Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

ponowne przeliczenie wymiaru emerytury

ponowne przeliczenie wymiaru emerytury

ela1002 / 2007-12-11 14:47
mam ustalone prawo do emerytury, ale nie rozwiązałam jeszcze umowy o pracę. Czy jeśli taki stan potrwa jeszcze ok. 3 lat , a teraz zarabiam dużo l epiej, czy .będę mogła starać się o ponowne ustalenie nowej stawki nazowej, Usłyszałam że tak, po 30 miesiącach pracy, ale musze rozwiązac stosunek pracy i nawiązać go ponownie. Czy napewno jest to warunek do ponownego przeliczenia wymiaru emerytury po 30 miesiącach?
Wyświetlaj:
oszukana / 2008-08-24 14:55
Czy istnieje taka możliwość ustanowienia prawa emerytalnego bez rozwiązania umowy o pracę? ZUS nie przyjął moich dokumentów, czekałam do końca miesiąca na rozwiązanie umowy, choć nie byłam pewna czy uzna mi wszystkie świadectwa pracy i obejmie prawem do emerytury, przeżyłam horror czekając przez 10 miesięcy na odpowiedź ZUSu i będąc bez pracy. Naliczył z wyrównaniem, lecz niższą od faktycznie wypracowanej.
Zusowiec:-) / 87.206.203.* / 2008-10-16 22:12
Witam!
Jeżeli jest Pani nauczycielem, to rzeczywiście składa się dokumenty po rozwiązaniu stosunku pracy- to wynika z Karty Nauczyciela. Można natomiast wystąpić wcześniej z pismem do ZUS załączając kopie dokumentów, w celu ustalenia stażu pracy.

Najnowsze wpisy