Poprawa nastrojów

Money.pl / 2006-11-03 17:41
Komentarze do wiadomości: Poprawa nastrojów.
Wyświetlaj:
risky-rainmaker / 2006-11-04 21:45 / Ostatni Optymista
Czas na film - Pieniądze to nie wszystko ;)))
jacas / 83.19.147.* / 2006-11-04 21:47
oglądałem - niezły (prawdą jest - że pieniądze to nie wszystko) przyjemnego oglądania!!!
barakuda / 2006-11-04 21:54 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
film extra. Kondrat - poniżej poziomu...
barakuda / 2006-11-04 21:55 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...sorry.. ING...
jacas / 83.19.147.* / 2006-11-04 21:30
Mam małe pytanie dlaczego warren buffet nie ma przypisu "Najwięcej postów na forum" a ma go Brydzia skoro on ma ich więcej niż ona???
Jakiś błąd rachunkowy?

warren buffet [ Uznany gracz giełdowy (6689 postów) ]
brydzia [ Najwięcej postów na forum (5119 postów) ]
JA / 2006-11-04 21:31 / Tysiącznik na forum
bo brydzia dała większą łapówkę
risky-rainmaker / 2006-11-04 21:37 / Ostatni Optymista
Nieposądzałbym Brydzi o łapówką, o wszystko, ale napewno nie o łapówkę....
barakuda / 2006-11-04 21:36 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
..to Ty nie wiesz ,kto otwiera drzwi w knajpie a kto pierwszy wchodzi ????
warren buffet / 2006-11-04 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to nie ma znaczenia. ja nawet nie chce zadnego przypisu. pieniedzy mi to nie daje. szczescia tez nie. czyli nic. dziekuje.
barakuda / 2006-11-04 21:53 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Warren , Ty wiesz .... Brydzia, nawet nienarodzona ,jest cenniejsza od Ciebie. Przyrost naturalny , emerytury, system zaopatrzeniowy i te rzeczy ... nie buntuj się...
warren buffet / 2006-11-04 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie. rozumiem :) bez buntu :)
warren buffet / 2006-11-04 21:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Dom Maklerski BZ WBK wydał w maju 2002 r. rekomendację dotyczącą akcji Mostostalu Zabrze - "akumuluj". Cena akcji na giełdzie wynosiła wówczas 4 zł, analityk wycenił je na ponad 6 złotych. Po dwóch miesiącach, gdy kurs akcji wahał się pomiędzy 1-2 zł, rekomendacja została powtórzona. W sierpniu, gdy cena spadła poniżej 1 zł, dom maklerski zawiesił wcześniejsze zalecenia. Mogła to być bardzo bolesna lekcja dla inwestorów, którzy posłuchali analityka z tego biura. Rekomendację można było zawiesić, akcje w portfelu klientów pozostały.

=================
to do tych co uwazają rekomendacje za złoty środek. do czasu.
barakuda / 2006-11-04 21:31 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...wiedziałem ,że to przeczytasz. To było dla Ciebie... ze szczególnymi pozdro...
warren buffet / 2006-11-04 21:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pozdro serdeczne. ;-)
barakuda / 2006-11-04 21:22 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Poważny temat o niepoważnej porze. Syn powierzył mi swoje pierwsze oszczędności (10 000). Powiedział przy tym : znasz się , zrób to co uważasz . Zgłupiałem... HEEELP!!
Myślę o którymś z TFI. Kazda sugestię przyjmę z wdzięcznością.....
jacas / 83.19.147.* / 2006-11-04 21:34
a u mnie w rodzinie tylko ja się giełdą i sprawami związanymi z różnego rodzaju inwestycjami
mam dopiero 18 lat a już mam konto i pewne wiadomości oraz przekonania co do niektórych spółek.
slaw / 2006-11-04 21:31 / Uznany Gracz Giełdowy
BARAKUDA napisze Ci tak pzremyśl to dobrze co powiesz dzieciakowi jak stracisz i czy nie bedziesz czuł sie winny. ja wiem że to dziecko dla ciebie byloby lepiej żebyś mu dawał o 1k miesiecznie i bedziesz spokojniejszy. Ja w marcu wziąlem od teściowej szwagra i szwaggierki sporo wiecej niż ty od syna: powiedzieli prosze weź znasz sie zarów wiecej niż w banku edziemy szcześliwi nawet z 10% bo do funduszu nie damy bo sie nie znamy itd itd. Założyli rachunek w BM i obracam na ich rachunkucoby sie pieniadze nie mieszały kupuje im takie same papiery jak sobie i ppowiem ci stracilem spokój teraz zarobiłem im około 40% i ciągle mi sie wydaje że malo i że oni będa niezadowoleni. podobno sie cieszą. Ja nie czuję sie z tym dobrze.
bollullos / 2006-11-05 01:16 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Podobno można i na giełdzie toto kupić: FIZ Nieruchomości BPH, raczej pewne 8% w skali roku. Tylko nieruchomości biurowe na wynajem, niskie ryzyko.
warren buffet / 2006-11-04 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sław. kiedys ktos sie pytał czy wziac od kogos kase bo osiagnal kiedys taka a taka stope zwrotu.... wiem ze ty to wiesz.....

NIE BRAC NIGDY OD NIKOGO KASY.

slaw - 40 % to dla mnie euforia - !! tak. bo zawsze rynek cie moze skorygowac jak masz 1000%. jak ci zostanie 40% to super. ale nie kazdy to rozumie. dlatego mowie - nie brac takich eksperymentów.....
dominik 30 / 2006-11-04 21:43 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
NIE BRAĆ NIGDY OD NIKOGO KASY- święte słowa
slaw / 2006-11-04 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy
teraz to ja też to wiem
warren buffet / 2006-11-04 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tez to wiem. przygody nie bede opisywał.
Jarg / 2006-11-04 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stary, masz rozsądnego syna. Moja córka przepuściłaby taką sumę w tydzień (max).
jacas / 83.19.147.* / 2006-11-04 21:42
do jarg

musisz nauczyć córkę oszczędzać albo mnożyć pieniądze - to podstawy w mej rodzinie.
risky-rainmaker / 2006-11-04 21:35 / Ostatni Optymista
Dzieciom trzeba czasem zaufać. Moja siostra studentka. Znalazła sobie pracę na wakację, sama w dużej zagranicznej firmie. Tak sobie myślałem , że odpuści po miesiącu. A ona nie dość, że pracuje do tej pory. Wyniki na studiach piękne - a kierunek ....aż ciężko to cholera wymówić. Cóż musi popracować jeszcze nad rachunkiem telefonicznym - 250 zł....ale dać jej szanse trzeba. Teraz ma cel swoje mieszkanie urządzić. Zrozumie to szybciej niż się zdaje.
Jarg / 2006-11-04 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam nadzieję. W każdym razie cieszę się, że bardzo dobrze się uczy i nie nadużywa alkocholu i narkotyków.
Jarg / 2006-11-04 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
alkoholu (bałwan).
barakuda / 2006-11-04 21:57 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
100 pkt za samokrytykę....
risky-rainmaker / 2006-11-04 22:04 / Ostatni Optymista
i flaszeczka....:)
dominik 30 / 2006-11-04 21:27 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
w ubiegłym roku moja córka(10 lat) chciała psa więc dałem jej 1000 i mówię dobrze to zainwestuj, a ona tata to kup za wszystko CCC(jedyna firma jaką zna na giełdzie) i zobaczymy jak będziei wiesz co po 8 miesiącach zarobiła 100%
k_c / 83.9.66.* / 2006-11-04 21:26
PZU MiS - w ciągu 2 tygodni ok.+5%
warren buffet / 2006-11-04 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masz przejarane jakby powiedział syn :)
barakuda / 2006-11-04 21:28 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
..Ty jeden mnie rozumiesz...
risky-rainmaker / 2006-11-04 21:30 / Ostatni Optymista
Kondolencje....trzymaj się Bracie....
barakuda / 2006-11-04 21:43 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Dziekuję każdemu z Was. Mam trochę siwych włosów...to obliguje....ale będę miał więcej...
JA / 2006-11-04 21:15 / Tysiącznik na forum
czy widzicie co sie dzieje na 7buls? tyle cężarówek nie sprzedają więc chyba jest coraz bliżej ogłoszenia nowej działalności??
dominik 30 / 2006-11-04 21:18 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
widzę i od jakiegoś czasu się zastanawiam dlaczego nie kupiłem jak się kisiły po 6,11-niech rosną
JA / 2006-11-04 21:22 / Tysiącznik na forum
albo jest gra pod analize techniczną albo wykupują przed podaniem info a ponieważ mają małą płynność no to se i ładnie rosną polecałem jak były po 6,8 ale myślę że i teraz warto zarykować oby nie całym portfelem
dominik 30 / 2006-11-04 21:31 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
czy warto to niewiem można się zastanowić ale po takich wzrostać to powinna się skorekcić tylko pytanie do ilu i jak się będzie zachowywała nasza GPW.
JA / 2006-11-04 21:36 / Tysiącznik na forum
jeśli zacznie się obsuwa i nie będzie info o innej branzy to będzie bryndza, pytanie czy będzie to info i czy zdążą to ogłosić przed mega korektą
dominik 30 / 2006-11-04 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
wiesz ta mega korekta to tak babka na dwoje, a wracając do tematu to jakoś nie mam zaufania do tej spółki chciałem kupić tylko dlatego że kiedyś spekuła ostro jechała, długo się kisiło i wiesz jak nie chce spaść to wzrośnie ale nie myślałem o rajdzie
JA / 2006-11-04 21:57 / Tysiącznik na forum
korekta musi być i wiele na to wskazuje pytanie czty zacznie się w listopadzie czy przełom styczeń-luty, ja się przygotowuje na listopad a co do bulsa to wyskocze jak zacznie się obsuwać pare % zarobiłem więc sobie poczekam z nadzieją że ogłosza w końcu te zmiany w końcu nie po to poszerzali działaność spółki aby nic z tym nie zrobić
dominik 30 / 2006-11-04 22:06 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
korekta będzie to wiemy na pewno większość się szykuje na obecny okres ale jak sam wiesz na giełdzie jest tak że większość się myli aczkolwiek ja już sam asekuracyjnie staram się nie trzymać papierów na weekend. Jak zarobiłeś co swoje to pchaj wiesz wszystko zależy od tego ile planowałeś zarobić i jak się przedstawia sytuacja na parkiecie.
geror / 83.6.227.* / 2006-11-04 21:13
czy wiecie kto odkupił od lubawy akcje LZPS
slaw / 2006-11-04 21:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Wareen mowisz że obserwujesz Amicę ja ie a wiesz dlaczego ?
warren buffet / 2006-11-04 21:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nic takiego nie powiedzialem :) obserwuje els i alc :-)) chyba ze wieszc zego ja nie wiem i wszyscy nie wiedza :) abstrachujac od parówek, aparatów i pogody :)
slaw / 2006-11-04 21:08 / Uznany Gracz Giełdowy
pod postem strokusia na jego temacie tak odebrałem Twoją wiadomość )) w takim razie sie nie dowiesz

Aha mam takie pytanie czy ktoś \z was jest zarejesterowany na stronie akcje,net ile to kosztuje i co można mieć za darmo
warren buffet / 2006-11-04 21:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oo. teraz kumam - czytajac strokusia wypowiedzi. amicą nigdy sie nie interesowalem. els - mialem i zarobiłem na niej z 200 zł :) na piwo. nie pisze ze interesuje sie els bo strokus napisal. dawno na nia spogladam. moze i kupie. narazie nie.
warren buffet / 2006-11-04 21:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kiedys tam węszyłem. ponoć dobre rekomendacje. tak pisala brydzia ? jesli myle fakty to przepraszam.
VW / 2006-11-04 20:52
Waren,Lojka i Risky-wejdżcie na gadu-gadu i tam wymieniajcie swoje poglądy na temat piwa,parówek czy pogody.do Redakcji czy nie mozna ograniczyc ilosci postów co poniekturych grafomanów?
VW / 2006-11-04 20:56
poniektÓrych oczywiście
Jarg / 2006-11-04 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Popieram Kolegę.

Wszystkim Skrytożercom Parówek i Podstępnym Opróżniaczom Butelek obecnym na forum mówimy NIE!
slaw / 2006-11-04 20:59 / Uznany Gracz Giełdowy
no chcialem coś napisać ale miiiiiiii plec zastygł .......... ech nowy nowy
barakuda / 2006-11-04 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
po takim debiucie , to możesz poczytać ....porozmawiać ..?.....wątpię.!!!!
VW / 2006-11-04 21:49
Jeszcze jeden pajacyk z klubu wzajemnej adoracji...
lojka / 2006-11-04 20:57 / Tysiącznik na forum
dzięki Barakuda
barakuda / 2006-11-04 20:40 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Dla czytających rekomendacje :
http://www.forbes.pl/forbes/2006/10/26/104_10_zasad_o.html
warren buffet / 2006-11-04 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nazbierałem se w szybkim tępie 20 kapsli i zawleczek z dębowego mocnego bo promocja i mozna wygrac narzędzia (cfaniak) no i poslalem se dzis sms.

a promocja zaczyna sie od 13 listopada. to sie nazywa nadgorliwosc :) czytac panowie i panie, czytac czytac i jeszcze raz czytac.
Longterm / 2006-11-04 20:42 / Mostek Zwyciężymy!
Warren wielkie dzięki za lekture do poczytania.
warren buffet / 2006-11-04 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mam wiecej. przesle jak skompletuje. no takich pozycji po 70 MB jak Murphy to nie przesle, ale inne - jak najbardziej. pozdro
pener / 80.228.186.* / 2006-11-04 20:35
te debowe to jest mocne::))
barakuda / 2006-11-04 20:35 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Warren , rozumiem , ,ze to zniszczone dziś ( to szybkie tempo). Moje gratki, u mnie dopiero 3-ci Żywiec...
lojka / 2006-11-04 20:31 / Tysiącznik na forum
to już se wygrałeś
JA / 2006-11-04 19:39 / Tysiącznik na forum
drogie money a ja proponuje zamienić co niektóre opisy przy nikach i tak np waarrenowi mozna wsztawić "ojciec chrzestny postów money" a brydzi "matka chrzestna postów money"
warren buffet / 2006-11-04 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
prosiłem o : "Stary Niedźwiedź" to mi odmówili :)
risky-rainmaker / 2006-11-04 20:09 / Ostatni Optymista
Warren dzięki za maila - szkoda , że się kolacja zmarnuje ;// a miały być parówki...
warren buffet / 2006-11-04 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przestań :-) kazdy moze miec prawo do szczescia :D
lojka / 2006-11-04 20:12 / Tysiącznik na forum
masz rację ale nie przed kolacją!
risky-rainmaker / 2006-11-04 20:07 / Ostatni Optymista
a mi mogliby dać Ryzyk Fizyk - jak to brzmi tysięcznik.....czyję się jak warszawa co zjechała zlini produkcyjnej..
lojka / 2006-11-04 20:06 / Tysiącznik na forum
bo to się kojarzy: stary niedźwiedź mocno śpi a jak śpi to o niczym nie wie - a Ty wiesz i to dużo...
szwajcar_ / 2006-11-04 19:00 / Bywalec forum
Padły tu propozycje zmian na forum. Nie róbcie tego.
Forum w tej postaci żyje z sesji na sesję i tworzy wirtualny parkiet, zastępując ten rzeczywisty gdzie faceci w czerwonych szelkach przekrzykiwali się wzajemnie.
To tworzy niepowtarzalną atmosferę.
Napięcie przedstartowe z rana, typowanie obserwacja i komentarz TKO i nadchodzącego dnia.
Komentarze na gorąco podczas trwania sesji.
Relaks i refleksje do późnego wieczora.
Wielu tak jak ja obserwuje więcej niż pisze bo jako leszcze nie mają wiele do napisania, ale obserwują z wypiekami na twarzy.

Nie odbierajcie nam tego. Jak pozamykamy się w forach tematycznych to to wszystko umrze.
Longterm / 2006-11-04 19:41 / Mostek Zwyciężymy!
Mi tez podoba się obecny kształt forum, wszyscy mogą nówić o wszystkim, są tu wszystkie ryby zarówno takie małe leszczyki jak ja jak i weksze szczupaki i napewno rekiny też. Dla mnie to jest dokłądnie to cy mówisz wirtualny parkiet, jak kiedyś Ludwik XIV powiedział "państwo to ja" my możemy powiedziec "rynek to my"
skazany na sukces / 2006-11-04 19:36 / Tysiącznik na forum
Zastępując przekrzykujących się facetów w szelkach... ;) To jest to!
2wb / 2006-11-04 19:44 / Tysiącznik na forum
podpisuje sie rekami i nogami. nie chcemy zmian na forum!!!
czasem fajnie sobie pokrzyczec w czerwonych szelkach
barakuda / 2006-11-04 20:30 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
napisałem b . podobnie wcześniej , teraz tylko dodam : Lepsze jest wrogiem dobrego.
...nie psujmy dobrego...
maper / 83.30.221.* / 2006-11-04 18:28
pelna zgoda co do zasady nr4 , jesli chodzi o zasadę2, jak mam pełne przekonanie co do spółki [dobre fundamenty], to na małej adrenalinie dokupuje na spadku.
długo dystans / 83.28.111.* / 2006-11-04 18:23
do Pablo
chyba małe niezrozumienie
masz słuszną racje co piszesz ze przyszłośc jest najwazniejsza
ja łącze ściśle przyszłośc z przeszłością miom zdaniem nie moge patrzeć w przyszłośc nie znając przeszłości i fundamentów finansowych
zgoda ze najlepiej kupic spólkę tanią po głebokiej przecenie i po restrukturyzacji ktora zaczyna dopiero wychodzic na prostą ale wychodzenie na prostą to poprawa wskaźników ktora trwa i zerkając np 3 lata wstecz to ładnie widać , śledząc teraźniejszość i patrząć na strategię obraz firmy rysuje sie jasno i jest kwestia decyzji czy inwestuję czy nie.
Jeśli wchodzę w akcje takiej spółki patrze jak sie zachowyje i sledze dalej wyniki patrze czy faktycznie strategia sie pokrywa z rzeczywistościa
Ale moze byc firma ktora nie musi wychodzic na prosta bo jest na niej dobrym przykładem moim zdaniem są banki pkobp, getin ktory ekspansję i rozwój ma w ,,genach'', ale naprawde jestem pod wrazeniem millenium znam 2 osoby które tam pracują pracuja z pasja firma przynajmniej w tym oddziale stawia na motywacje niemalże jak unilewer motywacja w tej firmie to mistrzostwo świata ale to nie w temacie,wracajac do tematu klient wychodzi z banku naprawde zadowolony i doceniony,do tego moim zdaniem chyba najlepszy marketing to jest właśnie przyszłośc.
reasumując widze ze myslimu raczej podobnie.pozdrawiam.
Pablo / 2006-11-04 20:20 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Też tak mi się wydaje. Poprostu brakowało jasnego wyjaśnienia sprawy. Z drugiej strony zapytam gdzie studiowałeś i czy jesteś związany zawodowo z analizą finansową?
długo dystans / 83.28.111.* / 2006-11-04 18:30
miałem na mysli banki ogolnie te przykłady które podałem to sie nimi bardziej interesuje i dlatego dałem takie przykłady
warren buffet / 2006-11-04 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Zasada 1
Dyscyplina inwestycyjna – dokonywanie transakcji Większość inwestorów sądzi, że warunkiem sukcesu na rynku jest dyscyplina przy wykonywaniu zaleceń własnego systemu lub strategii inwestycyjnej. Jednak istotne jest także, by szybko ucinać straty i realizować zyski.

Zasada 2
Dyscyplina inwestycyjna – emocje Jeżeli chcemy osiągać zyski na giełdzie, nie możemy pozwolić, by nasze emocje miały zbyt duży wpływ na decyzje inwestycje. Ani euforia, ani frustracja nie mogą wpływać na sposób dokonywania transakcji. Początkujący inwestor, które poniesie stratę, uważa zwykle, że została ona spowodowana przez mityczną bestię – rynek. „Rynek mnie pokonał” – mówi. I dalej: „Byłem tak wściekły, że jeszcze dokupiłem akcji, jak ich cena spadła”. Jest to tzw. odwet inwestycyjny, mający na celu zemstę i wyrównanie strat. Jeszcze większe szkody może poczynić inwestowanie powodowane emocjami wściekłości i frustracji.

Zasada 3
Pełna odpowiedzialność za wszystkie decyzje inwestycyjne Inwestowanie to działalność, która wymaga pełnej odpowiedzialności. Początkujący inwestorzy szukają programów, które będą dawać automatyczne sygnały kupna i sprzedaży, oczekując, że dzięki nim staną się graczami odnoszącymi sukcesy na rynku. Automatyczny system transakcyjny opracowany przez kogoś innego to najlepszy sposób, by uniknąć odpowiedzialności. Łatwiej jest winić system niż samego siebie.

Zasada 4
Planuj każdą transakcję i dokładnie trzymaj się planu Nad monitorem mojego komputera powiesiłem tabliczkę z tą właśnie zasadą inwestycyjną. To jedna z najważniejszych reguł gry na rynku. Oznacza, że musimy znaleźć czas, by przed zawarciem każdej transakcji opracować dla niej plan inwestycyjny. Każdy gracz ma plany związane ze swoimi inwestycjami, ale tylko skuteczni traderzy opracowują dokładne plany zawierające różne warianty rozwoju sytuacji na rynkach papierów, które posiadają w swoich portfelach.

Zasada 5
W każdej chwili musisz wiedzieć, dlaczego jesteś na rynku Dlaczego kupiliśmy te akcje? Dlaczego nadal je trzymamy? Sprytna odpowiedź: dlatego, aby zarobić pieniądze – nie jest w tym wypadku odpowiednia. Skoncentrujmy się na innych potencjalnych przyczynach.

Zasada 6
Określ wcześniej, kiedy i dlaczego pozycja ma zostać zamknięta Pierwsza i najważniejsza zasada zamykania pozycji to ucinaj szybko straty. Druga – chroń i realizuj zyski.

Zasada 7
Mądrze zarządzaj pieniędzmi Odpowiednie zarządzanie kapitałem inwestycyjnym to klucz do sukcesu na giełdzie. Można popełnić wiele błędów przy dokonywaniu transakcji, ale jeżeli metody zarządzania będą dobre, to przetrwanie jest możliwe.

Zasada 8
Inwestuj niewiele w poszczególne pozycje Inwestorzy operujący niewielkim kapitałem często sądzą, że ta zasada nie odnosi się do nich. Mimo iż zgadzają się, że włożenie jedynego posiadanego miliona złotych w akcje jednej spółki jest raczej głupim pomysłem, to gdy obracają tylko np. 10 000 zł, uważają, że kupienie za wszystkie pieniądze jednego papieru może być dobrą strategią.

Zasada 9
Inwestuj zgodnie z rynkiem, a nie ze swoimi opiniami Rynek ma zawsze racje. Gdy pomyślimy: „rynek nie powinien się tak zachować” albo „nie spodziewałem się, że rynek dzisiaj spadnie” – natychmiast przeanalizujmy wszystkie nasze otwarte pozycje.

Zasada 10
Inwestuj zgodnie z trendem Trudno jest gonić uciekające trendy. Szczególnie jeżeli ceny zmieniają się szybko. Jeżeli będziemy jednak starać się za wszelką cenę wskoczyć do odjeżdżającego pociągu i zrobimy to zbyt późno, prawdopodobnie dość szybko stracimy pieniądze.

Zasada 11
Określ poziom docelowy, ale bierz to, co rynek daje Rynki często nie zachowują się tak, jak można by się spodziewać. Ceny często zbliżają się do naszych poziomów docelowych, ale zanim je osiągną, trend się zmienia, a nasze zyski znikają. Kiedy tylko możliwe starajcie się monitorować zmieniające się ceny posiadanych w portfelu papierów. Dobrym sposobem jest używanie do tego internetu.

Zasada 12
Zarządzaj każdą pozycją, codziennie Każda pojedyncza otwarta pozycja musi być monitorowana i zarządzana

Zasada 13
Zawsze analizuj pozycje zyskowne i te, które przynoszą straty Uczmy się na błędach popełnianych przez innych. Życie jest zbyt krótkie, abyśmy sami zdążyli popełnić je wszystkie. Uczmy się także na własnych błędach, ponieważ kosztują nas prawdziwe pieniądze

Zasada 14
Inwestowanie to kwestia sposobu życia. Stres nie jest tu potrzebny. Zawodowa gra na giełdzie jako indywidualny inwestor to kwestia wyboru. Nikt nas nie zmusza do tego, by zaangażować się na rynku. Jeżeli inwestowanie nie daje komuś przyjemności, to prawdopodobnie jest on w stanie osiągać podobne zyski z innej działalności. Bez stresu i bez ryzyka.

Zasada 15
Bądź pokorny Nigdy nie wolno zapominać o swoich początkach. Rynek może bardzo szybko sprowadzić każdego na ziemię. Styl inwestowania musi odpowiadać osobowości gracza.
Ripley Holden / 2006-11-04 23:29 / Bywalec forum
Jak zwykle najbardziej kontrowersyjna jest ta zasada o szybkim cięciu strat i o tym czy rynek zawsze ma rację. Co radził Buffett? Wybierz dobrą spółkę i się jej trzymaj. Spadnie to dokup.
Poza tym to niesamowite, ale prawie każdego tygodnia, no może co miesiąc, patrzę na swoje poprzednie decyzje i myślę: o jaki ja byłem głupi... Tamtych błędów już nie popełniam, popełniam następne. Zasada 16 radka idz bardzo trafna.
sum74 / 81.190.244.* / 2006-11-04 20:19
do pierwszej zasady -najważniejsza jakośc nie ilośc z książki Eldera Zawód inwestor giełdowy
Karto / 2006-11-04 20:14 / Bywalec forum
dzieki.
radekidz / 2006-11-04 19:51 / Mazur z Mazur
Jeśli mogę dodać moją zasadę.
Zasada 16
"Najpierw zainwestuj w siebie ,a potem w akcje .
Czytać ,czytać i jeszcze raz czytać"

Zapewniam oszczędność nerwów i pieniędzy.
lelekx / 2006-11-04 19:24 / Walk beside the pony
I jeszcze cytat z Z.KOmara:" Nie ma akcji dobrych- wszystkie są złe...chyba,że akurat rosną."
rosa / 2006-11-04 18:55 / Bywalec forum
Jestem z wami na tym forum od ponad roku - tylko biernie. Skorzystalem z waszych opini , rad, podpowiedzi kilkakrotnie z niezłym skutkiem. Czasami miałem inne zdanie i nie zawsze było słuszne. Dużo skorzystałem z postów Brydzi, Strokusia, Orła i kilku innych.
Zasady podane wyżej są - moim zdaniem - podstawowe.
Wiele z nich czułem instynktownie ale nie potrafiłem ich usystematyzować. Dziękuję Ci Warren.
A tak na marginesie to:
- co sądzicie o PGNiG-ie. Jak może zachowywać się w najbliższym czasie?
- ktoś na tym forum prpopnował spotkanie -jakoś bez echa - dlaczego?
sum74 / 81.190.244.* / 2006-11-04 20:30
kirótkoterminowo ku pn -tak myślę -trend boczny
ts / 83.30.90.* / 2006-11-04 20:00
poza tym myślę że niżej niż teraz to chyba nie będzie
ts / 83.30.90.* / 2006-11-04 19:55
liczę na wzost bo posiadam pgnig. w końcu zima się zaczęła, ale ja będą takie inf. jak ostatnio, to aż się boję.
mapre / 83.30.221.* / 2006-11-04 18:59
jesli tylko nasza wladza nie bedzie ingerowac tomozliwy krok w gore
warren buffet / 2006-11-04 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
najwazniejsza zasada dla mnie osobiscie to zasada nr 14 i 15
risky-rainmaker / 2006-11-04 19:03 / Ostatni Optymista
To tu się zgadzamy ;))
dominik 30 / 2006-11-04 18:32 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
WITAJ! zasada nr 15 to jest dla mnie nr1 po hossie internetowej musiałem zapomnieć o giełdzie na 3(trzy) lata duża szkoła pokory nie samowita nauczka i moje motto "nigdy nie wolno być zachłannym" przyjmujesz ile masz zarobić na danym papierze (czasem 10% a czasem 3%). Pamiętam jak wtedy było pięknie, a jak się zepsuło to nie mogłem na to patrzeć ale jestem giełdoholikiem tylko już z lekką rezerwą.
warren buffet / 2006-11-04 18:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o to właśnie chodzi. wielu pyta sie mnie czasem - czemu to sprzedales - jak rosnie. jak odpowiadam: nie chce wiecej zysku - poprostu nie chce. tam byl moj punkt G to albo sie smieją - albo nie rozumieja i dziwią sie ( moze po czole pukają ). ale kazdy inwestor do tego dojdzie sam.

np. na dzien dzisiejszy lubawy polowe mam chec sprzedać po 4,19. drogą polowe - stop loss - póki mnie z rynku nie wyrzuci. czemu 4,19 ? bo tam wyznaczyłem sobie punkt G. moge go nigdy nie osiagnac - wiem. ale ja mam czas. a Lubawa cos kombinuje i to ostro.
lojka / 2006-11-04 18:54 / Tysiącznik na forum
u mnie punkt G na Lubej to 3,50 - i to nie wszystko, tylko pierwszy, drugi to 4,00 a trzeci kto wie? jeszcze go nie wyznaczyłam...
warren buffet / 2006-11-04 19:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masz bardzo ladne punkty G :) jak masz 3,50 cene to zejdz na 3,49... jesli akceptujesz ten jeden grosz. bo po 3,50 ustawia sie zazwyczaj stado. tak jak 2 zł. jesli chcesz kupic po 2 zł spolke - ustaw sie po 2,01. wyprzedzisz stado - a 1 grosz to zadna roznica jesli zalozyc ze nie kupujesz 100 000 szt akcji :)
sum74 / 81.190.244.* / 2006-11-04 20:39
to fakt -ludzie mają głupi zwyczaj do zaokrągleń
lojka / 2006-11-04 19:09 / Tysiącznik na forum
jak zwykle masz rację, ale mi te grosze przypominają się jakbym była w supermarkiecie. oczywiście, że zjadę ten jeden grosz i będzie ok.
warren buffet / 2006-11-04 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie zrobisz jak zechcesz, tylko mowie, ze czasem przez 1 grosz nie sprzedamy\kupimy akcji. ale roznie to bywa. jako kobieta - musisz to wyczuc :)
lojka / 2006-11-04 19:25 / Tysiącznik na forum
oczywiście, że to wyczuwam i daję wedle potrzeby
maper / 83.30.221.* / 2006-11-04 19:08
ale czy jest stado to widac po ilosci zlecen na monitorze
warren buffet / 2006-11-04 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie. wszystko zalezy. czasem jednak nie uda sie czegos sprzedac \ kupic bo 1 grosz zawazyl, albo bylismy 20 na liscie kolejki... wszystko zalezy. racja.
maper / 83.30.221.* / 2006-11-04 18:45
ja postepuje podobnie, tylko czasami będąc w biurze makl. i śledząc on line sprzedaję przed założonym limitem.
lojka / 2006-11-04 18:07 / Tysiącznik na forum
masz rację te zasady są najważniejsze i jak często zapominane przez naszych inwestorów oraz przez nas samych czasami, a co do zasady 2 to bardzo trudno jest wyeliminować emocje, bo one towarzyszą nam do końca naszego życia i to jest piękne. Pamiętajmy tylko aby te złe emocje nie przesłoniły nam tych lepszych - ważniejszych.

pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy