PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
lipiec07 / 83.8.40.* / 2007-10-21 20:22
Ja też uważam że to wszystko gra pod swoje własne zyski 'spółdzielni' za pomocą rozprowadzającego iDM. Byłem ciekawy Twojej odpowiedzi na wskaznik c/z. Dostałem tak jak myślałęm. Jeżeli więc show must go on to nabieram przekonania że bedzie jeszcze jedno wybicie Potem właśnie ten wspomniany przez Ciebie Bioton. Ponadto teraz znajduję piątkę spadkową ( w komp. tygodniowej) więc może niedługo być , przy sprzyjającym WIG, jakiś wzrost. Sam jestem ciekaw jak będzie dalej. W każdym bądź razie jestem czasami zły na siebie że nie siedzę na jakiejś harmonicznej spółce. Wiem że czasu do zamknięcia pozycji będę miał niewiele - w tych kluczowych momentach robi się bardzo szybki rynek. Mam nadzieję że spełnią się moje obliczenia. Dodam jeszcze że moj typ obecnego spadku to okolice 11,50 pln (poziom wsparcia i wsp. F).
zzi / 83.8.209.* / 2007-10-21 14:58
Co do zjazdu wartości akcji -PREZES zarządu Arkadiusz Śnieżko-"...spadek wartości akcji mógł wynikać z ogólnego pogorszenia ogólnej koniunktury na GPW" to się nazywa "uczciwe" przedstawienie sprawy. Po tym wyjaśnieniu Goście zepchnęli kurs z 19 na 12zł . Osobiści nie dotknę nawet kijem tego co ci panowie mają do zaoferowania. Etyka obowiązuje, nie tylko stroicieli fortepianów.
expert102 / 83.10.26.* / 2007-10-21 19:51
O tym własnie Panom pisałem w ub tygodniu.
Jesli Spółka chce zgarnąc od akcjonariuszy 150 mln zł to powinna w sposón uczciwy pokac akcjonarriuszim materiał o nazwie EQUITY STORY.
To jest zarządu psi obowiązek/.
O tym napisze za niedługo.
s nl / 83.28.253.* / 2007-10-22 17:50
witaj finansisto :))
woj..k / 83.27.177.* / 2007-10-20 01:12
Do FINANSISTY47. W jednym ze swoich postów piszesz o c/z. Ja z kolei spoglądam na portal RSG i tam jest zupełnie inna wartość - z powodu średnioważonych ilości akcji. Ale jeśli nawet wezmę 36 mln akcji przy cenie akcji 12,88 pln to c/z jest ok. 26 pln. Jeśli możesz to proszę o małe wyjaśnienie.
expert100 / 83.10.47.* / 2007-10-21 10:55
Cóż.
Wycena wartości akcji powinna w PonarFH opierać się na uwzdlędnieniu oszacowanej ostrożnie wartości rezydualne firmy,, opartej na analizie przepływów strumieni pieniądza w spółce w przyszłych okresach.FCF ( free cash flow ). Ponadto wskaźnik TSR ( czyli Total Sharelholder Return - zwrot długookresowy dla akcjonariusza ) powinien uwzględniac politykę dywidend oraz przyrost wartości akcji w notowaniach rocznych . J
esli Spólka PONAR nie pokazuje swych modeli finansowych i biznesplanów na kilka lat do przodu , to jest duze ryzyko że cała emisja E na poziomie dodatkowych 30 000 000 akcji ma w duzej mierze charakter spekulacujny.
Jeszcze raz prosze o analize kursów BIOTONU.
spółka BIOTON ma dobre niby prognozy, także P/E ponad 30 [przy kursie 1,2 zł/ akcję ale kto by z drobnych akcjonariuszy BIOTONU pomyslał rok temu że kurs spadnie z 3,0 zł do 1,2 zł. ??/
Fundusz Templeton kupił pakiet od Krauzego po 2,7 ? zł/ akcję
Ile teraz sa w plecy ?
Zas problemem jest że gdy kurs spadnie to jaki bedzie popyt by wzróśł i było wyjscie po znaczącej cenie ?
Dlaczego sie tak stało w BIOTONIE ??
Bo BIOTON tez wyemitował duża ilośc akcji oparta na super optymistycznych prognozach.
" Spółdzielnia " w PONARFH ma zarobic na obrocie PDA i pp. bo i tak juz maja z tego swe dodatkowe dochody min 100 %.
Czyli za rok prognozujedla że dla kursu PONARFH będzie podobnie jak w BIOTONIE.lub SKOTANIE,
Bo to ta sama inzynieria finansowa autorstwa IDM.
A wartośc P/E ?
raczej sięgnie wowczas 100 pkt bo kursy będą skokowqo zawyżone .
PYTANIE : Czy wszyscy z drobnych zdążą zamknąc swe pozycje na ponarku?
Tylko raczej 20 % Szczęśliwców.....
Czego Panu życzę.
s nl / 83.28.253.* / 2007-10-22 17:53
ninansista = expert 100%
pzdr all
nie dajcie sie omamic
KRECIK87 / 2007-10-19 19:03 / portfel / Poszukiwacz zysków
do finansisty 47..
ktos kto ma 693 360zl(cena za jaka ten inwestor odsprzedal akcje ponaru) nie musi czytac pana komentarzy.. Z taka kasa to se gosciu moze zadzwonic bezposrednio do firmy i dowiedziec sie czegos ciekawego,badz pewnie ma swocih maklerow specjalistow..
Moze ma pan racje.. moze tez nie.. dlatego niech pan lepiej ludziom nie doradza by sprzedawali swoje pakiety ponaru.. bylbym ciekaw coby bylo gdyby np. ponarek skoczyl powiedzmy do 20 zl do konca roku.. :)
pozdrawiam wszystkich "ubranych" w ponarek i nie pekajacych mimo znaczacych spadkow w ostatnim czasie.. :)
bedzie dobrze.. musi byc
antyl / 77.253.153.* / 2007-10-19 21:29
krytykujac finansiste obejrzyj chocby tu w money.pl jak wyglad wykres zmian kursu w skali 3 lat-trend oczny-spekulacjyjny wzrost przed nowa emisja-dno na prawach poboru-znowu pompowanie przy nizszych szczytach-i kolejna emisja-drastyczny spadek-trend boczny- to nie swiadczy o rozwoju spolki ale sprkulacjach .
widac do czego sluza zarzady w kraju o bardzo niskiej etyce.
expert101 / 83.10.47.* / 2007-10-21 10:57
POPIERAM. Dobre wnioski.
KRECIK87 / 2007-10-20 01:07 / portfel / Poszukiwacz zysków
gadanie.. ja nie wierze by spadl ponizej 10zl..trzymam kciuki,aby zaczal rosnac..
Artur70 / 2007-10-20 14:42 / Tysiącznik na forum

2007-10-20 01:07:37 | *.*.*.* | KRECIK87
gadanie.. ja nie wierze by spadl ponizej 10zl..trzymam kciuki,aby zaczal rosnac..


Ja to już we wszystko uwierzę! Nie wierzyłem, że Ponar może spaść poniżej 15, nie wierzyłem, że Toora może tak polecieć, nie wierzyłem, że Kable mogą tak nisko upaść...
Terry / 2007-10-20 16:21 / portfel / Bywalec forum
There is no spoon.. zatem dno nie istnieje :)
dolorees / 213.76.105.* / 2007-10-19 19:09
oj badzmy rozsadni 76 mln kapitalizacji i z dnia na dzien spada
ale poczekajmy az ponar spadnie do 3 -4 zl za akcję, a w miedzy czasie
inwestorom proponuje sanwil, podejrzewam wzrost w przyszlym tygodniu o kilkadziesiat procent do gory oczywiscie

pozdrawiam wszystkich
grajacych
ksenus / 2007-10-19 19:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Oj takie prognozy to bardzo wątpliwe. Ponar nie ma prawa spaść poniżej 10 zł.
antyl / 77.253.153.* / 2007-10-19 21:05
knesus Ty przy 20 mowiles, ze teraz to juz tylko polnoc.
teraz mowisz wlasciwie to samo-tyle ze blisko 10zl
ksenus / 2007-10-20 13:37 / Uznany Gracz Giełdowy
I dalej uważam, że w dłuższe perspektywie będzie ok. 20 zł, ale na obecną chwilę jeszcze nie i dlatego piszę, że spadki jeżeli będą to nie poniżej 10 zł. Nie ma tu sprzeczności.
20 zł będzie ale za kilka miesięcy.
new_rejs / 2007-10-19 20:02 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
też myślałem, że 10zl to minimum, niestety, po informacjach z Ponaru, to minimum przesunęło się na 5,20!
d_pawel / 2007-10-19 23:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a coz to za kasandryczne informacje przesuwaja kurs na 5,20 i dlaczego akurat na taki poziom ?
new_rejs / 2007-10-21 17:29 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
poczytaj wiadomości ze spółek.
np. prokurent nabył 50.000 praw poboru po 1 zł,
łatwo policzyć - za jedno PP kupi 5 akcji po 5 zł + 1zł na 5 = 5,20
powyżej tego kursu już zarabia!!!
Artur70 / 2007-10-21 22:33 / Tysiącznik na forum

2007-10-21 17:29:09 | *.*.*.* | new_rejs [ Portfel ] [ Dali mi jakąś rangę ]
poczytaj wiadomości ze spółek.
np. prokurent nabył 50.000 praw poboru po 1 zł,
łatwo policzyć - za jedno PP kupi 5 akcji po 5 zł + 1zł na 5 = 5,20
powyżej tego kursu już zarabia!!!


Ja i tak niezbyt rozumiem cel obniżania kursu w tym przypadku (oczywiście oprócz spekulacji). Jeśli zarabiają powyzej 5,2, to chyba lepiej sprzedać później akcje w cenie 20 PLN niż 12 PLN...
new_rejs / 2007-10-21 17:30 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
więc trzymajcie się mocno za portfele!
d_pawel / 2007-10-21 19:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no to jak spadnie do 5,20 to juz nie zarabia...wiec beda wiecej warte :) a ktos ma pewny zysk...
pietroo / 2007-10-19 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ponar ciągnij w górę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
finansista47 / 2007-10-19 15:54 / Bywalec forum
Ktos z gidpwych spółdzielców widac czyta me komentarze.
Jeden z wielu inwestorów zamknął swa pozycje na ponarku odsprzedając
wielki pakiet 54 000 szt akcji około 14,40 h.
Cena akcji była 12,84 zł.
Wolał nieznany Inwestor ze spółdzielni nie czekać jak spadną kursy do 10 zł./akcję.
Kasę z transakcji o wysokości ca 650 00 zł obróci szybciej na innych papierach niż czekać ma 4 mce na wzrost kursu do 15-16 zł.
Zycie akcjonariusza jest b twarde.
Za każdą decyzją kryje się ryzyko.
Taaaaaa.....
WIEDZIAŁ co robi. A wcześniej widac sprzedał swe. pp po 33 zł.
d_pawel / 2007-10-19 16:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
transakcja, o ktorej Pan pisze stanowi 0,89% wszystkich akcji Ponaru...

Jak dla mnie to nawet jezeli ktos to sprzedal pod wplywem Pana wypowiedzi to byla to osoba nie majaca wiekszego wplywu na kurs (przy zalozeniu, ze pozbyla sie wszystkich swoich akcji)

A jesli sprzedal to ktos, dysponujacy wieksza iloscia akcji to stawiam ze bardziej potrzebowal gotowki na wykup PP niz wychodzil z Ponaru
finansista47 / 2007-10-19 16:38 / Bywalec forum
Tak chyba było.
Ma Pan rację, patrząc ile kasy musi wyłożyc grupa głównego właściciela pan w. na wykonanie pp oraz członkowie spółdzielni.
To już dzisiątki milionów zł.
Banki dobrze to obserwują.
Do wiadomości :
np dla POLNORDU banki na zastaw akcji w kerdycie HOSSA dają współczynnik wartości " ZERO " tbo akie tam widzą ryzyko. Brutalna ocena POLNORDU.
By the way : cChociaż jak dotychczas pan w. dzielnie się broni.
finansista47 / 2007-10-19 15:25 / Bywalec forum
TYLKO ciągnie o 2,8 % do poziomu 12,80 zł a powinno być wzrostu o 10 %.
rano kurs był 12,22 zzł/akcję
Popatrzmy na analize techniczną.
Nie ma przesłanek do wybicia w gore.
d_pawel / 2007-10-19 16:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a dlaczego powinno byc 10%? dlaczego juz teraz? Do 25.10 jeszcze jest czas na tani wykup PP. Wiec po co "spoldzielnia" mialaby juz teraz windowac kurs? a Pan to sie chyba denerwuje tym, ze "leszcze" juz nie wyprzedaja panicznie PP a chcialoby sie kupic jeszcze taniej co? Wystarczyl maly wzrost by nasilila sie Pana aktywnosc tutaj... :)
finansista47 / 2007-10-19 16:39 / Bywalec forum
STRASZNIE to dopiero będzie po PDA.
Obym się nie pomylił.
Każdemu wolno kochać .....
pitas76 / 83.4.186.* / 2007-10-19 17:05
zgadzam się podczas pda kurs akcji sięgnąć może -10% od najniższego wynikającego z wykupu pp czyli na dzień dzisiejszy nawet do 9pln a po pda "chłopaki" mogą zrobić swoje, a przy takim rozwodnieniu akcji to 7-8pln jak najbardziej. Jednak ciekawi mnie czy panowie W. S. i służący im DM będą chcieli utrzymać procentowy udział, bo jeżeli tak muszą objąć około 12mln akcji NE. Ale to jest gpw i się zobaczy............
d_pawel / 2007-10-19 17:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jakies argumenty popierajace taki scenariusz mozna poprosic?
d_pawel / 2007-10-19 16:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tzn kto kogo bedzie straszyl i czym po PDA? Pan nas na forum komentarzami o spadkach czy moze spoldzielnia akcjonariuszy niskim kursem akcji ?:)
ksenus / 2007-10-19 15:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Mam w tej chwili 400 PP czyli będzie zakup 2 000 akcji po ok. 10,7 zł.
Mam nadzieję, że od tego poziomu do 16 zł lub wyżej w ciągu paru miesięcy dojdzie a jak nie to potrzymam dłużej. Podoba mi się ta spółka i dlatego pozwolę jej obracać moimi pieniążkami. Kupił bym więcej, ale mam jeszcze tylko kilka dni na to by zwolnić kapitał z Sanwila a on niestety stoi.
finansista47 / 2007-10-19 15:29 / Bywalec forum
DROGI KSENUS
Będe zobowiązany Panu za przedstawienie sposobu wyliczenia PDA dla ponarku dającego Panu poziom wyceny 10,7 zł/akcję.
Widac dokonał Pan właścicego oszacowania, bo zbliżonego liczbami do moich oszacowań przyszłego kursu PDA.
Pozdrawiam
d_pawel / 2007-10-19 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Taki z Pana specjalista i nie zrozumial Pan ? :)

Ksenus kupil PP srednio po 28,50 zl czyli jedna akcja bedzie go kosztowala:
(28,50 + (5*5) )/5= (28,50 + 25) / 5 = 53,50/5 = 10,7...
Malo tego Ksenus jak kazdy inwestujacy na gieldzie liczy na to, ze cena akcji wzrosnie od tego poziomu...

Wiec jesli chcial Pan uzyskac jakies wiarygodne wyliczenia dla kursu 10,7/akcje, ktorymi moglby sie Pan podpierac w swojej propagandzie to niestety zle Pan trafil:)

PS. Ksenus bez urazy za naduzywanie nick'a :)
ksenus / 2007-10-19 16:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Spoko. Dopóki nie jest używany w złej intencji może być powtarzany wiele razy :-)
ksenus / 2007-10-19 16:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Kupując PP po średnio 28,5 zł mam prawo do 5 nowych akcji czyli jedno PP kosztuje mnie ok. 5,7 zł plus 5 zł za nową akcję co daje 10,7 zł. Jeżeli kurs zwykłych akcji będzie wyższy w momencie integracji mamy zysk. Druga sprawa 10 zł jest również bardzo silną barierą psychologiczną, więc spadek ceny akcji poniżej 10 zł jest mało realny.
finansista47 / 2007-10-19 16:33 / Bywalec forum
Dziękuje za komentarz.
Szukałem tylko potwierdzenia że weszliście do gry i dobrze obejmowaliście PP,
Kurs 28,5/pp jest powyżej mego oszacowania 25 zł/pp
Ale cena zbliza się do mych 10 zł/akcję.
iIstąd może biorą się Panów mało niekiedy sympatyczne komentarze na temat mych refleksji o grze .
Ja analizuje trendy, bo kurs PDA zależeć będzie od skali ostatecznego wykonania pp przez dotychczasowych akcjonariuszy, po zamknięciu notowań i przystąpienia Inwestorów do zakupu pozostałych nieobjętych akcji serii E.
Ile tego pozostanie nieobjętego ?? Miliony akcji czy tylko setki tysięcy ??
Zależy pośrednio tez od tego jaki będzie wynik skonsolidowany po 3 kwartałach w Grupie PONARFH ??
Wtedy do gry wejdzie " poufna spółdzielnia "
Realizacja finalna po 25.X. przez akcjonariuszy ponad 6000000 praw poboru wymaga dużego wysiłu finansowego, do kwoty 150 mln zł.
A zamrożenie kasy może być nawet na 3 mce.
Pozdrawiam
smok wawelski / 85.14.85.* / 2007-10-19 13:09
panie finansista co pana natklo pisac codziennie jedne i te same glupoty moze ma pan jakies problemy osobiste bo nierozumiem skoro pan niema akcji ponaru przezywa pan to tak bardzo
finansista47 / 2007-10-19 14:26 / Bywalec forum
JA Drogi Graczu niczego nie przeżywam.
Patrzę chłodnym okiem na konstrukcje budowania kolejnego stada LESZCZY przewz wytrawnych SZCZUPAKÓW.
80 % spośród drobnych akcjonariuszy będzie ogolonych.
Tylko pokazuje FORUMOWICZOM otwarciena liczbach mechanizm na czym polega gra hazardowa lub przyszła spekulacja papierami ponarku w 2008 roku..
PRO MEMORIA.
Nie musi Pan czytać tego ani także ekonomiczno-finansowych teorii budowania wartości spółek..
Ale widać :" uderz w stół i nożyce sie \odezwa "
Brutalna prawda o spekulacji zawsze boli bo pokazuje jasno ryzyka.
I zmusza do zastanowienia się.
I tyle.Rób Pan co pragniesz. Nawet wkładać ręce do pieca.......
ksenus / 2007-10-19 15:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Na obiektywizm (tzw. spojrzenie chłodnym okiem) może sobie pozwolić ktoś kto coś wie o finansach. Do tej pory na 10 transakcji na Ponarze miałem 10 na plusie a za specjalistę od finansów i przyszłych wahań tej spółki się nie uważam.
Uważam, że cena 10,7 za akcję jaką w tej chwili płacę za atrakcyjną i uważam, że spokojnie przy tej cenie osiągnę w skończonym czasie jakiś zysk.
finansista47 / 2007-10-19 16:14 / Bywalec forum
Wie Pan bardzo dobrze, że notowania kursów codziennych lub określenie trendu krótkoterminbowego na gpw dla danego papieru ze swej istoty
są MAŁO PRZEWIDYWALNE.
GDYBY było inaczej to wszyscy gracze byliby giełdowymi BOGACZAMI.
W takich grach pomaga , i ile się to ma w sobie , tzw.INTUICYJNE SZCZESCIE i dobra warsztatowa wiedza analityczna.
Tak jak podobnie trochę jest w ruletce.
Skala błędu na w miarę zblizonym poziomie. ( czarne ,czewone, bład tyko 50% )

Ma Pan Panie KSENUS po prostu szczęśliwą rękę do zakupów na spekulacyjnym rynku ,
gdy mają miejsce nieprzewidywalne skokowe zmiany kursów akcji,
Czyli nos i praktyka...
Czyli ma Pan widać w sobie spore zdolnośći do rozpoznawania trendu notowaniań
w krótkim terminie
( fbo analizy undamentów niewiele znaczą na GPW - vide notowania spółek paliwowych, brak tu korelacji , ropa w górę , a nasze giganty w dół, Zupełnie odwrotnie niż dla notowań KGHM i miedzi)

SZCZERZE więc PANU GRATULUJE SUKCESOW na GPW.
Pozdrawiam
Wiem zaś, że wierzy Pan w grę " spółdzielni " papierami ponarku.
Cierpliwośc może dac rezultaty.
Tak jak w życiu. Pośpiech jest złym doradcą.
Bo rozumiem że gra Pan wybitnie krotkoterminowo, do 3 mcy na papierze,
SAądzę że nie umaczał się Pan w SKOTANIE, BIOTONIE czy POLNORDZIE.
Tak trzymać KSENUS. !!!!
A propos : A skąd wyszła Panu kwota 10,7 zł/akcję ???
produktybankowe / 2007-10-19 10:22
tak wisi !! duży zysk w dłuższym terminie . Tylko tak dalej leszczyki. Szczupaki czekają.
pietroo / 2007-10-19 10:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ty trzymasz?
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-19 11:35
masz sanwil ? za jakis czas będą PP Sanwilu , trzymasz do tego czsu?
pietroo / 2007-10-19 11:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sam nie wiem, jestem na nim w plecy, trzymam, bo może podniesie się kurs
produktybankowe / 2007-10-19 10:30
i kupuje, uśredniam w dół ...
pietroo / 2007-10-19 10:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jaką masz średnią?
ja wysoką 18.49
Artur70 / 2007-10-19 11:04 / Tysiącznik na forum
Ja mam 17,8. Niestety siedzę na akcjach i nie mogę uśrednić. Chyba, że Hawe sprzedam.
KRECIK87 / 2007-10-19 10:20 / portfel / Poszukiwacz zysków
mam wiadomosc od prywatnej osoby(pracownik ponarku).. nie musicie wierzyc.. pisze tylko co wiem..
firma ta narazie nie spodziewa sie jakis wiekszych zyskow jesli o ich akcje chodzi.. realizuja swoje zadania ale dopiero za dluzszy czas (podobno) ponarek moze nas milej zaskoczyc.. Sam niewiem jak to odbierac,bo nie chce teraz wychodzic z ponarka kiedy trace na nim troche kasy.. i to tym bardziej po takich spadkach wlasnie..
mi tez jest dziwne,ze dobra firma(bo taki jest ponarek) zamist do gory,to an dol leci..
ale jesli chodzi o wnetrze firmy to tam wszystko jest ok,bo dorbze sie jej wiedzie.. Tak wiec bankructwo czy tez upadlosc spolki ponarowi nie grozi gdyby ktos sie nad tym zastanawial :)
pozdrawiam i milego dnia..
new_rejs / 2007-10-19 11:26 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
to nie jest dobra wiadomość,
u nas tylko firmy, które ogłoszą bankructwo lub bardzo złe wyniki finansowe dają dobrze zarobić swoim akcjonariuszom,
to takie polskie sado-maso...
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-19 09:47
Mam dosyć Ponara coś wisi w powietrzu jeden wielki przekręt jak spółka tak prężna o solidnych podstawach mogła spaść o 100% w ciągu 2 miesięcy to chyba jest coś nie tak panika leszczy jest całkiem zrozumiała
andrzejPP / 81.190.244.* / 2007-10-19 07:53
Moze wkoncu przydałobysię odreagowanie?
Zarzad spólki najwyraźniej nie chce sie wypowiadac w czasie kampanii wyborczej ( buraczanej ), dobrze ze juz w poniedziałek się kończy.
Pozdrowienia i powodzenia Ponarowicze
głowy do góry i nie wymiękajcie
finansista47 / 2007-10-19 12:38 / Bywalec forum
POPRAWKA
Wg damych z money.pl , roczny zwrot z inwestycje z akcji PONARFH objętych wiosna 2006
, wraz z wyliczonymi korzysciami z posiadanych pp, był dla wiodącej grupy pan w. jak i dla tych średnioterminowych na poziomie 2400%.A
LE Panowie pamiętajcie ,
taki CUD dla ponarku jaki był w 2006/2007 roku zdarza się tylko RAZ.
TAK BYŁO.
Stąd obecność po rqaz kolejny " prywatnej spółdzielni. "
Ich koncepcja, ustalona wraz z doradcami z IDM by powtórzyć pomysł,po takim wysokim zwrocie z inwestycji dla NIEKTÓRYCH , i dokonać emisji akcji ponarku kolejnej serii E
w wysokości 6 000 000 zł a dodatkowo po cenie emisyjnej serii E ustalonej na b niskim poziomie 5 zł/akcję.
Klasyczny psychologiczny CHWYT typowego nęcenia nowych LESZCZY.

Bo planowane w tej koncepcji zyski powinny byc` dla " spółdzielni : woluimenowo na podobnym poziomie.
Zwrot chwilowy, jednomiesięczny na akcjach po PDA planują spółdzielcy na 2008 na poziomie tez 100%, jak to było w maju 2007 roku.
Termin BIG SPEKULACJI określi sytuacja na parkiecie GPW.
Sspółdzielnia i grupa pana w. obgryza teraz wargi i zęby by wyjść na plus, bo kredyty hossowe wymagają comiesięcznej pbsługi.
To kwoty kilkaset tysięcy mcznie.
Gra jak w pokera :-))
.
Potem po BIG SPEKULACJI nastąpi kicha jak w BIOTONIE czy SKOTANIE.

Tylko czy CUD dla Szczupaków zdarzy się na tej spółce 2 2008 roku po raz drugi ?
OTO jest hamletowskie pytanie :-))
Poczekamy,zobaczymy......
Pozdrawiam
anonimowy sponsor / 85.14.85.* / 2007-10-18 14:47
no zgoda panie finansisto zgoda byc moze pp i akcje spadna do tych poziomow co pan podaje ale predzej czy pozniej pojda w gore bo chlopaki sie oto postaraja
finansista47 / 2007-10-19 11:51 / Bywalec forum
DROGI KOLEGO z GIEŁGY,

Spadną, kursy akcji ponarlu i pp bo tak mówi inżynieria finansowa i wyniki analizy sposobu gry " spółdzielni prywatneych inwestorów " czyli SZCZUPAKÓW.
W ciemnym,mało przejrzystym ""sitowiu braku informacji" o EQUITY STORY dla rozwoju PONARFEH nasze szczupaki czują sie bardzo dobrze.
Czyhają w spokoju na ławice leszczy.
Temu służy także w niebotycznej wysokości 30 000 000 szt akcji emisja serii E.

Tak to pewne Drogi Panie że nastąpi niebawem próba uspokajania nastrojów wśród drobnych akcjonariuszy , poprzez danie przez zarzad pponarku PROPAGANDOWEGO kumunikatu
To nastąpi za niedługo, chyba będzie miało miejsce teraz, 25 października lub w listopadzie, gdy trzeba będzie budowac pozytywny obraz notowań PDA.
Jak wygląda stan na dzisiaj i na wczoraj z manipulacją akcjami ponarku ?
:
1. Wbrew temu co "spółdzielnia" robiła w kwietniu, nie nastąpił w ubiegłym tygodniu skokowy wzrost kursu akcji ponarku z poziomu 16 zł do poziomu 25 zł.
Dlaczego :?
Próba analitycznej odpowiedzi :
A) " spółdzielnia " i grupa pana w. powiązana sciśle z zarządem czeka na ostateczne ustalenie kursu pp i na ustalenie wielkości objętej przez PDA emisji serii E.
To bardzo istotne,czy ilośc objętych i wykonanych PDA zdefiniuje poziom emisji serii E
na wysokości dodatkowego kapitału akcyjnego w kwocie ca 50 mln zł czy osiągnie maks poziom 150 mln zł.
B) od poziomu pozyskanego kapitału zarząd i spółdzielnia uzależniają swe plany rozwoju, i korzyści jakie osiągną z nowych transakcji M&A typu LUBON, na których się mogą skrycie obłowić
C) tak że trzeba czekac okresu listopada , grudnia 2007 gdy zaczną oni kręcić kursami na nowo ustalonych technicznych kursów akcji ponarku
D) to pewne że "spółdzielnia" i grupa p.w chowa środki na PDA lub, raczej pewne , na pierwszy okres po ustaleniu PDA, czyli tak jak było to w maju br.
E) prosze w prostym exelu zrobic analizę poziomu obrotów akcjami ponarku w okresie grudzień 2006- czerwiec 2007 po pierwszej emisji serii D, gdzie także handlowano prawami poboru i PDA .
Wnioski sa b interesujące.
1) "spółdzielnia" obłowiła się dostatecznie , wchodząc juz od I poł. 2006 roku do strukury kapitału akcyjnego PONARFH.
Kurs w ciągu roku wzróśł blisko 20 razy.

OCENA zwrotu z zakupu akcji w okresie wakacji 2007. :
Kurs wahał się w paśmie 132-51 zł.
Czyli spadek był niemal odwrotnie identyczny w trendzie, jak w okresie maj-czewiec
Jaka była odmienność ??
Bo skokowy wzrost kursu akcji po odcięciu pp w dniu 10 stycznia kurs PONARFH,
przed odcięciem praw poboru pp był w wysokości 129 zł./akcję
Nowa emisja zwiększa wolumen akcji do ca niedobotycznej ilości 6 000 000 szt akcji.
Fundamenty dadzą P/E powyżej 100-150.
Jak było :
11 stycznia po odcięciu kurs był ciut nieco powyżej technicznego czyli 22,80 zł
( wzrost jedynie o 4% )
Do 5 kwietnia kurs wzrósł do wartości 128zł/ akcję. Czyli blisko 6 krotnie. WSPANIAŁY WZROST.
Wywindowanie kursu spodowała głównie " spółdzielnia " która grała przeciętnie na sesjach sumą ca 25-40 000 akcji przy obrotach średnio od 200.000 zł-2 mln zł.
Angażowała więc niewielkie kwoty swego kapitału.

Od 10 kwietnia do 16 maja kurs spadł znów do poziomu 54 zł/akcję by następnie w przeciągu mca skoczyć w dniu 26.06 na poziom 138 zł/akcję.
Spółdzielnia dosypała kasy szczegółnie w dniu 4.07 gdy w obrocie było ca 133 000 tyś szt akcji tj. ponad 4% z wielkośći free float.
Jak na warunki GPW to b dużo.
Powrcmy do dnia 20 sierpnia br.
Kurs przed odcięciem był w wysokości 54 zł.
Po odcięciu praw pp, w dniu 21.08 był na poziomie ca 24 zł, czyli ponad 100% do kursu technicznego otwarcia.
Cudowna technika gry spekulacycjnej.

A jak jest dzisiaj ?
Ci którzy kupili papier w sierpniu po ca 65-80 zł/akcję i sprzedali go 21.o8 to dostali do ręki 24zł/akcję i zostało im pp którego wartośc wynosi ca 28 zł/pp.
Prosty rachunek dla oceny zwrotu:
24 + 28 za pp = 52 zł.
Czyli inwestor ma stratę rzędu od 13 - do 28 zł/1 papier.
DUZO bo ponad 25%
I dlatego Bywalcy FORUM zaklinaja rzeczywistośc gdy mówię IM
że oszacowana cena 1 akcji będzie po PDA na poziomie 10 zł.
A CO BEDZIE POTEM ??
Spekulacja jak papierami BIOTONU i POLNORDU.
Szacuję że " spółdzielnia " wraz z grupa pana w. dysponuje kwotą zaangażowania rzędu 40 -50 mln zł.
Wystarczająco na efektywną grę rekinów GPW.
Dla wiadomości Panów , znany inwestor Midasowy p.K tez obraca ochotniczo na GPW codziennie kwotą ca 10 mln zł.
Jest dla mnie pewnym pewnym że 20% akcjonariuszy na krótko zalapie się w styczniu 2008 roku na wzrosty 100-150% a potem reszta na długie mc`e zostanie ze " śmieciami " w trendzie bocznym.
Bo przy emisji na poziomie 6000000 szt akcji serii E też kurs akcji spekulacyjnie i fundamentalnie może spaśc w 2008 roku do poziomu 7 zł/akcję.
Przykład kursów BIOTONU czy POLNORDU niczego Panów nie nauczył ??

Akcje ponarku spadna co Panom pokazałem w wcześniejszym uzasadnieniu.
Jest tak jak pisze Pan KSENUS ,
każdemu z NAS wolno grac krótkoterminowo w giełdową ruletkę.
Zycze Państwu sukcesu i kaski !
finansista47 / 2007-10-19 12:50 / Bywalec forum
POMYŁKA EDYCYJNA w tekście powyżęj.
Miast liczby 6000000 powinno być 30 000 000 szt akcji serii E.
Sorry.
Artur70 / 2007-10-18 15:01 / Tysiącznik na forum
Ja jestem w szoku. ze Ponar tak mocno spadł... Przebijał prawie 20 PLN, a tu w ciągu kilku sesji mamy prawie 12. Qrna!
Ciekawe czy dojdzie do 10 PLN? Moim zdaniem, nie, choć silny opór jest dopiero w paśmie 10,50-11,00.

Pocieszającym jest to, że ci co kupują obecnie, znaczy spółdzielnie, muszą kurs podnieść do co najmniej 20 PLN co by nieźle zarobić.
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-18 14:27
Patrząc na kurs Ponara coraz bardziej skłaniam się do teorii pana finansisty. Nie wiem
już co robić czekam cierpliwie od końca sierpnia straciłam już dużo kasy (jak dla
mnie). Czy pan finansista przewiduje jakieś wzrosty na Poarze, jeżeli tak to w jakiej
przyszłości i na ile może skoczyć kurs. Serdecznie pozdrawiam nabitych tak jak ja w
butelkę
ksenus / 2007-10-18 14:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Niektórzy tak panikują, że powiem im tylko jedno:
Sprzedaj ze stratą. Znajdzie się wielu chętnych.
krisek / 2007-10-18 10:53
Witam ! mam pytanie gdy się skończą notowania ponarjpp to czy już jest ustalony termin (jeżeli tak to kiedy ?) notowań akcji pda. aha i kto ustala termin rozpoczęcia notowan ponar pda .
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-18 14:26
Patrząc na kurs Ponara coraz bardziej skłaniam się do teorii pana finansisty. Nie wiem już co robić czekam cierpliwie od końca sierpnia straciłam już dużo kasy (jak dla mnie). Czy pan finansista przewiduje jakieś wzrosty na Poarze, jeżeli tak to w jakiej przyszłości i na ile może skoczyć kurs. Serdecznie pozdrawiam nabitych tak jak ja w butelkę
ksenus / 2007-10-18 11:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Przecież pisze w komunikatach:
25 października 2007 r. Ostatni dzień notowania praw poboru;
23-30 października 2007 r. Przyjmowanie zapisów w wykonaniu prawa poboru
9 listopada 2007 r. Przydział akcji w wykonaniu prawa poboru;
Ratownick76 / 91.94.138.* / 2007-10-17 23:15
Mam tylko pytanie do komunikatu :

"Zarząd Ponar Wadowice S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 03 października 2007 r. Spółka
otrzymała informację na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie
instrumentami finansowymi (Dz.U. 183 poz. 1538) o transakcji zbycia w dniu 02.10.2007 r. na rynku publicznym wtórnym w ramach transakcji pakietowej pozasesyjnej 160.000 akcji zwykłych na okaziciela po cenie 23,00 zł za akcję przez Prokurenta Spółki"

Kto kupuje akcje za 3 680 000 zł żeby na nich stracić ponad połowe ..... jak sugeruje nasz finansista ... ????
expert15 / 83.5.151.* / 2007-10-18 07:15
Drogi Panie,
Na takich wlasnie operacjach polega gra " prywatnej spoldzielni " ktorej dzialalnosc opiera sie na silnych dzwigniach finansowych, dawanych przez banki pod zastaw praw do akcji.
Ta nadmuchiwana transakcja pozwolila wykazac sprzedajacemu przed Bankiem zyski na transakcji oraz pozwolic obsluzyc odsetki.
Bez wypowiedzenia przez bank linii kredytowej.
Dlaczego taka byla operacja ?
Prosze zauwazyc , ze wskazana transakcja miala miejsce po odcieciu praw poboru , gdy wartosc papierow PONAR z wyceny 51 zl spadl do 22-24 zl. a potem na poziom 16-10 zl.
Troche prosze miec wyobrazni spekulacyjnej i wiedzy o zasadach kredytowania przez banki zakupow akcji notowanych na GPW, gdy podaje Panom do wiadomosci mechanizm gry na kredytach finansujacyh duze portfele objetych akcji.
Tu wlasnie chodzi o wielomilionowe kwoty kredytow ktore sa poza chyba Panstwa mozliwosciami.

Powtarzam raz jeszcze : " prywatna spoldzielnia " majac 20 mln zl wolnych lub kredytowych srodkow rozrusza kazdy kurs akcji.
A do nabicia w butelke jest dodatkowa kwota 150 mln, poza wartoscia ceny emisyjnej.
Chyba to jasne, no nie ??
Spora kasa liczac nawet rekomendowany kurs akcji serii E po 10 zl/akcje.
Kazdemu warto sie schylic po te pieniadze potem wyluskiwane od drobnych akcjonariuszy.
'Prywatnej Spoldzielni " warto grac na akursie akcji, bo na LESZCZACH sie oblowia bogato.

Jak lubicie Panowie grac w ponarowska ruletke , to Wasz wybor.
Ryzyk,fizyk.
Tylko potem nie placzcie.
Pozdrawiam porannie
gracz30 / 83.5.151.* / 2007-10-18 07:46
Do MOICH OPONENTOW !!

Zajrzalem do serwisu GpwInfoStrefa.
Ostatnie dane z Notorii serwis o akcjach PONARFH.
P/E =25 pkt, przy cenie 13 zl/akcje.
PYTANIE :
Jesli wolumen akcji wzrosnie 6 krotnie do poziomu 36 000 000 szt akcji ,
a cena nawet bedzie na poziomie 10 zl/akcje to jakie bedzie wskaźnik P/E ,nawert zakladajac ze skonsolidowany zysk grupy PONARFH zwiekszy sie dwukrotnie ?

Licze ze P/E bedzie grubo powyzej 100.
Fundamenty odlecialy.
Nadchodzaca spekulacja akcjami ponarku pewna jest jak w banku
ksenus / 2007-10-18 10:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Licz sam człowieku to dojdziesz do innych liczb. Jeszcze raz ci powtarzam, że zysk jak biorą portale pod uwagę to zysk roczny za 2006 a nie ten który będzie (zysk za półrocze 2007 jest znacznie wyższy od całego zeszłorocznego stąd inne współczynniki).
pietroo / 2007-10-18 10:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Ksenus,

jak Ci idzie na giełdzie?
ksenus / 2007-10-18 10:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Ostatnie inwestycje są na razie pod kreską ale czekam. Sanwil stoi, Petrol spada, Ponar stoi. Ogólnie ten miesiąc zaczął się źle, ale już nie raz tak miałem a wychodziłem na plus.
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-18 10:44
jesli sanwill będzie kosztował 0,40 lub 0,41 a zostanie pare dni do PP to sprzedaż ?
ksenus / 2007-10-18 10:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno w tej chwili to stwierdzić będę musiał przeanalizować sytuację.
Jeżeli wystąpi prawdopodobieństwo, że PP będzie tańsze niż kupione przeze mnie czyli 0,2 zł to pewnie sprzedam wykupując w to miejsce PP i przetrzymam na dłużej. Czasem nie ma innej opcji, ale do notowań PP jeszcze pewnie co najmniej miesiąc a może dłużej.
pietroo / 2007-10-18 10:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trzymam kciuki, wyjdziesz jeszcze na swoje
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-18 10:47
witam ! i my też prawda;)
ksenus / 2007-10-18 10:51 / Uznany Gracz Giełdowy
A ja trzymam kciuki za Was ;-)
Naprzód do boju... :-)
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-18 11:15
12.10.2007. Do KNF trafił prospekt sanwillu
powinien być zatwierdzony w dwa tygodnie jeśli nie będzie trzeba go uzupełniać a od daty zatwierdzenia ile musi minąć czasu zeby były notownia pp ? mies.
ksenus / 2007-10-18 11:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli zatwierdzą od razu to chyba kilka dni po tym już powinny być notowania.
Być może już za 3 tygodnie będzie notowanie, ale często się zdarza, że trzeba coś uzupełnić.
Jak tylko ogłoszą przyjęcie i ustalą harmonogram trzeba się będzie zastanowić co robić.
spyart / 2007-10-18 08:51 / portfel / GPW Obserwator
panie gracz czy tam finansista czy expert mógłby mi pan podać dokładne wyliczenie tego współczynnika P/E
spyart / 2007-10-18 08:58 / portfel / GPW Obserwator
swoją drogą ile kosztuje wynajęcie pana na 2 tygodnie bo chciałem kupić akcje sanwilu ale narazie są za drogie
pietroo / 2007-10-18 08:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czyli co radzisz?
spyart / 2007-10-18 09:31 / portfel / GPW Obserwator
nie ma pana finansisty experta bo zaczyna skupowanie akcji od ludzi którym wyprał mózgi
finansista47 / 2007-10-18 13:48 / Bywalec forum
Drogi Panie
ja nie skupuję.
Modelowanie robiłem wg metody CAPM.
Wyjdzie na moje. Bo wiedzy nigdy za dużo.
Sami zróbie wielowariantową symulacje.
A " spółdzielnia ukryta " i doradztwo IDM dla grupy pana w. nie jest chorym wymysłem
Zobaczycie sami...
fakty są brutalne i bezwzględne.
Trzeba patzrec bez emocji , na chłodno, na chłodno.
A spragnienie spekulacji jest naturalnym Panów odruchem.
Kazdy chce zarobic za friko.
Pozdrawiam
finansista47 / 2007-10-18 13:43 / Bywalec forum
Nie skupuję Drodzy Panowie.
Sam jestem ciekaw czy spełni sie ma przepowiednia o kursie 25/pp i 10 zł/akcje.
Modelowanie finansowe wyceny robiłem na formułach CAPM .
Bądzcie tak mili i sami postarajcie sie określic wskaźniki z biznes planu PONARFH na 2008 rok. Dokonajcie wareiantowej symulacji. I popatrzcie co było w kwietniu 2007.
Szanujcie wiedze szczeglnie wówczas gdy emisja akcji na 6 krotne zwiększenie kapitału nie poparta jest żadnym EQUITY STORY dla spółki publicznej.

Po to była ustalona cena emisyjna na pozIomie 5 zł, by LESZCZOM smak zysk zasłonił oczy i rozsądek.
Rekiny z " prywatnej spółdzielni " obłowią sie setnie. Akcje maja poniżej 15 zł. A zarobią na PDA. Policzcie ich wolumeny.
Wasze 100-500-1000 akcji to pikus przy Ich portfelach.
A le to prawda że przy okazji owe 20% drobnych akcjonariuszy dostanie trochę smaku.
I tyle.
Taki sam model zanęcania był w BIOTONIE , SKOTANIE czy innych POLNYCH.
Wy Panowie lubicie hazard, więc być może wskoczycie w odpowiednim momencie do pociagu i zdążycie z workiem małej forsy wyskoczyć na kolejnym peronie następnej stacji.
Czego WAM życzę po narciarsku i po żeglarsku : "połamania nóg i stopy wody po kilem"

PS. Nikt z Panów nie podjął dyskusji o trendach spekulacji jak miała miejsce na paierach ponarku w I poł.2007 roku.
Chyba sie Panowie wówczas obłowiliście na akcjach PONARFH i dlatego nie przyjmujecie mych argumentów racjonalnych do wiadomości.
Chcecie ponownie sukcesu. Psychologicznie wasz apetyt jest zrozumiały. :-))
Tym kieruje sie grupa pana w.,i " spółdzielni " gdy z IDM planowali tą emisję.
EMISJA E to gra w bambuko dla naiwnych, oczarowanych poprzednią spekulacją..

Zgodnie z teorią ; jeśli fakty mówią cos odwrotnego niż nasze marzenia czy pragnienia , tym gorzej dla faktów.
Tak Panowie myślicie o PP i PDA , zaklinając rzeczywistość brutalnych faktow o manipulacji.w PONARFH.
Bo prawda w oczy kole.
Pozdrawiam wiecznych Optymistów.
pitas76 / 83.4.189.* / 2007-10-18 16:40
Jak mocna jest wiara we wzrost, że przesłania najbardziej oczywistą prawdę. Dziękuje panu finansiście za wypowiedzi na forum, szkoda tylko,że moje czarne scenariusze pokrywają się w pełni z tym co pan pisze.A że emisja serii E to porażka to już chyba widać gołym okiem.Mam pytanie do pana, ponieważ aż tak głeboko nie sięgnąłem do zarządzania spółkami - zakłuło mnie jedno zakup przez prokurenta spółki 50000 pp po 1pln wg umowy cywilno prawnej - czy bande na górze obowiązują inne zasady, bo jeżeli tak to ktoś otrzymał 250000 akcji NE po cenie 5,2 czyli sprzedając to po 8pln zarabiają ponad 50% jeżeli tak to stłuką kurs jak psa
Artur70 / 2007-10-18 18:00 / Tysiącznik na forum
Zastanawiam się nad jednym. Dlaczego ta "grupa" zaniża kurs akcji, zamiast kursu PP. Mieliby większy zysk, nieprawdaż?
Ratownick76 / 91.94.138.* / 2007-10-17 23:41
Tymbardziej jeśli cena tego dnia to 16-17zł .... czyli można kupić tego samego dnia akcje za 1mln zł mniej .... Myslę sobie,że jeśli ktoś sprzedał to ktoś inny kupił :) skoro kupił to zrobił to po to żeby na tym razrobić (bo chyba nikt nie wyrzuca 1mln w błoto). A jeśli chodzi o udział procentowy w spółce to mogł go podwyższyć kupująć akcje w trakcie sesji ale....wtedy wszedłby w parade zarządowi który wyprzedawał się po 17.05 i napewno chciał odkupić taniej. Kupując 160.000 akcji po 23zł w transakcji pozasesyjnej nie podwyższył tym samy kursu akcji.... Mój wniosek - cena wróci powyżej 23zł. Co o tym myślicie ??
akcjonariuszz / 87.206.208.* / 2007-10-18 00:34
na poczatku, po oddzieleniu pp, poszedl pakiet po 28pln, pozniej byly kolejne. Jeden z ostatnich poszedl po 16pln. tak naprawde nie wiadomo, o co chodzi. z kazdej z wypowiedzi tu na forum, moznaby cos uszczknac i pewnie znalazloby to odzwierciedlenie w njablizszej przyszlosci spolki. trzeba czekac i sledzic notowania. nie znajac planow zarzadu, najdoskonalsze scenariusze moga sie okazac klapa. pozdrawiam
expert15 / 83.5.151.* / 2007-10-18 07:24
Ma Pan duzo racji, mowiac iz to moze byc klapa z seria E.
A zarzad rzeczywiscie aktywnie chce sie oblowic na tej emisji.
Zaciaga duze kredyty.
Patrzcie ze " spoldzielnia" rekrutuje sie z osob ktore zarobily duze sume kaski po zrealizowaniu odsprzedazy poprzednich pp w kwietniu tego roku.
A portfele akcji PONARFH obejmowali juz wiosna 2006 roku.
Pociagneli kurs do 130 zl/
Przebicia czesc miala nawet 10 krotne.
Teraz ma byc podobnie.
LESZCZY nie brakuje..
Pozdrawiam
irek333 / 2007-10-17 17:26 / Bywalec forum
Do Pana finansista47, weź Pan sobie na wstrzymanie, bo sie nudno robi, gdyby na GPW ludzie zarabiali tylko i wyłącznie na spółkach ideałach, to dawno nie było by Toory, Elektrimu, Mewy, Optimusa, Orła, Hawe idt, itp. Mimo iż kondycja tych firm jest mówiąc delikatnie kiepska, jakoś w ostatnim czasie przynajmniej na trzech z nich mój portfel urósł ok 30%, co w sumie daje ok 100% w dosłownie kilka dni. GPW to nie teoria, wykład z ekonomii, chociaż trochę wiedzy nie zaszkodzi. Ponar jest w dołku i tyle, jak i wiele innych spółek, ale jak np pokazało ostatnio Hawe, wystarczy dobre info i to nie do końca potwierdzone, aby kurs w ciągu kilku dni poszybował 300% do góry. Tak samo może być z Ponarem, a może i odwrotnie, każdy może sobie teraz "gdybac". Proponuje zauważyć, że Ponar to już nie jest sam Ponar, to w tej chwili jest GrupaKapitałowa, która czy się to komuś podoba czy też nie generuje zyski i to nie małe, za jakiś czas zacznie na siebie zarabiać budowane osiedle, w Lubaniu zwiększają powierzchnie produkcyjne, Relpol sie rozwija i zwiększa moce produkcyjne, współpraca z Famurem, który może lada dzień poszybować nie 100, nie 300 ale i 500% w górę, wystarczy info o Chińczykach, można by wymieniać długo. Podsumowując, skoro nie ma Pan akcji Ponaru, to szkoda Pana czasu na troskę o bliźnich, każdy zrobi co zechce, kupi, sprzeda, przetrzymie 3 lata, Panu dziękujemy i zapewne z niepodważalną wiedzą ekonomiczną będzie Pan bardziej szanowany i doceniany, na forum spółki, której akcje Pan posiada. A Ponarowi niech Pan da spokój, będzie jak ma być, bez względu na to czy czytający te forum kupią czy też sprzedają, bo obawiam się, że udział ludzi tu zaglądających w akcjonariacie Ponaru, jest bliski tysięcznych procenta, a może i mniej...Pozdrawiam
finansista47 / 2007-10-17 19:14 / Bywalec forum
Szanowny Panie IRKU,
Cóż ostrych słów nigdy nie za wiele........
I tak dziękuję ze nie mowi Pan do mnie językiem obecnych debatowych iderow partii politycznych :-))
Hadko zrobiłoby mi sie wowczas na duszy.
Nie lubię TOTALNEGO KŁAMSTWA. i OBŁUDY....
Nawet w inwestycjach gieldowych.

Dziękuję zaś za szczerośc bo Pana przekaz o inwestowaniu na GPW jest prosty i jasny aż do bólu....
Reprezentuje Pan chyba liczne grono krótkoterminowych hazardzistów i lubi grac krótkimi papierami. To jest wyższa szkoła jazdy inwestycyjnej...
Ale jak dowodzi praktyka obstawianie kursów akcji to niektórym inwestorom przynosi takie granie dawkę codziennej fajnej adrenaliny.
Zainwestować 10 razy po 5 tys w "misie" czy w WIG20 i radocha jak cholera.
Tu strace tu zyskam.
I do tego naprawde, tutaj zgadzam się z Panem, nie potrzeba żadnej wiedzy ekonomicznej
A jedynie wystarczy znajomość kilka reguł z teorii gier.
Ryzyka są podobne jak w totolotku, dzis ida akcje spółek a,b,c, jutro spadają d,e,f.
I tak na okrągło.
Generalnie zgadzam się z Panem bo prawdą jest fakt że udział dzisiejszych Bywalców FORUM w kapitalizacji na GPW liczy sie w setnych promila.

Nie jest zaś prawdą iz drobni akcjonariusze tworzący tzw free float PONARFH sa tutaj nioobecni.
Papierami PONARFH obracało w ostatmich dniach blisko 30% z 49% całego kapitału akcyjnego Spółki.
To dlatego poczułem się w obowiązku jasno i otwarcie pokazać wszystkim FORUMOWICZOM idące niebawem zjawisko wielkiej manipulacji akcjami PONARU,
jaką przeprowadzi w okresie 2-3 mcy grupa " prywatnej spółdzielni '

LESZCZY będzie bardzo dużo, bo żadna spółka na GPW nie wyemitowała ostatnio po raz drugi w okresie 1 roku nową emisje akcji 6-krotnie przewyższającą dotychczasowy poziom kapitał akcyjnego Spółki. Liczba nowych akcji tez jest imponująca : 30 000 000 szt.
Doradcy z IDM zasługują na dużą.premie.

Dlatego przyzwyczajam ponarowiczów do faktu iz kurs akcji po PDA będzie na poziomie 10zł/akcję.
Potem gdy okaże się to prawdziwe, mniej ich to będzie bolało.
A następnie kurs akcji PONARFH na mce stanie w trendzie bocznym.
Potrz pan Panie IRKU na przypadek BIOTONU, SKOTANU i wielu innych.
Wystarczająco jest dużo takich spekul;acyjnych przypadków na GPW .

A LESZCZE jednak mało zarabiaja by tracic niebawem za "frico" na akcjach PONARFH.
Widac Pan ma duża kasę w kieszeni.
Studenci i stażyści mają jej niedużo..
Taka prawda.

FAKT : Jest emisja nowych akcji a brak jest w Spółce czytelnego PROGRAMU ROZWOJU PONARU na lata 2007-2009, opartego na sprawdzalnych cyfrach a nie na księżycowych planach budowy domów czy jakiś tam Chin czy USA.
To są mżonki gazetowe dla naiwnych. I dla LESZCZY.

TEN BRAK PROGRAMU ROZWOJU EKONOMICZNEGO I FINANSOWEGO JEST NAJWIEKSZYM RYZYKIEM DLA DROBNYCH AKCJONARIUSZY PONARU.
CHCĘ TEN FAKT POKAZAC PANU JAK I INNYM BYWALCOM FORUM.

Bo jak przypuszczam, jutro lub w piątek ukaże się kolejny komunikat zarządu PONARU o super pomysłach inwestycyjno-kapitałowych w SPÓLCE i w Grupie
( typu artykułow PB z czerwca 2007 o budowie domów czy o zakupie spółki w USA - to będzie niebawem duża kasa i kapitał wyparuje szybko ze Spółki na lata ).
Komunikat ma spowodowac pobudzenie wzrostu kursów akcji SPÓŁKI na GPW lub dac pozytywny impuls na objęcie PDA przez akcjonariuszy.
Domniemuję z duża pewnością żę juź są poufne plany zarządu jak z korzyścią dla właścicieli wydać owe 150 mln zł.
Gorzka to będzie dla mnie satysfakcja gdy obrodzą po tym w 2007/2008 roku LESZCZE. Vide owy BIOTON czy SKOTAN.
Bo życze Spółce wszystkiego najlepszego.
Pan takie oszustwa zarządów jak widac pochwala.
Ja nie bo Istnieje księga " corporate governance " jako inwestycyjny standart Spółek na GPW. proszę przeczytać.

Kazdy chce byc czysty moralnie.
Również Pan.
Wiem że najgorzej czytac samemu prawdziwe słowa o naturze spekulacji giełdowej
Sam nie inwestuję krótko terminowo..


Jeśli bedzie Pan, Panie IRKU w niedalekich notowaniach pp i PDA bardziej cwany i przenikliwy intuicyjnie niż " ponarowska spółdzielnia ", a zgarnie Pan jeszcze
dodatkowo swoją 200% kaskę zysku z portfela akcji i pp PONARFH to Panu szczerze pogratuluje i wypije za Pana zdrówko duże piwko w pubie na ponarowej imprezce.
Pozdrawiam
splawig / 212.244.116.* / 2007-10-18 01:35
moze ktos obliczyc ile trzeba miec kasy jesli posiadam np. 100 akcji zakupionych 15 pazdziernika zeby byc posiadaczem pp i czy wtedy moja ilosc akcji zwieszy sie 5 razy? we wczesniejszych linka (wczoraj byl rachunek - (13,50 + 25zl) / 5 = 7,7 za akcje

dobrze to licze???

pozdr
tekla1 / 83.11.113.* / 2007-10-17 21:50
wobec tego kto skupuje te tysiące akcji i pp, przecież one nie wyparowują z GPW?
lukasss / 83.2.116.* / 2007-10-17 20:38
mały leszczyk by chciał małej porady?? ALCHEMI , LENTEX, LCCORP co pan moze powiedziec .. ?

a co nowego Szanowny Pan ma teraz w PORTFELU :) oprucz PONARFEH
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy