spadkowa
wyraznie widoczna od kilku miesiecy nie zmienila sie a wedlug mnie - spojrz na wykres - spadnie do 3 -4 zl na akcje. wtedy zainwestuje

pozdrawiam graczy
Slowhands / 2007-10-23 11:32
Dolorees, moim zdaniem masz racje! Ja sprzedalem juz dawno akcje, a pp - pierwszego dnia notowan i teraz wpadam tu tylko, zeby sie upewnic, ze dobrze zrobilem. Jak akcje spadna do ok. 4 zl za sztuke, to zaczne czatowac na okazje. A jak na nich zarobie, to pomysle z wdziecznoscia o Tobie Dolorees (o "Finansiscie 47" tez). Nara!
d_pawel / 2007-10-23 12:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zebys sie nie zgubil gdzies w krzakach od tego czatowania :) Ja czekam, az do akcji beda doplacali 5zl, wtedy zastanowie sie, czy brac... bo wiesz, moze za 5 lat beda doplacali 5,50 i wtedy wtopie...:(
Czytający czasami forum / 91.94.198.* / 2007-10-22 20:10
gdyby spadło do 5zł to by oznaczało cenę starej akcji 22zł .... sprawdź kiedy była taka cena :))))
Czytający czasami forum / 91.94.198.* / 2007-10-22 19:53
Sprzedawajcie wszyscy :))) ja od was kupie :))) i słuchajcie tych domorosłych analityków :))) połowa takich jest na forach :))) najbardziej mnie zastanawia kto ma w tym interes żeby tak się troszczyć o ludków tutaj ????? Pozdrawiam wszystkie Matki Teresy :)))
d_pawel / 2007-10-22 22:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

najbardziej mnie zastanawia kto
ma w tym interes żeby tak się troszczyć o ludków tutaj ?????



otoz to...
d_pawel / 2007-10-22 22:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie twierdze, ze nie ma tu bezinteresownie pomocnych ludzi... ale takich poznacie po ilosci i tresci ich wpisow/randze/nominacji do rangi...
ksenus / 2007-10-22 15:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Skoro czekasz na taką cenę, to się nie doczekasz, bo spadek do takiej ceny sprawi, że ludzie przestaną traktować Ponar jak poważną spółkę. Poza tym 10 zł jest barierą psychologiczną.
dolorees / 213.76.106.* / 2007-10-22 19:10
ok. a skad 10 zl jest bariera psychologiczna i dla kogo grajacego na gpw jest takowa barieira psychologiczna? wypowiadam sie w tylko swoim interesie nie korporacji, mali inwestorzy zostali wy.... przez ponar, grano na emocjach, i przejeto na emisji e bezpowrotnie znaczną czesc srodków. kurs cały czas spada. nie przypominam sobie wzrostu tej spolki od bardzo dluuugiego.
finansista47 / 2007-10-22 18:53 / Bywalec forum
Szanowny Panie,
PONARFH i jego władze wówczas zaslugiwac będą na nazwę poważnej spółki jesli przedstawia na najbliższej konferencji na GPW swój obecny kilkuletni Plan biznesowy nazywany na światowych rynkach kapitałowych jako EQUITY STORY .
Trzeba wiedziec nam w jaki sposób spółka PONAR
ma plan budowania wzrostu swej wartości.
Cyfry i tylko liczby planistyczne oraz realnośc zamierzeń mogą dac ZAUFANIE
a nie nabycie wydmuszki typu "" shell czyli muszla " gdzies na giełdzie w USA.
Plan zdobycia 150 mln kapitału od akcjonariuszy do czegoś zobowiązuje.
Zaś dom IDM jest super doradcą krótoterminowym, bo ma swoj interes jak wyciągnąć kasę..
Ponadto, dzisiaj kurs pp blisko był poziomowi 25 zł/pp
o czym zwiastowałem juz Panom w ubiegłym tygodniu.
Podobnie też będzie chyba z PDA które może dojdzie do poziomu 10 zł/akcję.
Ba, nawet Pani lub Pan DFOLOREES wieszczy nam poziom kursu 4 zł/akcję.
Jesli ma być z ponarkiem jak z Biotonem czy Skotanem to tak ostatecznie będzie...
Jak mówi PISMO....
Prosze cierpliwie obserwować trendy kursów...
Pozdrawiam
Terry / 2007-10-22 12:56 / portfel / Bywalec forum
Ponoć nie ma rzeczy niemożliwych.. Jaki miałby być powód, który skutecznie by to blokował?
d_pawel / 2007-10-22 13:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
gdyby akcje ponaru byly warte 5zl to PP byloby warte 0 (zlownie "zero") zł ...
Terry / 2007-10-22 13:23 / portfel / Bywalec forum
a po pda? Nie może spaść? Pozatym ja nie mówiłem o wartości akcji tylko o potencjalnym spadku notowań..
ksenus / 2007-10-22 13:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Przerabiałem spadki akcji nie raz a wychodziłem z nich na plusie dzięki cierpliwości i nie uleganiu panice.
Giełda nie produkuje pieniędzy. Ktoś musi oddać akcje taniej ze stratą aby inny mógł zarobić.
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-22 14:34
co mysliz o sanwillu teraz 0,48?
ksenus / 2007-10-22 14:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Mam mieszane uczucia. Sprawę decyzji co dalej podejmę w czwartek.
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-22 14:55
mysle ze dziś w USA będzie powtórka z piątku

czyli sanwil moze jutro testowac 0,37
ksenus / 2007-10-22 15:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Aż tak kiepsko się USA nie zamknie jak w piątek. Zaczyna od minusa ale powinien oscylować i zakończyć albo na minimalnym plusie albo na małym minusie. Nie sądzę, aby piątek się zdublował.
pietroo / 2007-10-22 09:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam wszystkich Ponarowiczów
finansista47 / 2007-10-22 12:20 / Bywalec forum
Szanowni Panowie FORUMOWICZE, :-))

Oto ostatnie me dywagacje o PONARFH i o pytaniach związanych z ujawnieniem taktyki gry " spółdzielni "
Oraz podjęcia próby oszacowanie trendu kursów akcji ponarka w niedalekiej przyszłości.
Powtarzam Panom teraz powszechnie znane dane , ale wymagają one komentarza publicznego. Bo sami takie podobne pytania chyba analizujac trendy kursów ponarka teraz po cichu sobie zadajecie ....
PYTANIE :
1. Czy Pana W. i IDM stać na zrealizowanie przysługujących Im praw z pp "
Odp : Nie, gdyz sam Pan W. musiałby wyłożyć ca 50 mln zł a IDM sumę ca kwotę 10 mln zł.
Teraz pana W. na to nie stać gdyz i tak on musiał niedawno odsprzedać swój 7% pakiet akcji w FAM. By miec częściowo zwolniony kredyt z banku na operacje wykonania swych pp. czy z PDA. Za duze ryzyko dla Banku by pan w. obejmował tak duży pakiet nowych akcji serii E bo powstanie dla banku problem przyszłych zdolnosci kredytowych pana w. na chybotliwej ostatnio giełdzie w sytuacji gdy komunikaty podadzą Ich decyzje o odsprzedaży PDA w pełnym świetle.
A zamysłem duzych Inwestorów jest osiągnięcie ZAROBKU spekulacyjnego.
ego spekulacyjnego ??
BO przecież do dzisiaj nikt z nas na GPW nie wie na czym polegać ma przejrzysty wieloletni, oparty na sprawdzalnych cyfrach z biznesplanu PROGRAM BUDOWY WZROSTU WARTOSCI FIRMY PONAR ???
Więc jest pewnym i prostym, w takiej sytuacji że plan pana W i IDM nie polega na obejmowaniu wszystkich pp czy PDA z emisji E.
KOlejny duży zwrot z inwestycji w ponarek ma dać grupie pana w. dopiero odsprzedanie albo pp, albo PDA albo nowych objętych akcji.
Za kwotę ca 10-20 mln złotych "spółdzielnia" wymanipuluje wzrost lub spadek kursu sprzedaży akcji.

PYTANIE : Jak jest więc przypuszczalnie gra Pana w. i " spółdzielni " na najbliższy okres ??
Odp. : Odsprzedając częściowo swój pakiet w ilości do poziomu 50 % swych praw z pp do PDA grupa i pan W. i tak uzyskają natychmiast zwrot 100 % z pp.
W obecnej sytuacji na GPW i tak taki zwrot jest b atrakcyjny.
Czyli teoretycznie Pan W. może skubnąc b łatwo ca 15 -25 mln zł łatwego zysku.
I to jest kluczowy zamysł Pana W.
Dlaczego ?
Bo koncepcja IDM opiera się na pomyśle b mocnego rozwodnienia struktury właścicielskiej poprzez objętą w ilości ca 30 000 000 nowych akcji serii E wsród nowych akcjonariuszy.
Przy takim rozwodnieniu ilości akcji pomiędzy drobnych akcjonariuszy, nawet spadek udziału Pana W, po odsprzedaży części pp lub PDA w kapitale akcyjnym Spółki do poziomu 21 % i tak pozwali mu łatwo wraz ze
" spółdzielnią " utrzymać pełną kontrolę nad zarządem Spółki, oraz polityką M&A i finansami Grupy PONAR.
KONKLUZJA : Czyli w ręku Pana W. i jego grupy dalej pozostanie pełna kontrola lub wręćz stanowienie o ksztalcie przez zarząd ponarku decyzji o kierunkach rozdysponowania kapitałami z nowej emisji !!!

PYTANIE : Jaki kurs akcji ponarku będzie realny w horyzoncie do 3 mcy ?
Proszę zauważyć że techniczny kurs akcji po odcięciu praw poboru został wyznaczony w sierpniu br. na poziomie ca 12,40 zł/akcję, przy ówczesnej cenie akcji na poziomie ca 51 zł, na dzień przed odcięciem praw do pp
Do czwartku zbliżymy sie do tego poziomu11 zł / akcję.a na sam koniec chyba kurs dojdzie do ca 10 zł /akcję.
Jak podawał KSENUS, swe nowe akcje z pp wycenia w przedziale ca 11,0 - 11,50 zł.
Jeśli okaże się że nie wszyscy dotychczasowi akcjonariusze będą chętni do realizacji owych 30 000 000 PDA, a w dodatku pan W rzuci do obrotu częściowo swe PDA to kurs spadnie do 10 zł lub nawet poniżej do min 7,5 zł/ za nową akcję.
3. Co dalej ?
Po określeniu w listopadzie 2007 o ostatecznym podziału PDA i odsprzdaży nie objętych akcji serii E nowym dużym Inwestorom czeka nas 2 mce " bocznego trendu ". a cena kształtować sie będzie w widełkach 9-10 zł/akcję.
Wniosek : czekać z zakupami do okresu PDA, bo wówczas będziecie mogli kupić nowe akcje dużo taniej.
Zadziałą w pewnym sensie prawo ekonomii skali..
WNIOSEK generalny :
Wchodząc w nowe akcje trzeba miec w sobie cierpliwośc i czekać 3-4 mce na odbicie kursu.Dopiero w styczniu lub w lutym 2008 roku " spółdzielniana " grupa pana w. będzie podbijac kurs bieżący akcji by wyrzucać na parkiet potem swe pakiety dodatkowych akcji objętych z emisji seri E.

TEZA i PYTANIE :
Co takiego może wymyśleć Pan W . i dom IDM by pobudzic skokowy wzrost kursu akcji w Ikw. 2008 roku , wymanipulowany impulsem przez " spółdzielnię ", po to by pokazac w miarę racjonalny program typu EQUITY STORY dla ponarku. ??
Odpowiedź :Jestem pewien że grupa pana w. szykować sie będzie do przeprowadzenia tzw. wrogiego przejęcia pakietu kontrolnego akcji HYDROTORU.
Kiedy to nastąpi ?
Nie wiem dokładnie jaki to będzie termin ale to będzie typowy skryty "wilczy skok" na tą spółkę.. Bo po cichu musi grupa ionwestorska prowadzić poufne negocjacje z częścią właścicieli znaczących pakietow akcji HYDROTORU.
O ile wcześniej włąściciele HYDROTORU nie zarządają dla siebie zapłąty za tzw. premię strategiczną, co może być ponad możliwości finansowe grupy pana w. lub grupsa pana w. sdama skupi wczesniej poniżęj 5% akcji HYDROTORU, by następnie odpowiedzieć na wezwanie z b wysoka ceną nabycia akcji HYDROTORU. I zrealizowac dodatkowy na tej operacji dyży ponad przeciętny zysk.To też jest możliwe. Bo kto ma rozliczać i kontrolowac w imieniu drobnych akcjonariuszy działania zarządu ponarku ?????
Rada nadzorcza ponarku ?? Pozostawiam pytanie bez komentarza...

Dopiero po tej z sukcesem wykonanej w kilku etapach operacji jak.... kolejno zadysponowanie sprzedażą części PDA a potem manipulowaniem kursem akcji ,
na koniec grupa pana W i prezesa śnieżki doprowadzi do odsprzedaży NOWEMU BRANZOWEMU EUROPEJSKIEMU INWESTOROWI.swych kontrolnych pakietów akcji w powstałej w 2008 roku dużej GRUPIE Kapitałowej PONARFH
To jest sprawdzona technologia wyjścia z inwestycji typowa dla obszaru " venture capital "
Bo ponarek, przy takiej realizowanej jak dotychczas spelulacji kursem,
jest INWESTYCJA PODWYSZONEGO RYZYKA. ( venture capital )

Zarobią więc w finale 2008/2009 roku "spółdzielcy" także kaskę na boku, wcześniej doprowadzając do obniżenia raptownie kursu akcji.
Tak jak to było w okresie kwiecień / maj 2007 - spadki do 50 %.
Czyli mniemam że ostatecznie po roku max do 1,5 roku czasu, po wyjściu grupy Pana W . z akcjonariatu ponarka , akcje okażą się spekulacyjnym śmieciem jak obecnie SKOTAN czy także Bioton..
LUB będzie to samo jak teraz jest w STALEXPORCIE.
( popatrzcie Panowie - weszli Włosi i kurs akcji ustalany jest w trendzie bocznym po jak najniższej cenie, bo dążą Włosi do zakupu owego pakietu 20% tanio, drogą następnego wezwania publicznego )

To tyle.
Proszę o obiektywny komentarz.
Pozdrawiam.
ksenus / 2007-10-22 13:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Czemu tak bardzo zależy Ci na tym, aby ludzie Ci uwierzyli w to co piszesz.
Zejście poniżej 10 zł z akcjami nie będzie miało miejsca. Jedni piszą o 7 inni o 5 a jeszcze inni 3 zł. Zastanówcie się to tak jakby napisać, że nie warto kupować np. KGHM przy cenie 100 zł bo może kosztować 20 zł.
finansista47 / 2007-10-22 19:17 / Bywalec forum
Widzisz Kolego KSENUS,
Podaje jako przykład PRO MEMORIA o obrocie papierami KGHM.
Pakiet akcji KGHM kupowałem na początku listopada 2006 roku po 110 zł/ akcje.
Potem nie byłem w kraju a durny zarząd KGHM oglosił że ceny miedzi w 2007 roku spadną do poziomu 4 tys USD /tonę i to uwzględnił w swej prognozie biznesowo-finansowej na 2007 rok.
Po tej deklaracji publicznej zarzadu w listopadzie 2006 roku, kursy papieru kręciły sie bdługo po pasmie 83-90-85-99 zł/akcje . Tak było przez przez 6 mcy.
Czyli spadek kursu był ca ponad 20% gdy cena miedzi na giełdzie spadla z 700 usd/t do pozIomu raptem 6200 usd/ tonę.
Czyli brak było na GPW korelacji z giełda surowcową w Szanghaju czy w Londynie .
Ostatecznie wkurzony trendem bocznym i spadkowym sprzedałem na początku kwietnia 2007 roku swój pakiet ze strata ca 52 tyś zł.
Gorzki smak dostania w plecy z powodu braku cierpliwości.
Po tygodniu kurs skoczył niespodziewanie, bo fudusze z Londynu dały swó kapitał na GPW i kurs z nagła poszybował do poziomu 110 zł/ akcje
By w ciągu kolejnego miesiąca osiągnąć juz wysoki poziom 120 zł/akcję.
A konsumpcja miedzi wzrosla w Chinach w 2007 roku co daje dzisiaj poziom ceny ca 8ooo USD/tonę.
Polski parkiet ma więc cechy bardziej spekulacyjne niz ma to miejsce na giełdzie londyńskiej.

A kurs PONARFH ?? - Czy dojdzie do 10 zł/akcje. To raczej pewne.
Kiedy wybicie ? Jeno pytać się wróżki............
Na pewno będzie kiedyś to skok bez uprzedzenia w górę ...lub w na krótko do dołu.
" Spółdzielnia " ma dobrych doradców z IDM.
Grac będą pod siebie.Ich prawo.
Takie jest żvcie..
snooker nielogo / 83.28.253.* / 2007-10-22 17:42
kol. Ksenus , ciekaw jestem czy zobaczymy tego naganiacza za jakies 3 tygodnie???
wątpie :)
pzdr. snooker nie logo
ksenus / 2007-10-22 10:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Kupiłem jeszcze 200 PP na dziś mam razem 600 PP i starczy.
pietroo / 2007-10-22 10:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gratuluję
ksenus / 2007-10-22 10:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Potrzymam nowe akcje do integracji albo dłużej. Teraz czas na to aby Ponar popisał się wynikami za ten rok i dobrze zaczął nowy.
pietroo / 2007-10-22 10:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czyli zablokował nam kasę do końca roku?
ksenus / 2007-10-22 11:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Moim zdaniem cena PP w ostatniej chwili nieco wzrośnie. Potem będzie stabilizacja, potem PDA bez zbytniej presji podażowej i przed integracją cena będzie między 12,5-14 zł. Potem część ludzi sprzeda akcje i spadnie do 12 zł a jak się uspokoi będzie rosło powoli miejscami z trendem bocznym aż do 16-19 zł. W przyszłym roku przy pozytywnych sygnałach powinno przekroczyć 20 zł. Tak mi się wydaje.
pietroo / 2007-10-22 11:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
daj Boże, szkoda zablokowanej kasy
matek_u / 89.171.149.* / 2007-10-22 11:44
ja tez na dluzszy czas chyba bede zablokowany, nie bede mile wspominal ponaru.
pozdrawiam
dolorees / 213.76.106.* / 2007-10-22 12:11
witam!

czytam wasze opinie i nie rozumiem w jakim celu blokowac kase
na pol roku, moze lepszym rozwiazaniem jest wyjac ja poczekac az kurs spadnie do 3 - 4 zl za akcję i pozowna inwestycje ze znacznym zyskiem.
snooker nielogo / 83.28.253.* / 2007-10-22 17:45
miłego czekania , aż do us.....nia

kolejna naganiaczka ( naganiacz? :))
ksenus / 2007-10-22 12:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestowanie polega na trzymaniu akcji przez dłuższy czas a czekanie na cenę nierealną jaką niektórym się wydaje, że będzie jest głupotą). Skoro możliwe byłoby 3-4 zł to może 1-2 zł a może 0,1-0,2 a może 0,01 a może rozdadzą za darmo.
finansista47 / 2007-10-22 12:28 / Bywalec forum
Popieram Twój zdrowy rozsądek.
Prosze czytaj powyżej me ostatnie dywagacje i daj słowo komentarza..
Pozdrawiam Dolorees
ksenus / 2007-10-22 12:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Człowieku przestań pisać bzdury. Powtarzasz te same "dyrdymały wyssane z palca" jak pewien polityk, na którego większość ludzi w Polsce nie mogła już patrzeć.
dolorees / 213.76.105.* / 2007-10-22 14:59
oj nie ladnie, nie wyssane z palca tylko z analizy finansowej spolki money.pl
po co te nerwy tak jak mowilem takze chce zarobic na ponarze ale nie marne 20 % tylko 400 - 500%.
a miedzy nami nie interesuje sie polityka, tylko np. zarabianiem

pozdrawiam
snooker nielogo / 83.28.253.* / 2007-10-22 17:47
ha ha analizy ale chyba waszej spólki .....wypad
lipiec07 / 194.237.142.* / 2007-10-22 14:07
Dlaczego Jego pisanie jest dyrdymałem a Twoje pisanie ma byc rozsądne? Uważam że finasista jest realistą aż do bólu więc jest to głos ważny. On podał przyczyny i kolejność w pewnym kontekście. Natomiast Ty piszesz bajki. Nie widzisz miedzy Wami różnicy wiedzy? Piszę to mimo wszystko przyjaźnie i pozdrawiam.
ksenus / 2007-10-22 14:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie twierdzę, że ja mam rację ale jego przesłanki opiera na własnych wymysłach i nieprawidłowych wyliczeniach dlatego nie uważam tego za realizm i chłodne myślenie ale za dyrdymały. I po co codziennie pisze to samo po 10 razy. Jedna "analiza" wystarczy.
snooker nie loego / 83.28.253.* / 2007-10-22 17:48
wszyscy wiemy , dlaczego tak próbuje mącić ...jeszcze sie biedactwo nie obkupiło he he
cloud_mj / 89.78.197.* / 2007-10-21 23:29
mowia ze to kobieta jest niezdecydowana..
natomiast wychodzi na to ze nie tylko one.. ja tez
kupic, nie kupic - niby tanio stoi ale moze stanac jeszcze taniej.. niby STS mowi kupuj.. ale jakies za duze ryzyko dla mnie to wszystko.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy