Poprawa nastrojów

Money.pl / 2006-11-03 17:41
Komentarze do wiadomości: Poprawa nastrojów.
Wyświetlaj:
lelekx / 2006-11-05 19:13 / Walk beside the pony
And then came Black Tuesday -- October 29. The panic on the Exchange floor changed to bedlam. According to one observer, "They hollered and screamed, they clawed at one another's collars. It was like a bunch of crazy men. Every once in a while, when Radio or Steel or Auburn would take another tumble, you'd see some poor devil collapse and fall to the floor." This was the Crash, although few could see it at the time. The Market continued its decline but never as dramatic. Thirty billion dollars had been lost -- more than twice the national debt. The nation reeled, and slipped into the depths of the Great Depression.
Brr...
Buziaki na noc
2wb / 2006-11-05 21:24 / Tysiącznik na forum
ale to bylo 77 lat temu- nie strasz
lelekx / 2006-11-05 21:39 / Walk beside the pony
Sam się boje ale wtedy zieleń jest bardziej soczysta tak jakby...A tak
poważnie to muszę się zgodzić z Warrenem : do przodu a jakże bo
to jest sens naszego istnienia na giełdzie ale z oczami z tyłu. Skoro
i tak nie możemy przewidzieć najgorszego to póki co zrabiajmy co się
da ale z lekkim bacikiem nad głową . Lepiej smakuje sukces a porażka-
to koszt uzyskania przychodu czy jakos tam . I tyle...
2wb / 2006-11-05 21:44 / Tysiącznik na forum
:-)
brydzia / 2006-11-05 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja nie wiem co będzie , w maju pisałam że wzrosty są przesadzone i co z tego jak sama na dwóch spółkach się nieźle przejechałam , GTC i TOORZE , obecnie nie wiem co będzie , nie mam pojęcia ,
jedno jest pewne , obecne wzrosty są dużo większe , spółki dzień w dzień po kilka % w górę
więc i spadki powinny być dużo większe
, nie ma żadnych dużych emisji
do wzrostów przemawia do mnie niski koszt kredytu
Ja chyba na przekór modzie kupię sobie orlen ,lotos albo pgnig , naprawdę są bardzo tanie do reszty i jakoś w te 20$ za ropę nie wierzę analitykom , jeszcze niedawno pisali że będzie 100$
flugo / 2006-11-05 18:27 / portfel / Dziecko hossy
witam,
taka refleksja:
- o udanym wyjeździe z biurem podróży informujemy srednio 2 osoby rekomendując organizatora
- o nieudanym 10 osób!

ciekawe jak to wygląda w przypadku zysków i strat w inwestowaniu na giełdzie?
mikus / 2006-11-05 19:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pewnie dokładnie odwrotnie! Nikt specjalnie nie lubi się chwalić jak umoczy kasę. No chyba, że na forum aby inni współczuli:)-
dominik 30 / 2006-11-05 19:27 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
znając życie to każdy kiedyś tam umoczył jeden więcej, drugi mniej nie da się inwestować bez strat(chyba nie ma takich geniuszy), a jak są straty to uczą pokory i patrzenie trochę z dystansu na ten magiel.
vonGluza / 2006-11-05 19:44 / portfel / Bywalec forum
Witam Wszystkich
Piszę pierwszy raz na tym forum choć czytam je od kilku miesięcy (cichy wielbiciel;-)
Chciałbym powiedzieć że jestem już BARDZO POKORNY.
andszew / 2006-11-05 20:01
Ja też jestem bardzo pokorny i myślę że 90% forumowiczów spokorniała a ci nie ugięci, prędzej czy później i tak padną na kolana
Big Lebowski / 2006-11-05 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli twoje portfolio sklada sie 30%obligacji 40%akcji dobrych spolek minimum -10 reszta w gotowce,zelazna dyscyplina mam na mysli stop los ,to kolana nie beda cie bolaly...
warren buffet / 2006-11-05 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze mowisz. jednak taki wzorowy portfel gorące głowy nie obchodzi ....
Big Lebowski / 2006-11-05 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dlatego kiedys beda sie modlic...
warren buffet / 2006-11-05 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze ze juz :-)
Longterm / 2006-11-05 17:26 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, na uspokojenie nastrojów (kieruje to szczególnie do Warrena:-)) pozwoliłem sobie zanalizować pewien trend. Chyba każdy się zgodzi że koniec i przegrzanie koninktury zwiastowane jest wzmożonym pojawieniem się tzw "dawców kapitału" czyli nowych inwestorów indywidualnych. Otóż od początku roku do końca maja liczba nowych rachunków maklerskich wzrosła o 26 000. Daje to średnio 5200 nowych rachunków miesięcznie. Od korekty majowej jest JEDYNIE 4423 nowych rachunków więcej. Daje to jedynie 1106 rachunków miesięcznie. Miesięcznie przybywa więc prawie 5 razy mniej niż w czasie majowego "owczego pędu". Daleko nam więc do zachowania stadnego który spowoduje że spadniemy w przepaść. Dla ciekawostki dopowiem że wg danych KDPW na koniec września jest 881 156 rachunków indywidualnych.
Longterm / 2006-11-05 17:29 / Mostek Zwyciężymy!
zapomniałem dodać że tak mały wzrost nowych rachunków od majowej zwałki jest spowodowany faktem że ok 4000 ludzi dało sobie spokój z giełdą i zlikwidowało swoje rachunki...zatem wniosek z tego że było to bardzo zdrowe wywalenie z rynku najsłabszych jednostek w imie zasady ewolucji "tylko najsilniejsze jednostki przetrwają".
warren buffet / 2006-11-05 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a 2 rachunki są moje :-)

ps. ja nie panikuje, tylko wlasnie trzeźwe spojrzenie na rynek.... a mianowicie jego brak pozwolilo majowi dac mi kopa w dupe. strzegę sie tego. a mostostal - heh. na niego nie działają hossy\bessy :-)
Longterm / 2006-11-05 18:00 / Mostek Zwyciężymy!
he he też tak myśle i nie zamierzam się pozbywać mostów nawet jakby krew się lała
dragon1 / 83.30.247.* / 2006-11-05 18:05
dnu ciężko jest opaść niżej
osesek / 2006-11-05 18:45 / Pan Tysiącznik
Opadłem na dno. Po chwili usłyszałem pukanie od spodu.
Krzych / 2006-11-05 17:44 / Płoteczka na forum
przeglądam strony związane z biznesem i raczej wszędzie spodziewana jest korekta od poniedziałku.Ale analitycy zostali już ignorowani , zaraz bedzie odpowiedz skoro oni prognozują korektę to będzie odwrotnie.
Ja narazie będę obserwatorem.Nie mylić z "obserwatorem burzy"
norkay / 2006-11-05 17:39 / Bywalec forum
dane ciekawe, ale szukając dziury w całym: może wyczerpują się proste zasoby inwestorów (np studenci) lub reklama funduszy jest zbyt atrakcyjna. nie każdy ma przecież czas, ochotę czy wiedzę aby samodzielnie inwestować.
Jarg / 2006-11-05 17:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozostaje pytanie, ile z tych ośmiuset osiemdziesięciu tysięcy rachunków jest aktywnych. W każdym razie wygląda na to, że mamy jeszcze możliwości rozwoju :-)
Krzych / 2006-11-05 18:23 / Płoteczka na forum
jak przeglądasz uważnie większość akcjonariuszy jest zapakowana prawie w 100% a ci co siedzą na kasie w tym przedziale cenowym nie zabardzo biorą udział?Więc kto to pociągnie od jutra PKO , surowcowe napewno nie.
manius z p********** / 83.30.38.* / 2006-11-05 16:15
Dzieki. Wchodze . Multimedia kupie przez pr.ban. jako instytucjonalny . Zastanowie sie tylko czy brac kredyt. Myslalem , ze lepiej wlasna kasa placic
Romi / 2006-11-05 16:05 / portfel / Koci Tata
Wiecie co?
7 bulls mi się dziś śnił ,to pierwszy sen giełdowy od ponad 6 lat. Czyli odkąd inwestuję na giełdzie.
Może w poniedziałek zakupie mały pakiecik.
Właśnie czytam o tej spółce i przeglądam wykresy.
chyba nie jest zapuźno na inwestycje w tą spółke.
Jarg / 2006-11-05 16:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem, czy nie jest za późno, lecz na pewno nie jest "zapuźno" :-)

Pozdrawiam

PS. I koniecznie kieliszek koniaku przed snem ;-)
Rafix / 2006-11-05 15:34 / Bywalec forum
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może odpowiedzieć na moje pytanie: dlaczego fundusze obligacji zyskują w przypadku spadku stóp procentowych ? Czy ta zależność zawsze ma miejsce ?
norkay / 2006-11-05 16:58 / Bywalec forum
w dużym skrócie i uproszczeniu:
fundusze obligacji inwestują przede wszystkim w obligacje o stałym oprocentowaniu lub zerokuponowe. bieżąca rentowność obligacji zależy zatem od ich aktualnej ceny rynkowej (cena wykupu z ewentualnymi przyszłymi odsetkami w stosunku do obecnej ceny z uwzględnieniem czasu pozostałego do wykupu).
spadek stóp procentowych na rynku powoduje wzrost cen obligacji i tym samym wycen funduszy obligacyjnych. z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w polsce w ostatnich latach. spadała inflacja, spadały stopy procentowe, rosły ceny obligacji, rosły ceny jednostek funduszy, rosły portfele inwestorów:)
polecam fachową lekturę, gdyż powyższe jest uproszczonym schematem, który łatwo możemy skomplikować poprzez wprowadzenie dodatkowych zmiennych.
manius z p********** / 83.30.38.* / 2006-11-05 15:14
co sadzicie spolce "multimedia ' i HTL- Strefa. Kupic nie kupic ?? Kusi . Oj kusi.
Cansas_ / 2006-11-05 20:42 / Bywalec forum
HTL mozna sprobowac, multimedia mnie jakos nie przekonuje - spuscili z cena, ogromny debiut no i kasa na splate zobowiazan.
mikus / 2006-11-05 15:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze dodam, że bez kredytu to mało opłacalna impreza przy takich redukcjach.Tak sądzę na podstawie innych debiutów w tym roku. Patrz piątkowy debiut NETMEDII
mikus / 2006-11-05 15:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na pierwsza nie masz już szans (jutro tylko mogą składać zapisy inwestorzy instytucjonalni), druga jeszcze w zasięgu. Strefa z redukcja min. 98%.
daytripper / 2006-11-05 21:21
- 6 listopada 2006 r. – zakończenie przyjmowania zapisów w Transzy Indywidualnej (www.millenniumdm.pl)

więc jak się pospieszy to zdąży. Instytucjonalni tak samo. A redukcja pewnie taka jak mówisz. Jeśli z 10 akcji w ręku zostanie to będzie dobrze..
2wb / 2006-11-05 14:30 / Tysiącznik na forum
Niedziela niedzielą ale nie daje mi spokoju sprawa akcji PKO BP w poniedzialek akcje o wartosci 4 mld zl moga zalac rynek a w piatek cena mocno rosnie. Po co? Po to zeby zachecic ludzi do sporzedazy? No bo chyba nie przed obawa o dalszy wzrost kursu przy takiej podazy. A najlepsze w tej historii jest przekonanie pracownikow PKO o znacznym niedowartosciowaniu akcji ich banku (nawet o 100%) ktore przejawia sie w lekturze postow na forach internetowych
maper / 83.30.236.* / 2006-11-05 14:57
moim zdaniem ''z duzej chmury mały deszcz;;.Jutro wolumen obrotów moze być wyzszy co najwyzej 10 proc.
warren buffet / 2006-11-05 14:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fundusze nie pozwolą na takie cos jak np na nifach( 02 04 09 ). spokojnie.
2wb / 2006-11-05 12:52 / Tysiącznik na forum
wyniki ankiety Jecka o sile finansowej tego forum mialy chyba dzisiaj byc?
de havik / 2006-11-05 12:55 / portfel / "Tysiącznik na forum"
dozuje napięcie
pisał, że opublikuje dzisiaj
Jeck / 2006-11-05 13:34 / "Poławiacz perełek"
wywołaliście...teraz sie ludzie obudzili i zgłaszają!!!

no to ostatni raz mój nr GG 1801286-zapraszam
warren buffet / 2006-11-05 13:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
proponuje srednią ważoną - bo jak ci sie tak arka akcji zgłosi to zawyzy wam wyniki :pp
Jeck / 2006-11-05 13:41 / "Poławiacz perełek"
właśnie mam kilka takich typów...po naradzie z jedną z osób z forum która sie przedstawiła, stwierdziliśmy, że najlepiej będzie odrzucić 2 najwyższe i dwie najniższe podane wartości portfela. Resztę uśredniamy bez "ważenia"...
Jarg / 2006-11-05 14:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podaj godzinę publikacji.
Chciałbym być online w tym uroczystym momencie :-)
Jeck / 2006-11-05 14:20 / "Poławiacz perełek"
okolo 22, do wieczora
Jeck / 2006-11-05 13:16 / "Poławiacz perełek"
:-)

NIe dozuję, ale jest niedziela i spedzam raczej czas z rodziną :-)
Bedą wieczorem. POza tym przed chwilą jeszcze jedna osoba podała mi wartośc swojego portfela. Tak, że chwila cierpiwości
lefek / 2006-11-05 12:45 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Oto garść refleksji na najbliższe sesje:

WIG - pokonując opór 47600 pkt dał sygnał, że ma ochotę na nowe szczyty, spadek poniżej 47000 pkt i potwierdzenie dalszego ruchu na płd po pokonaniu 46800 pkt może zanegować na WIG-u marsz na płn.

WIG20 - po złamaniu wsparcia 3090 pkt, indeks ten praktycznie wyznaczył drogę w okolice 2950 pkt, wczorajszy mocny ruch w stronę przeciwną powinien być jeszcze potwierdzony pokonaniem 3135 pkt aby zanegować poprzedni kierunek, co również otworzy drogę do 3200-3220 pkt.

Są to prognozy krótkoterminowe max do 2-3 sesji, gdyż to co ostatnimi czasy rynek wyprawia, prognozowanie na dłuższy okres, praktycznie staje się bardzo utrudnione.
Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, iż powyższe dywagację są wynikiem mojej własnej AT, twoje mogą być inne......

Co do spółek to osobiście proponowałbym zaobserwować:

ECD -Kurs po przebiciu 2,94 zł dał sygnał, że ma ochotę iść na płn., doszedł do 3,56 i cofnął się do 3,12 zł i w tym przedziale następuje konsolidacja. Obecnie pokonanie 3,6 zł następuje wybicie z tej konsolidacji sugerując możliwość dojścia ok 30-40% wyżej z przystankami w 2-3 m-ce. Spadek poniżej 3,12 zł przesuwa w czasie marsz na płn. jak również zmienia się AT tego waloru.

Są to prognozy w/g mojej AT, a co zrobi rynek.......

pozdrawiam :-))
de havik / 2006-11-05 12:57 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ECD był do wzięcia w piątek (min 3.16) teraz to na krótki termin chyba już za poźno (info o kontrakcie w piątek, wyniki w poniedziałek). Choć na DT może coś się uda.
2wb / 2006-11-05 12:37 / Tysiącznik na forum
W ubiegla niedziela bylem juz przekonany o zblizajacej sie rychlo glebszej korekcie, zaczalem ustawiac stop lossy i opracowywac strategie wyjscia z akcji, o zaprzestaniu zakupow nawet nie wspomne. Minal tydzien na stop lossach nie wyszedlemm najlepiej, spadkow jak nie bylo tak nie ma a gotowka lezy na rachunku. Zacznam wierzyc ze i tym razem "wiekszosc nie ma racji" oczekujac szybkich i glebokich spadkow. Juz pojawiaja sie analizy ze odreagowaniem na byczy pazdziernik ma byc konsolidacja a nie spadki w liostopadzie (gieldowe.pl) Ostanie korekcyjne spadki tylko wydluza okres hossy. Z kazdym dniem obawy o los indeksow sa coraz mniejsze bo zbliza sie nam koniec roku a fundusze raczej nie dadza sobie popsuc jakze swietnych wynikow w tym roku. Byc moze dopiero pojecie "efekt stycznia" przyniesie nam w tym roku okazji do zupelnie innej interpretacji tego trerminu
Wall Street / 2006-11-05 13:01 / Bywalec forum
spokojnie, bessa juz na horyzoncie http://www.bondmarkets.com/story.asp?id=324
Big Lebowski / 2006-11-05 13:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bessa nastapi wtedy gdy np.bedzie czterech analitykow i np. jeden przepowie spadki a trzech go wysmieje.Pisze to bo osobiscie z tym sie spotkalem...
Big Lebowski / 2006-11-05 12:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak jak kiedys pisalem wielu inwestorow posiada znaczne zasoby gotowki,dlatego ja osobiscie jestem optymista...
de havik / 2006-11-05 12:49 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ja czekałem na spadki do połowy pażdziernika (gotowka/akcje=70/30) w ostatnich 2 tygodniach zmieniłem proporcje 30/70.
1. Okres publikacji wyników - myślę że do połowy listopada można z ostrożnościa na pewno coś ugrać (ALC, może LUB, BIO i MSZ - ale te i tak na dłużej )
2. Jako, że moja wiedza jest jeszcze niewielka założyłem, że do końca roku nie będzie zapaści i być może padą rekordy (sznsa 50/50 więc i tak większ niż w grach losowych ;)
Z mojego krókiego doświadczenia wynika, że najgorszy jest brak założenia w którą stronę rynek może podążyć
3. Mające na uwadzę "czerwoną lampkę" mam ustawione stop losy, ale dość nisko (>10%) - dzięki ostatnim zwyżkom mam trochę rezerwy, ewentualne straty nie będą duże.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu bibliografii udostępnionej przez Cansas'a będę mógl bardziej swiadomie okreslic kierunek rozwoju sytuacji :)
2wb / 2006-11-05 12:53 / Tysiącznik na forum
a jaka to biografie Cansas udostepnil? moze sam bym cos skorzystal
de havik / 2006-11-05 12:59 / portfel / "Tysiącznik na forum"
bibliografię - pliki-ksiązki o tematyce giełdowej, które można w emuliku znaleźć
niemal wszystkie trafione - ogromny zasób wiedzy
w tym wątku w sobotę koło 7.30
warren buffet / 2006-11-05 12:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
grudzien jest rajdem świetego mikołaja i dobrze skorzystac na tym :)
de havik / 2006-11-05 12:19 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Cansas - dzięki za specyfikację plików :)
Bede miał co czytać, przez najbliższe 2 kwartały
warren buffet / 2006-11-05 12:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja przez 3 :)
de havik / 2006-11-05 12:35 / portfel / "Tysiącznik na forum"
no podszedłem do tego może zbyt optymistycznie :)
Cansas_ / 2006-11-05 20:59 / Bywalec forum
Nie ma sprawy, milej lektury.
Aha - i oczywiscie po przeczytaniu nalezy kupic oryginalna ksiazke w ksiegarni hehe... ;)
slaw / 2006-11-05 12:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo ciekawa statystyka jest na stronach gpw - sredniawartosć zlecenia i wychodzi z niej ze najwięcej malych zleceń było w pierwszymtygodniu pażdziernia kiedy mielismy rozpoczecie faki październikowej - potem przez 2 tygodnie rosła ilośc zleceń dyżych i w ostatnim tygodnu znowy było więcej zleceń młych czyli co duzi wybierają akcje od malych inwestorów wiemy kto sprzedawał w tym tygodniu - mali - chyba że sie mylę we wnioskach??
slaw / 2006-11-05 12:14 / Uznany Gracz Giełdowy
o przepraszam miało być falki pażdziernikowej
warren buffet / 2006-11-05 12:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a zapodaj linka ?
slaw / 2006-11-05 11:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo refleksyjnie widzę rozpoczęła sie niedziela. Powiem tak jak po okresie pelnego ryzyka do roku 2000 kiedy inwestowałem tylko w akcje lata 2000 - 2002 poświęciłem na budowanie portfela w części bezpiecznej - czyli obligacje fundusze obligacyjne i fundusze gotówkowe. Jak moze pamiętacie to byl okres kiedy fundysze obligacji dawaly po ponad 20% zysku. Gdybym wówczas te pieniądze zainwestował na rynku akcji miałbym dzisiaj sporo wiecej pieniędzy. Ale ważna była strategia i teraz też jest ważna - w instrumentach bezpiecznych trzymam około 30% oszczednosci i tak ostanie z tym że ten procent sie zmienia w zależnosci jak szybko zyskuje cześć agresywna. I nie obrażam sie na powolny wzrost obligacji bo kiedyś rozly szybciej tak jak nie bede obrażał sie na besse na rynku akcji bo ona też kiedys przyjdzie. wiem że to ksazkowe idealne podejście moze dlatego że teraz jestem w tej szczesliwej sytuacji finansowej że nie musze oszczędać z comiesiecznych poborów - to dzieki giełdzie ale też nie konsumuje tych zysków w jakiś ostentacyjny sposób.
norkay / 2006-11-05 11:25 / Bywalec forum
widzę, że mamy podobne podejście:) zrównoważona strategia i powoli do przodu.
do funduszy obligacji i rynku pieniężnego, zakupiłem na początku tego roku trochę jednostek funduszy nieruchomości. moim zdaniem warte rozważenia jako sposób na dywersyfikację (sam magazynów, centrów handlowych ani biurowców nie kupię). wrażenia jak na razie prawie pozytywne.
slaw / 2006-11-05 11:30 / Uznany Gracz Giełdowy
dlatego nie wiem skąd tyle postów oceniajacych postępowanie Warrena jako negatywne - a widze że Warren dojrzewa jak jabko na drzewie dywersyfikuje bardzo ładnie - modelowy chlopak
warren buffet / 2006-11-05 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wlasnie rozgladam sie nad funduszami obligacji oraz nieruchomosci. swietna sprawa. ale to wymaga zapoznania sie z troszke innymi czynnikami niz inwestowanie agresywne. to co uda mi sie zarobic i zalega jako gotówka na koncie maklerskim czy brokerskim - deleguje w bezpieczne miejsce.
slaw / 2006-11-05 11:47 / Uznany Gracz Giełdowy
polecam bpg obligacji union investment obligacji i skarbiec obligacji tez jest ok -mam jestem zadowolony chociaż obligacyjna rodzina ing też jst ok - a żeby być już calkiem spokojnym i zarabiać praktycznie zawsze zainwestuj trochę w fyndysz gotówkowy
warren buffet / 2006-11-05 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
teraz kwestia wazna:

obligacji amerykanskich, polskich europejskich ? w PLN, $ czy moze € ?
norkay / 2006-11-05 12:01 / Bywalec forum
w przypadku funduszy polskich obligacji jest pewien problem, gdyż najprawdopodobniej osiagnęliśmy już najniższe stopy procentowe w tym cyklu i czekają nas podwyżki. czyli wzrost rentowności, czyli spadek cen. wychodząc z takiego założenia od pewnego czasu przechodzę na fundusze rynku pieniężnego. zresztą zobacz wyniki tych grup funduszy za ostatnie kwartały.
slaw / 2006-11-05 11:58 / Uznany Gracz Giełdowy
zlote bym brał zaraniczne masz ryzyko kursowe i ajwyzsze w historii stopy wstanach jak zaczną spadać obligacje amerykańskie nie będa już tak atrakcyjne
warren buffet / 2006-11-05 12:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
musze sie zgłębic w temat. dzieki wielkie
lojka / 2006-11-05 12:00 / Tysiącznik na forum
myślę podobnie, złote polskie to jest to
norkay / 2006-11-05 11:42 / Bywalec forum
gdyby wszyscy tak postępowali, hossa trwałaby wiecznie:)
zresztą czyż tak właśnie nie jest, patrząc np na historyczny wykres DJIA (od początku publikacji)?
slaw / 2006-11-05 11:45 / Uznany Gracz Giełdowy
w ogole wydaje mi sie ze najieksza nerwowość na forum występujeu tych uczestników rynku którzy inwestują tylko w akcje uznając że np: akcje polimexu są inwestycją bezpieczną - otóż nie są sa tak samo ryzykowne jak kazde inne akcje -
lojka / 2006-11-05 12:01 / Tysiącznik na forum
dokładnie, albo chcą bardzo szybko zarobić a tu nie wychodzi i wtedy stają się flustratami
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy