Forum Forum finansoweKonta

[Porada finansowa]

[Porada finansowa]

nimitz85 / 2008-02-10 23:40
Witam serdecznie.

Mam do zagospodarowania kwotę ok. 20.000 zł. Nie mam zbyt wielkiego pojęcia o giełdzie (prócz czysto teoretycznego wyniesionego ze studiów). Pieniądze mogą sobie spokojnie poleżeć kilka lat (2-3 na 100% nie będą ruszane). Czy mógłbym prosić o poradę w co najlepiej zainwestować w miarę pewnie te fundusze?

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Pluta
Wyświetlaj:
waderpoland / 2009-02-06 17:16
wszyscy wala do ciebie tylko aby uczkanac cos z twojej kasy, tu aegon, tu super rozwiazania. co do akcji, to ja bym tobie to polecal, w koncu ryzyk-fizyk. bez ryzyka nie ma zyskow. w necie sa dostepne testy na profil ryzyka. sprawdz swoj, jak masz sklonnosc do ryzyka, to podziel rzeczywiscie kaske na 2 czesci - 70% akcje (w koncu w 3 lata gielda cos tam musi odbic), a 30% kup obligacje (w koncu potem mozesz zdecydowac, co z ta kasa z obligacji zrobic dalej, jak ci pioeniadze dlaej potrzebne nie beda). zysk z tego bedzie maly, ale zawsze cos. pogrzeb w rankingach w sprawie funduszu, co do obligacji, to detaliczne sprzedaja w pko bp. i pamietaj: zadnych polis inwestycyjnych i tym podobnych. tu zaplacisz prowizje tylko 3-5% (zarzadzanie funduszem kosztuje), a w tego typu programach oskubia ciebie na dzien dobry z 155 kapitalu (rozne oplaty prowizje itd.). tobie to potrzebne nie jest.
Hanka123 / 2009-02-06 11:48
Myślę, że najlepiej włożyć na 2-3 lat na jakąś lokatę. Pozdrawiam
doradca IDF / 87.207.7.* / 2008-10-12 23:00
teraz jest trudny okres...jak chcesz to pomnozyc to minimum 3 lata musisz czekac. Akcje sa bardzo tanie ale nikt nie moze zapewnic ze jeszcze troche nie stanieja. Mimo to uwazam ze dzis jest dobry moment zeby wrzucic w akcje kase, przynajmniej 50% w akcje a 50 w obligacje. Polecam program MULTI PIN AEGON 2008 plus. Tam jest duze pole do manewru. Albo jakas struktura jesli bardzo boisz sie ryzyka (ktorego ogranicza sie do minimum jesli inwestujesz min 5 lat) jak bedziesz potrzebowal pomocy to napisz jeszcze raz to pogadamy konkretniej
jarrr / 83.24.69.* / 2008-11-10 21:31
TYLKO NIE żaden AEGON. mnóstwo opłat nie wiadomo za co. Dobrze że nie podpisałem z nimi umowy. lepiej sobie sam zarządzam moimi finansami.
nimitz85 / 2008-02-12 15:00
Być może jednak ktoś skusi się na napisanie kilku słów? ;-)
DF / 212.76.37.* / 2009-02-03 15:24
Najlepiej zdecydować się na kilka różnych rozwiązań finansowych, nie powiązanych ze sobą - w ten sposób wzrasta bezpieczeństwo inwestycji. Chętnie podam kilka pomysłów, z których korzystam - joanna.daniluk@vp.pl

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: