Poprawa nastrojów

Money.pl / 2006-11-03 17:41
Komentarze do wiadomości: Poprawa nastrojów.
Wyświetlaj:
Romi / 2006-11-05 10:43 / portfel / Koci Tata
Jak wejdzie euro to wig poleci kilkaset procent up zobacz na kraje które tego doświadczyły np kraj byków :))
Ale tam je niestety zabijają.
zarobiony / 2006-11-05 10:54 / -
ale nie byki gieldowe na szczescie.
Wlasnie tydzien temu stamtad wrocilem.Marze o tym,by tam zamieszkac na stale.Szczegolnie na G.Canarii albo teneryfie.
Benzyna 95 2,50 zl w przeliczeniu i zycie tansz niz u nas.O reszcie nawet nie mowie,bo jak porownam,to lzy same leca
Cansas_ / 2006-11-05 12:02 / Bywalec forum
Czy zycie tansze niz u nas to bym polemizowal. Bylem 2 miechy temu na tenerife i ceny za produkty podstawowe sa 4x drozsze. Fakt - paliwo tansze. Tylko paliwo.
Ja nie wiem czy moglbym tam zyc, mentalnosc ludzi jest denerwujaca. Maja po prostu wszystko w dupie. Szczytem bylo gdy pani w supermarkecie zgasila swiatlo i zaczela zamykac drzwi, a my po omacku wydzierajac sie probowalismy dotrzec do wyjscia...
zarobiony / 2006-11-05 13:54 / -
byles zapewne na poludniu.Tam wszystko jest dopasowane do turystow,ceny tez.Polecam stare Puerto de la Cruz.Zmienisz zdanie.Cudowne stare miasto,kwiaty i morze.
Ale generalnie lepsza jest Gran Canaria,o wiele wiecej do zwiedzania.No i Las Palmas
zarobiony / 2006-11-05 13:56 / -
ja porownuje do Warszawy.tansze jest jedzenie,koszty utrzymania,mieszkania i domy.
Nie potrzeba ogrzewania ani cieplych ubran.Wg. komunikacji mozna regulowac zegarki.Itd.
warren buffet / 2006-11-05 09:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Jesteśmy w specyficznym momencie rynku. Po blisko czterech latach wzrostów, na rynek przyszło mnóstwo nowych inwestorów. Takiej fali zainteresowania rynkiem już bardzo dawno nie obserwowałem, nawet w czasie hossy internetowej. Co ciekawe wielu z nich bardzo długo dojrzewało do decyzji, by zacząć inwestować samodzielnie lub poprzez fundusze. Dopóki ceny akcji rosły po 20-40 procent rocznie wielu z nich powtarzało, że to zbyt duże ryzyko, że giełda nie jest dla nich. Gdy zaczęły się naprawdę emocjonalne wzrosty po ponad 50 procent, wielu z nich przekonało się do rynku.

Co więcej z rozmów prowadzonych z takimi początkującymi inwestorami wynika, że oczekują oni takich stóp zwrotu, jakich w długim okresie nawet najbardziej znani i najskuteczniejsi inwestorzy na świecie nie są w stanie osiągnąć. Na jednym ze spotkań, jakie ostatnio miałem ze studentami spora część sali była przekonana, że możliwe jest nawet zarabianie po 1000 procent rocznie (na rynku terminowym). Jak myślisz co powoduje, że ludzie spoglądając na giełdę tracą logikę, którą kierują się w życiu? Przecież, gdyby zapytać ich o to, czy jest jakaś branża na świecie, która daje zyski 1000 procent rocznie, zdecydowana większość odpowiedziałaby przecząco.


Obserwuję aktywność na wielu forach internetowych, czytam kilka blogów, obserwuję powstające strony dotyczące inwestowania i widzę, ciekawą zbieżność. Koniec hossy - czyli szaleńcze wzrosty w reakcji na dowolną informację, to wysyp aktywności nowych inwestorów. Rozpoczynają się spadki i oni w nie nie wierzą. Co więcej strasznie nerwowo i agresywnie reagują na komentatorów i opinie, że to dopiero początek spadków. Coraz bardziej się wyciszają. Niektórzy gdy stracą kilkadziesiąt procent. Można powiedzieć "miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle". Czyli od nadmiernego optymizmu, o którym mówisz, do skrajnego pesymizmu. Takie zachowania (w tak krótkim czasie) nie są chyba domeną logicznego i racjonalnego człowieka?

=============
autor książki:
http://www.bigbook.pl/towar/3/181300/

dla mnie jest to jedna z najlepszych pozycji ktore czytałem. ( w dodatku 2 razy )

co ciekawe - w wywiadzie pan Tomasz spotyka sie z IDENTYCZNYMI, powtarzam IDENTYCZNYMI reakcjami ludzi co ja ( dlatego tez konwertowałem arke akcji ).

jego cytat:
"Na jednym ze spotkań, jakie ostatnio miałem ze studentami spora część sali była przekonana, że możliwe jest nawet zarabianie po 1000 procent rocznie (na rynku terminowym). Jak myślisz co powoduje, że ludzie spoglądając na giełdę tracą logikę, którą kierują się w życiu?"

to samo mowią mi koledzy, kolezanki, nawet ostatnio zaczęła rodzina. dla mnie pali sie czerwone swiatło. mimo ze mam akcje - bo nie wiem ile to potrwa... jestem monotematyczny - wiem. ale niech kazdy uwaza, naprawde, bo jak jeden kolega nizej na forum stwierdził:

"2006-11-04 18:32:22 | *.*.*.* | dominik 30 [ Bywalec forum ]
WITAJ! zasada nr 15 to jest dla mnie nr1 po hossie internetowej musiałem zapomnieć
o giełdzie na 3(trzy) lata duża szkoła pokory nie samowita nauczka i moje motto
"nigdy nie wolno być zachłannym" przyjmujesz ile masz zarobić na danym papierze
(czasem 10% a czasem 3%). Pamiętam jak wtedy było pięknie, a jak się zepsuło to nie
mogłem na to patrzeć ale jestem giełdoholikiem tylko już z lekką rezerwą. "

najgorszą rzeczą nie jest strata pieniedzy - ale wyjście z tego świata giełdy na pare lat. to jest najgorsze, co kolega doswiadczyl.
norkay / 2006-11-05 10:38 / Bywalec forum
dla mnie najcenniejsze w tym co piszesz jest Twoja konsekwencja. ponieważ NIKT nie wie czy będą wzrosty czy spadki (może jedynie przeczuwać, przewidywać lub chcieć), warto trzymać się swojej strategii. tym bardziej jeżeli w dłuższym okresie przynosiła ona zyski.
inwestuję od początku naszej giełdy (zaczynałem nawet wcześniej), przeżyłem hossy i bessy, jednak nic nie uprawnia mnie do twierdzenia że to koniec obecnej fali wzrostów. podobnie jak Ty widzę pewne oznaki pojawiającego się zagrożenia lecz trend trwa. z zasady dłużej niż się wielu spodziewa. dlatego też jestem czujny w każdą stronę (tak mi się wydaje). poza tym jestem już w tej komfortowej sytuacji, że nie muszę za wszelką cenę zarabiać. mogę. i mogę też poczekać. na spadki lub sytuację, którą uznam za dającą nadzieję na zysk.
nie przejmuj się (zresztą tak jak do tej pory) odmiennymi kometarzami. każdy może mieć swoją wizję. ja też wolę nie zarobić niż stracić.
warren buffet / 2006-11-05 10:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zazdroszcze Ci przezytej bessy. doswiadczenie niesamowiete... rowniez wole nie zarobic - a nie stracic. masz super konfortowa syt. bardzo dobrze. oczywiscie - to moze jeszcze trwac i trwac. niech trwa. ale ja wole uwazac. gospodarka juz USA na kolanach. ale tego nikt nie widzi - albo nie chce widziec.

póki co - zarabiajmy jak ja to mówie.
Big Lebowski / 2006-11-05 10:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich. Hcialem powiedziec ze gospodarka w USA ma sie dobrze.
zarobiony / 2006-11-05 10:09 / -
warren,nie poznaje Cie.Czy cos poszlo nie tak na gieldzie??
Co takiego strasznego zdarzylo sie w maju??Dlaczego teraz ma byc jeszcze gorzej??
Zapomniales o starej zasadzie:im glosniej sie mowi o kierunku,tym bardziej rosnie szansa,ze bedzie odwrotnie.
Gdy wszyscy mowia o bessie /do ktorej nie ma zadnych podstaw/ tym wieksze sa szanse na wzrosty.
Wielcy inwestorzy nie sluchaja tlumu.Tlum nigdy nie ma racji.Tlum sluzy wylacznie do manipulacji.
przypomnij sobie komentarze redakcji forum i przypomnij sobie ile razy mieli racje;prawie zawsze bylo odwrotnie.
Chetnie sie zaloze,ze do konca roku nic strasznego sie nie stanie i bedziemy wyzej niz teraz.A jesli sie pomyle,to tu,publicznie powiem hau,hau,hau.
Nie bede juz wiecej pisac na ten temat,bo to nudne.
przezylem cala gielde od pocztku do dzis.Nikogo nie slucham,lekcewaze A.T. i caly czas zarabiam.Pare wpadek po drodze ale tak nieistotne,ze dawno o nich zapomnialem
I elementarna zasada:zamiast sie szamotac,kupic i TRZYMAC akcje wielkich,istotnych firm.W dluzszej pespektywie to sie bardziej oplaca.Unika sie nerwow,polowania na dolki,odpadaja nizliczone marze itd.
A w miedzyczasie isc z trendem;cos wystrzeli,jak kwiatek ,to kupic i szybko sprzedac.nie byc lakomym,nie czekac na kolejne szczyty.Lakomstwo i chciwosc wlasnie zgubilo juz wielu.
zawsze byles optymista i takim pozostan,bo ten rozmazany ton do Ciebie nie pasuje.Salut!
długo dystans / 83.28.105.* / 2006-11-05 12:07
zgadzam się ze w zasadzie że największą podstawą do bessy są chyba ostatnie kilkuletnie wzrosty ale jak narazie mamy tylko po drodze korekty i moim zdaniem na horyzoncie nie widać jeszce bessy i nie ma co panikować jeśli ktoś w miarę dobrze inwestuje od początku hossy i nie wyszedł z akcji w czasie tych korekt ma zarobione raczej minimum tyle co średni fundusz akcji gorzej z Tymi co dopiero wsiadają do pociągu ale kiedyś każdy zaczynał i to raczej w hossę a nie bessę ale na giełdzie jak to na giełdzie nie potrzebna hossa żeby dużo stracić znam jedną osobę która mówi ża na biotonie nareszcie jest na swoim
to są początki inwestowania właśnie czyli kupiła jak był ponad 30 zł,kolega który nie wiedziałem że inwestuje.
reasumując obecną sytuacje moim zdaniem będziemy rośli na szczeście nie rośniemy ostatnio po 50% co pół roku bo nie ma podstaw do takich wzrostów ale do wzrostów jako samych wzrostów są przy ponad 5% pkb,rosnącej konsumpcji wew.,napływowi środków z Unii(chciałbym w tym momencie zwrócić uwagę jakie środki mają iśc na drodownictwo w naszym Kraju 2007-2013 i jakie spółki giełdowe zwiększą dzięki temu przychody ) ,przytarganej gotówy przez rodaków z zachodu, więc nowe rekordy na wig20 moim zdaniem ale to moje zdanie na ten temat każdy ma swoje i inwestuje po swijemu a kto będzie miał rację za kilka lat portfel to zweryfikuje.
długo dystans / 83.28.105.* / 2006-11-05 12:15
chciałem dodać ze jak przyjdzie to bestyjka bessa no nie traci sie wszystkiego w jeden dzien jeśli ktoś zarobił na hossie np 300% i nie wyczuje bessy tylko opóżni wyjście z rynku to ile moze z tego stracić myśle że nawet bardzo nie zoientowanemu powinno zostać nadal 200%.
warren buffet / 2006-11-05 10:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Co więcej strasznie nerwowo i agresywnie reagują na komentatorów i opinie"

popatrz jakże trafny komentarz :)

czy nie obserwujesz tego co pan Tomek pisze ? czy nie chcesz widziec :) ?
zarabiajmy :-)
warren buffet / 2006-11-05 10:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wlasnie mnie martwi to, ze ostatnio moj portfel jest ciagle zielony. to mi daje do myslenia. a maj ? a maj mi dał kopa w dupe. i bede pamietal o tym kopie długo.

czy ja sie slucham tlumu ? jesli wokół euforia, bo atlantis +200%, bo kwiatkowski +XXX%, bo strzelec, bla bla bla.

kieruje ten wywiad dla poczatkujacych graczy. pamietaj, jak 40% papierów maja studenci, emeryci, JA, TY - jedna iskra i powiesz te hau hau hau ;-)

pozdro
zarobiony / 2006-11-05 10:28 / -
powiem z przyjemnoscia,ale jaki jest udzial atlantisu i innych wydmuszek w calym rynku????
I zapomniales o wchodzacych jeszcze wtym roku 10-u nowych spolkach.One tez sciagna kase i uspokoja nastroje.
Zero agresywnosci,maximum myslenia.
jak mawial moj kolega H.Gier. gorace serce,chlodna glowa.
Nie pamietam,zebys lamentowal po maju.Dlatego sie dziwie.
Do tej pory to twoj optymizm ciagnal to forum.Gdzie podzialo sie to "jest git" sprzed paru zaledwie dni ?
ted / 83.24.29.* / 2006-11-05 10:35
Mr. Warren-więcej ruchu na świeżym powietrzu i doswietlanie....
warren buffet / 2006-11-05 10:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jest git ;-) ale tez chlodne myslenie. jest wiecej niz git. poniewaz stoje posrodku rynku. a wiesz co mi to daje ? jeden krok w tą czy w tą... niektorzy musza zrobić 2.... jesli stoja na złej pozycji. o jeden za duzo :)

jest git !
lojka / 2006-11-05 10:43 / Tysiącznik na forum
Witaj!

Od razu lepiej, tak trzymaj!!!

pozdrawiam
zarobiony / 2006-11-05 10:35 / -
no,teraz lepiej.Zlozymy sobie niedlugo zyczenia na koniec roku i zobaczysz,ze bedzie super .A potem sie zastanowimy,choc moim zdaniem pocztek nastepnego tez nie bedzie zly.
Milej niedzieli ,poki trwa --:-))
warren buffet / 2006-11-05 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
juz tak w 2007 rok nie spogladam hossowo jak w 2006. ale moze sie myle. oczywiscie zyczenia zlozymy sobie :)

pozdrawiam rowniez.
zarobiony / 2006-11-05 10:44 / -
jeszcze moment,bo otworzylem www.gpw.com

Na pierwszej stronie na dole jest ankieta i jej wynik.Bardzo znaczacy.Pytanie brzmialo,jak dajesz zlecenia.A wyniki sa takie:

Z limitem ceny 79,15 %
PKC 11,71%
PCR 3,38%
PCRO 2,17%
Z dod.warunkami 3,59%

jak wiec widzisz,te 40 % to nie jest taka glupia,ciemna,histerycznie reagujaca masa.Wiekszosc to studenci i to tez widac w tych wynikach.Widac MYSLENIE a nie
reakcje spontaniczne.
Dlatego..... bedzie git.
Gnom / 83.2.72.* / 2006-11-05 10:12
Zgadzam się!
długo dystans / 83.28.103.* / 2006-11-05 01:29
do Pablo
licencjat na prywatnej uczelni (zarządzanie)zrobiony wyłącznie na własne potrzeby pod swoją małą firmę.tam zaszczepiony giełdą nauczyłem się finansów i analizy .z tamtych czasów pozostała grupa inwestujących najbardziej wtajemniczony
bawi się w maklerkę nasz mózg jest najlepszy z nas.
bioton po debiucie
getin po debiucie
polimex
on mnie przekonał do tych trzech jedna sprzedana 460% na +
reszta portfela ustalona w zasadzie wspólnie średni zwrot 12% miesięcznie netto przez dwa lata w tej chwili w portwelu 8 spółek w tym 3 niedawno kupione w dwóch z nich będę zwiększał zaangażowannie. a jak u Ciebie tematy giełdowe stoją?
warren buffet / 2006-11-05 08:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moze sie podzielisz całym portfelem, jak mamy tutaj w zwyczaju
Pablo / 2006-11-05 02:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Giełdą interesuję się od 94 roku. Jeszcze w szkole średniej kiedy nie miałem rachunku maklerskiego nagrywałem wyniki notowań z radio i zapisywałem w zeszycie. Potem rysowałem wykresy na papierze w kratkę. Były to naprawdę fajne czasy. Kiedy zarobiłem pierwsze 300 zł to za całość kupiłem akcje i tak to się zaczęło. W międzyczasie skończyłem studia na AE w Poznaniu. Nie mam tak dobrych wyników jak Ty, a powodem tego jest brak wewnętrznej dyscypliny (za szybko wychodzę z zyskownych inwestycji, a za długo przetrzymuję pozycje przynoszące straty). Giełdę traktuję raczej jako hobby niż sposób na zarabianie pieniędzy. Pracuję na etacie i nie zawsze w ciągu dnia mam możliwość sledzenia notowań on-line, co znacznie utrudnia mi kontrolę pozycji. Obecnie w portfelu mam Leasco, Amisia i Nortcoasta. Ostatnio trochę czyściłem portfel.
Mam pytanko, które to trzy spółki niedawno kupiłeś?
długo dystans / 83.28.105.* / 2006-11-05 11:34
do Pablo
novitus po 16 z małym kawałkiem coś się chyba święci bo i elzab poszedł ponad 50% może jakieś połączenie chodziły słuchy swego czasu ze włosi chcą sprzedać alzab
to taki zakup był na czujkę za tylko około 6% portfela zaliczm to to szczęśliwych strzałów.
zabrze w akcjach i pp nie spodziewałem się aż takiego wystrzału odrazu ,mam nadzieje że jeszcze podkupię taniej bo pomyślałem ze jakieś z 5000 by jeszcze nie zaszkodziło.
co do trzeciej nie chcę pisać jaka w tej chwili ponieważ dośc duże ryzyko jak na mnie spółka w konsolidacji ale narazie wszystko po naszej myśli, w tym tygodniu chyba dokupię na około 15-18% portfela i koniec wg strategii na conajmniej 2,3 lata zapomnieć jeśli Cię to zainteresuje porozmawiamy na koniec tygodnia na ten temat pozdrawiam
Jeck / 2006-11-04 23:23 / "Poławiacz perełek"
Pracuje nad wynikami końcowymi ankiety. Jeśli jeszcze ktoś ma ochotę sie wpisać- zapraszam

GG 1801286
Baryton wcześniejszy / 87.207.167.* / 2006-11-04 23:42
a jak ktos nie ma gg to co?
Jeck / 2006-11-04 23:44 / "Poławiacz perełek"
prosze przysłac na maila
lub podać na forum :-), ale jeśli to ma byc anonimowo to mail raczej..
warren buffet / 2006-11-04 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W początkowych stadiach nowego trendu cenowego większość inwestorów wciąż „żyje" dotychczasowym trendem, który wprawdzie już się zakończył, ale fakt ten nie został jeszcze powszechnie rozpoznany. Niewielka część inwestorów zaczyna podejrzewać, że odwrócenie
trendu jest bliskie i zmienia proporcje swojego portfela. Nawet oni jednak wykazują niepewność co do przyszłych ruchów cen: proporcje ich portfela zmieniają się w stosunkowo niewielkim stopniu, a dokonywane przez nich transakcje mają na względzie krótkoterminowe zyski,
a nie dłuższą perspektywę nowego trendu. Na początku hossy wciąż dominuje lęk przed stratami, natomiast na początku bessy to zachłanność
(lub lęk przed utratą kolejnych zysków) powstrzymuje ludzi przed sprzedażą znaczącej części posiadanych akcji. Co za tym idzie, we wczesnych fazach trendu cenowego emocjonalne zaangażowanie tych,
którzy właściwie go rozpoznali, jest jeszcze bardzo słabe.

==================
dobranoc.
zarobiony / 2006-11-05 07:09 / -
warren,zaden trend sie nie zakonczyl,jeszcze nawet nie dobilismy do ostatniego szczytu.przed nami najlepszy czas:koniec tego roku i pocztek nastepnego.Plynie kasa z Unii i kasa do funduszy itd.Od kiedy jestes takim pesymista??
Spokojnie czekaj do Sylwestra,wtedy bedzie czas na zastanawianie sie.Pozdro.
Jeck / 2006-11-04 23:13 / "Poławiacz perełek"
Czy wie ktoś coś na temat wyników MCI? Miały być podane 3.XI?
lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:45
Coś mi się wydaje, że ten tydzień może znów należeć do nifów. I to na poważnie
warren buffet / 2006-11-04 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja licze po cichu na octave.... mam na przynajmniej 3 miesiace. to po mojemu. zobaczymy.
lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:57
5 x w tygodniu na pakernii to pewnie panny sikają jak się rozbierasz na plaży we władysławowie :-)
warren buffet / 2006-11-04 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z piwem w ręku - nie bardzo :)

pamietaj za 20 lat nie bedzie wygladu. będzie tylko mozliwosc pogadania.
risky-rainmaker / 2006-11-04 22:55 / Ostatni Optymista
Warren ...Alc
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:52
viki i 1 mogą też bryknąć parę procent, no i św. trójca też dalej.
dominik 30 / 2006-11-04 22:35 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
DOREJ NOCY -ŻYCZĘ
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:38
narka, wzajemnie
barakuda / 2006-11-04 22:56 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Do wszystkich zadowolonych i ...nie... jeśli jara Was to co na Bankierze, czy parkiecie się dzieje ,to .........pozdrawiamy na drogę...poradzimy sobie sami, nikt nas nie zmusza do konwersacji, sami o tym decydujemy.... Wystarczy : nie przeszkadzać
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 23:06
Kolego Barakudo! Każde forum ma w sobie coś dobrego. Dobrze że forumowiczom zależy na udoskonalaniu tego forum, bo tzn że im zależy. Na pewno redakcji Money.pl zależy na tym by to forum odwiedzało jak najwięcej ludzi. I napewno chętnie poczytają o uwgach jakie mają użytkownicy. Lepsze są takie uwagi niz te w stylu : "to forum schodzi na psy", lub "3 lata temu było tu fajnie gdy był tylko Orzeł, Strokuś i Brydzia". Ja nie narzekam tylko zabieram głos w dyskusji
Big Lebowski / 2006-11-04 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasami warto pomyslec takze o innych a nie skupiac sie tylko nasobie.Slowo my kogo to okresla -mozesz sprecyzowac...
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:58
a dlaczego to się tu pojawiło?
barakuda / 2006-11-04 23:31 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
jak myslicie ? kogo to miało dotyczyć ??????????.
<
Ludzi, którzy za wszelką cenę będą walczyć. Z każdym , kto nie jest z nimi. No to walczcie.! Określcie sobie przynajmniej przeciwnika . To w Waszym zasięgu....
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 23:49
Zupełnie nie wiem o co ci chodzi. No ale wybaczam -sobota. Ja piłem wczoraj , ty pijesz dziś. Nie ma to jak się pozaczepiac na gazie. Pozdro
Big Lebowski / 2006-11-04 23:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle kolego ze tytul Pan ci nie przysluguje...
Cansas_ / 2006-11-04 22:21 / Bywalec forum
A moze zrobic podforum "hyde park" w ktorym kazdy kto ma potrzebe pisania o piciu piwa, meczach, wycieczkach na grzyby i innych nie zwiazanych z inwestowaniem tematach moglby sobie tam ulzyc?
Moze nawet ktos by to czasem czytal, w koncu zyjemy w dziwnym kraju...
Od razu scieloby jakies 25% postow i byloby mniej zmarnowanego czasu na czytaniu bzdetow.

Co sadzicie?

Dodatkowo wypadaloby dokoptowac kilku moderatorow, ktorzy na biezaco zajmowali by sie sprzataniem smieci.
To 500 odpowiedz w tym temacie. Tygodniowo piszemy epopeje. ;)
risky-rainmaker / 2006-11-04 22:34 / Ostatni Optymista
A swoją drogą, to jak ktoś chce dyskutować o 22:30 w sobotę o spółkach....co kupić , co sprzedać itp p******* to powinien poczytać 15 punktów na dole coś dla siebie wybierze. PARANOJA
radekidz / 2006-11-04 22:31 / Mazur z Mazur
przyznam ,że byłem kiedyś (2 lata temu) na tym forum ,
bynajmiej , nie z powodu prymitywnych dyskusji,
raczej dyskusje są na tematy bieżące , jakieś dygresje
zdarzają się ,ale jak mówisz te 25% śmiecia to jest nic ,
poczytaj sobie "tematyczne" forum parkiet.com .
CHAMSTWO I DROBNOMIESZCZAńSTWO

Pozdrawiam.
PS. Frustraci są wśród nas , najlepiej ich ignorować
lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:25
a może zrobić automatyczne rozpoznawanie nazw spółek, które padają w postach tak jak na bankierze. Myślę ze to znacznie porządkuje wątki
risky-rainmaker / 2006-11-04 22:24 / Ostatni Optymista
Zawsze są mnie zadowoleni, rozgoryczeni, zfrustrowani i nie zaspokojeni...
risky-rainmaker / 2006-11-04 22:16 / Ostatni Optymista
Warren masz maila ;)))
Lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 21:57
Jestem raczej nieczęstym bywalcem tego forum, ale wydaje mi się, że zmiana jego formy, na jakieś działy tematyczne popsuje je tylko. Ograniczy wówczas wzajemny kontakt tylko do osób które interesują się danym walorem. Forum głowne powinno pozostać tak jak jest, można byłoby wprowadzić jakieś lepsze odnośniki do wątków dotyczących tylko danego papieru ( tak jak na parkiecie), tam gromadziłaby się wymiana zdań dot. konkretnych papierów, ale główne forum powinno pozostać w tej formie. Fajnie jest pogadać czasami o pogodzie, aparatach i chlaniu, bo to zbliża ludzi i powoduje, że między uczestnikami zawiązuje się swego rodzaju "więź". Lepsze to niż tylko bezduszne gadanie o pieniąchach. Pozdrawiam wszystkich.
PS jak ktoś chce to możemy pogadać o metalu. Wiem że jest to paru fanów, hehe.
strokuś / 2006-11-04 22:51 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Piszcie o czym chcecie, byle w odpowiednim do tego miejscu.
money.pl ma swój regulamin i starajmy się go przestrzegać.
Ta kategoria forum jak nazwa wskazuje jest miejscem na komentarze do sesji i artykułów.
Nie powinno pisać się tu o chlaniu, aparatach, muzyce, kawałach, przywitaniach, powitaniach. To podforum nie powstało w tym celu i dobrze byłoby uszanować wolę właścicieli, jak również tych którzy do tej pory korzystali z tej kategorii forum zgodnie z jej przeznaczeniem.
A do pełnego uduchowienia gadania nie o pieniąchach może służyć np. forum "Na luzie"
http://www.money.pl/forum/grupa,10,0,0,40,0,na;luzie;.html
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 23:01
może i masz rację, ale zawsze znajdzie się ktoś kto czlowieka wodzi na pokuszenie.
Big Lebowski / 2006-11-04 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie mam pretensji do dyskusji o piciu piwka itp...ale jak czytam kilkadzisiat postow o Leasco to flaki mi sie przewracaja.Czytam jakis inwestor stawiajacy pierwsze kroki na gieldzie melduje ze wlasnie zakupil Lubawe i LEASCO I mysli ze juz nalezy do elit ,to wola o pomste do nieba...
maper / 83.30.221.* / 2006-11-04 22:23
a ja codziennie widze siedzibe LEASCO przy ul.kazimierza i zyczespółce jak najlepiej. Osobiscie, uwazam ja za smiecia.
warren buffet / 2006-11-04 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a ja juz 2 razy byłem u was na jasnej gorze. nie wiem jaka to ulica ale jest taka pizzeria :

Italiana Pizza. gdzies kolo dworca. jadlem tam najlepsza w zyciu pizze. tak na marginesie. a lasco ? a niech jest :)
maper / 83.30.221.* / 2006-11-04 22:31
do WAR BUF.ul.Kazimierza to równoległa do ul.7-kamienic a obok klasztor.
lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:27
A mi najbardziej smakuje pizza z łodzi, z pizzerii antonio na zielonej. Za free dają dzbany sosów, a pizza ogromna. Aże mi ślina po pyski cieknie ;-))
warren buffet / 2006-11-04 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mi tez. ale jak popatrze ze moge zgrubnac 10 kg w ciagu miesiaca a potem pol roku to zrzucam to juz nie cieknie.
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:40
Ja jestem fanem powiedzenia przez żołądek do serca i zakochuje się w takich knajpkach :-). 2 x w tyg siłownia załatwia sprawę
warren buffet / 2006-11-04 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czego ja juz nie probowałem ? 5x w tygodniu przez 5 lat... do czego doszedlem ? ze tylko rozum zapewni wyzywienie. nie miesnie. to moja konkluzja. ktos jeszcze chce popisac o kulturystyce ?
Jeck / 2006-11-04 22:57 / "Poławiacz perełek"
Jeśli pizza to tylko pizzeria CYKLOP w starej stolicy Polski pzry Małym Rynku, THE BEST
warren buffet / 2006-11-04 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
leasco za bardzo kombinuje. coraz bardziej mam mieszane uczucia. i ja sie potrafie przyznac do bledu. powoli.
Big Lebowski / 2006-11-04 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Leasco moze isc nawet pare tysiecy % do gory ale nie moze zdominowac tego forum...
dominik 30 / 2006-11-04 22:01 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
witaj! miło spodkać metalowego zioma wpadaj częściej
lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:08
witaj. Co ci ostatnio wpadło w ucho? Może polecisz jakąś płytkę. Ja powróciłem do Blackwater Park - nieśmiertelna płyta i katuję ją raz za razem :-)))). No a z metalu to także ferrum, przez moment zwątpiłem w moją wcześniejszą decyzję, ale wytrzymałem z moim dość sporym pakietem akcji :-))
dominik 30 / 2006-11-04 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
ja już jestem na "emeryturze"ale kumpel mi podrzócił dweie płytki do przesłuchania i jeszcze ich nie ruszyłem, ferrum nie mam jakoś ostanio do niej zaufania i tak z boczku obserwuję, a kupiłem sobie ponownie UNLEASHED-ACROSS THE OPEN SEA piękne lata piękna muza
lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:21
tego nie znam :-). Postaram się zdobyć i przesłuchać. Cieżko jest mieć zaufanie do spółki, która spada o 2% po sprzedaży 100 szt. akcji. No ale co jest wadą jest i jej zaletą. Spadała sobie tydzień po czym w jeden dzień odrobiła wszystko z nawiązką. Następny tydzień może być ciekawy, choć na ferrum nie jednego ubrano na sporej górce i ludzie się boją.
dominik 30 / 2006-11-04 22:27 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
ja na niej zarobiłem jak była po 26 później kupiłem i w plecy -plecy mniejsze jak zarobek ale nie ma ona tego czegoś, nie tak jak było z hutem tam kupowałem i było inaczej ale to tylko spekóła w obecnym czasie daję na takich papierach na wstrzymanie
lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 22:29
u mnie to pierwszy raz. Ale ostatnio drugie razy z hutmenowych czasów się zaczynają - patrz kable
dominik 30 / 2006-11-04 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
kabelki mały renesans nie grałem i chyba przy obecnych cenach dam spox powiem CI że tak po cichu to czekam na korektę i niech się w końcu zacznie bo tak jak coś kupuję to bez przekonania.
radekidz / 2006-11-04 21:55 / Mazur z Mazur
Jak myślicie czy będzie jazda na na tym "papierku"?
Emisja 39mln na pokrycie długów i co dalej?
JA / 2006-11-04 21:59 / Tysiącznik na forum
jazda chyba w dół po ostatnich doniesieniach
Jarg / 2006-11-04 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesteś niedoinformowany. Emisji nie będzie.
radekidz / 2006-11-04 22:01 / Mazur z Mazur
ej jeszcze wczoraj na walnym ogłosili ,że będzie ?????
Jarg / 2006-11-04 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trochę się pospieszyłem. Nie czytałem popołudniowego komunikatu. Ale sprawa nie jest taka prosta, ponieważ "stronnictwo" Jakubasa zapowiada zaskarżenie uchwał.
radekidz / 2006-11-04 22:20 / Mazur z Mazur
ale jedną akcję to można by kupić pod przyszłą emisję na przydział w drugiej turze ;)
maper / 83.30.221.* / 2006-11-04 21:58
OOOOOOOOOOtymistycznie patrz na papier
lojka / 2006-11-04 21:53 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocy życzę wszystkim!
barakuda / 2006-11-04 22:10 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...a ja Tobie...
ten kto powie ,że to nieprawomyślne na tym forum... niech turla dropsa...
risky-rainmaker / 2006-11-04 22:07 / Ostatni Optymista
Śpij spokojnie i nie grzesz..;))
osesek / 2006-11-04 21:50 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Przed chwilą rozmawiałem z synem. Tym starszym.
Powiedział, że w amerykańskich programach informacyjnych dotyczących gospodarki i finansów USA podawane są dobre informacje. Na rynku pracy przeważa popyt na wykwalifikowanych pracowników. A ponadto poinformował mnie, że staniały domy co tłumaczy upodobaniem Amerykanow do cyklicznego ich zmieniania. Amerykanie zmieniają ponoć- tak powiedział syn- domy co 7 lat, oczywiście na lepsze. Wszystko za kredyt. Benzyna tania, ale chodzą słuchy, że po najblizszym wtorku może zacząć drożeć. W najbliższy wtorek odbędą się wybory do Kongresu a republikanom zależy na ich wygraniu. Cena benzyny nawet w Stanach jest sprawą, jak widać, polityczną.
Ostatnio Forum nabiera cech salonu madame Dulskiej.
To przykre.
radekidz / 2006-11-04 22:17 / Mazur z Mazur
Fajnie jest dowiedzieć się czegoś konkretnego "face to face" ,a nie z gazety.
Co do piwka i innych przyjemnych rzeczach można pogadać z kimś konkretnym "na żywo",
niekoniecznie na forum ogólnym ,wyrzucając w eter swoje zachwyty lub żale na ten temat.

Pozdrawiam
PS.ja raczej nie piję do lusterka "inaczej ekranu" :)
barakuda / 2006-11-04 22:35 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...kombinuję.... boisz się , że jeśli na forum przeważą posty o chlupaniu, to będziesz uboższy o wiedzę , która "należałaby Ci się " gdyby ich nie było. Masz rację. Problem pojawia się wtedy , gdy skonstatujesz , ,ze nie uzyskasz wiedzy o którą Ci chodzi , jeśli nie zaakceptujesz całej " nadbudowy" , ale zawsze jest- coś za coś....
Big Lebowski / 2006-11-04 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli chodzi o salon to zgadzam sie z tym...
Big Lebowski / 2006-11-04 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mywszyscy kochamy AMERYKE...
JA / 2006-11-04 21:52 / Tysiącznik na forum
poczekaj pare miesięcy spadki przetrzebią kogo trzeba i zacznie sie konkretna dykusja
jacas / 83.19.147.* / 2006-11-04 21:46
a tak wogóle to są tu jacyś młodzi ludzie 18-25 czy tylko doświadzczeni gracze?
lhoist 1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 21:59
także młodzi , niedoświadczeni i niewinni :-)))))
risky-rainmaker / 2006-11-04 21:48 / Ostatni Optymista
Tylko doświadczeni....przez życie i giełdę w maju.
slaw / 2006-11-04 21:53 / Uznany Gracz Giełdowy
a w 1994 taki ladny dziem 8 marca do końca zycia bedę pamietal na 25 spolek 20 mialo 0ferty sprzedazy czyli kutr w doół a handlu brak ej działo sie
amso / 2006-11-05 23:51 / "Małomówny"
No nie dokładnie pamiętasz.Co prawda 8 marca był max Wigu, ale zwała zaczęła się 21 marca.
slaw / 2006-11-04 21:50 / Uznany Gracz Giełdowy
i w 1994 też mnie dświadczało oj bolało
barakuda / 2006-11-04 22:06 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Slaw , to były piekne dni . Wszystko było zapisane i wyrysowane w kolorach . Jak patrzę na to dzisiaj ( bo mam) to myślę : skąd miałem tyle czasu, żeby to uwieczniać?????? Teraz są setki.... czy pomyślałeś jak kiedyś człowiek przywiązywał się emocjonalnie do tego co kupił...?? panta rei...
warren buffet / 2006-11-04 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ciesz sie jak przezyles besse i hosse i besse i hosse. jestes szczesciarzem. nie powinienes tracic juz. na ciebie zarabiaja nowi.
slaw / 2006-11-04 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy
myślisz warren tak)) to sie mylisz ja zawsze zostane dawca kapitału i Ty też chyba że zaczniesz pracować w funduszu
warren buffet / 2006-11-04 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hmm
jacas / 83.19.147.* / 2006-11-04 21:49
miejmy nadzieję iż ja także niedługo zdobędę pokaźne doświadczenie (oby na plusie)
dominik 30 / 2006-11-04 21:49 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
nie tylko w maju ale i marzec 2000 i następne miesiące
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy