PONARFEH

Money.pl / 2007-05-11 21:42
Komentarze do spółki: PONARFEH.
Wyświetlaj:
pietroo / 2007-10-17 16:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ponar dzisiaj słabo. Chociaż dobrze, że przynajmniej nie spadł niżej. Cieszę się wzrostem BBID, Próchnika i Famuru.
Czekam dalej cierpliwie na up Ponaru. Mam nadzieję, że się doczekam.
Pozdrawiam
spyart / 2007-10-17 10:10 / portfel / GPW Obserwator
Witam wszystkich
nie wiem z kąd sie wzioł tu pan finansista i dla czego przy użyciu wyssanych z palca danych namawia ludzi do nieinwestowania w ponarek ale to problem tych co go czytają i popierają.

A on sam ma pewnie w tym jakiś cel bo inaczej by się tak nie produkował

Pozdrowionka dla fanów ponaru :)
finansista47 / 2007-10-17 10:20 / Bywalec forum
Prosze Pana "spyarta" o zapoznanie sie z ostatnimi dzisiejszymi komunikatami PONARU.
PYTANIE :
Dlaczego członjkowie Rady i zarządu spylają znaczne pakiety akcji ?
Po to by zarobić, to jasne i by nie stracić. Też jasne.
Czy to jest uczciwe wobec drobnych akcjonariuszy ???
Dla jasności, nie jestem akcjonariuszem Ponaru ale zapoznałem się z prospektem.
Brak w nim jest rzetelnego EQUITY STORY dla Spółki.
Cele emisji serii E są bardzo ogólnikowe. Bez modeli finansowych.
To jest świadoma manipulacja zarządu Ponaru.
A propos :
Widać Pan ma interes osobisty by nakręcać koniunkturę na akcje i pp.
Bo widać jeszcze Pan nie zamknął z zyskiem swych pozycji.
Brutalna to prawda dla Pana.
ksenus / 2007-10-17 11:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Spółki na giełdzie tak robią, bo jest to najlepsze miejsce zdobycia kapitału i nie jest to przestępstwo.
Jeżeli dobrze się wstrzelisz zarobisz, jeżeli źle to dasz zarobić innym, albo zablokujesz kapitał na dłuższy okres. Nikt nikogo nie zmusza do inwestowania a giełda nie jest studnią z życzeniami. Trzeba szacować jakie jest prawdopodobieństwo zysku/straty przy zaistniałych okolicznościach. Zaklinanie nic tu nie pomoże.
Jeżeli ktoś kupował akcje ostatnio po 19-20 zł ma dużo mniejsze szanse na jakiś zysk w ciągu 6-12 miesięcy niż ci co dali za nie 10-12 zł. Taka jest prawda, ale prawdopodobieństwo, że za kilka miesięcy cena przekroczy 16 zł jest bardzo wysokie.
Nie wolno jednak wprowadzać ludzi w błąd wypisując wyssane z palca "współczynniki" oparte na zyskach z lat 2005-2006 w stosunku do akcji, które dopiero wejdą w obieg.
Oraz panikować tylko dlatego, że miały miejsce transakcje zbycia akcji - tylko głupcy nie wykorzystają możliwości zakupu po niższej cenie.
Nowa transza akcji wchodzi i będzie ich więcej to prawda ale zyski na ten rok będą znacznie wyższe niż w latach poprzednich. Produkty Ponaru są produktami o wysokiej jakości i są chętnie kupowane również za granicą.
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-17 16:18
KSENUS- petrol trzymasz puki nie odbije?
ksenus / 2007-10-18 09:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Tia. Powiedziałem, że trzymać będę jak długo trzeba nawet i 2-5 lat. Trudno nie zawsze wszystko wychodzi tak jakby się chciało.
antyl / 87.205.235.* / 2007-10-17 16:12
ciekawe, ze knesus jeszcze niedawno na ty forum wychwlal niska cene ponaru przy poziomie 17 zl.
teraz juz 16 zl za kilka miesiecy ma byc osiagnieciem-ciekawa zmiana tonu.
ksenus / 2007-10-17 16:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Wychwalałem i pisałem mówiąc, że do czasu przed pierwszym notowaniem PP.
A ten czas dawno minął a ja sprzedawałem akcje przy ostatnich wzrostach powyżej i nikomu nie broniłem tego robić. Czytaj moje wypowiedzi dokładnie a nie ogólnie jak pasuje.
-adam / 83.2.116.* / 2007-10-17 15:57
nie wiesz kiedy beda PP -SANWILLU , bo chce się przed pp wycofac ,mam nadzieje ze nie bedzie ta jak z ponarem
ksenus / 2007-10-17 16:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Teoretycznie na wycofanie jest czas do połowy listopada.
dolorees / 213.76.106.* / 2007-10-17 14:40
wspomne tylko ze wartość ksiegowa za akcje to 10 zl z haczykiem,
przy obecnej sytuacji / bardzo niepewnej podejrzewam dalsze spadki
według mnie wzrost z aktualnego poziomu to nieporozumienie
finansista47 / 2007-10-17 16:32 / Bywalec forum
Zgadzam się z DOLOREES opinią.

Pan Ksenus UCIEKA od podania swej estymacji wyliczenia poziomu P/E po zarejestrowaniu PDA nowej emisji serii E.
Mówi ogólnikowo o wyższych zyskach PONARFH w następnych latach.
Aby pozyskany kapitał w wysokości ca 150 mln dał Spółce i akcjonariuszom odpowiedni ZYSK Ekonomiczny, ( czyli właściwy poziom wskażnika TSR ) to przyrost DODATKOWEGO ZYSKU od zainwestowanego 150 mln kapitału w Spółce PONAR powinien być nie mniejszy w 2008 roku niż w kwocie 22,5 mln zł.
Patrząc na wyniki samego Ponaru i Grupy jest TO NIEREALNE. na najbliższe lata

A gdy dojdzie bessa na GPW to zostanie Drodzy Państwo ze śmieciami PONASRFH
w dłoni na długie miesiące czy lata.
Może jednak Pan Ksenus wie jaki to cudowny pomysł na realne pomnożenie zysku ma obecny zarząd PONARU.??
Chyba nie chodzi o transakcje typu nabycia w 2007 roku PONAR Lubon za 12 mln PLN gdy wcześniej zarząd w 2006 roku opylił akcje Lubonia za 600 tyś zł nieznanemu Sprzedającemu.
OJ tylko czekać gdy pojawi się CBA lub Prokurator w PONARFH.
A wtedy co będzie z kursem ???

Jesli taki ma byc program rozwoju PONARU na 2007-2008 rok
to mówienie teraz bajek o wysokości akcji PONARU za 6 mcy
o wysokości 16 - 20 zł/akcję jest KŁAMSTWEM i czystą MANIPULACJA.
Chyba iż pan Ksenus zna z włąsnej autopsji sposoby jakimi posługuje się " poufna spółdzielania inwestorów " w PONARFH.??
To niech się pan Ksenus z nami podzieli swa tajemna manipulacyjną wiedzą.
Byśmy zmniejszyli swe ryzyko inwestycyjne w papiery POnaru.
Z góry Panu dziękuję zaszczero0ść ujawnienia owych sposów podbijania kursu akcji.
Owa Metoda to chyba dobranie się 2-4 tajnych:wspólników , I leci gra : ja wrzucam na parkiet 10 akcji o wzroście 4% a ty osprzedajesz znów powyżej wzrostu o 5 %. Angażujemy raptem sego kapitału na kwotę 500zł.
A ile radochy gdy za Nami pójdą Inni drobni. :-))
Czy mocno się mylę w mechaniźmie ???
Popatrzcie , tak im włąśnie sposobem zarządzający aktywami funduszów TFI poszybowali w ciągu 2006/2007 roku dynamicznym wzrostem kursu BRE, Mostastal Zabrze lub POLIMEXsem.
Czysta spekulacyjna zmowa łąńcucha pośr3edników i " spółdzxielni "
Przy milczeniu i ślepocie KNF.
Czytajcie jeno czasami PARKIET..

Powtarzam, mając wolne 20-30 mln zł w kasie można bardzo łatwo rozkołysać na GPW kurs akcji, vide dynamiczne skoki w 2006/2007 kursów akcji SKOTANU, gdzie niejaki pan prezes Ślak, były inansista z aferalnego COLOSEUM i TRZEBINI zmanipulował kursem akcji . Akcje SLOTANU poszybowały w 3 mce do 40 zł a dzisaj są jedynie po 8 zł.
Kto dostał w plecy.??? Kto został ze śmieciami na lodzie ??
LESZCZE anie rekiny inwestorskie.
Na pewno również nie " spółdzielnia i rodzina królika pana Ślaka "
Oni obłowili sie dostatecznie.
Popatrzcie , gdzie jest owa niby rewalaycyjna wytwórnia biopaliw. w skotanie ??
A z rynku drogą emisji SKOTAN zgarnął tylko 110 mln zł.
Popatrzcie ilu z tych drobnych akcjonariuszy ktorzy kupowali akcje Skotanu od 12-40 zł zostało w palcem w ....siedzeniu.
Czekają teraz na GODOTA

AKCJONARIUSZE I UCZESTNICY FORUM,
Nawet jeśli jako studenci czy startujący zawodowo zainwestowaliście po 5-10 tyś zł w akcje PONARU, niby nieduże to sdą kwoty,
to jednak czytajcie ostrożnie wypowiedzi pana Ksenusa.
Podejrzewam iż czasami świadomie manipuluje On informacjami.
Gra krótkoterminowo na GPW by wygrać na Waszej niewiedzy gdyż uważa Bywalców jza naiwnych drobnych akcjonariuszy.
W Stanach takie numery na Stock Exchange od czasu afery ENRONU już nie przechodzą.
Pozdrawiam Panią DOLOREES z uśmiechem.
spyart / 2007-10-17 10:26 / portfel / GPW Obserwator
Tak prawda jest brutalna że nie tylko drobni akcjonariusze chcą zarobić ale zarząd też
tylko że drobni chcą poprostu tanio kupić i drożej sprzedać a zarząd tanio zwiększyć udziały w spółce
spyart / 2007-10-17 10:14 / portfel / GPW Obserwator
dodam jeszcze że wskażnik P/E z 12 pażdziernika wynosi 6,5 pkt a po zakończeniu emisji
wyniesie 24 ale trzeba sie z tym liczyć że te 150 milionów jeszcze nie zaczęło na siebie zarabiać
finansista47 / 2007-10-17 10:47 / Bywalec forum
Wprowadza Pan w błąd akcjonariuszy.
Będę zobowiązany Panu za pokazanie mi pełnego wyliczenia P/E dla Ponaru.
Pytanie : dlaczego inne znacząco różne dane o P/E prezentuje strona Money.pl ?
Jest Money.pl nierzetelny ?? i fałszuje dane ??
ksenus / 2007-10-17 12:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Najpierw pisze pan o leszczach we wcześniejszych postach a teraz zadaje pan takie pytanie (czemu ten portal prezentuje dane w taki a nie inny sposób). Hmmm.
Osoby, które wiedzą trochę więcej niż to co oznacza skrót GPW czy hasło akcja same prowadzą analizę i mogą mieć pretensję jedynie do siebie o ewentualne pomyłki.
Jak zatem w świetle własnej wiedzy i pytań jakie pan zadaje określiłby siebie ?

Dodam tylko, że specjalista to ktoś kto wypowiada się ostrożnie na temat każdej sytuacji, stawia trafne prognozy w oparciu o logicznie uzasadnione przesłanki i nie wyśmiewa innych próbując pokazać jak strasznie wielkim znawcą jest na podstawie własnego wyobrażenia.
Leszcz to ktoś kto płaci za akcje zawsze za dużo do określonych okoliczności, gromko wypowiada się o tym jak strasznie urosną albo gdy nie wie czy kupić akcje po wcześniejszej wpadce i boi się podjąć ryzyko choć jest teoretycznie mniejsze niż wcześniej więc aby to uzasadnić przed sobą wieszczy, że spółka zleci na łeb i nie warto kupować akcji.
finansista47 / 2007-10-17 19:34 / Bywalec forum
KSENUS,
Polubiłem Pana komentarze.
Domyślam się że jest Pan prezesem lub managerem małej firmy ochotniczo grającym na GPW.
Lub członkiem " poufnych spółdzielni "
Pana definicja specjalisty hazardowego na GPW jest rzeczowa i wlasciwa.
Nic dodać, nic dodac.
Inwestycje na GPW zawsze są obarczone dużym ryzykiem.

Tym niemniej, póki mam akcje danej spółki to jestem jej akcjonariuszem i mam prawo byc traktowanym poważnie przez zarządy.
A w przypadku PONARFH jesteśmy wszyscy FAULOWANI.
Doradcy z IDM są skuteczni w programowaniu przyszłej manipulacji kursem.
Takie poufne zadanie w Ponarze dostali od właścicieli.
Jasne żę Ponar nie dotrzymuje standartów gieldowych.
Gra z nami w przysłowiowe bambuko
Chyba zgodzi sie Pan z ma opinia.
To jest glowny powod dlaczego biję informacyjnie na Forum na alarm.
Pozdrawiam
spyart / 2007-10-17 11:06 / portfel / GPW Obserwator
jeżeli spółka osiągnęła zysk netto za 1 półrocze 16 690 000 a ilość akcji jest jak do tej pory 6065500 to zysk na jedną akcję wynosi 16 690 000/5 065 500=3,295
jeżeli zysk na akcje to 3,295 a cena akcji na 12.10.2007 wynosiła 16pln to współczynnik P/E wynosi: 16/3,295 =4,85
racja pomyliłem sie bo napisałem że 6,5
d_pawel / 2007-10-17 10:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Money.pl czasami zapomina o aktualizacji danych:) Dane sprawdzaj na GpwInfoStrefa
pietroo / 2007-10-17 09:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ponar znowu spadek.......................
finansista47 / 2007-10-17 10:13 / Bywalec forum
BYWALCY FORUM i Niedowiarkowie !!

Przeczytajcie ostatnie komunikaty Spółki.
Członkowie Rady Nadzorczej , ich rodziny i prokurenci zarządu pozbywają sie lawinowo od poniedziałku akcji i pp.
Ceny zbycia akcji są na poziomie 16-14 zł a pp spylili po 30zł.
Wniosek :
Sami widać wiedzą najlepiej że emisja serii E będzie wielkim PRZEKRĘTEM.
Nie żyje w Ponarze nasza " poufna spółdzielnia '
Naiwnych więc nie sieją . samo rosną.
Powtarzam , kurs akcji będzie za tydzień nie wyższy niż 10 zł.
a prawa pp nie wyższe niż 20 zł.
Czy ktos jest przeciw tej opinii ???
prosze czytac poniżej me refleksje.
d_pawel / 2007-10-17 10:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a czy Pan finansista nie pomyslal, ze osoby blisko zwiazane z zarzadem musza miec srodki na wykup PP? Wiec jezeli nie chca dokladac dodatkowych srodkow do inwestycji to ta sprzedaz nie jest chyba niczym niezwyklym?
finansista47 / 2007-10-17 10:42 / Bywalec forum
" Uderz w stół a nozyce same się odezwą "

Pozdrawiam osobę związaną z kręgami czlonkow zarzadu i " poufną spółdzielnią "
Pierwwszy raz czytam wykładnie o manipulacji kursem akcji przez osoby związane z zarządami spółek.
Gratuluję obycia inwestycyjnego.
Uzasadnienie bardzo czytelne.
P{YTANIE : Czy gra na GPW to bytność w kasynie w Monte Carlo ??
Teza : ograć drobnych akcjonariuszy można bardzo łatwo.
Popatrz na notowania od roku BIOTON i PETROINVEST
Kto zarobił :
Obłowiła się rodzina i znajomi dużegg Krzysia.
To pokazał jasno artykuł z PULSu BIznesu.
Czy też niedługo będzie artykuł o rodzinie królika w PONARZE ??
Czy Pan też jest członkiem " ukrytej spółdzielni " ??
Poczekamy, zobaczymy
d_pawel / 2007-10-17 10:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dziekuje za gratulacje ale wspolczuje slabego wyczucia:)

Akcje Ponaru posiadalem przez 3 tygodnie w ilosci 100szt :) na gieldzie pogrywam sobie od 2 m-cy a teraz zastanawiam sie nad zakupem PP :) i to caly moj zwiazek z "poufna spoldzielnia" czy jak to tam nazywasz:)

Ja z kolei gratuluje proby zakupu jeszcze tanszych PP... to pewnie nie przypadek, ze Twoja aktywnosc w namawianiu do NIE - inwestowania w Ponar lub wychodzenia z inwestycji nasila sie wraz z wyhamowaniem spadkow i odbiciem kursu akcji i PP Ponaru :)
finansista47 / 2007-10-17 16:51 / Bywalec forum
Dziękuję Panu za uprzejmośc i szczerośc opinii.
Zmiany w poziomie kursu za ostatnie 3 tyg były w miare akceptowalne.
" Spółdzielnia wybiła kurs po odcięcoi praw o 100% do wqysokości 24 zł/akcję.
Potem była gra w paśmie 16,5-20 zł.
Gdy dojdzie nowych 30 000 000 szt akcji serii E to kurs musi spaśc do 10 zł.
I tak daje3 to sprzedającym swe pp zysk 100%.
Dobry interes.

Proszę o Pana przenikliwy inwestorski komentarz do falowania spadkowego a potem wzrostowego kursu akcji PONARFH w okresie marzec-czeriwec 2007.
Na tej analizie poprzedniej spekulacji buduje swe alarmistyczne opinie dla LESZCZY. tj. o pułapce nadmuchiwania kursów akcji i pp.

A ponadto co powie Pan o warunkach transakcji zbycia i nabycia pakietu kontrolnego akcji PONAR LUBON przez PONAR Wadowice ??
Czy tak było jbrzydko ak piszą inni ??
Jest tu znamie prokuratorskiego ryzyka dla władz PONARFH ??
ksenus / 2007-10-17 09:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Powoli wyhamowuje. Same akcje na razie mają mały wzrost na poziomie 3% a PP po dziennym minimum 28 są na razie po 29. Może jeszcze spaść ale nawet jeśli nie będą to spadki drastyczne. Dla samej ceny akcji zakupionej w czasie zapisów z PP nie ma aż tak
kolosalnego znaczenia czy kupisz PP po 29 czy 28 zł (0,2 zł różnicy dla ceny akcji).
Szansa spadku ceny PP zawsze jest, ale widać dziś wyraźne zahamowanie.
Czy spadnie do 25 zł lub niżej ? Raczej jest to mało prawdopodobne, ale nie twierdzę, że niemożliwe.
pietroo / 2007-10-17 09:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zastanawiam się nad kupnem PP, ale chyba jeszcze poczekam, może rzeczywiście jeszcze spadną?
slawon / 83.22.160.* / 2007-10-17 09:09
Witam wszystkich
Ponarfeh to dobra spółka czego nie można powiedzieć o zarządzie i głównym akcjonariuszu.
Pytanie jest następujące co za te 150 mln zamierzają kupić? - wartościową spółkę czy starą stodołę za oceanem.
Przypominam, że zarząd ponaru w ubiegłym roku sprzedał 70% udziałów Ponar Lubań za 453 tys. zł aby wkrótce je odkupić od prywatnych właścicieli za 12,5 mln. (100%), Kto zarobił - prywatni właściciele.
Takie przypadki już na GPW były - firmy kupowały zakłady produkcyjne np. w Rosji za grube miliony $, po czym okazywało się ze są to nic niewarte ruiny nadające się tylko do wyburzenia (pamiętam, że w jednym przypadku nie było nawet ruin tylko ziemia).
Oby panowie z Ponaru nie chcieli zrobić takiego "legalnego" skoku na kasę.
Pozdrawiam wszystkich
finansista47 / 2007-10-17 09:45 / Bywalec forum
Jeśli tak było z transakcja Ponar LUBOŃ jak Pan pisze, to spełnione zostały wszystkie kwalifikacje prawne z art KSH świadczące o działaniu zarządu Ponaru na niekorzyść interesu ekonomicznego Spółki PONARFH.
Akcjonariuszom nie pozostaje nic innego jak złożyć doniesienie do Prokuratury w Poznaniu o domniemaniu popełnienia przestępstwa niegospodarności przez c`złonów zarządu
pietroo / 2007-10-17 08:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam wszystkich Ponarowiczów :-))
KRECIK87 / 2007-10-17 02:16 / portfel / Poszukiwacz zysków
ja mam nadzieje,ze do konca roku nie bedzie tak,ze ponar bedzei ponizej ceny 16 zl za 1 sztuke..
azja / 2007-10-16 20:21 / portfel / Obserwator
sorki że się w.pitalam ale sam jestem w akcjach i PP i dziś tylko dokupowałem PP toż to czysta okazja , a jak ktoś nie umie wyczaić okazji i marudzi to jego problem.
dziś PP za cenę poniżej 30 zł dawały cenę za akcję na poziomie 10 zł a kurs był w okolicach 13 , przecież to zysk 30 %.
Nie jojczcie że nie opyliliście szybko PP tylko kupujcie bo jest(była) okazja.
POzdrawiam kolegów akcjonariuszy ;-)
bert / 2007-10-16 18:55 / Bywalec forum
do gdzie będzie dno i kiedy wrócimy do poziomów rozsądnych ?
3 m-ce, 6 m-cy?
pitas76 / 83.23.30.* / 2007-10-16 19:50
do gdzie będzie dno i kiedy wrócimy do poziomów rozsądnych ?
3 m-ce, 6 m-cy?

obawiam się,że 6m-cy jest jak najbardziej realne przy takim akcjonariacie,a i tak nie wiadomo czy w ogóle przy takim rozwodnieniu akcji (ilość wzrasta sześciokrotnie). A papier jak tak dalej pójdzie będzie gówno wart, bo o tym że już są wzrosty i wypasione info to słyszymy od początku września.Sam jestem mocno umoczony w tej spółce i nie wiem czy olać ją ze stratą, czy wcodzić w pp . A jeżeli taki jest bajzel teraz to zobaczymy co się będzie działo podczas notowań pda Może nie wiemy o czymś o czym wie zarząd, ale co my możemy.Trzeba brać też pod uwage, że to gadanie o przejęciach itp to podpucha wtedy to........jest gnój
finansista47 / 2007-10-16 20:16 / Bywalec forum
PITAS 76
przeczytaj prosze mą ponizej daną opinie i podziel sie refleksjami.
Pozdrawiam
antyl / 87.205.59.* / 2007-10-16 18:44
to juz chyba najgorszy papier na calym parkiecie.
najglupsze, ze tyle sie tu mowi o jego perspektywach, ale wyglada to na wielka manipulacje.
pies gryzl kase - chyba zaczynam zyczyc spolce zjazdu do 1,5 zl - ciekawe, co wtedy zrobia, gdy bedzie ich mozna wykupic za paczke fajek?
V jak Vendetta / 87.205.59.* / 2007-10-16 18:27
ta spolka zachowuje sie tak, jaby byla bliska plajty.
nawet elektrim miewal wzrosty, a ponar tylko upadek.
to jakies kuriozum-wzrost wielkosci majatku z pozyskanego poprzez emisje kapitalu spowodowal spadek wartosci tegoz majatku.

moze C/WK spadnie w koncu do 0,001???? a potem najlepiej niech oglosza upadlosc przy zachowaniu plynnosci finansowej i zysku-zenada-zapisza ich do ksiegi guinesa.
ja chetnie zabiore jako ekwiwalent za swoje akcje w liczbie 500 sztuk jakas obrabiarke CNC za 1mln zlotych - wydaje sie, ze to w tym kierunku idzie wycena majatku i perspektyw Ponaru Wadowice.
Gratulacje dla panow z zarzaduza udane spekulacje.
finansista47 / 2007-10-16 19:38 / Bywalec forum
Popieram Pana refleksje.
Prosze przeczytac me opinie teraz wysłąne do money.pl o papierach PONARU
Pozdrawiam
Terry / 2007-10-16 16:42 / portfel / Bywalec forum
Zatem pp 29 pln (-12.15%) akcje 12.86 (-7.22%)
To jutro 11 za akcje?
finansista47 / 2007-10-16 19:36 / Bywalec forum
Do Pana Ksenusa i innych Bywalców Forum,

Akcje PONARU i także wycena pp.beda szly jutro zapewne w dól
To jest zgodne z logiką hazardu a takim jest GPW.
Raczej nie powinienem się pomylić gdy wskazuję Wam dzisiaj poziomy wartości 25zł/pp i 10 zł/ akcje.
Popatrzecie Panowie jasno i obiektywnie na notowania PONARU w ich minionym cyklu ostatnich 52 tygodni.
Wyciągnijcie z tego słuszne wnioski.

Celem emisyjnym spółki PONAR i czołowych władz wlaścicielskich jest osiągnięcie zaplanowanych wplywów kapitałowych z emisji akcji serii E na poziomie 150 mln zł.
Czyli im wycena notowań pp jest niższa i także akcje są poniżej wartości 16 zł/akcje to tym większa jest pewność wykonania przez wszystkich akcjonariuszy celu emisji serii E.
Ponadto warto pamiętać że cena emisyjna objęcia 1 akcji serii E wyznaczona przez WZA z czerwca 2007 na poziomie 5zł jest typowym WABIKIEM SPEKULACYJNYM dla "członków poufnej spółdzielni ".

Z drugiej strony zaś jasno widać , że zarząd PONARU dokonał zgodnie z procedurami KNF rzetelnej wyceny EV=wartości spółki, z ktorej wynikała owa cena emisyjna akcji nowej serii E w wysokości 5 zł/ 1 akcję.
Więc zarząd jest uczciwy bo pokazał akcjonariuszom PONARU że jego zdaniem jest to prawidlowa, rzetelnie ustalona zgodnie z prawidłami metody CAPM wartośc akcji nowej emisji.
Przypominam ; jest to owa wycena na poziomie 5 zł/akcję.
Co więc wyniknie powyzej wartości 5 zł z notowań to będzie rezultatem spekulacji gieldowej, owego naszego hazardu Panie Ksenus i Bywalcy Forum w ruletkę notowań dni dawnych i przyszłych. :-))
Zas nie dziwę się ze oczekujecie Panowie wyceny pp na poziomie 50 zł.
Dzisiaj jest to marzenie ściętej głowy :-((

Kluczowym pozostaje dla Nas inne strategiczne pytanie :
Czy Spółka dysponuje tzw. planem EQUITY STORY określającym osiągniecie satysfakcjonującego akcjonariuszy poziomu zysku ekonomicznego EVA w najbliższch latach ? .
Czyli w uproszczeniu chodzi o taki program realizacji nowych inwestycyjnych zadań w PONARZE na lata 2008-2009 ( poprzez dynamiczny wzrost organiczny i wykonanie kolejnych M&A ), by zwrot z inwestycji rozwojowych Spółki określony poziomem wskaźnika ROACE był nie mniejszy niż 15 %.
Jesli pan prezes Sniezko wraz z czołowymi akcjonariuszami jest profesjonalistą finansowym, to dążyc będzie do takiego ustalenia kursu pp by wszystkie pp zostały objęte przez akcjonariuszy a w następstwie realizacja PDA dala do kasy Spółki wpływ owych 150 mln zł ( czyli ca 32 mln USD ).
Jesli taki jest cel zarządu i rady nadzorczej PONARU to akcje po PDA notowane powinny być na poziomie 10 zł.

A czy spekulacyjnie "poufna spółdzielnia" wywoła skok wyceny akcji dynamicznie w gorę w kolejnych mcach jak w kwietniu/maju br ?
Bóg raczy wiedzieć. ?? :-((
Można w dzisiejszej niepewnosci gieldowej czekać na takie zdarzenie i kolejne
6 miesięcy.
Bo " poufna spółdzielnia " musi dysponować wolną kwotą gotówki w wysokości
ca 20 mln zł by wymanipulowac skok w ciągu mca kursem akcji do wzrostu do wysokości 50-60 zł wartości akcji
Wówczas za takim kursem pójdą LESZCZE` a "spółdzielnia" odsprzeda leszczom swe znaczne pakiety akcji, zostawiając drobnych akcjonariuszy z mało wartym, mocno przeszacowanym papierem w dloniach.
Taki scenariusz dla PONARU w ktorymś mcu być może zaistnieje.
To samo przecież w identyczny sposób było manipulowane na akcjach POLNEJ i SKOTANIE.
Nie pamiętacie już Panowie Bywalcy jak graliście kursem tych papierów ?

Ma poważna rada dla Drobnych Akcjonariuszy PONARFH;
Brac co swoje póki kurs jest na poziomie 28 zl i zamykać póki czas swe pozycje .
Powrócicie do zakupu papieru gdy sytuacja w PONARZE i na GPW się ustabilizuje.
Dlaczego daję Wam taką rekomerndacje ?
Poczytajcie Panowie dalej.

Czy znany Wam jest takowy konkretny plan rozwoju PONARU związany z wykorzystaniem nowych naszych kapitałów z seri E ?
Plan rozwoju pokazujący na liczbach zyski Grupy PONAR w kolejnych latach ??
Czy znana jest Wam prezentacja tych planów na konferencjach inwestorskich organizowanych comiesiecznie na GPW ?
Ja o takowych konkretnych prezentacjach zarządu PONARU dotąd nie słyszałem ani nie widziałem żadnej prezentacji opisujacej nowe cele inwestycjne PONARU , poza rzecdz jasna bardzo ogólnikowymi deklaracjami zawartymi w ostatnich komunikatach Spółki czy w newsach gazety Parkiet.
Przeciez owe nowe 150 mln zł pozyskanego od Nas kapitału może nam wyparować ze spółki poprzez ustawione transakcje M&A nabycia nieznanych kolejnych spółek.
Zyskają nieznani sprzedający swe aktywa prawne.
To jest możliwe,
Pieniądze mogą być wowczas także stracone bezwzrotnie dla spółki.
Na giełdzie i w spółkach publicznych nie ma CBA.
Dlatego zalecam ostrożność bo spekulacja kursem PONARU ma zawsze dwa oblicza

Sądzę że przyszły efekt spekulacji prawami PP i potem PDA będzie więc zgodny z "zasadą Pareto" :
20 % duzych i drobnych akcjonariuszy obłowi się na spekulacji kursem akcjami Ponaru
a 80% naiwnych drobnych akcjonariuszy dostanie noz w plecy i dlugo będzie liczyć swe straty na rachunku inwestycyjnym.
Takie jest życie inwestora na GPW. To nie są Stany Zjednoczone i tamtejsza kontrola obrotu papierami w celu ochrony akcjonariuszy.
Daleko nam jeszcze w Polsce do tych standartów inwestowania na giełdzie....
Ps.
A co do rachunku konsolidacyjnego Grupy PONAR : to jak zapewne wiecie w majątku trwałym finansowym PONARFH są umieszczone wartosci pakietów akcji RELPOLU.
Wycena ich wartości za III kw tego roku przyniesie spółce istotne straty.
Kurs RELPOLU poszwedł w III kw mocno do dołu.
Znów popatrzcie dla porównania co dzieje się na rachunku zysków Skotanu i Boryszewa z akcjami Alchemii ?
Straty finansowe z notowan akcji jako części majątku trwałego spółek sa duzę..
Ryzyka nieplanowe przez właścieciela. a płacą za to potem obniżen notowań akcji drobni akcjonariusze.
Pozdrawiam Panów wieczornie.
pitas76 / 83.4.167.* / 2007-10-16 21:36
zgadzam się w pełni z tym artykułem wg mnie cena 25 za pp do tego będzie dążyć kurs a kurs dla starych akcji 10pln. cieszę się że znalazł się ktoś z jasnym umysłem.Odbicie wcale nie jest pewne do tego tak jak napisałeś podobne matactwa były przy skotanie i polnej. Jutro obstawiam dalszy spadek nie ma żadnych przesłanek na wzrost kursu i do tego otoczka usa i eurolandu (dzisiaj nawet dobre wiadomości z novity i cóż stany sprowadziły ją z +11 na +1,5).Dalszy strach tych co nie mają na wykup pp a takich jest dużo w końcu oddadzą za półdarmo a to pogłębia stan jaki będzie po asymilacji.Tak jak napisałeś zadaniem akcjonariatu są działania które mają na celu uzyskanie pełnej sumy ze sprzedaży wszystkich akcji serii E na razie ładnie ubierają w pp a wszyscy się cieszą,że tanio kupili do tego brak kapitału zagranicznego na giełdzie powoduje,że nawet po tym całym bałaganie z pp i pda kurs może powoli się osuwać pod własnym ciężarem.Tak naprawdę nie mamy zielonego pojęcia na co zostaną wykorzystane pieniądze z emisji serii E. Na razie to są puste slogany ze strony zarządu żadnych konkretów. Ale to jest gpw wszystko może się zdarzyć wiara czyni cuda.Jak ktoś nie wierzy pooglądać spółki "kiszonki" trend boczny przez kilkanaście m-cy z małymi spadkami pod własnym ciężarem. Myślicie że ponaru to nie może spotkać. Zaznaczam nie naganiam na sprzedaż to jest indywidualne podejście każdego inwestora

P.s. tak jak napisałeś 20% zarobi na tej spółce 80% gleba z nożem w plecach
finansista47 / 2007-10-17 10:00 / Bywalec forum
Dziękuję za komentarz.
Wystarczy cofnąc sie do analizy notowań Biotonu od kwietnia 2006 do dzisiaj by wiedzieć że to samo nastąpi w przypadku notowań akcji PONARFH.
Ponadto, czy pan W. dysponuje kwotą 50 mln PLN by wykonać prawa poboru ??
Raczej mocno wątpię by banki dał y panu w. pod zastaw akcji Ponaru taka dzwignię finansową.
Więc to w takim złożeniu emisji serii E " poufna spółdzielania " zrobi drobnych akcjonariuszy na szaro. Pewne jak w Banku.
Spekulacja przy emisji akcji 6 krotnie zwiększającej liczbę wolumenu akcji w obrocie jest znaczącym RYZY&KIEM dla akcjonariuszy.
Pytanie , ile ostatecznie będzie objętych PDA ??
I jaki będzie poziom objetego kapitału ?
IO co za to będzie kupione ?
Z jaką stratą dla akcjonariuszy ?
Ludzie, obudźcie się !!!
Chciwośc i wizja olśniewających zysków czasami jest piękna ale to dreams.
Real to " poufna spółdzielnia ".
Historia 2 razy się nie powtarza.
Tak będzie dla tej emisji. E.
pietroo / 2007-10-16 16:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciekawe ile jutro poleci do dołu?
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-16 13:54
Czy ktoś słyszał o tym że właściciele ponaru wchodzą w nieruchomości to tylko spekulacje ale szukam potwierdzenia, w każdej plotce jest ziarenko prawdy
d_pawel / 2007-10-16 13:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A PP sie buja z tendencja do malego spadania... czy akcje za nim podaza? A moze poczekaja az PP samo do nich wroci?
malanierycz / 212.122.207.* / 2007-10-16 15:35
NO!!! PONAREK W GORE!!!! do ataku! pod koniec wypada skoczyc :)
finansista47 / 2007-10-16 19:46 / Bywalec forum
Widac Pan nie skoczył wbrew hasłowi do basenu z akcjami PONARFH bo w basenie widać betonowe dno :-))
No nie ??
d_pawel / 2007-10-16 16:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chyba troche za wczesnie na takie skoki.... jeszcze jest troche czasu na tani wykup papierow, im dluzej tym wiecej osob straci cierpliwosc... a pozniej.. skok bedzie nagly i niespodziewany. Takie jest moje zdanie. Jest tylko jedna niewiadoma w tym misternym planie... kiedy bedzie ten skok ?:)
new_rejs / 2007-10-16 16:06 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
jak można mówić o niespodziewanym skoku? przecież wszyscy wiedzą że będzie

Chyba że tak jak z zimą i śniegiem co zawsze zaskakuje drogowców.

A właśnie jak obstawiacie co będzie wcześniej skok Ponaru czy pierwszy śnieg tej jesieni?
dolorees / 213.76.106.* / 2007-10-16 17:14
jedni wierza w bajeczki
inni obstawiają na faktach..., ponar nie skoczy przy obecnej sytuacji swojej
oraz inwestorow

pozdrawiam
bo osobiscie bardzo lubie ta spolkę
finansista47 / 2007-10-16 19:58 / Bywalec forum
Pani DOLOREES
Z wielką radością szczerze gratuluję Pani przenikliwości inwestycyjnej.
Rzeczywiście, mam podobne zdanie że Inwestorzy reprezentujący " poufną prywatną spółdzielnię " są obecnie wypłukani finansowo i nie będą bronic ani kursu akcji na poziomie 24 zl/akcję ani 16 zł/akcję ani poziomu praw pp w wysokości 30 zł.
PO PROSTU SĄ ONI teraz ZA KRÓTCY KAPITAŁOWO a za cos trzeba będzie wykupic od 27 .X.2007 nowe PDA.
To nie kwiecień 2007 i nowa emisja jest na poziomie 30.000.000 szt a nie na poziomie 600 tyś akcji, jak poprzednio w kwietniu.
Zycie więc bogacza jest okrutne :-=))))

PS.
Prosze o Pani opinie do mych refleksji o papierze PONARFH zamieszczonych tutaj dzisiaj.
Z góry dziękuję.
zzi / 83.8.206.* / 2007-10-17 18:12
d/d witam leszczy, sam jestem leszczem i jak patrzę na transakcje 100 do 1000szt to sporo na tej spółce leszczy. Spółdzielnia sprzedaje 100-150 tyś. akcji i ... kurs jedzie w dół, spółdzielnia za tydzień sprzedaje 100 tyś. i ...kurs jedzie w dół. Spółdzielnia potrzebuje potrzebuje kilka mln x 5 zł. Spyliła PPpo 30zł i liczy na dalszy zjazd w dół, ktoś wmawia nam że akcje warte są 10 zł widać " wie lepiej"- chodzi o kolejny zjazd w dół, bo niedaj boże spóldzielnia sprzedaje 150 tyś. a akcje poszłyby w górę to spółdzielnia ma tyły. A leszcze przytyły. I tego Państwu życzę.
finansista47 / 2007-10-17 19:49 / Bywalec forum
Czy stać Pana będzie na postawienie mi piwa gdy me wieszczenia ostrzegawcze
okażą się niebawe PRAWDĄ ??
Proszę spróbowac spojrzec obiektywnie na cały mechanizm manipolacji kursem jaki miał miejsce w notowaniach i obrotach akcjami PONARFH w okresie styczen-czerwiec 2007 roku.
Analiza pokaze Panu sposb manipilacji .
I zyski z pp jakie mieli właściciele.
Teraz swe zyski chcą potroic dlatego emisja jest ustalona na księżycowym poziomie
30 ooo ooo szt nowych akcji.
Zyczę Panu powdzenia gdy zostanie Pan z palcem w ustach zdziwienia.
Grupa własćicielska pana w. joraz zarząd uzalezniony od pana w. jest b chytra i cwana . Tak jak i jego doradcy z IDM.
Poczekam na piwo.
Pozdrawiam
d_pawel / 2007-10-16 17:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wiec przedstaw jakies argumenty, chetnie przeczytamy, przemyslimy
dolorees / 213.76.105.* / 2007-10-16 18:21
otoz ponarowicze!

chcecie zarobic na swojej spoolce? taaaaak,
a wiec posluchajcie dobrej rady,
sprzedajcie wszystkie akcje ponarku, niech cena soadnie ponizej wartosci rynkowej, np 3 - 4 zlote, a w tem beZ skropolow na zlosc pamu w.,
kupcie za ile tylko macie
400 - 500 % jest wasze

pozdrawiam serdecznie
dolorees / 213.76.106.* / 2007-10-16 19:13
tako zecze zaratustra
tylko odwazni wygrywaja, chwycmy byka zarogi
3 do 4 zł za ponar? brzmi ciekawie, to chyba jedyna rozsadna droga
na wzrost w tym roku
a wiec do dziela
finansista47 / 2007-10-16 20:14 / Bywalec forum
DOLOREES
Identycznie potoczyło sie z akcjami BIOTONU.
Spadek z 7zł do 1,1 zł. Tylko to stało sie w cyklu 1 roku
Z POnarem stanie się tak samo. Dobrze analizujesz.
Pozdrawiam seredecznie
Terry / 2007-10-16 16:08 / portfel / Bywalec forum
Wcześniej będzie koalicja PiS z LiDem :)
new_rejs / 2007-10-16 16:13 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
czemu nie dodałeś SAMOOBRONY, LPR i tych gołych babek?

I tak nie przeskoczą PO
Terry / 2007-10-16 16:20 / portfel / Bywalec forum
Pan wyżej nie zrozumiał aluzji.. przy koalicji pis & lid to będziemy się modlić o odzyskanie pozycji a nie marzyć o wzrostach.. co do PO o ile mnie pamięć nie myli 2 lata temu też miała wygrać PO.. i jakoś skończyło się na 2 letniej traumie tego obozu.. ani jedni ani drudzy nie pomogą gospodarce.. dowody na to dali nam już wcześniej..
new_rejs / 2007-10-16 16:28 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
a kiedy politycy w naszej pięknej historii pomogli gospodarce?

bo jakoś nie mogę z mojej pamięci wyłuskać?
Terry / 2007-10-16 16:33 / portfel / Bywalec forum
To nie słyszałeś o tym, że belka i balcerowicz pomogli? Ja też nie uwierzyłem ale ciągle to powtarzają..
new_rejs / 2007-10-16 16:37 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
słyszeć to słyszałem, od wszystkich po kolei.

Tylko ja chyba taki gupi jestem, że mie mogę tego dostrzec ani zrozumieć.
Terry / 2007-10-16 16:39 / portfel / Bywalec forum
Za każdym razem gdy sprzedaję akcje wspominam "dobrą politykę" rządu belki..
d_pawel / 2007-10-16 16:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no wiesz co... a co bedzie jak PIS zalapie sie do opozycji? nie bedzie skoku na Ponarze? i nici z odrabiania strat ? To jak ja mam teraz glosowac? ;)
new_rejs / 2007-10-16 16:15 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
lewą ręką, a prawą trzymaj moherowy beret, bo teraz chodliwy towar
d_pawel / 2007-10-16 16:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dlaczego uwazasz, ze nosze moherowy beret? nie zrozumiales moze mojej wypowiedzi?:) Mam wytlumaczyc czy moze przeczytasz ponownie? Daj znac ;)
new_rejs / 2007-10-16 16:31 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
to tylko trochę humoru dla rozluźnienia
właśnie kończę pierwszą zmianę w pracy i pędze do domu ... znowu pracować
d_pawel / 2007-10-16 16:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no wlasnie to jest ta niewiadoma... przeciez napisalem ze bedzie skok, tylko ze o niespodziewanej porze.. tak zeby jak najwiecej inwestorow przestalo w niego wierzyc i zeby jak najwiecej obudzilo sie po fakcie i odkupilo drozsze akcje liczac na kontynuacje
TOMADAK / 2007-10-16 15:43
no wsiadlem do tego pociagu kupilem po 13 ciekawe ile wyciagnie?
Artur70 / 2007-10-16 15:41 / Tysiącznik na forum
noooo, tak z 25%
Terry / 2007-10-16 16:01 / portfel / Bywalec forum
- ? :P
Artur70 / 2007-10-16 16:04 / Tysiącznik na forum
ja to raczej z przekąsem pisałem. Na razie to jeszcze bardziej się obsuwa...
Terry / 2007-10-16 16:06 / portfel / Bywalec forum
Myślałem, że bardziej z nadzieją.. :) -13 na pp i - 6.6 na akcjach to jeszcze nie tak źle.. poczekajmy na koniec :)
Terry / 2007-10-16 12:29 / portfel / Bywalec forum
ponar - 3% pp ~ -8 % czy jest jakaś "rozsądna cena" za którą warto ponar kupić?
finansista47 / 2007-10-16 13:48 / Bywalec forum
Rozsądna cena papieru z nowej emisji E to 20 zł za 1 pp a kurs akcji na poziomie 10 zł.
Przeanalizujcie " LESZCZE `" historię notowań akcji PONARFH z okresu stycznia 2007 !!
( po odcięciu praw poboru ) a potem z kwietnia i maja 2007 .
( handel prawami pp a potem PDA )
Popatrzcie następnie jak została skokowo ustalona wycena akcji PONARU w sierpniu 2007 po odcięciu praw do pp.
Wycena teoretyczna była na poziomie 12/akcję a skoczyło w jednym dniu do 24 zł / akcję.
Wycena z dnia 12 października była na poziomie 16 zł.
Kto zarobił na tym skoku wyceny akcji ?
Jaki był obrót ?
Odpowiedć jest prosta :
Kursem notowań akcjami PONARU manipulacyjnie rządzi " spółdzielnia ukrytych akcjonariuszy "
Teoretyczny kurs pp powinien byc na poziomie 50 zł a je3st 30 zł.
Ten kurs daje jeszcze b wysokie zyski tym ktorzy kupowali akcje po 30 zł.
Czyli dla tych którzxy są akcjonariuszami z 2006 roku.
A popatrzecie Panowie LESZCZE zę fundamentalny wskaźnik P/Ę dla notowań z
12 października przy cenie 16 zł/akcję był na poziomie 31 pkt.
Porównajcie jaki był wtedy dla POLNEJ czy HYDROTORU ??
O wiele, wiele niższy jdla tych podobnych spółek jest ten wskaźnik.
Jaki więc będzie poziom wskażnika P/E gdy do obrotu wejdzie zarejestrowanych ca 3.000.000 SZT NOWYCH AKCJI Ponaru serii E ???
Chyba na poziomie powyżej 150 pkt.
To jest rekord swiata. dla GPW
Bo przewcież PONAR nie zwiększy swego zysku rocznego conajmniej 5 razy.
Niemożliwe.
Więc spółdzielnia ' sprzeda " prawa pp po cenie 25 zł , bo to i tak da Im to znaczny zysk 100% na jednej akcji.
Policzcie sami : Wszyscy ktorzy kupowali akcje w sierpniu powyżej 50 zl/ akcję sa mocno do tyłu.
Ci z Was którzy kupowali same akcje PONARU powyżęj 11 zł mają teraz i jutro inwestycyjnie w plecy.

Jeśli macie Panowie inne zdanie o " spółdzielnianej " taktyce gry notowaniami akcjami i prawami pp to proszę napiszcie.
mrobat / 217.149.246.* / 2007-10-16 14:17
Co mi radzisz kupiłam akcje po 19zł co mam robić dalek cierpliwie czekać.
ksenus / 2007-10-16 14:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Przeczytałem twoje "wypociny" i jedno z czym się mogę zgodzić, że ktoś tu rzeczywiście jest leszczem.
ksenus / 2007-10-16 14:19 / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz merytorycznie P/E przy 36 mln akcji (stare 6 mln i nowe które wchodzą 30 mln) oraz zysku za obecne pół roku ponad 16 mln wyniósłby przy cenie 11 zł (tyle ile płacimy dziś za PP) 27,50.
To oczywiście przy założeniu, że Ponar nie zarobiłby przez drugie półrocze nic a to mało prawdopodobne. Jeżeli zarobi tyle samo to P/E przy cenie 11 zł za akcję wyniesie
ok. 12- 14.

Jakie 150 ? Umiesz liczyć ?
Terry / 2007-10-16 13:58 / portfel / Bywalec forum
Sięgnąłem do w/w przez szanownego Pana Ichtiologa danych i zdaje się, że jest w tym sporo racji.. co za tym idzie przekreśla to sens kupowania czy to ponaru czy pp według aktualnych kursów.. Zastanawiam się czy przy obecnym trędzie spadkowym ceny zejdą do w/w poziomów czy znacznie niżej..
niedowiarek / 2007-10-16 12:30
rozsadna?:) 13 :) pp 30 juz byla....
Terry / 2007-10-16 12:32 / portfel / Bywalec forum
ponar 13.40 pp 30.50 zatem poczekam jeszcze :)
ktosik / 83.19.253.* / 2007-10-16 12:39
ja również się przyłączam i czekam
niedowiarek / 2007-10-16 12:36
to tez jest dobra cena.... moze juz nie spasc nizej.
ktosik / 83.19.253.* / 2007-10-16 12:44
w/g mnie jeszcze za wysoka
Terry / 2007-10-16 12:43 / portfel / Bywalec forum
To przegapię okazję nie pierwszą i pewnie nie ostatnią.. dzisiejsze wahania kursu napawają optymizmem co do ewentualnych spadków.. :)
niedowiarek / 2007-10-16 12:48
mam nadzieje ze moja prognoza sie sprawdzi... choc tu nic nie jest pewne.. jednakze wydaje sie ze dno juz zostalo ustalone i teraz zbieraja to co im rzuca co poniektory jeszcze :)
ksenus / 2007-10-16 13:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Było dziś kilka większych zakupów po kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy PP. To dobrze świadczy o obecnej cenie PP. Pisałem wczoraj, że dziś będzie taniej i jest. Czy jutro będzie taniej możliwe ale już mniej prawdopodobne, niż wczoraj.
Zobaczymy na razie mam 200 PP wykupię za nie akcje i potrzymam do wzrostu, w który wierzę. W końcu 36 mln. akcji dla takiej spółki to nie jest aż tak dużo, aby nie mogła się wybić.
Terry / 2007-10-16 12:57 / portfel / Bywalec forum
pp 30.02 ponar 13.22 :) Pewnie masz rację ja liczę jednak na kontynuację paniki :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy