Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Poranek przynosi stabilizację na rynkach

Poranek przynosi stabilizację na rynkach

Money.pl / 2016-02-05 07:42
Komentarze do wiadomości: Poranek przynosi stabilizację na rynkach.
Wyświetlaj:
Skokami w przepaść / 87.205.164.* / 2016-02-05 10:48
Producenci i handlarze metalami coraz bliżej bankructwa, S&P obniża rating dla Glencore.


S&P Downgrades Glencore To Lowest Investment Grade Rating

I tak o wiele za mało im obniżxyli rating, bo to bankrut.

...instead of cutting it from BBB to single B or CCC where its CDS and bond yield implies the company should be trading, it kept it a BBB-.
swiezak44 / 2016-02-05 09:42
Synonim masz już jakąś strategię kupna akcji, jeśli juz nadejdzie właściwy moment?? Bardziej się skupisz na WIG20, czy na jakiś małych spółkach? Rozglądasz się juz za okazjami? Ja próbuje ustalić na czym najlepiej lubi grać zagranica w WIG20 i myśle, że ich ulubione spółki najszybciej odbiją. A potem może wskocze w coś małego.
synonim / 2016-02-05 10:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim masz już jakąś strategię kupna akcji, jeśli juz nadejdzie właściwy moment?? Bardziej się skupisz na WIG20, czy na jakiś małych spółkach? Rozglądasz się juz za okazjami?


Nie

Jeśli coś kupować to chyba lepiej z wig20 ale ten indeks jest łojony wyjątkowo


Ja próbuje ustalić na czym najlepiej lubi grać zagranica w WIG20 i myśle, że ich ulubione spółki najszybciej odbiją. A potem może wskocze w coś małego.


Problem w tym że my jesteśmy na 1700 a USA na 1900 i tam jest taki balon że zanim z niego upuszczą powietrze to nie wiem gdzie my zlądujemy

My już w bessie a oni nadal niemal na szczytach balona, który może jechać w dół długo i namiętnie

Akcje jeszcze długo nie bo balony akcyjne dopiero zaczynają pękać
xywz / 81.168.142.* / 2016-02-05 10:25
nic dodac nic ująć ,no chyba że kogoś 'parzy gotówka'
xtx / 31.183.43.* / 2016-02-05 09:45
Myslę że InstalKraków może być ciekawą spółką.
swiezak44 / 2016-02-05 09:44
No i myśle, że wszystkie banki przez najlbliższe kilka lat można sobie darować. PIS dowali im podatki, zaraz przewalutują kredyty we frankach.. Chociaż PKO BP będzie kusić...
synonim / 2016-02-05 10:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Chociaż PKO BP będzie kusić...


to dobry papier i raczej bezpieczny, bank jest stabilnie i konserwatywnie zarządzany od dekad, ma naprawdę przyzwoite wskaźniki rentowności, budowę długoterminowego portfela akcji zacząłbym właśnie od tego papieru
swiezak44 / 2016-02-05 10:51
No tak, ale PIS tymi podatkami uderzy we wszystkie banki tak, że im zyski spadną o połowę. PKO BP ma też chyba sporo tych kredyciarzy we frankach. Będzie masakra jak im będa musieli przewalutowac kredyty po kursie np. 2,5. Miliadry w plecy. Inwestorzy będa o tym przecież wiedzieć.. Wiadomo, że ten bank jest solidny i bardzo tani juz teraz, ale czy odbije tak dobrze jak np. spółki surowcowe, przy takim obciążeniu to trochę wątpię.. Boję się , że z sektorem bankowym może być tak jak z budowlanką po ostatnim krachu w 2008. Po prostu zapaść na wiele lat..
synonim / 2016-02-05 11:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No tak, ale PIS tymi podatkami uderzy we wszystkie banki tak, że im zyski spadną o połowę. PKO BP ma też chyba sporo tych kredyciarzy we frankach. Będzie masakra jak im będa musieli przewalutowac kredyty po kursie np. 2,5. Miliadry w plecy. Inwestorzy będa o tym przecież wiedzieć.. Wiadomo, że ten bank jest solidny i bardzo tani juz teraz, ale czy odbije tak dobrze jak np. spółki surowcowe, przy takim obciążeniu to trochę wątpię.. Boję się , że z sektorem bankowym może być tak jak z budowlanką po ostatnim krachu w 2008. Po prostu zapaść na wiele lat..


Nie łykaj tej całej medialnej histerii banksterów którym się u nas kończy darmowy hajs i straszą tylko naiwnych lemingów. Podatek bankowy jest w wielu krajach Europy a co do banków to widziałeś kiedyś żeby sobie nie poradziły w dojeniu z kasy ludu?

Natomiast faktem jest że kurs tego banku jest obecnie rzeczywiście nisko i może być jeszcze niżej

Trwa bessa a w bessie akcji się nie trzyma i nie kupuje. No chyba że wierzysz w kraby
lalkabratz / 78.10.202.* / 2016-02-05 09:36
Rekomenduje ( jak zawsze :) zredukować portfel akcji - weekend idzie :)
Etermit / 2016-02-05 09:32 / Tysiącznik na forum

Pracownicy Katowickiego Holdingu Węglowego otrzymają nagrodę roczną - tak zwaną czternastą pensję

jak dobrze jest być inwestorem bo można sobie wypłacać dowolną ilość pensji :)))
ateista-realista / 83.10.123.* / 2016-02-05 10:34

tak zwaną czternastą pensję

Ta tzw. czternasta pensja to jest w istocie absolutna schizofrenia w obecnych realiach rynku węgla, bo z założenia "czternastka" jest nagrodą z zysku. Którego nie ma ;D
Etermit / 2016-02-05 09:30 / Tysiącznik na forum
ropa tanieje co jest bardzo dobrą informacją dla rynków :)

świat potrzebuje taniej energii
trazcgggggg / 91.246.67.* / 2016-02-05 09:07
ponad 80 proc. spółek z indeksu S&P 500 przebiło oczekiwania dotyczące zysku. Mniej niż połowa wypracowała przychody większe niż prognozowano
---------
czyli co?? czeka nas hossa:)))
synonim / 2016-02-05 09:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

czyli co?? czeka nas hossa:)))


w USA trwa kabaret pod tytułem "zyski lepsze od i tak zaniżonych oczekiwań"

ale niewiele to da, średnia ważona zysków prognozowanych dla S&P500 na następne 12 miesięcy jest już w trendzie spadkowym jak policzyć ten rok plus dwa poprzednie i jest tak pierwszy raz od 2009 roku więc po tym najlepiej widać jaki koń jest
synonim / 2016-02-05 08:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dolar wczoraj miał najgorszą sesję od 7 lat. Naprawdę trzeba było być naiwnym żeby wierzyć w dalsze trwanie tej bańki dyskontującej urojone prosperity istniejące jedynie w głowach medialnych opowiadaczy bajek
Zamówienia na dobra twałe w Stanach -5% / 87.205.207.* / 2016-02-05 08:49
Coraz więsza katastrofa producentów metali, ArcelorMittal stracił wczoraj ponad 10% jak podał, że musi podnosić kapitał o 3,4 mld $.

Czekamy na wyniki KGHM.
synonim / 2016-02-05 08:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
10-letnie obligacje japońskie mają rentowność już tylko 0,05%, jako pierwsze 10-latki z wielkich gospodarek wejdą w ujemną rentowność

Zdesperowany bank centralny w Japonii myślał że jak wprowadzi ujemną stopę depozytów to kasa w akcje znowu pójdzie a kasa jak zwykle w obligacje poszła zamiast w akcje

Wielki pieniądz już wie że idzie zima globalnej deflacji, o czym piszę od dawna

Wolą mieć tyle co kot napłakał a nawet dopłacić za trzymanie kasy w obligach byleby tylko w akcje nie wejść

To się nazywa sekularny rynek niedźwiedzia

A Nikkei wszedł dziś właśnie w kolejną cykliczną bessę zaliczając już 20% spadku od wiosny

Ach ta niezniszczalna QE-hossa
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-02-05 08:59

A Nikkei wszedł dziś właśnie w kolejną cykliczną bessę zaliczając już 20% spadku od wiosny

Ach ta niezniszczalna QE-hossa



Jest powiedzenie że inteligentny uczy się na błędach

ECB ma przykłady że to nie do końca działa a drukuje na potęge i do tego ma plan więcej drukować . Jeżeli teraz nie rośnie to co dopiero będzie jak przestaną drukować ?

Nie wydaje ci się to co najmniej dziwne ?
synonim / 2016-02-05 09:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jest powiedzenie że inteligentny uczy się na błędach


banki centralne nigdy nie uczą się na błędach co pokazało 103 lata istnienia FED-u, który poza drukowaniem pieniędzy i wywoływaniem kolejnych baniek na giełdach nie umie nic innego, doprowadzając tylko w kółko do kolejnych kryzysów bo takie bańki zawsze muszą na mocy praw finansów i psychologii pęknąć aby speki zarobiły na zjeździe w dół (teraz też tak będzie, początki już oglądamy na giełdach)


ECB ma przykłady że to nie do końca działa a drukuje na potęge i do tego ma plan więcej drukować . Jeżeli teraz nie rośnie to co dopiero będzie jak przestaną drukować ?

Nie wydaje ci się to co najmniej dziwne ?


wydaje mi się to przede wszystkim głupie

EBC rozumuje tak: robię coś co nie działa więc zrobię to dwa razy mocniej i wtedy może zadziała

równie dobrze można by wziąć na przykład garść liści z ziemi i podrzucać ją do góry w nadziei że za którymś razem zamiast liści do ręki spadnie ci smartfon. i gdyby to nie działało to wziąć dwa razy więcej liści i podrzucać dalej w nadziei na to że zwiększenie podrzucanej kupy sprawi jednak że w pewnym momencie spadnie ci do ręki smartfon. dokładnie tak rozumują QE-maniacy

Ale w sumie jak patrzę na pewnego tutejszego rysownika krabów, który bezskutecznie rysuje je na wykresach już 12 lat, to w sumie to co robią banki centralne nawet mnie nie dziwi

proces uodpraniania się na wiedzę jest u niektórych wszechpotężny jak widać
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-02-05 09:06
Tu już kiedyś było to wałkowane sam pytałem Synonima jeszcze podczas trwania QE w Stanach no dobra jest złe ale CO by było jakby QE nie było ale się chyba nie doczekałem odpowiedzi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-02-05 09:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

CO by było jakby QE nie było


w gospodarkach to samo bo one regulują się same, a w kasynach po prostu nie byłoby baniek, które teraz jak pękną to spowodują kolejny kryzys bo FED i inne banki centralne nie umieją nic innego jak tylko generować kolejne pęknięte bańki i spowodowane tym kryzysy


ale się chyba nie doczekałem odpowiedzi.


odpowiadałem ale jak zwykle byłeś na szychcie zarobiony
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-02-05 09:33

a w kasynach po prostu nie byłoby baniek, które teraz jak pękną to spowodują kolejny kryzys


Dobra ja mogę tego nie wiedzieć bo jestem tylko technik ekonomista z wykształcenia ale ludzie którzy są w bankach centralnych to ludzie z ogromnym bagażem doświadczeń i wiedzy ekonomicznej a takie błędy popełniają .

To wydaje mi się dziwne bo dla mnie oni o tym dobrze wiedzą .

Ostatnio słyszałem fajną wypowiedz polityka odnośnie sytuacji na świecie . W rozwoju dochodzimy do momentu w którym nie da się nic więcej zrobić dlatego jest tylko jedno rozwiązanie zwalić to i zacząć budować od nowa .
synonim / 2016-02-05 09:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dobra ja mogę tego nie wiedzieć bo jestem tylko technik ekonomista z wykształcenia ale ludzie którzy są w bankach centralnych to ludzie z ogromnym bagażem doświadczeń i wiedzy ekonomicznej a takie błędy popełniają .


Wykształcenie to nie mądrość. Jest wielu wykształconych idiotów, jak mądrze mawiał Hemingway


To wydaje mi się dziwne bo dla mnie oni o tym dobrze wiedzą .


Wiedza to też nie mądrość a tu trzeba właśnie mądrych

Bernanke był profesorem a jedyne co umiał to bezmyślnie drukować pieniądze


Ostatnio słyszałem fajną wypowiedz polityka odnośnie sytuacji na świecie . W rozwoju dochodzimy do momentu w którym nie da się nic więcej zrobić dlatego jest tylko jedno rozwiązanie zwalić to i zacząć budować od nowa .


coś w tym jest i pewnie teraz będzie podobnie

To po prostu czysty keynesizm
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-02-05 09:09
Moim zdaniem było by to samo . Program powinien się zacząć na dołkach a nie na szczytach
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-02-05 09:11
No ale QE w Stanach zaczął się na dołkach w 2008.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-02-05 09:21
Nie jesteś specjalistą od giełd ale teraz tak zobaczyłem wykresy i to co piszesz US500 było na dużych dołkach i program pomógł . Pieniadze które uciekły z giełdy podczas programu wróciły . A teraz DAX był na górkach jak ECB zaczęło drukować . Pieniądze na tym rynku były a teraz zaczynają uciekać
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-02-05 09:24
sory błąd .. chodziło że ja nie jestem
synonim / 2016-02-05 09:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

sory błąd .. chodziło że ja nie jestem


w sumie on też nie jest więc żadnego błędu nie popełniłeś :)
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-02-05 09:56
Całe szczęście że ty jesteś mega ekspertem jak tu od 2010 do 2013 non stop dzień w dzień krach światowy nam ogłaszałeś a indeksy na Zachodzie historyczne szczyty przebijały raz za razem jak wściekłe he he he
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-02-05 10:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Całe szczęście że ty jesteś mega ekspertem jak tu od 2010


nie pisałem tu w 2010 roku więc opowiadaj bajki dalej


do 2013 non stop dzień w dzień krach światowy nam ogłaszałeś a indeksy na Zachodzie historyczne szczyty przebijały raz za razem jak wściekłe he he he


nadal aktualne, co się odwlecze to nie uciecze

banki centralne tylko spowolniły krach ale zatrzymać go nie mogą co widać już na naszych oczach

a ty jak zwykle pojawiłeś się na samych szczytach tych wszystkich baniek jak na wzorową ulicę przystało

po twoich zachwytach:

bitcoin -86%
Shanghai Composite -45%
DAX -25%
S&P500 najgorszy początek roku w historii i czekamy na dalsze atrakcje w tej kwestii
Zamówienia na dobra twałe w Stanach -5% / 87.205.207.* / 2016-02-05 08:29
Jak to może być, że stojący na krawędzi bankructwa jak wielu jego konkurentów KGHM drożeje o 5,65% w reakcji na faktyczny spadek ceny miedzi przy krachu dolara?

Ktoś tu ma chyba nie po kolei w głowie? A może poniósł potężne straty po spadku miedzi o 70% i chce się ich pozbyć?
Wkrótce pokaże straty, bo musi odpisać wartość aktywów, co już dawno powinien zrobić ale odkładali to, bo prezesi zamienili się w spekulantów, nakupowali drogo akcji na kredyt i bali się strat i teraz trzeba będzie odpisać znacznie więcej, bo kurs miedzi w międzyczasie dalej spadł i nie ma szans na wzrost z powodu trwającego krachu dolara jak i braku popytu i krachu w Chinach, gdzie gospodarka mocno hamuje, a spekulanci nagromadzili nadmierne zapasy, które teraz muszą upłynniać ze stratami, bo pod nie brali kredyty i padły im zabezpieczenia.

A trwa już szok naftowy, wydobycie spada, a popyt rośnie i .przy tej cenie teraz będą bankrutowali producenci masowo, bo już nikt nic im nie pożyczy i do tego pakiet klimatyczny spowoduje znaczny wzrost kosztów energii, co jest podstawą kosztów KGHM, co go dodatkowo pogrąży.

Co dzieje się z surowcami to od dawna każdy widzi, najlepszym wskaźnikiem jest tu indeks stawek frachtowych towarów masowych Baltic Dry, który właśnie spadł na kolejny, rekordowo niski poziom i to w taki gwałtowny sposób, że poprzedni z 1986 roku na poziomie 556 pogłębił prawie o połowę, spadając poniżej 300, do 298 po raz pierwszy w historii!!!!
synonim / 2016-02-05 07:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj kolejna bardzo udana aukcja polskich obligacji OK1018 i DS0726 o łącznej wartości 7,5 mld zł, na którym zainteresowanie przekroczyło o prawie 55 proc. oferowaną podaż

Ach ten obniżony rejting agencji S&P
daje ubaw alf / 88.156.139.* / 2016-02-05 08:35
Rentier z 20zł 0,05%rocznie 😁😂
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-02-05 09:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Rentier


zazdrościsz jaruś ale to właśnie pokazuje najlepiej żeś golas
ateista-realista / 83.10.123.* / 2016-02-05 08:42

Rentier z 20zł

I co z tego?

Nawet jeżeli, to jest to tylko jego sprawa i tyle. Można się z kimś nie zgadzać w poglądach, ale żeby dezawuować na całej linii?
ateista-realista / 83.10.123.* / 2016-02-05 08:18

Wczoraj kolejna bardzo udana aukcja polskich obligacji OK1018 i DS0726

Pisałem już o tym wczoraj. Popyt niezły, fakt, ale za to rentowność tych 10-tek na przetargu ponad 3,15%. Rok temu 10-tki chodziły z ca 2%, a nawet jeszcze w październiku w okolicach 2,6-2,7%. Wszyscy za to zapłacimy niestety...
trazcgggggg / 91.246.67.* / 2016-02-05 09:12
jesli kto zapłaci to nasze dzieci albo wnuki, ja sie tym nie przejmuje, grecy są w gorszej sytuacji i luzik:)
siedza po knajpach kawkę piwko sączą, specjalnie się nie przemęczając, nie warto
synonim / 2016-02-05 08:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Pisałem już o tym wczoraj. Popyt niezły, fakt, ale za to rentowność tych 10-tek na przetargu ponad 3,15%. Rok temu 10-tki chodziły z ca 2%, a nawet jeszcze w październiku w okolicach 2,6-2,7%.


Rok temu to było rok temu. Była ostra wyprzedaż na obligacjach, akcjach i walutach emergingów w 2015 i nasze obligacje musiały pójść trochę z prądem. Skok z 2% do 3% na rentowności naszych obligów to nie jest żadna tragedia wziąwszy pod uwagę to że na przykład rosyjskie i tureckie obligacje 10-letnie poszły na rentowności do 10% a brazylijskie do 16%, czy wenezuelskie do 32%


Wszyscy za to zapłacimy niestety...


Za dużo chyba czytasz modnej ostatnio histerycznej propagandy. Jesteśmy w przyzwoitej średniej rentowności regionu. Dla przykładu węgierskie obligi 10-letnie mają rentowność 3,46%, chorwackie 3,86%, rumuńskie 3,29%, czyli tyle co my. Bułgarskie 2,6%, czyli jesteśmy w widełkach
ateista-realista / 83.10.123.* / 2016-02-05 10:21

Za dużo chyba czytasz modnej ostatnio histerycznej propagandy.

A czy ja piszę, że to wina aktualnej ekipy? Wyłączna wina znaczy się, bo swoje co nieco dołożyli chaosem decyzyjno-informacyjno-szaleńczo-politycznym. I nie jesteś mnie w stanie przekonać, że aktualny pułap rentowności polskich obligów w 100% jest niezależny od aury wynikającej ze zmiany władzy po wyborach.

No i jaka to znowu propaganda, co? Po prostu stwierdzam, że w ciągu pi razy oko 12 miesięcy rentowność polskich obligacji wzrosła o 50%. Czyli, jak by nie patrzyć, dość sporo...

Tak swoją drogą te 2,6% obligów bułgarskich jest ciekawe. Kraj tradycyjnie bardzo silnie skorumpowany i postrzegany właśnie w ten sposób, a tu tyle? Ciekawe.
synonim / 2016-02-05 11:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A czy ja piszę, że to wina aktualnej ekipy? Wyłączna wina znaczy się, bo swoje co nieco dołożyli chaosem decyzyjno-informacyjno-szaleńczo-politycznym. I nie jesteś mnie w stanie przekonać, że aktualny pułap rentowności polskich obligów w 100% jest niezależny od aury wynikającej ze zmiany władzy po wyborach.


jeśli nie jesteś w stanie postrzegać rynku inaczej niż przez pryzmat obecnej nagonki medialnej to pokazuje to że twój obiektywizm jest już po prostu zainfekowany

ruch w górę z 2% do 3% na naszych rentownościach 10-letnich dokonał się w zeszłym roku gdy rządziła jeszcze poprzednia władza i taki sam ruch w górę był obecny na WSZYSTKICH rentownościach emergingów więc co tu ma do rzeczy obecna polityka? Po prostu nie jesteś w stanie się już uwolnić od tego skażonego myślenia

Teraz nasze obligi 10-letnie mają rentowność 3% a w zeszłym roku w czerwcu miały tyle samo i kto wtedy był przy władzy?

Włącz sobie chociażby wykres rentowności naszych sąsiadów i innych emergingów za zeszły rok to zobaczysz taki sam ruch w górę po lutym co u nas

To właśnie umocnienie dolara podbiło rentowność obligacji na emergingach a nie jakiś rzekomy "chaos decyzyjno-informacyjno-szaleńczo-polityczny" u nas


No i jaka to znowu propaganda, co? Po prostu stwierdzam, że w ciągu pi razy oko 12 miesięcy rentowność polskich obligacji wzrosła o 50%. Czyli, jak by nie patrzyć, dość sporo...


No to teraz sobie sprawdź co w tym czasie było na rentownościach naszych sąsiadów i innych emergingów, gdzie było niejednokrotnie dużo gorzej


Tak swoją drogą te 2,6% obligów bułgarskich jest ciekawe. Kraj tradycyjnie bardzo silnie skorumpowany i postrzegany właśnie w ten sposób, a tu tyle? Ciekawe.


Hossanna na obligach trwa po prostu
ateista-realista / 83.10.123.* / 2016-02-05 11:27

zainfekowany


ruch w górę (...) dokonał się w zeszłym roku gdy rządziła jeszcze poprzednia władza

Puk, puk. Odsyłam do mojego posta - czy twierdzę, że CAŁOŚĆ ruchu na rentownościach jest WYŁĄCZNĄ winą aktualnej ekipy?

No tak, ale lepiej jest szufladkować adwersarzy automatycznie jako "wrogów", "lemingów", "zainfekowanych propagandą", itp., prawda? Ech, każdy psycholog wszak mówi, że w świecie czarno-białym łatwiej się żyje, bo nie trzeba myśleć ;)

Typowa konstrukcja myślowa aktualnej ekipy i ich zwolenników - nie z nami, to wróg. Zdemolować szkodnika.
synonim / 2016-02-05 11:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Puk, puk. Odsyłam do mojego posta - czy twierdzę, że CAŁOŚĆ ruchu na rentownościach jest WYŁĄCZNĄ winą aktualnej ekipy?


porównując ruch rentowności na naszych obligacjach z rentownościami naszych sąsiadów wychodzi na to że nasza obecna polityka miała pomijalny lub wręcz żadny wpływ na to ci się dzieje z naszymi obligami

Na Węgrzech rentowności od 2015 poszły też równo o 50% w górę i to też wina naszej polityki?


No tak, ale lepiej jest szufladkować adwersarzy automatycznie jako "wrogów", "lemingów", "zainfekowanych propagandą", itp., prawda? Ech, każdy psycholog wszak mówi, że w świecie czarno-białym łatwiej się żyje, bo nie trzeba myśleć ;)


No ale to właśnie ty żyjesz w czarno białym świecie, nie widzisz tego?

Popatrz: węgierskie obligacje w zeszłym roku taki sam ruch na rentowności w górę jak u nas - z 2,9% do 4,3%, czyli ruch właśnie o 50% w górę, to też przez naszą politykę?

Weź sobie inne dowolne obligacje naszego regionu, rumuńskie z 2,7% do 4,3% - też "przypadkiem" ruch właśnie o 50% w górę na rentownościach?

Jeśli coś da się wytłumaczyć w kontekście regionu to szukanie na siłę przyczyn wewnętrznych nie ma sensu ale oczywiście nasze rozhisteryzowane media muszą mieć jakieś "sensacyjne" wytłumaczenie, najlepiej polityczne, a ty temu bezwolnie ulegasz i nawet nie chcesz tego zobaczyć


Typowa konstrukcja myślowa aktualnej ekipy i ich zwolenników - nie z nami, to wróg. Zdemolować szkodnika.


jak wyżej
ateista-realista / 83.10.123.* / 2016-02-05 12:37

No ale to właśnie ty żyjesz w czarno białym świecie, nie widzisz tego?

Już nic człowiek napisać nie może, bo zaraz posta wywalą, ech... ;)

Zatem tylko tyle, że raczej średnio w tym czarno-białym świecie żyję, skoro wiem, że gros z obecnych tendencji tak na GPW, jak i na rentownościach, to wynik trendów na emergingach, a nie żadnej tam polityki. Ale że jednocześnie nie dasz rady mnie przekonać, że owa polityka (ale obu ekip, nie tylko obecnej) nie ma ani śladu wpływu na zmienność, bo tak nie jest.
synonim / 2016-02-05 12:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ale że jednocześnie nie dasz rady mnie przekonać, że owa polityka (ale obu ekip, nie tylko obecnej) nie ma ani śladu wpływu na zmienność, bo tak nie jest.


pokaż mu fakty na widelcu a ten nadal swoje :)
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-02-05 09:08
Polska osuwa się do grona cyganolandów z rentownościami obligacji ale dla ciebie problemu nie ma. Spoko.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-02-05 09:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Polska osuwa się do grona cyganolandów z rentownościami obligacji ale dla ciebie problemu nie ma. Spoko.


Chińskie obligacje 10-letnie mają rentowność prawie taką samą jak nasze - 2,9%, ale to też pewnie "cyganoland"

Pisząc że rentowność naszych obligacji "osuwa się" zdradzasz jak zwykle swoją totalną ignorancję w tym temacie

Więc kilka prostych faktów: w czasach super hossy na emergingach mieliśmy w 2007 roku rentowność obligacji 10-letnich na poziomie...... 6%

Ale tego nie wiedziałeś

Potem przez 8 lat rządów poprzedniej władzy mieliśmy rentowność na 10-latkach rzędu 4-5% i żadnej tragedii jakoś nie było

A teraz mamy rentowność ledwie 3% a ty jak zwykle bajki piszesz o jakimś "osuwaniu się"

Sprawdź sobie rentowność 10-letnich obligacji na innych wiodących emergingach, gdzie jest od 8-15%, to nie będziesz przynajmniej w tej kwestii bzdur pisał
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-02-05 09:49
Niemal cała strefa Euro łącznie z Portugalami czy Hiszpanami albo Włochami ma niższe rentowności niż my od zawsze ale pisz dalej jak oszalały o "eurokołchozie" .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-02-05 10:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Niemal cała strefa Euro łącznie z Portugalami czy Hiszpanami albo Włochami ma niższe rentowności niż my


A czemu ma mieć wyższe skoro banki wpychają całą kasę od EBC w obligi kwotowane w euro, którego na szczęście nie mamy. Naprawdę jakieś coraz większe dziwactwa w tej kwestii piszesz po zapędzeniu cię w kozi róg

Poza tym gdybyśmy mieli śmiecia zwanego euro to też mielibyśmy rentowność obligów w rejonie zera i na co mnie to skoro ja chcę brać w miarę przyzwoite odsetki co najmniej powyżej 2%

więc właśnie jest dobrze że jest jak jest

3% to bardzo przyzwoita rentowność obligacji, ani nie są zbańczone, ani za tanie, jest w sam raz ale szukaj dziury w całym dalej


od zawsze


nie opowiadaj bajek bo w 2011 roku choćby Hiszpanie i Włosi mieli rentowność obligacji 10y podchodzącą pod 6% a my wtedy mieliśmy mniej


ale pisz dalej jak oszalały o "eurokołchozie" .


utopijny eurokołchoz to już czysty komunizm a każdy komunizm wcześniej czy później upada
ateista-realista / 83.10.123.* / 2016-02-05 10:52

każdy komunizm wcześniej czy później upada

I tym się pocieszam w odniesieniu do wyczynów poprzedniej i aktualnej ekipy w PL ;P

A na pierwszy ogień pójdzie państwowe górnictwo węgla kamiennego, ech, już nie mogę się doczekać tego widoku bezrobotnych górników żebrzących na ulicach i pod Biedronkami o parę zł ;)
trazcgggggg / 91.246.67.* / 2016-02-05 09:55
i tak było od zawsze ale skąd możesz wiedzieć:(
ateista-realista / 83.10.123.* / 2016-02-05 10:28

i tak było od zawsze ale skąd możesz wiedzieć

Postrzeganie przez pryzmat posiadania euro, nic więcej, bo realne wskaźniki ekonomiczne mają zdecydowanie gorsze choćby niż w Polsce.

Zresztą greckie obligi przed kraksą też miały bardzo niskie rentowności wynikające właśnie z faktu bycia w strefie euro. I zupełnie, jak się to później okazało, nie było to powiązane z faktycznym stanem finansów państwa.

Zresztą ja od zawsze twierdziłem i twierdzę, że rynki opierają się w większym stopniu na wizjach i plotkach niż na jakichkolwiek realnych danych ;)
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-02-05 10:47
Tak czy owak obligacje kosztują ich znacznie mniej niż nas.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy