Poprawa nastrojów

Money.pl / 2006-11-03 17:41
Komentarze do wiadomości: Poprawa nastrojów.
Wyświetlaj:
maper / 83.30.221.* / 2006-11-04 17:27
a ja tam ide w wiekszosci na TUP, przejrzalem wyniki za3 kw. izainteresowalem sie MODENAPARK wPpznaniu
2wb / 2006-11-04 15:58 / Tysiącznik na forum
Spieniezylem oststnio troche akcji i mam troche wolnej gotowki na koncie i w sytuacji gdy oczekiwana korekta nie nadchodzi chyba skusze sie na kilka spolek z rynku pierwotnego. Mam na celowniku HTL, Monari i Kolastyne no i DD ale tu juz musze siorbnac to z gieldy-czekam na troche lepsza cene
bras / 165.228.128.* / 2006-11-04 15:37
Czy midas da się jescze tanio kupić??
zarobiony / 2006-11-04 15:48 / -
znajac R.K. teraz wlasnie jest tanio
de havik / 2006-11-04 14:56 / portfel / "Tysiącznik na forum"
80% mojego portfela publikuje wyniki 14.11 (MNI,BIO,MSZ,LUB)
chyba wezmę sobie urlop ;)
2wb / 2006-11-04 14:27 / Tysiącznik na forum
Prognozujemy, że w listopadzie będziemy mieli do czynienia z konsolidacją na giełdzie. Po ostatnich wzrostach rynek musi odreagować, a indeksy będą poruszały się w trendzie bocznym.

Ciekawa analiza specow z gieldowe.pl na bankier.pl polecam i oby milei racje:-)
zarobiony / 2006-11-04 14:46 / -
a po czym tu odreagowywac???? Po wzroscie na WIG20 w granicach 100 pkt od poprzedniej konsolidacji???
Te 100 pkt pochlonelo prawie 3 miesiace.
Jeszcze 8 sierpnia bylo 2998.53 w czwartek ostatni 3092.55
2wb / 2006-11-04 15:27 / Tysiącznik na forum
no to popatrz na Midwig
zarobiony / 2006-11-04 15:42 / -
tu sie oczywiscie zgadzam.Ale to nie jest przeciez glowny indeks
brydzia / 2006-11-04 15:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobacz poszczególne spółki a nie 100 pkt to zobaczysz ile wzrosły , żeby nie 3 paliwowe to przebilibyśmy dawno szczyty
w oststnim miesiącu na spółkach z wig 20 można było zarobić bardzo dużo
np. tvn z 104 na 132 zł
polimex z 128 na 160 zł
tpsa z 20 na 23 zł przez tydzień
gtc z 32 na 40 zł

itd . wejdź na wykresy i zobacz ile na poszczególnych spółkach można było zarobić
zarobiony / 2006-11-04 15:26 / -
masz racje,ale liczy sie wartosc WIG.jak w USA.Nikt nie mowi o poszczegolnych ,wszyscy o przebiciu 12000 pkt.
geror / 83.6.195.* / 2006-11-04 14:25
świetne wyniki Hutmena w poniedziałek jak nic biorę PKC
skarabeusz / 2006-11-05 17:04 / "Uznany Gracz Giełdowy"/ I miejsce w konkursie giełdowym
Natknąłem się na innym forum na taki problem:

"Jak odnosicie się do raportu Hutmena. Jestem początkującym graczem i nie do końca go rozumiem.

Z danych dotyczących skróconego skonsolidowanego sprawozdania finansowego wynika, że zysk brutto wyniósł 16.946 (tys.) i był niższy o 3.593 (tys.) w porównaniu do Q2. Jednak patrząc na dane dotyczące skróconego sprawozdania finansowego wynika, że wyniósł on 6.890 (tys.) i był o 852 (tys.) wyższy niż w Q2.

Może ktoś mi wytłumaczy z czego wynikają te różnice?"

Ja również jestem nowym graczem i tego nie rozumiem. Może ktoś by mi pomógł zrozumieć te biznesowo-ekonomiczne niuanse.

Pozdrawiam :)
tomkaj / 2006-11-04 14:52
No właśnie. Na forum bankiera aż roi się od komentarzy nt. hutka, jedni uznają 37 mln. zysku za 3q za powód do zwały, a inni - przewidują 10% up i jeszcze 150 zł. w tym roku. A jakie są Wasze opinie?
brydzia / 2006-11-04 15:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
sama nie wiem ale zobacz wyniki drozapolu , rewelacyjne i spadek kursu , idzie zima a w tych branżach to chyba gorszy okres ale giełda jest nieprzewidywalna
ja porównałam torfarm i hutmen , jeden i drugi mają 3 zł zysku na akcję a zobacz różnicę ceny akcji
brydzia / 2006-11-04 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
a hutmen ma dużą progresje wzrostu w porównaniu z tamtym rokiem ale kghm również , tylko że cena miedzi już nie rośnie a raczej spada
2wb / 2006-11-04 14:28 / Tysiącznik na forum
zebys tylko pozniej nie sprzedawal tez PKC
de havik / 2006-11-04 14:58 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ja już nic nie biorę (może ecard w pon na DT)
czekam co pokażą kupione wcześniej spółki
dla mnie d-day to 14.11 :)
2wb / 2006-11-04 14:21 / Tysiącznik na forum
Prosbe mam wielka moze ktos zorientowany strescic mi tak w dwoch slowach artykul w Forbesie o HYperionie. Zaladowany jestem w nim w 20 % prawie od debiutu a artykul jakos mi umknal
zarobiony / 2006-11-04 14:43 / -
kliknij po prostu forbes hyperion i jak otworzy sie strona na pierwszej pozycji masz calosc
mari / 2006-11-04 14:28 / Achi
http://www.forbes.pl/forbes/2006/10/26/038_stocznia_gajdzinskich.html
barakuda / 2006-11-04 13:36 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
,4.11. Warszawa (PAP) - Grupa Sfinks uzyskała 3,5 mln zł zysku
netto w trzecim kwartale 2006 roku wobec 3,8 mln zł w ubiegłym
roku, spółka podtrzymuje prognozę wyników finansowych na 2006 rok -
poinformował Sfinks w komunikacie.

W trzecim kwartale 2006 roku Sfinks miał 6,3 mln zł zysku z
działalności operacyjnej wobec 5,6 mln zł przed rokiem. Natomiast
przychody spółki w trzecim kwartale wyniosły 45,3 mln zł wobec
30,4 mln zł uzyskanych w analogicznym okresie 2005 roku.

Spółka podtrzymuje prognozę wyników na 2006 rok.

Prognozy na 2006 rok zakładają wypracowanie 11,8 mln zł zysku
netto, 22,3 mln zł EBIT oraz 164,8 mln zł przychodów.

Po dziewięciu miesiącach prognoza zysku netto została
zrealizowana w 79 proc., EBIT w 73 proc., a prognoza przychodów w
71 proc.

"Biorąc pod uwagę zawansowanie realizacji prognozy EBIT, EBITDA i
zysku na 2006 rok po wynikach 3 kwartałów zarząd ocenia, że jej
wykonanie jest niezagrożone" - podano w komunikacie. (PAP)

ana/
do posiadaczy sfinxa , jeśji tego nie macie...
p.s. nie domagajmy się zmian Forum , dla mnie jest ono niepowtarzalne przez ten koloryt - trochę bałaganiarski ,ale
wdzięczny. Jeśli chodzi o wielość wątków i wpisów to wszystko jest w naszych rekach: troche samoograniczenia i więcej myślenia przed wpisem.Ponadto więcej szacunku dla interlokutorów =mniej obrażania i drastycznych spięć.
Moderator jest nam niepotrzebny.
2wb / 2006-11-04 14:10 / Tysiącznik na forum
zysk netto spadl w porownaniu z tamtym rokiem? skad taka rozbieznosc miedzy zyskiem netto a zyskiem z dzialalnosci operacyjnej?
2wb / 2006-11-04 14:10 / Tysiącznik na forum
zysk netto spadl w porownaniu z tamtym rokiem? skad taka rozbieznosc miedzy zyskiem netto a zyskiem z dzialalnosci operacyjnej?
bollullos / 2006-11-04 13:43 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Według znajomej częstej bywalczyni jedzenie w sfinie okropnie się w ostatnim roku skundliło. Co oczywiscie moze być dobre albo złe dla spółki, bo + oszczędności i zysk, a na - pozycja konkurencyjna i perspektywy.
Pablo / 2006-11-04 13:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Zauważyliście że w Sfinksie pracują sami kelnerzy, nie ma wogłóle kelnerek :)
flugo / 2006-11-04 13:59 / portfel / Dziecko hossy
taaa. dlatego moja zona lubi tam chodzić. Ze mną i dziećmi oczywiście. Zarcie jest średnie, wina z Tunezji, traktuję Sfinksa jak fast food- dla dzieci kartki papieru i kredki- b.dobry pomysł. Niezależnie od jakości jedzenia- mają pełno ludzi dzień w dzień.
Pablo / 2006-11-04 13:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nie wiem dlaczego zarzucasz mi brak wiedzy na temat przeprowadzania analizy finansowej.
Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na kilka spraw:
1. W mojej wypowiedzi chodziło o wskazanie na zjawisko, które występuje bardzo często na giełdzie a mianowicie "spółki które mają bardzo dobre wyniki obecnie, mają w przyszłości problemy z powtórzeniem tych wyników a to jest bardzo negatywnie odbierane przez inwestorów natomiast kurs spółek które za poprzednie lata miały słabe wyniki a jest szansa na ich poprawę w przyszłości osiągają bardzo wysokie stopy zwroty". Aby umiejętnie przewidzieć czy spółka nadal będzie się rozwijać niezbędna jest tutaj poszerzona analiza. Trzeba więc dokładnie czytać raporty spółek, a w zasadzie trzeba czytać między wierszami. Kiedyś Strokuś podał jeden przykład kiedy to po dobrym raporcie kurs spółki (nie pamiętam o jaką to spółkę chodziło) spadł. Okazało się że w raporcie był zapisane jedno czy dwa zdania na temat przyszłości, które zostały negatywnie odebrane. Analiza finansowa dostarcza nam suchych wyników za poprzednie lata i jedynie na podstawie dostępnych metod ekstrapolacji można obliczyć przyszłe wyniki. Konieczne jest zapoznanie się z innymi informacjami takimi jak np.: pozycja konkurencyjna na rynku, możliwości pozyskania nowych kontraktów. Te rzeczy w większym stopniu determinują kurs akcji w przyszłości niż nawet wielkość zysku za trzy ostatnie lata

2. W mojej wypowiedzi chciałem zwrócić uwagę na kierunek przeprowadzenia analizy finansowej a nie podważanie jej jako całości. Dokonywanie analizy finansowej spółek jest bardzo ważne i stanowi jeden z elementów analizy spółek niezbędnej do oceny opłacalności inwestycji w daną spółkę. I tu masz rację że wybór spółki bez zapoznania się z wartościami wskaźników jest podobny np. do rzucania lotkami do tarczy.

Tak więc nie podważaj tego co piszę, tłumacząc to jednym zdaniem.
bollullos / 2006-11-04 13:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Podobno WB wyszukiwał spółki istotne na rynku, niemal monopolowe, dochodowe i czekał na niższe ceny żeby w nie wejść. Na naszym rynku zauważyłem, że niemal taką pozycję mają: TPSA, Amica, Agora, ta ostatnia a chyba i ta pierwsza w niezłej cenie. Macie jakieś inne propozycje na spółki wg strategii WB?
mari / 2006-11-04 13:07 / Achi
agora???napewno nie monopol
amica???napewno nie monopol
tpsa--chyba kończy się jej monopol
jednym słowem IMHO 3 x pudło (wg tej strategii)
Sorry.:-(
bollullos / 2006-11-04 13:21 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Nie chodzi o monopol, a o pozycję wiodącą, źle to określiłem. Agora chyba nadal na 1 miejscu poczytności GW, Amica wśród polskich spółek pralko-lodówkowych chyba też, TP SA ma nadal monopol np. na podłączenie całej wielkiej polskiej wsi, tzn. jest ogromna ilość lokalizacji gdzie nikt za normalne pieniądze nie podłączy do sieci stacjonarnej tylko TPSa, a trzeba wtedy podpisać lojalkę na 2 lata na abonament, inaczej dopłaca się paręset zł. Pozatym cały czas jest livebox (interesujący) i Orange z tej samej spółki, chyba najtańszy operator (przynajmniej jak na moje potrzeby). Chodzi o to że konkurencja za nimi zostaje cały czas ładny kawałek z tyłu.
Jarg / 2006-11-04 13:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Agora może być w jeszcze niższej cenie jeśli nie zmieni się zarząd spółki i nie opracuje (nowy) rozsądnej strategii. Na razie bowiem to katastrofa.Od pewnego człowieka pracującego w Agorze słyszałem taką oto historyjkę: w końcu lat dziewięćdziesiatych do osoby z zarządu przyszło parę osób proponując stworzenie portalu aukcyjnego na wzór ebay z pomocą wkładu finansowego Agory. Spuszczono ich na drzewo. W 1999 roku... ruszyło Allegro. Podobno odchodzi Rapaczyńska...pierwszy promyk nadziei.... :-))
Longterm / 2006-11-04 13:05 / Mostek Zwyciężymy!
pgnig
Jarg / 2006-11-04 12:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W odróżnieniu od wielu nie mam nic przeciwko obecnej strukturze forum. Powstaje ona samoistnie i to jest piękne.
Jednak proszę, nie piszcie jaki sprzęt macie zamiar kupić, jutro, za tydzień czy za miesiąc, bo za chwilę będziemy mieli tutaj ciągi wpisów na temat samochodów, pralek, kuchenek itd. Są branżowe fora, które doskonale zaspokoją Wasze rozterki.

Biję się w pierś, jeśli sam rozpoczałem kilka abstrakcyjnych wątków. Obiecuję poprawę :-))

Pozdrawiam
mari / 2006-11-04 13:03 / Achi
I właśnie o to chodzi żeby pisać na temat a nie informować wszystkich o wszystkim bo choć to urocze to niestety strasznie zamula to skąd inąd wyjątkowe miejsce.
wiem że czasem ciężko to zrozumieć jak człowiek się uzależni od money,więc proponuję nie zaglądać tu przez 2 dni a potem otworzyć sobie wieczorem wątek i spróbować się przez niego przebić.
pzdr.
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-04 11:27
2006-11-03 20:23:49 | *.*.*.* | 2wb [ Bywalec forum ]
Ja wlasnie postanowilem ze kupie sobie nowy aparat cyfrowy, postanowilem podejsc do
tematu profesjonalnie: poznac oferte rynkowa, porownac ceny itd. ... i osiwialem tych
aparatow sa miliony!!!! teraza dopiero po uplywie prawie 3 godzin zaczynam cos
rozumiec i powoli odrozniam typy i parametry. Nigdy nie myslalem ze zakup glupiego
aparatu to taka droga przez meke.
PS ceny tych samych modeli w roznych sklepach znacznie sie roznia (200,300zl) polecam
stronke www.skapiec.pl tam jest porownanie wszystkich cen


ZDECYDOWANIE PANASONICA FZ7. W SWOIM PRZEDZIALE CENOWYM NIE MA KONKURENCJI.
2wb / 2006-11-04 14:14 / Tysiącznik na forum
Wielkie dzieki za rady te forum to naprawde dobra rzecz. Pozdro dla wszystkich
warren buffet / 2006-11-04 11:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nikon. nigdy nie zamienie tej marki
risky-rainmaker / 2006-11-04 12:11 / Ostatni Optymista
Jeśli mówisz o lustrzance - to nie ma nic lepszego niż Nikon. Jeśli mowiszo wszystkomającym małym to tylko sony....no są jeszcze inne ale ceny....niewspółmierne do wartości.
Coola / 83.8.238.* / 2006-11-04 12:49
Ja posiadam pollustrzanke Nikona Coolpix 5900 - jestem bardzo zadowolony. Zajmuje sie fotografia polprofesjonalnie. Mialem kompaktowy aparat Sony (tez byl dobry, ale moje wymagania wzrosly). Przeciwko Sony przemawia fakt ze maja najdrozsze karty pamieci na rynku - Memory Stick. Polecam z calego serca NIKONA!
warren buffet / 2006-11-04 14:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja mam 7600. wypas. dlugo nie zmienie na lustrzanke - bo to narazie drogi hit. za 2 lata to co teraz jest po 4000 zł ja kupie za 1200.
zarobiony / 2006-11-04 12:30 / -
tak,jest.Sony TCS T30.Ekstra.No i ma nowy ekran,wszystko pieknie widac nawet w pelnym sloncu.
A jesli ktos chce sobie tylko pstrykac,to wystarczy telefon,np.nowa Nokia N73 /3,2 Mpx/ cz SE K800.I kolory i jakosc b. dobra.Duze pamieci +karty.
Ja juz wogole uzywam tylko telefonu.
teraz bylismy na teneryfie i zauwazylismy ze NIKT juz nie ma kamery video i b. malo ludzi uzywa aparatow.
Wszyscy robia zdjecia telefonami.
risky-rainmaker / 2006-11-04 12:37 / Ostatni Optymista
Muszę się przyznać że ja też ;)) co do wskazanego sony to chyba Sony DSC-T 30. Lepszy jest SONY DSC-W100
zarobiony / 2006-11-04 12:47 / -
masz racje,przekrecilo mi sie.
Dzieki za podpowiedz W100,zaraz sobie obejrze
--:-)))
zarobiony / 2006-11-04 12:49 / -
Masz racje!!! Ja po prostu lubie te plaskie,BEZ wysuwanego obiektywu.Poprzednio mialem /i jeszcze mam/ Minolde Dimax z zaledwie 2,1 Mpx,a do dzis zdjecia sa ostre jak brzytwa i nawet jak powieksze na pelny ekran nie widac ziarna./pixeli/
fero / 83.25.251.* / 2006-11-04 10:36
Jakie dajecie prognozy co do kursu Kwiatka na przyszły tydzień? Co powinno być przed/po walnym?
warren buffet / 2006-11-04 10:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja chce tylko zobaczyc reakcje kursu na 1 konkretny komunikat karkosika - typu strategia, typu zakup jakiejs huty dla alchemii przez kwiatka. przeciez po cos karkosik tego kwiatka kupił ? chyba nie dla zabawy w piaskownicy emisją serii C.
zenek / 83.25.244.* / 2006-11-04 14:00
Warren, czy można wg Ciebie liczyć jeszcze na jakiś spadek przed walnym? Czy lepiej kupować już w poniedziałek?
warren buffet / 2006-11-04 14:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety tego ci nie powiem. ja mam zamiar trzymac conajmniej do 2007 roku ze wzgledu na podatek - wiec ja za bardzo wahaniami sie nie przejmuje. mysle ze przed emisja C będzie kurs wyzej. grubo wyzej. moge sie mylic
zenek / 83.25.244.* / 2006-11-04 14:29
Jaka była twoja cena zkupu Kwiatka?
Kiedy jest spodziewany termin emisji serii C?
warren buffet / 2006-11-04 14:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pisalem o tym wiele razy. mam serie B za 10 groszy oraz dokupione po 17 zł. trzymam. emisja C - mysle ze po nowym roku. chyba ze romek zarzadzi inaczej.
Cansas_ / 2006-11-04 07:24 / Bywalec forum
Polecam dzisiejszy Parkiet - jest dosc interesujacy artykul o Lubawie.
ted / 83.24.53.* / 2006-11-04 09:24
jakie wnioski??
Cansas_ / 2006-11-04 09:39 / Bywalec forum
Siedze na lubawie wiec nie jestem obiektywny. Ale szykuje sie cos wiekszego, zbieraja kase (sprzedaz lzps) + kasa z emisji + sprzedaz zorganizowanej czesci + milargo powlekarni.
Mysle, ze na fali spekulacji i domyslow 5 zl bedzie w ciagu max miesiaca, potem walne i w zaleznosci od tego co powiedza albo jazda na 2 zl (jakies 5% na ta opcje), konsolidacja (jakies 20% na ta opcje) albo rajd na 10-20 zl.
Wszyscy pisza, ze luba sprzedala lzps, tylko ze w parkiecie nie wspomniali, ze przeciez zostaly w lubej PP (chyba ze sie myle).

Ogolnie mysle ze bedzie lepiej niz dobrze, ale jak wspomnialem jestem nieobiektywny.
warren buffet / 2006-11-04 10:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak będzie po 5 złoty lubawka ( cieszyłbym sie bardzo ) zobaczycie jaki będzie popyt. to będzie tłum. a ja zapytam wtedy - gdzie byłes drogi wędrowcu jak była po 2,40 ?

ale do 5 zł narazie super daleko.
Ripley Holden / 2006-11-04 00:49 / Bywalec forum
Widzę z Waszych postów, że mam dość nietypowy portfel, więc pozwólcie, że się podzielę:

SFINKS - 25% - wyniki jak się dziś okazało bardzo przyzwoite, pewnie w dużej mierze już w cenie, ale czekam co będzie z tym przejmowaniem niemieckiej sieci

HYPERION - 20% - na długi termin. O niego akurat jestem spokojny.

MUZA - 25% - w wynikach skonsolidowanych za 3 kw. po raz pierwszy będą przychody z ośrodka w Spale. Dotychczas ciągle tylko pompowali w niego kasę, teraz może zacząć się zwracać. Dodam, że Muzę lubi spekuła i tylko pretekstu im trzeba.

W gotówce 30% i już ja wiem co za to kupię w poniedziałek :)

Dobrej nocy wszystkim!
flugo / 2006-11-04 10:36 / portfel / Dziecko hossy
mam 18% portfela w sfinksie. będzie dobrze.
mysza / 2006-11-04 00:55 / portfel / Bywalec forum
Twój spokój na temat Hyperiona moze zachwiać artykuł w ostatnim numerze "FORBSA".
mari / 2006-11-04 09:51 / Achi
dobre choć w biznesie dosyć często spotykane .Mnie jednak najbardziej podoba się ostatni akapit bo dotyczy nie tylko posiadaczy Hypcia.
Cansas_ / 2006-11-04 09:46 / Bywalec forum
Chyba nikt sie nie ladowal w hypka nie znajac przeszlosci "rodzinki" prezesow?

Swoja droga wezcie pod uwage fakt, ze niedlugo bedzie debiut multimediow, a w przypadku udanego debiutu automatycznie spowoduje to mocny wyskok hyperiona. Przynajmniej do 9,7 (opor). Wtedy mozna wyskoczyc. Sam sie zastanawialem, zeby jeszcze raz wskoczyc, ale na razie obserwuje.
Ripley Holden / 2006-11-04 02:22 / Bywalec forum
Rzeczywiście, może :) Dzięki, nie widziałem wcześniej tego artykułu. Doprecyzuje jednak, że "długi termin" to dla mnie jakieś 3-4 miesiące. A w najbliższym czasie spodziewam się raczej dobrych wyników finansowych i kolejnych przejęć. Ale rzeczywiście, nie powinienem być "spokojny" w odniesieniu do czegokolwiek na giełdzie :)
pozdrawiam
R.H.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy